» »

The Elder Scrolls 5: Skyrim

The Elder Scrolls 5: Skyrim

««
33 / 37
»»

dottor ::

Jaz imam en problemček.

Ko igram Skyrim (Legendary Edtion + High Resolution Texture Pack(LE kupljen na spomladanskih razprodajah na steamu)) z vžganim CrossFire-jem mi slika utripa belo in teksture hiš so prozorne. Ko CrossFire ugasnem igra teče normalno. Podobno težavo imam še v Race 07. Poskusil sem obrnit kartici, en mostiček, dva mostička,... Vedno utripa. Zanima me ali je to pogost pojav in če obstaja FIX? Ker vsakič ko grem igrat da morem ugašat CF je malo anoying.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Killermode ::

Lahko probaš z beta gonilniki za grafično kartico?

dottor ::

Beta gonilnikov za HD4000 serijo ni, vesel sem že vsake posodobitve ki jo dajo vn, kljub tem da AMD vrglo HD4000 vn iz updejtov.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Killermode ::

Ja nisem pogledu prej kere grafične maš.

todman74 ::

GMT7 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


Ql, js bi prisegal na gamepad če bi imel konzolo, mi je bolje igrati:)



Jaz imam več kot 2 jurja ur z gamepadom v Skyrimu.
Kadar se mojim prijatlom z mišjo in tipkovnico zatakne, mi pošljejo savegame, pa jaz dokrajčim, kar njim ne rata.
Ne pomeni to, da sem jaz u iber dober in oni štorasti, samo povem kako je. ;)

Aja, igram first person. :D


Aaa? Skyrim se komu zatakne....to ne pomeni, da so tvoji prijatelji štorasti, ampak so iber štorasti.

Furbo ::

Jap, skyrim če kaj je prelahek. Isto kot moderni fallouti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

54j0 ::

Jab, bethesdine big-shote moraš vedno tweakat, da po level 20 ne postane prelahko :).

detroit ::

Ja no legendary je kar težek na začetku, vsak boj traja in traja:) Potem pa si itak bog i batine...which i guess you're supposed to be?
Skero

Meizu ::

Jst vem da ze okrog lvla 20 z malce bolj upgrejdanim dwarven lokom komot trolas naokrog. Ce pa zelis res najbolj imba build v igri naredis pa illusion assassin build. To plus orc race in lahko insta killas ze od lvl 10 dalje hehe. Resnicno v vseh teh letih igranja nisem nikoli naredil niti videl bolj strupenega builda kot to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

GMT7 ::

todman74 je izjavil:


Aaa? Skyrim se komu zatakne....to ne pomeni, da so tvoji prijatelji štorasti, ampak so iber štorasti.


Ja no, začetek pa res ni najbolj enostaven, je pa res, da mladi danes hitreje obupajo... ;)

54j0 ::

Ob toliko nalogah, ki so na voljo, res ni treba na samem začetku napasti največjo dwemer trdnjavo na mapi. Do level 20 lahko brez težav prideš tudi brez boja, morda celo v enem samem naselju (alkemija, kovaštvo, uročanje predmetov, nekatere šole čarovništva, sneak,...).

Furbo ::

Po mojem ljudje ravno pri tem delajo napako. Jaz nabiram levele izključno z bojem/tihotapljenjem/.. skratka z bistvenimi lastnostmi lika, ki ga rad furam.

Ker alkemija, kovaštvo in ostale miruljubne vede, ti bolj malo pomagajo v bitki.

Potem si pa level 20 in dejansko level 5 bojevnik.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

54j0 ::

Močni strupi iz alkemije - kot weapon skill, na nek način
vzdržljiv oklep (moč tega lahko večaš tako z armor skill, kot tudi s kovaštvom) - bojevniški skill
uročanje predmetov - magar dodaten armor, ali pa dodaten damage na podlagi fire/ice/lightning - spet primerljivo z višjim weapon skill/armor skill

Na kratko, z malo domišljije lahko narediš smrtonosen lik s pomočjo teh "miroljubnih" ved ;). S tem, da treniraš kar sredi mesta/v svojem prebivališču, brez možnosti, da te nekaj ugonobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

SlimDeluxe ::

