» »

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave

««
4 / 21
»»

Icematxyz ::

Premalo informacij.

Predvidevam, da gre za ZIF SSD vgrajen namesto ZIF HDD in ne za kakšen HDD Caddy? Ne vem, kaj bi bil točen vzrok težave in morda se bi ti pojavila težava tudi s kakšnim drugim OS in pa s privzetim ZIF HDD menim, da ne bi imel te težave, ampak glede na podatke poskusi sledeče:

-V BIOS preveri, če je SSD nastavljen, kot zagonska naprava.
-Poskusi pri namestitvi ročno izdelati razdelke, kjer bo ločen /boot.

Struktura razdelkov:

/boot
/
/swap


Optična enota je še vgrajena ali si to vodilo uporabil za kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

Nix ::

Ja sem tudi jaz ugotovil da je težava v Bios nastavitvah. Če imam naštimano na BitShift in inštaliram dobim prej navedeno napako, če imam na LBA-Assisted potem mi inštalira tako da pride do zagonskega menija za Mint, ko pa se zažene se ustavi.

Optična enota je vgrajena, imam pa ZIF SSD.

V bistu sem hotel inštalacijo narediti bolj testno da vidim kako se Linux obnese gor. Se bom najbrž vrnil na Windows 7. Sem pa tudi pri sedmici imel problem s Bios nastavitvijo. Windowsi so bili sicer inštalirani a se niso zagnali dokler diska nisem prestavil na bit-shift.

Icematxyz ::

Da vidiš to je pomembna informacija, ki zelo verjetno potrjuje domneve višje, praktično obe in pa predvidevam, da tudi s Windows 7 so možne težave. Se slučajno nahaja kakšen "jumper" na SSD?

Skratka po teh dodatnih informacijah menim, da bi verjetno ločen /boot razdelek, kot sem ti svetoval višje zadostoval in če boš še testiral zadevo poskusi predlog višje s ločenim /boot razdelkom nastavitvijo v BIOS LBA-Assisted in /boot razdelek naj bo velik 1.8GB.

Rias Gremory ::

Ali kdo ve če so kakšne omejitve pri priklopu zaslonov na linux distribucijah? Imam ati radeond HD 5750 in me zanima če imam lahko en zaslon na HDMI in enega na VGA?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

Lahko imaš.

krepki ::

Naložil sem verzijo ubuntu10.10,sformatiral disk in ga naložil direktno na disk in zadeva deluje.Ko pa poskusim naložit kakšno novejšo verzijo,se mi po končani namestitvi sistem ne postavi.

Icematxyz ::

Kakšna strojna oprema in opiši malo zadevo, kaj se pri zagonu dogaja in do kod prideš. Kakšno grafično kartico imaš.

krepki ::

Plata asup5kc
Procesor intel core duo cpu e6750
Grafična AMD Radeon HD 6750
Kot sem omenil sistem naložim do konca,ko konča se ponovno zažene,nekaj časa melje potem pa vijolično ozadje monitor ugasne čez čas se na zgornjem robu monitorja pojavi svetla utripajoča črta ostalo je temno.

Icematxyz ::

Pusti, da se zagon izvrši do konca in ko se vse skupaj ustavi pritisni kombinacijo tipk CTRL + ALT + F1, se vpiši in preveri, če deluje internetna povezava:

ping slo-tech.com

Če deluje izvedi sledeče:

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade


In ko se postopek konča znova zaženi računalnik in poročaj, če je kaj drugače.

P.S. Povej tudi katero različico Ubuntu uporabljaš, predvidevam da Ubuntu 12.04?

Zgodovina sprememb…

krepki ::

Nazadnje sem nalagal 12.04 tudi z 11.04 11.10 so enake težave edino 10.10 se normalno naloži in zažene.
Problem nastane tudi ko 10.10 nadgradim na novejšo različico.
Bom poskusil tvoj predlog in poročal.
Hvala

Icematxyz ::

Da predlagam, da sedaj naložiš Ubuntu 12.04 in ga v primeru omenjene težave posodobiš na način, kot sem ti opisal in če po ponovnem zagonu ne bo rezultata bova kar naložila na enak način zaprto kodni gonilnik in potem skoraj zagotovo bo zagon uspešen, oziroma načeloma bi tako morala ta strojna oprema dokaj zadovoljivo delovati že s privzetim odprto kodnim gonilnikom, ampak sedaj to niti ni pomembno.

krepki ::

V nedeljo se bom malo igral in poročal dalje hvala za enkrat.
Lp

krepki ::

Sem namestil ubuntu,tokrat zraven windows 7 po končani namestitvi je problem ostal enak,ukazov ,ki si mi jih napisal nisem znal uporabit,ker po pritisku CRT-ALT-F1 se ni zgodilo nič.
Sem pa poskusil drugo možnost i sicer šel zem v ubuntu recoveri mode,kjer sem izbral,Grub: Update grub bootloader in sistem se je postavil,sedaj deluje.
Lp

Icematxyz ::

Super, samo da deluje.

killa bee ::

ZAnimam se za nakup bluetooth miške in me zanima če Ubuntu linux podpira bluetooth miške?

