» »

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

««
17 / 22
»»

bluefish ::

Adobe CS pa na Ubuntu ne boš spravil (govorim za nativno namestitev in ne kake workarounde).

techfreak :) ::

Ce si namestil gonilnik sam potem Ubuntu ne ve, da si to storil. A to je nenavadno? Pojdi na windows in posnami nek .exe file v System32 direktorij in se potem cudi zakaj ti ga potem kak uninstaller ni nasel. Da bos priblizno vedel kaj pocnes.

Saj mi ga je uradni Nvidia inštaler namestil, bi Ubuntu že moral vedeti.

Gonilniki, ki jih namestis preko restricted drivers v Ubuntu so meni delovali brez tezav. Vedno. Verjetno pa nastane problem, ce imas kaksno novejso kartico, ki jih tisti gonilniki ne podpirajo.

Starejša, GeForce 330M. So neki workaroundi ampak preko tistih nisem prišel dlje kot do konzole, vsaj z gonilniki iz repozitorija. Tisti iz Nvidia.com so delovali iz prve.

Za taksno prijaznost se imas zahvaliti Nvidii in ne Ubuntu. Jaz sem kupil AMD HD6850 prakticno takoj po izidu, ko sem sel iskat gonilnike za Windows, me je na AMDjevi support strani cakalo sporocilo, da gonilnikov se ni in da naj uporabim ene druge, starejse.

Si že nekaj časa nazaj o tem govoril na blogu, ja.

Brisanje in odstranjevanje driverjev pa ni tako zelo tezko, tudi, ce si jih sam namestil.

sudo apt-get remove nvidia-current && cd $HOME/Downloads && sudo ./NVIDIA[tab] je težko.

To si si gladko malo izmislil ali pa narobe zapomnil. Ce odstranis -dev knjiznjice bo apt odstranil samo tiste pakete, ki so odvisni od njih. Ponavadi gre za druge -dev pakete. Ce pa odstranis core knjiznjico pulseaudio potem pa ja, apt bo odstranil pol desktop okolja, ker je precej stvari odvisnih od pulseaudio.

Ne si nisem. -dev sem odstranil in mi je zraven še polno drugih, vključno z desktopom in raznimi appleti. Sem prav čas videl, da sem jih lahko nazaj namestil, ampak vseeno ni bilo lepo.


Še vseeno nisem dobil odgovora na to:
Zakaj mi na istem računalniku na Windowsu brez težav deluje programsko dekodiranje H264 z XBMC, na Linuxu pa ne, je tudi dobro vprašanje.


amadej10 je izjavil:

eno vprašanje:

imam računalnik procesor i3 2,4mhz, 3GB DDR3 ram. in me zanima kej priporočate da naložim 64bitno ali 32bitno verzijo ubuntuja. uporabljal bi glavnem za adobe creative studio cs5 (photoshop cs5, indesign, dreamweaver...) ter brskanje po internetu, email.

64bitno.

Če si designer ostani na Windowsu. Lahko pa probaš npr. http://www.junauza.com/2010/02/how-to-i...

Zgodovina sprememb…

amadej10 ::

pol najboljše da naložim windows 7 64bit verzijo

bluefish ::

Ja.

amadej10 ::

okej. hvala lp

Icematxyz ::

Če si designer ostani na Windowsu.


To je malo tako. Imaš na voljo Inkscape, Gimp, Blender... in seveda lahko v tem ustvariš marsikaj. Ni torej treba, da uporabljaš ta orodja ni pa res, da se v njih nič ne da ustvariti! Včasih (pogosto) ni "omejitev" sam "program":

Design ...



