» »

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave

««
3 / 21
»»

Icematxyz ::

Če boš uporabljal GNOME Classic v Ubuntu 11.10 pobrskaj še malo po spletu, kako "izboljšaš" videz preobleke, dodaš podporo za AppIndicators, opcija Compiz/Metacity... Oziroma počakaj na Ubuntu 12.04, kjer bo za to bolje poskrbljeno out-of-the-box. Se pravi za vse, ki bi še najraje uporabljali Ubuntu na podoben način, kot so ga v obdobju Gnome 2!

Rias Gremory ::

Spet hvala. :)

Mimogrede, ali kdo ve če lahko na Skaypu v2.2 beta sprejmem klic kjer je več oseb notri?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

čuhalev ::

Icematxyz je izjavil:


1.) Pri razvojnih različicah se pričakuje, da se boš znašel sam in razvojna različica se ne uporablja 24/7, če pa najdeš kakšno napako se to tudi prijavi na sledilnik hroščev.

Res je, vendar v starejši različici (11.10) ni paketa libpam-winbind, ki ga potrebujem. Načeloma bi lahko v starejši različici uporabil seznam paketov razvojne (12.04) in namestil le najnujnejše pakete, ki jih za svoje delovanje potrebuje paket, a se paketi preveč skregajo. Ta paket je sicer popolnoma neodvisen od xfce, kajti zadeva mi deluje z lubuntu 12.04.

Icematxyz je izjavil:


2.) Xubuntu 12.04 si namestil na novo ali nadgradil, oziroma namestil strežniško različico in naknadno nameščal Xfce...?
3.) Slučajno zaganjaš Xubuntu tudi kot uporabnik root?

Namestil sem na novo s tekstovnim namestitvenim programom, ki brez vprašanj namesti tudi okolje Xfce.

Icematxyz je izjavil:


Kaj je izpis ukaza:

cd
ls -ld .config/

Načeloma imam home mapo prazno, ker gre za drugega uporabnika. V bistvu pričakujem od sistema, da mi naloži prevzete nastavitve, kar se tudi zgodi, če prvemu uporabniku zbrišem celotno domačo mapo.

Icematxyz ::

Mimogrede, ali kdo ve če lahko na Skaypu v2.2 beta sprejmem klic kjer je več oseb notri?


Če misliš na video klic:

You need Skype 5.0 or higher to make group video calls


Torej ne (to zmogljivost nudi Google).

Glasovni klic:

In addition we have also included a support for easy conference call hosting.


Torej verjetno bi šlo.

Načeloma imam home mapo prazno, ker gre za drugega uporabnika. V bistvu pričakujem od sistema, da mi naloži prevzete nastavitve, kar se tudi zgodi, če prvemu uporabniku zbrišem celotno domačo mapo.


Ne bi me čudilo, če je to "prirejeno" delovanje OS vzrok omenjene težave. Torej sem skoraj prepričan, da je in to preveri na "stock" Xubuntu in če tam težave ne bo, boš seveda moral zadevo urediti drugače.

Oziroma za začetek ustvari novega uporabnika s pripadajočo (ne prazno) uporabniško mapo in brez "prirejenega delovanja" in nekako imam občutek, da omenjene težave pa pri tem novem uporabniku ne bo več!

killa bee ::

a ima mogoče še kdo težave s Flashom v Ubuntu 11.10?
a kdo ve kdaj bo kakšen popravek prišel?

Icematxyz ::

Zadnji Flash predvajalnik povzroča težave predvsem Nvidia uporabnikom da. Kakšne težave pa imaš?

Popravek pa ne vem kdaj bo na voljo, ker Adobe trenutno ne opravljaj več takšnih hroščev, kakšna je pa situacija s Flash predvajalnikom, ki je vgrajen Chrome in bi naj celo bil delež takšnih popravkov pa ne spremljam v tem trenutku.

killa bee ::

Grem na stran GenSpot pa mi noče predvajat posnetka, pa tut nekatere druge strani nočjo predvajat videa.

Pa tut zanima me če se da updatetat javo brez da bi rabu šarit po terminalu, mogoče če bi počaku na 12.04 verzijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

killa bee ::

jst nimam nividia kartice ampak integrirano grafično

VelikiTun ::

Jah, tudi to grafično oz. čip je delala neka firma (AMD, Nvidia, Intel,...) in so za optimalno delovanje potrebni gonilniki.

Zgodovina sprememb…

killa bee ::

jst mam intel integrirano grafično, je na laptopu

Icematxyz ::

Če na nekaterih straneh dela Flash predvajalnik brez težav, potem ne gre za to, kar sem omenil in je težava drugje. Sem sedaj naredil test na strani, ki jo omenjaš (GenSpot) in ne opažam težav pri predvajanju video vsebine. Kako si nameščal Flash in kateri spletni brskalnik ti povzroča težave?

