» »

eBay - "zmaga" na avkciji

eBay - "zmaga" na avkciji

«
1
2

maXo ::

Pozdravljeni!

Sodeloval sem v eni avkciji na eBayu, kjer sem "zmagal" - ponudil največ.
Ampak ta cena je vseeno dokaj nizka, za to stvar ki se prodaja.
Ob obvestilu sem dobil tudi možnost takojšnjega plačila prodajalcu, me zanima sledeče, mi je sedaj prodajalec dolžan prodati to stvar po takšni ceni, ali je to njegova odločitev?

Prosim za pomoč,
hvala in lep pozdrav, S !

kanon ::

Prodajalec ti je zavezan prodati zadevo po zaključni ceni avkcije. Kakor tudi si ti dolžan zadevo kupiti. Drugače letiš iz ebaya.

Lp

OldSkul ::

da nisi kupil samo kakšne škatle :)

maXo ::

Hvala za odgovor!

Lahko kako izigra in mi zadeve ne proda?
Napisal sem mu tudi sporočilo, kak in kaj seda, tako da čakam kaj bo odgovoril.
Škatla bi morala biti polna, platišča z gumami :)

lp

turkx90 ::

Mislim, da te lahko zjebe s poštnino in nabije ceno, če le ta ni bila vključena v avkcijo.

kanon ::

Poštnina je ponavadi napisana, če ni te lahko platišča pridejo kar drago. Izigra te lahko ravno z visoko poštnino, tebe pa vržejo z ebaya ker se nisi kupil predmeta.

c3p0 ::

Če je vse jasno glede poštnine, mu kar plačaj in je to to, ne rabita postati penpala.

maXo ::

Bila je navedena, vendar za Nemčijo 15EUR. Ostale države, ni bilo možno izbrati.

Za v Slo pa zna kaj zmutit ja...

kanon ::

Če je v oglasu napisal, da pošilja samo v nemčijo potem ti tudi ni dolžan prodati.

maXo ::

Prilagam link od oglasa, ne razumem najbolje nemškega jezika, če mogoče kdo kaj več razbere...
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie...

Drugače pa bi imel možnost dati naslov v Nemčiji (sorodstvo). Bi šlo ?

lp

turkx90 ::

Vprašaj ceno poštnine do Slovenije, čene pa dej naslov od sorodnikov in se boš najmanj zajebaval..:)

kanon ::

Pošilja samo v Nemčijo, da ti pošlje v Slovenijo je to samo njegova dobra volja. Če pa ni dobre volje lahko pričakuješ težave z ebayem.

barakus ::

Se oproščam za rahli offtopic ampak, ker smo že pri tej temi.

Kaj pa v primeru, ko prodajalec specificira ceno in shipping do Slovenije, v oglasu pa napiše, da international buyers naj ga najprej kontaktirajo pred nakupom. Ali si ga dejansko dolžan kontaktirati ali pa je on dolžen tebi to dostavit, saj je specificiral ceno in s tem ko je nastavil shipping za Slo tudi, da je dostava mogoča.

maXo ::

Hvala za odgovore.
Je mogoče varjanta, da mu podam naslov pošte in mi pošlje kot poštno ležeče?

lp

kanon ::

Vse je odvisno od njega

maXo ::

... v Nemčiji seveda !

joze28 ::

Predlagaj mu,samo dvomim da bo hotel preko pošte ali DHL-ja pošiljat

maXo ::

@joze28
da mu predlagam po DHL-u v Slovenijo ?

Keyser Soze ::

Ma, nobenih težav ne bo z eBayem, in nihče ne bo letel iz eBaya zaradi tega. Kvečjemu negativni feedback boš dobil. Kar te lahko malenkost onemogoči pri tvojih nadaljnih kupčijah - prodajalci lahko zavrnejo tvojo zmagovalno ponudbo npr.

Vprašaj prodajalca če ti lahko pošlje v Sloveniji, če ne gre drugače, pa daj naslov nemške žlahte.

P.S.: Če si premisliš glede kupčije, še vedno lahko prosiš prodajalca, če skensla ponudbo, ker si nov in si spregledal, da pošilja samo v Nemčijo. Če ti ustreže, potem bo kot da ni bilo kupčije. Nobenega feedbacka, nobenega kompliciranja z naslovi, plačilom, ipd.
OM, F, G!

joze28 ::

za poštno ležeče sem mislil.

