» »

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

««
4 / 17
»»

Icematxyz ::

Kot prvo "pomoči" za razvojno različico Ubuntu sam ne nudim, sem to napisal že v preteklosti. Kdor želi uporabljati razvojno različico Ubuntu se mora pač znajti sam v primeru "težav".

Gumba za reboot ni, za izklop je.


Ne vem, kako naj napišem drugače:

Kot sam vidiš na zadnjem mestu v izbirniku piše Izklop.... Če boš kliknil na to možnost boš imel na voljo tako gumb za izklop, kot gumb za ponovni zagon računalnika, brez da se odjavljaš iz seje.


Torej:

Brez Faenza icon packa je torej v tistem meniju tudi možnost ponovnega zagona? Url?


Ne rabiš "url" in z ali brez Faenza icon packa imaš že sedaj možnost za ponoven zagon računalnika! Klikni na opcijo Izklop...!

Da, ikona zavaja in onemogoča nastavitve, ker povezave naj ne bi bilo.


Ker sta dve ikoni na pultu "problematični" in ker dostop do interneta imaš in ker sta na moji strani obe ikoni prikazani pravilno bom domneval, da se bo verjetno to "odpravilo samo od sebe" ali pa boš morda moral začasno zamenjati "icon pack" nazaj na privzetega. Ugibam!

Tilen ::

Kot prvo "pomoči" za razvojno različico Ubuntu sam ne nudim, sem to napisal že v preteklosti. Kdor želi uporabljati razvojno različico Ubuntu se mora pač znajti sam v primeru "težav".


Jaz sem samo opisoval mojo uporabniško izkušnjo.

Ker sta dve ikoni na pultu "problematični" in ker dostop do interneta imaš in ker sta na moji strani obe ikoni prikazani pravilno bom domneval, da se bo verjetno to "odpravilo samo od sebe" ali pa boš morda moral začasno zamenjati "icon pack" nazaj na privzetega. Ugibam!


Tista ikona s prekinjeno omrežno povezavo je bila tam že pred zamenjavo icon packa.

11.10 uporabljam zato, ker je sistem primarno na SSD in se tudi primarno samodejno zažene Windows, grub se pa loada iz HDD (kadar ga pač potrebujem) in kaže na SSD particijo. V predhodnih različicah mi takšne namestitve ni uspelo narediti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Icematxyz ::

Torej gumba za ponovni zagon iz izklop iz seje si našel? Delujeta ali ne?

BigWhale ::

Je imel se kdo podobne probleme z dbus-daemonom v Oneiricu?

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...

Icematxyz ::

Zaenkrat nisem kaj takšnega opazil, ampak:

-"uptime" zaenkrat ne presega kakšnega dneva
-zaenkrat 32 bit različica
-zraven "stock" zadev zaenkrat "poganjam" zelo malo stvari, ki bi lahko "zasule" dbus-daemon ob predpostavki, da ni razlog dbus-daemon sam

Zgodovina sprememb…

b ::

Kako pa je s Thunderbird integracijo v messaging menu? Na Natty-ju sem namestil xul-ext-indicator (iz PPA), ki je poskrbel, da se je tam videlo nove maile po folderjih, pa notifier bubble ko je prišel mail.

Sedaj sem moral le-tega "popravit", da je kompatibilen s TB 7 in testni notifier popup se pokaže, še vedno pa ne vidim novih mailov v messaging meniju. Se pa vidijo na Unity Launcherju.

Bah, ravno poslal testni mail, pa jih vidim (očitno sem gledal prej, ko mi Indicator extension še ni delal). Kako je torej s to integracijo? Jaz imam še Natty-jev paket z extensionom nameščen, v Oneiricu pa tega paketa ni (according to packages.u.c.)

Unity presenetljivo lepo dela na dveh monitorjih. Me likey, v Natty-ju je bil to težek safr (ponovno poskusil pred par tedni).

Hihi, našel zanimiv bug:

b@touch:~/.thunderbird$ žž
Sorry, command-not-found has crashed! Please file a bug report at:
https://bugs.launchpad.net/command-not-...
Please include the following information with the report:

command-not-found version: 0.2.21

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

Icematxyz ::

Kako je torej s to integracijo?


Built In (dodatek). Se pravi mora delovati out-of-the-box!

