» »

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave

««
2 / 21
»»

ziga133 ::

Imam žični internet (LAN)...
nekdo mi je tudi omenil da je kriva mrežna kartica, je to možno?

Icematxyz ::

ziga133 je izjavil:

Imam žični internet (LAN)...
nekdo mi je tudi omenil da je kriva mrežna kartica, je to možno?


Model kartice povej, če gre za vgrajeno, kaj ti vrne ukaz lspci, če je pa USB pa kaj vrne ukaz lsusb. Preveri še za vsak slučaj če je kabel na svojem mestu in tako naprej, če slučajno ne uporabljaš drugega OS, kjer dela.

ziga133 ::

Kartica je > Edimax En 9130 TXA

Icematxyz ::

Torej imaš nameščen Windows OS, kjer kartica deluje, poskusil pa si Ubuntu 10.10 in Ubuntu 11.04, kjer kartice ni zaznalo?

Namestil si Ubuntu ali le poskusil s pomočjo LiveCD?

ziga133 ::

Nameščen imam WIN XP Service Pack 3 ter tukaj dela internet povsem normalno.
Točno tako. Poiskusil sem 11.04 ter 10.04 pa tudi 10.10... nisem je namestil na rač ampak sem ga samo sprobal (try ubuntu). Na vseh treh mi ne dela.

Icematxyz ::

Poskusi sledeče:

1.) Ugasni Windows XP in s tem seveda računalnik. Potem izključi napajalni kabel iz računalnika za kakšno minuto. Se pravi iz vtičnice potegni napajalni kabel za PC ali izključi stikalo na napajalniku, če je na voljo!

2.) Priključi napajalni kabel, oziroma vključi stikalo in neposredno, brez predhodnega zagona Windows OS poskusi z zagonom in preizkusom delovanja katerekoli različice Ubuntu od teh treh, ki jo imaš trenutno na voljo.

Imaš po tem izvedenem postopku dostop do interneta oziroma delujoč omrežni vmesnik?

ziga133 ::

Sem izklopil napajalnik (vne potegnil kabel in dal na 0). Pustil sem 3 min ter vžgal.
Prtiskal f8 da se mi je odpr boot menu ter bootal iz USB-ja. Prej nisem šel v OS.

Icematxyz ::

Predvideva, da ni šlo? Pozabil sem višje napisati, da v točki:

1.) Izključi še mrežni kabel po tem, ko se računalnik ugasnjen in preden počakaš kakšno minuto.

2.) Priključi nazaj mrežni kabel pred zagonom računalnika.

Se pravi tako še enkrat poskusi, kot si napisal, da si naredil s tem da prvotnim navodilom dodaj še postopek z mrežnim kablom. Če pa sedaj ne bo delovalo, potem pa ne gre za to, za kar mislim da najverjetneje gre!

ziga133 ::

Žal tudi tako ne dela....

Icematxyz ::

Kaj vrneta ukaza lspci in lsmod?

Če na LiveCD nimaš dostopa do interneta vpiši v terminal:

cd Desktop/
lspci > lspci.txt
lsmod > lsmod.txt


Iz LiveCD namizja potem z Nautilus prenesi datoteki na podatkovni nosilec s katerega imaš dostop iz Windows OS, zaženi Windows OS, poišči ti dve datoteki in vsebino prilepi sem!

ziga133 ::

Se oproščam ampak kam vpišem ukaz?

Pa jaz bootam iz USB-ja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ziga133 ()

Icematxyz ::

V terminal. Pritisni kombinacijo tipk CTRL + ALT + T ali ALT + F2 in vpiši gnome-terminal.

ziga133 ::

Aha. hvala!

