» »

Zimske gume?

Zimske gume?

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

PaJo ::

Ker se pocasi bliza 15 november, moj avtek pa se ni zimsko obut, iscem zanj dobre zimske gume. Zdaj pa da slisim katere mi kaj priporocate in sicer dimenzije bi naj bile tele: 175/65 R 14. Kupujem pa zraven tudi pripadajoca kovinsak platisce in sicer bo ta zadeva na Cliot-u.
Zdaj cena trenutno ni glavni razlog, vazno je da so gume dobre in da imajo dober oprijem.
Nekako mi je tale vulkanizer kar vsec.
Zdaj pa, da vidim katere od ponujnih gum mi priporocate.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ToniT ::

V novi MotoReviji je test zimskih gum. Nekaj malega je na http://www.amzs.si/.
Drugače pa so bile najboljše ocenjene naslednje gume:
(dimenzija 175/65 R 14)
Guma ocena (manj je boljše)

Ocena zelo priporočljivo

Michelin Alpin - 2.0
Goodyear UG 6 2.2
Continental TS 780 2.3
Pirelli W 190 2.3

Ocena priporočljivo
Semperit wintergrip 2.4
Dunlop SP w. sport M 3 2.3
itd...

Čeprav mi nekaj ni jasno. Cena GY UG 6 je v reviji 21580 SIT, pri tvojem vulkanizerju pa 14640 SIT.

boha ::

kaj pa sava eskimo?

wince ::

sava eskimo s3 dobra zaviranju na snegu, slabsa na suhem in mokrem, velik kotalni upor to je iz letosnega testa zimskih gum a ja ocena priporocljivo

pri michelin-kah moras pazit da so A2 (novejsi model)

PaJo ::

Kaka to da so tu taksne cen, niam pojma, sem dobil link na mobisux-u in bom verjetno kar udaril en mali izlet v dobovo in obul mojega clota:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

vuki ::

trenutno imam gume pirelli wintersport in moram reč da so gumice tud zelu uredu, po dežu, po snegu in ledu in po suhem. tudi oceno ima zelo priporočljiva guma tako v lanskoletnem kot letošnjem testu.
prej sem imel sava eskimo in sem bil tudi zelo zadovoljen. glede na to da imaš mičken avto, mislim da ni taka razlika v sami performansi, ker sem tudi s savo prišel kam sem hotel, verjami, dosti hodim bordat okoli in še nikoli nisem natikal keten. se pa malo slabše odnese na suhem, vendar še dovolj prepričljivo.
oče ima continental in je tudi zelo dobra guma, je asimetrična, odlična po mokrem in snegu-ocena zelo priporočljiva
res pa je tudi to, da je snega vedno manj, tak da ti priporočam, da pogledaš teste v motoreviji, kako se guma obnese po mokrem in po suhem. led je pa itak led za vsako gumo. je pa tudi razlika v ceni med savo in pirellijem ali continentalom. vse je odvisno kolko denarcev misliš zapravit.
pa tudi če kupiš savo ti ne bo žal! če pa imaš več denarja pol pa izberi med pirelijem in continentalom.

Big_Al ::

Moj Bravo je pozimi obut v Goodyear Ultra Grip 5 in morem rečt da sem več kot zadovoljen. Na cesti sem čisto vsak dan min. 150KM in gume so A-OK. Sem imel celo manjšo porabo kot z letnimi Firestone "fuel save" gumami v katere je bil Bravo original obut. Zaradi dobrih izkušenj z GY UG sem nabavil še letne GY F1 - vožnja v drugih dimenzijah.

bobby ::

Ej Pajo pa ti men misli bereš. glih zadnje par dni se ukvarjam s temi gumami, kje in kako, dobre in pocen in glej ga zlomka, prišparal si mi 3 čuke na gimo. hvala. zdej mam pa občutek da sem ti dolžan kakšn platzo pirčka,...:D
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

PaJo ::

Se dobro da sem komu pomagal.
No verjetno bom tudi jaz vzel GY-ke ali pa mogoce celo Michelin-ke, ker bi rad mel dobro gumo, tudi za suhe ceste, glede na nase suhe zime:D

No v glavnem thx za info.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

dr.J ::

Dunlop WinterSport M3. Glej lanski AvtoMagazin.

perci ::

Mah, če daš velik denarja za zimske gume, tud poskrbi, da jih boš takoj ob otoplitvi zamenjal. Ker drugače jih boš mel samo za eno sezono ;).

