» »

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

««
8 / 22
»»

echoman ::

Sem najprej preizkusil prvo točko in deluje. Nenavadna stvar je le, da VLC ves čas šteka - če v celozaslonskem načinu želim preklopit kanal, nekaj utripne nato pa se ne zgodi nič. Potreben je izhod iz celozaslonskega načina in preklop programa.

Me pa trenutno bolj kot vse ostalo najbolj zanima, če slučajno lahko poškodujem grafično ali kak drug del strojne opreme?

Hvala! :)

EDIT: Slika včasih kar utripa, mi pa vmes nenavadno kar naenkrat preklopi na SLO1 (o.O) - vsaj 1x se mi je to zgodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()

Icematxyz ::

Wayland zaslonski strežnik:

Ubuntu


MeeGo


Demonstracija "premikanja rože" po namizju zgleda kar ok. Ima kdo kaj več izkušenj z OpenGL ES? Se pravi samo programiranje in kaj lahko pričakujemo zanimivega na tem področju v prihodnosti.

Tukaj sem našel nekaj demonstracij:

http://www.malideveloper.com/demos/inde...

Podjetja, ki zgleda da so zainteresirana, da zagotavljajo "skladnost" s tem standardom (OpenGL ES):

http://www.khronos.org/members/conforma...

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

opeter je izjavil:

1.) Ali je potrebno pod Linuxom defragmentirati? Recimo EXT/3 in EXT/4 datotečni sistem?

Ne. Tukaj je logika čisto druga, ker je tudi filesystem povsem dugačen.

opeter je izjavil:

2.) Obstaja kakšno orodje tipa CCleaner oz. Onyx (na Macu) za Linux?
Ali pa je tudi to početje čisto odveč?

Ni potrebe po tem, ker nimaš registra. Obstaja pa Computer Janitor, ki zna počistit nepotrebne pakete...
sudo poweroff

Icematxyz ::

@jodlajodla

Deluje zdaj video predvajanje brez težav ali ne?

Zgodovina sprememb…

echoman ::

Predvajanje že, samo VLC ima sedaj probleme.

EDIT: Če spremenim razmerje na 16:10, slika včasih utripne in ni mogoče prestavljati kanalov v celozaslonskem načinu. Ostalo je vse vredu - zanima me, če preizkusim še drugo "točko" in potem poročam kako stvar deluje?

Me pa trenutno bolj kot vse ostalo najbolj zanima, če slučajno lahko poškodujem grafično ali kak drug del strojne opreme?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()

Icematxyz ::

ALT+F2 in vpiši metacity --replace in potrdi. Potem pa povej, kako se obnaša VLC in kako deluje predvajanje...

Zgodovina sprememb…

echoman ::

Enako kot če so vklopljeni posebni učinki. Video mora biti vedno pred vsem - če kliknem na seznam predvajanja ga lahko pred videom vidim le, če je miš gor in še takrat vse utripa.

Zanima me še, če slučajno lahko poškodujem grafično ali kak drug del strojne opreme?

Icematxyz ::

Zanima me še, če slučajno lahko poškodujem grafično ali kak drug del strojne opreme?


Ne vem, zakaj nebi mogel. Vzameš kladivo in...

Najprej poskusi še opcijo 2. Če bo stanje enako, spremeni pri nastavitvah iz Always ON na še druge opcije...

Če ne bo nič pomagalo, še odvod v VLC spremeni iz GLX video output (XCB) na druge opcije in primerjaj stanje. Nimam drugih idej in nimam AMD grafične kartice. Ti bo moral kakšen uporabnik le te, potem še kaj več povedati.

echoman ::

Icematxyz je izjavil:

Zanima me še, če slučajno lahko poškodujem grafično ali kak drug del strojne opreme?


Ne vem, zakaj nebi mogel. Vzameš kladivo in...

:D Sem mislil s temi nastavitvami... :)

EDIT: Sprobal, pa ni nič bolje. Ali sedaj lahko povrnem nastavitve, ki sem jih prej spremenil? Odločil sem se, da bom za iptv uporabljal kar Win 7. Hvala vseeno! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()

Icematxyz ::

Ne, najverjetneje ne boš uničil nič. Nastavitve pa lahko povrneš seveda.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

poweroff je izjavil:

OK, sem ugotovil kje je bil problem. Napačen operator !=, če je string prazen.

