» »

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

««
18 / 22
»»

Icematxyz ::

Kaj pa če dodaš:

quotacheck -avugm -F vfsv0

šernk ::

@Icematxyz: premetavanje vrstic je pomagalo, net se vzpostavi ob samem zagonu, tnx :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

thramos ::

Icematxyz je izjavil:


quotacheck -avugm -F vfsv0



quotacheck: Your kernel probably supports journaled quota but you are not using it. Consider switching to journaled quota to avoid running quotacheck after an unclean shutdown.
quotacheck: Quota for users is enabled on mountpoint / so quotacheck might damage the file.
Please turn quotas off or use -f to force checking.

Icematxyz ::

@šernk

No samo da dela.

@thramos

Ne vem, kaj vse si počel in nastavljal do sedaj. Če si prav razlagam je Quota trenutno vključena na /. Vrstica iz fstab, ki si jo nalepil višje pa je za /home. Preveri torej:

-fstab nastavitve za / in /home (se pravi za / izbriši ročne nastavitve za /home jih pusti, če bi rad takšen rezultat)
-če si pod / ustvarjal kakšne datoteke z imenom quota.user, aquota.user... jih izbriši. Nahajati se morajo v /home (glede na vrstico prilepljeno višje iz fstab):

sudo touch /home/aquota.user
sudo touch /home/aquota.group
sudo chmod 600 /home/aquota.user
sudo chmod 600 /home/aquota.group


Po tem zaženi znova Ubuntu in izvedi:

sudo quotacheck -avugm -F vfsv0
sudo quotaon -avug

thramos ::

fstab je sedaj
UUID=6c313964-82c8-47db-ab8f-f0ad6e4a6caf / ext4 defaults 0 1
UUID=c7640b9e-41e5-4308-950b-da99412b1976 /home ext4 usrquota 0 2


sem pa prej poskušal z usrquota tudi na /. Datotek tam sicer nisem ustvarjal, a so nastale same in sem jih sedaj pobrisal.
Naredil sem nove aquota datoteke v homeu, po restartu pa javi quotacheck:
quotacheck: Your kernel probably supports journaled quota but you are not using it. Consider switching to journaled quota to avoid running quotacheck after an unclean shutdown.
quotacheck: WARNING - Quotafile /home/aquota.user was probably truncated. Cannot save quota settings...

in quotaon:
quotaon: Cannot find quota file on /home [/dev/sda6] to turn quotas on/off.

dux ::

Na svojem netbooku sem preizkusil 11.04 daily image in moram reči, da je presenetljivo stabilen glede na velike spremembe, ki nas bodo doletele aprila.
V 2 dnevih uporabe se mi ni sesulo še popolnoma ničesar (niti kakšen applet, kar je pri alfa različicah precej pogosto). Sploh glede na to, da se mi na 10.10 približno 1x na dan unity sesuje.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

@thramos

Sem sedaj sam preizkusil zadevo na Maverick Meerkat. Torej bova kar uporabila "journaled quota" in bom kar na tvojem primeru ti zadevo razložil. Izbriši najprej pod / in /home vse datoteke z imenom quota.user, quota.group, aquota.user, aquota.group.

sudo apt-get install quota quotatool

Na željene priklopne točke v /etc/fstab dodaj sledeče:

,usrjquota=aquota.user,grpjquota=aquota.group,jqfmt=vfsv0

V tvojem primeru bi torej to pomenilo (preden karkoli počneš v /etc/fstab seveda vedno izdelaš varnostno kopijo):

UUID=c7640b9e-41e5-4308-950b-da99412b1976 /home ext4 defaults,usrjquota=aquota.user,grpjquota=aquota.group,jqfmt=vfsv0 0 2

To je seveda ena vrstica in presledki so narejeni s tabulatorjem in ne preslednico. Potem izvedi v terminalu:

sudo mount -o remount /home
sudo quotacheck -avugm
sudo quotaon -avug


In to je to. Zadeva mora delovati. Preveriš še lahko naknadno tudi z ukazom:

sudo quotaon -p /home

Icematxyz ::

dux je izjavil:

Na svojem netbooku sem preizkusil 11.04 daily image in moram reči, da je presenetljivo stabilen glede na velike spremembe, ki nas bodo doletele aprila.
V 2 dnevih uporabe se mi ni sesulo še popolnoma ničesar (niti kakšen applet, kar je pri alfa različicah precej pogosto). Sploh glede na to, da se mi na 10.10 približno 1x na dan unity sesuje.


