» »

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

««
3 / 17
»»

Icematxyz ::



Using Alt-tab and Alt-` in Unity

Ubuntu Friendly website

The website is coming together very nicely. Marc, who is working on the backend, worked closely with Mike, who is working on the frontend and they were able to communicate both, send a submission and show that information on the website. The website frontend still needs some polishing, but the basics are already there and working. One of the goals of the sprint was to have a full working solution, although not feature complete. I think we are going to make it.


 Mobilna različica

Mobilna različica



Ara Pulido

kanzyani ::

 prvi bug

prvi bug



sm šu mal testirat to beto in je še polna bugov. Software center se mi je parkrat sesu, hočem prijavit bug, piše da je že prijavljen in da je fix že zuni, grem nameščat update se sesuje še update manager (mi je napisal, da ne more ugotoviti ali je nameščen ubuntu-desktop ali kubuntu-deskotop itd) in potem je pomagal sam še terminal. deluje lepo sam upam da poflikajo te grde buge...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanzyani ()

Zero0ne ::

V alfa/beta fazi se ne priporoča uporaba update-managerja. Za namestitev posodobitev do splošnega releasa uporabljaj aptitude ali apt-get.
uname -o

b ::

About 14 hours remaining... Naslednjič bom prestavil disk iz netbooka v eno pošteno mašino, preden poženem upgrade :)

lmfao ::

Pingvin pozdrav!

A se da posodobit iz 11.04 ali moram narediti "čisto" inštalacijo? Se vi s tem igrate v virtualkah ali na pravih računalnikih?

LP

zee ::

V virtualkah.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

b ::

About 7 hours remaining... :)

dux ::

@lmfao: Lahko nadgradiš. Po izidu 11.10 te bo update manager opozoril, da imaš možnost nadgradnje na 11.10, izberi nadgradi in čakaj :). Dobro je narediti varnostno kopijo pomembnih podatkov, za vsak slučaj (v 95+% primerov ni težav/izgube podatkov)

Če imaš Ubuntuju "prijazen" računalnik (s tem mislim predvsem to, da odprtokodni gonilniki za tvojo grafično kartico dobro delujejo in ne potrebuješ lastniških gonilnikov), potem lahko poizkusiš tudi na pravi strojni opremi, vendar se lahko zgodi, da gre kaj narobe in moraš biti pripravljen odpraviti/googlati za odpravo težav.

Bolj ko se Ubuntu približuje stabilni različici manj hude postajajo napake in manj jih je. Skratka gre za ravnotežje med tem koliko si firbčen in koliko časa volje maš ;)
Upanje je v nasih odlocitvah

lmfao ::

DUX, hvala za info :) Računalnik je dokaj prijazen glede tega, večjih problemov ni.
Z 10.10 sem danes uspešno nadgradil na 11.04.

Našel sem!....nisem dal presledka pred "-d" pri update-manager -d
Posodobil bi rad zaradi firbca in zaradi prevajanja.

JP, zdaj pa čakanje xD

lmorgh ::

tale 11.10 beta deluje super out of the box na Lenovo SL510. tako grafični kot wi-fi driverji so aktivni brez kakršnega koli igranja. je pa res polna bugov, tko da pred final ne mislim inštalirat.

edin podpore za knofe na laptopu ni (kar pa itak nism pričakoval)

če bodo na final delovali HD filmi tako kot delujejo na win 7 in če mi nekdo razloži, kako nastaviti Klik, bo to odličen OS.

Zero0ne ::

lmorgh je izjavil:

če mi nekdo razloži, kako nastaviti Klik, bo to odličen OS.


