» »

The Elder Scrolls 5: Skyrim

The Elder Scrolls 5: Skyrim

««
4 / 37
»»

Bor H ::

Očitno bo Steamworks naslov tko da kjerkol kupiš boš lahko na Steam vezal pol, oz. boš moral..
Glede cen novih špilov gre pa za zoprno politiko med založniki in trgovskimi verigami, kjer se še zmer večina špilov proda.

Furbo ::

Zbirateljska izdaja 150€? Hmmnjah. Ne.

http://www.amazon.de/Elder-Scrolls-Skyr...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

T-h-o-r ::

upam, da ne bo kot road to hell, en najbolj epic špilov a hkrati najbolj zbuganih
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

ABX ::

Za XBOX360 je že leak zunaj. Toliko o piratstvu na PC-ju ...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

g. Oden ::

T-h-o-r je izjavil:

upam, da ne bo kot road to hell, en najbolj epic špilov a hkrati najbolj zbuganih


Lol, kako si se pa ti zdaj spomnil na Boiling Point!?!

T-h-o-r ::

ker je nazaj govoril izi o 150 urah igranja, pa o veliko bugih :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

def0r ::

Saj ne morejo, to je ze obicaj. Elder scroll brez bugov in elder scroll:D

Izi ::

T-h-o-r je izjavil:

ker je nazaj govoril izi o 150 urah igranja, pa o veliko bugih :D

Kakšnih 150 neki. Jaz sem govoril o 300 urah igranja, to je številka, ki so jo izdelovalci razkrili 4 mesece nazaj.
Glede bugov pa sem rekel, da sem optimističen :D
Elder Scrolls oziroma vse igre, ki so popolnoma odprte in omogočajo da se nalog lotevaš na nešteto različnih načinov in v nešteto različnih zaporedjih, jasno da imajo precejšnje število bugov ampak vsaj če gledamo Morrowind in Oblivion so ti bugi vsi po vrsti majhni in ne vplivajo na igranje kaj pretirano.
Oblivion recimo je imel okoli 20.000 bugov (približno toliko so jih do sedaj odpravili) pa si igro vseeno lahko takoj ob izidu končal brez večjih problemov, če pustimo ob strani popolnoma zgrešeno enakovredno levelanje sovražnikov skupaj s našim junakom.

Boiling Point, kot sinonim za najbolj bugasto igro (čeprav je bila roko na srce to ena najboljših igre sploh) recimo ob izidu nisi mogel končati, ker so pomembne stvari v igri med igranjem izginjale ali pa postajale nevidne. Kaj takega v Elder Scrolls ne pričakujem.
Igre, ki omogočajo popolno svobodo so hudo redke. Recimo Boiling Point, Elder Scrolls, Fallout, Gothic, Risen in Two Worlds, potem pa se bolj ali manj neha, vse ostalo je bolj ali manj linearno vključno s serijo Witcher.
Pri takih igrah je ob izidu povsem normalno pričakovati okoli 100 večjih bugov in okoli 10.000 manjših bugov
Od naštetih je imel daleč največ bugov Boiling Point, potem mu je vedno sledil Gothic, pri katerem je bilo vedno treba čakati okoli pol leta po izzidu, da so ga toliko pokrpali, da je postal igralen.
Medtem ko se je Elder Scrolls, Fallout, in Two Worlds vedno dalo končati takoj ob izidu, brez da bi te pretirano bolela glava. Je pa tudi tukaj precej smiselno počakati vsaj 3 mesece, da odpravijo glavne pomanjkljivosti, ker je potem užitek neprimerno večji.

Jaz sem prav vse te igre (Boiling Point, Elder Scrolls 1, 2, 3, 4, Fallout 1, 2, 3, Gothic 1, 2, 3, Risen 1 in Two Worlds 1, 2) preigral po dvakrat. Prvič ob izidu in potem še enkrat približno 1 leto po izidu.
Prav pri vseh je bilo tisto pravo šele drugo igranje 1 leto po izidu. Je kot da bi igral popolnoma drugo igro. Šele takrat človek ugotovi, kakšne mojstrovine so dejansko vse te redke igre, ki so ob izidu pustile precej medel občutek in so ocenjene z okoli 80/100, če pa bi jih igrali čez eno leto pa bi si vse te zaslužile oceno okoli 95/100.
Ampak kaj ko človek ne more počakati celo leto in si zaradi radovednosti raje pokvari užitek ob igranju ;)

Je pa popolnoma iluzorno pričakovati, da bo nekaj 1000 testerjev, ki preizkušajo take igre okoli pol leta do največ eno leto pred izidom, odkrilo večino napak. Pravo testiranje se začne šele ko milijon igralcev preizkusi milijon različnih načinov igranja na milijon različnih strojnih konfiguracijah.
Če se ne motim sem nekje zasledil, da zadnjega pol leta igro Skyrim testira okoli 5000 ljudi. Morda se sliši veliko, ampak to za tako glomazno igro, ki omogoča več kot 300 ur različnih situacij ne pomeni kaj dosti.