Vir slike

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

techfreak :) ::

Ti se kar hecaj. Adobeove formate je težko odpirati/popravljati v drugih programih, torej imaš delni vendor lock-in. In glede na to, da večina dizajnerjev uporablja programe iz Adobeove zbirke, nimaš kaj veliko za razmišljati. Tudi tutoriali na internetu so večinoma samo za Photoshop.

bluefish ::

Eh, princip dela lahko preneseš tudi v alternative, vendar je vprašanje, če se ljudem, ki delajo po tutorialih, da še nekaj časa ukvarjati s samim vmesnikom.

poweroff ::

Če si resen designer, pač uporabljaš Maca, ne?
sudo poweroff

Icematxyz ::

techfreak :) je izjavil:

Ti se kar hecaj. Adobeove formate je težko odpirati/popravljati v drugih programih, torej imaš delni vendor lock-in. In glede na to, da večina dizajnerjev uporablja programe iz Adobeove zbirke, nimaš kaj veliko za razmišljati. Tudi tutoriali na internetu so večinoma samo za Photoshop.


http://www.sintel.org/

Ti in podobni menim, da nimajo s tem nekih problemov... Drugače pa kaj bi spet se o tem prepirali. Če imaš nek projekt, pač sam oceni če ti Gimp, Inkscape, Blender in podobni programi zadostujejo, da ga izpelješ. Se pravi lahko sestaviš ekipo, ki dela na projektu in uporablja izključno FOSS. Je pa že nekaj odmevnih projektov se naredilo, ki potrjujejo da s tem ni nekih težav. Če pa ocenjuješ, da nikakor ne moreš s temi orodji doseči rezultata, potem pa seveda uporabi kaj drugega če je na voljo. Nikakor pa to ne drži, da Linux platforma (FOSS programje) tega področja ne omogoča in pa da ni na voljo vodičev. To preprosto ne drži.

Drugače pa na voljo je Flash 10.2 (32 bit):

various CPU usage enhancements
multiple display support for full screen
native mouse cursors you can use in your applications
sub-pixel text rendering


Strojno dekodiranje videa je na voljo v tem trenutku le z nVidia grafične kartice. Se pravi tiste, ki to sploh podpirajo in le z zaprto kodnim gonilnikom!

WebUpd8 & OMG

BigWhale ::

Na zalost, dokler GIMP in podobna orodja ne dobijo resne CMYK podpore, bo stvar neprimerna za 'resno' delo. Zal je tako.

Icematxyz ::

Še vedno pa "zlahka" narediš s temi orodji to in to in... Se pravi treba se je vprašati verjetno kar "na začetku" v kateri program si pripravljen investirati tistega nekaj časa, da predelaš osnovne vodiče in se z njim seznaniš. Ni treba, da so to FOSS programi bi pa verjel, da zadostujejo večini...

CHAOS ::

Še bolj važno je, da nekdo, ki si lasti platformo i3, zelo verjetno nima denarja za licence programja tipa adobe, ki stanejo nekaj tisoč €. Zato je edino pravilno, da se ljudi o tem opomni in pokaže, da obstajajo odprto kodne rešitve, ki v veliki meri zadostijo začetni vedoželjnosti in učenju v grafičnem oblikovanju.
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

BigWhale ::

Icematxyz je izjavil:

Še vedno pa "zlahka" narediš s temi orodji to in to in... Se pravi treba se je vprašati verjetno kar "na začetku" v kateri program si pripravljen investirati tistega nekaj časa, da predelaš osnovne vodiče in se z njim seznaniš. Ni treba, da so to FOSS programi bi pa verjel, da zadostujejo večini...


Saj tega ne zanikam. Samo pravim, da ni vsak nadomestek dober za vse. Jaz Gimp uporabljam ze od samega izida in nisem nikoli delal s cim drugim in mi bo Gimp zadostoval za tiste malenkosti, ki jih delam. Marsikomu pa ne bo.

Glavni 'problem' je v tem, da bodo ljudje navajeni na Photoshop in podobne vse dokler se ga bo dalo dobiti.

Icematxyz ::

Detajli, detajli in še enkrat Unity detajli...

Launcher API



LibUnity ali kako prikazati število ali indikator napredka na zaganjalniku neke aplikacije. Dokumentacija API.