Rešitev:
if [ $IP != "*******" ]; then

spremenimo v
if [ "$IP" != "*******" ]; then


if [ -z ${IP} ]; then


Bo se najlepse. :)

Torej, da razlozim. Ce je ${IP} prazen string, bo pogoj izpolnjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

RejZoR ::

Mogoče kdo ve zakaj USB ključek narejen z "usb-creator.exe" in dodeljenim 1024MB prostora za live linux storage, noče bootat? Ko bootam s takim ključkom se pojavi samo SYSLINUX by Peter Anvin blablabla in na tej vrstici obvisi. Če naredim boot ključek z UnetBootIn pa deluje bp. Kje je tle catch, da Ubuntujev "tovarniški" USB creator ne deluje?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BigWhale ::

RejZoR je izjavil:

Mogoče kdo ve zakaj USB ključek narejen z "usb-creator.exe" in dodeljenim 1024MB prostora za live linux storage, noče bootat? Ko bootam s takim ključkom se pojavi samo SYSLINUX by Peter Anvin blablabla in na tej vrstici obvisi. Če naredim boot ključek z UnetBootIn pa deluje bp. Kje je tle catch, da Ubuntujev "tovarniški" USB creator ne deluje?


Bootloader in booting sta se nekaj spremenila in je sedaj tezava ce s starim usb boot creatorjem delas image za 10.10.

WarpedGone ::

Eno pitanje:
V W7 je lušten trik, da se ti okno nastavi na polovico zaslona, če neko okno prineseš ob rob z miško.

Zna ubuntu kej takega?

In ne, predlagan hack na OMG!Ubuntu! ni nobena rešitev - ker ne dela. Okno skače sm in tja ko se z miško dodatkneš roba zaslona, brez da bi zares nosu okno okrog. Kje ma folk glavo, ko piše te hacke???

Da je tri četrt sistemskih oken previsokih za 1024x600 ločljicost me sploh ne preseneča. In pol na pamet tolčeš po tabulatorju ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

In ne, predlagan hack na OMG!Ubuntu! ni nobena rešitev - ker ne dela.


Če "hackaš" daj link, da bomo tudi mi vedeli kako! Drugače pa KDE ima to vgrajeno za Gnome pa lahko uporabiš kaj takšnega, če imaš na voljo/uporabljaš Compiz:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?...

Najprej namestitev programske opreme:
sudo apt-get install compizconfig-settings-manager
sudo apt-get install compiz-fusion-plugins-extra


Ko boš vključil Grid vtičnik (nič ne rabiš dodatno nameščati, povezava je le informativne narave) v CCSM, potem klikni na želeno okno, da bo aktivno. Potem pa pritisni kombinacijo tipk ctrl + alt + poljubne številke na numerični tipkovnici...



In skoraj mora potem prekašati kakšno drugo rešitev ali pa vrni zadevo nazaj v trgovino!

Zgodovina sprememb…

Andrej56 ::

a mi lahko kdo pove kako inštalirat yvok v ubuntu 10.10 , hvalaaa

Aston_11 ::

Ti imaš problem tudi s tipkovnico - zamenjan z za y? Vklopljeno angleško...

Zvok bi ti moral delati - klikni si gor na zvočnik, pojdi na sound preferences (ali podobno v Slovenščini), pejdi na TAB Hardware (strojna oprema), pojdi dol na Profile in tam izberi, kar ti ustreza. Če ti sploh kaj piše. S tem boš že verjetno rešil problem, ko boš izbral ustrezno zadevo.
Drugače pa, kakšno zvočno kartico imaš*

In ali si kliknil na zvočnike in nato na Unmute - ponavadi je zvok po inštalaciji izklopljen iz ne vem katerega vzroka. Da nimaš zgolj izklopljen zvok...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

WarpedGone ::

Če "hackaš" daj link, da bomo tudi mi vedeli kako! Drugače pa KDE ima to vgrajeno za Gnome pa lahko uporabiš kaj takšnega, če imaš na voljo/uporabljaš Compiz:

Bi ga že dal, a ko sm pisal post, sm vmes FireFox že zaprl in klipboard ni mel več linka. Tule bi lahko sledil rant o še vedno zanič clipboardu ...
Včerajšnja slaba volja ni dopuščala da bi ga šel še posebej iskat - Tule je. Ne dela OK™.