Nikonja ::

Sam hotel pravkar napisat to kar je Keyser napisal ampak me prehitel. Meni se parkrat zgodilo in se zmeraj lahko zemniš ker tudi njima učasih odgovaraja če so po pre nizki ceni prodali !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

maXo ::

Aha hvala.
Ne jaz ponudbe vsekakor nebi zavrnil, tako da to odpade.
Glede na to da bi želel, da mi pošlje na naslov v Nemčiji, kje mu ga podam ?

lp

ssokec ::

upam da nisi kupil za 200 Eur samo en komplet (ena feltna + ena guma) nikjer na slikah ni vidnih več felten skupaj, ali pa si želel kupiti samo eno feltno in gumo?

LP!

c3p0 ::

>> Škatla bi morala biti polna, platišča z gumami :)

Ti si kupoval 4 felge z gumami? Ker oglas mislim da prodaja eno...

delfinus ::

Cist mimo grede, prodajalec ne more dati negativnega feedbacka kupcu. Lahko pa se pritozi direktno na Ebay v primeru komplikacij in neplacila. lp, d.

MadMax ::

Se tudi meni zdi, da si kupil samo en bicikl, ne pa 4, kot morda pričakuješ...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

maXo ::

Huh hvala!

Po slikah sodeč in opisu zgleda res tako!

Hvala!

kanon ::

Torej v tem zajcu tiči grm. Sploh nisem opazil.

turkx90 ::

In kaj boš zdej anredil?...xD

Shark-357 ::

Jap, gre se za eno platišče z gumo in ne komplet.

KoMar- ::

Torej, za naslednjič:

1. Prepričaj se, če pošilja v Slovenijo
2. Če imaš znance v Nemčiji, se prepričaj, da je pripravljen poslat kam drugam kot na naslov, vpisan v PayPal
3. Prevedi si opis oglasa z Google Translate, kot to počnejo vsi ostali, da boš vedel, kaj kupuješ
4. Če se zdi prelepo, da bi bilo res, tudi je

Good luck.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Keyser Soze ::

delfinus je izjavil:

Cist mimo grede, prodajalec ne more dati negativnega feedbacka kupcu. Lahko pa se pritozi direktno na Ebay v primeru komplikacij in neplacila. lp, d.

Tole je čist možno, ker še nikoli nisem šel čekirat feedbackov kupcev. Pač, ne prodajam po eBayu. Ampak se mi zdi, da sem že videl neg. feedback pri kupcu?

 Sie bieten auf 1 Komplettrad Michelin PilotSport-3 Reifen 245/40 ZR18 97Y XL mit Felgenschutzleiste DOT: 1310

Tole pomeni, da kupuješ en komplet pnevmatika+platišče. Če je prepoceni da bi bilo res, pol ponavad res ni res. =)
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Prokleti švabi imajo zadnje čase zelo dvoumne oglase.
Tudi jaz smatram da gre za eno platišče+ pnevmatiko.

Ni mogel napisati 1x platišče+ pnevmatika ??

avtor teme
In ti bi mu plačal, čeprav sploh ne veš kaj dejansko si zbidal ??

Kaj ko bi ga prvo kontaktiral v angleščini in da točno pove kaj se prodaja ??

maXo ::

To kar je predlagal Keyser Soze.
Drugo kot drugo, po tem takem da pošilja samo v Nemčijo, enostavno ne more poslati do mene in tudi ni razloga da kupim nekaj kar ne moram dobiti...

Hvala vsem za pomoč, bom odslej bolj previden in uporabljal GooTrans :)

KoMar- ::

In situacija se kar naenkrat obrne... gremo pobirat stave, da ne bo plačal? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

turkx90 ::

Sej je napisal da nebo.

maXo ::

Ne bom, ne skrbet :P

Normalno da mu ne bi takoj nakazal... Mogoče bi celo sam posumil da bi to lahko bilo samo eno platišče, če nebi on nič pojamral kako prepoceni mora to prodati, in tako opazil "napako".
Hvala še enkrat!

KoMar- ::

Prosim, ne več hodit na eBay.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

maXo ::

Hvala !

krucymucy ::

KoMar- je izjavil:

Prosim, ne več hodit na eBay.

Jp. Zaradi takih potem nočejo sklepat poslov s Slovenci.

Bias ::

Nemec s tem oglasom popolnoma NIČ ni zavajal in mislim, da je feko dolžan plačati bidano.