Uporabljaš Firefox? Postopek za uvoz certifikata je popolnoma enak, kot na Windows OSu.
uname -o

5er--> ::

Na Proklik pa lahko kar pozabiš. (za kar krivi Halcom)

Tarzan ::

Proklik sam poganjam v virtualboxu, kamor sem lepo namestil svoje original windowse, ki sem jih dobil zraven laptopa. Za Proklik in kak hiter test IE ali windows only programa. Super zadeva. :)

P4ajo ::

Po treh dneh uporabe 11.10 kot edini sistem (namesto 11.04) na računalniku, sem se že privadil uporabe in nimam večjih težav, občasno se stvari (programsko središče in nautilus(izgled) sta najbolj opazna) sesujejo in teh par sekund pač počakam, da se nazaj vzpostavijo. Edino resno težavo sem imel pri namestitvi z live cd-ja(usb-ja), kjer mi je pri določenih korakih ob izbranih dolečenih možnostih zamrznil (tudi na koraku ustvarjanja prvega uporabnika in posledično zaključitve namestitve), zato sem ga namestil iz "nelive" cd-ja, kjer ni bilo težav.
Trenutno je torej daleč od neuporabnega, ampak ravno tako daleč od stabilnega.

Komaj čakam testiranje 12.04 :P

lmorgh ::

Zero0ne je izjavil:

lmorgh je izjavil:

če mi nekdo razloži, kako nastaviti Klik, bo to odličen OS.


Uporabljaš Firefox? Postopek za uvoz certifikata je popolnoma enak, kot na Windows OSu.


uporabljal bi chrome, vendar bo tudi FF ok...torej običajni klik dela BP? ker v navodilih NLBja piše, da so neke omejitve, nikjer pa nisem zasledil kaj te omejitve so.

hvala!

Sims ::

UHU, torej enako tule. Jaz bi tudi rad v Ubuntu uvozil certifikat v Chromium. Se mi pa zdi, da ni trivialno. V winsih na chrome gre z lahkoto. V linux pa ...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

lmorgh ::

Sims, tudi na Ubuntuju se da uporabljat Chrome, tko da pol vrjetno ni problema...mene moti to, da omenjajo omejitve v zvezi z Linuxom ne pa brskalnikom.

lahko to kdo potrdi/ ovrže?

Sims ::

Ko sem nazadnje hotel uvozit certifikat v chromium, me je vrglno na nek vodič, kako moram nekaj nameščat, in neke vrstice kode. Nisem mogel, import - next itd ... V firefoxu, ki ga uporabljam sedaj, je uvažanje šlo brez problema.

Res pa je, da nisem sprobal Chrome, ampak Chromium. Morda je pa tu razlika? Bo "Ice" kaj povedal na to temo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Tarzan ::

Ne me držat za besedo, ampak mislim, da so pri Chromu to s certifikati nedolgo tega poštimali. Včasih je bil uvoz in kakršno koli ubadanje s certifikati bolečina v riti, zdaj pa mislim da so poštimali na nivo, enakovreden Windowsom. Če se komu da preverit, lahko pa to potrdi / ovrže.

Sims ::

Ok, ker si omenil ...

Naložil Chromium("software center"), uvozil certifikat(tokrat je šlo kot po maslu) Sprobal abanet in deluje. Torej, zadevo so porihtali! Hvala za namig.
Sims

lmorgh ::

kul, komaj čakam final :)

BigWhale ::

Ja, uvoz certifikatov je bil vcasih pain v Chrome/Chromium. Sedaj je to urejeno in delajo zadeve. Na sreco.

Icematxyz ::

Še 41 dni da .... ;)

Icematxyz ::

Unity:

 Transparen Arrow

Transparen Arrow



"Ctrl+C" (copy) and "Ctrl+X" (cut) work now in the Dash's search field


Unity 3D 4.12

Sims ::

@Icematxyz:

te novosti bodo tudi v Unity 2D?

Sims ::

Bom kar tule vprašal. Torej, uporabljam ubuntu one. Na disku je torej mapa z imenom ubuntu one. Do sem vse ok. Tja dam file in preko brskalnika lahko tudi dostopam do njih. Sedaj pa sem na disku v mapi "Dokumenti" eno podmapo označil, da sinhronizira. Če pogledam preko spleta, je tam prikazana neka ikonica, kot nek "link" in piše my synced folder. Kje je razlika med tem "synced" folderjem in "ubuntu one" folderjem?

Hvala.

Icematxyz ::

Sims je izjavil:

@Icematxyz:

te novosti bodo tudi v Unity 2D?


