» »

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

««
2 / 17
»»

Icematxyz ::

Uradno v Ubuntu 11.10 kolikor vem ne.

Če pa bo kdo želel to "zmogljivost" tako močno, da bo dejansko kaj pripravljen za to narediti, potem pa verjetno bo tudi to možno da, oziroma bi že lahko bilo. Sklepam torej, da tisti, ki dejansko uporabljajo Unity lupino nimajo tako močne želje in jim zadeva odgovarja zaenkrat takšna kot je.

opeter ::

Verjetno večini res odgovarja, da nočejo ponuditi te opcije ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

Na voljo je Ubuntu 11.10 Alpha 3.

New Gwibber



Še nekaj Unity novosti:

Launcher Opacity



Unity Progress Report: More, more, more

Pa še morda ena za "razmišljanje". Če se "BFB" preseli v Unity Launcher:

BFB Move



Potem je marsikaj mogoče? ;)

Vibes

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Icematxyz ::

Thunderbird integracija!

Pošiljanje priponk iz namizja in iz pisarniškega paketa, integracija v MessagingMenu, UnityLauncher (števci), NotifyOSD... lepo napreduje, manjka pa še torej EDS integracija, ki bo omogočala med drugim tudi Ubuntu One sinhronizacijo kontaktov.

Mike Conley, ki razvija večino te integracije je po nekaj mesecih dela predstavil trenutno stanje projekta. Na spodnjih dveh povezavah si je moč ogledati video posnetek trenutnega stanja in na voljo je tudi že dodatek za testiranje za Oneiric Ocelot "testne uporabnike".

Blog & Project page

Icematxyz ::

Pa še ena bolj zanimivih (majnših) novosti:

Thanks to Treviño, indicators can now invoke advanced functionality by middle-clicking on them. Note that this will not generally show menus or provide functionality that is only accessible that way. So middle clicking is more like shortcut keys. This paves the way for muting sound by middle-clicking on the sound indicator fixing http://pad.lv/609860


Torej v praksi ne rabiš več kliknit na:

SoundMenu -> Utišaj in potem SoundMenu -> Prekliči utišanje.

Ampak le postaviš miško nad SoundMenu in s pritiskanjem na sredinski gumb miške upravljaš s tem področjem!

Icematxyz ::

Je še kdo morda testiral zagonski čas Ubuntu 11.10 na SSD? Je bil slučajno presenečen?

Icematxyz ::

Vidim, da tudi drugi opažajo podobno, tudi s klasičnimi HDD.

Ubuntu 11.10: Fast And Friendly

Icematxyz ::

Thunderbird bo privzet poštni odjemalec v Ubuntu 11.10. Razvojna različica Ubuntu 11.10 prav tako dobiva novo preobleko za pozdravno okno:

Prijavno Okno



Tudi Unity 2D nakazuje nekaj novosti, ki se obetajo Ubuntu uporabnikom:

Premik Gumba



Lenses to Dash



Revamped Filtri

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

dux ::

Pred kratkim sem namestil Ubuntu 11.10 alfa 3. Unity 3D ima še nekaj memory bugov, 2D pa lepo dela, sploh z zadnjimi spremembami.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

Še nekaj novosti, ki jih že nakazuje Unity 2D:

Let the Music Play

 Music Lens

Music Lens



 Music Lens

Music Lens



Let the User Switch

 User Switch

User Switch



Let the Theme Shine

 Light Themes

Light Themes



OMG

In pa tudi Thunderbird v Ubuntu 11.10 potrebuje novo preobleko, za uspešno predstavitev seveda, kot privzet poštni odjemalec:

I felt it was time to give some love to the Linux theme again...

...Especially with the possibility of Thunderbird becoming the default in the next Ubuntu release.


 Thunderbird Theme

Thunderbird Theme




Andreas Nilsson

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Pozabil sem omeniti nekaj dni nazaj, kaj je prvič privzeto na Ubuntu (11.10) namestil upravljalnik posodobitev in sicer gre za libwayland0. :P

Icematxyz ::

Na začetku te teme @BigWhale omenja integracijo med Gwibber in EDS. Kratek opis delovanja EDS s strani razvijalca Thunderbird integracije.