Men se to vedno zgodi. Takrat, ko se otopli, jih nimam cajta zamenjat, potem pa je treba hitro nekam deleč it....in adijo gume ;(( .

Letos bom raje pred zimo kupil nove letne gume, v prtljažnik pa vrgel verige, pa bo :D .

Boško ::

Perci, tega se jaz držim že dve sezoni, po ni blo še nobenih težav!!! Verige so še vedno original zaprte!:P

- SiroTka - ::

Pajo ce se jest spomnm mava clo enak avto. Jest sem si glih kar nabavu UG 6 pa sem kar zadovoljen, majo predvsem lepsi profil kot michelin (hehe govorim kot kaksna zenska - vse za lepoto). Po ADAC-ovih testih imajo od Michelink le vecjo obrabo, so pa ene 4K drazje od gy, kar se pa ze kar pozna pri stirih gumah. Drgac je pa tko, ce mas kaksnega sorodnika v Nemciji ali Avstriji jih pa prek neta naroc (gume dobijo na dom). Ta dimenzija UG6 je v nemciji okol 12 do 13K SIT.

Link

Zgodovina sprememb…

PaJo ::

Saj sem se tudi jaz ze odlocil da vzamem GY-ke in jih bom verjetno pri nas vzel, ker od zunaj nimam nobenih sorodnikov.
V glavnem thx za ves info, pa upam da bo moj avtek ostal dolgo obut:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

alf__ ::

jzt sm pa trenutno brez kesha pa bom sparu pa vzel Kormoran za svojga mitsubishija...

||_^_|| ::

dobr da mam ultra grip 5 še od lani:))

- SiroTka - ::

Pajo dej mi povej kako si kej zadovoljen, pa kok ti kej zre, ker jest ga se nisem spravu cez 5 na en tank. Vsakic ko grem v sluzbo morm pocas pelat in mi pade poraba.

PaJo ::

Glede porabe pa moram priznat da jo mam jaz zmeraj cez 5, samo nisem pa se prisel cez 5,5. Zdaj zakaj je tako ne vem, verjetno pa zaradi tega ker mam vecje gume in sicer 15" 185, katere sem dobil zraven. Pa krivo je verjetno tudi to da se vecino vozim po mestu in po avtocesti in bolj malo relacijsko voznjo. No saj bom zdaj pozimi videl kak bo kaj kazal, ko bom manjse gume gor dal.
Sem pa par dni nazaj malo probal sparat po avtocesti in je stvar pila le dobrih 3l na 100/km, samo se nisem pelav vec kod 110 pa se to bolj z malo gasa.
Na splosno sem pa zadvoljen, ne rabim za trenutne razmere nix boljsega:D Pa tudi nobenih blemov se nisem mel, kakor so se mnogi pritozevali, pa sem do sedaj ze vec kod 7000 km naredil:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

- SiroTka - ::

Mam jest tud extrema, tko da mava isto opremo, sam tko k si reku, men se ful relacija od 25km pozna. Ampak si pa nekam hitr naklepu tiste kilometre, jest jih mam "sele" neki cez 5000. Drgac sem mogu pa jest na zacetku zamenjat motorcek za brisalce, pa se en nosilc motorja k mi je ropotal (valda vse v garanciji).

PaJo ::

Aha, tocno saj mas enaki model:D
Verjetno je res relacija tista, ki te resuje, ker namrec jaz sem sedaj malo bolj na easy vozil en teden pa je poraba padla kar na 4,6:D
Kar se pa tice mojih kilometrov je pa tako da mam avto zato da se vozi:D
Drugace pa meni se ni nix crknilo, razen ovo stikalo za dolocat tok zraka je enkrat nekako zastekalo, samo zdaj je ok. Drugace pa upam da si zadovoljen, kakor sem jaz:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

krucymucy ::

Zakaj kupujete tako drage gume za pozimi? Jest za pozimi kupim najcenejše (no skoraj) Lani sem imel zadaj sava, spredaj debica (ki je 3 jurje cenejša) ... pa je debica bolš! Dobre pa so baje še Lassa gume - svicarska firma v lasti bridgestona! ima že silico vmes - cena je pa tud nekje 10 jurjev za 175/65/14