BigWhale ::

Icematxyz je izjavil:

Zaenkrat nisem kaj takšnega opazil, ampak:

-"uptime" zaenkrat ne presega kakšnega dneva
-zaenkrat 32 bit različica
-zraven "stock" zadev zaenkrat "poganjam" zelo malo stvari, ki bi lahko "zasule" dbus-daemon ob predpostavki, da ni razlog dbus-daemon sam


Po nekaj debatah smo ugotovili, da stvar povzroca datetime indikator. Oz da je to precej verjetno. :)

Sims ::

Sem sedaj opazil, da se mi je dvakrat samodejno zagnal nek "back-up manager". Se bo dalo to povezati z ubuntu one?

LP.

Sims

Icematxyz ::

Deja Dup bo imel Ubuntu One podporo da, če se ti zaganja to. Se pravi če pogledaš v sistemske nastavitve vidiš, da se tam nahaja Deja Dup. S pomočjo Deja Dup imaš torej na voljo "one click" enostavno rešitev za varnostno kopiranje in če boš želel, boš za shrambo podatkov lahko uporabil Ubuntu One ali drugega podprtega oblačnega ponudnika za shrambo podatkov.

 Ubuntu One podpora v Deja Dup

Ubuntu One podpora v Deja Dup



Vir slike

Če komu danes ne delujejo gumbi za ugasnitev ali ponoven zagon računalnika, naj počaka nekaj časa in s posodobitvami bo se težava "rešila sama od sebe"!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

 Accessibility Support

Accessibility Support



LightDM's Unity greeter receives accessibility support

The Ubuntu Friendly program is now on its test phase. One think that we could really do with is some more real user data to test website views. The Ubuntu Friendly feeds from test submissions from Launchpad.


Ubuntu Friendly Needs You!

poweroff ::

BTW, DejaDup je lansko leto preko Google Summer of Code razvijal naš sorojak - Urban. 8-)
sudo poweroff

Icematxyz ::

poweroff je izjavil:

BTW, DejaDup je lansko leto preko Google Summer of Code razvijal naš sorojak - Urban. 8-)


Lepo slišat!

Oranžni robovi na pohodu:

Alt Tab



Vir slike

Workspace Switcher



Vir slike

Unity 3D 4.16

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Tilen ::

Btw, meni po eni izmed zadnjih posodobitev sedaj reboot ter shutdown iz login okna delujeta normalno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Buddah ::

Teli oranžni robovi mi pa ne zgledajo tok lepo. No ja...bomo vidl kako bo v final verziji.

Icematxyz ::

Vsi, ki že preizkušate Ubuntu 11.10 v slovenščini, preglejte svoje priljubljene programe ter se sprehodite po možnostih in menijih. Bodite pozorni na morebitne tipkarske napake, čudne ali le deloma prevedene stavke. Če kaj takšnega najdete, nam lahko to sporočite v zgoraj omenjeno klepetlanico v tej temi ali v namenski temi za poročanje napak.


Spletna prevajalska večera za Ubuntu 11.10

Icematxyz ::

Ubuntu Friendly dobiva podobo:

     Ubuntu Friendly

Ubuntu Friendly



Na voljo je tudi testna stran (alpha).

Ara Pulido

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Med tem, ko se čaka na Ubuntu 11.10 Beta 2 se lahko prebere intervju z Richardom Hughesom, razvijalcem GNOME Color Manager in ColorD, ki so ga opravili pri Libre Graphics World.

They talk to other people who have color calibrated devices, and they tell them to stop working and to calibrate their screens. This is pretty much what I do at conferences — find a designer, calibrate the screen and watch their jaw drop to the floor when they realize that all their previously created artwork was wrong.


Colord is a hard dependency for GNOME 3.2, which means it gets included on the LiveCD's on distributions. This means it just works. No installing of random packages is required, and no configuring is needed. This means that display devices gets registered into colord by gnome-settings-daemon automatically, and printing devices get registered into colord directly from CUPS.

This means for the first time, a user has a simple way of saying “Use this profile for this device” and having it magically work. This means that we can profile a printer (or download a vendor-supplied profile) once and have things look correct on the page when you click File->Print.


Richard Hughes on color management in Linux and GNOME

Icematxyz ::



Še zanimivost:

One Conf

The new ‘Sync Between Computers’ feature of the Ubuntu Software Centre – which lets you sync applications installed on one Ubuntu install to another.