Če bi hoteli imeti tako igro brez bugov bi morali narediti enako kot Microsoft in sicer dati igro zastonj na internet eno leto pred izidom in počakati, da jo nekaj milijonov ljudi pretestira tako kot trenutno delajo z Windows 8, ki ga lahko testira kdorkoli hoče. Samo potem igre nihče več ne bi kupil :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Izi ::

Treba je še dodati, da je Skyrim šele včeraj v petek 4. novembra uradno postal "zlat". Link: Golden Mead for a Golden Game
Ob tej priložnosti so se ga Bethesdini uslužbenci kot kaže napili :P

Zanimivo je prebrati, da so naredili kar 20 različnih verzij igre Skyrim. To so predvsem različne platforme in različni jeziki.

To pa verjetno tudi pomeni, da tista piratska verzija na torrentih za Xbox360 ni končna verzija.

T-h-o-r ::

too long to read

ne sej ne


300 ur se mi zdi rahlo pretirano, tudi za oblivion so govorili o veliko urah, pa se ga je dalo končati v 11 minutah al nekaj takega :D



100 ur res ne mislim zapravit samo zato, da bi končal main quest, malo pretirano

raziskovanje me pa v rpg ne privlači, zato niti nisem fan rpgjev kaj preveč (izjeme mass effect, oblivion, borderlands, deus ex, fallout 3)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Lonsarg ::

Jaz sem v Oblivion en mesec delal queste. Main, fighters, magic. En mesec sem pa hodil okoli in našel kr v enem gozdu bogu za ritjo kake zanimive queste:D

Saladin ::

tudi za oblivion so govorili o veliko urah, pa se ga je dalo končati v 11 minutah al nekaj takega :D

Saj to je znak genialnosti igre - ker si to lahko storil čisto brez cheatanja:

Če prideš kot novinec v nek svet brez skillov in znanja, boš , jasno, raziskoval in počasi napredoval do cilja. Če pa bi imel vnaprej vse znanje kako in kje vse najti in vso znanje o sovražnikih - pa bi do cilja lahko prispel zelo hitro in brez večjih težav.

Ni ovir, da igro končaš v 11 minutah - igraš pa jo lahko vseeno kako leto dni brez da jo končaš, raziščeš ali da ti postane dolgočasmna. To je genialnost.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

rezator ::

11 minut? Ta mi je pa prva :D Kako se je ap to dalo, saj je bilo main questov veliko, ne vrjamem, da jo kdo končal v 11 minutah. Koliko je potem potreboval za en main quest? Saj jih je bilo kar veliko. Samo da si iz ječe pobegnil ti je vzelo 10 minut po malem:D
Some people feel the rain. Others just get wet.

Saladin ::

Sam se spomnim tega iz Morrowinda - model si je nabavil in napravil najmočnejše zvarke, pokradel najboljša orožja, preletel čez magični zdi v osrčje volkana n pobil bosse.

Ne bi se čudil da je isto možno v Oblivionu ali v Skyrimu.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

T-h-o-r ::




Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Alamar ::

Izi je izjavil:


Elder Scrolls oziroma vse igre, ki so popolnoma odprte in omogočajo da se nalog lotevaš na nešteto različnih načinov in v nešteto različnih zaporedjih, jasno da imajo precejšnje število bugov ampak vsaj če gledamo Morrowind in Oblivion so ti bugi vsi po vrsti majhni in ne vplivajo na igranje kaj pretirano.
Na različna zaporedja že, na nešteto načinov pa prav gotovo ne. Elder scrolls do znani po precej enoličnih kvestih. Kar se tiče pa bugov je pa tako, da bolj kot raziskuješ in vrtaš, več jih odkriješ. Res to večinoma niso neki hudi bugi, kakršni so bili recimo prisotni pri 2. delu serije, so pa vseeno tečni.

