» »

www.udba.net

www.udba.net

««
2 / 13
»»

MadMax ::

Ampak jaz se sprašujem, kdo je vse to skeniral???

Če grem še malo računat:
113360 strani...
To bi bilo 227 zavitkov A4 papirja - cca 570kg (če predpostavim, da gre za 80g/m^2 A4),
toda bolj se mi zdi da gre za A3 neskončni papir.

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

undefined ::

> ja, treba bi blo kar "ročno" pohekat server

S sekiro. ;)

dexter_II ::

moram rect da site riper zlo dober dela konstantno 20-30KB/s

pa verjetno nisem edini:D
ocitno ni neki levi server tam

men se ne da vec grem spat:\

Ikarus ::

Hm, počasi tole dela - našu Jelinčiča v fileju JA-LE-075.pdf:

DOSJE SDV: -0014027-00000
DOSJE SDV: -0039000-00535
DOSJE SDV: -0004300-00000

Razlaga za 1. DOSJE:

e. 14000 do 14999 – stevilke dosjejev in hkrati registracijske stevilke stalnih virov na zvezi usluzbencev, pripadnikov rezervne sestave in registriranih sodelavcev SDV,

Za druge pa ne vem

Pa še en kupček kaznivih dejanj

:-)

Ps.: Rojstni podatki se ujemajo s temilemi na njegovi domači strani.

Ikarus ::

Še en znani Slovenec je v fileju DR-EV-061.pdf

Janez Drnovšek, roj. 17.5.1950 v Celju, ima Dosje -0055000-00000.

Legenda:

c. 55000 – oznaka za bivse (opuscene) redne sodelavce SDV

:-)

pia_luigi ::

Tisti, ki že mate kej, dejte na eMulo! pod ime UDBA

McNato ::

V BI-TE-104.pdf je omenjen Ivan Bizjak, dosje SDV 0013606-00435, številke dosjejev stalnih in obcasnih virov v RKC.

Yohan del Sud ::

Heh-he... Keep 'em coming...

To bo še zanimivo. Za jelota in drnovška niti nisem presenečen, bizjak je pa že malo ven iz konteksta... >:D 8-O >:D

Ma kdo tolko jajc da gre preverit svoje bližnje sorodnike? >:D

Ikarus ::

PE-TE-133.pdf

Alojz Peterle, roj. 5.7.1948

Dosje SDV: -0013606-00207

j. 13606 – številke dosjejev stalnih in obcasnih virov v RKC (rimokatoliski cerkvi)


BR-EM-143.pdf

Barbara Brezigar, roj. 1.12.1953

Dosje SDV:-0000198-07363 se ne ve?

RU-GE-099.pdf

Dimitrij Rupel, roj. 7.4.1946

Dosje SDV: -0013838-00000 glede na to, da so duhovniki 13820 naprej, verjetno opazovan

:-)

San ::

LOOOOL, too good to be true!!! :))

Hvala Veliki Luka za link, klanjam se.

Dejte dajat pdf-je na mulo, da damo na dan mal tele okostnjake naših vrlih politikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

whatson ::

Če imate karkoli zanivga, kopirajte kar gor.

:D
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Zzzzzzz ::

Tku, BTW: Kter proxy server pa uporabljate?

Xplicit ::

do kerga leta pa je to vse evidentiran, tko da me nau skrbel da majo moje podatke :D

Marjan ::

Hudo! Zdej vidmo zakaj je bila stran takoj blokirana.

Tole bo še afera in pol.

Samo, da niso zdej naši mediji tok fuknjeni, da bojo rekli "kakšna nesramnost se je zgodila, ljudje ki so napisani notri se jim godi največja krivica, vsi bodo dobili odškodnino in pisno opravičilo države...."
>:D

:|

:(

Mercier ::

Ej, sam men je tole fol dobr. V Ameriki za take fore hoče pol Holivuda takoj Toma Kruza šicnat, pri nas pa stric inšpektor, ki še plašilke ne nosi po uradni dolžnosti, to da rahlo omejit, ko že "res ne zgleda". Mi pa jim složno v en glas j..... mamicu, češ, kaj si mislijo barabe, da nam kvarijo zabavo in otežujejo dostop do informacij.

urban ::

Ej tole je res zakon, hudo!! Dej fantje boste mal povedal, kjer se bo to dal dobit. Da naredimo, da se razpase do vsakega home comjuterja:)))

SAm v akcijo!