Torej te dve .txt datoteki sm dal kar na usb (drugega) ki ga še imam :)
LS MOD:
Module                  Size  Used by
dm_crypt               22463  0 
lp                     13349  0 
snd_hda_codec_hdmi     27479  1 
snd_intel8x0           33213  2 
snd_hda_intel          24140  0 
snd_ac97_codec        105614  1 snd_intel8x0
ac97_bus               12642  1 snd_ac97_codec
snd_hda_codec          90901  2 snd_hda_codec_hdmi,snd_hda_intel
snd_hwdep              13274  1 snd_hda_codec
ppdev                  12849  0 
binfmt_misc            13213  1 
snd_pcm                80244  5 snd_hda_codec_hdmi,snd_intel8x0,snd_hda_intel,snd_ac97_codec,snd_hda_codec
snd_seq_midi           13132  0 
usblp                  17827  0 
snd_rawmidi            25269  1 snd_seq_midi
snd_seq_midi_event     14475  1 snd_seq_midi
snd_seq                51291  2 snd_seq_midi,snd_seq_midi_event
snd_timer              28659  2 snd_pcm,snd_seq
snd_seq_device         14110  3 snd_seq_midi,snd_rawmidi,snd_seq
parport_pc             32111  1 
psmouse                73312  0 
snd                    55295  15 snd_hda_codec_hdmi,snd_intel8x0,snd_hda_intel,snd_ac97_codec,snd_hda_codec,snd_hwdep,snd_pcm,snd_rawmidi,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
parport                36746  3 lp,ppdev,parport_pc
serio_raw              12990  0 
joydev                 17322  0 
i2c_nforce2            12906  0 
soundcore              12600  1 snd
k8temp                 12872  0 
snd_page_alloc         14073  3 snd_intel8x0,snd_hda_intel,snd_pcm
squashfs               35973  1 
aufs                  159344  3906 
nls_iso8859_1          12617  1 
nls_cp437              12751  1 
vfat                   17335  1 
fat                    55505  1 vfat
dm_raid45              88410  0 
xor                    21860  1 dm_raid45
btrfs                 527341  0 
zlib_deflate           26594  1 btrfs
libcrc32c              12543  1 btrfs
usb_storage            43946  1 
usbhid                 41704  0 
hid                    77084  1 usbhid
uas                    17676  0 
radeon                896428  3 
ttm                    65184  1 radeon
drm_kms_helper         40745  1 radeon
drm                   180037  5 radeon,ttm,drm_kms_helper
firewire_ohci          31504  0 
8139too                23208  0 
8139cp                 22497  0 
pata_amd               13762  0 
sata_nv                23176  1 
firewire_core          56138  1 firewire_ohci
crc_itu_t              12627  1 firewire_core
forcedeth              58190  0 
i2c_algo_bit           13184  1 radeon
floppy                 60032  0 





LS PCI:
00:00.0 Memory controller: nVidia Corporation CK804 Memory Controller (rev a3)
00:01.0 ISA bridge: nVidia Corporation CK804 ISA Bridge (rev a3)
00:01.1 SMBus: nVidia Corporation CK804 SMBus (rev a2)
00:02.0 USB Controller: nVidia Corporation CK804 USB Controller (rev a2)
00:02.1 USB Controller: nVidia Corporation CK804 USB Controller (rev a3)
00:04.0 Multimedia audio controller: nVidia Corporation CK804 AC'97 Audio Controller (rev a2)
00:06.0 IDE interface: nVidia Corporation CK804 IDE (rev f2)
00:07.0 IDE interface: nVidia Corporation CK804 Serial ATA Controller (rev f3)
00:08.0 IDE interface: nVidia Corporation CK804 Serial ATA Controller (rev f3)
00:09.0 PCI bridge: nVidia Corporation CK804 PCI Bridge (rev a2)
00:0a.0 Bridge: nVidia Corporation CK804 Ethernet Controller (rev a3)
00:0b.0 PCI bridge: nVidia Corporation CK804 PCIE Bridge (rev a3)
00:0c.0 PCI bridge: nVidia Corporation CK804 PCIE Bridge (rev a3)
00:0d.0 PCI bridge: nVidia Corporation CK804 PCIE Bridge (rev a3)
00:0e.0 PCI bridge: nVidia Corporation CK804 PCIE Bridge (rev a3)
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTransport Technology Configuration
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Controller
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscellaneous Control
01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc RV710 [Radeon HD 4350]
01:00.1 Audio device: ATI Technologies Inc RV710/730
05:02.0 FireWire (IEEE 1394): VIA Technologies, Inc. VT6306/7/8 [Fire II(M)] IEEE 1394 OHCI Controller (rev 80)
05:05.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Menim, da bi morala kartica delati out-of-the-box, zakaj pa ne dela pa ne vem. Če imaš na voljo še drug računalnik poskusi kartico še tam oziroma morda poskusi še drugo PCI režo. Na obstoječem sestavu morda poskusi še to, če bo kakšen rezultat:

sudo mii-tool eth0 -F 10baseT-FD
sudo modprobe -r 8139too
sudo modprobe 8139too

Zgodovina sprememb…

ziga133 ::

Sem napisal te ukaze in ni bilo nič.
Nato sem mrežno prestavil v drugo PCI režo ter spet napisal ukaze. Ni delalo.