Predlagan grid preizkusim zvečer.
Zbogom in hvala za vse ribe

Aston_11 ::

Moja težava pa je, da so mi izginile ikone od omrežja in ikona za printanje se mi ne pojavi, ko bi rad printal. Iti moram v system/administration in tam zagnati printing, klikniti na printer, klikniti View printer queue in klikniti gumb za play, da mi sploh printa.

Icematxyz ::

Unigine announces competition for Linux game developers

Tomsk, Russia - November 25, 2010 - Unigine Corp. announced a competition to support Linux game development. It will give a free license for its top-notch Unigine engine to an experienced team willing to work on a Linux native game.


Vir

Competition Rules

A team is welcomed to participate in the competition if it meets the following criteria:

1. It has released a 3D game or has one in development
2. Team members are experienced in Linux software development
3. It is ready to develop a native Linux 3D game


"I have been using Linux for over than 10 years now and find it a really great platform with a steadily growing market share on desktops. What we see, however, is though this niche market is open to conquer, it severely lacks high-quality 3D games with up-to-date visuals. We are eager to contribute to filling in the gap and boost up Linux game development.


Naj še omenim, da je Wayland zalonski strežnik na voljo za testiranje (znotraj X) že praktično na dosegu "skripte".

It's Becoming Very Easy To Run Wayland

In da očitno oznanitev uporabe Wayland zaslonskega strežnika odmeva tudi pri drugih proizvajalcih 3D programja:

John Carmack (co-founder of id Software) Is Interested In Wayland On Ubuntu

Wayland zaslonski strežnik sam že povezujem z več izbire na 3D področju (igre, cad...) v prihodnosti. Bomo videli, zanimivo bo!

Icematxyz ::

Aston_11 je izjavil:

Moja težava pa je, da so mi izginile ikone od omrežja in ikona za printanje se mi ne pojavi, ko bi rad printal. Iti moram v system/administration in tam zagnati printing, klikniti na printer, klikniti View printer queue in klikniti gumb za play, da mi sploh printa.


Dve možnosti imaš:

1.) Ponovna sveža namestitev Ubuntu.
2.) Desni klik na pult Dodaj na pult -> Opozorilno območje.

Začni pa seveda od zadaj naprej in prva opcija: is not an option. ;)

BigWhale ::

Icematxyz je izjavil:

Wayland zaslonski strežnik sam že povezujem z več izbire na 3D področju (igre, cad...) v prihodnosti. Bomo videli, zanimivo bo!


No ja, tole je malo preuranjeno. :) Wayland je zaenkrat se prakticno neuporaben in brez podpore HW proizvajalcev. :)

WarpedGone ::

In skoraj mora potem prekašati kakšno drugo rešitev ali pa vrni zadevo nazaj v trgovino!


Zgleda da mi ne bo ostalo druzga kot da fuknem Ubutnu 10.10 dol in našraufam nazaj Windows 7. Zafural je še en poskus uporabe. Mogoče bo pa čez 2 leti Res™ OK delalo vse skup.

Zakaj? Ker ta "rešitev" preko Grid-a privzeto zahteva numerično tipkovnico. Na netbooku to pomeni, da moram naenkrat stisnil 4 tipke na tipkovnici.
Ja, da se spremenit tipke in sm poskusu.
Win + 1 -> Ignorira
Ctrl + Shift + 1 -> Ignorira
Ctrl + Alt + 1 -> Ignorira
Dam nazaj na default -> Dela

Kaj, a morm resetirat sistem?

Vprašanje 2:
A je kdo v ubuntu ekipi pomislu, da bo kdo poskušal tolo reč uporablat na netbooku na 1024x600 resolucije?
Ne omenjajte mi Ubuntu Netobox Remix. Sm bil tam in šel po eni uri stran.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Sims ::

Kaj ti naj rečemo? Se vidimo čez 2 leti ... Bad, da ne dela.

