» »

The Elder Scrolls 5: Skyrim

The Elder Scrolls 5: Skyrim

««
5 / 37
»»

RejZoR ::

Mene ne moti če ni izdano točno tisto minuto. Sploh ker so včasih razlike v ceni po 20 EUR. Tisti on time release pa res ni vreden 20 EUR. Za ta denar si nabavim goro indie iger al pa eno mal starejšo. Igabiba pa itaq običajno razpošlje igre toliko prej, da dejansko dobiš zadevo domov na dan releasa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

nejko8 ::

Naj povem da je Zavvi že začel razpošiljati igro. No vsaj jaz sem danes dobil obvestilo "order despatched" za prednaročen Skyrim za PC, 2 dni pred uradnim izzidom :O.
LP

Alamar ::

To vsi prej pošljejo, da britanski kupci dobijo na dan izida. Upam, da ne upaš isto za Slovenijo. Z malo srečo bo drug teden, komot se pa lahko zavleče. Za tiste, ki hočejo na dan izida je digitalna verzija najboljša rešitev oziroma, če greš iskat v Mantis. Je kdo že vprašal, če bodo imeli konec tedna?

Mipe ::

Še vedno pa ne morete začeti igrati pred dnevom izida.

Furbo ::

In če padeš v vodo, si moker.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nejko8 ::

Ja to mi je jasno da jaz igre pred 18. 11. zagotovo ne bom videl :)
Je pa ponavadi roba poslana z Royal Mail Airmail v Sloveniji v roku enega tedna (moje dosedanje izkušnje).

Gray_Warden ::

sem ugotovil da je tisti zemljvid iz čisto navadnega plastičnega papirja in ni "cloth" - krpa, kot pišejo po internetu..vsaj tako je bilo videti na youtubu, ko je nekdo odpiral collectors edition za xbox360.

Tako da očitno se res ne splača gledat na to ali je zemljevid zraven ali ne. Glede na to da povsod piše nekaj takega: Preorder Skyrim And Get A Cloth Map | Yell! Magazine , sem pričakoval da je zemljevid nekako na krpi ali nečim podobnim, ne pa na takem papirju kot so posterji od twilighta.

Bomo še malo počakali z nakupom, v parih mesecih bo cena sigurno padla.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Ja verzija v prednaročilu v EU pa ZDA naj bi imela cunjo, ostale pač papir.

Jaz se ne sekiram, na steni imam raje umetniške slike, moj Skyrim pa že čaka na SSDju na svojo aktivacijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Alamar ::

nejko8 je izjavil:

Ja to mi je jasno da jaz igre pred 18. 11. zagotovo ne bom videl :)
Je pa ponavadi roba poslana z Royal Mail Airmail v Sloveniji v roku enega tedna (moje dosedanje izkušnje).
Zavvi ponavadi pošilja iz kanalskih otokov, kjer imajo svojo pošto. Ta gre potem v Anglijo in naprej proti Sloveniji. Zato so dostavni roki iz game.co.uk in shopto.net hitrejši od zavvi ali thehut. Iz game.co.uk se je zgodilo, da sem dobil tudi že na dan izida (nazadnje DX human revolution). V povprečju pa je pošiljka vsaj 2x prej v SLO kot iz zavvi ali thehut. Res pa je, da je poštnina dražja.

Alamar ::

Tukaj imajo zgleda že na zalogi
http://www.maxplay.si/product.php?id_pr...

gregorbajc ::

eno uprašanje..ju3 igra izzide a to pomeni da jo u big bangu že ju3 lahko kupim al je še ne bo ?

Mipe ::

Ni nujno. Izid pomeni, da se bo igro dalo igrati od jutri naprej, če imaš DVD ali Steam. Kdaj bo igra v trgovini, pa je odvisno od trgovine same. Vprašaj jih.

Killermode ::

Pozdravljeni...
Zanima me ali ima morda kdo izkušnje z spletno stranjo http://www.gameshadow.com/
Imajo namreč cenejšo kopijo SKYRIMa kot na steamu digitalno obliko!
A bi jo lahko vezal na steam potem če jo kupim preko te strani?!

ABX ::

ABX je izjavil:

Jaz se bojim da bosta grafični pogon in keyborad shorcut slabo optimizira zaradi konzol.


http://pc.ign.com/articles/121/1212033p...

Baje da Keyboard shortcut smrdijo.

fucking konzole.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mipe ::

^ Tale review je poln kritike, kljub temu pa je igri dal oceno 9.5 "Amazing". Ne gre več verjeti tem ocenam...