Icematxyz ::

Na splošno podpira, kar pa ne pomeni da z določenimi modeli ne more biti težav, katere so potem lahko lažje/težje rešljive in enako je tudi na področju bluetooth sprejemnikov, torej izberi model in preveri na spletu, kako je s podporo.

killa bee ::

kje pa to lahko preveriš?

Icematxyz ::

Model miške + Ubuntu 12.04 vpišeš v Google iskalnik.

N4m31355 ::

Lep pozdrav. Zanima me, katere programe in vizualne efekte priporočate, za ubuntuja. sam sem precej g33k in želim da bi moj ubuntu izgledal čimbolj lepo.
Računalnik je precej močan, tako da to ni težava.

kaj pa predlagate za linux mint?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: N4m31355 ()

Icematxyz ::

Vsak ima svoj okus za to je odgovoriti na takšno vprašanje težje, poglej na YouTube kaj počnejo drugi, glede Compiz ni nujno, da v Ubuntu 12.04 še deluje vse na način, kot je delovalo v Gnome 2 časih.

Osnovna preobrazba:

Orion + Faenza



Namestitev Orion in Faenza (lahko namestiš tudi ročno brez PPA).

Preobleko in ikone lahko zamenjaš/nastavljaš s orodjem MyUnity, nastavitve za Compiz pa najdeš v CCSM.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

N4m31355 ::

rad imam črno :) recimo ta namizje mi je kar všeč :)
črno črno črno :)
rabil pa bi tudi program za spremlanje temp, cpu in ram frequency, pa da bi se to tudi lepo poklikalo z namizjem.

Icematxyz ::

A tako torej praviš, bi se našlo tudi kaj v tej barvi v trenutni kolekciji:

A New Start Blood



Navodila


Pa še kakšen ogenj pošlješ čez vse skupaj:



Ker pa še to ni dovolj Šik/Cheek/Think Geek pa dodaj še Conky za razne merilce in števce in sliko svoje boljše polovice... in tako naprej seveda:

Conky VinDSL



P.S. Obvezno poročaj o rezultatu.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

mam en problem, ze par dni mi ni jasno, kaj je za naredit. Namrec z aplikacijo weather za linux mint(ubuntu). Sem jo namestil, vnesel pravi woeid(where on earth identifier) pa je apliakacija skoz v stanju loading.

podoben oz enak problem opisujejo tukaj:

http://forums.linuxmint.com/viewtopic.p...

in restart cinnamona ne pomaga.

Zdaj pa ne vem, a se da kaj nardit ali namestim kaj drugega za vreme?

hvala in lp

Icematxyz ::

Ne uporabljam in ti težje pomagam.

http://edg3.co.uk/snippets/weather-loca...

Preizkusi za test kakšen drug WOEID ali WOEID za kakšno drugo državo:

http://edg3.co.uk/snippets/weather-loca...

PacificBlue ::

Ni spremembe, če vnesem woeid kake druge drzave. Škoda, ker izgleda lušn applet.

Bom moral poiskati kaj drugega, mogoče kak predlog?

Icematxyz ::

Če je tam potem predvidevam, da bi naj deloval. Torej (stock) Linux Mint uporabljaš ali Cinnamon na Ubuntu in pride ta aplikacija prednameščena ali si jo sam namestil in če kako.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

uporabljam Linux Mint 13 "Maya" in Cinnamon. Aplikacijo sem namestil naknadno od tule, po navodilih:

http://cinnamon-spices.linuxmint.com/ap...

Icematxyz ::

Predvidevam, da gre za to "začimbo"?

http://cinnamon-spices.linuxmint.com/ap...

Torej po navodilih izvedi:

sudo apt-get install gettext libglib2.0-bin

Potem se v terminali pomakni v odarhivirano mapo in izvedi:

./cleanup
./install


Odjava/prijava v sejo:

gsettings set org.cinnamon.applets.weather@mockturtl woeid SIXX0001

Je kaj sedaj drugače?

N4m31355 ::

icematxyz najlepsa ti hvala, jutri sprobam kombinacijo crna-zivo zelena in porocam.