Icematxyz ::

Win + 1 -> Ignorira
Ctrl + Shift + 1 -> Ignorira
Ctrl + Alt + 1 -> Ignorira


Poskusil sem vse kombinacije in seveda vse dela. Se pravi takoj. Pravilno "posnameš" kombinacijo? Se pravi, ko klikneš na Grab key combination moraš eno za drugim pritisniti tipke, ampak ne smeš do konca "te operacije" nobene izpustiti in pa seveda Enable mora biti označeno pri posamezni kombinaciji. Da slučajno nisi "posnel" kombinacije na način, da si vnašal tipko po tipko?

A je kdo v ubuntu ekipi pomislu, da bo kdo poskušal tolo reč uporablat na netbooku na 1024x600 resolucije?


Ne razumem vprašanja. V čem vidiš bistvene razlike med UI v W7, Vista ali XP in Ubuntu (Gnome) pri ločljivosti 1024x600? Gnome ima 2 pulta? To je tista bistvena razlika? Potem pač desni klik na enega od pultov -> Izbriši ta pult? Pa imaš samo enega? Ne razumem vprašanja res?

No ja, tole je malo preuranjeno. :) Wayland je zaenkrat se prakticno neuporaben in brez podpore HW proizvajalcev. :)


Intel, AMD, ARM in še kakšen, ki je aktualen na tem področju, ne vidim neke resne težave. nVidia pa bomo videli, kako bo napredoval odprto kodni gonilnik in kaj bo nVidia, če sploh kaj, naredila sama. Demonstracija pomikanja "rože" višje v video demonstraciji mene prepriča, da 3D prihaja na naša namizja in da je to prebudilo zanimanje "strokovne javnosti" v 3D svetu. Bomo pa seveda videli, kako bo v praksi!

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Glede kombinacije tipk ... isti postopek po parih vmesnih reloginih in preklopih v Netbook Edition in nazaj na Desktop Edition začne delat b.p.
Vsaj nekaj.

Ne razumem vprašanja. V čem vidiš bistvene razlike med UI v W7, Vista ali XP in Ubuntu (Gnome) pri ločljivosti 1024x600?

Minimalna višina nastavitvenih oken. Primer je ta ccsm.

Netbook Edition pa zgleda da je le prealpha koda "predstavljena" kot dokončan izdelek. Parkat klikneš po unitiju in je stvar praktično frizjena.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Glede kombinacije tipk ... isti postopek po parih vmesnih reloginih in preklopih v Netbook Edition in nazaj na Desktop Edition začne delat b.p.
Vsaj nekaj.


Če omenjaš Netbook Edition, to je zaenkrat pomemben podatek saj uporablja Mutter in ne Compiz! In da strinjam se, za večino uporabnikov je uporaba namizne različice tudi na prenosnem računalniku v tem trenutku bolj optimalna izbira. In zdaj ko torej vsaj nekaj deluje. A deluje bolje kot karkoli, kar si uporabljal doslej, za to področje, ali ne?

P.S. Škoda edino, da nimaš še numeričnega dela. Potem je šele zadeva specialna. Ampak OK, boš pač nastavil svoje bližnjice in načeloma ne bi smelo biti problemov.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Jah, iskreno rečeno se mi Win prinicp (miška) bol dopade, ni pa tolk močan.
Na tem majhnem zaslonu in tipkovnici ta dodatna moč žal izpuhti, ko si lomiš prste s pravilno kombinacijo tipk.

Ne, uporabljam UDE, ker UNE ni uporaben sploh razen morda za prve tri klike takoh po restartu.
Zbogom in hvala za vse ribe

c0dehunter ::

V windows, če hočem da se mi odpre ukazna vrstica v trenutnem direktoriju, ustvarim v tem istem direktoriju novo datoteko z .bat končnico in notri shranim cmd. Obstaja na Ubuntuju ekvivalent, ki bi mi odprl terminal v trenutni mapi?

pierch ::

c0dehunter je izjavil:

V windows, če hočem da se mi odpre ukazna vrstica v trenutnem direktoriju, ustvarim v tem istem direktoriju novo datoteko z .bat končnico in notri shranim cmd. Obstaja na Ubuntuju ekvivalent, ki bi mi odprl terminal v trenutni mapi?


Upam da mislim na pravo stvar...

