» »

Letne gume

Letne gume

««
10 / 10
»
»»

Buggy ::

Ta teden prisle dobre 5 mesecev stare (ravno prav ulezane) letne copatke GY F1 Asimmetric 6, made in Slovenia. Sem imel se pred leti z Asymmetric gumo zelo pozitivne izkusnje, ker je drzala tudi ko je bila ze boga na profilu, me zanima kako bo tokrat. Ker pa so UHP gume lahko podvrzene pokanju pri nizkih temeperaturah, bom z montazo se malo pocakal, ceprav se mi po drugi strani tudi zimske smilijo "matrat" pri 20 stopinjah. Ko pri 20 stopinjah z zimskimi pripeljem po nasih ostrih zavojih domov v vukojebino je zaznati kar prijeten vonj po zazgani gumi >:D

... guma ima da opravlja svoje delo ;)


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

m0LN4r ::

Jaz sem danes pri 8 stopinjah letel skozi Pyrn z conti sp7 kot da ni nic.
Pa se bi slo, sam je blo prevec prtlage
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GrimReaper3 ::

Uf, zdaj je pa res konec z 2017 Michelin Primacy 3. Samo 3 mm profila in je prišlo do prvega aquaplanninga že lansko leto tik preden sem jih zamenjal za zimske. So pa to prve gume v moji vozniški karieri katere sem tolk zlizal.
Letos je pa do danes kar šlo, tudi 160 v dežju, pa je bil že tisti na vso moč, ta ponedeljek. Ampak danes pa niti ni bil dež na max, pa spet aquaplanning tik pred izvozom za Kranj-zahod, nekje malo pred ali pod zadnjim nadvozom, kakšno sekundo, dve, nisem imel nadzora nad avtom. Pa sem vozil 120, max 130 po števcu. Potem pa spet na začetku ravnine proti Naklem. Potem vozim en čas za ziher 110, ampak potem je pa spet šlo lepo 140.
Niti ne vem kaj imajo za bit tako globoke luže sredi AC, ampak tako pač je pri nas. Dokler je samo na ravnini še gre, saj po ovinkih pa mislim da je povsod narebran asfalt.
V glavnem, long story short, 3 mm in 7 let stare gume (2022 jih sicer nisem imel gor, se mi ni dalo menjat oz. sem hotel ponucat zimske, je pa vseeno zdaj že 7. sezona) ni več za hitro vožnjo.

Mene drugače najbolj moti ko zabija med polnim pospeševanjem v drugi prestavi, samo da je malo bolj mokra cesta. Ko imaš enkrat nove gume ni treba nič pazit, mogoče samo v prvi prestavi.
Sava so trde že 4. sezono, in potem itak da koplje med pospeševanjem, to bom naslednjič raje probal Conti, če drži še 4. in 5. sezono. TS830 vem da so bile dobre 4 sezone. Letne pa mislim da so bile dobre prvih 5 sezon, vsekakor pa dovolj dobre.

Zgodovina sprememb…

GrimReaper3 ::

No pa pri mojih 200KM je s slabimi gumami včasih problem že 3. prestava, ravno danes mi je malo trznil volan v desno med polnim pospeševanjem po vključevanju na glavno cesto.

PrihajaNodi ::

GrimReaper3 je izjavil:

Uf, zdaj je pa res konec z 2017 Michelin Primacy 3. Samo 3 mm profila in je prišlo do prvega aquaplanninga že lansko leto tik preden sem jih zamenjal za zimske. So pa to prve gume v moji vozniški karieri katere sem tolk zlizal.
Letos je pa do danes kar šlo, tudi 160 v dežju, pa je bil že tisti na vso moč, ta ponedeljek. Ampak danes pa niti ni bil dež na max, pa spet aquaplanning tik pred izvozom za Kranj-zahod, nekje malo pred ali pod zadnjim nadvozom, kakšno sekundo, dve, nisem imel nadzora nad avtom. Pa sem vozil 120, max 130 po števcu. Potem pa spet na začetku ravnine proti Naklem. Potem vozim en čas za ziher 110, ampak potem je pa spet šlo lepo 140.
Niti ne vem kaj imajo za bit tako globoke luže sredi AC, ampak tako pač je pri nas. Dokler je samo na ravnini še gre, saj po ovinkih pa mislim da je povsod narebran asfalt.
V glavnem, long story short, 3 mm in 7 let stare gume (2022 jih sicer nisem imel gor, se mi ni dalo menjat oz. sem hotel ponucat zimske, je pa vseeno zdaj že 7. sezona) ni več za hitro vožnjo.

Mene drugače najbolj moti ko zabija med polnim pospeševanjem v drugi prestavi, samo da je malo bolj mokra cesta. Ko imaš enkrat nove gume ni treba nič pazit, mogoče samo v prvi prestavi.
Sava so trde že 4. sezono, in potem itak da koplje med pospeševanjem, to bom naslednjič raje probal Conti, če drži še 4. in 5. sezono. TS830 vem da so bile dobre 4 sezone. Letne pa mislim da so bile dobre prvih 5 sezon, vsekakor pa dovolj dobre.


Mam pcy 4 eno seozono stare in se neverjetno drzi ceste pri ovinkih z visoko hitrostjo. S slabimi gumam se pa res ni za zajebavat.
Drugač so tud BFG kar ok.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

vuki ::

Vedno vozim premium segment gum in lahko potrdim, da so Continental res vrhunske (zimske in letne)....oprijema in zanesljivosti od nove do izrabljene....primerjam pa z Michelin in Goodyear, katere sem tudi uporabljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vuki ()

WizzardOfOZ ::

PrihajaNodi je izjavil:

Drugač so tud BFG kar ok.


BFGoodrich imaš? Katere?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Freezy ::

Kaj priporočate za dimenzije 225/65R17 101H?
Avto Toyota RAV4 2008.

feryz ::

Tourador X Comfort SUV.
Cenejših ne najdem.
So pa 102H, kar ne bi smel biti problem.

WizzardOfOZ ::

Freezy je izjavil:

Kaj priporočate za dimenzije 225/65R17 101H?
Avto Toyota RAV4 2008.


4x4 ali 2WD?

Če je 4x4 potem Yokohama Geolandar AT G015. Guma za povsod (tudi za pozimi jih imaš lahko, ker imajo lamele)


126€, samo se splača vprašat še na vulkanizerstvo Groš, če jih lahko zrihtajo ceneje. Jaz sem jih plačal (225/60/17) po 97€


Za 2WD pa nimam pojma, ker že leta ne vozim več 2WD avtov.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

««
10 / 10
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158489018 (20315) Leko
»

Celoletne gume (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29342149 (5955) darck
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298165 (70578) gruntfürmich
»

Zimske vs. poletne gume (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16834017 (28914) m0LN4r
»

letne gume - kombinacija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15149497 (39296) theBill

Več podobnih tem