» »

Zimske gume?

Zimske gume?

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4

xabre ::

Že drugo sezono furam Fulda Kristal Montero. Pozimi se na suhi cesti drži skoraj tako dobro kot poleti.:D

Glede snega pa mokre ceste, je pa fiesta tak avto, da gre v ovinku naravnost, pa ni važno kake gume maš gor.

TribesMan ::

Mi smo vcasih kupovali kar Savine gume... sam moram rect da smo bli vsakic posebej razocarani... guma po dveh zimskih sezonah postane popolnoma trda in lesena... brez vsakega oprijema v snegu. Pa je profila se ogromno gor... Trenutno jih imamo se na cliotu... jih sploh nismo menjali na konc lanske zime za letne gume... in tud poleti se ne drzijo ama nista... avto kar drsi... da ne omenjam kaj je ce pada dez.

Za vectro je pa fotr kupil michelinke alpine... zadeva v snegu pelje savo scat za hec, in po treh zimskih sezonah imajo trenutno gor se 6mm profila (z avtom delamo priblizno 25kkm/leto)... tako da jih je fotr vceraj spet gor dal in sem jih danes ko sm se vozil v sluzbo ze malo sprobal... in lahko recem da se drzijo super (vsaj v dezju)... precej boljse kot letne good year.

Tko da smo letos tudi za cliota narocili nove michelin alpine... sicer so res 17k/ gumo... sava je 12k sam raje damo mal vec pa je zadeva res dobra...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tsunamii ::

Da mal obudim temo - upam, da ni se kje podobna..

Vprasanje..gledam za gume Dunlop Winter Sport 5 205/60 R16 za Astro.

Je ta stran Ok in rpeverjena => https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev... ?

Ker sem neznalec vas sprasujem, kaj je razlika med cenami recimo ista ( zna bit da ne - vendar specifikacije oz oznaka je ista ) je ena 85€ druga pa 89€ ?
To za Xl varjanto predvidevam da je za SUV in tezja vozila?

donvito ::

vinkop ::

največ gum na avtomobilih v Sloveniji je Sava in je ni v testu ??? Kako ironično, da izločiš svojo značko....Le kaj si naj uporabnik misli o tem?

d4vid ::

Jaz bom vzel continental wintercontact TS870. Glede na test mislim, da ima kar vredu price/performance.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

WizzardOfOZ ::

vinkop je izjavil:

največ gum na avtomobilih v Sloveniji je Sava in je ni v testu ??? Kako ironično, da izločiš svojo značko....Le kaj si naj uporabnik misli o tem?


Kako je ni? Seveda je, samo je slabo ocenjena na suhem in mokrem. Sej že od nekdaj govorijo, da sava je dobra samo pozimi v snegu.

d4vid je izjavil:

Jaz bom vzel continental wintercontact TS870. Glede na test mislim, da ima kar vredu price/performance.


Glede na ceno ni. Je dražja od dunlop wintersport 5, ki je ravno tako dobro ocenjena.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

vinkop ::

ahhhh, no...tako slaba pa spet ni tako v suhem kot mokrem. Pol smo pa Slovenceljni hudičevo dobri vozniki, da s temi radirkami lahko konkuriramo 2x ali 3x dražjim gumicam...

Gambino ::

Imam Savine, prej sem imel Conti in savine držijo popolnoma dobro, edino kar je razlika je, da so bolj glasne kot contijeve, ki sem jih imel prej!

D3m ::

Jaz sem letos menjal celoletne Goodyear za Hankook.

https://www.testpnevmatik.si/autobild/a...
|HP EliteBook|R5 6650U|

BlaY0 ::

d4vid je izjavil:

Jaz bom vzel continental wintercontact TS870. Glede na test mislim, da ima kar vredu price/performance.

Hmm. Se ti ne zdi malo too pricey? Mislim kje dejansko ti bodo te performance res toliko koristile, da se izplača dati toliko več?

