» »

Novodobna UDBA

Novodobna UDBA

«
1
2

Double_J ::

Ja ni kaj. Zanimivi komentarji pod novicami danes, ki zadevajo očitno aktualno tematiko. Bom samo enega za začetek nalepil. Mislim, da smo kar v težavi, če zadeve pretežno držijo.

Verjetno je jasno, da bi posameznik, ali pa skupina, dejansko hitro zabredla v resne težave, če bi poizkusila razmontirati tovrstne združbe?

Rad bi delo UDBE opisal najbolj natančno v tistem delu,
kjer se sam nebi razodkril pa ne kot pripadnik UDBE. To
nikoli nisem bil.

Škoda, ki vam jo je lahko UDBA naredlila se je zrcalila
izključno na sodišču. Cilj vseh tajnih služb in tudi UDBE
je bil odkriti slabo stran sodnikov in jih prisiliti da sodijo
tako, kot se jim ukaže.

Od dneva osamosvojitve pa vse do dneva razkritja
posameznih pripadnikov UDBE, je UDBA delala izključno
preko sodnikov. Uničevala je majhna podjetja, ki se niso
nekako uklapali v njeno videnje nove politične stvarnosti.
S pokojnim predsednikom države sem spregovoril par
besed o tem, vendar mi je nekako pojamral, da tudi njega
ne pustijo pri miru.

Vsaj delno razodkritje pripadnikov UDBE je nekako zmanjšalo
tudi njihov vpliv na sodnike (sodišče) in se je škoda precej
zmanjšala. Dosti vas je kot podjetnikov verjetno izgubilo na
sodišču pravde, ki jih v normalnih pogojih ni bilo možno izgubiti
in vam je podjetje propadlo Mnogo lastnikov teh podjetij je
naredilo samomor. Pobrali so jim vse, kar
so lahko. Usmiljenja do otrok brez matere ali brez očeta ali brez
obeh, niso imeli. Dosti takih poznam.

Tisto, kar se vsi motite, UDBA je dejansko postala zločinska
šele po osamosvojitvi. Poznam jih okrog petdeset. Po sami
osamosvojitvi so se nakako povampirili. Do osamosvojitve
so delali strogo pod nadzorstvom. Lahko so vam škodovali
v službi, na fakulteti, pri napredovanju v službi... Pred našo
osamosvojitvijo je res, da ste lahko bili tudi kazensko preganjani
in celo obsojeni brez krivde. Po osamosvojitvi pa je to bilo teško
izvedljivo, izguba v pravdnih postopkih majhnih podjetnikov in
obrtnikov zoper državne firme pa se je povzpela na milione.
Osemdeset procentov sodnikov je v pravdnih postopkih delalo
po njihovi taktirki. Izgubljali ste pravdo, ki jo v nobeni državi
praktično in teoretično ni bilo možno izgubiti. Na višjih sodiščih
so po pravilu zavračali vaše pritožbe z navedbo, da kršitve pravil
postopka ni bilo, v drugo pa da se ne utikajo. Vrhovno sodišče
vam je v devet in devetdeset procentov zavrnilo pritožbo zaradi
majhnega zneska. Ti "majhni" zneski so se po teh izgubljenih
pravdah spreminjali v grozljivke. Znesek od petsto tisoč SIT se
je spreminjal pet milionov SIT, sedemsto tisoč SIT v sedem
milionov SIT... Ogromno zelo sposobnih in poštenih posameznikov
je naredilo v takih primerih samomore. Izgubljenih pravd je na
milione, ki jih praktično ni možno izgubiti. Vrednost sega v milijarde
EUR. Na takih goljufijah in celo falsifikatih so polna imena in priimki
sodnikov. V kazenskih postopkih sta sedanji predsednik in prejšnji
predsednik Okrožnega sodišča tesno sodelovala ves čas z UDBO
in preko svojih sodnikov ali celo preko svojih zakonskih partnerjev
obsodila precejšnje število nedolžnih ljudi. Ne rečem, da so oni to
počeli prostovoljno. V to so bili prisiljni in oni vedo zakaj. Enako je
seveda v pravdnih postopkih.

V sosednji Avstriji in Italiji je ogromno majhnih podjetij naše UDBE.
Mi smo jih del celo obelodanili, Srbi in Hrvatje pa še vedno ne. Tudi
ta podjetja, ki so v lastništvu naše UDBE so mnogim naredili veliko
zla. Če bi nekako zaključil zadevo, o katerih bi lahko napisal ogromno
knjigo, bi jo zaključil v tem pomenu, da so oropali s pomočjo naših
sodnikov dva miliona ljudi. Še vedno je to neke vrste državni udar
ali, bolj milo rečeno, obstaja para-država, ki je močnejša in bogatejša
od legalne države in legalna država deluje pod njenim vodstvom.

Žal več nisem mogel navesti. Premislite sami o škodi, ki so vam jo
povzročili od dneva osamosvojitve. Povprašajte tudi svoje znance.
UDBA je torej spremenila način delovanja in sedaj gomila ogromna
materialna sredstva, ki jih skriva v tujih bankah in ustanovah.