Icematxyz ::

Da, saj načeloma bi morala kartica delati out-of-the-box. Torej kaj je razlog, da ti ne deluje ne vem. Morda bi delovala v drugem računalniku in če imaš možnost še to poskusi drugih idej pa nimam.

ziga133 ::

Hvala ti za trud ;)

Icematxyz ::

Sem sedaj še malo preveril na spletu. Potrditev, da ta kartica deluje out-of-the-box na Ubuntu 10.04. Tudi nasploh so te kratice dobro podprte pod Linux in tudi proizvajalec vidiš, da navaja podporo za Linux pri izdelku.

Morda pa morava na zadevo pogledati malo drugače in kartico zazna, gonilnik se naloži, led diode na kartici utripajo in nakazujejo aktivnost? Potem pa je morda kakšna nastavitev usmerjevalnika ali modema ne omogoča uspešne povezave, če se na Windows OS vse "uredi" samodejno in brez posredovanja uporabnika? Če izključiš usmerjevalnik oziroma modem in ga vključiš nazaj medtem, ko uporabljaš LiveCD je slučajno kaj drugače?

Zgodovina sprememb…

ziga133 ::

Lučka na kartici utripa enako kot tukaj na WIN XP.
Internet se mi poveže avtomatsko ko se računalnik zažene. Imam internet ARIO.
Bom pogledal še to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ziga133 ()

Icematxyz ::

Zaženi še enkrat LiveCD in vpiši v terminal sledeče ukaze in povej, če je kaj drugače:

sudo rmmod -f 8139cp
sudo mii-tool eth0 -F 10baseT-FD
sudo rmmod -f 8139too
sudo modprobe 8139too

Zgodovina sprememb…

ziga133 ::

Ko sem v OS lučke vtripajo zelo hitro.
Ko sem v v LiveCD isto, ko pa izključim modem in spet prižgem pa utripajo počasi.
Po teh ukazih pa ni nič drugače. Utripajo isto (počasi).

Icematxyz ::

Tukaj gre za neko specifično zadevo in nimam več idej. Za konec pomoči z moje strani poskusi še sledeče. Začni s tem postopkom (tudi to). Nadaljuj z direktnim zagonom LiveCD, kjer izbereš sledečo opcijo acpi=off.

 F6

F6



Vir slike

Ker uporabljaš LiveUSB in morda UNetbootin boš moral verjetno pritisniti tipko TAB in na konec vrstice najverjetneje za parametra quiet in splash vpisati presledek in parameter acpi=off. Potem zaženi LiveCD in preveri mrežno povezavo. Če ne bo delovala poskusi še:

sudo rmmod -f 8139cp
sudo mii-tool eth0 -F 10baseT-FD
sudo rmmod -f 8139too
sudo modprobe 8139too
sudo dhclient eth0


Po tem še zgoraj desno na indikatorju za omrežja onemogoči/omogoči omrežje!

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Preveri, da nimaš kakšne zmede z MAC naslovi. Izpiši podatke za ipconfig /all v XP/7 ter izpis za "ifconfig" v linux. ETH0 interface bi moral imet enak MAC kot "Physical Address" na win XP ali win7. Kabelski modemi namreč dodelijo samo en IP naslov in si mac nekaj časa zapomnijo. Če se mac spremeni in takoj zahtevaš nov IP, bi to lahko povzročilo težave. Najbolj enostavno se vseh težav znebiš tako, da izključis modem in PC za 10 min, tako da vse seje padejo in prižges modem nazaj ter zbootaš direktno v linux. Odpri konzolo in napiši ifconfig > lala.txt. Vsebino prilepi sem ali si pa datoteko lala.txt prenesi na drugo particijo kjer imaš delujoč OS z networkingom.

V najslabšem primeru, preden greš nazaj na XP, v konzolo vpiši še :


sudo /etc/init.d/nscd restart
sudo /etc/init.d/networking restart




Iz konzole preveri, če dobiš ICMP reply od 8.8.8.8 ali 8.8.4.4.

ping 8.8.8.8



Če dobiš, to pomeni, da internet deluje. Za obisk slo-techa vtipkaš v naslovno vrstico http://193.164.138.20. Tole potrdi težave z DNS.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

killa bee ::

Imam najnovejši Ubuntu. Zanima me kako naštimaš da je privzeti prenašalec torrent datotek transmision namesto Miro player?

rejven ::

najlazje bo desn gumb na .torrent datoteko odpri z transmition.

killa bee ::

jst bi rad da k klinknem na gumb download torrent, da mi avtomatsko odpre transmision in začne z downlovdanjem, ne pa da mi avtomatsko odpre Miro player. Uporabljam Chrome.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Predvidevam, da si nastavil v preteklosti, da ti .torrent datoteke privzeto odpira program Miro in kasneje si v Chrome označil opcijo, da ti .torrent datoteke samodejno odpre po prenosu?