D3m je izjavil:

Jaz sem letos menjal celoletne Goodyear za Hankook.

https://www.testpnevmatik.si/autobild/a...

Tudi jaz gledam Hankook. Se mi zdi price performance res dober. Katere si pa dobil? Nemške ali korejske?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

D3m ::

Dal sem 61 EUR + DDV.

Goodyear so bile 10 EUR dražje na gumo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

BlaY0 ::

Gledam enako zimske ... Hankook Winter i*cept RS3 in je 10 EUR na gumo ceneje kot UltraGrip 9+ performance pa (kao) boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

D3m ::

Pazi jaz uporabljam CELOLETNE, sedaj je to že 5 menjava.

Prej sem imel Michelin CC+, Goodyear Vector Gen.3, sedaj pa Hankook Kinergy 4S2 H750

Za 2 sezoni jih imam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

BlaY0 ::

Vem, sem videl, zato sem napisal da gledam enako, samo zimske, mogoče sem se malo nerodno izrazil. Koliko km/leto pa delaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

D3m ::

Aja. Ni panike.

P.S.
Sem se tak odločil, ker se mi ne, da 2x menjati letne/zimske v enem letu :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

d4vid ::

BlaY0 je izjavil:

d4vid je izjavil:

Jaz bom vzel continental wintercontact TS870. Glede na test mislim, da ima kar vredu price/performance.

Hmm. Se ti ne zdi malo too pricey? Mislim kje dejansko ti bodo te performance res toliko koristile, da se izplača dati toliko več?


Pozabil napisat, imam 195/65R15 dimenzijo, za 66€/kos je čist OK in med cenejšimi (kar sem gledal druge, je vse dražje).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BlaY0 ::

Imam enako dimenzijo. Kje to kupuješ?

d4vid ::

https://gumenadom.si/p-262-zimske-pnevm...

https://shop.porscheinterauto.net/produ...

Jaz jih bom vzel preko lokalnega avtoservisa, za isto ceno.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BlaY0 ::

To res ni slaba cena za SLO. Ta guma drži ceno skozi celo leto in tudi v DE skoraj nikoli v zadnjem letu ni padla pod 60 EUR.

m0LN4r ::

Ce kdo dela 20.000km na leto, bo celoletne menjaval na vsake leto pa pol s tem, da nikoline bos imel zares dobre gume poleti in zares dobre gume pozimi.
Ce mas locen komplet zimske in letne, pa z vsakim naredis 10.000km na leto in zdrzijo vsaj 30.000km, ker je vsaka narejena za svoj letni cas.

Drugo vprasanje, je uporaba zimskih gum v Sloveniji zakonsko obvezna ali so to spreminjali kaj, da je samo priporocljivo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bemfa ::

Če lepo voziš, zdržijo 60kkm.

Horas ::

jaz morem pohvalit, lani v tem času sem vzel nove gripmaxx sure grip pro winter za borih 56eur po komadu. zvozu po zimi in poleti 12k km. minimalna obraba. odlične so. zdaj jih bom samo prestavu prednje zadaj in kontra. in tako še 2-3lete.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

BlaY0 ::

m0LN4r je izjavil:

Ce kdo dela 20.000km na leto, bo celoletne menjaval na vsake leto pa pol s tem, da nikoline bos imel zares dobre gume poleti in zares dobre gume pozimi.
Ce mas locen komplet zimske in letne, pa z vsakim naredis 10.000km na leto in zdrzijo vsaj 30.000km, ker je vsaka narejena za svoj letni cas.

Drugo vprasanje, je uporaba zimskih gum v Sloveniji zakonsko obvezna ali so to spreminjali kaj, da je samo priporocljivo?

V končni fazi imaš lahko letne z dosti profila + verige če te res tošl boli. To je isto kot v DE s to razliko, da v DE menjava ni pogojena z datumom ampak z razmerami. Jasno, ne priporočam letnih pozimi, če se misliš po snegu vozit.

bemfa je izjavil:

Če lepo voziš, zdržijo 60kkm.