SlimDeluxe ::

Če kdo želi kupiti digitalno verzijo, je le-ta na voljo na green man gaming za 39,97 €
http://www.greenmangaming.co.uk/games/r...
GMG je legit Ztorm reseller in ne prodaja grey importov, skeniranih zadev in drugih pizdarij.
Edit: ključ se seveda aktivira v Steamu, njihov "capsule" klient ni potreben.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

In, ze spilate? :)

Furbo ::

Mipe je izjavil:

^ Tale review je poln kritike, kljub temu pa je igri dal oceno 9.5 "Amazing". Ne gre več verjeti tem ocenam...


Če dobiš igro tako zgodaj v opis, moraš to ekskluzivo plačati z visoko oceno.

Morda so se tipi dobro znašli.

Igra je zanič. Ocena 9,5 :D

Mi je pa smešno, da mi je steam že 2x vlekel neke dodatke za Skyrim, pa ga še niti odklenil niso. Popravki? :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

def0r ::

Furbo so rekli ko bo izdana igra da bo tudi prvi patch tako da.
Spil bo releasan 11.11.2011 s patchem 1.1.

Furbo ::

Kdaj bo to po našem času? :)

Ah našel, čez ene 6 urc. Fun.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Meizu ::

Jst ne morem več skrivat navdušenja :) Jutri pride težko pričakovan elder scrolls 5, o katerem sem sanjal odkar sem preigral epski oblivion :)

Skyrim rampage!

T-h-o-r ::

upam, da bo spet arena, da boš champion


in da bo fan z bakljo hodil skos za tabo in svetil :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Meizu ::

Saj res, kakšne so kaj zahteve? Me zanima, če misli laufat na mojem laptopu, al bom rabu na stacionarno mašino naložit...

Gray_Warden ::

http://www.skyrimportal.com/skyrim-syst...

The following are the official minimum requirements:

Windows 7/Vista/XP PC (32 or 64 bit)
Processor: Dual Core 2.0GHz or equivalent processor
2GB System RAM
6GB free HDD Space
Direct X 9.0c compliant video card with 512 MB of RAM
DirectX compatible sound card
Internet access for Steam activation

And the recommended requirements:

Windows 7/Vista/XP PC (32 or 64 bit)
Processor: Quad-core Intel or AMD CPU
4GB System RAM
6GB free HDD space
DirectX 9.0c compatible NVIDIA or AMD ATI video card with 1GB of RAM (Nvidia GeForce GTX 260 or higher; ATI Radeon 4890 or higher).
DirectX compatible sound card
Internet access for Steam activation
Why so serious?

Meizu ::

Sem že pregledal ja :) Očitno bo moj laptop nekje zraven recommended requirementov. To pa je vesela novica :)

rezator ::

T-h-o-r je izjavil:

upam, da bo spet arena, da boš champion


To je bil meni najboljši del obliviona, pa nevem zakaj, bolj zanimiv kot bilo kateri drugi quest :D
Some people feel the rain. Others just get wet.

Tr0n ::

12-urni Skyrim maraton. Zacel se je ob 17. uri. :)

http://www.giantbomb.com/chat/

Furbo ::

Lol zdaj pa store.steampowered.com neki ne dela, upam da ga skyrim fani niso preobremenili in da se bo igra aktivirala :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Izi ::

Skyrim je odklenjen. Embargo za opise je tudi dvignjen in vse pomembne revije so objavile opis. Ocene so pa divje visoke:

Eurogamer - 10/10 - masterpiece
PC Gamer - 94% - A vast and gorgeous world of exciting possibilities, fascinating places, engrossing adventures and flying lizards
IGN - 9,5/10 - Amazing, Editors Choice
CVG - 9,5/10 - biggest, deepest RPG of the generation

Tole nikakor ne kaže slabo. Edini problem je, da nimam časa za igranje ;(( Bo treba počakati na december, da bo kaj več časa.

Gray_Warden ::

valda da so ocene dobre, saj glede na opise iger in na demote ki so bili objavljeni na youtubu, ima skyrim vse kar je imel oblivion dobrega in ima vse kar je oblivionu manjkalo in si si zaželel imeti.

Bo še zanimivo igrat to reč:)
Why so serious?

Meizu ::

Ma jst komaj čakam :)

SlimDeluxe ::

Sem malo gledal tale Giantbomb live cast, pa se mi zdi grafika zelo lowpoly... Efekti so cool, samo terrain je crap. IMHO
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Furbo ::

Ah steam mi spet dela. Nc, spat, pa budilko zgodi nastavit. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gray_Warden ::

slimdeluxe..

slab teren, ki je praktično isti kot v oblivionu, sem opazil tudi jaz vendar zaenkrat upam da ima pač slab pc in nima nastavitev na max...