Drag and Drop v Unity odslej podpira sledeče:

-Drag stuff into the trash

-Being able to drag files onto apps, for example select 4 text files and drag all of them onto the text editor and it will open them all up at once.

-Drag any .desktop files right into the launcher, but you can’t drag from the Dash yet, but you will be able to soon. For an example of this drag and drop applications from /usr/share/applications to get an idea.

-Drag anything from a GNOME menu, GNOME Panel, and any dock that does xdnd into the launcher (for those of you with frankendesktops) - remember that we already import those launchers on first run.


Intelligent launchers



So assuming you have say, GIMP and Shotwell in your launcher dragging a .png close to the launcher will keep those lit and the ones that don’t support .png will not be lit. Small, but slick.




Autohide Behavior: always, auto and intellihide.

Privzete bližnjice na tipkovnici. Poznane so verjetno uporabnikom Compiz Grid, novost v Ubuntu 11.04 na tem področju pa se imenuje Mouse Tricks!

Povzeto po Jorge Castro & OMG

Zgodovina sprememb…

opeter ::

poweroff je izjavil:

Če si resen designer, pač uporabljaš Maca, ne?


Off-topic

Nope. Vseeno je, kaj uporabljaš. MacOS ali Windows. Orodja so na obeh platformah ista.
Razen kakšen Final Cut (ampak grafični oblikovalci se v normalnih okoliščinah ne ukvarjajo z rezanem videja).

Osebno sem pred leti presedlal z Maca na Windows iz čisto prepostega razloga: surova moč, lahka nadgradljivost, poceni komponente. Programska oprema pa ima itak isto ceno.

Windows kot sistema pa lahko itak kupiš v DSP/OEM variatni v tujini, odkar smo 7 let v EU-ju, če ti domači prodajalci nočejo tega prodat. Ali pa, če hočeš bit moralno čist kupiš FPP varianto.

Sicer nekaj programov z Windows platforme manjka (npr. upravljalnik pisav LinoType Font Explorer X Pro), ampak se lahko uspešno nadoknadi z alternativo (Extensis Suitcase Fusion, Font Expert 2010, MainType, X-Fonter ali pa celo odlični, brezplačni Nexus Font Manager).

/Off-topic

Imam eno vprašanje: zaradi menjave matične sem moral formatirati računalnik in na novo naložit Windows 7 in sedaj imam probleme z dostopom do datotek na mojem malem strežniku, na katerem teče Ubuntu 10.10.

Situacija je sledeča - ne morem kopirati, brisati, premikati mape, ker se je spremenila identiteta računalnika.

Slike:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

opeter je izjavil:

Nope. Vseeno je, kaj uporabljaš. MacOS ali Windows.

Ali Linux. Ja, poznam oblikovalca, ki dela izključno z Linuxom. Šteje izdelek, ne orodje.
sudo poweroff

Icematxyz ::

@opeter

Verjetno gre za Samba? Se pravi katero metodo si uporabil na Ubuntu "strežniku", da si sploh vzpostavil souporabo datotek? Nastavljal si smb.conf ali si dal pač mapo v souporabo z miško in je delalo?

opeter ::

poweroff je izjavil:

opeter je izjavil:

Nope. Vseeno je, kaj uporabljaš. MacOS ali Windows.

Ali Linux. Ja, poznam oblikovalca, ki dela izključno z Linuxom. Šteje izdelek, ne orodje.


Saj. Tudi jaz uporabljam Inkscape ... sicer ne za CGP, ampak za zemljevide in razne grafične sheme.

Icematxyz je izjavil:

@opeter

Verjetno gre za Samba? Se pravi katero metodo si uporabil na Ubuntu "strežniku", da si sploh vzpostavil souporabo datotek? Nastavljal si smb.conf ali si dal pač mapo v souporabo z miško in je delalo?


To slednjo metodo. Desni klik v upravljalniku datoteko (Nautilus), izbral souporaba datotek in to je to.
Do zdaj je delovalo cca. 2 meseca brez problemov, sedaj pa imam v Linuxu mape pod ključavnico, kot lastnik pa piše, da je nobody, skupina pa nogroup.