OMG

Sims ::

Evo, včeraj se je posodobil. Opazno so porihtali grafične anomalije, ki sem jih imel. Ter porihtali drsnik za zvok ... skratka super napredujejo ... Nekih pripomb trenutno nimam :D Deluje vse kaj rabim ...

Go Ubuntu!

Iatromantis ::

Icematxyz ::

Mislim, da je bil Synaptic odstranjen že pred Beta 2. Lahko pa, da se motim.

Drugače pa kaj si mislim o Beta 2? Še 20 dni in z veseljem bom nadgradil! Predvsem Dash se mi zdi boljši, ker je vse na enem mestu in filtri in preglednost je izboljšana!

Icematxyz ::

Drugače pa Beta 2 prinaša tudi izboljšano Multiarch Support:

User stories

Phil wants to run VMware server on his 64-bit Ubuntu install, but it is only available as a 32-bit package. He enables use of the 32-bit repositories on his system in the Software Sources configuration, then selects the vmware i386 package from the Add/Remove menu. The dependencies on the i386 library packages are automatically resolved, including libpam-modules, and the packages are installed for him.

Denise is developing software for the ARM platform, cross-compiling it from her x86-64 desktop system. She installs all of the build-dependencies as armel packages, builds her package, and tests it directly on her desktop running it under qemu via binfmt-misc.

Shawn installed his system using the 32-bit version of Ubuntu, but his hardware is 64-bit and he wants to switch over. He manually installs the amd64 versions of dpkg and apt, replacing the i386 versions and changing which architecture is used as the default; then he installs the amd64 ubuntu-minimal package; then he installs the amd64 ubuntu-desktop package. Over time the remaining i386 packages are replaced automatically on upgrade.

Zgodovina sprememb…

b ::

Icematxyz je izjavil:

Drugače pa Beta 2 prinaša tudi izboljšano Multiarch Support:

User stories



Stories ja... bedtime stories. Realnost je pa taka, da imam zdaj nameščenih miljavžent x86 paketov, kjer je prej zadoščal ia32-libs. Upgrade vzame 2x več časa, kar pri desktop kištah še gre... Kaj pa če imaš podhranjen procesor (Atom)? Nisem ravno navdušen nad tem.

lmfao ::

Še multitouch za touchpad, pa bom v nebesih:)

Zero0ne ::

Mene osebno moti, da v stock installu ni več synaptica. Update-mangler in software centre pač nista primerni nadomestili, niti po namembnosti, niti po funkcionalnosti.
uname -o

Pesimist ::

Kdaj se lahko pricakuje release? Sem upal da bo ze by now.

arjan_t ::

13. oktober

technolog ::

Ja, če je verzija 11.10, to pomeni da bo 10. mesca, kako si ti pričakoval že v septembru??

Mene zanima, zakaj če si naredim verzijo za USB ključek obstane na začetnem screenu "SYSLINUX" in "H. Peter Anvin", ne glede na to, ali naredim s programčkom USB statup disk creator ali pa z unetbootin, oboje na najnovejši verziji. Kdo ve?

BigWhale ::

b je izjavil:

Stories ja... bedtime stories. Realnost je pa taka, da imam zdaj nameščenih miljavžent x86 paketov, kjer je prej zadoščal ia32-libs. Upgrade vzame 2x več časa, kar pri desktop kištah še gre... Kaj pa če imaš podhranjen procesor (Atom)? Nisem ravno navdušen nad tem.


Stevilo paketov niti ni tak problem, vecji problem je to, da zaradi te multi-arch podpore precej stvari ne deluje tako kot bi moralo. Potem pa programi iscejo knjiznjice v napacnih direktorijih in tako naprej... :/

Icematxyz ::

@lmfao

Ubuntu 11.04 če se ne motim ima nekaj privzete podpore za Apple izdelke na tem področju, v Ubuntu 11.10 pa mislim, da bi uporabniki (multituch) synaptics touchpad-a tudi že morali imeti na voljo nekaj "multituch" operacij v kakšnem Eog in Evince! Se pravi "out-of-the-box", ker uporabnik sam že sedaj ima če se ne motim nekaj možnosti z ročnim nameščanjem.