Unity 2D in Unity 3D se razvijata "ločeno", ampak po zmogljivosti, kodi, nastavitvah ki si jih delita ju je cilj čim bolj "izenačiti". Kašna je zmogljivost Unity 2D in Unity 3D v nekem trenutku pa je najbolje da uporabnik preveri sam, tako da izbere ali Unity 3D ali pa "fallback mode" Unity 2D pri vpisu v sejo. Omenjene novosti so pa novosti za Unity 3D različica 4.12.

Bom kar tule vprašal. Torej, uporabljam ubuntu one. Na disku je torej mapa z imenom ubuntu one. Do sem vse ok. Tja dam file in preko brskalnika lahko tudi dostopam do njih. Sedaj pa sem na disku v mapi "Dokumenti" eno podmapo označil, da sinhronizira. Če pogledam preko spleta, je tam prikazana neka ikonica, kot nek "link" in piše my synced folder. Kje je razlika med tem "synced" folderjem in "ubuntu one" folderjem?

Hvala.


Razvojna različica Ubuntu ni primerna za običajno 24/7 uporabo!

Kaj se pa tiče ikon pa so tam za to, da informirajo uporabnika o vrsti mape, ki se sinhronizira z Ubuntu One oblakom. Se pravi mapa izven Ubuntu One mape bo imela drugačno ikono, ki uporabnika "opozarja" prav na to dejstvo, da se ne nahaja v Ubuntu One mapi!

Folders synchronized outside your ~/Ubuntu One folder


Icon Description

Torej v prvi vrsti gre za indikator lokacije mape. Neke bistvene razlike pa med Ubuntu One in takšno mapo ni! Razen morda si že sam opazil v nadzorni plošči Ubuntu One, da se Ubuntu One mapa vedno usklajuje, če je usklajevanje omogočeno, mape izven Ubuntu One mape pa lahko določiš, če želiš, da se v nekem trenutku usklajujejo ali ne...

Sims ::

Hvala za razlago! Glede razvojne različice 24/7, vem ja, samo si ne morem pomagat ... Ubuntu pač :D

Icematxyz ::

lmfao ::

Vsak dan nekaj novega :D

Sims ::

Glede zaobljenih robov. Meni so katastrofa. Zgleda prav neprofesionalno. Bi raje videl oglate oblike ...

BigWhale ::

Novi Gwibber bo v Ocelotu se malo bolj pohabljen, kot je bilo sprva misljeno. Ne bo se dalo posiljati privatnih sporocil. Prevec sprememb v funkcionalnosti in v UI in se ne bo delal feature freeze exception. Verjetno bom naredil kak PPA, da se bo dalo testirati bolj mnozicno. :)

Sims ::

Morda glupa ideja. Je možno narediti recimo v Gwibber nek "privacy button", ki ti recimo na FB računu nastavi "ustrezne" nastavitve?

LP.

Sims

5er--> ::

Ne, ker policy facebooka tega ne dovoli.

BigWhale ::

Sims je izjavil:

Morda glupa ideja. Je možno narediti recimo v Gwibber nek "privacy button", ki ti recimo na FB računu nastavi "ustrezne" nastavitve?

LP.

Sims


Ce obstaja ustrezen API za te zadeve potem ja, drugace pa ne.

Icematxyz ::

O tem, da se je v sistemskih nastavitvah pojavila nova zmožnost imenovana Color (ColorD) smo v tej temi že pisali, najnovejše posodobitve pa prinašajo:

V tem trenutku barvnega profila posamezni strojni opremi še ne moremo nastaviti, ampak strojna oprema in njen status pa sta že zaznana.

 Barvni profil

Barvni profil



"Color" gains hardware detection in Ubuntu 11.10

Icematxyz ::



3D

Tilen ::

Da ne bomo poslušali le lepih besed. Preidimo k realnosti. Danes namestil in posodobil Ubuntu 11.10. Hardware v podpisu.

1. Prijavim se.
2. Ugotovim, da ni gumba za izklop, reboot, direktno iz prijavljene seje
3. Se odjavim.
4. Hočem izvesti "shutdown" in me vrne nazaj na prijavno okno
5. Hočem izvesti "reboot" in me vrne nazaj na prijavno okno
6. Se logiram, da bom rebootal / shutdownal iz konzole in se sesuje vse skupaj - na ekranu samo manjša packa ter črn ekran.
7. Zgornjo metodo ponovim 3x zapored in vedno se sesuje.