Torej, tisti, ki vodijo legalno državo, delajo po nalogu para-države.
To pa ni rešljivo in je bedarija poskusiti karkoli.


Ali je kdo kaj bolj podrobno raziskoval te stvari? Kakšna je torej dejanska slika?
Dve šivanki...

donfilipo ::

To se ne da kaj prida raziskovati. UDBA je razpadla praktično in funkcionalno v svoji tajni in ustavni obliki, že kmalu po smrti šlosarja. Postala je orodje tujih tajnih služb in tudi mednarodnega kriminala. Vse po mojem z opravičilom, da se povsem onesposobi njena komunistična funkcija. Ta je bila nemara resda po naravi in funkciji povsem identična... ali celo mnogo hujša, od sodobne teroristične.

Vkolikor obstaja PARA-DRŽAVA pod taktirko sposobnih udbovcev, so zdaj ti pod budnim očesom Sorosa CIE in podobnih..... in njihov 'sveti' namen je ozdraviti družbo od komunizma in mafijo spremeniti v dobro organiziran kriminal. Ta dobro na koncu pomeni, da je legalen in ne več kriminal. To pa nekaj časa traja. In je tudi pri ameriški mafiji8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Icematxyz ::

Jaz sem mnenja da na tak način se volitev ne da dobit. Bomo pa videli tako ali tako kmalu. Kako bo. Pa komu se kdo lahko zahvali za volilni rezultat ali ga za to okara.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Jaz sem mnenja da na tak način se volitev ne da dobit. Bomo pa videli tako ali tako kmalu. Kako bo. Pa komu se kdo lahko zahvali za volilni rezultat ali ga za to okara.


Sej volitve naj nebi bile bistvene.

No saj... če ni točno, lahko poveste druge razloge, zakaj potem takšno sodstvo?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

PacificBlue ::

Zanimiv intervju z dr. Tonetom Hribarjem


Sprva je politika obvladovala vse. Ekonomija je bila le eno od področij, ki jih je upravljala, usmerjala in nadzorovala Partija, udarna pest te partijske oblasti pa je bila Ozna. Ki pa je zelo hitro postala nadoblast in se povzpela celo nad partijce, da o gospodarstvenikih in drugih ljudeh ne govorim. Šef Ozne, poznejše Udbe, Ivan Maček je postal tudi formalni predsednik republiške skupščine. Niku Kavčiču so naložili, da organizira bančništvo in tako naprej. Ko pa je bivša partijsko-udbovska oblast ob Demosu ugotovila, da se ne bo dalo obdržati Oblasti, so začeli ustanavljati nove mreže, vzporedne centre. Tudi v zdravstvu. Medicinski center Barsos so, recimo, ustanovili nosilci prejšnje, partijsko-udbovske oblasti.


http://delo.si/clanek/100827

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

.

Sem že hotel nekaj podobnega nalepiti.

Tako da, kam pa so po vaše te mreže na različnih področjih šle? So se kar samouknile, zakaj pa bi se? Kdo pa jih je ukinil in razmontiral po vašem mnenju?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Utk ::

Razmontirala jih je pravna država, prizadevni in pošteni sodniki, nepodkupljivi policisti in inšpektorji. Drugače ne more bit. Ker ni še nobeno sodišče pri nas odločilo, da je kaj drugače.
- vsaj tako pravijo forumski "pravniki".

Double_J ::

Kar se pa tiče mrež na desnici - po mojem sicer so kakšne kapitalske, kaj več pa realno gledano niso imeli časa tudi če bi hoteli. Verjetno to spada pod normalne povezave v demokratičnih družbah, daleč manj nevarne kot tiste, ki izhajajo še iz prej, ter so prisotne še v tajnih službah in sivi ekonomiji. Tako da tole je pomojem večji problem, pa neglede kdo je na vladi.

Podatek, da je za udbo delalo 10-12% ljudi in da so nadzorovali življenje vsakega posameznika je zgovoren. In veliko tem ljudem je žal privilegijev, ki so jih izgubili, razen seveda tistih, ki so dobili nove npr. v gospodarstvu ob lastninjenju. Ne vem, kako ljudje lahko prenešajo obstoj takih organizacij in da ne zahtevajo jasno, da se stvari razčistijo, da se odprejo arhivi, žrtvam ponudi zadoščenje. Zakoni bivše udbovce ščitijo, ker so delovali po zakonih nekega diktatorskega režima, ki je njihovo početje legaliziral. Danes je sicer bilo razveljavljenih nekaj sodb iz tistega časa, prav dosti več pa tudi ni bilo narejeno. V Nemčiji, na Češkem, Madžarskem so odprli arhive, pri nas ne, oz. so še danes dostopni v zelo omejenem obsegu, veliko pa so jih sploh uničili pred prvimi demokratičnimi volitvami leta 1990. S temi stvarmi je treba razčistiti sicer je nevarnost, da se ponovijo. Obstaja tudi slab zgled bodočim generacijam, kako se stvari pometa pod preprogo, da ne govorimo, da se s podeljevanjem nagrad voditeljem takih organizacij, še dodatno ustvarja vtis o njihovi potrebnosti in opravičevanju. Udba je prisilila ljudi, da so bili tiho in očitno je to tudi sedanji oblasti všeč, da so ljudje navajeni take pasivne drže. Da ne govorim o političnih povezavah med bivšo udbo in mnogimi, ki so danes na oblasti.
Dve šivanki...

