» »

Karl Marx je imel prav

Karl Marx je imel prav

««
4 / 15
»»

T-h-o-r ::

Manu je izjavil:


v zadnjem času ni bilo nobenega novega tehnološkega preboja,

nigga, please
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

MadMicka ::

Urby-Kris, kapitalizem kot si ga ti predstavljaš, smo že imeli. Reče se mu zgodnji kapitalizem. Bilo je malo pravil, nič sociale. Današnja kriza ni nastala zaradi preveč pravil, ampak zaradi premalo pravil in nazdora na finančnem trgu kot del kapitalskega trga. In dokler tega področja ne uredimo, ne bomo nič naredili. Vsa umetnost je v razmerju, preveč pravil zaduši človeško ustvarjalnost, če pa je premalo pravil, pa dobimo "divjih zahod".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

donfilipo ::

Urby povej mi nekaj.

Ali je kapitalizem pred letom 1920 imel več, ali manj, tako imenovane sociale in ali ni nemara zdaj bolj socialen in ima več omejitev?

Solidarnost je ena primarnih čudes primatov. Obiranje parazitov se vrši, ne glede na to, če jih ni. Funkcija ima sociološki pomen. Pri ljudeh je zadeva še veliko veliko kompleksnejša!!! In ima svojo funkcijo.

Vsiliti je nikakor ni treba. Vsiliti je treba red po katerem nekdo danes ponoči ne pride, te lopne s kladivom in ti pobere 230€ iz denarnice.

Solidarnost pa se v bistvu ne da vsiliti. So poizkušali pa ne gre. Efekt je kvečjemu nasproten. Lahko jo samo zamaskiramo v dolžnost do države. Prisila po ovinkih, ki pa ima svojo zgodovino, in veliko volitev!!!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

guest #44 ::

Kako bodo ljudje prevzeli odgovornost za svoja dejanje, če jih ne bo enkrat nekaj pošteno po riti vpalilo?

Centralna avtoriteta zgolj nadaljuje s podpiranjem neodgovornosti.

Ljudje, pa naj si bomo še na takšnem nivoju, smo še vedno živali in učimo se iz svojih grenkih izkušenj...vsaj večina. Tisti, ki se ne pa bo hitro potegnu kratko in ga bomo odrešeni.

Okapi ::

Vedno znova me preseneča, ko se spomnim, da imaš vseeno več kot 15 let. Ker razmišljaš pa točno tako naivno, kot bi jih imel.

O.

WarpedGone ::

Današnja kriza ni nastala zaradi preveč pravil, ampak zaradi premalo pravil in nazdora na finančnem trgu kot del kapitalskega trga.

Lahko še 100x ponoviš, pa ne bo zato nič bolj res.
Zbogom in hvala za vse ribe

donfilipo ::

služenja, etike

Nevem kaj misliš s tem.



No ker si Randovec, ti bom pa jaz povedal.

Polje filozofije, ki se že tisočletja ubada s tem kaj je prav in kaj narobe. Kaj je dobro in kaj je zlo.
Človeštvo je hranilo milijone filozofov in duhovnikov, da so se s tem ubadali.

In nenazadnje imajo konec koncev, tudi velik vpliv na celo današnjo zakonodajo.

Če pa v stilu Randovstva lepo razmontiraš recimo krščansko in sorodno islamsko etiko, in ne postaviš na to mesto, še kaj bolj sociološko funkcionalnega, si pa oplel. Ideološko.


In za Randovstvo in capitalism, obstaja utemeljen sum, da bolj gremo v preteklost, bolj ga vidimo. In ne obratno! In ta preteklost, je seveda dobra, samo za nekatere, redko izbrane kroge!!! Sicer pa pomeni več bede in krivic. Zdaj ali je to res samo zaradi tehničnega napredka??? Ni rečeno.

Polje te teme kaže, da so krize preteklosti imele podobne, če ne iste vzroke in nekatere hudičevo težke posledice. In skoraj 100% enotnost med pravimi ekonomisti je, da 100% Randovstvo in res free-laise faire capitalisma ni mogoče realno izvajati, zlasti na borzah ne.

Je pa tudi res, da so recimo krizo leta 1929 reševali s povsem napačnimi ukrepi! Uvedbo carin, da bi zaščitili domače gospodarstvo recimo. Tudi to pa ne smemo pozabiti!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Thomas ::

Je pa tudi res, da so recimo krizo leta 1929 reševali s povsem napačnimi ukrepi!