Datoteke ne morem ne brisati, ne kopirat, ne premikati. Nič.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Icematxyz ::

Se pravi v svoji domači mapi imaš neko mapo v souporabi in sedaj so gor "ključavnice" in ne moreš s temi datotekami početi nič?

Najprej eden preprost test. Daj neko drugo mapo v svoji uporabniški mapi v souporabo (Desni klik -> Možnosti souporabe ->...) in povej, če do te mape (datotek v njej) lahko normalno dostopaš iz Windows!

opeter ::

Icematxyz je izjavil:

Se pravi v svoji domači mapi imaš neko mapo v souporabi in sedaj so gor "ključavnice" in ne moreš s temi datotekami početi nič?


Tako je.
Primer:

Ubuntu - desni klik -> souporaba


Dovoljenja


mape pod ključavnico


dovoljenja ene od teh map



Icematxyz je izjavil:

Najprej eden preprost test. Daj neko drugo mapo v svoji uporabniški mapi v souporabo (Desni klik -> Možnosti souporabe ->...) in povej, če do te mape (datotek v njej) lahko normalno dostopaš iz Windows!


Lahko poskusim. Bom takoj poročal. Hvala.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Torej, naredil sem mapo test in dal v souporabo:

Mapa - test - dovoljenja


Test - souporaba



Bodite pozorni, saj nisem omogočil dostop gostom.
In zaradi tega različne operacije ne delujejo:

Poskusno kopiranje v Win7



Sedaj bom omogočil dostop gostom:

Souporaba - Gost omogočen

Kopiranje deluje



Kopiranje sedaj deluje. Čeprav so datoteke še vedno pod ključavnico.
Žal pa to ne velja za drugi računalnik z Windows XP, namreč tisti pravi, da ni dovoljen dostop do mape ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Zdaj glede na prikazano naredi še eden test. Ustvari novo mapo na NAMIZJU in jo daj v souporabo. Potem pa preveri kako je z dostopom do datotek s strani XP in Win7, če je nastavitev takšna. Se pravi "Ime souporabe" spremeni, če že obstaja takšno z imenom test. WORKGROUP mora bit enak tako na Ubuntu, Xp in Win7. Če boš to spreminjal pa izvedi še ukaze:

sudo service smbd stop
sudo service nmbd stop
sudo service smbd start
sudo service nmbd start


In počakaš nekaj sekund.

Skratka bistvo testa je mapa, ki je v souporabi in se nahaja na NAMIZJU. Ostalo najverjetneje imaš vse pravilno nastavljeno, ampak sem omenil za vsak slučaj, da se ne bi po nepotrebnem zgubljalo časa!

poweroff ::

Eno vprašanje glede GPRS/UMTS povezav pod Ubunujem.

A obstaja kakšen traffic counter for NetworkManager, ki bi mi pokazal koliko mesečnega limita sem že pokuril pri 3G povezavi? Po možnosti da ima zraven še alarme, ko se bližam temu limitu...
sudo poweroff

Icematxyz ::

Kaj takšnega?

Network Traffic Monitor



Ne vem pa kako deluje. Testiraj in napiši kako se obnese.

Domača stran & Paket .deb

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Izšel je OpenShot Video Editor različica 1.3.0:

I am proud to announce the release of OpenShot 1.3.0! Our team has spent the last 5 months perfecting this version, and I am so proud of what we have achieved! Our goal is to be the very best open-source video editor. This release brings us closer to that goal.


