» »

Scientologija: STRUP za razumnost in neodvisnost

Scientologija: STRUP za razumnost in neodvisnost

«
1
2

jzgorisek ::

ravnokar sem konćal s prebiranjem knjige
the scandal of scientology (paulette cooper)

http://www.clambake.org/archive/books/t...



in kar sem prebral me je moćno pretreslo.
pa je to zadnje ćase kar precej težko...
presenetila me je brezumnost miljonov ljudi ki še vedno sledijo tej neosnovani znanstveni fantastiki. ćeprav bi lahko isto rekli za kršćanstvo srednjega veka,so prakse te organizacije naravnost kršenje osnovnih ćlovekovih pravic.

to JE tiste vrste zadeva ki je "svoboda govora" ni predvidevala in verjamem da je to primer, kjer bi bilo treba kakršno koli udejavljanje ustaviti.

prosim za kakršenkoli razlog proti temu predsodku, saj sam verjamem v svobodo govora. ampak te prakse se po mojem mnenju uvršćajo dokaj blizu neonacistićnim doktrinam...

se oprošćam scientologom (će je slućajno kakšen)
in tudi vas bom z veseljem poslušal. a argument mora biti razumen! brez neumnosti :)

Pyr0Beast ::

V bistvu dam + scientologiji če pripomore h temu, da posameznik ne požre vsega dr* ki mu ga servirajo.

In minus, kjer mu njegovo pametovanje le škodi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

V bistvu pa to velja za vse, tako da spet samorekurzivno bluzim :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Daedalus ::

[Vstavi religijo po želji]: STRUP za razumnost in neodvisnost


Evo, fixed.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

innerspace ::

[Vstavi religijo po želji]: STRUP za razumnost in neodvisnost

Hihi, se skoraj popolnoma strinjam.

Na jutubu je ogromno kratkih filmckov v stilu 'scientology is bullshit', kjer so zbrani komentarji pro in kontra, ter opisanih nekaj metod s katerimi sprejemajo nove clane...
Posebej zanimivi so intervjuji s Tomom Cruisom, kjer se precej ocitno pokaze kaksen efekt ima na razmisljanje in obnasnje posameznika scientoloski vpliv.
Pravi zvezdniski ego futr.
Mislim, da je L.R. Hubbard v mladosti bil podvrzen nekim mocnim vzgojnim in moralnim vplivom, vojaski mentaliteti in superiornem statusu(bogata druzina), poleg tega prejemal doze kvazi duhovnosti in psihologije..pa imas vse sestavine za stvaritev verizne reakcije obcutka vecvrednosti(aka scientologija) med ljudmi z manjvrednostnim kompleksom:)

Vec o L.Ron hubbardu:
L. Ron Hubbard @ Wikipedia

Imam na videokaseti(!) intervju z njim in po moji presoji je tip pojem pralca mozganov pod krinko razumnosti. Idealen za spreobracat doloceno vrsto ljudi.
Nekoc sem se lotil celo brati eno njegovih knjig(iz firbca), pa mi je iz takrat neznanega razloga zacelo obracati zelodec ob prebiranju. Ko sem zaprl knjigo, je bilo vse fajn.

En zanimiv izsek iz serije Boston Legal:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Pyr0Beast ::

Nekoc sem se lotil celo brati eno njegovih knjig(iz firbca), pa mi je iz takrat neznanega razloga zacelo obracati zelodec ob prebiranju. Ko sem zaprl knjigo, je bilo vse fajn.
Must've been the smell :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MarkookraM ::

Saj niso nič drugačni od drugih ver. Isto sranje drugo pakovanje.

innerspace ::

Yes pyro, smelled kinda funny:)
Kar se mi je najbolj vtisnilo v spomin, je bila poved v stilu:
"Ob branju je potrebno popolno razumevanje prebranega, zato se ob vsaki nerazumljeni besedi ustavite, poiscite njen pomen in nato nadaljujte z branjem."
Hecno je bilo to, da je bilo mnogo razlag besed ze kar v knjigi, kot opombe...razlage same pa, da bog pomagaj:)
Ne vem ce je to bila knjiga Dianetics ali katera druga...
Bytheway, beseda 'dianetics' je tudi njegova izmisljotina, razlaga pa tudi v stilu jojmene joj:)

Isto sranje drugo pakovanje.

