» »

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

««
15 / 17
»»

Icematxyz ::

Trenutno uporabljam Ubuntu (FireFox), ki ni poslovenjen, tako da:

Edit -> Preferences -> Applications

V iskalno vrstico vpišeš PDF in prestaviš privzeto dejanje na Always ask. Znova zaženi FireFox in klikni na povezavo s PDF dokumentom. Sedaj bi te moralo vprašati, kaj želiš da stori FireFox privzeto za takšen tip datoteke.

Če pa prav razumem, se skuša PDF dokument odpreti "znotraj FireFox"? FireFox trenutno še nima vgrajene podpore za ogled PDF datotek, torej se osredotočiti na kakšen "dodatek", ki odpre PDF datoteko "znotraj FireFox".

Tools -> Add-ons -> Plugins

Je tukaj omenjen PDF (Adobe Reader)? V programskem središču Ubuntu preveri, če imaš nameščen mozplugger, če je ti morda (Evince) povzroča težave.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Hmm, po updejtu kaže, da dela.
sudo poweroff

Icematxyz ::

Še dobro potem takem, da je Mozilla prešla na hitrejši razvojni cikel s FireFox in da se najnovejši FireFox na Ubuntu znajde med rednimi sistemskimi posodobitvami. ;)

Hexx ::

Mi zna kdo povedati kako lahko na grubu trajno odstrabim parameter "rhgb"(omogoča grafični boot) na vseh kernelih. Vem kako se da to narediti za vsakega posebaj ampak z updejti bi moral to delati vsakič hkrati.

Icematxyz ::

Hm, to nimaš ravno Ubuntu, ampak kakšno Fedoro ali Cento OS? Torej ko posodobiš jedro ti doda omenjen parameter, česar pa ne želiš?

Če prav razumem zadevo!

Hexx ::

Ja res imam Fedoro, pač ko se prikaže grub, ima kernel zraven še kup parametrov(če urediš zapis z tipko e preden bootaš sistem vidiš vse parametre).
In zanima me kako bi se dalo dolgoročno(da ob vsakem novem kernelu ne rabim spet spreminjati parametrov kernela v /boot/grub...) spremeniti enega od teh parametrov, če se to sploh da.
Predvideva da če je to možno, je postopek enak v Fedori in Ubuntuju, zato sprašujem tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hexx ()

Icematxyz ::

Kaj vrne sledeč ukaz:

cat /etc/default/grub | grep rhgb

Icematxyz ::

Intervju: Linus Torvalds: The King of Geeks (And Dad of 3)

Leta 2000 je Linus Torvalds moral Stevu Jobsu reči ne, ker se ni bil pripravljen odreči svojem hobby projektu in jedro v Mac OS (Mach) mu ni bilo preveč všeč. iJedra torej nikoli nismo dobili in verjetno tudi za to Robert Downey Jr. ne ve, kdo Linus Torvalds je, ampak, verjetno tudi za to, ker se je Linusov hobby projekt nadaljeval to ve Jon Hamm.

The King of Geeks



Svoj Mercedes sicer priganja do konca, podobno kot Michael Schumacher, česar pa sosedje najbolj ne odobravajo.

And Dad of 3



Spletne igre (HTML 5)

Čedalje več iger nudi podporo za WebGL, kar omogoča igranje iger kar v vašem priljubljenem spletnem brskalniku in to seveda brez dodatkov.

Igra 1: Trigger Rally
-Demo dodaja eksperimentalno podpora za WebGL
-Brskalnik: Chromium
-Grafična kartica: ATI HD 4650 (Fglrx)
-Zmogljivost: 60 FPS

Trigger Rally



Play Now

Igra 2: Cube 2: Sauerbraten
-Demo pogona prenesen na WebGL / JavaScript (prej C++ / OpenGL)
-"Nekaj let star MAC": 60 FPS

Cube 2: Sauerbraten



Vibes & HTML5 Game Development

Igra 3: Command and Conquer Tiberium Alliances

Command and Conquer Tiberium Alliances prinaša boj v vaš spletni brskalnik v tej epski MMO strategiji. Tekmuj ali sklepaj zavezništva s svojimi prijatelji v tej vsezemeljski bitki za dragocene vire. Uporaba HTML 5 tehnologije omogoča igralcem dostop do igre s katerega koli spletnega brskalnika, ki ima dostop do spleta, kar pomeni, da gre za enega prvih resnično prenosljivih strateških MMO naslovov, ki so trenutno na voljo na tržišču.