Double_J ::

No in potem ti pride en takle režimski zgodovinar ter pravi, da bi bilo nujno da se na forumih podpisujemo s pravimi imeni. Kar preberite, kako zaničuje "razpravljalce". On sam pa je res razkril tako veliko dejstev...

http://www.rtvslo.si/slovenija/politika...

Osebno tudi menim, da bi spletni forumi lahko delovali le po enakem načelu kot pisma bralcev v časopisih: da se ljudje podpišejo s polnim imenom in priimkom, uredništvo pa hrani njihov naslov. To bi do določene mere razjasnilo politična ozadja, omejilo sovražni govor in dvignilo raven razprave.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Thomas ::

Udba je imho pretežno zjebana. Kominterna pa imho še živi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Udba je imho pretežno zjebana. Kominterna pa imho še živi.


Samo uboga SOVA je ostala... tistih 200zapečkarjev?
Dve šivanki...

Thomas ::

Ja. Bohvar da se prehladijo, smo pa tam!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Double J, dejanska slika je pač takšna, da vsake toliko časa se najde kaka "usekana" stranka, ki je sama pri sebi sveto prepričana, da bi morala na sodišču zmagati in se potem, ko izgubi, s porazom ne more sprijazniti.

Pri tistem copy paste, ki si ga nalepil, bi bilo super, če bi dal zraven še original link. Bi tako zadeve bile lahko bolj jasne. Ampak, dovolj je zgolj navedba, češ da VS RS zavrača zahtevke, ki niso dovolj visoki, čeprav so "kao v resnici blazno visoki".

Gre se za pravila igre, ki so vnaprej jasna. Ko vložiš tožbo, točno veš, ali bo možna revizija ali ne. Kot rečeno, vedno in povsod se najdejo tudi kaki čudaki.

Double_J ::

Ja prav, zaradi mene naj ima preganjavico.

1. Ni pa vseeno, da sodni sistem dela sistematično na način, da se lahko vprašamo komu v interesu?

2. Zakaj se ne odprejo vsi arhivi kot drugod po svetu, da bomo vedeli pri čem smo?

No dokler pa ne vemo točno pri čem smo, pa bivših nosilcev oblasti jaz za vsak slučaj, nebi več spuščal blizu oblasti. Se naj pač potrudijo, če jim pa spomin ne dela, se jih pač na volitvah upam da tudi mi ne bomo spomnili.
Dve šivanki...

MadMicka ::

Kdo je bivši nosilec oblasti, Kresal Katarina ali Janez Janša? Se pa strinjam s tabo, da ga za vsak slučaj ne bi spustil več zraven. Je že zadosti škode naredil.

Thomas ::

Eh Mici ... boljš da Janša pride nazaj kot katerakoli druga opcija. Žal je tako, da je on v Sloveniji edini dovolj sposoben politik.

Sicer je zame preveč lev, za mnoge je preveč desen, a druge variante nimamo.

Povejte, če jo imamo. Ime in priimek.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

MadMicka... rad manipuliraš. Moraš razlikovati pisanje pesmic v šoli, z vodstvenimi položaji.

Važno je koga ima Kresal v stranki, ter predvsem s kom bo šla v koalicijo. Z naslednico komunistične partije, kjer mrgli tistih na nekdanjih vodstvenih položajih. Zanimivo, da poimensko liberalna stranka, ne bo šla v koalicijo s kakšno izmed razrednih sovražnikov.

In kako komentirate besede Pahorja, da mu niso dovolili kandidirati na predsedniških volitvah? Ja škoda, za vlado seveda ni dovolj sposoben, predsednik bi pa lahko bil dostojen, kar očitno nekaterim ne ustreza, saj so si želeli človeka Turkovega tipa.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

BlueRunner ::

1. Ni pa vseeno, da sodni sistem dela sistematično na način, da se lahko vprašamo komu v interesu?

Imaš o temu kaj več podatkov, ali pa to morda sklepaš na podlagi morda 10 primerov v zadnjih 18 letih.

Žal je tako, da je on v Sloveniji edini dovolj sposoben politik.

Toliko sposoben politik, da med svoje dosežke po l. 1992 šteje kaj točno? Vse kar mi pade na pamet je samo generiranje afer. Od vsega skupaj pa na koncu nobene koristi. Nekako tako kot Josib Broz. Do '45 je bil rešitelj naroda, potem pa je šlo samo še navzdol. Na srečo v trenutnem družbenem sistemu takšnih "narodnih herojev", ki vsa svoja dejanja opravičujejo z "zaslugami za narod" ni potrebno podpirati. Če si zmagal v vojni, to še ne pomeni, da znaš zmagati v miru. Njegov način "zmage v miru" pa se mi zdi, da je predvsem generiranje vedno novih "kriz". Tako kot smo imeli '45-'91 cel kup notranjih in zunanjih sovražnikov, da se nam ni bilo potrebno ukvarjati z resničnimi težavami.