Sam imam nameščen Ubuntu 11.04 na usb ključ in naknadno nameščeno 3D "experimentalno" podporo za mojo grafično kartico. Na srečo (ker še zaprto koden gonilnik ni na voljo) deluje 3D podpora dobro.

Mi je všeč, da so uporabili jedro 2.6.38, zadeva je bolj ali manj stabilna, res pa je da še nebi uporabljal 24/7 in da še imajo nekaj "poliranja" za narediti glede GUI. Menim glede na videno, da jim bo uspelo!

Icematxyz ::

Unity Launcher Gets Unofficial Patch To Allow Icon Resizing. But Will It Be Approved?




Well that was fast! Mark Shuttleworth has just posted a comment on the bug report regarding icon resizing support for the Unity launcher, saying:

Looks great! Thanks Andrea, let's get it into review and landing.


Thunderbird Indicator odslej uporabnika obvesti tudi za pošto, ki ne prispe v "inbox" mapo.

Thunderbird Indicator



Razprave in ocene kako odlične ali manj odlične so aplikacije, ki se nahajajo v programskem središču Ubuntu se s forumov selijo prav v programsko središče Ubuntu. Ker vsi vemo, kam takšne razprave zlahka zaidejo, bo "neprimerna vsebina" moderirana:

Neprimerna Vsebina - Prijavi!



VirtualBox 4.0.4 je dobil podporo za Ubuntu 11.04 Alpha, Ubuntu pa med tem postaja čedalje bolj "mobilen". Ubuntu v vašem avtomobilu.

Glej na cesto!

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Icematxyz je izjavil:


In to je to. Zadeva mora delovati.


Hvala, res dela!

sudo quotacheck -avugm je najprej sicer vrnil:

quotacheck: Scanning /dev/sda6 [/home] quotacheck: lstat Cannot stat `/home/user/.gvfs': Permission denied
Guess you'd better run fsck first !
exiting...


kar se je rešilo z sudo umount /home/user/.gvfs.

No, sedaj deluje:

group quota on /home (/dev/sda6) is on
user quota on /home (/dev/sda6) is on


Hvala še enkrat!

edit: Aja, da je začelo delovati, je bil nujen defaults v fstabu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

echoman ::

šernk je izjavil:

@echoman: točno po postu, kateri je bil namenjen tebi :)
slotech

v terminal sem vnesel ukaz:
route add -net 10.110.x.xx netmask 255.255.255.0 gw 240.0.0.0 dev eth1

10.110.x.xx je IP za en večji od komunikatorja (ker imam doma tudi na navaden tv)

eth1 je pa mrežna kartica, preko eth0 mi deluje internet, preko eth1 pa TV, torej moraš ti spremeniti eth1 v tisto preko česar dobivaš tv signal.

moj problem pa še naprej ostaja, net se mi ob zagonu ne vzpostavi samostojno :|


Po tistem sem sicer poizkusil tudi sam urediti te nastavitve, vendar meni ne uspe. Imam pa wlan povezavo za internet in pa ethernet seveda za IPTV. Preko "Routes" v urejanju mrežnih povezav mi nekako ne uspe, po kakšnem drugem postopku pa pravtako ne - ali pa mogoče delam narobe. Kakšen nasvet?

Me pa zanima še nekaj glede samodejnega menjavanja odzadij (že prednaložena tema vesolja). Slike se namreč menjajo brez kakšnih efektov, le prikaže se druga slika. Bi se dalo to mogoče popraviti s kakšnim efektom ali karkoli podobnega?