FDR je zadevo naredil s svojimi ukrepi še slabšo.

Drugače pa kriza v kapitalizmu, je kakor ko solata ostane branjevki neprodana.

Potrebna je rekalibracija ponudbe in cen. Kar je sicer lažje s tehnološkim napredkom.

Čaranje regulatorjev, je pa tako patetično, kakor če bi nogometni sodnik pomagal brcat, da bi naredil "igro boljšo".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Sem že povedal da se cene na borznem trgu ne oblikujejo po tržnem, ampak masovno histeričnem mehanizmu!!!

To pa potem trg ne reši!

Cene rastejo, povpraševanje ne pade, ampak lahko celo privabi vlagatelje kot luč vehe. In niso čisto nič bolj modri. Nikoli!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Dokler se na koncu nekdo ne spomni, da zadeva pa morda le nima te vrednosti in skuša balon prodati. To pa spet izzove masovne histerije, ki so lahko v obliki krize 1929 ali 2008.

In če se ne ukrene nič, je hudo! Če se pa ukrepa pa lahko še slabše, če se ukrepa narobe!

Ampak borze brez regulacij že stoletja ni! Regulacija je embeded. Tudi recimo začasni konec trgovanja pri histeričnih reakcijah, kar pa se včasih pokaže, sliko samo zamrzne in ne popravi!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Vedno znova me preseneča, ko se spomnim, da imaš vseeno več kot 15 let. Ker razmišljaš pa točno tako naivno, kot bi jih imel.

O.


V principu moja izjava kar štima. No pa marsikje tudi v praksi.

Recimo na finančnem področju, postajajo nekateri bolj preudarni. Pri gradnji hiš, itd...

Skratka ne rabi se slišat zelo sofisticirano, da deluje. Tistih par izjem res da še dela zgago, sam po tej krizi mislim, da je marsikdo začel bolj preudarno razmišljat.

donfilipo ::

In kakšne so regulacije danes? Strogo se prepove velikim bankam in investitorjem trgovati rizično. Se pravi nekako če si resen, ne boš kockal. Pomaga malo stabilnosti, a ne zanesljivo, strast greeda se seli drugam, ima pa tudi negativne učinke, ti veliki investitorji so nenadoma omrtveli. Škrti in neuporabni, tudi za velike in prodorne ideje. Ne povsem, se pa pozna!!!!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

WarpedGone ::

Sveta preproščina...
Katero trgovanje pa ni rizično?
Zbogom in hvala za vse ribe

donfilipo ::

Alan Greenspan je eden najiteligentnejših in izobraženih Randovcev na svetu!!!!

Celo osebni znanec pokojne. Pripadnik ožjega kroga.

Ampak kot šef FEDA je moral pa na ideale pozabiti. Trg je poplavljal z dolarji in spreminjal obrestne mere. Ayn ideal je NO FED v bistvu:)

Sveta preproščina...
Katero trgovanje pa ni rizično?


Zabit idiotizem.

Trgovanje na lokalni tržnici običajno ne sproži milijone bankrotiranih in brezposlenih. Ne?

Pa še celo tega se regulira. Kar strogo. Skoraj povsod na zahodu, kar pa priznam je res včasih smešno, vendar tako je.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Thomas ::

Ne moreš trgovati samo na lokalni tržnici.

Oziroma lahko, vendar potem boš marsikaj zamudil.

Tveganje je imanentno, če hočeš kaj velikega narediti.

Regulator bi za vsak slučaj prepovedal vse, kar ni pšenica, mleko in volna.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

WarpedGone ::

Ne delaj se neumnega.
Prepoved rizičnega trgovanja je po tvoje ukinitev borz?
Zbogom in hvala za vse ribe

donfilipo ::

Tveganje je imanentno regulacija borze pa tudi. Kot posledica.

In trenutno je predpisujejo vedno več. Randovci in Friedmanovci med njimi.

Z vidika free marketa, je pa to ne ukinitev borz, ampak ukinitev free-marketa!!!

Ostane le navijaška fraza za trobljenje po forumih!

Kar po domače pomeni free-market pač ponekod za silo gre, ponekod pa tudi približno, to ni več free-market!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Brane2 ::

donfilipo je izjavil:

Alan Greenspan je eden najiteligentnejših in izobraženih Randovcev na svetu!!!!