Glede Java:

OpenJDK je na voljo privzeto, če pa misliš na Oracle (Sun) Java pa boš moral to izvajati ročno, ker licenca več ne dovoljuje distribucije na način, kot se je distribuirala Sun Java. Se pravi za Oracle Java se postopek izvede ročno, prav tako tudi posodabljanje ali kvečjemu si lahko pomagaš s kakšno "namensko rešitvijo", oboje imaš opisano na spodnji povezavi:

How do I install Oracle Java JDK 7?

Icematxyz ::

To je trenutno postopek, ki omogoča najenostavnejšo namestitev Oracle Java na Ubuntu za tiste, ki jim s takšnih ali drugačnih razlogov OpenJDK ne zadostuje, oziroma jim je ročna namestitev Oracle Java prezahtevna:

Install Oracle Java (JDK) 7 in Ubuntu

Ampak večini uporabnikov zadošča OpenJDK in se z namestitvijo Oracle Java naj ne ukvarjajo, kjer je namestitev še enostavnejša in jo ponavadi Ubuntu uporabnik izvede že po sami namestitvi Ubuntu:

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

killa bee ::

Pa tudi flash igre(bingler igre) mi ne delujejo, kar tud pomeni pomoje da mi Flash kot bi mogu.
Flash mi ne dela v Chromu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

killa bee ::

pa tut youtube mi nekak čudno deluje

http://imageshack.us/photo/my-images/80...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

killa bee ::

Icematxyz ::

Kaj pa privzeta opcija? FireFox + naknadno nameščen Flash predvajalnik?

killa bee ::

sam pol je treba tut flash za firefox inštalirat

Icematxyz ::

sudo apt-get install flashplugin-installer

killa bee ::

sm inštaliru flash za firefox pa zdj vidm da je isto v firefoxu

mislm v Firefoxu mam iste težave kot v Chormu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

Icematxyz ::

Ne vem, verjetno gre za kaj specifičnega in nimam idej kaj bi lahko težavo na sliki višje odpravilo.

Verjetno ne bo pomagalo, ampak poskusi:

1.) Uporabi Flash-Aid dodatek za FireFox -> izberi Wizard Mode -> Adobe Beta -> ... vse nastavitve pusti na privzeto in po končanem postopku ponovno zaženi FireFox. To poskusi predvsem za to, da bodo se "počistile" kakšne predhodne ročne nastavitve in da bo se namestil najnovejši Flash predvajalnik...
2.) Če še nisi poskusi še Unity 2D. Pri vpisu v sejo izbereš Ubuntu 2D in preveri, če je kaj drugače.

Če pa to ne bo pomagalo, ti bo moral pomagati kdo drug ali morda poskusi Ubuntu 12.04, če bo kaj drugače.

Icematxyz ::

Kvečjemu alternativa na YouTube:

http://www.youtube.com/html5

killa bee ::

sm probu ta html5 pa tut ne dela nč bol

killa bee ::

Dal sm unity 2d pa mi zdj Youtube dela normalno, genspot mi pa še zmer ne dela. Mogoče zato k sm mel prej CairoDock inštaliran

killa bee ::

zdj deluje vse normalno. sm inštaliru flash aid pa mi je še enkrat inštaliralo flash pa zdj deluje.

Icematxyz ::

Super, samo da deluje!

Rias Gremory ::

Zdaj me že malo moti, ker ne morem uporabljati skypa za skupne pogovore in me zanima če je kakršnakoli možnost oz. alternativa kjer lahko uporabljam konferenčne klice?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

Preizkusi sledeče: CTRL + klik na kontakte s katerimi želiš vzpostaviti konferenčni klic -> desni klik na enega -> Start conference call with selected contacts.

Rias Gremory ::

Se je še komu na Ubuntuju 11.10 v Firefoxu zgodil, da ni mogel premakniti zavihkov? To se mi je danes prvič zgodilo. ;((
Firefox je verzija 11.0
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

Če bi se to še ponovilo boš moral bolj podrobno opisati zadevo. Ne moreš premakniti zavihka ali je celotno okno neodzivno, oziroma bolje rečeno, ko je povečano, ga ne moreš pomanjšati in nič kaj dosti početi znotraj njega?

Če gre za slednje se spomnim iz ene prejšnjih tem, pritisni tipko Alt in jo drži in z miško klikni znotraj FireFox okna in ga premakni. Potem bi moralo vse delovati naprej enako, kot je pred težavo.