Lp
U

San ::

Iz tega ne bo nič, kot tud ne bo od SIB banke itd, itd. Golazen se je zajedla preveč v našo družbeno strukturo da bi se lahko kaj naredilo. Bomo pa lahko vsaj vedel, s kom imamo opravka. Čeprav sem za večino imen že prej vedel, za par stvari pa še čakam, če bodo prišle na dan.

Tarzan ::

Kaže, da ni samo oblast na spisku, lepo jim konkurira tudi opozicija.

iration ::

Sedaj res ni več razloga, da ne bi volili sedanje opozicije. :D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Nikita H ::

Janeza Janšo sem najdu (ubistvu mu je ime Ivan). Je v katekoriji m (m. 16000 do 18000 ? registracijske stevilke in oznake nadzorovanih oseb po kategorijah ).
Sem kar mal razočaran. :D

A je kdo Kučana najdu? :D

San ::

Kučan je bil predsednik sloveske udbe z Mačkovim in Dolančevim blagoslovom ;) valda, da ga ne bo notr.

fat boy slim ::

MadMax .. odgovor na tvoj post o skeniranju neomejenih količin podatkov.

zelo verjetno so zadeve že v tistih časih vse preslikavali na mikrofilm.Nikon F3 je s posebnim 'zadkom' omogočal slikanje na 10m klute filmov, kar znese okoli 250 posnetkov. S kakim modernim filmskim skenerjem poskeniras celo rolo, pa je. :))

Double_J ::

Wau, v popisu prebivalstva leta 1980 je pa še več ljudi napisanih.

BadB0y ::

Kaj je ze postavljen sajt na kero stran ko bi normalno delovala?

||_^_|| ::

A se samo men zdi da tale stran ne bi smela obstajat? Kako bi blo pa vam če bi bli kakšni vaši osebni podatki na netu?

Thomas ::

> A se samo men zdi da tale stran ne bi smela obstajat? Kako bi blo pa vam če bi bli kakšni vaši osebni podatki na netu?

Who cares?

Se bo treba kar navadit, da počasi bo vsak vedel vse o vsakem. Celo o njegovih spolnih navadah. Tehnologija in človeški firbec sta neomejena.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

Thomas: tle gor so podatki o vsem živem. In to je za moje pojme nedopustno.
Ime, priimek, datum rojstva, kraj rojsva, občina rojstva, očetovo ime, materin dekliški primek, ime matere, kraj prebivališča, poklic, narodnost, državljanstvo, spol, poroka, izobrazba,
kazniva dejanja in pomembni dogodki lepo razporejeni po letnicah, in še kaj se najde pri nekaterih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

McNato ::

Za moje pojme je povsem nedopustno, da so take podatke zbirali. In zbirala jo je politična policija UDBA. To nam samo kaže v kakšni državi smo živeli. In ker so na oblasti isti ljudje, se glede tega ni prav nič spremenilo.

Sergio ::

Zarad tega bodo še glave letale. Politične.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

paper ::

iscem cel arhiv, trejdam =)

||_^_|| ::

Check this out

McNato: kako nisi sit takih bedarij? Nisi opazil da je bla opozicija tut "not"?

paper ::

fucking a

Thomas ::

> Thomas: tle gor so podatki o vsem živem. In to je za moje pojme nedopustno

Ne, sej se strinjam. To ni v skladu z zakoni. O tem ni dvoma. Maš čisto prav.

Toda duh je ušel iz steklenice in nihče več ga ne bo vrnil nazaj.

Pred Carnivoreom tole že zdaj ni bilo varno, pred pogledi sosedov pa zdaj tudi ni več.

Sej ljudi ne bi niti motilo, če bi jih špijoniral AI. Ampak ... drugi ljudje - to je pa že problem.

