» »

Zimske gume?

Zimske gume?

Temo vidijo: vsi
1 2 3
4
»

Buggy ::

Moti me tvoja motena osebnost, ki je povezana s tem, da povsod failas. Pac klasicen luzer!

Najbolj pa to, da temo ki je namenjena informiranju in iz katere bi tudi sam zelel nekaj koristnih informacij spreminjas v to da se tebi kot bebavemu trolu daje pozornost in da sem na to celo sam pristal. Sam mi gres tako na kurec da se mi kozla, ker si al mal prizadet al pa bolan. Slednje bom razumel!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

PrihajaNodi ::

Kupujem michwlinkw pa držm kripto.:) Vse je vredu. Ti pa ne bodi jezn in kupi savo

Tisti testi adac pa daje najboljše rezultate firmam ki jih več plačajo. Podobno kot gredo javni razpisi.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Dej povej se kej bolj ocitnega Sherlock, ki se z Dacio poslovno vozi po EU....imas prav, cas je za pravljice pred spanjem. Ce te bo to osrecilo pa naj bo.

Res ti predlagam kaksen obisk strokovnjaka, ker tale kletna osamljenost z mamo in domisljiski svet v katerem zivis, ti ne koritita najbolje.

Aja pa ne pozabit z belo barvo na gumah MIŠelin napisat, bo bolj izrazito...v Romuniji od kjer vleces slovensko socialo pa nic nenavadno. Go for it...imas to!

fking rtard

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Kalibri ::

Mičelini ratajo trdi po določenem cajtu in šparaš gorivo v jarku.
Sedaj, če prišparaš 0.5 litra na 100 km na račun Mičelink, si prišparal 80 centov. WTF nodi!!?

Buggy ::

za vse razen Nodija, da zakljucim svoj doprinos v tej temi

Eskimo HP2 v dimenziji 235/55/17 in 225/50/17 na drugem avtu vse okoli 300PS 4x4, vozeno po ovinkih cez vukojebine...izjemno pozitivne izkusnje...letno delano cca 30Kkm. Menjava na 2 sezoni. Zdej cena ni vec tako OK kot je bila, zato so na voljo alternative, vedno gre pa za kompromis. Sam sem na podrocju kjer ceste veckrat niso zjutraj spluzene in problemov sem imel manj kot z Conti TS840P (performance) ker se je zlaburda prevec sprijemala v lamele in sem v klancu prej obstal (primer v praksi ne mores reproducirat isti dan, lahko pa primerjas priblizno stanje na cesti ce delas letno 30Kkm)
Odvisno od relacijein avta...probavajte in ne nasedajte PR-u.

Menjanje gume na dve-tri leta bi taq morala biti stalnica

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Ales ::

Za sneg je Sava dobra. Po mojih izkušnjah je bolj problematična na mokrem, sploh ko je še starejša. To slednje ni sicer čisto nič nepričakovanega...

PacificBlue ::

Men ni ratala trda, bog ve kje si jo hranil. Pol so pa vsi drugi krivi sam ti ne.


V Romuniji je drugacna klima;).
Michelinka je ok, samo se hitro rabi.
Continental je se nekje ziher, ko ves da bos zadovoljen.
Goodyear se nisem imel, tako da ne morem kaj reči.
Sava je zimska samo prvo sezono ok, sploh po globokem snegu, potem jo lahk vstran vrzes.
Semperit je enako kot Sava, če ne slabš.
Kleber Krisalp hp3 zimska je p/p, sploh odkar so popravili glasnost.

Ales ::

Je kdo vozil celoletno Hankook Kinergy 4S 2 H750 ali zimsko Hankook Winter I*cept EVO3 W330 ?