Meni držijo tako letne kot tudi zimske 6 sezon. Lahko tudi več (15k letno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Runner71 ::

Zdej bo počasi druga sezona za moje Bridgestone LM005 215/55/16.....in sigurno bom na njih ostal , saj me lani enkrat samkrat niso pustile na cedilu....sploh če je ESP ugasnjen...
Letne furam pa Continental PremiumContact 7 235/45/17 in so zame vrhunske.....
Sem tudi precej razmišljal o celoletnih Hankook Kinergy 4S 2 H750 235/45/17 in je odločitev vsaj zaenkrat padla na 2 seta, zimski in letni posebej....

Ima pa zame liderpnevmatik najboljše cene daleč naokrog...

LP

BlaY0 ::

Po moje je Blizzak za povprečne SLO razmere res najboljša guma. V snegu malenkost slabša (ga itak ni toliko, da bi za to rabil posebno gumo) zato pa toliko boljša v dežju oziroma na mokrem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

m0LN4r ::

BlaY0 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ce kdo dela 20.000km na leto, bo celoletne menjaval na vsake leto pa pol s tem, da nikoline bos imel zares dobre gume poleti in zares dobre gume pozimi.
Ce mas locen komplet zimske in letne, pa z vsakim naredis 10.000km na leto in zdrzijo vsaj 30.000km, ker je vsaka narejena za svoj letni cas.

Drugo vprasanje, je uporaba zimskih gum v Sloveniji zakonsko obvezna ali so to spreminjali kaj, da je samo priporocljivo?

V končni fazi imaš lahko letne z dosti profila + verige če te res tošl boli. To je isto kot v DE s to razliko, da v DE menjava ni pogojena z datumom ampak z razmerami. Jasno, ne priporočam letnih pozimi, če se misliš po snegu vozit.

bemfa je izjavil:

Če lepo voziš, zdržijo 60kkm.

Meni držijo tako letne kot tudi zimske 6 sezon. Lahko tudi več (15k letno).

Sprasujem zato, ker nimam zimskih v DE, ker ni blo ze 3 leta zime tukaj, pa grem konc oktrobra na obisk dol, pa neki me spomin daje, da je treba v SLO imeti obvezno zimske od sredine oktobra naprej, pa vec nevem kak je to tocno sedaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BlaY0 ::

Od 15.11. je v SLO obvezna zimska oprema, v AT pa od 1.11. oziroma v času zimskih voznih razmer. Kot zimska oprema štejejo zimske gume oziroma letne z dosti profila + ketne. Čez AT oziroma po AC ti v času možnosti sneženja ne priporočam vožnje z letnimi gumami. Jaz zimske vozim do maja, ker čez Avstrijske Ture do maja še vedno dostikrat sneži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

Ce kdo dela 20.000km na leto, bo celoletne menjaval na vsake leto pa pol s tem, da nikoline bos imel zares dobre gume poleti in zares dobre gume pozimi.
Ce mas locen komplet zimske in letne, pa z vsakim naredis 10.000km na leto in zdrzijo vsaj 30.000km, ker je vsaka narejena za svoj letni cas.

Drugo vprasanje, je uporaba zimskih gum v Sloveniji zakonsko obvezna ali so to spreminjali kaj, da je samo priporocljivo?


Jaz imam na celoletne 80.000 km garancije. Menjam jih na 2 leti (približno 60k kilometrov).

Gume z oznako M+S in gore s snežinko so obvezne za celotno slovenijo, razen za obmorski del. In all season gume imajo ta dva znaka.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0LN4r ::

Garancijo na obrabo? Torej ce ne prevozis 80.001km dobis dve novi gumi?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

bolj butast ne moreš biti?
80k bodo zdržale brez problemov. Tako da tvojih 30k (leto pa pol, če delaš 20k na leto) je konkretno premalo za dobre gume.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

BlaY0 ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Gume z oznako M+S in gore s snežinko so obvezne za celotno slovenijo, razen za obmorski del. In all season gume imajo ta dva znaka.