T-h-o-r ::

a lahko kdo našteje kakega od večjih bugov? sem igral oblivion pa resnično nisem kaj posebnega opazil, je pa res, da sem večinoma delal le main quest, ostalega bolj malo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Furbo ::

Se bo kje pri nas dobila fizična zadeva 11.11.2011 ali naj si kar naklikam zadevo na Steamu, ker nisem zelo potrpežljive sorte :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

T-h-o-r ::

vprašaj na igabibi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Furbo ::

Sem se prijavil za prednaročilo, zaenkrat vse tiho.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Izi ::

V Bethesdi so potrdili, da bo dne 11.11. na dan izida igre že na voljo prvi popravek, ki bo nadgradil igro na verzijo 1.1. :D
Patch bo na voljo za vse platforme.
Se pravi, da kljub temu, da se plošče z igro že nekaj dni izdelujejo, izdelovalci igre ne počivajo in proslavljajo, ampak intenzivno pobijajo hroščke. Verjetno jih čaka še precej dela ;)

Furbo ::

Jao jao, očitno bo najlažje kar na steamu kupit in naj se zadeva sama ubada s popravki. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Izi ::

Tukaj, ko sem prebiral kakšne grozote nas čakajo v igri, sem naletel na zanimiv spoiler.
Kdor se boji, da si bo pokvaril presenečenje naj ne bere dalje.


Nekje v igri naletimo na kanibale in lahko se odločimo, da se jim pridružimo pri večerji in tudi sami poskusimo kakšen okus ima človeško meso :))

SlimDeluxe ::

Furbo, saj tudi škatelna verzija bo Steam, le da imaš DVD poleg, da hitreje namestiš :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

def0r ::

Saj zadnje case je skoda da sploh dajejo kaj v skatle.
Vcasih si vsaj dobil navodila obsirna kako igrat, sem prebiral preden sem zacel igrat je bilo fun. Pa se dosti drugih stvari v standard skatli. :(

Buggy ::

se pravi v petek se bo ze lahko stankala s steama?

Furbo ::

SlimDeluxe je izjavil:

Furbo, saj tudi škatelna verzija bo Steam, le da imaš DVD poleg, da hitreje namestiš :)


Če le patch ne bo 5giga. :D

Upam, da se pojavijo te škatle do petka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BALAST ::

Sem videl posnetke v Skyrim, kjer so mamuti leteli v višave, samo da si jim se približal.
EGO is more important than physics! :))
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Gray_Warden ::

mogoče kdo ve kje se bo dalo najceneje naročiti igro? Mogoče kakšno prednaročilo?
Why so serious?

FiDeK ::

Pri zavvi-ju je mislim da 32€

Gray_Warden ::

http://www.zavvi.com/games/platforms/pc...

samo koliko pa je pošiljanje iz VB v Slovenijo?

edit: našel sem tole: http://www.zavvi.com/delivery.info
Torej moram najti še nekaj da bo skupna vrednst čez 35 funtov, da bo zastonj pošiljanje? :D
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Igabiba jih bo dostavila šele v četrtek... naslednji teden. :(
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nejko8 ::

Gray_Warden je izjavil:

http://www.zavvi.com/games/platforms/pc...

samo koliko pa je pošiljanje iz VB v Slovenijo?

edit: našel sem tole: http://www.zavvi.com/delivery.info
Torej moram najti še nekaj da bo skupna vrednst čez 35 funtov, da bo zastonj pošiljanje? :D


Pošiljanje je 0,99 GBP, sam ne vem ali na igro ali na naročilo.
LP

Edit: slovnica

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejko8 ()

Gray_Warden ::

Torej je na zavvi cena igre v prednaročilu le 34 eur.
piše takole: ?27.85 (Save: ?17.14). Sklepam da če ne naročim zdaj, bo igra kasneje vredna 45 funtov oziroma 50 eur...

Škoda k ne obstaja kak demo ali karkoli, da bi sprobal če je vredno naročiti. Glede na filmčke ki so objavljeni na youtubu je videti kot da bo bistveno izboljšan gameplay iz Obliviona vendar eno je gledati filmčke, drugo pa je dejansko sprobati zadevo..:D

Sem hotel prednaročiti na igabibi, vendar so odstranili artikel iz seznama in se ga ne da prednaročiti... niti nevem kolikšna bo cena igre na igabibi..
http://igabiba.joker.si/iskalec.php?que...
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Mah jaz bom posegel po steamu, vsaj ne bo problemov z embalažo in podobno navlako.