Naslednji cilj, ki morda ne bo dosežen v Ubuntu 11.10 je integracija med Lightning in EDS. Kaj to pomeni v praksi?

indicator-datetime (Clock)



Lightning



Indicator-datetime integration

When we click on an event in the indicator-datetime applet, we want Thunderbird to open with the Lightning tab focused, and the selected event in view. If we click on the “Add Event” menu item, we should be brought to the dialog that allows users to add new events to their EDS calendar. Also, when a user double-clicks on a particular day in the indicator-datetime applet, we want that day to open up in Lightning.


Vir

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

opeter ::

Lepo se tole razvija. Bom počakal, da finalizirajo Unity 2D in ga bom takoj preizkusil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Sims ::

Evo, tudi jaz sem se spravil testirati zadeve. Trenutno bom pripomnil le eno, kaj sem opazil tudi že prej. Če se gremo integracijo, potem naj Firefox uporablja isti "scroll bar" na desni strani kot celoten sistem. Tale novi kvadratek v Unity mi je prav všečen. Firefox pa ima nekega ovalnega sivega. Ne gre skupaj ... Thunderbird mi je všeč in tudi indikator dobro deluje. Levo v "launcher-ju" pogrešam nekaj v smislu: desni miškin gumb, nato "add program" in nato dodaš poljuben program ...

LP.

Sims

dux ::

Ubuntu 11.10 je kakšna 2 tedna na mojem prenosniku. Z unity 3D opažam upočasnjevanje (na netbooku), unity 2D pa lepo deluje.

Sploh mi je všeč zadnja sprememba leč (lense).
Upanje je v nasih odlocitvah

Sims ::

Aha, pozabil omenit. Tudi jaz uporabljam Unity 2D na prenosniku. 3D se mi ve tem trenutku niti ne zažene. Na primer 11.04 na istem prenosniku dela v nulo.

Icematxyz ::

Lepo se tole razvija. Bom počakal, da finalizirajo Unity 2D in ga bom takoj preizkusil.


Vsako novo različico Ubuntu bodo tudi v Unity 2D nove lastnosti/zmogljivosti da.

Če se gremo integracijo, potem naj Firefox uporablja isti "scroll bar" na desni strani kot celoten sistem. Tale novi kvadratek v Unity mi je prav všečen. Firefox pa ima nekega ovalnega sivega. Ne gre skupaj ...


Da "novi kvadratek" (Overlay Scrollbars) je všečen in radi bi ga imeli povsod! Se strinjam. ;)

Ampak, različni "toolkiti" za GUI aplikacije pod Linux so pač dejstvo in ni lahko čez noč doseči želenega stanja, to je podpora za Overlay Scrollbars pri večini aplikacij. Zagotovo pa se dela v to smer. Se pravi Qt, XUL (FireFox, Thunderbird), Chromium, wxWidgets...

Despite our efforts to materialize our vision, there are many toolkits that need to implement them to provide a consistent experience across Unity. We would be more than happy to assist anyone interested in this work stream, in particular: XUL, Qt and the web browser Chromium. If you're willing to help or you have any question related to the implementation and the technology used, don't hesitate contacting our software engineer Andrea Cimitan


Christian Giordano

Levo v "launcher-ju" pogrešam nekaj v smislu: desni miškin gumb, nato "add program" in nato dodaš poljuben program ..


V bistvu zadeva je narejena tako, da izvedeš Drag & Drop iz Dash (Application Lens) v Unity Launcher. V Ubuntu 11.10 zaenkrat to ne deluje dobro! V Ubuntu 11.04 (Unity 3D) pa to deluje že sedaj. Se pravi bolj se gre v smer razvoja Drag & Drop zmogljivosti, kot kakšen drug pristop.

Sploh mi je všeč zadnja sprememba leč (lense).


Je sprememba OK da. Se pravi več prostora v Unity Launcher in vse kar potrebuješ najdeš v Dash.

BigWhale ::

Icematxyz je izjavil:

Na začetku te teme @BigWhale omenja integracijo med Gwibber in EDS.