Play Now (Open Beta)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Hexx ::

@Icematxyz
Ukaz vrne:
GRUB_CMDLINE_LINUX="rd.md=0 rd.lvm=0 rd.dm=0 KEYTABLE=slovene quiet SYSFONT=latarcyrheb-sun16 rhgb rd.luks.uuid=luks-9e1b9880-2418-45b6-b94e-5f7b7e08faed LANG=en_US.UTF-8"
Moram od tu odstranit rhgb?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hexx ()

Icematxyz ::

Moram od tu odstranit rhgb?


Da, odstrani parameter rhgb in pazi na to, da bo ostal presledek. Po tem še poženi sledeč ukaz:

grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg

In potem preveri rezultat.

Hexx ::

Super, dela točno tako kot sem si želel.
Hvala Icematxyz!

Blinder ::

men se na kubuntu 11.10 scrasha tist muon package manager al kaj že je. Pa tut v terminalu noče več preko apt-get install inštalirat stvari. Čez 1 mesec nov install pa bo spet delalo, vsaj za nekaj časa :P
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Hexx ::

Povej kateri error vrne oz. kaj izpiše apt-get, pa bomo lažje predvideli kaj je težava.

Icematxyz ::

Hexx je izjavil:

Super, dela točno tako kot sem si želel.
Hvala Icematxyz!


Da, to je pomembna prvina, da lahko OS prilagodiš svojim željam. Lepo, da si rešil.

@Blinder

Kot pravi uporabnik @Hexx napiši napako, ki ti jo izpiše v terminalu, ker če ne deluje apt-get tudi GUI upravljalnik paketov ne bo deloval. "Okvarila" pa se zadeva najverjetneje ni brez "nekaj pomoči", kakorkoli brez, da napišeš sem napako, ki ti jo sporoči, pač ne bo šlo!

Blinder ::

Ne se trudit pomagat ker drugi mesec povozim to inštalacijo kubuntuja.

muon javi "executable: muon-installer pid 1918 signal: segmentation fault(11).
V terminalu če dam apt-get install javi "The following packages have unmet dependencies:
linux-headers-generic : Depends: linux-headers-3.0.0-16-generic but it is not installed
linux-image-generic : Depends: linux-image-3.0.0-16-generic but it is not installed
E: Unmet dependencies. Try using -f."
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Hexx ::

@Blinder
Možno da bo naslednji ukaz popravil napako, poženi ga in povej kaj izpiše.
sudo apt-get -f install

Blinder ::

Hexx je izjavil:

@Blinder
Možno da bo naslednji ukaz popravil napako, poženi ga in povej kaj izpiše.
sudo apt-get -f install


To mi je javilo in sem dal da pač inštalira kar želi. Bom videl po rebootu če bo delalo vse v redu. Thx :)

The following extra packages will be installed:
linux-headers-3.0.0-16 linux-headers-3.0.0-16-generic
linux-image-3.0.0-16-generic
Suggested packages:
fdutils linux-doc-3.0.0 linux-source-3.0.0 linux-tools
The following NEW packages will be installed:
linux-headers-3.0.0-16 linux-headers-3.0.0-16-generic
linux-image-3.0.0-16-generic
0 upgraded, 3 newly installed, 0 to remove and 50 not upgraded.
6 not fully installed or removed.
Need to get 49.2 MB of archives.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Icematxyz ::

Verjetno si zadevo uredil po predlogu uporabnika @Hexx zdaj še pa edino posodobi operacijski sistem s posodobitvami, ki so na voljo.

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade


FireFox 14



Višje smo ravno govorili o PDF in o FireFox. FireFox 14 dobiva začetno podporo za ogled PDF dokumentov. Ogledovalnik PDF dokumentov temelji na HTML 5 tehnologiji. Morebitna težava, ki pa trenutno še ostaja je ta, da bo PDF ogledovalnik na voljo šele čez 3 FireFox različice!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Kiborg ::

Torej ker me je matral firbec kako je kaj z igrami na Ubuntuju sem si namestil Playdeb. Z namestitvami iger nimam težav, in te tudi lepo delujejo, problem pa je da jih ne najdem v programskem središču in jih tako ne morem odstraniti. Sicer se jih gotovo da odstraniti preko konzole a bi bilo preko središča pregledneje, saj sem morda za kakšno igro že pozabil da je nameščena. Zanimivo je da jih v zgodovini namestitev vidim.

lopov ::

Hoj, eno simpl vprašanje :)

Imam T500 s preklopno grafiko starejše sorte in sicer AMD3650/4500MHD. Uporabljam switcheroo in sicer se prijavim v sistem, v terminal vtipkam "sudo su -" in nato izklopim ATI grafiko:

cd /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo
echo OFF > /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch

No, vprašanje se glasi, kam moram vtaknit spodnje vrstice, da se izvede samodejno ob zagonu :)

Hvala,
b.