Kot ti je nakazal uporabnik @rejven, desni klik na preneseno .torrent datoteko -> Lastnosti -> zavihek Odpri z -> izberi Transmission -> klikni Nastavi kot privzeto!

killa bee ::

aha no to sm uštimal, zdj me pa še neki zanima

Naštimal sem da se mi transmision zažene ob zagonu, zdj bi pa rad naredil da se zažene ob zagonu ampak minimized? Kako bi pa to naredil

Icematxyz ::

Uporabi ukaz:

transmission-gtk -m

trulex ::

kako odpraviti pregrevanje, mam kubuntu 11.10. Po tem ko sem naložil primerne driverje za grafiko se je izboljšalo vendar ne kot bi želel. še obstaja kak način?

Icematxyz ::

Premalo informacij.

butec ::

ubuntu-11.10-desktop-i386 naložil na USB z Universal-USB-Installer-1.8.7.8

zagon iz USB prikaže se osnovni meni
izberem zagon iz USB
začne nalagat, pol pa ugasne monitor "ni signala"

očitno se ne zažene grafična 6800 gtx AGP
procesor E6320
matična 4 coredual-VSTA
DDR2 PC2 6400 2X 1GB

Icematxyz ::

Ker gre za Universal-USB-Installer in ne LiveCD ali LiveUSB ustvarjen z dd ne vem točno, kateri gumb in če sploh na tipkovnici moraš pritisniti, da prideš do takšnega izbirnika:

 F6 + Nomodeset

F6 + Nomodeset



Poskusi to v praksi. Verjetno tipka tab, esc ali shift... Ko prideš do tega izbirnika pritisni tipko F6 in izberi nomodeset in poskusi zagnati LiveUSB.

Oziroma če kakšen tab (edit a menu entry) prikaže vrstico Boot Options ročno dopiši za quiet splash še nomodeset.

butec ::

sem uporabil live USB zagon uspe[en >(

se tipkovnico nastavim pa bo .....

ker sem nov uporabnik bom verjetno malo tecen .....

prvi obcutki
malo pocasen glede na xp in win7 , ki je nalozen na isti PC , verjetno zaradi USB...

naprej raziskovat ....

Icematxyz ::

sem uporabil live USB zagon uspe[en >(


Če prav razumem si po opisanem postopku prišel do grafičnega uporabniškega vmesnika? Dobro.

malo pocasen glede na xp in win7 , ki je nalozen na isti PC , verjetno zaradi USB...


USB ključ lahko vpliva na "odzivnost sistema" to je res in pa najverjetneje med tem testiranjem zaradi modela grafične kartice in uporabljenega parametra nomodeset tudi o Unity 3D ne moremo govoriti. S to grafično kartico bo potrebna klasična namestitev in potem namestitev zaprto kodnega gonilnika za grafiko (Sistemske nastavitve -> Dodatni gonilniki) in ponoven zagon računalnika.

killa bee ::

Imam Ubuntu 11.10 in imam Admin profil in Uporabnik1 profil. Problem je da se Uporabnik1 ne more povezat na noben wlan brez da ga vpraša za geslo od Admin-a.

A se da narest tko, da ko se hoče Uporabnik1 povezat na wlan, da ne potrebuje upisvat Admin-ovga gesla?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Da. V nastavitvah za Wifi povezavo označi opcijo, da naj bo na voljo vsem uporabnikom!

kmetek ::

Hey Ice:

a se da naštimati na Ubuntuju D-LINK DCS-930L IP spletno kamero WIFI?

Icematxyz ::

Glede na to, da jo poganja Linux jedro, verjetno da.

-Najprej jo priključi na usmerjevalnik žično in na usmerjevalniku odčitaj IP naslov priključene naprave (poskusi najprej kar http://192.168.0.20 ). Tega vpiši v naslov spletnega brskalnika in znašel se boš v spletnem vmesniku, oziroma nastavitvah za kamero (UI: admin Pass: prazno).