Ali je kdo preigral igro kot pure mage? Sem začel igrati z novim charom, ki bo primarno illusionist-conjurer. Orožja ne bo nikoli prijel v roke (razen staffov) in mage robes namesto armorja.
Sem googlal malo o totalnem pacifistu, vendar vsak temelji na exploitih (tam kjer res moraš nekoga ubiti) in precej zafrkavanja (undead so imuni na illusion, za zmaje rabiš dosti časa, pa če ti ostane samo 1 nasprotnik ga moraš calmat ali ga privabit nekam da ga kdo drug ubije...).
Zato stealthy illusionist-conjurer s tank followerjem, when shit gets real.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

54j0 ::

SlimDeluxe je izjavil:

Ali je kdo preigral igro kot pure mage? Sem začel igrati z novim charom, ki bo primarno illusionist-conjurer. Orožja ne bo nikoli prijel v roke (razen staffov) in mage robes namesto armorja.
Sem googlal malo o totalnem pacifistu, vendar vsak temelji na exploitih (tam kjer res moraš nekoga ubiti) in precej zafrkavanja (undead so imuni na illusion, za zmaje rabiš dosti časa, pa če ti ostane samo 1 nasprotnik ga moraš calmat ali ga privabit nekam da ga kdo drug ubije...).
Zato stealthy illusionist-conjurer s tank followerjem, when shit gets real.



Lik, ki ima razvit conjure skill, ne potrebuje nobenega pomočnika, saj si lahko sam kadarkoli prikliče pomočnika (in več teh, ko je skill na nivoju). Med drugim tudi dremora lorda.

SlimDeluxe ::

To je res, dalj od conjure familiar nisem probal (ta pa je precej jadnički). Dremora summon preko daedra staffa je bil dokaj močen, jp. V prejšnjem playthrough-u sem ga uporabljal ko je bil splošni pretep, npr. valovi draugrov v cryptu, sam pa sem poprijel za lok.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

54j0 ::

Z dovolj visokim skill-om, lahko prikličeš tudi dva pomočnika(ali celo štiri, se ne spomnim, ker je bil mage moj prvi lik, ki sem ga začel igrati na dan izida te igre). V vsakem primeru dva lorda naredina pašteto iz večine mob-ov. Tam, kjer se zatakne, pa jima pomagaš :>.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

Meizu ::

Assassin illusion lahko 1 hita karkoli v igri, pri tem pa se lahko neopažen sprehaja 2cm pred bilokaterim mobom v igri.

Sneak archerji so tudi močni, ko enkrat narediš upgrejdan daedra bow sam facerollaš.

Tudi 1h+shield je strup, ko ga enkrat konkretno opremiš. Če vzameš še breton raso imaš tudi nabit magical resist.

Kar se magea tiče, so mogoče malce podhranjeni kar se damagea tiče ampak nič za to, ker imajo na voljo kup orodij za zajebavanje nasprotnika. Conjuration pa itak zmaga kar se tega tiče. Spomnim se ko sem igral build 1h+conjuration v heavy armorju in sem ravno tako samo plužil skozi igro.

nurmaln ::

Ko lahko enkrat prikličeš dva dremora lorda hkrati rata igra brezveze, samo še to delaš do konca (no ja al pa storm atron. na daljavo). Vse skupi rata prelahko.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

SlimDeluxe ::

Ja vprašanje na kateri težavnosti
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

GMT7 ::

Dremora lordi niso najhuje kar lahko prikličeš. ;)
Lahko obudiš kakšnega conjurerja, ki bo potem priklical svoje pomagače in greš lahko popolnoma mirno na čik, ko tvoji prijat'li počistijo vse sami.

Rečeno naj bi bilo, da ni nujno, da se spell od undead conjuration mojstra ne obrne proti tebi, ampak nisem tega nikoli doživel.
Če pa bi se, so pa itaq problem enega zamaha.

Moj lik je onehanded light armour warrior, ki pa obvlada čarovnijo. Namesto ščita imam jaz v roki kar healing spell, recimo close wounds.

Od vseh glavnih misij mi je ostalo samo še ena resna, eno branje Black book, ki pa je boring, oz. se mi je na samem koncu začela igra ponavljati.