Žal, mogoče kdaj drugič.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Icematxyz ::

No ja, sam imam na voljo po vpisu v sejo tako gumb za izklop računalnika, kot sam izklop se izvede brez težave. OK, nimajo pa ga vsi, razumem.

Sims ::

Tilen

Če probaš live CD je enako?

System ::

Vsi jamrate, dejstvo je da 11.10 ni stabilen OS, niti ni nujno, da bo takoj po splavitvi. Zato, je dobro počakati na LTS različico ali pa namestiš, ko je na voljo že nekaj popravkov.

Icematxyz ::

Bila je posodobitev v razvojni različici, ki je to povzročila in če si ravno takrat nadgradil pakete si naletel na to "težavo". Torej nekaj ur je treba počakati in znova nadgraditi pakete in "težava" bo odpravljena sama od sebe. Samo brez panike! ;)

Tilen ::

Sims, nisem probal. Jutri bom ponovno posodobil in preveril.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

b ::

Meni ta trenutek dela shutdown iz login screena, bom videl kaj bo po rebootu. Sem pa ravno posodobil vse.

Icematxyz ::

Ne to je že mimo kolikor vem. Se pravi je bila ta "težava" prisotna nekaj ur nazaj, če si imel srečo, da si ravno takrat posodabljal, ampak kolikor vem je ni več!

Tilen ::

Danes po posodobitvi je napaka še vedno prisotna.

1. Prijava
2. Odjava na login screen
3. Neuspešen reboot/shutdown iz login screena
4. Crash ob ponovni prijavi v sistem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Icematxyz ::

Točka 2 s prvega "povzetka" pa danes ni več omenjena? Razlog?

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Sem pozabil. Torej ponovno:

1. Prijavim se.
2. Ugotovim, da ni gumba za reboot, direktno iz prijavljene seje
3. Se odjavim.
4. Hočem izvesti "shutdown" in me vrne nazaj na prijavno okno
5. Hočem izvesti "reboot" in me vrne nazaj na prijavno okno
6. Se logiram, da bom rebootal iz konzole in se sesuje vse skupaj - na ekranu samo manjša packa ter črn ekran.
7. Zgornjo metodo ponovim 3x zapored in vedno se sesuje.

Bi prilepil screenshot pa print screen ne deluje, če kliknem katerega koli od osnovnih zgornjih menijev. Drugod deluje normalno.

Recimo v tem trenutku (zajeto z mobilnikom) :

11.10



Iz slike je moč tudi razbrati, da mi ne deluje povezava v svet, čeprav v terminalnem oknu ICMP paketki normalno grejo skozi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Icematxyz ::

2. Ugotovim, da ni gumba za reboot, direktno iz prijavljene seje


Vidim sicer, da ikona ni prava, to je res, ampak to ne pomeni, da "gumba" za izklop ni. To da ikona ni prava je morda tudi povezano z dejstvom, da uporabljaš Faenza icon pack?

Kot sam vidiš na zadnjem mestu v izbirniku piše Izklop.... Če boš kliknil na to možnost boš imel na voljo tako gumb za izklop, kot gumb za ponovni zagon računalnika, brez da se odjavljaš iz seje.

Iz slike je moč tudi razbrati, da mi ne deluje povezava v svet, čeprav v terminalnem oknu ICMP paketki normalno grejo skozi.


Kaj to pomeni? Da dostop do interneta imaš ikona pa "zavaja" ali kaj drugega?

Tilen ::

Gumba za reboot ni, za izklop je.

Brez Faenza icon packa je torej v tistem meniju tudi možnost ponovnega zagona? Url?

Kaj to pomeni? Da dostop do interneta imaš ikona pa "zavaja" ali kaj drugega?


Da, ikona zavaja in onemogoča nastavitve, ker povezave naj ne bi bilo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
««
3 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194221998 (157132) Zvezdica27
»

Ubuntu 11.10 nared (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18433020 (24049) MrStein
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435440 (28583) panteist
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166314 (138961) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725530 (22763) MrStein

Več podobnih tem