Theme Fresh



# Improved stability, performance, and usability
# New user interface theme (titled 'Fresh')
# Stock icons support
# Add multiple clips to the timeline in one step (including transitions or fades)
# More timeline animations & smoother play-head motion
# Many new exciting 3D animations (including Snow, Lens Flare, Particle Effects, Animated World Maps)
# Files, transitions, and effects filtering (toggle buttons and search bar)
# Improved video rotation (including 1 click rotation)
# Automatic detection of image sequences
# Smoother scaling (panning, zooming, and rotation)
# Transition snapping and improved direction detection
# Video upload to YouTube and Vimeo


OMG & WebUpd8

Ocena "preview" različice Oil Rush komercialne igre, ki bo na voljo tudi za Linux platformo:

Oil Rush



Ker bo v Natty Narwhal privzeto na voljo LibreOffice pisarniški paket, še "nekaj drobiža" na to temo:

Prej:

Hmmm ...



Potem:

Sébastien Le Ray’s mods



Vir

You may have noticed that the new LibreOffice icons "missed the boat" for the LibreOffice 3.3 final - as one of the developers said. Fortunately, they will be included in the upcoming minor release


Icon set



Vir slike

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Icematxyz je izjavil:

I am proud to announce the release of OpenShot 1.3.0!

A obstaja kakšna primerjava s Cinelerro in Adobe Premiere? Zanima me, če Cinelerro lahko dokončno pokopljemo...
sudo poweroff

Icematxyz ::

Ko delam kaj z videom na Ubuntu ponavadi ne uporabljam samo enega programa. Kateri pa komu najbolj odgovarja, pa moraš tako ali drugače na koncu spoznati sam.

Ponudba je za moje pojem solidna in zadostuje večini za to področje. Povem pa kar naprej da me razprave, kako pa neki drugi programi, ki niso na voljo za Ubuntu omogočajo ne vem kaj vse -> ne zanimajo... Pač omogočajo, meni zadostujejo ti na Ubuntu in svoje delo zlahka opravim v njih.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Icematxyz je izjavil:

Zdaj glede na prikazano naredi še eden test. Ustvari novo mapo na NAMIZJU in jo daj v souporabo. Potem pa preveri kako je z dostopom do datotek s strani XP in Win7, če je nastavitev takšna. Se pravi "Ime souporabe" spremeni, če že obstaja takšno z imenom test. WORKGROUP mora bit enak tako na Ubuntu, Xp in Win7. Če boš to spreminjal pa izvedi še ukaze:

sudo service smbd stop
sudo service nmbd stop
sudo service smbd start
sudo service nmbd start


In počakaš nekaj sekund.

Skratka bistvo testa je mapa, ki je v souporabi in se nahaja na NAMIZJU. Ostalo najverjetneje imaš vse pravilno nastavljeno, ampak sem omenil za vsak slučaj, da se ne bi po nepotrebnem zgubljalo časa!


Hvala Icematxyz, zgornji nasvet deluje.

V mapo test sem dodal datoteke in jih lahko brišem, dodajam nove vsebino z obeh računalnikov (Win xp in Win7).

Sicer pa se je medtem stanje popravilo tudi znotraj mape medion_arhiv. Ne vem, kaj je bilo, ampak po novem so, čeprav kaže ključavnico, lahko brez problemov dostopam do mape in brišem/dodajm vsebino.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

Ta ključavnica v tvojem primeru je le indikator, da ni lastnik datotek in map uporabnik atom ampak si jih ustvaril najvrjetneje kot gost.

Kar v tem konkretnem primeru ne igra vloge in ne bi smel imeti težav z dostopom in upravljanjem teh datotek. Konkretno je verjetno v tvojem primeru prišlo do kakšne majhne spremembe, ki je povzročila težavo. Vse skupaj pa je najverjetneje razrešil ponoven zagon katerega od računalnikov ali vpis ukazov s prejšnega odgovora.

poweroff ::

Icematxyz je izjavil:

Povem pa kar naprej da me razprave, kako pa neki drugi programi, ki niso na voljo za Ubuntu omogočajo ne vem kaj vse -> ne zanimajo... Pač omogočajo, meni zadostujejo ti na Ubuntu in svoje delo zlahka opravim v njih.