-Za ogled slike v živo (lokalno) lahko uporabiš spletni brskalnik (nameščena Java) ali uporabi kakšno namensko aplikacijo. Kamera je na primer podprta v Motion in ZoneMinder!

-Za oddaljen dostop/ogled videa v živo s pomočjo opcije MyDlink in uporabo aplikacije za mobilni telefon ustrezno nastavi kamero s podatki novo ustvarjenega MyDlink računa.

Zgodovina sprememb…

Kiborg ::

Imam Ubuntu 11.10 in Nokio N900. Če jo priključim preko kabla v mass storage mode, ne vidim vseh map ki so na telefonu. Manjkajo npr. documents. V win vidim vse mape. Malo nenavadno saj sta tako Maemo 5 in Ubuntu osnovana na Debianu.

kmetek ::

kaj pa samo snemanje itd icematxyz?

aha motion in zoneminder...kot totalni laik kako inštaliraš to? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Icematxyz ::

@Kiborg

Malo nenavadno saj sta tako Maemo 5 in Ubuntu osnovana na Debianu.


Resnično nenavadno.

-Dostopaš lahko samo do podatkov na pomnilniški kartici in ne na telefonu?
-Se slučajno kaj spremeni, če v Nautilus na lokaciji, kjer bi pričakoval omenjeno mapo pritisneš kombinacijo tipk CTRL + H? Se pravi verjetno znotraj mape "nokia n900" in ne znotraj mape pomnilniške kartice.

@kmetek

Totalni laik malo težje. Java namestiš:

sudo apt-get install icedtea-plugin

Potem znova zaženi računalnik in preveri zajemanje v FireFox znotraj nastavitev za IP kamero, ampak to ne omogoča zajemanja na podatkovni nosilec, če se ne motim.

Kakšen Motion boš moral usposobiti ali ZoneMinder ali kaj podobnega po kakšnem vodiču, kar za popolnega laika niti ne bo najbolj enostavno. Lahko te morda usmerim v pravo smer na primer za Motion. Uporabi računalnik, ki še nima vgrajene ali priključene kamere, tako, da bo ta edina.

sudo apt-get install motion

In potem imaš v:

gksudo gedit /etc/motion/motion.conf

"Nadzorno ploščo". To preuči, vse je opremljeno s komentarji in dokaj razumljivo.

Za to kamero boš najverjetneje moral spremeniti sledeče:

# URL to use if you are using a network camera, size will be autodetected (incl http:// ftp:// or file:///)
# Must be a URL that returns single jpeg pictures or a raw mjpeg stream. Default: Not defined
; netcam_url value

# Username and password for network camera (only if required). Default: not defined
# Syntax is user:password
; netcam_userpass value


V:

# URL to use if you are using a network camera, size will be autodetected (incl http:// ftp:// or file:///)
# Must be a URL that returns single jpeg pictures or a raw mjpeg stream. Default: Not defined
netcam_url http://ip_naslov/mjpeg.cgi

# Username and password for network camera (only if required). Default: not defined
# Syntax is user:password
netcam_userpass uporabnik:geslo


Se pravi vpiši ustrezen IP naslov in ustrezne podatke za dostop do kamere. Po tem zaženi Motion:

sudo motion

Privzete nastavitve zajemajo video, če kamera zazna gibanje, torej ob zaznanem gibanju pred kamero bi moral v mapi:

gksudo nautilus /tmp/motion

Najti kakšno novo datoteko, oziroma na spletnem naslovu v lokalnem omrežju:

http://localhost:8081

Spremljati zajemanje. Zdaj to je nek okvir, kako boš zadevo najverjetneje usposobil, kaj več pa boš moral sedaj postoriti sam. Ustvarjen video posnetek si lahko ogledaš v FireFox, ampak le če namestiš pred tem še Flash predvajalnik:

sudo apt-get install flashplugin-installer

Tako Java in Flash in še kaj lahko namestiš v enem koraku, če namestiš sledeč meta paket:

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

Kiborg ::

Pomnilniške kartice nimam. Problem je v bistvu še bolj nenavaden. Če priklopim telefon v mass storage mode, vidim večino map (3/4 približno) Nekatere pa preprosto manjkajo. Manjka na primer mapa documents. Lahko bi bila šifrirana, a ni saj jo Win lepo vidi.

Tako mimogrede, ali za poslovanje majhnega slovenskega podjetja obstaja rešitev za Linux podobna programu Birokrat? Gnu Cash ni narejen za EU...