Rias Gremory ::

Samo zavihka nisem mogel premakniti. Deluje čisto brez problema, ko zaprem vsa okna od FF.
Dela v redu zaenkrat.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

Da, za kaj takšnega še nisem slišal in če se slučajno ponovi potem zadevo podrobno opiši.

Rias Gremory ::

Spet se mi je zgodilo isto in sem se tako spomnil nate. :D
Ne morem premakniti zavihkov tudi če odprem novo okno (pri tem so ostala okna prižgana). Zgodilo se mi je pa po tem ko sem naredil novo mapo v FF tam v vrstici za zaznamke (pod url barom).
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

S vsebino v zavihku pa lahko normalno upravljaš (kakšno pomikanje po strani) in med zavihki preklapljaš? Se pravi ne gre za neodzivno okno FireFox? Če je temu tako gre za kakšno specifično zadevo in a si morda nameščal kakšne posebne dodatke, ki upravljajo tudi s tem področjem v FireFox? Kot na primer kakšen Tab Mix Plus?

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

S vsebinami v zavihkih lahko normalno upravljam in tudi preklapljam lahko med zavihki. Okno ni neodzivno. Nobenih dodatkov.

Še nekaj. Kaj mi predlagaš za twitter integracijo v Ubuntuju?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

S vsebinami v zavihkih lahko normalno upravljam in tudi preklapljam lahko med zavihki. Okno ni neodzivno. Nobenih dodatkov.


To je pa potem nekaj (zelo) specifičnega in ne vem. Profil si prenašal od kod drugod ali je nov? To se zgodi samo pri oknu povečanem čez celoten zaslon in če se, kaj se pa zgodi, če okno pomanjšaš in poskusiš zavihek premakniti znova. Tako Ubuntu 12.04, kot FireFox 12 sta tik pred vrati in s moje strani predlagam kvečjemu le še novo namestitev + uporaba privzetih nastavitev nekaj dni, da vidiš, če bi se težava še pojavila!

Še nekaj. Kaj mi predlagaš za twitter integracijo v Ubuntuju?


Privzeto je na voljo odjemalec Gwibber.

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Uh šele zdaj sem se spomnil, da nisem odgovoril.

Nope profila nisem prenašal. To z pomanjšanjem pa še nisem probal, če se mi še kdaj zgodi bom probal.


Glede Gwibberja je pa na Software centru veliko kritik, tako da razmišljam o Turpialu.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

killa bee ::

Imam inštaliran ubuntu 1204 in imam težave z Eclipsom samo ne vem točno kakšne in ne vem kako bi jih rešil. Inštaliral sem ADT plugin vendar mi pod preferences ne kaže Android možnosti?

Tukaj je slika. Čudno se mi zdi tudi to da mi od prejšnjega programa različne dele kode ne obarva v določene barve??

http://imageshack.us/photo/my-images/85...

trenutno mi Eclipse v Ubuntuju ne dela , na sliki se vidi da ni niti run gumba. Ne vem mogoče sem sam nekaj pritisnil...

Probal sem popraviti tako da sem zbrisal Eclipse in ga še enkrat inštaliral ampak še zmeraj ne dela

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Bistveno premalo informacij.

-Katera Java
-Kateri Eclipse
-Ubuntu 32 ali 64
-Nadgradnja ali sveža namestitev
-Postopek, ki si ga izvedel za namestitev na posameznem področju
-...

killa bee ::

Ubuntu 32 12.04
java 6.24
Eclipse 3.7.2
inštaliral sem adt plugin v eclipse, zatem sem nadgradil eclipse(help>check for updates)

Zato ker mi ni delal sem zbrisal eclipse ter ga ponovno inštaliral vendar ni bilo nič bolje

Icematxyz ::

Se pravi Java in Eclipse s programskega središča? Bom preveril in poročam.

killa bee ::

java nism nikol updatu, dobil sem jo v sklopu verzije 12.04
Eclipse pa s programskega središča.
Zdj ne vem kaj bi mogu narest formatirat disk?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Zdj ne vem kaj bi mogu narest formatirat disk?


To ne bo pomagalo. Uporabi kladivo.

P.S. Bom preveril zadevo v praksi in poročam, najkasneje do jutri zvečer.

Icematxyz ::

Sem preveril in težave ne uspem reproducirati, če si uporabljal za namestitev kakršen koli vodič vse spremembe iz vodiča povrni na privzete in potem vpiši v terminal sledeče ukaze:

sudo apt-get purge eclipse*
mv .eclipse/ .eclipse-old
mv .android/ .android-old
mv workspace/ workspace-old


Si slučajno ročno snel Android SDK? Če si, potem najprej odstrani mapo v kateri se nahaja, če si ga namestil, ko si nameščal ADT vstavek je privzeta lokacija mapa android-sdks, ki se nahaja v domači mapi in jo preimenuj v android-sdks-old. Sedaj si najverjetneje spet na privzetih nastavitvah in začni z namestitvijo.

sudo apt-get install eclipse

Po namestitvi poišči Eclipse v Dash in zaženi Eclipse. Namesti ADT vstavek za Eclipse po navodilih (točka 1-8).