Gwibber se v tej verziji verjetno se ne bo sparil z EDS. Preden sem sel na dopust (29. 7.) se nekaj kriticnih bugov ni bilo odpravljenih in introspection za EDS se ni deloval. Zdaj so ti bugi ze odpravljeni in bom nadaljeval z delom. Takoj, ko vse maile preberem. :))

Icematxyz ::

BigWhale je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

Na začetku te teme @BigWhale omenja integracijo med Gwibber in EDS.


Gwibber se v tej verziji verjetno se ne bo sparil z EDS. Preden sem sel na dopust (29. 7.) se nekaj kriticnih bugov ni bilo odpravljenih in introspection za EDS se ni deloval. Zdaj so ti bugi ze odpravljeni in bom nadaljeval z delom. Takoj, ko vse maile preberem. :))


Nič se ne mudi! Kako pa bi bilo, če bi naenkrat "dobili vse". ;)

Sims ::

Eno vprašanje. Nikjer ne najdem "videz" oziroma "apperience". To pomeni, da ne bo možno "custom" nastavljat theme in podobno? Ali samo sedaj manjka v Alfa verziji? Ali celo samo meni manjka? :D

LP.

sims

Icematxyz ::

Sims je izjavil:

Eno vprašanje. Nikjer ne najdem "videz" oziroma "apperience". To pomeni, da ne bo možno "custom" nastavljat theme in podobno? Ali samo sedaj manjka v Alfa verziji? Ali celo samo meni manjka? :D

LP.

sims


Zanekrat in verjetno še nekaj časa je GUI postopek za GNOME 3 takšen. Odpri programsko središče Ubuntu in vpiši Tweak Advanced Settings. Priporočam ti, da zaenkrat, kar od tukaj dodaš zaganjalnik v Unity Launcher med namestitvijo aplikacije. Tukaj boš tudi našel nekaj željenih nastavitev.

CaqKa ::

hmmm zgleda da bom hkrati z operaterjem mobilne telefonije še OS zamenjal? huh. kak to napreduje na ubuntuju.

dux ::

@Sims: V Gnome 3.0 je izginilo lepo število dokaj osnovnih zmožnosti. Poleg nastavitev videza si tako na primer ne boš mogel nastaviti ohranjevalnika zaslona (imaš na voljo le črn zaslon).
Sčasoma se bodo (upam) pojavile v Gnome-u. Za ohranjevalnik zaslona pa vem, da Ubuntu razvijalci razmišljajo o drugih možnostih kako ga na alternativen način spraviti v 11.10.

Da še malo pokomentiram svoje preizkušanje. Danes sem prvič po dolgem času preizkusil Unity 3D in deluje zelo zelo dobro (gladko in hitro tudi na netbooku, po 30 minutah mi še zdaleč ni požrl RAM-a, kar je velik napredek). Tudi odpiranje Dash in iskanje deluje bistveno hitreje (ni več občutka čakanja).

Glede na to, da sta na voljo še slaba 2 mesece za popravke in izboljšave, verjamem da bo unity 3D v 11.10 super. Škoda le, da je bil privzet že v 11.04 in ima sedaj pri veliko ljudeh slab priokus.
Upanje je v nasih odlocitvah

Sims ::

Aha, hvala vama za odgovor. Mene je tudi Unity navdušil. Pač malo več možnosti nastavljanja bi želel. Me pa ne moti, če to dosežem z raznimi Tweak dodatki.

Sem pa ugotovil, da imam dejansko prazno namizje. Le ozadje, ki je enobarvno :D Sedaj je vprašanje, s čim bi napolnil namizje? Morda z raznimi "Screenlets-i"? Nisem še našel nekaj takega kot je v vinsih Note. Oziroma tistega, ko sem našel ni delal tako kot mora. Tu vidim nek maneverski prostor. Namesto ozadja bi lahko bil nekje kr "integriran" nautilus, da bi kr brskal po datotekah. Če bi te pa moto bi pa kliknil "puščico" in bi se le ta skril. Ali pa "note", ki deluje kot da je napisan na "wallpaper" in ne kot dodaten okvirček. Malo sem zašel... :D Pač neke misli.

LP.

Sims

dux ::

@Sims: Če imaš rad sistemsko statistiko vedno pri roki, poskusi s Conky, ki ga lahko pripraviš tudi do lepega videza.