Ja, religija kot religija, predvsem pa zelo mocno podkrepljena s financami.
Zanima me kam jih vlagajo... Kam sezejo te 'verske lovke'...
Samo upam da ne v 'izobrazevanje':|
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

ABX ::

Ker je verska skupnost niso deležni obdavčitve.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zheegec ::

scientologija je boljša od krščanstva. To preprosto zato, ker jih pri nas dejansko ni in ne vplivajo na moje življenje. V ostalih pogledih pa so podobno podjetje, kot rimokatoliška cerkev, isto so neobdavčeni, kar jim je najbolj pomembno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pegaz ::

jzgorisek
Smešno se mi zdi, da o scientologiji odpiraš take teme, po drugi strani pa verjameš, da so nekateri paranormalni pojavi možni.

Kontradikcija IMHO.

jzgorisek ::

ooopa
thetoni in paranormalno sta dve različni plati medalje
sploh pa problem scientologov ni "paranormalno"

problem je v parazitskem in brainwash sistemu vpoklicevanja članov.

drugače so pa dejanske razliike med scientologijo in ostalimi religijami tako velike, da sploh ni za govorit.

aja še vprašanje. kaj ni tako da verska skupnost naj nebi smela zaračunavati svojih storitev, da kao lahko pobira samo prostovoljne prispevke...
mogoče se motim...

Zheegec ::

drugače so pa dejanske razliike med scientologijo in ostalimi religijami tako velike, da sploh ni za govorit.

Kakšne pa konkretno?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ABX ::

Zheegec je izjavil:

drugače so pa dejanske razliike med scientologijo in ostalimi religijami tako velike, da sploh ni za govorit.

Kakšne pa konkretno?


Eni so pedofili, drugi ne jejo svinje, ...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

jzgorisek ::

ta religija poskuša na znanstven naćin pojasnjevat vesolje, oziroma naš prostor v njem. veliko idej je naravnost skreganih z logiko(ok saj so ostale tudi) a tega se ne more prićakovat od vere ustvarjene v ćasu odkrivanja in razvoja...

organizacijska struktura sama pa je bolj podobna mešanici komunizma in srednjeveške inkvizicije.

je edina vera kjer se spovedi podajajo naprej kot "zanimiv kos informacij"
je edina vera ki z priznanimi hipnotićnimi tehnikami "zdravi" bolne...

ćisti brainwash, stokrat bolj kult kot pa religija, nikoli se ji nebi smelo priznati te pravice

Zheegec ::

jzgorisek, še vedno ne vidim kakšne posebne razlike s krščansko vero. Kot prvo scientologija ne poizkuša na znanstven način pojasnjevat vesolja, če se grejo sci-fi to nima nobene veze z znanostjo. Poizkušna na ne-znanstven način pojasnjevati vesolje in naš obstoj, kompletno spregleda vse dokaze za nasprotno, nima nobenih dokazov za svoje ideje.

organizacijska struktura sama pa je bolj podobna mešanici komunizma in srednjeveške inkvizicije.

RKC pač spovedi prodaja naprej kot neko informacijo za "odrešitev", oziroma pot v večno onostranstvo.
RKC prav tako obljublja zdravljenje, oziroma neke izboljšave za tiste, ki molijo/prosijo boga za kakšno stvar.

Pač čisti brainwash.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Okapi ::

je edina vera ki z priznanimi hipnotićnimi tehnikami "zdravi" bolne..
Za romanje v Lourdes in podobne zadeve še nisi slišal?

Katoliška cerkev za razglasitev vsakega svetnika zahteva (in vedno slej ko prej tudi dobi) nekaj "dokazov" čudežnih ozdravitev.

O.

jzgorisek ::

HALO

oprosti okapi ampak hipnotizem primerjaš z ćudežno ozdravitvijo

versko zdravljenje je eno, in je dokazano da deluje, saj se ćlovek pod vero pozdravi sam.

s hipnozo pa pridejo še nadaljne etićne težave, saj je lahko tako hipnotizirana oseba popolnoma pod hipnotizerjevo kontrolo...

vidiš razliko?

Okapi ::

Ne.

O.

jzgorisek ::

daj preberi si link, saj rad bereš :)

mogoće ti bo postalo jasno kako moćno je brain wash razlićen od vere

AmokRun ::

versko zdravljenje je eno, in je dokazano da deluje, saj se ćlovek pod vero pozdravi sam.

Kako si lahko zlomljeno roko pozdravim z vero?

Daedalus ::

Kako si lahko zlomljeno roko pozdravim z vero?


Verjameš, da se bo zarastla. In se bo (če prej ne fašeš kake okužbe, posledično zastrupitve in umreš). Če boš mel pa pol zapestje montirano pod 90 stopinjskim kotom glede na ostalo roko... pa nisi dosti verjel in ti je to pač kazen za šibko vero.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

donfilipo ::

Daedalus je izjavil:

Kako si lahko zlomljeno roko pozdravim z vero?