Ne, saj nisem mislil iti v to smer. Bolj me je zanimalo kako enostaven je prehod na npr. PiTiVi za nekoga, ki je recimo zmontiral nekaj krajših filmčkov v Premieri...
sudo poweroff

opeter ::

Icematxyz je izjavil:

Ta ključavnica v tvojem primeru je le indikator, da ni lastnik datotek in map uporabnik atom ampak si jih ustvaril najvrjetneje kot gost.

Kar v tem konkretnem primeru ne igra vloge in ne bi smel imeti težav z dostopom in upravljanjem teh datotek. Konkretno je verjetno v tvojem primeru prišlo do kakšne majhne spremembe, ki je povzročila težavo. Vse skupaj pa je najverjetneje razrešil ponoven zagon katerega od računalnikov ali vpis ukazov s prejšnega odgovora.


Res je. Najlepša hvala. Izgleda, da je vpis ukaza pomagal, ker računalnika nisem ponovno zagnal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Včeraj sem naletel eno zanimivo zadevo - etckeeper: https://help.ubuntu.com/10.04/servergui...

Gre za nekakšen (napreden) Restore Point. Tole bi bilo super imeti v GUI obliki in direktno med administrativnimi orodji... po možnosti integrirano s Synapticom oz. Programskim središčem.
sudo poweroff

Icematxyz ::

Ne, saj nisem mislil iti v to smer. Bolj me je zanimalo kako enostaven je prehod na npr. PiTiVi za nekoga, ki je recimo zmontiral nekaj krajših filmčkov v Premieri...


Ni konkretno na tebe letelo to. Glede etckeeper, za "GUI frontend" lahko uporabiš GUI odjemalca za VCS, ki ga pač uporabljaš.

Git gitk



Vir slike

Bazaar Olive-gtk



Vir slike

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

LibreOffice integracija v Natty Narwhal (global application menu support). Animacija delovanja.

Application Menu



Avtor & OMG

GParted odslej podpira tudi reševanje podatkov z izgubljenih razdelkov:

"This new feature uses the gpart command to guess the partition table. Discovered file systems can be mounted read-only so that you can copy data to other media".


Data Rescue



WebUpd8

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Icematxyz je izjavil:

GParted odslej podpira tudi reševanje podatkov z izgubljenih razdelkov

That's hot!

A zadeva potem dejansko tudi izvede data recovery, ala autopsy, photorec, itd.? Ker to bi bilo pa res hardcore...
sudo poweroff

šernk ::

ok, mam majhen problem spet :)

včeraj sem končno uspel IPTV (siol) zagnat, preko static routing sem naštimal, da mi delujeta tako net kot IPTV istočasno, problem je le, da moram internet zagnat ročno z sudo pon dsl-provider, medtem ko tv dela s prve.

skratka zanima me kako prepričat, da bi se mi internet zagnal avtomatsko ob zagonu?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

echoman ::

šernk je izjavil:

ok, mam majhen problem spet :)

včeraj sem končno uspel IPTV (siol) zagnat, preko static routing sem naštimal, da mi delujeta tako net kot IPTV istočasno, problem je le, da moram internet zagnat ročno z sudo pon dsl-provider, medtem ko tv dela s prve.

skratka zanima me kako prepričat, da bi se mi internet zagnal avtomatsko ob zagonu?


Prosil bi te, če lahko napišeš kako si naredil istočasno delovanje IPTV in interneta (wlan/ethernet?). Hvala! :)

overlord_tm ::

Z wiresharkom posnifas, od kod prihaja promet ko gledas SiolTV, potem pa dodas staticno routo, da se ves promet za siol TV routa na interface, kjer imas prikljucenega. 95.176.246.0/24 je to v mojem primeru.

šernk ::

@echoman: točno po postu, kateri je bil namenjen tebi :)
slotech

v terminal sem vnesel ukaz:
route add -net 10.110.x.xx netmask 255.255.255.0 gw 240.0.0.0 dev eth1

10.110.x.xx je IP za en večji od komunikatorja (ker imam doma tudi na navaden tv)

eth1 je pa mrežna kartica, preko eth0 mi deluje internet, preko eth1 pa TV, torej moraš ti spremeniti eth1 v tisto preko česar dobivaš tv signal.

moj problem pa še naprej ostaja, net se mi ob zagonu ne vzpostavi samostojno :|
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

overlord_tm ::

A uporabljas NetworkManagerja? Potem daj kljukico pri connect automatically.