Buggy ::

Celoletne si ne zelim privosciti avtu, glede na moje kilometre in glede na mojo voznjo. Verjamem da bi pa kasnemu mescanu pa prav prisle.
Ko pridem v LJ v firmino podzemno garazo, kjer imamo pakrking s sostanovalci je veliko privat parkingov stanovacev, ki imajo parkirane predimenzionirane avtomobile, seveda po vecini SUV-i, ker je to v modi. Ampak tema ni o tem in ne zelim derailat, kako hinavski so ljubljancani...

vcasih pa nealtim kakega z okusom, sam ta ni bil parkiran na privat coni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

Tko zgleda pa ta graza ko mal bolj dez zapade :))

Ales ::

To ni bilo vprašanje... :D

Tule je en zanimiv primerjalni test med letnimi, celoletnimi, zimskimi in nordijskimi gumami, v kontroliranem okolju, pri različnih temperaturah, v mokrem, suhem in še v snegu.

Podatki iz videa so zgoraj, je pa tudi video čisto fajn za pogledat.

Buggy ::

Mas prav vrnimo se na temo.
@Ales: kot sem rekel. Ni problem pozimi temperatura, niti mokro ali suho vreme. Problem je "zlabudra" na cesti in sneg. Ce zivis na podrocjih, kjer je po cestah to prisotno (v mestih vecinoma zgolj dan) je to dosti konkreten pomislek pri izbiri gume. Po poti po hosti imamo tudi mesanico vsega. Na dolocenih predelih led drugje suho.
Recept za izbiro gume je izkljucno na strani uporanika. Celoletne v mojem primeru ne bojo sle v pogon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Ales ::

Na tem testu, s prilagojenimi vrednostmi na suho 40%, mokro 45%, sneg 15%, ostalo 0% (super funkcionalnost!):

2022/23 Tyre Reviews All Season Tyre Test

...je celoletna Hankook Kinergy 4S 2 H750 bila boljša od Michelin Crossclimate 2...

V tistem prejšnjem testu so celoletne po snegu čisto dobro peljale, nisem pa tega še sprobal v prvi osebi ednine...

Edit: glede resnih zimskih pogojev imaš seveda prav, ampak za to so ali zimske ali prav nordijske gume. Precej nas voznikov se zadnja leta bolj srečuje z mokro spolzko cesto in nizkimi temperaturami, manj pa prav s snegom. Vsaj ne za dlje časa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Buggy ::

Saj bi jih celoletne sprobal sam ze iz firbca, samo se bojim, ker pozimi se prilagajm razmeram, ce je pa suho ga pa podim po ovinkih kot se da, ko pridem domov mora smrdet po gumi...sam ja...to sem pac jaz. Guilty!

Na drugem avtu, ki ga vozijo otroc Insignia 265PS 4x4 imam vedno zimske gor, ker 20" ni smiselno gor tlacit ker ne dela kilometrov. Poleti grem samo 1km lagano sprtski po kruh v pekarno...vonj po zazgani gumi je ze tle.

Traktor, nazi dizel smrduh 300PS je pa itaq na sreco 17 colar kupljen in trenutno na letnih GY, ki jih ne morem prehvalit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

Gre pa za GY EfficientGrip Performance 2

Moe_Lester ::

Najboljše celoletne se po snegu in plundri peljejo enako dobro ali bojlše kot kakšne mid range zimske. Če si zadovoljen s Savo boš nad dobro celoletno navdušen.

Runner71 ::

A se lahko nedonošenčki odpravite merit lastno malenkost v hlačah na kakšen drug forum....
Nekateri izmed nas bi tukaj radi dobili koristne info.....

Hvala lepa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Runner71 ()

peckajb93 ::

Ales je izjavil:

Je kdo vozil celoletno Hankook Kinergy 4S 2 H750 ali zimsko Hankook Winter I*cept EVO3 W330 ?

Sam imam evo2 mislim da bo letos tretja sezona, tisto leto ko so bile kupljene so bile na amzs testu 2. ali 3.
Zame vrhunska guma v vseh pogojih, v primerjavi z prejšnim kompletom (sava eskimo) je kot noč in dan. Če bi menjal letos bi verjetno uzel evo3 čeprav ni bila tako močna na testu

Ales ::

peckajb93 je izjavil:

Ales je izjavil:

Je kdo vozil celoletno Hankook Kinergy 4S 2 H750 ali zimsko Hankook Winter I*cept EVO3 W330 ?