Edit: sicer sem našel https://help.ubuntu.com/community/Hybri... , ampak ... a res rabim vso solato, se ne da rešit z neko simpl skripto ki vsebuje zgolj zgornji vrstici?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lopov ::

Eh, najlepše sam sebi odgovarjat ... Vse skupaj sem vtaknil v /etc/rc.local po navodilih z http://asusm51ta-with-linux.blogspot.co...

Edino s priloženo skripto za mam problem(e) ker bi jo moral "malce" spremnit, vsebuje gnome in openbox, jaz pa uporabljam unity in cinnamon :P

xandros ::

Dobim napako pri update:
Error authenticating some packages

It was not possible to authenticate some packages. This may be a transient network problem. You may want to try again later. See below for a list of unauthenticated packages.

Spodaj pa napise virtualbox-4.1

Kako to resiti?

Icematxyz ::

@lopov

1.) Nisem se poglabljal v to, kaj počneš, ampak da, uporaba /etc/rc.local je ena izmed možnosti za izvedbo ukaza ali zagon izvršilne datoteke po zagonu računalnika s skrbniškimi pravicami.

2.) Glede "skripte", če misliš na del "$DESKTOP_SESSION" = "gnome" in "$DESKTOP_SESSION" = "openbox" potem preprosto po vpisu v sejo v terminal vpiši:

echo "$DESKTOP_SESSION"

In menim, da težave več ni?

@xandros

Nisem se poglabljal, ampak, ker omenjaš VirtualBox in predvidevam, da ne uporabljaš različice v USC sledi navodilom na strani za prejem:

gksudo gedit /etc/apt/sources.list

Dodaj na konec vrstico:

deb http://download.virtualbox.org/virtualbox/debian oneiric contrib


Vpiši v terminal ukaz:

wget -q http://download.virtualbox.org/virtualbox/debian/oracle_vbox.asc -O- | sudo apt-key add -


Potem težave verjetno več ne bo?

sudo apt-get update

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

@Kiborg

Torej ker me je matral firbec kako je kaj z igrami na Ubuntuju sem si namestil Playdeb.


Z igrami, ki so na voljo za Linux pod Ubuntu ponavadi ni težav. Na primer OilRush, ki se trenutno nahaja na prvem mestu med plačljivimi aplikacijami v programskem središču Ubuntu (USC) z novejšo Nvidia (in verjetno tudi AMD) strojno opremo lahko igraš brez težav na najvišjih nastavitvah. Če zahtevaš več je za Linux že na voljo zaprto kodni gonilnik za grafično kartico iz družine Kepler Nvidia GeForce GTX 680, ki zlahka opravi z različnimi "benchmark testi" pod Linux:

Unigine Sanctuary: 1920 x 1080 @ 210 FPS
Unigine Tropics: 1920 x 1080 @ 170 FPS
Unigine Heaven (3.0): 1920 x 1080 @ 99 FPS

Phoronix

Steam uradne podpore za Linux uporabnike ne nudi (razen HTML 5 iger), ampak obstaja pa konkurenca, na primer Desura, ki ponuja tako uraden odjemalec, kot zanimive naslove za Linux uporabnike. Na primer:



Vibes & Desura & Pudding Panic

Igre najdeš še privzeto v USC in verjetno si že slišal za Humble Bundle...

Glede PlayDeb. Moje mnenje je, da težave več nimaš, torej odpri USC in to preveri, če jo še imaš:

sudo apt-get purge playdeb
wget http://archive.getdeb.net/install_deb/playdeb_0.3-1~getdeb1_all.deb
sudo dpkg -i playdeb_0.3-1~getdeb1_all.deb
sudo apt-get update


Potem pa:
-Odjava/prijava v sejo.
-Zaženi USC in preveri.

xandros ::

v /etc/apt/sources.list ze imam vrstico
deb http://download.virtualbox.org/virtualb... oneiric contrib

kaj sedaj?

Kiborg ::

Icematxyz je izjavil:

@Kiborg

Torej ker me je matral firbec kako je kaj z igrami na Ubuntuju sem si namestil Playdeb.