šernk ::

imam naštimano connect automatically, pa kljub temu noče.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

overlord_tm ::

A urejal si vse preko NetworkManagerja, ali si kake lastne nastavitve kam v /etc dajal?

Icematxyz ::

A zadeva potem dejansko tudi izvede data recovery, ala autopsy, photorec, itd.? Ker to bi bilo pa res hardcore...


Nisem še preizkušal tega, ampak verjetno gre zadeva v to v smer, da če se okvarijo, prepišejo, izbrišejo... tabele razdelkov, da lahko vseeno do teh razdelkov dostopaš (bereš) in rešiš podatke. Se pravi skuša uganiti "strukturo diska" brez, da bi bile na voljo veljavne tabele razdelkov...

Temelji pa kot kaže na gpart (ampak verjetno ne podpira vseh zmožnosti):

Gpart @ Wikipedia

šernk ::

overlord_tm je izjavil:

A urejal si vse preko NetworkManagerja, ali si kake lastne nastavitve kam v /etc dajal?


ročno sem vnašal v etc/network/interfaces, kateri zgleda tako (spreminjal sem le eth1 del):

auto dsl-provider
iface dsl-provider inet ppp
pre-up /sbin/ifconfig eth0 up # line maintained by pppoeconf
provider dsl-provider

auto eth0
iface eth0 inet manual

iface eth1 inet static
address 10.110.x.xx
netmask 255.255.0.0
up route add -net 224.0.0.0 netmask 240.0.0.0 dev eth1
auto eth1

# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

overlord_tm ::

Moj nasvet bi bil, da vse nastavis ponovno preko networkmanagerja. Potem se bo verjetno lepo zintegriralo. Moje izkusnje so, da cim sem prevec po svoje pimpal interfaces, potem je NM strajkal :)

šernk ::

emmmm in pol sesujem še IPTV nastavitve, bo kar počakalo do 11.04 pol, če ni druge rešitve :P

domačim je TV bolj pomemben kot internet, tako da bo zaenkrat tako :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

poweroff ::

Hm, saj lahko statično routo vneseš tudi v Network Managerju.
sudo poweroff

Icematxyz ::

Tukaj imaš na voljo nekaj nasvetov, če nočeš uporabljati NM in želiš nastavljati zadevo ročno!

Ta del ročno spremeni:

auto dsl-provider
iface dsl-provider inet ppp
pre-up /sbin/ifconfig eth0 up # line maintained by pppoeconf
provider dsl-provider

auto eth0
iface eth0 inet manual


In naj izgleda tako:

auto eth0
iface eth0 inet manual
pre-up /sbin/ifconfig eth0 up # line maintained by pppoeconf

auto dsl-provider
iface dsl-provider inet ppp
provider dsl-provider


Izvedi ponovni zagon računalnika in boš videl, če bo kaj drugače. Morda pa bo pomagalo!

Zgodovina sprememb…

thramos ::

/etc/fstab:
UUID=c7640b9e-41e5-4308-950b-da99412b1976 /home ext4 usrquota 0 2

po remountu/restartu quotacheck -avugm vrne:

quotacheck: Cannot guess format from filename on /dev/disk/by-uuid/6c313964-82c8-47db-ab8f-f0ad6e4a6caf. Please specify format on commandline.
quotacheck: Cannot guess format from filename on /dev/sda6. Please specify format on commandline.
quotacheck: Cannot find filesystem to check or filesystem not mounted with quota option.


Kaj narediti?
««
17 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1059313174 (98) Ijus
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180786 (146725) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133571 (96457) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166608 (139255) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648158 (38020) Icematxyz

Več podobnih tem