Sam imam evo2 mislim da bo letos tretja sezona, tisto leto ko so bile kupljene so bile na amzs testu 2. ali 3.
Zame vrhunska guma v vseh pogojih, v primerjavi z prejšnim kompletom (sava eskimo) je kot noč in dan. Če bi menjal letos bi verjetno uzel evo3 čeprav ni bila tako močna na testu

Hvala! Se mi je zdelo, da bo tako, zahvaljujem se za potrditev.

Samo opomba glede AMZS testa, ker se je morda izgubilo v poplavi trol sporočil: njihova metodologija je podn od podna. Do te mere je zgrešena, da rezultati matematično ne držijo. Tisto, kar so napisali in kar so dejansko seštevali ni isto, posledično je vrstni red gum napačen.

Mika me, da bi šel podatke vnesti v bolj točno tabelo ker to, kar so oni objavili, ni za nikamor. Nekaj modelov gum je konkretno oškodovanih v razvrstitvi, kolikor takole na uč vidim.

m0LN4r ::

Leko je izjavil:

Jao jao jao, kaj vse ne prebereš na tem forumu. :))

PrihajaNodi je izjavil:


Ne ni res. Tisti testi so en kura* ker se ne uposteva kolicine prevozenih kilometrov. Michelinka ti bo se po 50k delovala kot nova.
Sam mam primacy 4 in je razlika pri hitri viznji in ovinkih kot kot noc in dan s konkurenco.

Plus ne smemo pozabt da imajo michelinke najnizjo porabo goriva. Tko da long term Michelin.
Pol pa gledam Tesle pa avte za 50 k pa gor ene viking jajca

Jbga js dam rajs vec za gumo pa res vem da je to to. Kle ne sparam.

Kakšen bullšit! Ti avtota očitno nisi videl ali vozil, razen mogoče v kleti pred tipkovnico, ker če ne, bi vedel, da je ravno kontra, kar ti trdiš. Mišelinke so največji jajc longterm!
Ko so nove ok za tam ene 10k potem pa samo stran od mišelink.
Tako da samo nehaj lagat zavajat, da se ne bo zaradi tvojega zavajanja še kdo ubil!

PrihajaNodi je izjavil:


Sam jih mamo ze 10 let doma zimske, pa se vedno odlicne vozne lastnosti


Michelin je pac premium segment kot je apple.

Aaahaha:))
No s tem si se povedal! LOL
Prosim, da nehaš trolat.

Leko mio, moram te popraviti. Michelin ima za vsak namen uporabe svojo gumo.
Ne mores vsepovrek bluzit.
V vsaki avtomoto grupi lahko povprasas, da je najbolj priljubljena sportna guma michelin pilot sport, kot winter sport.
Seveda ta ni narjena za isti namen kot low wear eco guma.
Pa imam Michelin, Pirelli, Conti. Zadnji dve sportni, prva Eco.
Michelin Energy je na nesportnem avtu z 55.000km in sem se vceraj sel pri 10 stopinjah brez tezav malo bolj sportno od povprecja po ovinkih.

Vsaka guma ima svoj namen, over and out. Ce hoces oprijem poleti pod extremnimi pogoji vzames Cup 2, ampak potem ne mores pricakovati, da bo to guma za hladno, vlazno jesen.

Tudi sneg in dez se dokaj mocno izkljucujeta. Gume so narjene iz vec razlicnih slojev in mesanice profila in materiala.

Zdaj, ce si ti kupil napacen tip gume, to se nic ne pomeni. Michelin je pac v vseh podrocjih TOP guma.

Doloceni proizvajalci pa znajo delati gume samo za en al dva namena uporabe.