To ne drži. Ali zimske gume z min. 3 mm profila ali letne gume z min. 3 mm profila + ketne. V celotni EU razen AT so dovoljene tekstilne tudi "ketne".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

m0LN4r ::

Saj pa mi imamo na traktorju in prikolici tudi gume ze 15 let gor. Mi je cisto jasno. Od cesa pa se naj znucajo od blata in vode?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bi_đi ::

D3m je izjavil:

Jaz sem letos menjal celoletne Goodyear za Hankook.

https://www.testpnevmatik.si/autobild/a...


Kako se kaj obnesejo, kje si naročil?

Moe_Lester ::

Jaz imam celoletne s cca. 30.000km pa so ravno nekje na polovici. Profila še dovolj, po slabih 2 letih držijo kot nove, ampak verjetno bom menjal pred naslednjo zimo zaradi starosti. Torej, po cca. 3 letih in kakšnih 45-50k.

V snegu še nisem ostal z njimi pa se pogosto vozim po nespluženih hribovskih cestah in kolovozih, po suhem držijo več kot dovolj dobro, če voziš po omejitvah za dež in nižje temperature so prav tako super.

kuglvinkl ::

Se ne vozim veliko, Sava Eskimo bodo OK? K mam specifično dimenzija pa štartajo T870 pri 140...
Your focus determines your reallity

PacificBlue ::

Zadnje dve leti vozim Kleber. Zdaj ze sicer bo tretja sezono. Menjam pa sam doma.

Zgodovina sprememb…

Moe_Lester ::

kuglvinkl je izjavil:

Se ne vozim veliko, Sava Eskimo bodo OK? K mam specifično dimenzija pa štartajo T870 pri 140...


Michelin Crossclimate 2 so verjetno v vseh pogojih boljše od save, mogoče edino v globokem snegu malenkost zaostajajo, ali še to ne. Na testih v snegu za najboljšimi zimskimi gumami zaostajajo 5-10%. Podobna je razlika poleti.

Sicer je cena na nivoju TS870, ampak po drugi strani prihraniš tistih 100€ na leto za premontažo pa celo leto imaš solidno gumo, boljšo, kot če kupuješ neke mid range zadeve.

kuglvinkl ::

Moe_Lester je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Se ne vozim veliko, Sava Eskimo bodo OK? K mam specifično dimenzija pa štartajo T870 pri 140...


Michelin Crossclimate 2 so verjetno v vseh pogojih boljše od save, mogoče edino v globokem snegu malenkost zaostajajo, ali še to ne. Na testih v snegu za najboljšimi zimskimi gumami zaostajajo 5-10%. Podobna je razlika poleti.

Sicer je cena na nivoju TS870, ampak po drugi strani prihraniš tistih 100€ na leto za premontažo pa celo leto imaš solidno gumo, boljšo, kot če kupuješ neke mid range zadeve.


A te so celoletne? A ne, imam dva kompleta. tnx.
Your focus determines your reallity

d4vid ::

Če se ne voziš velik, bojo po moje vredu. Jaz sem jih sicer zell hitro zradiral, 2 sezoni (20kkm) pa so bile za v smeti. Če narediš 20k pozimi v 4 letih je to to. Po 4 letih tko nobena guma ni več primerna za v sneg.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

PrihajaNodi ::

Vzami samo michelin Alpin - zima oz Cc pa mas mir. Garantiram:) Continental mesa neko ekosranje v kavcuk. Hankook pa tud pocen kitajska jajca - pardon izrazu
Btw michelinke mamo ze 10 let profil se vedno ok
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Mah mir imaš z vsakimi gumami, ki so na testu dobile vsaj oceno priporočljivo. To je pa vedno vsaj prvih 12 na lestvici. V normalnih pogojih delovanja med njimi praktično ni razlik ali pa so le te zanemarljive. Koliko ljudi pa dejansku skuša ali pa ima vsaj možnost skušati meje zmožnosti gum?