Obstaja nautilus plugin, ki ti omogoca odpiranje terminala z desnim klikom. Instaliras ga s komando:

sudo apt-get install nautilus-open-terminal

BTW: V Win7 obstaja enostavnejsa varianta...drzis shift in kliknes z desnim gumbom v Explorerju. V meniju se ti prikaze ukaz "Open command window here" :). Za starejse windowse pa obstaja tudi en programcek, ki ti to omogoca + odpiranje z admin pravicami. Priporocam!
http://code.kliu.org/cmdopen/
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

c0dehunter ::

Pierch hvala, dela super :)

Icematxyz ::

Kot je rekel @pierch.

Drugače pa morda še zanimiva alternativa:

Nautilus Terminal



Domača stran

Nautilus Terminal



Nautilus Terminal Embeds A Terminal Into Nautilus (Dolphin Style)

Zgodovina sprememb…

c0dehunter ::

HAWT! :) Tole morm tut sprobat..

GeForce ::

Eno vprašanje.....kako poleg Ubuntu 10.10 inštailrati windows 7 / Visto tako da bom ob zagonu lahko izbral operacijski sistem v katerega želim? :D

Icematxyz ::

Tukaj imaš dva odgovora na to temo:
http://slo-tech.com/forum/t412162/p2904...

poweroff ::

Eno vprašanje. Je že kdo uporablja DUN preko Bluetootha? Zadnjič sem se povezal na telefon od sodelavca, mi je sicer javil, da je DUN na voljo, samo potem nekako nisem znal dalje...
sudo poweroff

overlord_tm ::

Na stari Nokii N95 je stvar lepo delala. Sedaj imam androida pa strajka. Ampak na nkokiji je slo tako da sem povezal telefon preko Bluemana, potem pa samo kliknil v NetworkManager-ju Mobile Broadband Mobitel. Je bilo ze vse prednastavljeno notri. Tudi delalo je zelo lepo. Ampak si potreboval bluemana, z gnome-jevim managerjem ni slo.

Icematxyz ::

Ne uporabljam zadeve sam, tako da ne vem, kako DUN preko "modrega zoba" deluje na Ubuntu 10.10. Če pa prav razumem, moraš v Ubuntu 10.10 celo odstraniti paket blueman in seveda vse nastavitve zanj če želiš, da DUN deluje. Pred Ubuntu 10.10 pa si res potreboval nameščen blueman za to:

https://help.ubuntu.com/community/Bluet...

Privzeto bi torej to naj delalo v Ubuntu 10.10, če ni nameščen blueman. Blueman in nastavitve, bi pa tudi lahko ostale zaradi nadgradnje iz Ubuntu 10.04, če je bil blueman tam seveda ročno nameščen:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?...

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Hmm, ja. butec nisem pomislil na to, da moraš potem v NetworkManager... Bomo sprobali še to.
sudo poweroff

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

Netbook Edition pa zgleda da je le prealpha koda "predstavljena" kot dokončan izdelek. Parkat klikneš po unitiju in je stvar praktično frizjena.


No, ja. Dajmo rect bobu bob. Unity je vsekakor se dalec od tega, da bi bil koncan ampak ne mores ga imenovati pre-alpha.

Se moj review.

lopov ::

IMO je unity na netbookih v sedanji obliki korak nazaj. Par kolegom ki sicer delajo striktno z windows sem namesto XP naložil ubuntu 10.04 in so vsi po vrsti navdušeni. Ko je izšel 10.10 sem komaj čakal da sprobam netbook verzijo in moram priznati, da je to eno večjih razočaranj. Še dobro, da je 10.04 LTS in ne obratno :P

dux ::

Meni se zdi unity vmesnik na netbooku sprejemljiv, bolšji kot prej (videz, funkcionalnost).
Nesprejemljiva pa sta počasnost delovanja (predvsem places) in občasno sesuvanje ~1x/dan (ponavadi ko kaj v brskalniku počnem).
Upanje je v nasih odlocitvah

Sims ::

oj, pa spet jaz.

Registriral sem se na UbuntuOne(2GB račun). Dobil aktivacijsko kodo. In prijava preko spleta dela!
Na računalniku v nadzorni plošči zaženem UbuntuOne. Se zažene čarovnik, speljem do konca s podatki računa in nastavim mapo. Zadeva začne delovati, v mapo posnamem tri slike. V službi grem v moj račun na internetu in podatki so gor. Super, napišem nek opomnik in se veselim, kaj bo doma. Pridem domov in NIČ. Ok kliknem spet v nadzorni plošči na UbuntuOne in, ko piše ime, pošta, paket zraven piše NEZNANO, kot, da so zginli moji podatki o računu, ki so bili. Na internetu se pa vidi, da je moja mašina aktivna ... Torej, kako ponovno zaženem tistega čarovnika? Pnovno bi rad na PC.ju nastavil ubuntu one.