Icematxyz ::

Pomnilniške kartice nimam. Problem je v bistvu še bolj nenavaden. Če priklopim telefon v mass storage mode, vidim večino map (3/4 približno) Nekatere pa preprosto manjkajo. Manjka na primer mapa documents. Lahko bi bila šifrirana, a ni saj jo Win lepo vidi.


Torej gre za priklopno točko "MyDocs" in kot sem omenil višje:

Se slučajno kaj spremeni, če v Nautilus na lokaciji, kjer bi pričakoval omenjeno mapo pritisneš kombinacijo tipk CTRL + H?


Se pravi naredi sledeče:

V Nautilus (Ubuntu OS) brskaš po vsebini mape MyDocs (N900), kjer so nekatere mape vidne, druge pa niso vidne, oziroma, kot sam praviš manjkajo. Pritisneš kombinacijo tipk na tipkovnici CTRL + H, ko je Nautilus okno aktivno in prikažejo se manjkajoče mape ali ne?

Drugo vprašanje, če se ne motim se je na slo-tech že na to temo razpravljalo in najbolje, da to tudi poiščeš in vprašaš še kaj tam ali pa odpreš namensko temo samo s tem vprašanjem!

Kiborg ::

Uf, se opravičujem za mojo nepazljivost. Ja očitno so bile nevidne kot si rekel. Ctrl+H je rešil težavo. Hvala.

Icematxyz ::

Kiborg je izjavil:

Uf, se opravičujem za mojo nepazljivost. Ja očitno so bile nevidne kot si rekel. Ctrl+H je rešil težavo. Hvala.


Super, samo da deluje.

V prihodnosti še lahko preizkusiš SSH, kako se obese na tem in drugih področjih.

Rias Gremory ::

Zanima me kako lahko odstranim te ikone (desno od skype znaka)? Včasih sem to lahko naredil in ikone v vrstici tudi poljubno premikal zdaj pa tega ni več. :|
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

čuhalev ::

Uporabljam xubuntu 12.04 in xfce4 se mi v določenih situacijah, ko uporablam CIFS, ne zažene. Konkretneje sumim, da xfce4-session izvede takšne operacije na disku, da dobim sledečo napako:



Enako napako lahko ustvarim tako, da iz konzole kot uporabnik zaženem xinit (kar pomeni, da je xserrver ok), nakar v terminal vnesem xfce4-session. S strace sem poskušal ugotoviti, kaj bi bilo narobe, vendar je poleg ogromnega izpisa težko ugotoviti.

Icematxyz ::

Rias Gremory je izjavil:

Zanima me kako lahko odstranim te ikone (desno od skype znaka)? Včasih sem to lahko naredil in ikone v vrstici tudi poljubno premikal zdaj pa tega ni več. :|


Ne, Gnome 2 ni več in GNOME Classic ni Gnome 2. Drugače pa Ubuntu 11.10 in predvsem Ubuntu 12.04 nudi dokaj dobro uporabniško izkušnjo tudi s GNOME Classic, oziroma kakšna nastavitev se lahko izvede naknadno tudi ročno.

-Če želiš dodati predmet na pult: Pritisni na tipko ALT -> desni klik na pult -> Dodaj na pult...
-Če želiš obstoječ predmet odstraniti/premakniti: Postavi se nad predmet na pultu -> pritisni na tipko ALT -> desni klik z miško -> izberi opcijo Premakni ali Odstrani s pulta.

Torej v tvojem primeru:

Postavi se z miško nad katerega koli od teh predmetov/zaganjalnikov na pultu -> pritisni na tipko ALT -> desni klik z miško -> izberi opcijo Premakni ali Odstrani s pulta.

@0154452

1.) Pri razvojnih različicah se pričakuje, da se boš znašel sam in razvojna različica se ne uporablja 24/7, če pa najdeš kakšno napako se to tudi prijavi na sledilnik hroščev.
2.) Xubuntu 12.04 si namestil na novo ali nadgradil, oziroma namestil strežniško različico in naknadno nameščal Xfce...?
3.) Slučajno zaganjaš Xubuntu tudi kot uporabnik root?

Kaj je izpis ukaza:

cd
ls -ld .config/

Rias Gremory ::

Hvala, najlepša ti dala. :)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.
««
2 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061176571 (45410) poweroff
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194221992 (157126) Zvezdica27
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180323 (146262) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133250 (96136) Icematxyz

Več podobnih tem