Povejte, če jo imamo. Ime in priimek.

Moji preferirani kandidati:

  • Gregor Virant

    Razlogi za: pozna javno upravo, njen ustroj in delovanje. Bistven izziv je rano nižanje stroškov in povečanje učinkovitosti pri delovanju le te.

    Razlogi proti: Ni se še rešil svojega političnega gosopdarja in mu prevzel primat.

    Največji izzivi: Dovolj sposoben, prepoznaven in dinamičen, da samo čakam, kdaj ga bo neka "afera" pokopala. Javna uprava ga sovraži, ker ni nikoli skrival cilja, da jo bi resno očistil. Tudi za ceno lastnega političnega preživetja.

  • Žiga Turk

    Razlogi za: Strokovnjak, ki se mu znanje tujih jezikov ne konča pri nekaj polomljenih frazah v angleščini. Ker je nekaj časa že zasedal ministrsko mesto, več ni političen analfabet. Kot strokovanjak z dolgoletnimi izkušnjami in funkcionar na univerzi je pridobil dragocene izkušnje, ki bi pomagale pri (pre)orientiranju države v smer razvoja in dokončnega vstopa v informacijsko dobo.

    Razlogi proti: Potem, ko so ga v koalicija preigrali in izigrali, se je iz politike praktično umaknil. Zaradi tega bo njegova ponovna reaktivacija mnogo težja, kot bi sicer morala biti. Kot naravoslovec ni nujno, da ima posluh tudi za družboslovne in še posebej humanistične smeri razvoja, brez teh pa ni celostnega napredka države.

    Največji izzivi: Ponovna reaktivacija in razvojni izzivi bi zahtevali, da se v celoti posveti politiki, zaradi česar bo njegovo strokovno delo nujno moralo trpeti. Zato, ker se bi moral boriti za povečanje deleža BDP, ki se ga vlaga v razvoj in izobraževanje, bi moral dati veliko tudi na bolj politično razmišljanje.



Za ostala bi pa moral še razmišljati. Za MF + MG bi najraje imel nekoga, ki bi bil 60% P. Damijan in 40% Mencigar. Damijan ima dobra izhodišča, ampak rabi pa malo več občutka za kompromis, tam kjer je možen in manj neoliberalno ekonomijo, kot si jo želi. Konec koncev živimo v deklarirano socialni državi, za katero pa si srčno želim, da bi postala bolje delujoča socialna država, ne pa manj socialna. Pri ekonomistih pa očitno obstajata samo dve skrajnosti, manjka pa prodornih pragmatičnih ekonomistov, ki bi znali rezati z občutkom in hkrati vedeli, da se gradi za vnuke.

Thomas ::

To je tudi problem Janše, ker tako kot Bluerunner ne ve, da mora biti ekonomija kar se da "neoliberalna", če hočemo kam priti.

Tega ne ve IMHO noben politik v celi Sloveniji. Če pa že, je raje tiho.

Virant je za ministra, za predsednika vlade pa še ne. Turk isto. Žal mi je, tvoji predlogi niso realni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Kučan ima svojega kandidata. Spreneveda se pač kot vedno...

http://www.finance.si/263398/Ku%E8an-Ro...

Ostalo kasneje...
Dve šivanki...

BlueRunner ::

Thomas je izjavil:

To je tudi problem Janše, ker tako kot Bluerunner ne ve, da mora biti ekonomija kar se da "neoliberalna", če hočemo kam priti.

Tega ne ve IMHO noben politik v celi Sloveniji. Če pa že, je raje tiho.

Virant je za ministra, za predsednika vlade pa še ne. Turk isto. Žal mi je, tvoji predlogi niso realni.

To o neoliberalnosti kot nujnem pogoju za "nekam priti" je tvoje osebno mnenje. Sam ga s teboj ne delim. Pri temu se opiram na dogodke zadnjih dveh let in empirične podatke predhodnih 50 let. Je pa res, da je bistveno vprašanje kam želiš priti.

Kar se pa tiče imen za "predsednika vlade", pa je to bolj tako, tako. Če imaš za predsednika dominantnega alfa samca, potem je brez veze, da imaš sposobne ministre. Če imaš sposobne ministre, potem je konkretno ime za predsednika drugotnega pomena. V trenutnem mandatu se je izkazalo, da nimamo ne enega, ne drugega. V predhodnem mandatu smo imeli prvo, pa nam tudi ni kaj veliko koristilo. Torej lahko "poskusimo" še varianto, kjer je PM bolj mediator. ministri pa so sposobni in s hrbtenico.