Na drug računalnik sem želel namestiti Ubuntu 10.10, vendar sem pred odpiranjem same izbire o preizkusu/namstitvi dobil le črno okno in nekaj v smislu, da moram vpisati ukaz 'read' in stvar ni šla več naprej. Bom poizkusil še 10.04 LTS, vendar bi nekako raje na računalnik dal 10.10. Je pa računalnik star okoli 5 let.

Hvala in lep pozdrav! :)

EDIT: Bi pa prosil za pomoč še tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()

Icematxyz ::

Hvala, res dela!


No lepo.

Icematxyz ::

The Document Foundation welcomes the contribution of Canonical's development team to LibreOffice. In particular it is great to welcome Bjoern Michaelsen's recent addition to the full time team on the project from Canonical. Bjoern brings deep expertise on the LibreOffice core, and has spearheaded many improvements in his previous role at Oracle, we are excited to see his positive impact on LibreOffice, as well as in the Debian and Ubuntu versions of the future. It is also wonderful to see Canonical's fixes for ARM based platforms, and the results of their investment via CodeThink in Unity Integration. It's great to have you guys on board.


Sodelovanje med Canonical in TDF je kot kaže zaenkrat dobro.

Icematxyz ::

Izšla je nova (manjša) različica pisarniškega paketa LibreOffice (3.3.1):

Novosti:
-Izboljšana stabilnost (Windows OS)
-Nov privzet set ikon

Pri The Document Foundation so v osmih dneh zbrali dovolj finančnih sredstev s pomočjo donacij, da uredijo svoj pravni status organizacije s sedežem v Nemčiji:

The Community around LibreOffice, the free personal productivity suite, has accomplished the next major milestone in establishing The Document Foundation as a legal entity. In just eight days, some 2,000 donors from all over the world contributed €50,000 for the capital stock necessary to set-up the legal entity in Germany.


Vir

Gnome Shell različica 2.91.90:



WebUpd8

Unity 3D različica 3.4.6:



-Super Key -> Če pritisneš nanj in ga spustiš se odpre Dash. Z miško to narediš tako, da klikneš na "Ubuntu Logo".
-Super Key -> Če pritisneš nanj in ga ne spustiš, se na zaganjalnikih prikažejo indikatorji v obliki črke ali številke. Pritisk na črko ali številko odpre program ali mesto... ali premakne že odprto aplikacijo v ospredje.

WebUpd8

WayLand je od slej na voljo v programskem središču Ubuntu 11.04.

WayLand Demonstration

vir: Wikipedia


I don't imagine this to be of any use to end users....

...“My hope is that the availability of this package makes it that much easier for toolkit and app developers to experiment with Wayland on Ubuntu.”


OMG

Zgodovina sprememb…

KaRkY ::

Oitno bomo uporabljali Gnome Shell no vsaj jaz, ker mi je dosedaj kaj sn videl še najlepši pa koliko vidim funkcionalnosti so točno to kar si želim.:)
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

bigbada ::

Zanima me zakaj v terminalu, če uporabim ukaz uname -nek parameter, mi pri nekaterih izpiše "unknown". A to pomeni, da ne os ne prepozna? Je s tem kaj narobe ? :)

Icematxyz ::

@bigbada

Vpiši v terminal ukaz:

man uname

In obdelaj temeljito čtivo.

@KaRkY

Zagotovo se gre v tem trenutku za tekmo za prestiž in uporabnike. Ampak osebno razumem, zakaj je čas da ima Canonical tudi proste roke pri določenih odločitvah glede GUI. Naj tekmujejo, mene ne moti. Tudi tekma (izbira med) WayLand in Xorg me ne moti pa čeprav slišiš marikatero krepko na ta račun. Ampak to je "Linux ekosistem", utrjen s kritikami in veliki odločitvami in tudi za to je tako zelo dober!

Drugače pa bližnjice v Ubuntu 11.04 (Unity) bodo sledeče:

Bližnjice Unity



Več bližnjic.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Še en sramoten Ubuntu (Gnome?) bug:

Greš v System / Administration / Network Tools, jeziček Ping, vpiše IP od ruterja in stisneš Ping. Po parih sekundah je kako fertig in poroča o 100% packet loss, kot da ni nobenega odziva sploh. Vse cifre so prazne, edino kar šteje so oddani ping klici, odziva pa ne zazna nobenega. Ping v terminalu lepo prikaže odziv.