Bi si želel še kak DLC. ;)

RejZoR ::

Vbistvu rata otročje lahko, ko nosiš enchante, ki varčujejo s čarovniško energijo. Sicer nimam 100%, ampak že z 80-90% se res ful pozna. Bolj mahaš naokoli s strelami in ognjem dokler beštja ne krepne. Pa naj bo to bandit al pa zmaj. V osnovi sem raje bojevnik, pa sem predvsem zaradi tega prešel na čarovnije. Pa še teže ne vlačiš naokoli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BorutK-73 ::

Meni je glavna stvar Skyrima raziskovanje, ker je ogromen če hočeš pregledat vsako votlino in narediti vse misije.

Meizu ::

Meni je pa špil tolko zakon da sem ga šel ponovno obračat že neštetokrat. Ubistvu ko grem ponovno igrat mi ni jasno kaj bi še lahko igral ker sem že vse kar se da izprobal.

Aja, ubistvu zdaj ko berem nazaj po temi sem opazil, da nikoli nisem še sprobal bit 100% thief + alchemy za strupe podtikat, torej nobenega orožja, samo kradljivc :) Mogoče pa enkrat. Si kar predstavljam, najmočnejšemu nasprotniku v igri zmečeš v žep par sto napitkov strupa in sam čakaš na 1 hit kill :)

SlimDeluxe ::

Ve kdo, kako na hiter način followerju dati ukaz "follow me" prek Xbox kontrolerja?
Če s crosshairom kažeš na followerja in držiš A greš v command mode (deluje tudi na daleč) vendar mu lahko daš samo naslednji ukaz (pick lock, attack, wait here...) ne pa follow.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Izi ::

Bethesda so objavili, da so do že uspeli preseči 20 milijonov kosov prodanega Skyrima. Gre za ogromno številko. Igra je izšla novembra 2011 in še vedno jo igrajo milijoni igralcev po vsem svetu.
Kot zanimivost so povedali še, da so v prvih 48 urah po začetku prodaje uspeli prodati 3,5 milijona kosov Skyrima.

Trenutno Bethesda intenzivno dela na Fallout 4, ki ga večina nestrpno pričakuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

54j0 ::

Lahko link do teh novic? Seveda nestrpno pričakujemo, jaz že treniram v ruševinah stare prestolnice.

Izi ::

54j0 je izjavil:

Lahko link do teh novic? Seveda nestrpno pričakujemo, jaz že treniram v ruševinah stare prestolnice.

The Elder Scrolls V: Skyrim sells 20 million copies
To je link o 20 milijonih prodanih Skyrimov, vsebuje tudi omembo Fallout 4, ki ima povezave naprej, ampak če misliš razpravljati o Fallout 4 imamo svojo temo tukaj.

Jerry000 ::

Evo kupil The elder scrolls anthology, ni mi niti malo žal:)

dottor ::

Jaz sem se tudi odločal za anthopology pa sem pol uzel samo skyrim legendary edition. Nekako sem se razvadu imet vse v Steamu in Originu in ni več kej dosti placa kam škatle dajat (poleg iger,filmov in glasbe).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BorutO ::

Malo po netu gledam pa berem te komentarje, kako je najboljše igrati, samo mene zanima bolj vaše mnenje, kak kaj vi igrate to igro?
Na primer, jaz vedno igram klaso Nord, pa vedno igram kot lokostrelec v snaking načinu.
Ok, po pravici povedano mi ni za te "buge" ki so v igri, da na primer lahko pobiraš orožja in ostalo iz skritih chestov ki so skriti takoj pod zemljo, ali da sneakam tako, da nekoga od zadaj vedno sneakam (oni greybears ali kaj že so na tisti gori) ipd. Ampak pošteno igro. Nimam nobenih modov ali česar koli.

Kako vi začnete igrati igro, in kako jo dalje igrate? Jaz prvo, kar naredim, je da si čim prej prislužim lok in puščice seveda, pol začnem klati živalce v neaking načinu, pa ko dobim perk pointse, jih prvo takoj vložim v sneaking, pol pa v archery, če jih mam kaj viška, pa jih vložim v pickpocket.