Verjameš, da se bo zarastla. In se bo (če prej ne fašeš kake okužbe, posledično zastrupitve in umreš). Če boš mel pa pol zapestje montirano pod 90 stopinjskim kotom glede na ostalo roko... pa nisi dosti verjel in ti je to pač kazen za šibko vero.


Jok. A zlomljene roke niso najpogostejša bolezen. Globoka vera pomaga pri boleznih, kjer je potek po klasični medicini jasen: 'fino plati, a ipak da znaš treba da ostane za grobara:). Skratka, ne pozna nobene adekvatne medicine, le nepomembna blažila bolečin. Tu čudeži pomagajo. Če je narejeno pošteno, plačaš manj in nekaj let preživiš v upanju. Če je narejeno zlobno, plačaš več in umreš hitreje. That's it:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

preem ::

ena stvar je tut da zavračajo evolucijo. ne samo, da razlaga vesolje na znanstven (fantastično) način, ampak tudi zavrača nekatere že dolgo znane teorije. (ja vemo, evolucija je tut teorija, sam obstaja par dokazov za njo), kar je za mene ne vera, ampak kretenizem svetovne razsežnosti.

je gor en omenil, da je Hubbard pisal sci-fi včasih... yup. pol je pa enkrat reku, če hočeš res zaslužit ogromno denarja... moraš začet svojo religijo. in rodila se je scientologija, če se sploh tako reče po slovensko.

donfilipo ::

Scientologija in druge religije so meni osebno pomagale, da sem še leta nazaj, zmagal v lokalnem prvenstvu v pljuvanju v daljavo:)) Ker pa bi kmalu zadel direkt župana v tintaro in župan le ni bil tako slab patron, sem zadevo vseeno malce premislil.

Znanost in religija skušata pojasniti kako in zakaj je vse skupaj nastalo in kam vse skupaj vodi.
Znanost se neprestano trudi in pojasnjuje po koščkih, ki neverjetno kvalitetno spreminjajo naše bivanje.
Religija začne s približnim dogmatskim mitom, ki ponavadi trajno vliva neko toplo tolažbo, a same kvalitete vzročno ne poboljša.
Ker je napaka dogmatskega mita v glavnem ta, da precej hitro pride v konflikt z znanostjo, je bila tale solucija...scientologija, pravzaprav logična izpeljava.
Da pa gre pri obeh tudi za denar, pa v kapitalizmu po moje ni ravno treba stalno ponavljati:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

nevone ::

Da pa gre pri obeh tudi za denar, pa v kapitalizmu po moje ni ravno treba stalno ponavljati


sarkazem:
Ja v kapitalizmu je to še posebej treba poudariti. Sej drugje denar ni pomemben, drugje se ljudje drugače bolje znajdejo, samo v kapitalizmu je denar tisti, ki dela škodo.

Znanost in religija skušata pojasniti kako in zakaj je vse skupaj nastalo in kam vse skupaj vodi.

Znanost poskuša, religija to že vse ve.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zheegec ::

preem; upam, da se zavedaš, da znanstveniki besedo "teorija" razlagajo dosti drugače, kot pa mi v pogovoru.
Teorija je v znanosti bistveno višje od "predpostavke", "hipoteze" in tako naprej, kakor si ti razlagaš sopomenke od "teorija".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

preem ::

ja ok, sej vem. nisem hotu da se kdo spotakne ob besedo, zato zraven disclaimer.

jzgorisek ::

faith healing lepo fajn dela na boleznih ozdravljivih z "moćjo možganov"
povsod kjer dela placebo efekt. ne na zlomljeni roki...:)

ravno to me moti, kako lahko religija v TEM ćasu spodbija znanost...

logika mi potem nekako pravi, da obstaja cel kup ljudi, ki so zapustili razum, ali pa drugo vero, zato da so se pridružili toćno temu pred ćimer so nas starši svarili... kultu.

ćeprav po drugi strani priznam

"Where else, if you're lonely, could you find such an immediate world of promising friends?

If you're sexually or socially frustrated, where else could you find as many young single attractive people?

If you didn't get as far in school as you would have liked, where else could you take a few courses and attach a (Scientology) B.A. to your name -- or better still, for a few more courses be called "Doctor" or "Reverend"? "

tam ti za ceno prodajo stil življenja, in će ti življenje kot ga furamo mi ne sede... evo, maš rešitev.

AMPAK NACIN! ta me moti ćez vse...

Dami ::

Vse religije so eno in isto sranje:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

ahac ::

MarkookraM je izjavil:

Saj niso nič drugačni od drugih ver. Isto sranje drugo pakovanje.