Poglej si pa tudi projekt screenlets.
Upanje je v nasih odlocitvah

CaqKa ::

kaj pa je narobe z unity (3d)? jaz imam na netbooku z ubuntu 11.04 pa ne opazim kakih zatikanj ali pa bugov?
zakaj slab priokus?

dux ::

@CaqKa: V 11.04 tudi meni v redu dela, govoril sem za 11.10 (do 2 tednov nazaj so bili hudi memory leaki).

Slab priokus pa so imeli tisti, ki so imeli težave. Te so imeli nekateri uporabniki (tudi tisti, ki jih jaz poznam) z NVidijinimi karticami. Je pa (pri tistih nekaj 10 uporabnikih, ki jih jaz poznam) situacija po 4 mesecih posodobitev opazno boljša.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

Icematxyz ::

Ubuntu hit feature freeze last week, which means for most intents and purposes the features for 11.10 and are now in place, and the remainder of the cycle is left for bug fixing and polish, as you can see the contributor team has been quite busy!



Unity Contributor Report: So Long Feature Freeze!

Še nekaj poletnega branja:

Dash takes shape for 11.10 Unity

CaqKa ::

Nekaj me zanima... imam sicer ubuntu 11.04 vendar bi želel kake buge sporočit.
nekaj sem tam opazil pri prevodih.

naslednja zadeva ki me matra pa je ko zgoraj desno klikneš na on/off gumb se vse prevečkrat zgodi, da ko se z miško premakneš dol in levo, da se zadeva že dokaj hitro odpre na sosednjem bolj levem menuju.

podobni gui problem ima tudi tale launchbar na levi strani... na cajte, ko se z miško pelješ čist levo sploh ne reagira, na cajte se samo do polovice odpre...
te zadeve bi blo nekak rešit ko so prav annoying.

b ::

Če hočeš, da se odpre, moraš zapeljat z miško prav do roba zaslona. Razen čisto v zgornjem kotu je par desetink sekunde zamika pri odpiranju, da se ti ne odpira vsakič, ko se z mišjo dotakneš roba.

Polovično odpiranje sem jaz zasledil samo zgoraj na Ubuntu ikoni. Če pripelješ miško z desne, se ti odpira obratnosorazmerno z oddaljenostjo od roba. Se pravi ko imaš miško na sredini ubuntu ikone, se ti launcher odpre do polovice in se odpira tako kot se premikaš proti robu. Je to to, ali si našel kakšen bug?

Icematxyz ::

podobni gui problem ima tudi tale launchbar na levi strani... na cajte, ko se z miško pelješ čist levo sploh ne reagira, na cajte se samo do polovice odpre...
te zadeve bi blo nekak rešit ko so prav annoying.


Unity Launcher imam sam zaenkrat prikazan ves čas. Se pravi brez "umikanja".

dux ::

CaqKa je izjavil:

Nekaj me zanima... imam sicer ubuntu 11.04 vendar bi želel kake buge sporočit.
nekaj sem tam opazil pri prevodih.


Klikni sem.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

The company Calxeda, for example, is already taking ARM processors and working on creating systems with 120 quad-core ARM A9 processors in a 2U server that draws around only 600 watts of power.


Ubuntu 11.10 will ship with ARM server support

Icematxyz ::

Unity Greeter

Unity Greeter



System Settings

System Settings



"Online Accounts" (GNOME Online Accounts 3.1.1), at the very begging in Oneiric, with support for Google accounts (more will probably follow, as well as integration into various apps)


Online Accounts



"Color" (colord-based), despite being at its early beginnings, supports color calibration for scanners, printers, webcams, cameras (under Add device-->Device type) and adding profiles ("Add profile")


Color Profiles



Profile Viewer



ColorD

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Changing theme



Multi-window switching



Ubuntu 11.10 Update

Unity



Ubuntu 11.10 Development Update

Zgodovina sprememb…

echoman ::

Sem naložil posodobitve na 11.10 in prvo, kar me je presenetilo, je bilo programsko središče. Me pa zanima, kakšna bo zamenjava programa za pošto - ali bo Evolution ostal nameščen, če imam v njem pošto oz. se bo pošta kopirala v Thunderbird in bo Evolution izbrisan ob nadgradnji?