Ja, ubuntu kao dela, dokler se ga ne dotikaš...

P.S.:
- jakost WiFi signala: 70%
- packet loss: 100%

Kaj si naj človek pomaga s tako brezžično povezavo? Še rit si ne more obrisat z njo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

KaRkY ::

@Icematxyz
Meni tudi paše večja kot bo konkurenca bolši bojo produkti.
Bo pa treba počakati na Release pa potem pogledat kako kaj deluje in bomo videli kaj bomo uporabljali. Mogoče celo oboje:)
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Pyr0Beast ::

Hm. Mene je pa začel miš spet matrati. Samo na drugačen način. Čez čas, ko gre ekran v spanje in ga zbudiš, se mišun začne zatikati na sredi ekrana. Vse kar ostane je le reboot z držanjem tipke na off. Tipkovnica pravtako mrkne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Aston_11 ::

Meni so se začele premikati ikone. Imel sem jih v zgornji vrsti in se mi naključno selijo v vrstico na dnu ekrana na naključna mesta. Selijo se mi tudi na namizje ali pa se kar skopirajo tja. To se je začelo takrat, ko sem se igral nekaj nastavitvami miške, ko jo pustiš, da kao sama pritisne gumb, s tem, da sem vse to izklopil...

Icematxyz ::

@WarpedOne

To je prvi "bug" sploh s tvoje strani, kjer se strinjam, da gre za bug. In sicer "GUI metoda" za Ping torej v tem trenutku ne deluje in preostane ti le terminal na privzeti Ubuntu (Gnome) namestivi. Težava je v gnome-nettool.

@Pyr0Beast

Se pravi po "zbujanju" iz faze, ko se zaklene le zaslon zaradi nedejavnosti pride do te težave? In ne pri zbujanju s kakšnega bolj globokega stanja pripravljenosti?

"Težava", ki je zanimiva je ta, da praviš da se je to začelo pojavljati šele sedaj, prej se pa ni? In pa tipkovnica in miška verjetno delujeta, saj moraš vpisati ob "odklepanju" zaslona geslo? Po tem pa ne deluje več ne miška in ne tipkovnica?

@Aston_11

Kje točno si spreminjal nastavitve za miško? Povrnitev nastavitev (praviš da si jih izvedel) in ponoven zagon računalnika, odklop in priklop miške... ne pomaga? Če nič od tega ne pomaga, kaj pa če ustvariš novega testnega uporabnika (Sistem -> Skrbništvo -> Uporabniki in skupine). A je tam stanje enako?

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Spreminjal sem v preferences/mouse in tam sem kliknil secondary mouse click, kar pa imam sedaj vse izklopljeno. No morda da igranje z miško ni bilo to, ker sem se istočasno igral tudi s tistim zumiranjem z miško in super gumbom. In se seznanil s tistim bugom, ko miška ni več delala. Miška dela normalno sedaj. Pri tistem bugu je pomagal reset in vse je bilo normalno. Edino te ikone se mi sprehajajo.

Evo, sem vrnil ikone na svoje mesto in čakam na sprehod...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Icematxyz ::

Ubuntu 11.04 + LiveCD bo omogočal nadgradnjo predhodno nameščene različice Ubuntu:

LiveCD Upgrade



WebUpd8

Gnome 3 ne bo imel gumbov za pomanjšaje/povečanje oken (nekaj razlogov):

Gnome 3



OMG

Nekaj svežih Unity novosti:

Unity Dash



So Refreshing



Pri ProjectBossanova uporabnike sprašujejo (anketa), razvoj kakšne točno 3D igre naj sponzorirajo, torej katere zvrsti si Linux uporabniki najbolj želijo. Možnosti so:

-RPG
-MMO
-FPS
-Other


FAQ & OMG

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Evo, sem vrnil ikone na svoje mesto in čakam na sprehod...