Downloading the ADT Plugin

Po ponovnem zagonu Eclipse bo ti ponudilo namestitev Android SDK, pusti nastavitve na privzeto in spelji postopek namestitve v domačo mapo. Po končanem postopku bi moral najti pod Window -> Preferences tudi vnos za Android.

P.S. Sicer sem zadevo preveril na Ubuntu 12.04 64 bit, kjer sem ročno še namestil odvisnosti za Android SDK, ampak po opisanem postopku verjamem, da zadeva deluje tudi na 32 bit različici Ubuntu brez dodatnih korakov. Če med namestitvijo ADT vstavka ali kasneje Android SDK javi kakršno koli napako jo kopiraj in prilepi sem!

Zgodovina sprememb…

killa bee ::

če si uporabljal za namestitev kakršen koli vodič vse spremembe iz vodiča povrni na


ubistvu sem uporabljal nek vodič. Ko sem prvič probal instalirati adt plugin mi je javilo neko napako. Vse skupaj sem rešil na približno tak način
http://stackoverflow.com/questions/6596...

Potem sem ročno snel Android sdk za linux in ga odpakiral in v Eclipsu pokazal pot do tega folderja.

Nisem ga inštaliral še

Zgodovina sprememb…

killa bee ::

Nisem inštaliral Android std ampak sem ga sam unzipal.

killa bee ::

Nisem inštaliral Android std ampak sem ga sam unzipal.
Inštaliral sem ADT plugin, za tem sem restartal Eclipse. Ponudilo mi je namestitev Android SDK. Pritisnil sem Cancel in poiskal pot do unzipane SDK datoteke

killa bee ::

uspel mi je po tvojem postopku popravit Eclipse tako da zdej dela....

ampak samo za uporabnika Admin

za uporabnika User1 mi Eclipse še zmeraj ne dela, sem poskuašl na zgoraj omenjeni način vendar se zatakne ko me upraša za geslo. Tudi po tem ko mu upišem geslo mi noče izvest upisanih ukazov.

Icematxyz ::

Da, saj včeraj sem te mislil vprašati še to, če slučajno poganjaš Ubuntu, kot root uporabnik? Iz informacij, ki si jih podal sem to nekako razbral in to se ne počne in za to žal pomoči z moje strani več ne boš dobil. To je verjetno tudi poglaviten razlog, zakaj so se razne težave sploh pojavile.

Na kratko, če se boš kdaj odločil opustiti to početje, osnovno namestitev sem opisal tukaj. Torej namestiš Eclipse + dodaš ADT vstavek, kateri ti po uspešni namestitvi ponudi tudi namestitev Android SDK. Oboje se privzeto namesti v uporabniško mapo in torej, če bi zagnal Eclipse po vpisu v drug uporabniški račun to dvoje ni na voljo, ampak težave s Eclipse, ki jo opisuješ ni.

V grobem še morda, če želiš lahko potem, kot skrbnik namestiš (razširiš arhiv) Android SDK v mapo v na primer /opt in na mapo naj kaže tudi sistemska pot. V tem primeru potem pri vsakem novem uporabniku poženeš Eclipse in namestiš le še ADT vstavek, kjer pa po končanem postopku ne namestiš Andorid SDK, ampak v nastavitvah nastaviš pot na mapo v /opt, lahko pa seveda tudi izbereš opcijo in pri vsakem uporabniku namestiš ADT vstavek in Android SDK v uporabniško mapo.

Potem se še lahko poigraš s različnimi Java in Eclipse različicami, ampak seveda to šele po tem, ko se bi po tem pojavila potreba.

killa bee ::

ok zdj prvo bi rad zbrisal Eclipse v User1 uporabniku zato ker mi Eclipse tam ne dela?

Nix ::

Imam problem. Na prenosnik HP 2510p, ki ima originalni disk zamenjan z SSD diskom, hočem inštalirati Linux Mint. Poskusil sem z inštalacijo Mint 12 ali Mint 13, na koncu je rezultat enak. Ko se mašina restarta po inštalaciji mi javi.

error: out of disk
grub rescue>

Malo sem iskal za rešitev poskušal neke komande a brez uspeha. Najbrž ni treba dodati da se Linux noob.
««
3 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061176571 (45410) poweroff
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194221992 (157126) Zvezdica27
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180323 (146262) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133250 (96136) Icematxyz

Več podobnih tem