Prijavi se z GoogleID

» »

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave

strani: 1 ... 12 13 14 »

depakin ::

Poskusil sem še z ostalimi novejšimi distribucijami (Fedora, Manjaro, Ubuntu Mate) - enaka težava.
Poskusil tudi z Solus 3 (jedro 4.12.x) - ni težav, računalnik se ugasne.
Torej se računalnik več ne ugasne na poljubni distribuciji od nekega jedra naprej (med 4.13 in 4.19).

Ali je mogoče to kaj v povezavi z mojim Bios-om (imam najnovejšega kar je možno za Medion Erazer X7830 iz maja 2015)?

Na windows 10 se računalnik ugaša normalno.
1. f3 e5 2. g4 Dh4#

Ozric ::

depakin je izjavil:

Sem poskusil še z jedrom 5.2.4 in Busterjem, problem ostaja.

systemctl poweroff v terminalu dela?

Ozric je izjavil:

depakin je izjavil:

Sem poskusil še z jedrom 5.2.4 in Busterjem, problem ostaja.

systemctl poweroff v terminalu dela?

Ne. Postopek ugašanja je enak tudi s tem ukazom v terminalu.

Sem pa dodal na Buster instalacijo zadnje jedro iz Stretcha, in se je računalnik normalno ugasnil.
1. f3 e5 2. g4 Dh4#

Zvezdica27 ::

sudo shutdown now

ali

sudo shutdown -h now

poizkusi v terminalu (mislim, da je druga komanda 100% prava). Če je to to, v meniju popravi ukaz za pritisk na tipko shutdown.

drugače pa enostavno, tudi na novi verziji uporabljaj stari kernel. Kje je problem, namesti verzijo, ki ni problematična in čao. Če je ves HW podprt, je to to - samo glej za svoj distro, da je zadeva podprta - ali pa ga zbuildaj. Edini vidik, ki bi znal biti problematičen je, da boš moral backportati kako zadevo, če bo potrebno, ampak po moje sile ne bo. Najdi zadnjo verzijo kernela, da dela in pač uporabljaj tega.

aha - saj si to naredil, jedro iz stretcha. Problem solved.

zz

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27:

Sem še to poskusil s terminalom, ni učinka.

Pač pa lahko uporabljam Busterja z zadnjim Stretchovim jedrom.
Stretch je podprt še kako leto-dve, bom uporabljal njega.

Mogoče pa bo na veriji 10.9 vse delovalo bp in bo prišla ven verzija 11 kjer bo spet nekaj narobe. :)

Lahko pa da je to konec debian oziroma linux zgodovine na mojem erazer medion X7830 laptopu, tako da bom še leta 2030 uporabljal Stretch.
Edina stvar, ki naj je nujno posodobljena je firefox, brez ostalega lahko shajam ...
1. f3 e5 2. g4 Dh4#

Lahko pa primerjaš boot kernel parametre med kerneli in vidiš kje je keč. Kero grafično laufaš?

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Ozric ()

hja... meni sudo shutdown now dela. tudi z -h ravno probal (lubuntu, pure debian sem imel nazadnje cca 3 leta nazaj)

Probaj še sudo shutdown -P now

Potem pa imaš še komande poweroff in še ene dve, da greš v runlevel 0 (torej da se izklopi), a bi moral pogooglati. Ena je sudo halt -P za runlevel 0 pa se ne spomnim zdajle. Jaz za systemctl nisem vedel.

Ozric - oni mail klient, ki si ga priporočil, ne zna Exchange, žal.

aha...

sudo init 0

tako pravi google

zz

Ozric:
Na Stretchu imam Nvidia driverje, vse deluje tudi brez njih.
Na Busterju sem poskusil z njimi in brez njih, problem je enak.
Na starih jedrih (tam do nekje 4.13) katerekoli distribucije je poweroff delal, na novih jedrih (od nekje 4.19) pa ne, ne glede na distribucijo.
Za hibernate in suspend pa ne vem, ker tega nikoli nisem uporabljal.
1. f3 e5 2. g4 Dh4#

lp

probaj sudo init 0

to mora delati brez debate, če ne je neki narobe in naredi reinstall

Kar se tiče mail klienta - bo kar Evolution, postavil v 1 minuti in to je to. Pozna exchange, hvala
zz

Pujsa ::

Firefox na Ubuntuju mi ne kaže ikonic za razširitve. Kdo ve zakaj? Torej recimo ublock origin je omogočen, ampak zgoraj desno nimam ikonice zanj...

Ahim ::

Pujsa je izjavil:

Firefox na Ubuntuju mi ne kaže ikonic za razširitve. Kdo ve zakaj? Torej recimo ublock origin je omogočen, ampak zgoraj desno nimam ikonice zanj...

Ker je nisi dodal v vrstico?

Klikni z desno tipko na misi nekam na prazen prostor v vrstici zgoraj (recimo malo na desno od search/URL polja) da se odpre meni, potem v meniju izberi Customize, potem povleci ikono od uBlock Origina na mesto, kjer hoces da se prikaze. Meni deluje BP (Xubuntu 18.04 LTS, zadnji Firefox).

Pujsa ::

Ubuntu v programu Diski pri ustvarjanju particij nudi opcijo "Izbriši". K>aj točno tu naredi? Prepiše z ničlami ali kaj podobnega?

Pred prodajo starega prenosnika z W10 mu želim prepisati disk z DBAN, a mi z nobeno verzijo ne gre. Vsaka verzija DBANA javi neko napako. Zato sem poskusil sledeče: Naredil Ubuntu Live USB, izbral "Try Ubuntu before installing", v Ubuntuju s ključka pognal za "Diski" program in sformatiral disk, na katerem je W10 (ter izbral Izbriši). To zadošča? Recuva recovery program mi sedaj po sveži namestitvi W10 sicer najde veliko datotek, sam zdej ne vem, a je to samo od sveže inštalacije, ali tudi od prej...

bf4ed ::

Napravi ext4 particijo z "disks" in potem spremeni nazaj na NTFS. Probaj z recuva, in mislim da nebo nič našel. Kolko se spomnim sem enkrat to testiral.

Če pa je paranoja prevelika pa disk shreder v win.
enega od teh
strani: 1 ... 12 13 14 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061135930 (4769) Matthai
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

1194141772 (76906) Zvezdica27
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

18927631 (18255) MrStein
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

1093106931 (64524) Icematxyz
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

813102806 (68745) Icematxyz

Več podobnih tem