Si morda dal ikone v kot, bi pa rade bile v središču pozornosti? ;) Skratka morda ima kaj s tem Compiz in ko bo do "ilegalnih (s)prehodov" prišlo jih čakaj v zasedi in napiši, kaj si ugotovil. Se pravi tik pred tem in ob tem počel ali spreminjal!

Pyr0Beast ::

"Težava", ki je zanimiva je ta, da praviš da se je to začelo pojavljati šele sedaj, prej se pa ni? In pa tipkovnica in miška verjetno delujeta, saj moraš vpisati ob "odklepanju" zaslona geslo? Po tem pa ne deluje več ne miška in ne tipkovnica?


Gesla ne vpisujem, ker je zadeva izklopljena. Mogoče ima zadeva kaj veze z USB porti, bom probal izklopiti in vklopiti vse zadeve, ko se naslednjič to zgodi.

Trenutno se ekran izklaplja po 5h minutah neaktivnosti, zdaj sem tudi to izklopil, me zanima, kaj bo. Mogoče ga moti, ker je vklopljen hkrati laptop + HDMI, ker vidim da se HDMI ekran ne vklopi več nazaj, od laptopa pa se ?

Zanimivo, ker prej je zadeva delovala v sleep (samo ugašanje ekrana, standby že tako ne dela, ker ga ssd zafrkne) brez težav. Sedaj pa se to pojavlja čedalje pogosteje (grafa crkuje??)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

echoman ::

echoman je izjavil:

šernk je izjavil:

@echoman: točno po postu, kateri je bil namenjen tebi :)
slotech

v terminal sem vnesel ukaz:
route add -net 10.110.x.xx netmask 255.255.255.0 gw 240.0.0.0 dev eth1

10.110.x.xx je IP za en večji od komunikatorja (ker imam doma tudi na navaden tv)

eth1 je pa mrežna kartica, preko eth0 mi deluje internet, preko eth1 pa TV, torej moraš ti spremeniti eth1 v tisto preko česar dobivaš tv signal.

moj problem pa še naprej ostaja, net se mi ob zagonu ne vzpostavi samostojno :|


Po tistem sem sicer poizkusil tudi sam urediti te nastavitve, vendar meni ne uspe. Imam pa wlan povezavo za internet in pa ethernet seveda za IPTV. Preko "Routes" v urejanju mrežnih povezav mi nekako ne uspe, po kakšnem drugem postopku pa pravtako ne - ali pa mogoče delam narobe. Kakšen nasvet?

Me pa zanima še nekaj glede samodejnega menjavanja odzadij (že prednaložena tema vesolja). Slike se namreč menjajo brez kakšnih efektov, le prikaže se druga slika. Bi se dalo to mogoče popraviti s kakšnim efektom ali karkoli podobnega?

Na drug računalnik sem želel namestiti Ubuntu 10.10, vendar sem pred odpiranjem same izbire o preizkusu/namstitvi dobil le črno okno in nekaj v smislu, da moram vpisati ukaz 'read' in stvar ni šla več naprej. Bom poizkusil še 10.04 LTS, vendar bi nekako raje na računalnik dal 10.10. Je pa računalnik star okoli 5 let.

Hvala in lep pozdrav! :)

EDIT: Bi pa prosil za pomoč še tukaj.


Še vedno me celotna zadeva zanima. Glede wlan in eth povezave res ne razumem kako naj naredim, sem pa nekaj poskušal preko Routes, vendar stvar ni uspela. Zanima me še vedno stvar glede efektov pri menjavanju ozadij, še bolj pa zagotovo problem z OpenOffice.org Base, katerega bi rad rešil. Tisto z namestitvijo Ubuntu 10.10 je uspelo, saj sem potem naložil Ubuntu kar preko USB diska.