Celo osebni znanec pokojne. Pripadnik ožjega kroga.

Ampak kot šef FEDA je moral pa na ideale pozabiti. Trg je poplavljal z dolarji in spreminjal obrestne mere. Ayn ideal je NO FED v bistvu:)


Pa saj bi tudi ti verjetno. Če bi te postavili v nek položaj, v katerem bi zaradi tega imel lahko ohoho osebne koristi, bi verjetno tudi ti pri tehtanju prevagnil v to smer. Še posebej, ker "varianta A" zahteva fazo priznanja in kesanja. Takrat verjetno dobijo na ceni umetniki, ki se ji lahko izogibajo, kolikor časa se da.
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

In ko ni več invisible hand free-marketa dobimo kaj? Regulacije. Jih je že toliko in to lep čas, da brokerji niso vedeževalke, ampak poznavalci gore omejitev in prepisov. Šlogat znajo manj kot jaz:))

Levica predlaga jasne, vidne, transparentne, predvidljive, zanesljive. Kot bi rekel drug tak ugleden ekonomist, Joseph Stiglitz: Time for a visible Hand:))

To pa spet pomeni nekako konec za geslo capitalism, na nek način.

Tu nekje se sučemo v realu.

Razen seveda da pri nas čikaški hindujci morajo pospraviti z že davno mrtvimi oziroma preobraženimi komunisti:))

Pa saj bi tudi ti verjetno


Brane 40 pik razlike v IQ , da ne govorim o znanju, ker ga je moral precej spreobrniti, nimam jaz za FED niti za vratarja šanse.

Greenspan je izrazit genij, kolikor sem uspel razbrati iz del, člankov in knjig. Hawking se pred njim skrije. Le tako slaven ni. In podobno previdni in dosledni so z vsemi FED-ovci.

Drugače pa, ja seveda bi, če ...

Ma če in če, kaj uvedel bi komunizem:D Basta.;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Visible Hand na drugi strani pa spet lahko pomeni, brezvezne in neplodne omejitve, ki zavirajo ne samo rizične, ampak bom rekel genialne rešitve.

En primer, tako iz domišljije:

Nekdo ustanovi delniško družbo za razvoj AI. Tukaj smo si vsi enotni skoraj, da je to edino in zadnje, kar nam manjka.

In zdaj, če je dovolj kapitala, za rizične investicije, jih lahko to stori kar veliko in rezultat in uspeh je vsekakor bližje. Stranski produkti prej in več na trgu.

Če pa regulativa igra vlogo zavore, pa je rizičnih investicij manj, razvoj počasnejši, napredek dalj traja.

Skratka zadeva ima več plati in nivojev.

Optimizem brez histerije, je eden takih ključnih momentov napredka kapitalizma. Vendar je pri tem treba biti previden. Histerija se namreč samo poveča v negativo, če nekdo z optimizmom pretirava na začetku.

In kako resno je po moje v resnici???

Ne še zelo. Veliko grmenja, preplašeni od bliskanja, dežja pa skoraj nič.

Ampak se pa počasi nabira. Kapljica po kapljica. In tako kot Okapi, menim da prej ali slej, do težke pizdarije pride, za datum sem na žalost mnogo bolj pesimist, storiti pa ne morem nič, razen da takole morda koga malce približam osnovnim pojmom.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

donfilipo je izjavil:



Brane 40 pik razlike v IQ , da ne govorim o znanju, ker ga je moral precej spreobrniti, nimam jaz za FED niti za vratarja šanse.

Greenspan je izrazit genij, kolikor sem uspel razbrati iz del, člankov in knjig. Hawking se pred njim skrije. Le tako slaven ni. In podobno previdni in dosledni so z vsemi FED-ovci.


Hawking je precenjen. In kaj jim pomaga ves ta IQ, če so pa zasrali zadeve ?

Inn kdo ti koneckoncev pravi, da je ves ta IQ v službi dolgoročnega interesa navadnih smrtnikov ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

donfilipo ::

Meniš da delajo v interesu neke elite?

Katere?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Borzne ?

Bančne ?

Who knows ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

BTW: v svetu, kjer ena njegova beseda lahko zamaje delnice in sproži take in drugačne trende, ti resno misliš, da tip iskreno govori kar misli in ne uporablja svojih izjav kot orodje za doseganje nekih ciljev ?