V mandatih pred njimi pa smo imeli jasne cilje (EU, evro), kar je bilo zelo enostavno merilo uspešnosti dela posameznih ministrov in vlade kot celote. Javnost in vlada niso imeli nikakršnih dilem glede tega kaj je pomembno in kaj ni.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Kar se pa tiče mrež na desnici - po mojem sicer so kakšne kapitalske, kaj več pa realno gledano niso imeli časa tudi če bi hoteli.
Pajade. Krkovič, Lovšin, Njavro in ostala manevrska struktura, pa ves preplet znotraj katoliške cerkve, pa argetinsko-domobranska naveza ... To niso mreže?

O.

Zorro ::

A mi imamo levico in desnico v naši politiki? Meni se zdi bolj, da imamo le "naše" in "njihove" prodajalce megle, ki si v raznih preiskovalnih komisijah pošteno manejo roke z dodatki, ki jih dobijo na ta račun. Pri nas ni levice, niti desnice, pri nas že zdavnaj ni več morale, in če bi lahko bi malega človeka oželi in na koncu potacali. Gleda se zgolj na to, da ena stran nagrabi več kot druga. Med sabo se gredo nekakšne partije pokera v katerih takoj, ko ena stran ima kakšnega asa več v rokavu, nam ga servira (v obliki afere).

Da bi kakšen sposoben in pošten politik izbil na površje, lahko sanjamo še vsaj 20 let, ko bo zemlja pobrala še zadnje svete krave, ker te svojih stolčkov zlahka ne dajo (razen kakšnih izjem kot sta recimo Kučan in Hvalica).

Thomas ::

Kučan je dal stolček? A se ti hecaš? On še zdaj - kot je omenil že Double_J - sedi v stolčku bivšega predsednika po nevemkakšni logiki in čudežu.

Ta pa, ja. LOL!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zorro ::

Ja, ga je dal. Lahko bi se šel recimo predsednika vlade (zamenjavo z Drnovškom), ker po takratnih javnomnenjskih raziskavah, bi prepričljivo pometel s konkurenco.

Eni ste prav bolestni na tega Kučana, da vam ni pomoči!

EDIT: Pa Thomas, ti ki toliko rad kažeš s prstom na ZDA, povej kakšen status imajo tam bivši predsedniki države?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

tsh2 ::

Zorro je izjavil:

A mi imamo levico in desnico v naši politiki? Meni se zdi bolj, da imamo le "naše" in "njihove" prodajalce megle...


boljši naziv bi bil naprimer jugonostalgiki vs. pomladniki.

Double_J ::

Ja ne vem... če imajo pri nas kar vsi bivši predsedniki zagotovljeno pisarno?
Ali morda Kučan sedi v izpraznjeni Drnovškovi(najbrž se ni niti vselil)?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Zorro ::

Da te Double J malo poučim, ker te Thomas očitno noče. Vsi bivši, še vedno živeči, ZDA predsedniki imajo svoje pisarne in vse še vedno varuje Secret Service. Bivši predsednik je za njih nekakšna svetinja, ne glede kateri strani je pripadal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Zorro ::

tsh2 je izjavil:

Zorro je izjavil:

A mi imamo levico in desnico v naši politiki? Meni se zdi bolj, da imamo le "naše" in "njihove" prodajalce megle...


boljši naziv bi bil naprimer jugonostalgiki vs. pomladniki.


Slaba primerjava, ker tem je daleč tako jugonostalgija, kot tudi pomlad.

BlueRunner ::

Ali morda Kučan sedi v izpraznjeni Drnovškovi(najbrž se ni niti vselil)?

Pa še ta malenkost, da je Kučan pisarno bivšega predsednika in z njo povezane bonitete zapustil 22. decembra 2007. V skladu z zakonom je tako ali tako ni mogel uporabljati več kot 5 let.

Trenutno je prazna, ker je Drnovšek preminil pred iztekom teh 5 let.

Double_J ::

Na internetu še kar brca... pisarna pa prazna? Kako negospodarno!

http://www.bivsi-predsednik.si/1992-200...
Dve šivanki...

BlueRunner ::

Double_J je izjavil:

Na internetu še kar brca... pisarna pa prazna? Kako negospodarno!

http://www.bivsi-predsednik.si/1992-200...

1) Tema si zasluži premik v Ložo, ker se ne ukvarja s problemi človeštva ampak s splošno paranoidnostjo, ki vsepovsod vidi rdeče ali pa črne zarote.
2) Pisarna ne obratuje, tajnica je dobila odpoved in odpravnino po smrti Drnovška. Torej govoriš o "negospodarnosti" varčevanja za stroške fikusa in tajnice.
3) Lani so dali fizične prostore v uporabo MJU, da se ne bi po nepotrebnem vzdrževalo prazen prostor.

Double_J ::

Saj nimam nič proti, da smo to razčistili, glede pisarne sem spraševal kako je. Torej on sedaj ne nastopa več v funkciji bivšega predsenika, ker je funkcija prešla na Drnovška. Je torej brez vsakršne državne funkcije. V javnosti gotovo ne daje tega vtisa, da je kakšna sprememba od takrat.