LP, echoman

BigWhale ::

Izbrisalo se ne bo nic, posta bo pa povsod, ce uporabljas IMAP dostop do postnega streznika. Lokalno vsak postni program hrani posto drugace.

dux ::

@echoman: Če si nadgradil na 11.10, bo evolution ostal (ne bo odstranjen).
Tudi če narediš svežo namestitev in obdržiš svoj prejšnji profil (ločen home) in nato namestiš evolution, bodo vsa tvoja pošta, stiki in podobno že tam.
Upanje je v nasih odlocitvah

echoman ::

Ubuntu 11.10 imam nameščen v VBoxu, nisem pa nadgrajeval, sem naredil čisto namestitev. Se pravi, da ko bom nadgradil (ob izidu, seveda) iz 11.04, bo Evolution ostal z vso pošto, Thunderbird pa se bo le namestil poleg?

Zanima me še, katera nadgradnja je bolj stabilna/hitrejša - preko prenosa posodobitev ali z nadgradnjo iz USBja?

LP, echoman

Icematxyz ::

S tem da moje mnenje je še vedno, da uporaba razvojne različice Ubuntu za 24/7 je WRONG. Testiranje, spremljanje razvoja, razvijanje, prijavljanje hroščev... DA. Uporaba 24/7 pa NE.

Icematxyz ::

bo Evolution ostal z vso pošto, Thunderbird pa se bo le namestil poleg?


Da, kot sta rekla @dux in @BigWhale

Zanima me še, katera nadgradnja je bolj stabilna/hitrejša - preko prenosa posodobitev ali z nadgradnjo iz USBja?


Lepo z "žično kartico", ki deluje brez težav "out-of-the-box", kar "preko spleta" posodobiš/nadgradiš in to je to!

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

echoman je izjavil:

Ubuntu 11.10 imam nameščen v VBoxu, nisem pa nadgrajeval, sem naredil čisto namestitev. Se pravi, da ko bom nadgradil (ob izidu, seveda) iz 11.04, bo Evolution ostal z vso pošto, Thunderbird pa se bo le namestil poleg?


Ce nisi imel thunderbirda instaliranega sedaj, se ti tudi po novem ne bo kar sam od sebe namestil. Privzeti odjemalec za posto je se vedno (vsaj zaenkrat) Evolution.

poweroff ::

Kateri Network Manager se pa uporablja v tej različici?
sudo poweroff

dux ::

Trenutna različica je 0.9.0-0ubuntu1, ki prinaša kar nekaj prednosti (za določene primere) v primerjavi z 0.8.4, ki je v 11.04.
Upanje je v nasih odlocitvah

Aston_11 ::

Icematxyz je izjavil:

Vidim, da tudi drugi opažajo podobno, tudi s klasičnimi HDD.

Ubuntu 11.10: Fast And Friendly


Pri meni ni bil nič bolj hiter od 11.04

Icematxyz ::

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Kljub vsem "pripombam" o delovanju strojne opreme pod Ubuntu (Linux) (pričakovano) lokalne HCL liste ne zaživijo pogosto. Zato je toliko bolj spodbudno, da v razvojnem ciklu Ubuntu 11.10 Ubuntu uporabniki dobivamo še eno že omenjeno novost. Svojo podobo dobiva tudi spletna stran:

Ubuntu Friendly



Ubuntu Friendly



Ara Pulido

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Stock Drivers will be always available in Jockey.

If a new stable (not beta) version of driver is released, a new option will be added in Jockey that will allow users to upgrade driver. It will not be a mandatory update.

Updates will be provided for proprietary drivers only

Driver updates will be provided for first six months only


Še ena zanimiva novost, ki bo ko kaže na voljo v Ubuntu 11.10 za uporabnike AMD in Nvidia zaprto kodnih gonilnikov za grafične kartice. Možnost nadgradnje na novejšo različico stabilnih gonilnikov s pomočjo GUI orodja "Dodatni gonilniki".

Icematxyz ::

««
2 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194221993 (157127) Zvezdica27
»

Ubuntu 11.10 nared (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18433020 (24049) MrStein
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435440 (28583) panteist
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166306 (138953) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725528 (22761) MrStein

Več podobnih tem