PaJo ::

Zakaj bi kupil tako dobro gumo za pozimi???
Zato ker ta cas ki ga prezivim v avtu zelim da se dokaj varno pocutim in tem malo drazjim gumam bolje zaupam, pa se verjetno kako sezono vec bodo drzale in ce sedaj dam recimo 20k vec in se zato boljse pocutim mi je tako bolj vsec, zdaj vsak ma svoje mnenje, jaz pac nocem nekaj slabega kupit in raje kaksnega juraj vec dam pa mam mir:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

MadMax ::

exodus:
Ce imas avto pozimi skoz v garazi in ga vozis le obcasno na kratke relacije, sploh ne rabis dobrih zimskih gum. Verige v prtljaznik, pa je.

Toda nekateri veliko prevozimo tudi pozimi, zato kupujemo prav tako drage gume kot za poleti.

Pa ce imas jugota in z njim zletis s ceste je tudi drugace, kot ce razbijes drazji avto...

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Big_Al ::

Pajo&MadMax - Točno tak!!

haker ::

haj kak smo kaj pravis kaksne gume bi imel jaz sem kupil gume pri zanicu pa me ze tretjo sezono drzijo pa sem dal za eno 5 jurjev seveda barumke samo jaz nimam nic proti njimi se kar dobr drzijo ceste:D :D

banfro ::

Katerega vulkanizerja oz. servis mi priporočate v Mariboru, da ima gume in storitve po ugodnih cenah. Tudi jaz si moram nabavit nove zimske gume 195/65/15.

Thanks.

[BeN] ::

pajo: Furlan je itak zakon...

btw, jst delam v Tramasu, zraven štadiona v brežicah, imamo akcijo na zimske gume in sicer Sava S3 - 35%, tak da cena je prava... :D

pa če rabiš karkol za Cliota se kr oglas... :)
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

lupac ::

Zimskih gum nikol nisem imel, upam da bom tud letos zdržu brez policije :P
Lupac

dr.J ::

Dunlop WinterSport M3 ... avto gre kot tank ... ne maram drugih!

Prvo zimo sem imel na avtu nove letne Michelin Premacy: 2 cm snega, obrnil volan, avto je pa kar silil naravnost.

lupac:
si pač neodgovoren voznik, če je strah pred policaji pred mislijo na varnost

ABX ::

http://www.1010tires.com/tires.asp

Jaz osebno bi priporočal kaj od Bridgestone-a, čeprav cene niso simpatične.
Samo enkrat ko probaš te gume dobiš fetiš na Bridgestone. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

[BeN] ::

lupac: bravo

dr.J: lupacov avto ma 2.5 toni, tak da malo snega glih ni ovira...

ABX: vrjamem ja, ampak še vseeno cena nekak vpliva na izbiro :)
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

dr.J ::

> lupacov avto ma 2.5 toni, tak da malo snega glih ni ovira...

Pametno razmišljaš. Po tvoji "logiki" bi morali potem zimske gume imeti samo lahko avtomobili - le zakaj ni v zakonu tako odrejno?

Tovornjaki imajo še bistveno več ton kot en 2.5 tonec - samo sled snega brez zimskih gum in se že obračajo počez.

[BeN] ::

dr.J... maš čist prav :)

sam malo ''sarkastičenga'' se delam, kar mi očitno ne uspeva...

ne bom več, obljubim :\
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

ali3n ::

v sosednji avstriji so semperitke po 145 EUR (4 kosi); tk da se pomoje kar splača; podatek sem zasledil na mobisuxu... glede na to da si iz MB ti ni daleč...

edit---

še link do teme: klik
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

ABX ::

BRIDGESTONE Blizzak WS-50

Ali
BRIDGESTONE Blizzak LM-22 / LM-18 za manj leda.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ombre ::

Jzt mam cliota tudi pa imam gor zimske gume LASSA Snowcontact 2 (175/65/14). Za njih sem dal 40.000 (vse skupaj) in sem zadovoljen. Prevozil sem pa zdej že z njimi 25.000 km. Sicer niso Fulda (te sem imel prej) ampak se je kar dobro z njimi pelat. Sicer pa je LASSA podružnica Continentala ampak jih delajo v Turčiji, ne pa v Švici kot je en prej rekel. Sicer pa dobiš zdej za 10 k tudi Sportiva gume (prav tako podružnica Continentala), Sava je 12, nokian 15... (seveda vse dimenzija za cliota)
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Kuko ::

Ja jz bom dal na svojga Clijota Marshal KW 15 gume v dimenziji 175/65 14
Gume imajo asimetrični profil in je enak tistemu na Continental gumi za katere piše da je višjega kakovostnega razreda za boljše avtomobile!