In ti cilji so komot v službi vlade in skritih organizacij. Komot je kaj v stilu "Care, če pogrnemo bo v svetu štala, ampak to ni nič proti temu, kar se bo dogajalo tu. Ne zanima nas kako- laži, kradi, pleši pred publiko, skrivaj in prikrivaj, koneckoncev tudi ubij koga, le drži stvari pod kontrolo in psokrbi za kontrolirani padec, če že ne gre drugače."

Moj srpski nos mi pravi, da vsi komplet z Geithnerjem padejo v to kategorijo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

donfilipo ::

Hm pravkar sem izbrskal, da niti nima tako zelo visokega IQ:( 155 ko Sharon Stone;((

Klinc pa zanesljivost mojih ocen:)) mal zafrknu. Pa nič zato. Ni prvič.

Moj srpki nos mi pravi, da vsi komplet z Geithnerjem padejo v to kategorijo.


Hm srbski nos?
Ne valja v situaciji, ko gre za USA:)) Dvomim, da bodo srbi lahko nepristranski do USA dokler ta ne izravna balance. In jo enkrat bo.

Ampak ker vem, da imaš pa pretežno zelo dober nos in si slovenec, srb pa samo po prednikih, pa povej kaj več.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Brane2 ::

Stari, v USA uporabljajo štose, ki jih v Srbiji samo še zadnji amaterji.

Daš skozi bolšjak v Subotici in narediš "tečaj" na lokalnih tržnicah in ti si podkovan za vse bistvene natege svetovne ekonomije.

Lažni denar v vseh oblikah. Od skrivnih emisij na državni ravni do emisij iz lokalnih garaž itd itd.

Ko kupuješ dojčmarke te tip lepo vpraša "Oćeš nemačke il turske ?".

Ameri so amaterji.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

donfilipo ::

Kje pa z markami lahko plačaš? Oziroma kupiš?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

donfilipo je izjavil:

Ampak ker vem, da imaš pa pretežno zelo dober nos in si slovenec, srb pa samo po prednikih, pa povej kaj več.


Pa, po fotru sem iz "naroda pesnikov" - kjer so tovrstni nategi "kenja ti u ruke, gleda te u oči" že nacionalni šport- tko ko fuzbal.

In ker "takes one to know one", jaz v njihovem primeru zaupam svojemu nosu.

donfilipo je izjavil:

Kje pa z markami lahko plačaš? Oziroma kupiš?



Pa dobro, takrat so bile še marke. Sedaj je najbrž Euro. Nisem bil dol že kar nekaj let.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

donfilipo ::

Pa, po fotru sem iz "naroda pesnikov" - kjer so tovrstni nategi "kenja ti u ruke, gleda te u oči" že nacionalni šport- tko ko fuzbal.


Ma jaz sem bil u Srbiji u vojski pred 30 leti. Takrat je že res da je Beograd imel tudi pocestno mafijo, ampak Čuprija, mesto kjer sem služil, je bila pa en tak prisrčen kraj. In kamor si prispel kot soldat in Slovenec, si bil cenjen. Tako da o Srbih samo najbolje. Tudi v moji vasi priseljeni, so bili samo elita. Oficirji, visoki cariniki, zdravniki in visoki inšpektorji...morda tudi UDBE. Ampak ne zajebani.

Vojna, razpad sistema, pa naredi svoje. In v Srbiji je očitno zelo veliko.

Torej po tvoje je ameriški sistem pred razpadom? In samo še pripravljajo scenarije?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Brane2 ::

Po moje že dolgo.

bral sem o zadnjem kitajskem predlogu da naj se uvede mednarodna kontrola dolarja ali pa neka globalna valuta - to je staro mogoče mesec.

Ameri pušijo vse bolj očitno.

Kje je zdaj Slobo, da jim organizira "Zajam za Federaciju" in jim potem pokaže par efektnih partijsko rokohitrskih trikov z denarjem... :))
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

Dobro to o mednarodni kontroli dolarja bodo morali kitajci še parkrat zapeti v operi.:))

Ampak dolgoročno pa to bo problem. Hud.