Kaj se bo zgodilo v naslednjih dneh? Ljudem bo postalo vseeno. Kaj se bo zgodilo v naslednjih tednih? Ne bodo jemali dosjejev SDV zelo resno.

To je samo en majčken šok, pred šoki ki še pridejo.

:)


p.s.

Politiki bodo preživeli z osupljivo malo posledic.


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

Najbrž maš prav:)

Ampak da lahko neki tazga pride v javnost..očitno je neki hudo narobe z našimi službami, ker to ni mal materijala. Nekdo se je mogu ful potrudt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

iration ::

Namesto, da bi ves arhiv dali na na en ornk server v Sloveniji tako kot v vseh bivših komunističnih državah, ga raje bannajo. Aja, pa ob tej priložnosti še eno fejst lustracijo izvedejo >:D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Mercier ::

Ampak da lahko neki tazga pride v javnost..očitno je neki hudo narobe z našimi službami...
To + da ne morejo pohekat ene strani na netu.

Thomas ::

Politik, ki se je kakorkoli znašel na tem seznamu, bi moral odstopiti.

To da je nekoga vodila SDV kot sodelavca - ni še noben dokaz proti njemu. Vprašanje, kaj in kako je v resnici bilo.

Toda - čisto tako, za vsak slučaj, bi le moral zamenjati kariero.

Svoje čase sem se poglabljal v državne datoteke - od SDK, in Statistike recimo - in notri so bila čuda, nebuloze. Tko da so verjetno tukaj notri tudi.

Kdor hoče zvedeti o sebi kaj (bolj) zaneslijvega, naj piše CIA. Zakonsko mu je dolžna (in mu bo) poslala njegov dosje. Pa še tisto ni potem 100%.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gandalfar ::

Thomas: si ze poskusil zase? :)

gaso ::

fantje, moral bi se zment, sam eden gor pa snemat dol drugi pa lepo cici pa caki... zdj ne gre pa nikamor. Ma itaq da veliki brat te gleda, a je dons kj dugac? Ko tole tipkam Veliki brat ze arhivira...
Dj nj mi kdo poslje pdf k so zupniki pod posebnim arhivom vodeni

Marjan ::

Na Kazaa pejte zdovnloadat. trenutno je gor 21MB. Več še pride.

----------

Veste kako je s tem lubi Slovenci!?

Če imamo tako ku*** sodišča, da niso sposobna nič narest se naj pa vsaj ljudsvo nagleda resnice. In posledično PRAVICE!

Tile fajli bojo šli na vsak slovenski računalnik. Pa če se poslanci, vlada, duhovniki, babice, dedki, kdorkoli, pretegne!!!

Komi čakam da se začnejo ven vlečt.

Me prov zanima na katero stran se bojo mediji postavli...

TheJack ::

http://24ur.com/naslovnica/slovenija/20...

Za mnenje smo povprašali tudi enega od avtorjev knjige Pravo in internet, ki se ukvarja s pravnimi vidiki interneta Boštjana Makaroviča:"Kljub temu, da je varstvo osebnih podatkov izredno pomembna vrednota, je ukrep inšpektorja sporen iz dveh razlogov. Prvi je strogo zakonski, saj zakon inšpektorju za varstvo osebnih podatkov ne daje pristojnosti nad ISP-ji, ker ti niso upravljalci ali obdelovalci osebnih podatkov, temveč zgolj posredniki, kar je jasno izraženo tudi v Direktivi EU o e-trgovini. Skladno s tem bi tovrstni ukrep lahko odredilo zgolj pristojno sodišče. Drugi razlog je širše družbeni, saj omejevanje dostopa do tujih internetnih strani preko ISP-jev v demokratičnih državah ni razširjeno in lahko v skrajni fazi vodi do vzpostavitve centralnega filtrirnega (proxy) strežnika za vso Slovenijo, kakršnega poznajo, denimo Kitajskem.