Če malo pogledaš, so praktično vsi detajli slabi, tudi meglice, tako da sklepam da so nastavitve grafike nekje na medium.

upam pač...sicer pa poanta rpg nikoli ni bila v grafiki temveč v igralnosti, ki pa je kakor vidiš preko giatbomb izjemno dobra. Prav tako so legendarni efekti, osvetlitev, sence.

waaaaa prav prsti me srbijo:D cant wait to try this!!!
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

SlimDeluxe ::

Razumem to glede poante, samo pred časom sem se ljubiteljsko ukvarjal z level designom (za en mod za igro Gothic 2), pa ne morem mimo tega :)
Če se ne motim, tudi če da na boljšo kakovost, mislim da terrain poly model ostane enak, razen če nastopi DX teselacija.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Gray_Warden ::

mislim da sem se zmotil prej. Gledal sem ko je hodil po nekem ledu in je bilo vse skupaj prav grozno videt. Zdaj hodi po gozdu in je slika precej lepša, trava je dovolj gosta, nasprotniki so kul. Nimam pritožb.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Izi ::

En Avstralec je naredil primerjavo med nastavitvami Low, Medium, High in Ultra.
Verzija je za PC, "draw distances" je nastavljen na maksimum, resolucija pa je 1920 x 1080.
Low
Med
High
Ultra

Razlika se opazi če odpreš vsako sliko v svoj zavihek in potem hitro preklapljaš med njimi.
Razlika je opazna, ni pa ravno katastrofa, če moraš igrati na low nastavitvah. Bistvena razlika je večja ostrina na bolj oddaljenih predmetih.
Najboljši je igrati na High nastavitvah, če računalnik zmore seveda. Razlike med High in Ultra jaz sploh ne opazim.

Še nekaj posnetkov iz PC-ja, ki pokažejo, da so teksture in "draw distance" opazno boljši na PC kot pa na konzolah:
1
2
3
4

Gray_Warden ::

Dobra primerajva. najbolj se vidi to, da je slika ves čas lepa, z višanjem nastavitev se dodajajo le efekti in število reči ki se prikažejo na zaslonu. teksture pa so ves čas lepe:)

Odlično, saj bodo nad igro navdušeni vsi, tisti s slabšimi računalniki in tisti z boljšimi. Pri oblivionu je bila kvaliteta med low in high nastavitvami kot dan in noč..na low nekako niti ni bilo nekega občutka igrati..

če mene prašaš....razlika med high in ultra bo verjetno v kvaliteti osvetlitve in kakšne fizike.. tega se pa na sliki ne da prikazati..
Why so serious?

Meizu ::

no ja, shaderji itak vedno poberejo veliko resourceov.

flood ::

na njihovem forumu je precej kritik nad pc verzijo....
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Sale_One0 ::

Steam je bil shekan, priporocam vsem da si spremenijo passworde od racunov in spremljajo postavke kreditnih kartic(ali dajo block na tujino zaenkrat...), baje so ogromno kreditnih ukradli.

Glede igre pa(travniska verzija zaenkrat od dveh popoldne, steamova je preloadana) obvezno si FOV povecajte ker meni je malo slabo ratalo po 5 minutah igranja na default FOV-u, default je 60, sam sem si ga dal na 90 in se je stanje normaliziralo.
Si vis pacem, para bellum.

Kurzweil ::

Igral 3 ure, razočaran, LAME engine, bugasto/površno vse po vrsti, zaradi konzol otroško lahek in preneumen vmesnik, motion lesen, 5Gb igre povse za 300h napovedanega gameplaya vse... že od poznih 80 igram igre in tako opevane stvari in tako faljene redko srečal, kar se zgodbe in gameplaya posledično tiče pa bom še malo počakal, ker je to verjetno (UPAM) da atribut ki me bo prepričal.

KONZOLE UNIČUJEJO ŠPILE, predlagam branje Carmackovega intervjujaa, kjer tudi to lepo argumentira, konzole delajo špila LAME in blokirajo razvoj (vmesnik, kompleksnost, skilli, perki, statistike, same kontrole in vpliv na igro,...) škoda, PREORDER WAS CANCELED SOON ENOUGH

opeter ::

Izi je izjavil:

Skyrim je odklenjen. Embargo za opise je tudi dvignjen in vse pomembne revije so objavile opis. Ocene so pa divje visoke:

Eurogamer - 10/10 - masterpiece
PC Gamer - 94% - A vast and gorgeous world of exciting possibilities, fascinating places, engrossing adventures and flying lizards
IGN - 9,5/10 - Amazing, Editors Choice
CVG - 9,5/10 - biggest, deepest RPG of the generation

Tole nikakor ne kaže slabo. Edini problem je, da nimam časa za igranje ;(( Bo treba počakati na december, da bo kaj več časa.