Če pa skrenejo na skrajno desno pot, brez sociale itd., strogo varčevanje, imajo pa spet ogenj v strehi, iz naslova rasnih in socialnih nemirov po moje. Namreč sociala posebej za samohranilke tam ni tako zelo zanič. Čisto brez, pa ne vem.... Malce icy. Rasni nemiri so pa že bili pred pragom. In za konglomerat kot je USA...smrtonosno lahko. Ne vem no.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Ne verjamem.

Kitajci komot sprožijo USA kolaps.

Tolažba, da se jim pa to ja ne splača, bolj malo velja.

Kitajci so vajeni žrtev.

In ko bo brus li vprašal črnega jezusa "Care, jaz bom požru svoj del denarnih izgub, ampak a boš ti požrl svoje človeške žrtve in kup drugih izgub ?" se bo pokazala vsa vrednost zahodne modrosti, FED-a in še koga...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

donfilipo ::

To pa ravno spoznavam, ko berem neko knjigo. Če kaj, Kitajci so vajeni VELIKIH žrtev. Nikom ništa. Kot da jih ni bilo.
In so od belcev pretrpeli že marsikaj..

Ampak ne vidim, da bi trenutno imeli v interesu kakršenkoli kolaps. Saj jim gre, vsaj eliti enkratno.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Na eztv.it travniku maš solidno serijo z Discovery Channel "China Rises" v štirih delih.

Dost lepo je prikazano vse.

In tudi jasno kaže, kako se stvari lahko odvijajo v prihodnje.

Saj Kitajci nimajo nič osebnega proti Amerom. Se jim bi pa lahko utrgalo ob rokohitrskih trikih z dolarjem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

jype ::

WarpedOne> Ko imaš velik kapitala je bistveno lažje bankrotirat, kot pa iz njega nardit še več kapitala. Kar velja tut če maš mal kapitala torej je sama količina brez dejanskega pomena.

In ti drugim očitaš "bullshit" ?

Haha.

WarpedGone ::

Zelo argumentiran odgovor, ki se pritiče moderatorju...
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

WarpedOne> Zelo argumentiran odgovor, ki se pritiče moderatorju...

Ja, je. Microsoft lahko _dvajset let_ preživi _s popolnoma nič prihodki_ in obstoječo količino zaposlenih in višino plač. _Dvajset let_ lahko ljudje ustvarjajo nove produkte, ne da bi kateregakoli prodali, preden jih lahko postane strah za njihovo eksistenco. V tem času lahko iz popolnoma nič zgradijo celo novo državo, če hočejo.

Klošar Štefan lahko preživi tri tedne, če potem pride na (državno sponzorirano) intenzivno nego, sicer pa kak teden, potem pa _umre_, ne da ostane brez denarja. Nobenih realnih možnosti nima, da bi sam poskrbel zase preden umre, podobno kot 90% prebivalstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Matako ::

MadMicka je izjavil:

Današnja kriza ni nastala zaradi preveč pravil, ampak zaradi premalo pravil in nazdora na finančnem trgu kot del kapitalskega trga.



Zelo priljubljena izjava. Samo.. je res tako pravilna? Vsi se strinjajo, da se je današnja kriza začela s problemom t.i. "slabih kreditov". Ampak kako je možno, da so kredite dobivali posamezniki, podjetja in finančne organizacije, ki jih še 30 let nazaj ne bi nihče povohal? Kako to, da so ljudje z očitno prenizkimi dogodki dobivali kredite za nakup nepremičnin, če pa je kapital "strahopetec"? Osebno menim in nisem edini, da je tu veliko imelo zraven pitanje ljudi s poceni denarjem in nastavljanje nizkih obrestnih mer zadnjih 20 let z namenom povečevanja potrošnje. To so omogočile vlade, administracije. Tega si ni izmislil prosti trg - prosti trg se ljudi brez denarja ne bi dotaknil z vilami.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

Matako> prosti trg se ljudi brez denarja ne bi dotaknil z vilami.

Bi se pa ljudje brez denarja z vilami (in kar je še takega ostrega orodja) dotaknili prostega trga.

lexios ::

Bi se pa ljudje brez denarja z vilami (in kar je še takega ostrega orodja) dotaknili prostega trga.


Pa kljub temu zgornja Matakova izjava ni nič manj pravilna...

jype ::

Pravilna je samo toliko, da drži v sistemu, ki na tem planetu ne obstaja.

Prosti trg ne more obstajati, če država skrbi za represijo. Nobene možnosti ni. Pozabite na tak prosti trg. Prosti trg je mogoč izključno v popolni anarhiji.