Hvala.

Icematxyz ::

Those steps are for those wanting to completely start over from scratch with Ubuntu One.


http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=...

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Eno vprašanje glede Suspend /Hibernate funkcije - od verzije 9.10 dalje (prej ga nisem niti uporabljal), sedaj imam na 2 PC-jih 10.04 in 10.10, pri čemer sicer pri 10.04 suspend dela, vendar, ko se vrne nazaj, je vse strahovito počasno in je potreben restart (hibernate isto) - starejši PC AMD 64 3200+ s ASUS plato.
Na 10.10 je Intel Pentium E6400 ali nekaj podobnega, Gigabite plata, pa suspend/hibernate sploh ne dela.
Je kakšna rešitev, ker v Windowsih je to delalo out of the box.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Icematxyz ::

Suspend/hibernate če ne dela out-of-the-box moraš pač najti vzrok. Kar pa ni vedno enostavno. Lahko nalepiš morda vsebino:

Če ne pa še tukaj ali na zasebno nalepi vsebino (zadnji odsek, ki se začne z "Initial commandline parameters:":

/var/log/pm-suspend.log


Se pravi izvedi suspend/resume, potem pa nalepi vsebino datoteke, če bo kaj razvidno. Morda še prilepi kaj vrne ukaz lspci in pa test izvedi na način, da izključiš vso periferijo iz računalnika in takoj po svežem zagonu. Če imaš nameščen zaprto koden gonilnik za grafično kartico in kakšno drugo strojno opremo, poskusi obe opciji. Odprto koden ali zaprto koden gonilnik. Se pravi tudi v drugo smer, če uporabljaš odprto koden gonilnik nič ne škodi če poskusiš še zaprto kodnega.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Ja, zgleda, da si bom moral ob priliki utrgati nekaj časa v ta namen.

Sims ::

@Ice ...

Ponovno hvala, deluje. V nadzorni plošči je normalno ikona. In sem vpisal spet moj račun in se poveže... Če v mapo Ubuntu One posnamem file je tudi na netu prikazan. Edino kaj ni ali nimam vklopljeno je, da mi v try to nekako prikaže. Tam v indikatorju ko je evolution in pidgin ni. Drugega pa tudi ni da bi mi kazalo "status"

Icematxyz ::

Preko MeMenu lahko dostopaš do Ubuntu One nadzorne plošče, indikator pa je pred Ubuntu 10.04 sicer bil na voljo, ampak če se ne motim so se odločili, da ni več potreben, ker zadeva deluje samodejno in bi naj čim manj "nadlegovala" uporabnika. Ti bi pa še vseeno rad imel neke vrste indikator na pultu. Kaj pravi na to pravi Roman Yepishev?

UbuntuOne-Indicator Applet



Še celo video demonstracija je na voljo:

http://ubuntuone.com/p/Ivh/

OMG

Roman Yepishev - blog

Zgodovina sprememb…

dëych ::

Kako naj dopovem calculatorju, da naj bo decimalno ločilo vejca in ne pika?


locale vrne to:

xxxx@-desktop:~$ locale
LANG=en_US.utf8
LC_CTYPE="en_US.utf8"
LC_NUMERIC="en_US.utf8"
LC_TIME="en_US.utf8"
LC_COLLATE="en_US.utf8"
LC_MONETARY="en_US.utf8"
LC_MESSAGES="en_US.utf8"
LC_PAPER="en_US.utf8"
LC_NAME="en_US.utf8"
LC_ADDRESS="en_US.utf8"
LC_TELEPHONE="en_US.utf8"
LC_MEASUREMENT="en_US.utf8"
LC_IDENTIFICATION="en_US.utf8"
LC_ALL=
xxxx@-desktop:~$


Kako to spremenit, da bo slovensko?
««
8 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1073329807 (1087) Eliaz
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813188245 (154184) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999139488 (102374) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981175011 (147658) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20650376 (40238) Icematxyz

Več podobnih tem