» »

Stimulacija spodbuda

Stimulacija spodbuda

M@73Y ::

Pozdrav,
problem imam da se nikakor ne morem spraviti k pisanju diplomske naloge. Projekt za diplomsko imam narejen že pol leta, pred poletjem sem napisal cca. 20 strani, sedaj pa se nikakor ne morem pripraviti k dokončanju. Pa imam vso literaturo vse, samo nevem ali me taka lenoba daje nevem. Imam pa rok diplomiranja 15.10.2010. Počasi mi začenja voda v grlo teči, jaz pa še vedno popoldne po službi delam 100 in eno nepomembno stvar le diplomske ne.
Povejte kako se vi pripravite k nečim, ne me zastopit kot jamranje, samo nikakor ne morem dobiti zagona, pa se mi že sanja o tej diplomski pa to, pa še vedno.
Domnevam da se je tudi kdo izmed vas srečal s podobnim problemom - kako začeti?
..jump into psytrance tunnel..

detroit ::

jst se tud ne pripravim teško ti pomagam hehe, edino kar je -
enkrat bo treba;)
Skero

sidd ::

Danes, po službi, si reči da boš samo malo prečekiral kje si ostal, pa malo pogledal kaj vse še moreš naret...takle si reči, samo 5 minut. Včasih tudi taki banalni triki pomagajo da potem ostaneš ure za knjigami ;)
no idea for signature
signed
I

Tear_DR0P ::

ko ti uspe, še tle gor napiši - sigurno je še kdo, ki potrebuje tak nasvet :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

z00s ::

Pozdrav.

To je tudi moj večni problem, zadev se lahko lotim šele, ko voda teče v grlo. Poskusi tako, da boš jutri napisal eno stran, pojutrišnjem še eno in tako naprej, pa boš vidu, da boš takoj napisal.

Npr. js bi se zdjle mogu lotiti zahtevnejše stvari, kot je diploma, rok imam do 1.10, pa tukaj prebiram vse živo;) Počakal bom še do kosila, potem pa bom ob kavici začel pisati. Ker si bom zaslužil, bom zvecer ob zmagi naših fantov popil pivo xD

Srečno...

Go-ahead ::

Malo stimulacije:

V enem mesecu nikakor ne moreš skompletirati diplome, sploh ne ti, in še drugi težko!

Pa dokaži nasprotno če zmoreš.

z00s ::

Go-ahead je izjavil:

Malo stimulacije:

V enem mesecu nikakor ne moreš skompletirati diplome, sploh ne ti, in še drugi težko!

Pa dokaži nasprotno če zmoreš.


Pozdrav.

Kakšne pa kvasiš? Seveda lahko diplomo 'skompletiraš' v enem mesecu, še posebej če se si želis samo 'papirja' in ne novega poglobljenega znanja.

Ne vem na kakšni osnovi si napisal da M@73Y sploh ne more tega narediti, pa še drugi da težko. Naj rečem le : ne sodi drugih po sebi:P!

zee ::

V enem mesecu nikakor ne moreš skompletirati diplome, sploh ne ti, in še drugi težko!

Pa dokaži nasprotno če zmoreš.


Pred leti sem svojo diplomo skupaj z "eksperimentalnim" deloma naredil ravno v slabem mesecu. Prav tako sem imel prvo (~delovno) verzijo doktorata spisano v mesecu pa pol.

Poglavitna motivacija pri obeh pisarijah je bila: Prej ko se tega rešim, prej grem lahko na dopust.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

M@73Y ::

Hvala za komentarje :D aja drugače kot praktičen del imam narejen že 8 mesecev (avtomatizacija spremljanja delovnega procesa z Labview-om). Kar se pa tiče pisanje, sem včeraj res začel in sedaj sem spet dobil voljo. Predvsem me je zelo spodbudil Go-aheadov post, nevem zakaj, ampak pol ure po branju njegovega posta sem začel s pisanjem. Sedaj sem napisal 6 novih strani brez slik, ki še pridejo :D tako da hvala hvala vsem :))
..jump into psytrance tunnel..

zee ::

Le pogumno!!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

T0RN4D0 ::

Ja, najtežje je vsedet se zraven in začet. Tako da zberi si toliko motivacije, da začneš. Običajno je težje najdet motivacijo za "danes moram nardit pol diplome", kot za "napisat hočem eno stran". Ko pa enkrat začneš pisat, se ti pa hitro zgodi da padeš not, in imaš hitro par strani napisanih. Če ne, imaš napisano vsaj nekaj malega in v glavi čez dan/noč dobiš kakšno novo idejo. In drug dan spet začneš s stranjo... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lektoriranej naloge, napisane v Latexu

Oddelek: Šola
376362 (4215) marflor
»

Diploma na faxu

Oddelek: Loža
277041 (5629) Invictus
»

Izdelava nalog po naročilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8729496 (24798) bajsibajsi
»

Word vs. Latex (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5812999 (9885) GnuceLee
»

FE DIPLOMA UNI

Oddelek: Šola
113756 (3571) DuleKrtola

Več podobnih tem