Sem pa malce gledal Ubuntu 11.04 (alpha 2), vendar mi nekako ni najbolj všeč. Kaj me moti? Po novem je za programe, mesta in sistem združena ikona, kjer si vse to lahko ogledamo; "menijska" vrstica - "datoteka, urejanje,...", pa je prikazana poleg nje. Se bo dalo to nekako izklopiti in uporabljati vse skupaj po starem načinu in kako se vključi Unity zaganjalnik. Ali bo privzeto še na voljo Compiz?

Seveda pa mi je zelo všeč nadgradnja iz prejšnje različice s CD/USB :)

Mentalist ::

Mene nekaj zanima. Kako nastavit internet na Ubuntu? Skoz me nekaj zafrkava, rabis kaksne driverje ali kaj, ker sem ze probal 3x ip vpisat, pa mi nikoli ne prime.


LP
Lool.

dux ::

@Echoman: Unity v 11.04 uporablja Compiz, tako da boš lahko še vedno uporabljal compiz.
Privzet vmesnik v 11.04 bo Unity, vendar pa boš lahko ob prijavi še vedno izbral klasično namizje (takšno kot je bilo do zdaj) in gnome-shell.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

Mentalist je izjavil:

Mene nekaj zanima. Kako nastavit internet na Ubuntu? Skoz me nekaj zafrkava, rabis kaksne driverje ali kaj, ker sem ze probal 3x ip vpisat, pa mi nikoli ne prime.


LP


Boš moral malo več povedati o tem kako dostopaš do spleta (ponudnik) in morda tudi model mrežne kartice, če sumiš da ni na voljo gonilnik out-of-the-box ali pod Sistem -> Skrbništvo -> Dodatni gonilnik.

Če je vse tako kot mora biti (delujoč gonilnik) in ni "preprek" na poti do ponudnika, potem moraš bolj ali manj vse rešiti pod Sistem -> Možnosti -> Omrežne povezave.

Se pravi če moraš kakšne nastavitve za dostop do interneta vnašati ročno in se vse ne izvede samodejno!

@Pyr0Beast

Mogoče ga moti, ker je vklopljen hkrati laptop + HDMI, ker vidim da se HDMI ekran ne vklopi več nazaj, od laptopa pa se ?


Morda. Testiraj v praksi in tudi, ker omejaš "zunanji monitor" je seveda od kvalitete grafičnega gonilnika odvisno, kako se s tem "spopada" in prehajanja iz različnih "stanj pripravljenosti" bi morda lahko povzročila te težave.

grafa crkuje??


Mislim da ne in da če je zadeva povezana s HDMI, da gre verjetno za gonilnik grafične kartice, tako da boš moral to pač poskusiti v praksi, če to drži ali ne. Verjetno imaš nameščen zaprto kodni gonilnik od AMD, ki ga najdeš pod Dodatni gonilnik? Testno bi jaz tudi vključil nazaj "geslo" za odklep zaslona, da je stanje čim bolj na privezetih nastavitvah ob testiranju in da slučajno ne vpliva na rezultat kakšna uporabniška nastavitev!

@echoman

Nisem še tega počel, tako da boš moral se čez navodila prebiti sam ali pa da ti bolj podrobno razložiti zadevo kdo drug!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Pre Order



Vir

File Roller



Ubuntu 11.04: Ubuntu gets more user-friendly by the day and it now lets the user know he needs additional software when trying to extract an unsupported archive type (such as RAR).


WebUpd8

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Gnome-nettool + "patch":

It Works

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Tale Oil Rush je pa videti prav huda. Vsekakor osvežitev po kopici klišejskih strategij.

Icematxyz ::

Dilema je samo še ali naročiti Oil Rush že v "Pre Order" ("build" nekje iz januarja) ali počakati še 3 mesece do uradnega izida "polne različice". Težka bo ta odločitev... ali pa tudi ne! ;)

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Pri 11.04 je tako, da mi v zadnjih dveh mesecih ni uspela še niti ena inštalacija na HD. Brez problema je šlo v VB, bp iz USB, na HD pa ne gre. Prej ali slej se zadeva obesi. Na začetku ni delala miška in tipkovnica, sedaj se obesi konec inštalacije, sploh če se človek igra z unity (preklop med desktopi). Je pa zanimiva nova opcija, kjer mi je hotelo upgrajdati 10.04 LTS. Itak, da nisem pustil.