Hankook je BTW korejski pa delajo jih med drugim tudi v Nemčiji.

Ales ::

Verjetno večina, ki gleda teste, kupuje z mislijo na kak izreden dogodek, kjer ti kak meter zavorne razdalje ali držanje smeri v snegu ali kaj podobnega lahko kaj pomeni... Za velik % prevoženih km je itak vseeno, razen morda poraba goriva, glasnost in obraba, seveda.

Je pa zanimivo videti primerjavo enakega modela gume v različnih velikostih, včasih so kar velike razlike. Tisti, ki nimamo ravno pogosto naše mere gum na testih... nimamo kaj dosti za narediti tu. :P

D3m ::

bi_đi je izjavil:

D3m je izjavil:

Jaz sem letos menjal celoletne Goodyear za Hankook.

https://www.testpnevmatik.si/autobild/a...


Kako se kaj obnesejo, kje si naročil?


AC Stipič, Fužine.

Sem komaj montiral.

Povem, ko bo sneg/plundra.

Po testih je na mokrem boljša od Goodyear.

Tudi jaz gledam Hankook. Se mi zdi price performance res dober. Katere si pa dobil? Nemške ali korejske?


So Made in Korea.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

WizzardOfOZ ::

BlaY0 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Gume z oznako M+S in gore s snežinko so obvezne za celotno slovenijo, razen za obmorski del. In all season gume imajo ta dva znaka.

To ne drži. Ali zimske gume z min. 3 mm profila ali letne gume z min. 3 mm profila + ketne. V celotni EU razen AT so dovoljene tekstilne tudi "ketne".


Oznaka za zimsko gumo je?

Koliko profila mora pa biti na gumi, bi moral danes že vsak voznik avta vedeti.

Pri nas praviš, da so "tekstilne" ketne dovoljene? Ne vem če so. Naj kdo izbrska. Pa sedaj so tudi za navadne ketne začeli malo bolj gledat policaji, pa zahtevat, da jih vozniki namontirajo na avto, ko zapade sneg.
Sem že videl majstra, ki mu je policaj naložil, da naj ketne da na avto, če se hoče naprej odpeljat. nizkoprofilne gume 18" s par mm prostora med gumo in blatnikom, v prtljažniku pa ketne za 14" gume in je mislil, da mu bo policaj nasedel.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

gufy123 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Vzami samo michelin Alpin - zima oz Cc pa mas mir. Garantiram:) Continental mesa neko ekosranje v kavcuk. Hankook pa tud pocen kitajska jajca - pardon izrazu
Btw michelinke mamo ze 10 let profil se vedno ok


10 let jih imaš in je profil še OK? Torej so trde ko plastika. To je šele sranje

D3m ::

Tole mora imeti.

In to ima tudi moja celoletna guma odtisnjeno.

|HP EliteBook|R5 6650U|

WizzardOfOZ ::

Vsaka celoletna in zimska guma mora imeti ti dve oznaki. Mud + Snow in oznaka gore s snežinko, kar pomeni da je bila testirana v najtežjih zimskih pogojih in da je test tudi opravila.

Problem so pa kitajske gume, ker jim ti dve oznaki brez nekih testov odtisnejo na gumo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

D3m ::

Zato se pa še test pogleda. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

feryz ::

Ker evropski gumaši pa vsako gumo testirajo v najtežjih pogojih. Vseh 100 in več različnih modelov gume Continental TS850.
Eno garnituro naredijo za test, potestirajo in preslikajo na vse ostale. V proizvodnji pa delajo, kar delajo.

Testi kažejo ravno tako sliko. Neredko ima isti model gume dobre lastnosti pri eni dimenziji in slabe pri drugi.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45157228 (2239) m0LN4r
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158487607 (18904) Leko
»

Zimske vs. poletne gume (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16833898 (28795) m0LN4r
»

Razlika med pnevmatiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9123635 (21200) denabiker

Več podobnih tem