Za razčistiti je pa še ostalo. Tisti podjetnik, ki je delal samomor bi za izterjavo dolžnikov v povprečju rabil 7let(v primeru da sploh uspe). V tujini zgolj 3, ne leta mesece. Za župana ter razne državne firme je seveda bolje tako.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

BlueRunner ::

Je torej brez vsakršne državne funkcije.

Vse kar ima je pokojnina. Izplača pa se mu kot razlika med siceršnjo pokojnino in 80% plače predsednika države. Če siceršnja pokojnina presega ta znesek, se mu ne izplača nič.

Za razčistiti je pa še ostalo. Tisti podjetnik, ki je delal samomor bi za izterjavo dolžnikov v povprečju rabil 7let(v primeru da sploh uspe). V tujini zgolj 3, ne leta mesece.

Ali se znova pogovarjamo o sodnikih? Od kje podatki o domačih rokih? Od kje podatki, da so krivi sodniki in ne slaba/zmedene zakonodaja? Katera "tujina" je zate relevantna? Somalija, Mongolija? Morda članice EU? Romunija, Bolgarija?

Double_J ::

Zadevo sem poslušal pri poročilih, kjer so omenjali razvitejše evropske države, kjer bi to sprocesirali v nekaj mesecih. Zato pri njih očitno ne bo tega neplačniškega krča, ko je kar vse zastalo.

Od kje podatki, da so krivi sodniki in ne slaba/zmedene zakonodaja?


Zakonodaja je zanič, vendar pod kakšnim vplivom je nastala takšna kot je? Vseeno pa kljub slabi zakonodaji rabiš še slabe sodnike, da takšna stvar traja toliko let. Kot vemo pa stvari niso kar tako takšne kot so. So razlogi za zakonodajo kot je in so razlogi za sodnike kot so.
Dve šivanki...

USS Liberty ::

>>>>>>>>No in potem ti pride en takle režimski zgodovinar ter pravi, da bi bilo nujno da se na forumih podpisujemo s pravimi imeni.

A niso takšne ideje, kot jih zagovarja tale režimski zgodovinar, nedopustem poseg v človekove pravice, proti kateremu se baje na FDV-ju z Mathaijem na čelu odločno borijo?
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Double_J ::

Matthai v zadnjih mesecih ni zelo aktiven. Nekaj je omenjal zgolj brezplačnike. Tok tok, Dobro jutro, smo že budni?

Sicer pa me zanima... ali lahko magari za štos tule kritizira v našem stilu? Ali pa raje ne, ker bodo ankete odpovedane?;) Matej Kovačič?

P.S. Sem že malo ustregel zgodovinarju.:D
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

BlueRunner ::

kjer so omenjali razvitejše evropske države, kjer bi to sprocesirali v nekaj mesecih

Katera TV postaja, katera oddaja, kater dan. Rad bi vedel za katere države se gre in katere podatke so navajali. Brez tega morda primerjamo hruške in krompir.

Zakonodaja je zanič, vendar pod kakšnim vplivom je nastala takšna kot je?

Sliši se kot retorično vprašanje, vendar odgovora ne poznam. Pod kakšnim vplivom pa je nastala?

Vseeno pa kljub slabi zakonodaji rabiš še slabe sodnike, da takšna stvar traja toliko let.

Mislim, da je tukaj ali-ali pogoj. Če je zakonodaja neurejena, še tako dober sodnik ne more pomagati. Če je zakonodaja dobra, pa še vedno potrebuješ dobre, predvsem pa neodvisne sodnike. Sam si pritdil, da je zakonodaja v slabem stanju (čeprav dvomim, da bi vedel našteti nekaj primerov na kakšen način je stanje slabo), torej do sodnikov sploh še nismo prišli. Zaenkrat pa so ti še neodvisni.

Kot vemo pa stvari niso kar tako takšne kot so. So razlogi za zakonodajo kot je in so razlogi za sodnike kot so.

Oprosti, ampak retorične floskule smislu "vsi vemo kaj je narobe", ne potegnejo. Kakšne so stvari? Slaba zakonodaja je na dlani, govoriš pa o več stvareh in ne samo eno. Ravno tako govoriš nekaj o razlogih za takšno stanje, pa ne poveš kateri so ti razlogi.

Res jih ne poznam. Prosim, navedi te razloge.

donfilipo ::

Da ni UDBA in kominterna nekak popularen bavbav za: uvek spremni?8-)

UDBA, kasneje SDB, je imela za primarno nalogo obračunavati s tako imenovanimi 'unutrašnjimi' in 'vanjskimi neprijatelji'. Četniki, Ustaši, Domobranci, Liberalci, demokrati, domobranci, anarholiberalci itd...itd. Kako je delo uspešno opravila, se je pokazalo leta 1991, ko je bilo vseh teh več kot kdajkoli prej8-)
Res je UDBA bila nekak poltajen ideološki aparat, ki pa je z razpadom ideologije zamrl. Dobre 'gestapovce', ki so vendarle povsod redkost, so prevzele druge tajne službe. Ostali so se mirno in tiho obrisali pod nosom:)

Vezava neučinkovitsti sodstva na tuje tajne službe...ali ne kakršnokoli tujo organizacijo, bi pa nedvomno zahtevala več in boljših argumentov. Kar seveda ne pomeni, da nimamo neučinkovitega sodstva z mnogo zaostanki. A to ne pomeni nujno, da je za to kriva CIA ali kdo drug. Ker udbe in kominterne ni več:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Kominterna je kakor Alkajda. Brez delujočega komandnega centra, a mreža somišljenikov ki delujejo v veri in prepričanju, kot da je skupnost pomembnejša od posameznikov. V ta namen se organizirajo v politične stranke, debatne krožke, delajo kot osamljeni strelci ...