Michen Alpin ni isto kot Pilot Alpin itn.
Tako kot ni isto P Zero winter in Winter SottoZero.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Gambino ::

Sam imam SAVA eskimo HP2 245 45 18, zanimivo narejene v nemčiji in držijo tako v mokrem, kot v snegu čisto korektno! Edino glasne so bolj, kot nekatere premium.

m0LN4r ::



Nic novega. Top 3 so spet top 3.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ales ::

m0LN4r je izjavil:



Nic novega. Top 3 so spet top 3.

Super, da so v test dodali celoletne Hankook Kinergy 4S2 in pa tudi letne Hankook Ventus Prime 4, za primerjavo.

Na tej povezavi se da spremeniti pomembnost posameznih kategorij, sam sem nastavil npr. suho 30%, mokro 40%, sneg 20%, udobje 0% in vrednost 10% (s kotalnim uporom na 100% znotraj tega). S klikom na gumb prikaže prilagojeno tabelo.

Celoletne Hankook Kinergy 4S2 pri meni skočijo na 4. mesto, takoj za top 3. Ne vidim nekih posebnih slabosti...

Upam, da jih bo kdo uvrstil še v test letnih gum.

stara mama ::

In kaj za vraga spada pod comfort? Da je guma balonarca in ne rukne na vsakem kamenčku, ali da je bolj odzivna (kar je diametralno nasprotno)?

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Comfort = glasnost
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Hankook Kinergy 4s2 zgleda res kot odlicen kompromis, kdor noce imeti locen set gum.
Pa se cena je vredu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Aye. Zato sem pa kupil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Buggy ::

Sem sel v spajzo gledat 3 leta bojo stare HP2 Sava eskimo. Po robovih sicer pobrane sam bo kar treba menjat, ker s prstom ko vlecem po gumi ni vec tistega pravega upora, ki ga da kewl zimska guma. Profila sicer se ene 5mm po dveh zimskih sezonah...cca 30Kkm. Na traktorju se obcutno bolje drzijo kot ista dimenzija na Insigni. Navora isto pri obeh avtih voznja ista. Optika pri obeh je vedno v nulo...privilegij ko imas brata v tem fohu. Iscem nekega underdoga za zimsko, ki ima dobre statse na mokrem...LM005 je trenutno v vrhu kandidata, raje bi pa kej bolj nenahypanega :))

Blinder ::

To vlečenje s prstom po gumi je bolj tako tako. Imel sem nove gume, lepe, mehke, lep upor na otip, ampak po mokrem so nevarno malo oprijema imele.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

feryz ::

5 mm profila po 30 kkm prevoženih?
Pri meni je, po taki kilometraži, profila že proti 2 mm, se pravi da so smrtno nevarne.
Obstoječe imam od spomladi in se že dolgo ne počutim več varnega z njimi. Ampak bo treba potrpeti še ta mesec.

krho ::

Michelinka je edina guma ki je meni na avtu zacvetela in začela v kosih odpadat. 4 leta stare letne gume s dovolj profila so letele dol. Enak problem ima kolega s zimskimi.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

d4vid ::

feryz je izjavil:

5 mm profila po 30 kkm prevoženih?
Pri meni je, po taki kilometraži, profila že proti 2 mm, se pravi da so smrtno nevarne.
Obstoječe imam od spomladi in se že dolgo ne počutim več varnega z njimi. Ampak bo treba potrpeti še ta mesec.


Jaz pri tako kilometraži radiram že tretji komplet gum :))

Savo sem na Meganu RS zradiral v eni sezoni, ko sem se precej malo vozil, ne vem če sem naredil 10k z njimi....
Res pa ponavadi nisem šparal avta čez ovinke :))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Groot ::

To da radirate gumo po 10k kilometrih pove veliko več o vašem slabem stilu vožnje, kot pa o gumi.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45959435 (1661) WizzardOfOZ
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158493204 (24501) Leko
»

Zimske vs. poletne gume (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16834246 (29143) m0LN4r
»

Razlika med pnevmatiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9123768 (21333) denabiker

Več podobnih tem