So.
Pri večini religij je dost, da si prebereš taglavno knjigo, rečeš, da vse verjameš... pa si lahko en od njih.

Pri scientologiji moraš pa plačat na tisoče dolarjev (za tečaje, knjige, itd...) in več let (seveda brez plačila) delat za njih, da sploh prideš do stopnje, ko ti povedo svojo "resnico".
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

jzgorisek ::

hehe
maš organizacijo sea org(pac ladja s kupom scientologov na njej), kjer se prijaviš in podpišeš pogodbo za biljon let služenja... dobesedno:)

RazzorX ::

jzgorisek, a lahko eno čisto neumesno vprašanje? Zakaj povsod pišeš mehki č namesto trdega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RazzorX ()

Pyr0Beast ::

Č mu ne dela. Že večkrat napisano.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RazzorX ::

Aha, se opravičujem, nisem vedel.

drejc ::

"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

jzgorisek ::

hehe
sej to je prou smešn
nujno rabm drugo tipkovnco:)

ej a ni ta link za official web site?
te informacije so iz normalnga vidika čist izkrivljene

Zgodovina sprememb…

nevone ::

te informacije so iz normalnga vidika čist izkrivljene


Kdaj ti je pa č začel delat? :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

JanK ::

Ogromno informacij o $cientologiji je na Operation Clambake

RazzorX ::

nevone, ziher virtual keyboard. :))

jzgorisek ::

JanK je izjavil:

Ogromno informacij o $cientologiji je na Operation Clambake



sej tud tist link se najde na tej strani

kmetek ::

obdavčitev cerkev, pa je svet rešen, vsi proračuni rešeni.

DEJSTVO.

jzgorisek ::

sam pol maš pac obdavceno cerkev, nanjo padajo kapitalisticni zakoni in tvoja domaca kapelca lahk kr naenkrat rata k drive in mcdonalds... sam da te odrešijo namest redijo...

DeusVult ::

Daedalus je izjavil:

[Vstavi religijo po želji]: STRUP za razumnost in neodvisnost


Evo, fixed.


Ja, bravo, primerjaj svetovne religije, osnovane na dokazanih zgodovinskih dejstvih, z holivudskim kultom. Klasična zgrešena ateistična miselnost - "en kult je poln naivnih norcev, torej so vsi verniki naivni norci".
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

Okapi ::

osnovane na dokazanih zgodovinskih dejstvih,
:)):)):))

O.

guest #44 ::

DeusVult je izjavil:


Ja, bravo, primerjaj svetovne religije, osnovane na dokazanih zgodovinskih dejstvih, z holivudskim kultom. Klasična zgrešena ateistična miselnost - "en kult je poln naivnih norcev, torej so vsi verniki naivni norci".



Stari ta je tok lovska, da si pokončal srno, medveda na drugem hribu in ribo v vodi z enim strelom.

Zgodovina sprememb…

DeusVult ::

Očitno nekateri niste pripravljeni resno debatirati o subjektih, kjer imate trdno prepričanje, da je samo vaš pogled pravilen. Tu se lepo vidi ateistična dogma in aroganca.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

AmokRun ::

Na katerih dokazanih zgodovinskih dejstvih?

Zheegec ::

Tu se lepo vidi ateistična dogma in aroganca.

Ateistična dogma in aroganca ni tudi blizu verski dogmi in aroganci.
Torej hočeš reči, da je -ateist- aroganten, ker NE verjame v nekaj, za kar NI NOBENIH dokazov, -vernik- pa ni aroganten, ker verjame v nekaj, za kar NI NOBENIH dokazov?!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DeusVult ::

Nobenih dokazov? Nobenih dokazov ni, da bi bil ateizem kaj več, kot manične zablode ljudi, ki si ne upajo priznati, da so podli grešniki in prositi odrešenja. Obstaja pa polno znanstvenih dokazov, da Sveto Pismo 1. natančno opisuje zgodovinska dejstva in 2. natančno napoveduje dogodke še več tisočletij kasneje. To lahko pomeni samo eno: Da Bog obstaja in nas opazuje, in da je čas ateizma med ljudmi samo kratek prehod med izgonom iz raja in ponovnem prihodu Jezusa in Božjega kraljestva na zemljo.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vraževerje kot ključ do sreče (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15527393 (24203) jype

Čezvesoljska Zombi cerkev blaženega zvonjenja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26245864 (40954) bluefish
»

Kreacionizem prihaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14420951 (18083) donfilipo
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992117264 (101874) PacificBlue
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278272 (68030) gruntfürmich

Več podobnih tem