Tole sem sicer objavil že v komentarju pod novico, ampak nič ne škodi, če še tukajle. Danes sem poklical dotičnega inšpektorja, ki trdi (če sem prav razumel), da so ISPji ''upravljalci in obdelovalci osebnih podatkov'' v smislu Zakona o varstvu osebnih podatkov, s čimer se osebno ne strinjam.
Čudi me tudi, kako se nihče nič preveč ne razburja nad prvim blokiranjem dostopa do neke strani, pa čeprav lahko to postane nevaren precedens. Verjemite, da je še dosti raznih inšpektorjev in ostalih vladnih služb, ki se jim bo zazdelo, da ta ali ona stran krši ''njihov'' zakon, nakar bodo ISPji dobivali skladovnice podobnih odredb vsak dan.

Prvi, ki je svojim uporabnikom blokiral dostop je bil Siol, Arnes in K2.net pa napovedujeta pritožbe, dostop pa so svojim uporabnikom, po premisleku blokirali tudi oni.

Bomo videli, kaj bo iz teh pritožb. Močno upam, da bodo višje inštance ugotovile, da je inšpektor prekoračil svoja pooblastila in tako zaustavile tale kamenček, ki lahko sproži plaz.

Thomas ::

Obstaja pa tudi zakon, po katerem ima vsak pravico pogledati v svoje dosjeje, ki jih je o njem zbirala SDV, policija ... - in jih še zbira. Vpogled v osebne podatke. Potem ima pravico tudi zahtevati popravke, če se s čem ne strinja in če mu je do tega.

Tisto je ponavadi bolj obsežno branje. Po mojem bo na internetu v roku dveh, treh let.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

paper ::

no, dost filozofije. se priporocam za kak fxp. uslugo seveda vrnem =)

TheJack ::

Mimogrede... Čudno, da nihče niti ne pomisli, da lahko taki podatki mnogo bolj kot politikom vladajočih strank (LDSa in ZLSD) škodijo t.i. pomladnim strankam in Cerkvi, oz. ljudem iz tega kroga. Za Drnovška, Kučana & Co., desničarji že tako deset let trobijo, da so udbomafija. Kaj pa če se med sodelavci Udbe znajdejo ljudje okoli Družine, Maga, Ampaka....? Pa doslej ''neomadeževani'' visoki funkcionarji in ideologi desnice? LDS in Združena Lista sta tako ali tako ''kontinuiteta'', ne? Kaj pa če se izkaže, da so za Udbo delali tudi ljudje, ki danes (in vseh preteklih deset let) rohnijo proti udbomafiji in kontinuiteti? Kaj če se skratka izkaže, da imata pri nas koalicija in opozicija iste korenine?

Tr0n ::

Zakaj pa zadevo ne umaknejo z neta? :)

Tarzan ::

TheJack, čista RESNICA.

Pomoje je njih še bolj strah.

Kar se pa umikanja z interneta tiče... ne smejo. Je pa strežnik down že kakšne 3 ure. Upam, da bodo povezavo spet vzpostavili. Zdaj je že čas, da se pojavijo novi strežniki na drugih lokacijah.>:D

gaso ::

Ja sj smo iz nepreverjenih logov izvedel, da so vsi nasi politiki z vladnim letalom letel v Bangkok :D

Thomas ::

Tako na levici, kot na desnici, bi morali odstopiti vsi politiki, ki jih je imela SDV za svoje.

Ne ker so nujno česa krivi, pač pa že zato, da se odstrani vsak dvom in senca dvoma.

To bi morali, ampak ampak dvomim, da bo kdo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dami ::

Že vidim release:
UDBA.Archive-WSi
:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

madmitch ::

Ha ha, pa sem se našel, tudi jaz sem med politično elito. In kako se sekiram :O

Sicer smo bili takrat vsi pomorci pod (očitno) šiframi 16000 do 18000 - nadzorovani. Verjetno smo se po tujih portih nalezli takšnih packarij, da so nas morali poazovati. Upam, da so uživali.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody
««
2 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Abotno nasedanje Leljaku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18628526 (23762) Mavrik
»

Kdo naj bi bili strici iz ozadja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5510604 (8485) Mipe

UDBA (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20327038 (24935) kuglvinkl
»

Novodobna UDBA (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8122966 (21229) Double_J
»

www.udba.net (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7419555 (19555) NoUse4AName

Več podobnih tem