Neoliberalci (recimo tako, sej OK) - smo pa analogno. Omrežje tistih ki mislimo, da posameznik je vrednosta, skupnost pa kvečjemu podrejena vrednota. V ta namen se politično in drugače organiziramo in seveda delujemo kot posamezniki, ko nimamo kaj pametnejšega za počet.

To je največja šizma čez človeštvo, ostalo je sekundarno iz tega izpeljivo.

Delovanje članov Kominterne je zame največkrat honest mistake.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Aha. Torej komunjarstvo:))

Kominterna je bila vendarle vodena iz enega centra, komor so na izpopolnjevanje pošiljali lokalne pomebne komuniste in tisti ki so globlje zlezli v rit 'vođi', so preživeli, ostali so bili likvidirani:) Ali pa so, kot ameriški komunisti poslali kominterno v tri krasne in na koncu tudi spremenili svoj pogled na boljševizem. Kominterna je bila kar resna in ne klubska 'zarotniška' in revolucionarna organizacija.

Komunjarstvo pa je obujanje spominov tovarištva in kritičen pogled na tegobe sodobnega kapitalizma. Običajno na predstavitvi uspešnice: 'Kako postati bogat tajkun for dummies'. S spremno besedo To-Ni Rop-a.8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Thomas>> To je največja šizma čez človeštvo, ostalo je sekundarno iz tega izpeljivo.

Bojim se da ne smemo pozabiti na premice, ki niso vzporedne a so pomembne:)

Teizem - ateizem.... kombinacije ateizma z ostalimi premicami in kombinacije teizma z ostalimi premicami.
in še cel kup jih je...pa še nisem ugotavljal 'vzporednosti'.
način odločanja
anarhizem-totalitarizem
inertnost-revolucionarnost ali evolutivnost?


Trenutno me matra
moralnost-legalizem

Je to vendarle cela veda. Le da za politologa potem izpade, da ni politik prihodnosti, kot filozof običajno ni modrec sedanjosti8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Double_J ::

Gre bolj za to, da obstajajo(povezani) posamezniki, ki še razpolagajo z informacijami zbranimi v preteklosti, kar jim daje možnost vpliva.

Poleg tega, ali menite, da nimajo v Beogradu v arhivih zadeve, ki lahko uničijo naše politike?
Dve šivanki...

PacificBlue ::

Poleg tega, ali menite, da nimajo v Beogradu v arhivih zadeve, ki lahko uničijo naše politike?


Možno je da jih imajo,da obstajajo kakšni tajni dokumenti, ki bi očrnili katerega izmed naših politikov... nekaj podobnega se je govorilo v času Janše in Sanaderja,ko se vprašanje meje ni kam premaknilo,češ da ima Sanader dokumente, ki bi jasno pokazale na vpletenost Janše in ostalega slovenskega političnega vrha v mariborsko orožarsko afero...

BlueRunner ::

Gre bolj za to, da obstajajo(povezani) posamezniki, ki še razpolagajo z informacijami zbranimi v preteklosti, kar jim daje možnost vpliva.

Kateri so ti posamezniki? S katerimi informacijami razpolagajo, da so tako zelo vplivne?

Double_J ::

Pripadniki bivših tajnih služb, ki so imele občutljive podatke o ljudeh. To je ena hipoteza, zakaj smo med drugim v takšnem pravnem zosu.

Kakšni so naši izostanki in kako so napisani zakoni, pa si poglej ter podaj svoje mnenje. Jaz ti ne bom iskal teh informacij.
Dve šivanki...

donfilipo ::

Ne gre ravno pretiravati. O janši ima KOS zmontiran filmček o veleizdaji, ki je posnet iza Titove slike med zasliševanjem gestapovca Vasiljeviča, ki ga je verjetno kasneje zanovačil odelek CIE za dirty jobs. Vse kar se da iz tega videti je, da je dokaj hrabro prestal kruto pravzaprav brezvezno psihično nasilje, ki ga je lahko samo utrdilo v prepričanju o nameravanem vojaškem državnem udaru in pogubiji demokratične slovenije (da o ostalih ne govorim:). Ker pač ni verjel v trdnost in moč dogovora Kučan, Miloševič:)

O mariborski orožarski aferi vedo vsi, da je v to vmešana komplet država in je to nemogoče naprtiti posamezniku. Vedeli in vršili so zadevo operativci novih tajnih služb, padla pa je na predlog pijanskega oddelka (oddelek za clean jobs:). Nihče ne bo nikogar preganjal, posel se je prenehal, ker ni bil več v skladu z dogovori niti vitalnim interesom slovenije in skrivnost bo ostala skrivnost.