Kaj bi na primer, mogel narediti, da bi lahko klal te živalce v vedno večjem dpsju (brez trikov, kod in ostalih bugov)?
Skratka, naj kdo napiše kako ti začneš igrati igro in na kaj gledaš, da si čimprej nagradiš s perksi ipd.

suhi ::

Si si kar dobro zastavil, edino na Pickpocket vsaj na začetku pozabi, ker ti praktično v ničemer ne koristi, razen morda za krajo denarja, ki pa ga itak imaš kmalu na pretek. Drugače pa je sneaky archer odlična izbira, kmalu postane kvečjemu rahlo brezveze, ker hitro postaneš premočen. Jaz imam točno tak lik, a sem zraven dodal še One-Handed, da nisem omejen samo na lok, poleg tega je rezanje vratov blazno kul :) Pa Light Armor se tudi splača met za tak build.

Na začetku bildaj predvsem skille za boj (Archery, One-handed) in Sneak, da boš držal korak z mobi. Po mojih izkušnjah boš Sneak tudi zelo hitro spravil na 100, tudi s povsem pošteno igro. Saj v Skyrimu v večini primerov itak ne rabiš kakih cheesy taktik za nabijanje skillov, z normalno igro imaš najbolj kompletno in uravnoteženo izkušnjo, ne razumem, zakaj folk to dela. Potem, ko si level 30+, pa začneš počasi razmišljat o Smithing in Enchanting, ki sta blazno pomembna skilla, če hočeš met igro brez izziva :)

Lonsarg ::

V visokih levelih itak ni več zabavno, point RPGja je levlanje, kjer si vsakega levela vesel:) Jaz sem v okoli 2 mesecih igranja naredil 3 restarte, vsakič drug build in vsakič druge queste (razen tahude pač narediš vsakič:))

Assasin mi je bil naleč najzabavnejši. Je ena sama igra, v kateri mi je bil stealth še boljši kot v Skyrim, to je Deus X Human Revolution:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

suhi ::

Se mi zdi, da je bilo tako igranje mišljeno že v osnovi. Jaz sem naredil queste v recimo petih mestih (torej kakih štirih nisem še niti dobro povohal), od DLC-jev pa sem končal le Dawnguard, pa sem bil že level 60. In to skoraj brez pucanja random trdnjav/votlin. Čaka me še cel Thieves Guild, cel Dragonborn DLC, komplet štirih mest, pa tudi v main questu še nisem zelo daleč :D Za bildanje levelov sem pa pač začel uporabljat magic, pri čemer mojih 100 magicke ni noben problem, ker sem si enchantal opremo z -100% magicka cost. In je tako še vedno kolikor toliko zanimivo, ker se mi na novo res ne ljubi začenjat.

Meizu ::

Hja, moj najbolj uber karakter izmed tisočih, ki sem jih v tej igri ustvaril se je ustavil nekje pri levelu 140, 500hp, 1200 magicke, izučen assassin z komplet perki illusiona, ubijalski lokostrelec, ter mojster crowd controla (poleg illusiona še paralyze ter ostale stvari + shouts seveda).

Legendary s takšnim karakterjem je en velik joke, vse crkne z enim strelom, dobesedno vse se stopi okoli tebe. Tako sem itak tudi sam pogruntal, da je igra praktično najbolj zabavna v tistih prvih parih levelih, ko se res še trudiš taktizirat, ter uporabljat celo magic scrolle (resno, kdo to kdaj uporabi?), da si olajšaš delo, veliko zanašanje na companiona itd.

Se pa da tudi v poznejših levelih igro naredit zanimivo. Obstaja cel kup spletnih strani, kjer objavljajo ter ocenjujejo builde, ki jih lhko narediš v skyrimu, s katerimi lahko tudi "role-play-aš". Tako lahko prideš na kakšne smešne in zanimive ideje, npr. moj zadnji projekt je bil necromantic healer, ki praktično ni znal držati nobenega orožja v igri, le master healer ter conjurator. Moji zombiji niso nikoli pocrkali, ha ha.

BorutO ::

Sem par mesecev nazaj našel en addon, ki ga nisem testiral, zaradi parih negativnih komentarjev, da se da igrati skyrim v online načinu, pa ne vem kak je kaj s tem? Je to za kaj, uporablja kdo to ipd?

Jas te magije nikoli ne uporabljam, ker na začetku je itak čisto nekoristno. Edino healanje pride prav kdaj pa kdaj. Sicer jaz vedno igram tako, da na začetku vsem mogočim ljudem kradem (pickpocket) te potione za healanje, tak da mi tega nikoli ne zmanjka.