So se mi pa spet selile ikone - še vedno ne vem, zakaj.

Icematxyz ::

So se mi pa spet selile ikone - še vedno ne vem, zakaj.


1.) To se je začelo dogajati naknadno in s tem nisi imel težav takoj, po namestitvi in uporabi Ubuntu?
2.) Pojavilo se je po tem, ko si spreminjal nastavitv miške in si kaj spreminjal za Compiz (CCSM)?
3.) Če ustvariš testni račun (Sistem -> Skrbništvo -> Uporabniki in skupine), se v tistem računu pojavljajo iste težave?

P.S.

Če so se težave pojavile naknadno, lahko kar v obstoječem računu ponastaviš Compiz na privzete vrednosti (če si kaj spreminjal) in boš videl, če se težava ponovi ali ne in če je bila povezana z Compiz:

V terminal vpiši:

gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz

Na to pa pritisni Alt + F2 in v okno vpiši:

compiz --replace

P.S. (2)

Če uporabljaš Lucid Lynx, vprašanja o Lucid Lynx raje postavljaj v tej temi.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Na voljo (za testiranje) je Ubuntu 11.04 Alpha 3, WebUpd8, OMG, Download.

Ubuntu 11.04 alpha 3 comes with Linux Kernel 2.6.38 RC6, Python 2.7, GNOME 2.32.1, LibreOffice 3.3.1, Nautilus 2.32.2.1, Banshee 1.9.4, Firefox 4 beta 12 and Evolution 2.32.2.

Most of the changes in Ubuntu 11.04 Natty Narwhal alpha 3 have been made to Dash and the Unity launcher, the rest of Ubuntu-specific applications (AppMenu, Ubuntu Software Center, AppIndicators, Ubuntu One and so on) getting only minor changes. But there's also a cool new Ubuntu live CD installer feature.


Linux Mint 11 (temeljil bo na Ubuntu 11.04), bo privzeto uporabljal Gnome 3 (brez GnomeShell ali Unity).

WebUpd8

Ker pa bo v Ubuntu 11.04 uporabnik privzeto uporabljal Unity, še ena zanimivost oziroma prototip:

Drsnik Drugače



WebUpd8 & Christian Giordano

Preberi ali zapiši kakšno šalo in se pri tem nasmej ali morda cel zadeni nagrado!

Zgodovina sprememb…

Zorro ::

Imam eno težavico, ki jo nikakor ne morem rešiti. Mogoče je nanjo že kje podan odgovor, vendar sam ga nisem zasledil.

Na kompu imam 2 mrežni, na eno (eth1) je priklopljen internet, na drugo (eth0) pa IPTV. Kadar sta obe povezani IPTV deluje (prek VLC), nikakor pa ne morem na net. Če eth0 odklopim, potem net deluje. Kako naj sedaj nastavim obe mrežni, da bo oboje delovalo? Imam dvojni boot in v Windowsih mi stvar deluje.

Ubuntu sem sedaj prvič namestil, tako da nisem ravno domač s sistemom, vseeno pa nekaj osnovnih stvari poznam (terminal, root dostop, repozitoriji, gedit ipd.).

Icematxyz ::

@Zorro

Imaš podobno težavo/željo o kateri se je že govorilo. Na voljo so tudi:

Navodila, uporabniki, ki jim je to uspelo nastaviti po teh navodilih in takšni, ki se še trudijo...

Skratka dovolj vas je, ki vas to področje zanima, da to razrešite skupaj in sestavite vodič, če so obstoječa navodila premalo jasna.

Icematxyz ::

V Natty Narwhal bodo privzeto na voljo sledeča "mesta":

# Applications - this is basically your application launcher, search for the app you want and launch
# Files - this is a quick way to find a file via a dash search.
# People - this is a quick way to find a person via a dash search.


People Place



Se nam v Unity morda obeta tudi "slo-tech" "mesto"?