Na fizično verzijo bom počakal le, če jo bo že prej na voljo pri distributerju TPB. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Izi ::

Tudi v Sloveniji se da prednaročiti za okrog 40 EUR, če malo pobrskaš.
Po 41 do 43 EUR ga ima kar nekaj trgovin, najceneje pa sem našel celo malenkost pod 40 EUR:
playtech.si - The Elder Scrolls V: Skyrim (PC) - 39,90 €

Je pa pa treba pohiteti s prednaročili, ker čez par dni bo povsod nastopila redna cena, ki pa je za Skyrim kar okoli 50 EUR za PC in 60 EUR za konzole. Skyrim ima 10 EUR višjo ceno kot običajne igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Gray_Warden ::

hm. Za slovenijo nisem toliko gledal, ker nevem če se v sloveniji tudi dobi tisti zemljevid ki je na blagu. Hvala za link, bom hitro poslal mail kako je s tem zemljevidom.

Why so serious?

Izi ::

Tale komplet iz slike je za Collectors edition, ki stane pošastnih 150 Evrov. Zelo dvomim, da je v katerikoli navadni verziji priložen zemljevid.

Gray_Warden ::

vem. Vendar če prednaročiš navadno verzijo, dobiš zemljevid. Baje...nevem pa kolikšno zalogo imajo, tako da nevem če bodo dobili vsi ki prednaročijo...:(

http://www.zavvi.com/games/platforms/pc...
Limited Edition Burlap Cloth Map Included (While Stocks Last)
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Kot da je tale zemljevid tako zelo pomemben da ga nujno nucate...

T-h-o-r ::

najboplkj pomeben evwre
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Gray_Warden ::

meizu..če že naročim, bi rad dobil še zemljevid. whats wrong with that?

Sicer pa lohk zemljevid sprintam, igro pa poberem iz partisa...

I want the whole thing or nothing.
Why so serious?

ArYeS ::

Jaz sem tudi danes skočil na steam in nabavil ko me je doletel mail Colbyja, da dobijo igro komaj v sredo... sad day :(

Pa vsaj bom lahko igral ob polnoči že :D


In oni 11min speedrun je glitch... tako da ne velja
Aja pa main story v Skyrim naj bi bil 30ur cca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ArYeS ()

Alamar ::

Če se ne motim, sem nekje videl filmček, da je navaden papirnat zemljevid priložen tudi običajni verziji. Drugače Gray Warden upam da veš, da lahko pošiljanje od zavvija traja tedne. Tudi nasploh niso znani po hitrosti. Tukaj se bolj izkažeta Game.co.uk in shopto.net. Drugače imate tudi s ceno napačno razmišljanje. Igra se definitivno ne bo podražila od prednaročila, ampak bo cena ostala ista, oziroma bo čez par tednov precej cenejša. To govorim za britanske trgovine seveda. Če hočete igro v petek, se splača povprašat še na Mantis. Velikokrat imajo lasten uvoz in igre na dan izida. Je pa seveda par EUR dražje.

detroit ::

nekako ne zaupam današnjim igram več v kvaliteto, od zadnjih špilou, ki sem jih "testiral" sem se odločil edino za dragon age ostalo je bila šara
homm6, bf3 (sicer še v fazi testiranja samo so far....no), rage, crysis2, dnf
vse razočaranja

Upam da skyrim, ki bo moj prvi elder scroll (čeprav sm že stari atek:) ne bo
Skero

Furbo ::

Meni se zdi, da bo Skyrim pač Fallout v srednjem veku.

Ker so Falloute (zadnja 2) naredili kar spodobno, sem Skyrim že naročil na Steam in se že prenaša na moj disk.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Steam je totalno predrag za nove špile. 60 EUR pride vsak nov špil. A so zadeti? Nove raje kupujem na Igabibi, pride ceneje, nakoncu pa jih večino itaq lahko linkaš na Steam če hočeš oz je to celo nujno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ABX ::

Furbo je izjavil:

Meni se zdi, da bo Skyrim pač Fallout v srednjem veku.


In Fallout je Oblivion s puškami. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

RejZoR ::

In Oblivion je poneumljen Morrowind... :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BALAST ::

RejZoR je izjavil:

Steam je totalno predrag za nove špile. 60 EUR pride vsak nov špil. A so zadeti? Nove raje kupujem na Igabibi, pride ceneje, nakoncu pa jih večino itaq lahko linkaš na Steam če hočeš oz je to celo nujno...


Saj to je point, komur so se zamerili lokalni dobavitelji bo raje plačal na Steam, kot pa da se pusti nategovati z nedobavo. Praktično je Steam prednaročilo kot VIP, ker se igra odklene minutke po izzidu.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."
««
4 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starfield (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Igre
1870177130 (1124) oo7
»

Fallout 76 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
35768703 (4021) oo7
»

The Elder Scrolls Online (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Igre
763143128 (9935) oo7
»

Kingdoms of Amalur: Reckoning (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
12022969 (6644) Twixz

Več podobnih tem