Cena ene gume je 13.500SIT pa še na recmo 15% popusta lahko računate!

Menda je guma res huda!

LP Urh

Soon ::

Pozdrav

Priporočam GY in Dunlop
Pa še nasvet za drugo sezono:
Kolega vulkanizer mi je svetoval: kopuj zimske gume septembra - takrat imajo največje popuste.
Jaz osebno sem kupil zimske Dunlop (tipa ne vem na pamet) za 21000sit/kom
Brez popusta je cena 31000sit/kom- zdej pred sezono je cena s popusti okoli 25000sit/kom

Lp
Miran

kixs ::

soon: in ves zakaj imajo takrat popuste, ker praznejo staro zalogo :D In to tudi po nekaj let stare gume, kar se pa dosti pozna na kvaliteti gume!

LP

Soon ::

Sorry
Jaz sem kupil novi model

Lp
Miran

SkIDiver ::

Mene pa zanima glede zakona o pnevmatikah na vozilu.

Morajo biti vse 4 pnevmatike na vozilu iste dimenzije, istega proizvajalca in isti model ali je pomembno samo to, da so vse 4 pnevmatike iste dimenzije ter na vsaki osi spredaj/zadaj iste. Se pravi spredaj primer sava s3 zadaj pa sava s2 pnevmatike. Seveda imam v mislih M+S pnevmatike.

MadMax ::

Načeloma moraš imeti iste dimenzije (po homologaciji seveda) in enake glede na os, torej ne nujno vse 4 enake.

Je pa priporočljivo imeti vse 4 enake, ker imajo različne gume seveda različne vozne lastnosti, kar pa lahko pride do izraza šele v kritičnih trenutkih....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

DjTonic ::

Hja jaz bi tudi moral v kratkem kupit nove gume za Cliota... Kolega ful hvali ene Matadorke. Pa še drage niso.

SkIDiver ::

Sicer jih ma kolega na laguni, ki je težji avto od cliota samo so vseeno mehke gume za znoret. Preformance pa ni tako dober za moje pojme. In kolkr poznam matador gume so take kot kamen, ko zgubijo svojo prožnost. Po mokrem se potem vozš kot bi mel gor rosfrej ne pa gumo.

joanan ::

Nižji cenovni razred pri gumah je vedno tudi nižji kakovostni razred, v kvaliteti pa običajno ni tak razkorak kot v ceni. Matador-obstaja veliko znamk iste cene in boljše kvalitete.
Zakon o zimski opremi [klik]
Testi1 [klik]
Testi 2 [klik]
Akcija [klik]

DjTonic ::

Evo, danes sem nabavil nove zimske gume 4 komade. Malo me je prestrašila vremenska napoved, ker bo baje sneg, pa še stare sem že imel ful zlizane...

Shkorc ::

Ali bi lahko kdo povedal KJE se v okolici Ljubljane najceneje dobijo Savine S3?
Hvala. :)

LoneWolf ::

V Leclercu imajo akcijo za Savo S3 in Dunlopke, bolj ugodne cene nisem nasel, pa tudi premontirajo na licu mesta in prakticno brez cakanja. Vprasanje samo, ce je tvoja velikost gum se na zalogi.

DjTonic ::

Jaz sem dal za Savine S3 (4 komade) okrog 43-44k s popustom, to se mi zdi kar vredu cena...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

[BeN] ::

sej dobiš S3 4kom. tut za 30K SIT sam odvisno katero dimenzijo :P
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45257441 (13) GrimReaper3
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158488413 (19710) Leko
»

Zimske vs. poletne gume (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16833943 (28840) m0LN4r
»

Razlika med pnevmatiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9123669 (21234) denabiker

Več podobnih tem