Ne nekje skrito (kot je navada nekaterih prodajalcev) ampak JASNO fotografirano in razvidno iz fotk je da se kupuje samo ENA feltna z gumo...vsako drugačno sklepanje je špekuliranje.

Jasno se vidi da ni na prvi fotki 4 gum, on pa bi prodajal samo eno, ne na fotki je ena guma, on pa prodaja eno...kaj tu ni jasno?!

Če nimaš na izbiro svoje države, mu napišeš mail (magar v angleščini) in ti pač pošlje ceno poštnine (vsaj okvirno)

Sori feko, ampak ta tvoja poteza je bedna in daj bod kul in naredi nam (vsem tistim ki koristimo ebay) pa nabavlaj v fizičnih štarcunah.

oh sem natančneje prebral oglas... še ta udarec.

JASNO je tudi napisano da se prodaja 1 komplet!! In to z rdečo boldano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

maXo ::

Mi je žal da nisem tako specializiran za nakupe preko ebaya kot vi... (drugače verjetno ne bi spraševal po nasvetih)
Bom naslednjič prosil Bias tebe in tebi podobnim, da opravite nakup za mene in dobil boš masten 5EUR tringeld, ker se počutiš oškodovanega in ker boš zaradi mene, manj kvalitetno kupoval enkrat mesečno vso mogoče sranje po 15$.

Moderatorja pa prosim za zaklep ali izbris teme.

joze28 ::

Žal naj ti bo, ker nisi prebral oglasa.

Bias ::

Ni problem o tvoji specializiranosti feko, ali cinizmu ki si ga natrosil v zadnjem postu, temveč v tem, da se za tistih borih 200 evrou tud oglasa nisi lotil prebrati.

kuglvinkl ::

Tema jasno ostane.

Bias ::

F3KO je postal zombarec?!?

:)

LeQuack ::

Oglasi na Ebayu so plačljivi (tudi če dejansko ne prodaš, ampak tukaj bo eBay štel, da je prodano), zato je fer od tebe in tudi najmanj problemov boš imel, če se z Nemcem dogovoriš, da mu plačaš stroške oglasa (nekaj evrov, tam od 5-10EUR) in mogoče še kak evro zraven.

Tako bo Nemec še enkrat dal oglas na eBay, brez da bi šel sebi v minus, Slovenci ne bomo na slabšem glasu, tebi pa tudi ne bo potrebno kupiti celotno stvar. Najslabše pa je, da ne narediš nič, potem je res najbolje tisti nasvet, da ne hodi na eBay. To ni bolha in tu dejansko je nekaj resnosti. Tako da res ti svetujem da narediš tako kot sem razložil, piši mu kar v angleščini, če kaj ne bo znal bo že dal v google translate.
Quack !

bond007 ::

Eni so res, ko da jih luna nosi. Kr neki klikajo pa kupujejo, pa ni to bolha no, da se takle zajebavaš in najprej bidaš, potem pa ugotavljaš kaj si dejansko kupil :S

recmajkemi ::

Ja lej, če si mislil da kupuješ štiri in ne ene pač odstopiš od nakupa.
Tudi znanec je mislil da kupuje zelo cenjen jabolčni izdelek na nemškem ebayu in je zmagal na dražbi z nekaj sto evri vredno zmagovalno ponudbo. Vse kar je imel izdelek je bila še neka kratica v naslovu, ki pa je v nemščini pomenila embalažo. Na sliki pa seveda škatla izdelka. No še dobro da je preveril preden je plačal, ker bi skoraj kupil original škatlo Ipada za 500EUR.

JanK ::

recmajkemi je izjavil:

Ja lej, če si mislil da kupuješ štiri in ne ene pač odstopiš od nakupa.


Mislim, da bo to precej tezko. Potem bi si vsak lahko zmislil, da je mislil, da kupuje kaj drugega. Ce pred prvo sliko z velikimi mastnimi crkami pise:

Sie bieten auf 1 Komplettrad

Se zelo tezko izgovoris, da si mislil, da so 4. Posebej, ker bi te v tem primeru prisla ena guma in feltna 50 EUR!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435933090 (2442) lolipop2
»

ebay dražba

Oddelek: Pomoč in nasveti
3611497 (4931) Riff
»

Zmagal Ebay avkcijo - trgovec prodal tretji osebi

Oddelek: Loža
458210 (6294) grandioso74

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567100928 (45475) Tilen

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117523 (14175) Tilen

Več podobnih tem