Izsiljevanje posameznikov za informacije sodelovanja z UDBO, se je pokazalo ne samo za politično orodje obračuna, pač pa je zanj veliko zanimanje pokazala predvsem mafija, ki bi izzsiljevala še na rahlo trši način. To je zadevo potem naredilo tudi v očeh tistih, ki so bili za objavo podatkov, malce drugačno. Vemo, da se je kar na hitro iz doma ponižnih agentov udbe in sinov JNA oficirjev, oblikovala internacionalna mafija in vsi četniki in vukovi iz daleke prošlosti balkana. Vključno z oddelki mafije. JJ in ostali so pri vsem tem nekatere znance teh patronov izkoristili za zbiranje vitalnih informacij za uspešno balansiranje med zlobnimi nameni iz tujine, in med prijateljskimi poslovnimi in političnimi vezmi. CIA je sicer jokala za tistih 23$, ki so jih namenili za podporo Ante Markoviču in YUTELU, vendar ker niso ravno najbolj neumni, lahko ocenijo da so ravno demokratične sile z JJ-jem na čelu lahko za zgled celotenemu balkanu na poti v evropo in nov uspešnejši politični sistem in bogatejšo državo. Na drugi strani je seveda tudi liberalni demokratski blok Boruta Pahorja, ki se verjetno dopade Sorosu...a upam, da se kot zavezniki ne bodo šli preveč umazanih političnih igric....In JA! Niso angelčki niti naši niti tuji politiki. Zlasti tisti, ki naredijo kake pomembne spremembe ponavadi! Ampak v primerjavi z UDBO,SDB...KOSOM....četniki in vojno vihro podivjanega balkana, so svetniki. Če je komu v interesu, da se zadeve čimprej pozabijo in zagrebejo, je to ravno Beograd8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

BlueRunner ::

Pripadniki bivših tajnih služb, ki so imele občutljive podatke o ljudeh. To je ena hipoteza, zakaj smo med drugim v takšnem pravnem zosu.

To obvelja samo v primeru, da govoriš o tajni službi, kjer bi bilo večje število ljudi, ki bi dejansko imeli dostop do teh podatkov. Vsaka spodobno urejena varnostna služba tega že zaradi notranje varnosti ne dopušča. No ... potem bi se seveda šlo za vprašanje, če je bila SDV sploh spodobno urejena.

Hipoteza o vplivnih posameznikih iz tajnih služb pa se sesede sama v sebe, ko se začnemo pogovarjati o aferi udba.net in malo pogledamo ta plaz obtožb čez enega starčka, ki je proti koncu še celo sam pomagal sesuvati jugo. Hipoteza je toliko realna, kolikor je realna pavšalna bedarija o temu, da v ZN obstaja svetovna vlada, ki želi vzpostaviti nov svetovni red.

Sicer pa tudi tega ne vem v kakšnem pravnem zosu menda, da smo? Ali nas kdo toži, pa ne vemo kako se pravno izvleči iz tega, pa rečemo da smo v zosu?

Double_J ::

Pomembni deli arhivov so sistematično izginili. Nekateri so bili uničeni, nekatere dele pa verjetno še hranijo tisti, ki so jih odtujili. To pomeni, da se ne vidi transparentno strukture in delovanja bivše tajne službe, ter tudi ne na kakšen način ter pod kakšnim nadzorstvom se je sploh razpustila.

Sicer pa tudi tega ne vem v kakšnem pravnem zosu menda, da smo? Ali nas kdo toži, pa ne vemo kako se pravno izvleči iz tega, pa rečemo da smo v zosu?


Vsako leto mora Slovenija plačevati kazni za kopico primerov, zaradi sodnih zaostankov. Mislim, da smo kar med vodilnimi v EU glede tega na prebivalca. Niti to ni dovoljšna spodbuda, kako bi bilo šele če tega nebi bilo? Potem bi pa do smrti čakal.

Pa še nekaj je... favorizirajo se večji igralci, ki lahko dosežejo najmanj status quo v sodbah, če jim je v interesu. Tu bi bile potrebne tudi kakšne statistične analize sodb, ter primerjave z bolj razvitimi državami.
Dve šivanki...

Double_J ::

Udbovske metode... dejmo pobit te prasce novinarske.;((

Dve šivanki...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

www.udba.net (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
62957312 (16934) AC_DC
»

Demonstracije - kako do "Naše republike" (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
506480 (5314) Oldi
»

Ex AT&T-jevec, trije ex NSA analitiki bodo pričali o vladnih načrtih za nadzor vse in (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5120306 (18011) Pyr0Beast

UDBA (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20327034 (24931) kuglvinkl
»

SOVA (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
91443782 (30421) Jst

Več podobnih tem