To glede dpsja v večjem levelu - je čas, da prestaviš z nižje težavnosti na najvišjo. Pa boš pol videl kako dolgo boš klal enega človečeka, koliko puščic porabil itd. Jaz igram vedno na expert/master - odvisno kakšni težavni questi so, tak da brez companiona ne bi naredil nič, ker mi glavo rešuje na vsakem koraku. :P Moj prvi kompanjon je oni lokostrelec iz riverwooda, pol pa cel čas lydia. Občasno uporabljam še cucka Barbasa iz questa, ki ga nikoli nočem dokončati, saj mi v kakih zelo težkih misijah pride zelo prav, ker se ga ne da ubiti. ;)

Če še pa kdo ni ugotovil ene odlične finte ... ko začneš igrati igro od začetka, ne smeš iti v napad prvega zmaja do zahodnega razglednega stolpa (prvi napad zmaja), ampak lepo bežiš do točke, kjer kampirajo zmaji. Greš do tiste zmajeve glave oz. ikone na mapi, pa tam lepo v miru pobereš odličen gear iz chestov, ker takrat še ni zmajev, dokler ne narediš tistega questa iz whiteruna. Polno geara si lahko tako nabereš. Podoč lahko kar velikokrat crkneš, da prideš do vseh teh zmajevih točk, ampak ne rabiš pa zmaja klat. ;) Zdaj, ko igram karakter na novo, igram zelo pošteno, ni nekih trikov in bugov, ki se jih da izkoristiti.

BorutO ::

mam še samo eno vprašanje glede teh vampirjev ... ko sem delal quest tega psa, sem se boril z vampirji. Očitno so me okužili, da sem zdaj vampir, med drugim. Moti me pa to, da se mi ob določenem cajtu mana, zdravje pa stamina ne polni nazaj sama od sebe, kar me zelo moti. Kako se rešim tega, če se še da, ker to shranjeno igro sem že zdavnaj izbrisal oz. shranil z novejšo.

Mcsin ::

BorutO ::

hvala

Yohan del Sud ::

Spet se spomnil naložit zadevo (kaj je res novega v Legendary?), potem, ko sem jo prvič standardno obrnil (se je vleklo proti koncu), pa me zanima, kako izkušnjo izboljšat. Se da zadevo dejansko končat kot vampir? Volkodlak? Žigolo/Radodajka, Popolen psiho? Modi dobrodošli.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

BorutO je izjavil:

Sem par mesecev nazaj našel en addon, ki ga nisem testiral, zaradi parih negativnih komentarjev, da se da igrati skyrim v online načinu, pa ne vem kak je kaj s tem? Je to za kaj, uporablja kdo to ipd?

Jas te magije nikoli ne uporabljam, ker na začetku je itak čisto nekoristno. Edino healanje pride prav kdaj pa kdaj. Sicer jaz vedno igram tako, da na začetku vsem mogočim ljudem kradem (pickpocket) te potione za healanje, tak da mi tega nikoli ne zmanjka.

To glede dpsja v večjem levelu - je čas, da prestaviš z nižje težavnosti na najvišjo. Pa boš pol videl kako dolgo boš klal enega človečeka, koliko puščic porabil itd. Jaz igram vedno na expert/master - odvisno kakšni težavni questi so, tak da brez companiona ne bi naredil nič, ker mi glavo rešuje na vsakem koraku. :P Moj prvi kompanjon je oni lokostrelec iz riverwooda, pol pa cel čas lydia. Občasno uporabljam še cucka Barbasa iz questa, ki ga nikoli nočem dokončati, saj mi v kakih zelo težkih misijah pride zelo prav, ker se ga ne da ubiti. ;)

Če še pa kdo ni ugotovil ene odlične finte ... ko začneš igrati igro od začetka, ne smeš iti v napad prvega zmaja do zahodnega razglednega stolpa (prvi napad zmaja), ampak lepo bežiš do točke, kjer kampirajo zmaji. Greš do tiste zmajeve glave oz. ikone na mapi, pa tam lepo v miru pobereš odličen gear iz chestov, ker takrat še ni zmajev, dokler ne narediš tistega questa iz whiteruna. Polno geara si lahko tako nabereš. Podoč lahko kar velikokrat crkneš, da prideš do vseh teh zmajevih točk, ampak ne rabiš pa zmaja klat. ;) Zdaj, ko igram karakter na novo, igram zelo pošteno, ni nekih trikov in bugov, ki se jih da izkoristiti.