Z igrami, ki so na voljo za Linux pod Ubuntu ponavadi ni težav. Na primer OilRush, ki se trenutno nahaja na prvem mestu med plačljivimi aplikacijami v programskem središču Ubuntu (USC) z novejšo Nvidia (in verjetno tudi AMD) strojno opremo lahko igraš brez težav na najvišjih nastavitvah. Če zahtevaš več je za Linux že na voljo zaprto kodni gonilnik za grafično kartico iz družine Kepler Nvidia GeForce GTX 680, ki zlahka opravi z različnimi "benchmark testi" pod Linux:

Unigine Sanctuary: 1920 x 1080 @ 210 FPS
Unigine Tropics: 1920 x 1080 @ 170 FPS
Unigine Heaven (3.0): 1920 x 1080 @ 99 FPS

Phoronix

Steam uradne podpore za Linux uporabnike ne nudi (razen HTML 5 iger), ampak obstaja pa konkurenca, na primer Desura, ki ponuja tako uraden odjemalec, kot zanimive naslove za Linux uporabnike. Na primer:



Vibes & Desura & Pudding Panic

Igre najdeš še privzeto v USC in verjetno si že slišal za Humble Bundle...

Glede PlayDeb. Moje mnenje je, da težave več nimaš, torej odpri USC in to preveri, če jo še imaš:

sudo apt-get purge playdeb
wget http://archive.getdeb.net/install_deb/p...
sudo dpkg -i playdeb_0.3-1~getdeb1_all.deb
sudo apt-get update


Potem pa:
-Odjava/prijava v sejo.
-Zaženi USC in preveri.


Hvala. Sedaj vidim tudi to skupino paketov.

Icematxyz ::

Hvala. Sedaj vidim tudi to skupino paketov.


Super.

kaj sedaj?


Drug ukaz je uspešno uvozil ključ? Če je in še vedno imaš težavo vpiši v terminal ukaz:

sudo apt-get update

In prilepi sem izpis!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Na voljo je Gnome 3.4, ampak praznovali ne bodo le razvijalci in uporabniki Gnome namiznega okolja. Red Hat je namreč dosegel/presegel dolgo pričakovan mejnik:

Red Hat revenues exceed a billion dollars

Aston_11 ::

Po upgrajdu iz 11.04 na 11.10 mi manjkajo ikonice za križec, minimaliziranje in manjše okno. Kako vrnem te stvari, da bodo nazaj gor?

Icematxyz ::

1.) Zamenjaj preobleko. Na primer, če uporabljaš Ambiance ali kakšno "custom preobleko" preklopi na Radiance (in nazaj) in preveri stanje.

2.) Alt + F2 in vpiši unity --reset in preveri, če se kaj spremeni, torej tudi po ponovnem zagonu računalnika!

Icematxyz ::

Preprost "task manager" Nitro:

Nitro



iLove

V katerem si lahko zabeležite razna opravila. Na primer, pripravi Ubuntu na razvoj Android aplikacij:

Android SDK



How to set up Ubuntu Linux for Android Development

Opravi gradnjo Boot2Gecko mobilnega operacijskega sistema in ga zaženi v FireFox:

Boot2Gecko



Building Boot2Gecko(B2G) on Ubuntu

Preizkusi "rezanje posnetkov" v Novacut urejevalniku videa:

Novacut





Cutting with Novacut 12.03 & Try Now (Oneiric in Precise PPA)

Zgodovina sprememb…

knuspi ::

Ker se že dolgo nisem oglasil s kako težavo in ker je tak lep dan...
Z ubuntu tweak sem počistil stare kernele (15), 16ko pa pustil - sicer sem na 17. Srečen, ker sem opravil dobro delo, sem rebootal in se znašel v purple screenu: pod napisom ubuntu napolni vse pikice, potem pa nič. A sem (spet) kaj narobe naredil?

Icematxyz ::

Zadnjega jedra Ubuntu Tweak ne prikaže, kot opcijo za odstranitev in tudi odstranitev prejšnjih naj ne bi imela vpliva na zadnje jedro. Si še kaj počel tudi ročno?

Skratka sedaj imaš 2 jedri in zadnje se ne zažene uspešno? Kaj pa drugo jedro 3.0.0-16?

knuspi ::

Ročno odstranjeval jedra? Ne.
Tudi 16 sem zagnal - ista figa. Za povrh pa sedaj, ko sem ga moral ročno izklopit, ekran ne pokaže več ničesar, niti bios screena...