@technolog

Nisem še sploh v Ubuntu 11.10 uporabil kakšnega orodja za izdelavo LiveUSB, ker je Ubuntu 11.10 prvič na voljo, kot "Hybrid ISO" in zadostuje že dd. Res pa je, da če ne paziš, kaj boš "prepisal", da bolje da tega ne uporabljaš. Zdaj, ko še gre za razvojne različice se kdaj zgodi, da kakšno "orodje" za izdelavo LiveUSB ne deluje najbolje in včasih "težavo" reši že naslednji "daily image". S temi "orodji" je tudi treba včasih pazit, da pravilno pripraviš USB ključek, priporočam recimo kakšen "format" ključka pred izdelavo.

Zgodovina sprememb…

lmfao ::

Uf, uf, ni jabuk, VAIO z Alps touchpadom je. Baje delujejo tudi z driverji za synaptics... Ko se bom bolj razumel s temi zadevami bom lahko "užival" vse funkcije :P Hvala za info.
Ubuntu in odprta kona na splošno je kul!

technolog ::

@Icematxyz: Uporabil sem unetbootin in startup disk creator, oboje na verziji iz PPA na Ubuntu 10.10. Če naredim USB startup disk z ubuntu 11.04 ali 11.10 beta mi obstane na začetnem boot screenu. SYSLINUX xxxxxx H. Peter Anvin.

Poskusil sem že vse mogoče, sprašujem tako, če kdo ve.

1. A mi zna kdo razložit, zakaj ne bi delovalo, če bi low-level skopiral image na USB ključ? Sej a BIOS dela razliko med USB ključem in CDjem?

dd if=ubuntu.iso of=/dev/sdb

2. Kaj pa če ubuntu namestim na usb ključ? Pravjo da tud ne dela, sam bi moralo, ker ni razlike med diskom in USB ključem.

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

Mora delat, ker sem tudi sam namestil 10.04 in 10.10 na USB ključ in je delalo BP kot iz diska

Drugače pa tole spet sprobam instalirati na USB, upam da mi bo šlo.
Prešnji 11.04 mi zmeraj obstane pri bootanju, nimam pojma zakaj, ne morem niti v LiveCD da bi malo pogledal Unity

Icematxyz ::

1. A mi zna kdo razložit, zakaj ne bi delovalo, če bi low-level skopiral image na USB ključ? Sej a BIOS dela razliko med USB ključem in CDjem?


Bi delovalo v Ubuntu 11.10+!

ker je Ubuntu 11.10 prvič na voljo, kot "Hybrid ISO" in zadostuje že dd.


Torej če si vešč v uporabi dd in ne boš po pomoti prepisal kaj drugega, kot USB ključ uporabi dd in to je to. Se pravi Ubuntu 11.10+ (tudi beta ali daily), prejšnje različice Ubuntu pa ne gre tako!

2. Kaj pa če ubuntu namestim na usb ključ? Pravjo da tud ne dela, sam bi moralo, ker ni razlike med diskom in USB ključem.


Dela, "pazi" le da tudi Grub 2 namestiš na USB ključ. Se pravi lahko ga bi tudi kam drugam, ampak če že izvajaš (testno) namestitev na USB ključ potem najbolje, da je tudi Grub 2 na USB ključu!

Torej ali dd ali klasična namestitev na USB ključ, oboje je možno z Ubuntu 11.10+.

Prešnji 11.04 mi zmeraj obstane pri bootanju, nimam pojma zakaj, ne morem niti v LiveCD da bi malo pogledal Unity


Počakaj na Ubuntu 11.10 in če ne bo šlo drugače namesti zadevo s pomočjo "alternate ISO".

Icematxyz ::

GNOME 3.2 namizno okolje, ki bo privzeto namizno okolje v Ubuntu 11.10 je na voljo. V Ubuntu 11.10 bo sicer uporabnik imel privzeto na voljo Unity lupino, GnomeShell pa bo lahko namestil iz programskega središča. Še nekaj novosti GNOME 3.2 v sliki:

 GNOME Documents

GNOME Documents



 Web Apps

Web Apps



 Broadway zaledje

Broadway zaledje



 Sushi Predogled

Sushi Predogled



Quick Nautilus previews for pictures, music and other files (like Gloobus Preview), through an application called Sushi. To preview a file, select it and press SPACE.