Očitno nisi napredoval dosti v igri ali pa nisi poštekal perk systema in crafting bonusov v tej igri.

Jaz ne igram na normal/master difficulty. Igram na legendary, kar je najtežja možna stopnja. Še vedno vse crkne v enem strelu (razen legendary dragon, ajde, ta rabi 5-6 strelov. razen če uporabim shout marked for death, s čimer potem rabim 2 strela. Če se ga lotim z daggerji, potem tudi legendary dragon z lahkoto pade z enim zamahom, kar praktično pomeni, da lahko z enim zamahom ubijem dobesedno karkoli v tej igri). Ga ni junaka, ki preživi moj backstab.

Maj karakter je assassin, ima pa tolikšen damage reduction ter toliko življenjskih točk, da je trdoživ kot tank. Če me slučajno kaj rani, uporabim healing spelle, ki me pozdravijo v enem samem castu.

A me folk sploh taknit ne more, saj nobeden spoh ne preživi mojega prvega napada, če pa že nekako nekomu uspe, ga takoj instantno paraliziram (alteration in kombinacija archery paralyze chance + paralyze enchsntment na loku), ali pa uporabim karkoli izmed calm/fear/haste illusion skillov.

Edit: V igro imam vloženih veliko število ur in sem dejansko dosegel stanje popolnega razumevanja skillov v tej igri in sinergije med sabo.

Poleg 80% (maximum) damage reductiona imam na tem assassinu še 80% magic resistance, ter permanenten 80% magicka in spell absorbtion (ki mimogrede deluje tudi proti weapon enchantih, dragon shoutih itd.), zaradi česar me npr. čarovniki ne morejo niti dotakniti, prav tako se samo smejim vsem draugrjem, ki mi želijo na vsak način z dragon shoutom izbiti orožje iz rok. Uglavnem, moj point je, da ko enkrat dokončno poštekaš ta špil in recimo sinergijo z vampirizmom ter restoration drevesom, potem je tale igra kar ena velika šala, kar se težavnosti tiče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

BorutO ::

pa kaki gear maš ti to? A to maš oni gear, ko si večaš % enchantinga vsakič, ko delaš alchemy?

Meizu ::

Nope, samo do konca upgrejdan craftan gear, enchantana orožja (razen dagerjev, obstaja en določen dragon shout (wind "nekaj", sem že pozabil), ki je preveč uporaben (neznansko pohitri attack speed), da bi ga zamenjal za ostale enchante), skrbno izbrani skilli, ter zelo visok level (kot sem rekel, okrog 140 sem bil nazadnje, 500hp ter preko 1000 magicke), praktično assassin tank.

Ko si vampir, ter izbereš perk necromage iz drevesa restoration, dobiš na vse ostale skille (vključno z craftingom, enchantingom in samimi bonusi iz dreves, kot so bonus damage za orožja itd.) velik bonus.

Na koncu sem brez pomoči alkimije (ne da se mi tega levelat, preveč zoprno) imel lok z 700-800 dmg, daggerji so bili nekje okrog 200 kakor se spomnim. Z alkimijo na max bi lahko te vrednosti dvignil še za zajetnih 50% (enchanting boost potion lahko scraftaš potem, ter 100% blacksmith potion, v prosti prodaji lahko dobiš največ 50%). Vendar brezveze, ker že tako vse pocrka v enem strelu, mam vsaj z najtežjim zmajem v igri 2-3 strele na voljo, pa še to izstrelim praktično preden sploh zleti s svojega gnezda.

Kaj pa vem no, god mode = on.