Popravek: sem le prišel v grub. Dve opciji: 16-generic ali 16-generic-pae?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knuspi ()

Rias Gremory ::

Kolikor vem je fora pae kernela ta, da podpira več kot 4gb rama v 32- bitnih sistemih.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

Popravek: sem le prišel v grub. Dve opciji: 16-generic ali 16-generic-pae?


To že nakazuje, da se je v preteklosti kaj na tem področju "eksperimentiralo". Izberi jedro 3.0.0-16-generic in povej, če je zagon uspešen!

knuspi ::

16, ki sem ga omenjal zgoraj je bil torej generic-pae. Sedaj sem zagnal 16-generic in še vedno gledam purple screen.

Icematxyz ::

1.) Katere točno opcije se nahajajo v Grub 2.
2.) Virtualni terminal (CTRL + ALT + F1) deluje in ima delujočo internetno povezavo?
3.) Katera grafična kartica in gonilnik za njo in kako je bil nameščen (ročno ali Dodatni gonilniki)?

Za začetek pa izključi računalnik in zaslon in poskusi ponovno zagon z zadnjim jedrom.

CTRL + ALT + F1 in se vpiši in vpiši ukaz:

sudo service lightdm restart

knuspi ::

1.) 17-generic
17-generic recovery mode
16-generic-pae
16-generic-pae recovery mode
16-generic
16-generic recovery mode

3.) ATI Radeon Mobility HD5470, Additional drivers

2.) Hm. Kako pa naj pridem v terminal?

Icematxyz ::

2.) Hm. Kako pa naj pridem v terminal?


Ko se Ubuntu zažene in prideš do točke, ko se zagon ustavi pritisni kombinacijo tipk CTRL + ALT + F1.

knuspi ::

Ko se Ubuntu zažene in prideš do točke, ko se zagon ustavi pritisni kombinacijo tipk CTRL + ALT + F1.

Ne gre.

Icematxyz ::

Tukaj je se še nekaj drugega zgodilo/naredilo in ne le odstranilo starejše jedro z Ubuntu Tweak.

Zdaj verjetno si vsa tri jedra poskusil in je rezultat enak? Če še katerega nisi ga poskusi in če ne bo delovalo potem poskusi sledeče:

Izberi najnovejše jedro v Grub 2 in pritisni na tipko e in poišči parametra quiet splash in dodaj parameter xforcevesa.

Po tem postopku prideš do namizja?

knuspi ::

Tu bom potreboval podrobnejša navodila. V 17-generic-pae najdem le en parameter s quiet splash in sicer: quiet splash vt.handoff=7. Kam dodam parameter xforcevesa?

P.S.: Vede nisem naredil nič drugega. Sem pa nedavno tega ob updatu že imel težave z grafiko.

Icematxyz ::

Med parametra quiet splash vpiši in pazi na presledke. Se pravi iz quiet splash spremeni v quiet xforcevesa splash in poženi.

knuspi ::

Vpisal in stinsil F10. Ostajam pri purple screenu.
Kaj pa recovery mode? Pri roki imam tudi Ubuntu 11.04 - bi to kaj koristilo?

Dodajam: spomnil sem se, da sem v ubuntu tweak med package configs pobrisal fglrx-update.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knuspi ()

Icematxyz ::

Sumim, da je težava povezana z grafiko, ampak ne vidim razloga, zakaj bi to sprožil Ubuntu Tweak.

Dodajam: spomnil sem se, da sem v ubuntu tweak med package configs pobrisal fglrx-update.


Tu nekje se nahaja težava da. Po vsej verjetnosti se je kaj povezanega s gonilnikom za grafiko odstranilo.

Da, poskusi recovery mode in opcijo za ukazno vrstico s omrežno podporo in povej če to deluje.

knuspi ::

recovery mode 17-generic-pae

recovery menu (limited read-only menu)
opcije: resume, fsck, remount, root
?

Icematxyz ::

remount in potem izberi ukazno vrstico z omrežno podporo in preveri, če imaš potem dostop do interneta.

ping slo-tech.com

knuspi ::

ping: unknown host slo-tech.com :S

Icematxyz ::

Seveda, kaj pa drugega. Poskusi sledeče in znova zaženi računalnik:

sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.old
««
15 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194221998 (157132) Zvezdica27
»

Ubuntu 11.10 nared (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18433020 (24049) MrStein
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435440 (28583) panteist
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166314 (138961) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725530 (22763) MrStein

Več podobnih tem