PacificBlue ::



ni kaj drugače, žal. sicer se ravn tule ne vidi, ker okno od aplikacije prej izgine,ko nardim screenshot.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

N4m31355 je izjavil:

icematxyz najlepsa ti hvala, jutri sprobam kombinacijo crna-zivo zelena in porocam.


Da, to so neke osnove za začetek s katerimi ponavadi upravljaš s tem področjem in sedaj si vzemi čas, ker se ti nikamor ne mudi.

@PacificBlue

Odjave/prijave v sejo nisi izvedel in morda je to razlog, da ni bilo rezultata. Sam sem zadevo preizkusil kar na Ubuntu 12.04 in deluje brez težav po navodilih, ki sem jih podal.

Cinnamon Weather



Torej če odjava/prijava v sejo ne bo pomagala preizkusi še sledeče:

cd
nautilus .local/share/cinnamon/applets


Pobriši mapo v kateri se nahaja "začimba", odjava/prijava v sejo in natančno sledi navodilom.

P.S. Za vsak slučaj v navodilih podanih višje izvedi vse tri korake, oziroma vidim, da manjka tudi končnica:

./cleanup.sh
./uninstall.sh
./install.sh

Zgodovina sprememb…

N4m31355 ::

A New Start Blood mi noče zlovdat :S ostale lahko, te pa ne

Icematxyz ::

N4m31355 je izjavil:

A New Start Blood mi noče zlovdat :S ostale lahko, te pa ne


A tako. Avtor pravi, da v vseh aplikacijah v Ubuntu 12.04 še ne deluje in morda je to razlog. Kakorkoli zgoraj desno snemi paket s preobleko in ga odarhiviraj in v njem boš našel navodila, kako preobleko namestiš in uveljaviš (lahko tudi s MyUnity) in potem se odjavi/prijavi v sejo in preveri stanje, morda kvečjemu za začetek navodila pod UNITY tweak izpusti, oziroma, če se karkoli nahaja v omenjeni mapi izdelaj varnostno kopijo, katero boš potem obnovil, če ne boš več uporabljal te preobleke in izbrisal datoteke, ki jih boš v mapo prenesel ročno.

PacificBlue ::

Icematxyz

hvala, ampak ne pomaga. Sem sel po tvojih navodilih 2x pa je enako. Sicer pa imam vreme zdj preko cairo dock in je v redu.

Icematxyz ::

Zanimivo da ne deluje. Morda še za test, če boš se s tem še ukvarjal vpiši v drug uporabniški račun in tam poženi le ./install.sh in po vpisu/izpisu v sejo za tega drugega uporabnika preveri, če je kaj drugače. Načeloma mora zadeva delovati brez dodajanja WOEID, ker je privzet že dodan in torej bi morala zadostovati že namestitev (./install.sh) + izpis/vpis v sejo.

PacificBlue ::

Res, pod drugim uporabniskim računom pa deluje. V čem je torej catch?

Icematxyz ::

Preizkuša te, če si torej iz pravega testa in torej to boš za domačo nalogo moral ugotoviti sam.

knuspi ::

Ne vem, če je prava tema, ampak:

HP Probook 4520s, i3, ATI Radeon 5400, Ubuntu 11.10

Spravil sem se inštalirat Ubuntu 12.04 z USB-ja. Boot sem dal na USB, shutdown, USB v prenosnik in....tema. Tako računalnik kot prenosnik sta nekaj mlela, na ekranu pa nič. Ročno ugasnil. Ponovno zagnal (brez USB) in spet tema - niti prvega screena, kjer lahko grem v BIOS ni bilo. V ozadju pa procesor melje, login deluje, shutdown tudi. Po nevemkolikihi restartih z istim problemom sem spet dobil sliko. In zdaj se bojim ugasnit računalo. V preteklosti sem že imel probleme z grafično. Any ideas?

Icematxyz ::

Se pravi namestil si že Ubuntu na računalnik in ga uspel zagnati ali bi to šele rad storil sedaj?

knuspi ::

Rad bi namestil 12.04. V tisti temi si seveda nisem upal nič štorat. Dokler ne bom ziher, da bo ekran/grafika deloval(a), pa tudi ne nameravam "čarat".

Icematxyz ::

Ne razumem načeloma sedaj, Ubuntu 12.04 si želel namestiti, ampak ni šlo in potem si zagnal že nameščen Ubuntu 11.10 in ni bilo na zaslonu prikazane slike, kar si potem nekako uredil?