Cold1 ::

Ne ni mogoč, vsaj ne prost.

Mogoč je urejeni trg - z znanimi pravili in znanim obsegom možnih "manevrov" tistih, ki trgujejo, če obstaja funkcionalna pravna država (beri: dovolj močna represija, dušena z demokratično ureditvijo).

Anarhizem pa je zgolj oblast lokalnih nasilnežev, btw - je enako totalitaren kot zakonita država, zgolj manj pravičen (beri: pravico deli lokalni nasilnež po občutku).

Thomas ::

"Prosti trg", je sinonim za "urejeni trg" v smislu močne pravne države. Ki pa stvari ne ureja v podrobnostih in predvsem nima takoimenovanega "javnega sektorja".

Vse "javno" je na privatni iniciativi.

Tudi ni sindikalnih privilegijev, niti subvencij kapitalistom.

Tako je smiselno razumeti ta termin.

Najprej prodaja državnega premoženja. Privatizacija.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Vse "javno" je na privatni iniciativi.

Vojska, policija, sodstvo, parlament. Vse privat.

Thomas> Tako je smiselno razumeti ta termin.

Ne. Takoj ko postane smiselno, da je vse zasebno, ni nikakršnega smisla v tem, da država pa ni zasebna.

Javna vojska, javno sodstvo in javna vlada so neučinkoviti, zato imejmo raje vsak svojo, zasebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

WarpedGone ::

Anarhistični levi ludisti hočete na silo to tako razumet, ja.
Da se lahko pretepate po forumih in sebi dopadete, kako da ste pametni.
Zbogom in hvala za vse ribe

Thomas ::

Ne, vojska, policija in sodstvo ni javni sektor. To je državni sektor.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

WarpedOne> Anarhistični levi ludisti hočete na silo to tako razumet, ja.

Ti itak živiš od denarja, ki sem ga jaz prisiljen plačat državi, tako da si lahko tiho, ko se pogovarjamo o takih rečeh.

Thomas> Ne, vojska, policija in sodstvo ni javni sektor. To je državni sektor.

In kdo (in koliko) bo plačal za to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Cold1 ::

No ja, nekatere storitve so najbrž lahko v domeni države, druge pač morajo biti.

Boljše vprašanje je: kako pripraviti državne uslužbence, da bodo postopali učinkovito, brez da bi izgubili temeljne koristi, ki izvirajo iz tega, da je neka dejavnost urejena znotraj državnega sektorja.

Thomas ::

In kdo (in koliko) bo plačal za to?


No, to je stvar diskusije. O tem, da je treba takoj privatizirati SŽ in vse podobne, nas bo prepričala kriza EU socializma.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Cold1> No ja, nekatere storitve so najbrž lahko v domeni države, druge pač morajo biti.

O, levičarski ludist!

Cold1> Boljše vprašanje je: kako pripraviti državne uslužbence, da bodo postopali učinkovito, brez da bi izgubili temeljne koristi, ki izvirajo iz tega, da je neka dejavnost urejena znotraj državnega sektorja.

Thomas> No, to je stvar diskusije.

Jaz ne dam niti centa za skupno vojsko, v kateri bodo bajsiji na straniščih recitirali odo svoji puški. Bom raje organiziral svojo vojsko, ki jo bom jaz nadziral.

Thomas> O tem, da je treba takoj privatizirati SŽ in vse podobne, nas bo prepričala kriza EU socializma.

Mene nič ne moti privatizacija javnega sektorja, moti me vaše sprenevedanje o tem da je bil AT&T dolga leta monopol, ki ni bil prav nič v državni lasti, pa je kljub temu povzročil to, da je v ZDA veliko težje priti do kvalitetnega interneta kot v zagamani Moldaviji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
««
4 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Demokratični socializem (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Problemi človeštva
1989247030 (198405) Mr.B
»

Komunizem + demokracija = možno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9213626 (9387) jype
»

Konec kapitalizma? (zeitgeist addendum napovedal ekonomski propad?) (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Problemi človeštva
1355132750 (105917) T-h-o-r
»

43-let delovne dobe, da ali ne? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28537129 (33825) Samuel
»

Capitalism: A Love Story [2009] by Michael Moore (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10213827 (12335) donfilipo

Več podobnih tem