» »

Kako bi se reklo religiji/veri...

Kako bi se reklo religiji/veri...

whatever ::

... da živimo v mašini. Za lažje razumevanje privzamimo oziroma si poskušajmo predstavljati, da je računalnik živ; oziroma da not živijo škratje elektroni, ki skačejo po svoje, ko mi napišemo eno while al pa for zanko. Da smo mi v tem kolikor toliko realnem svetu ravno nekaj takega. Call it "simulacija" ali pa kaj drugega.

Zheegec ::

tej religiji se reče ASR - Another Stupid Religion.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

whatever ::

OK, če ni NOBENE vere/religije/prepričanja o nekem smislu ali vzroku ali namenu obstoja. Kakšna je alternativa?

Lahko bi bila izključno znanost in znanstvena odkritja. Toda le-ta nima pojma o vprašanju posmrtnega življenja. Kot tudi nima pojma, od kod naj bi se vzela "neskončno" majhna krogla, ki je eksplodirala in iz katere se je vse začelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

innerspace ::

whatever je izjavil:

... da živimo v mašini. Za lažje razumevanje privzamimo oziroma si poskušajmo predstavljati, da je računalnik živ; oziroma da not živijo škratje elektroni, ki skačejo po svoje, ko mi napišemo eno while al pa for zanko. Da smo mi v tem kolikor toliko realnem svetu ravno nekaj takega. Call it "simulacija" ali pa kaj drugega.


Lahko bi se imenovala: Simulirana Religija:P

In bi celo lahko furala! ...ideolosko oborozis 'vernike'(rekrutirance) in jim obljubis 'afterlife' izven simulacije, kjer si samovoljno prilagajas materialni svet, manipuliras s casom in si zagotovis vecno blazenost v 'resnicnih' kvazi nebesih.
Metoda za doseci cilj pa je igranje igric, za vadit prehod v resnicni svet...

Caki malo:| ..pa saj to ze obstaja:) ..ze dolgo.. predolgo.

Btw, posmrtno zivljenje je nesmisel oziroma napacno zveneca(razumljiva) besedna sestavljanka.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

whatever ::

Glede na to, da je tudi znanost variabilna (odkritja se spreminjajo s časom)... Kaj ateistom sploh še ostane? Sartre - Za zaprtimi vrati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

innerspace ::

Kaj ateistom sploh še ostane?

Budizem8-)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

ThinkPad ::

Vera v "nekaj" se meni zdi čisto OK. Vsaj iz psihološkega vidika. Se mi zdi, da so ljudje, ki želijo izkoristiti vsak trenutek tukaj in zdaj (ker se pač živi samo enkrat) malo težji kot "naivni" verniki. Vmes so pa najbrž še jebivetri, ki jim je ravno za vse... (ti so tudi kar OK :D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ThinkPad ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umiranje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23324172 (18953) mulc007
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30349887 (36971) s1m0n

Življenje po življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9021236 (19872) bluefish
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016699 (12970) DarwiN

Več podobnih tem