Edit: Enchanting explot je bil pofixan v enem izmed patchov, tako da tega tako ne gre več izkoriščat. Vse moje statistike so kompletno legit, seveda imam inštalirane vse dlcje (dragonborn še posebej, saj lahko po končani quest liniji tam pri hermeus mori z dragon souli resetiraš vsa drevesa z perki vred, tako da lahko do popolnosti izkoristiš necromage perk).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Lonsarg ::

Jah to je point Elder Scrolov, če greš v ekstreme levela prides vedno do god moda:)

Izi ::

Lonsarg je izjavil:

Jah to je point Elder Scrolov, če greš v ekstreme levela prides vedno do god moda:)

A ni to point vsake RPG igre?
Zakaj pa opravljamo vse tiste številne naloge in pobijamo na tisoče bitij? Samo zato, da na koncu postanemo vsemogočni bog. Še prej pa pobijemo vse ostale bogove ;)

Pri kakšnem linearnem in zaprtem RPGju, ki temelji zgolj na zgodbi se ta seveda lahko konča preden prilezemo do bogovskega statusa, ampak če gre za pravi in odprti RPG potem pa je cilj jasen in samo eden. Postati je treba glavni in najmočnejši v celem vesolju.

Lonsarg ::

No, pri večini RPGjev imaš na koncu zadosti hude fighte da nisi proti nimi prav nič bog, ampak se celo kaj namatraš. Skyrim pa pač nima konca:)

djoka86 ::

a nihče ne igra na immersion in sam sebi ne daje omejitev? jaz npr. igram bosmer hunter/ranger acrher, ki pozna alkimijo in restoration, nekaj enchantinga, ampak duše striktno dobiva iz draugerjev, ne živali. poleg tega imam RND (realistic needs and diseases) in Frostfall, kar pomen, da v mrzlih krajih ni najboljša ideja laufat okol z najboljšim armorjem. tud perki ne grejo vsi v combat trees. s SkyRe pa je treba biti previden pri boju, ker je vse bolj smrtonosno in več staggerja (all in all imam ~170-180 plug-inov)

glede moči pa tud pri level ~40 nisem v god-modu, sploh proti zmajem, modanim seveda. za zmaje imam Deadly dragons in Dragon combat overhaul. prvi jim da večji basic strength in damage in precej novih zmajev, drugi jim izboljša AI in doda force (stagger pri vzletanju ipd). pred kratkim so me hkrati napadli 4 zmaji, mechadon, legendary in 2 ancient, smo se borili 2 ingame dneva. brez become ethereal in whirlwind sprint bi umrl še večkrat. pri level ~35 pa sem moral zbežat od spectral dragona, ker me je one-shotal in dejansko mu nisem mogel nič (dobil me je na poti v Winterhold, kjer ni covolj coverja; towers are an Akatosh-send for dragon attacks).

Meizu ::

Jst sem to uporabljal nonstop, dokler se igra ni zacela crashat kar se pogosto dogaja s temi modi. Frostfall je tudi totalno zbugan kar se postavljanja sotorov tice.

V skyre sem pa spet najdu op assaasina in nov op karakter - sneak archer. Ce ga igras prav, si tudi v skyre godmode ze od kaksnega levela 20 dalje. Sneak level od 40 dalje. Ubistvu je sneak v skyre zelo izpopolnjen, original sneak algoritmi nimajo za burek. Je pa skyre sneak se lazji za izvajat zaradi nacina kako sneak tam deluje(view detection namesto radial detection), kar je sploh top za archerje. Dokler ostanes v sneak in ob vsakem strelu premaknes svoj char, ne bos nikoli odkrit. So pa nasprotniki nedvomno tezji.

BorutO ::

Ma dajte ... vi to igrate z raznimi addoni itd ... jaz igram normalno igro, ne neko preurejeno, ker res ni nič zanimiva. Težavnost na maksimum, pa se pol hebeš par dolgih minut, da zmaja pri level 30 ubiješ komaj ...

Meizu ::

BorutO je izjavil:

Ma dajte ... vi to igrate z raznimi addoni itd ... jaz igram normalno igro, ne neko preurejeno, ker res ni nič zanimiva. Težavnost na maksimum, pa se pol hebeš par dolgih minut, da zmaja pri level 30 ubiješ komaj ...


Daj, priznaj si no, slabo opremo maš. Ali pa si zašuštral karakter. Nekaj je šlo narobe.
««
33 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starfield (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Igre
1864170805 (3190) oo7
»

Fallout 76 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
35767715 (3033) oo7
»

The Elder Scrolls Online (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Igre
763142188 (8995) oo7
»

Kingdoms of Amalur: Reckoning (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
12022833 (6508) Twixz

Več podobnih tem