Nameščen Ubuntu 11.10 pa deluje zadovoljivo na tej strojni opremi in uporabljaš odprto kodni ali zaprto kodni gonilnik za grafično kartico in pa nadgradnja ni opcija?

knuspi ::

Mhm...zaganjal 11.10, kar se je potem nekako (samo) uredilo. Zna pa se seveda ponovit...

Zadovoljivo. Proprietary.
Nadgradnje še nisem nikoli izvedel. Pa rad bi namestil 64bit in nardil ločeno /home particijo, kar sploh ne vem če se da v nadgradnji (če misliš iz update managerja seveda).

Icematxyz ::

A tako, ker imaš težave s grafiko preizkusi najprej morda najlažjo opcijo, če ima prenosnik na voljo še kakšen video izhod in imaš na voljo ustrezen kabel in dodaten zaslon priključi za potrebe namestitve na prenosnik ta zaslon in preveri, če je namestitev potem možna, oziroma, če si slučajno že imel na prenosnik priključen dodaten zaslon ga izključi in poskusi torej z namestitvijo znova.

Drugače pa snemi 64-bit PC (AMD64) alternate install CD in namesti Ubuntu in če po namestitvi ne boš prišel do GUI povej in bova v terminalu namestila zaprto kodni gonilnik za grafiko, boš pa potreboval pri tem delujočo internetno povezavo (žična povezava se ponavadi vzpostavi sama).

Zgodovina sprememb…

knuspi ::

Ad 1) Zaslon za zdaj ni dostopen: morda jutri.

Ad 2) Na hitro sem preletel zadeve okoli alternate CD-ja, in zdi se mi, da zahteva primerno nastavitev v bootu (boot from CD?). Če je temu tako, sploh ne vem, če bom lahko prišel v bios...

Tamius Han ::

@knuspi Načeloma ma večina biosov po defaultu že vključeno opcijo 'boot from CD', tako da če nisi nič spreminjal imaš verjetno vključeno.

Drugače pa imam tudi jaz eno vprašanje. Kako lahko na linux ((k)ubuntu 12.04) spreminjaš funkcijo medijskih tipk tako, da bo več tipk imelo isto funkcijo? Na laptopu mam tipe komad naprej, komad nazaj in pavza, na zunanji tipkovnici pa tipk komad naprej/nazaj ni. Na Windows je lepo obstajal setpoint in über-options, ki je rešil ta problem... Na linux sem pa poizkusil Xmodmap, ampak stvar ne dela tako kot je treba. Od vseh treh tipk, ki jih hočem imet za določeno akcijo, najprej delata le dve (ena na laptop tipkovnici, druga na zunanji), na naslednjem loginu pa samo še ena tipka (za vsako akcijo) na zunanji tipkovnici, na laptopu pa nič.

Ko nastavljam bližnjične tipke, zazna vse tri tipke, ki jih imam mappane na 'naslednji komad' kot 'Media Next', ampak Amarok (in Minirok) bosta menjala pesmi samo pri pritisku ene izmed teh treh tipk. Isto za 'prejšnji komad'.

Kakšna ideja, kako to popraviti?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Na laptopu mam tipe komad naprej, komad nazaj in pavza, na zunanji tipkovnici pa tipk komad naprej/nazaj ni.


Poglej pod Options, kateri parameter želiš uporabljati in najprej poišči ustrezen ukaz, da torej prideš do želenega cilja in potem v sistemskih nastavitvah poišči, kje točno lahko v KDE izdelaš bližnjico po meri in ji določi ime, podaj ukaz, katerega si preizkusil v terminalu in ga želiš uporabljati in na koncu dodeli le še tipko ali kombinacijo le teh na tipkovnici!

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

V hardcore -UX varianti se to dela z xmodmap. Poglej v manual page....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

NeMeTko ::

Poglej si to stran - morda ti bo potem bolj jasno, kaj sem mislil.

Tamius Han ::

Hvala vama, zdej mi dela.

PacificBlue ::

Preizkusam program AirDroid za menjavo datotek preko wifija in spletne strani web.airdroid.com pa sem opazil, da z Opero, ko skeniram kodo z nexusom ne morem vstopiti v spletno stran. Nič ne pomaga, če prepišem kodo. V Mozilli mi to uspe brez problema.

Uporabljam pa OS linux Mint 13.

Na spletni strani mi tudi ne predvaja videe, razlog je v manjkajočem pluginu:



kje dobit ta plugin?synaptic pack. manan. ni nič nasel.

lp
««
4 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061176575 (45414) poweroff
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194222000 (157134) Zvezdica27
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180335 (146274) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133254 (96140) Icematxyz

Več podobnih tem