OMG & Places Ideas

Testni uporabniki Ubuntu 11.04 ste morda že opazili, da kljub temu, da Unity uporablja Compiz, "CUBE" ni več na voljo:

No More



WebUpd8

Ubuntu 11.10 se bo imenoval Oneiric Ocelot

Oneiric Ocelot



Naslednja črka v vrsti imen (Ubuntu 12.04) je P. Ne spomnim se v tem trenutku imena živali, ki bi se zažela na črko P... Ali pač?

Ubuntu.si

LibreOffice - Intervju: Paulo José O. Amaro

Mock-up by Paulo ...



Vir slike

Iskanje v LibreOffice 3.4 bo bolj podobno tistemu v FireFox:

Find Bar



Vir

Na voljo je Inkscape 0.48.1, Release Notes.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::


Naslednja črka v vrsti imen (Ubuntu 12.04) je P. Ne spomnim se v tem trenutku imena živali, ki bi se zažela na črko P... Ali pač?


Pink Pigeon ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Enron x86 ::

Promiscuous Proteus

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Icematxyz ::

Se pa v Ubuntu 11.04 prvič pod Dodatni gonilnik (zraven NVIDIA zaprto kodnega gonilnika) pojavi tudi eksperimentalna podpora 3D za nouveau gonilnik!

lepo bi bilo, če bi NVIDIA podprla tudi ta gonilnik, podobno kot to počneta AMD in Intel!

Zorro ::

Icematxyz je izjavil:

@Zorro

Imaš podobno težavo/željo o kateri se je že govorilo. Na voljo so tudi:

Navodila, uporabniki, ki jim je to uspelo nastaviti po teh navodilih in takšni, ki se še trudijo...

Skratka dovolj vas je, ki vas to področje zanima, da to razrešite skupaj in sestavite vodič, če so obstoječa navodila premalo jasna.


Hvala za odgovor. Na žalost nisem šel gledat teme, ampak sem poizkusil z iskalnikom tu in na googlu, kjer sem nekaj našel, vendar mi to ni bilo v pomoč. Upam, da mi uspe nastavit, sicer pa sem našel salomonsko rešitev. Na namiznem panelu prek Network Manager Appleta najprej omogočim obe kartici, nakar na VLC-ju izberem kanal, ki ga želim spremljati, nato na appletu onemogočim kartico za IPTV (eth0) s čimer dobim dostop do neta. Ob tem se mi predvajanje izbranega kanala na VLC-ju ne prekine, le ne smem prestaviti na drugega, ker potem je konec igre. :D

KaRkY ::

Naslednja črka v vrsti imen (Ubuntu 12.04) je P. Ne spomnim se v tem trenutku imena živali, ki bi se zažela na črko P... Ali pač?

Pink Panter:), Python punctatus, Panthera pardus, Pongo pygmaeus. Prvi pa zadnji sta mi še najbolj všeč.

P.S: Kje lahko pošljem priporočilo za ime 12.4?
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Pyr0Beast ::

Oh Pink Panther, ta je d'best ! :)

Ima sicer kdo kakšno idejo, kako zmanjšati porabo rama ?

Del se da urediti v start-up managerju (50MB manj ko pobiješ vse nepotrebne aplikacije), malce še prihraniš če greš na XFCE, desktop na blank.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WarpedGone ::

Pink Panter je ™. Pozabte.
Zbogom in hvala za vse ribe

poweroff ::

Punk Panda. :D

sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

dux ::

@Pyrobeast: Spremeni namizno okolje v novo, ki porabi manj rama (na primer LXDE, Fluxbox ali Enlightment). Seveda pa se moraš zavedati, da bo na primer firefox uporabljal enako rama ne glede na namizno okolje, ki ga uporabljaš.
Upanje je v nasih odlocitvah

Pyr0Beast ::

WarpedGone je izjavil:

Pink Panter je ™. Pozabte.


Ka pa Pinq Panter ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
««
18 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1059313206 (130) Ijus
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180803 (146742) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133579 (96465) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166619 (139266) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648164 (38026) Icematxyz

Več podobnih tem