GNOME 3.2 Released - See What's New

Icematxyz ::

 Bias Alt-Tab

Bias Alt-Tab



new "Alt+Tab" "biased" mode (gives higher priority to the main workspace's windows, so, when "Alt+Tab"-ing, if you have, for instance, Firefox and Gedit opened in your main workspace and Vlc in other workspace, Firefox and Gedit will be first)


Unity 3D 4.20 released

Icematxyz ::

Ozadja, ki bodo privzeto na voljo v Ubuntu 11.10 so izbrana:

 Privzeta ozadja

Privzeta ozadja



Brez skrbi! Če se ne morete odločiti, katero bi privzeto uporabljali, klik na ozadje z indikatorjem v nastavitvah omogoča samodejno zamenjavo ozdaja po pretečenem časovnem intervalu:

 Časovni Interval

Časovni Interval



OMG

 (Qt) Application Indicators

(Qt) Application Indicators



Qt "systray indikatorji" postajajo pravi "Application Indicators", kar vodi v bolj dosledno in pričakovano obnašanje in odzivanje na klike z miško.

WebUpd8

Na voljo je Ubuntu One odjemalec za Windows OS uporabnike:

 Ubuntu One

Ubuntu One



Ubuntu.si & OMG

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

The Dash now supports drag and drop of files, etc to external applications.


A Handful of Minor Unity Changes Land in Ubuntu 11.10

Icematxyz ::

Ubuntu Server will include Orchestra, Juju cloud provisioning the latest stable release of OpenStack, and a return of Xen.


Orchestra: This is a collection of free software services for "provisioning, deploying, hosting, managing and orchestrating data center infrastructure services.


Juju brings "a dpkg-like tool for solving real-world deployment problems for the DevOps community.


OpenStack's new six-month release cycle is closely synced with Ubuntu's six-month release cycle.


Xen is coming back thanks to its inclusion with mainstream Linux kernel.


Ubuntu Restores Xen, Adds Juju to Version 11.10

Relanium ::

Icematxyz je izjavil:


Na voljo je Ubuntu One odjemalec za Windows OS uporabnike:

 Ubuntu One

Ubuntu One



Dobra zamenjava za Dropbox?

btree ::

jaz uporabljam oboje, Ubuntu one ima še enkrat več prostora 5gb, oboje deluje na androidu, meni osebno se zdi dropbox bolj user friendly.

Icematxyz ::

Dobra zamenjava za Dropbox?


Poskusiš pa vidiš. ;)

opeter ::

A linke se da podobno pošiljat kot pri Dropboxu?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

opeter je izjavil:

A linke se da podobno pošiljat kot pri Dropboxu?


Če misliš na to:

Is there a way to let someone without a Ubuntu One account download files?

Potem da.

opeter ::

Super, najlepša hvala. Točno to rabim.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

Kot je že bilo omenjeno v tej temi:

 Post Release Updates AMD

Post Release Updates AMD



NVIDIA and ATI Post Release Driver Updates Land in Oneiric

 Post Release Updates Nvidia

Post Release Updates Nvidia



New Nvidia And ATI Post Release Driver Updates For Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot)

Tudi kakšna podpora za VDPAU bo se zraven zaprto kodnega Nvidia gonilnika znašla na tem mestu!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Hihi, našel zanimiv bug:

b@touch:~/.thunderbird$ žž
Sorry, command-not-found has crashed! Please file a bug report at:
https://bugs.launchpad.net/command-not-...
Please include the following information with the report:

command-not-found version: 0.2.21


žž: command not found

5er--> ::

v 10.04 x32 z 2.6.32-33-generic kernelom ni te napake.

b ::

Icematxyz je izjavil:

Hihi, našel zanimiv bug:

b@touch:~/.thunderbird$ žž
Sorry, command-not-found has crashed! Please file a bug report at:
https://bugs.launchpad.net/command-not-...
Please include the following information with the report:

command-not-found version: 0.2.21


žž: command not found


Super :) Mene je sicer tole prepričalo, da sem poiskal, kako se command-not-found izključi, ker res ne rabim tega crapa kadar se zatipkam.

Moram pa rečt, da je v zadnjem mesecu OO postala precej bolj stabilen. Sicer je pa čas, release je pred vrati.
««
4 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194221998 (157132) Zvezdica27
»

Ubuntu 11.10 nared (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18433020 (24049) MrStein
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435440 (28583) panteist
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166313 (138960) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725530 (22763) MrStein

Več podobnih tem