A to pomeni, da je igra boljša od Witcher 2?

Sale_One0 je izjavil:

Steam je bil shekan, priporocam vsem da si spremenijo passworde od racunov in spremljajo postavke kreditnih kartic(ali dajo block na tujino zaenkrat...), baje so ogromno kreditnih ukradli.


Jaz sem vedno kupoval s Paypalom. Če heknejo Paypal, ne bom samo jaz naj*bal, ampak še ducat milijon drugih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Tr0n ::

Dober spil. Precej, precej boljsi od Obliviona. Vsaj po prvih 2-3 urah. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Furbo ::

Samo ubadanje z inventarjem pa ubija. Res še niti iz prvih kleti nisem ušel, pa je tudi že zmrznila zadeva. Oh ja, polizdelki.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Bolf3nk ::

Se strinjam.... le menijev še niso znali bolj zajebat.

Tr0n, kako ti laufa na gtx 580?

ABX ::

http://www.tomshardware.com/reviews/sky...

Crossfire ne dela še, SLI je OK.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Buggy ::

mogoce sem spregledal vendar me zanima ali je kaksen drug, predvsem hitrejsi nacin menjave orozja (mace-lok), kot ta da grem v inventar in ga tam dolocim?

Me je pa neverjetno presenetila bogata okolica in presenecenja, na katere naletis cisto slucajno.

Ko sem prisel prvic ven iz podzemnih hodnikov v Skyrim in sel levo do nekega jezera (poleg shrine-a kjer se lahko posvetis) sem se med plavanjem cez jezero, slucajno malo potapljal in nasel nek potoplen obredni kamen ter skrinjo z nekimi rubini in ostalimi stvarmi, vmes pa sem nalovil se nekaj lososv :) Malo naprej pa sem nasel se na pol potopljen stolp, ki je imel skrita vrata in v njem podzemne tunele z necromancerji ter skeletoni...in to 10 minut od zactka odprte instance :)

Noro! Raziskovanje se ocitno se kako izplaca. Mi je pa vsekakor dosti boljsi pogled iz tretje perspektive.
Malo me moti edino premikanje miske (pogled), ker se mi zdi da je premalo obcutljiva (verjetno se da in-game to regulirati) in me je kar malce roka bolela po prvi uri igranja.

...zaenkrat kaze, da bom v igri zelo uzival v lagodnem raziskovanju in opazovanju okolice.
sem pa za 4 levele nabildal dvorocno orozje ze na poti iz podzemlja, ker sem konstantno tepel mojega spremljevalca :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Blazz ::

Izi je izjavil:

Skyrim je odklenjen. Embargo za opise je tudi dvignjen in vse pomembne revije so objavile opis. Ocene so pa divje visoke:

Eurogamer - 10/10 - masterpiece
PC Gamer - 94% - A vast and gorgeous world of exciting possibilities, fascinating places, engrossing adventures and flying lizards
IGN - 9,5/10 - Amazing, Editors Choice
CVG - 9,5/10 - biggest, deepest RPG of the generation

Tole nikakor ne kaže slabo. Edini problem je, da nimam časa za igranje ;(( Bo treba počakati na december, da bo kaj več časa.


tole so čist vse zavajujoče ocene. Če te strani hočejo objaviti opis na tak dan, morajo nujno dati oceno 9.0 ali več. Odvisno od dogovora. Če temu kar sem napisal ne verjamete, povprašajte pisce pri Jokerju. In zato so te vse številke pol kisle vode vredne in ne biti tako naivni pa po tem sklepati kakovost iger...

Mipe ::

Od izida (1:00) naprej sem igral kake tri ure in pol. Niti enega crasha, zmotil me je edinole tupast vmesnik in kontrole (zakaj za vraga ne morem bindat orožje in uroke na številčne tipke?). Vse drugo... no kaže, da se tokrat nakup le ni izjalovil! Tu je več poti, imaš main quest, ki te pelje direkt ven iz začetnega kraja, sem se pa pošteno zamotil z začetnimi... In lej ga zlomga, koliko je ura!

Skyrim preigran v dveh urah? Sam v treh nisem niti iz doline prišel!
««
5 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starfield (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Igre
1871177958 (186) oo7
»

Fallout 76 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
35768976 (4294) oo7
»

The Elder Scrolls Online (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Igre
763143302 (10109) oo7
»

Kingdoms of Amalur: Reckoning (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
12022989 (6664) Twixz

Več podobnih tem