» »

UDBA

UDBA

1 2
3
4 5

Gregor P ::

PaX_MaN je izjavil:

Tudi nekdanji hitlerjugend Ratzi je danes papež ...

Samo član ali je poleg tega še posiljeval, pobijal, genocidiral in bil nasplošno sadistična pošast?

... govorimo o otrocih za božjo voljo8-O; jype je namreč trdil

jype je izjavil:

Sam sem seveda kriv sodelovanja v zločinski organizaciji prejšnjega režima, ker sem v prvem razredu osnovne šole z največjim veseljem sprejel članstvo v zvezi titovih pionirjev


... sicer je tole vaše argumentiranje ad absurdum že prav smešno oz. žalostno:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

luli ::

jype je izjavil:

luli> Kake bedarije. Tisti, ki je zgubil rutico sigurno ni zaveden kot špijun. Ne mi s takimi.

Kako pa ti to veš? Si bil agent, al kako?


Ne drznil sem si pogledati v dosjeje. Ti pa kot ponavadi nerazgledan tupiš dalje.

Gladi ::

revvs je izjavil:



Marsikdo je dobil rutico in je med taborniki bil pod okriljem prejšnjega sistema, je zato zdaj komunist in še plus tega kriminalec ? Še sploh pa primerjati sistem po 2 sv. vojni je kot če bi primerjali z divjim zahodom ZDA. Socializem je dosti bolj demokratičen bil kot je zdaj EU ali pa kot je bil divji zahod in to v zelo kratkem času.


Če boš še vedno trdil take cvetke je brezpredmetno debatirat ker že z apriorija stvari ne gledaš objektivno. Totaliristični sistem je toliko časa demokratičen do tebe, dokler se ti strinjaš s tem sistemom. Ko se ne, pa Goli otok in palica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

PaX_MaN ::

Gregor P je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Tudi nekdanji hitlerjugend Ratzi je danes papež ...

Samo član ali je poleg tega še posiljeval, pobijal, genocidiral in bil nasplošno sadistična pošast?

... govorimo o otrocih za božjo voljo8-O; jype je namreč trdil

jype je izjavil:

Sam sem seveda kriv sodelovanja v zločinski organizaciji prejšnjega režima, ker sem v prvem razredu osnovne šole z največjim veseljem sprejel članstvo v zvezi titovih pionirjev

... sicer je tole vaše argumentiranje ad absurdum že prav smešno oz. žalostno:8)

Hja, I have no beef with the non-doers.

donfilipo ::

Luli tole je pa lahko poučno.

Katerega leta je špijuniral in zakaj?

Da špijunirajo lahko tudi jutri,če semle, ali na kak drug forum natapkam (še bolje pa pod frišnim nickom:) par namigov o poslovima:), je pa menda jasno.

Zdaj spomnim se nekega frienda, ki je imel dejansko senco, pa je bila cela familija prej zgledna meščanska, vseeno zalsedovalec pa je bil opazen na 200m. Kot bi nosil plavo luč na glavi:) Ampak, če sem iskren, tip je bil toliko bežen znanec, da bi bil lahko tudi ustaški terorist, ali pa ciaš, oziroma povezan z njimi.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

revvs ::

Goli otok je bil za naciste in bedake, tudi za nedolžne. Dandanes ni nič drugače, te zaprejo po krivem, če komur ne ustrezaš ti nekaj najdejo. Seveda se je včasih to lahko zgodilo tudi bogatim, dandanes pa samo manj premožnim, kapitalistom se zdaj več to ne dogaja. Saj pa vsaka nova vlada zamenja na vseh pomembnih stolčkih nekdanje in namesti svoje.

Jaz gledam demokracijo s strani kaj jaz pridobim, ne pa kako bodo ravnali s političnimi nasprotniki in če bom lahko gradil cerkev. V cerkev so tudi v komunizmu hodili, toliko da niso imeli toliko financ kot zdaj, so bili bolj cerkvene miši. Politične domobrance naciste so pa preganjali, ne navadne cerkvene ljudi. Vendar Bog ne potrebuje denarja ali ? Zdaj ga ima zadosti, vsekakor.

V Yu si s povprečno plačo delal 1 leto, si delo dobil kjerkoli še z osnovno šolo in si po 1 letu lahko kupil avto in stanovanje. Hrane je bilo manj v trgovinah, vendar je bila kvalitetna, ne kot zdaj ko še pokvarjeno in tretje-kvalitetno prodajajo brez sramu in te noben ne upošteva ko se pritožiš pri trgovini, v službi, pri komunali, v zdravstvu. Zbiranje podpisov se ignorira...itd, ali se pa preloži posel in zakon, čeprav izglasuješ ne. Po mojem bi bilo dobro če bi kogar poslali še na goli otok: kot npr. političare ki se izgovarjajo tako da enostavno povedo da niso tako mislili ko naredijo sranje. Te bi Tito takoj pospravil, ne pa da jih dandanes še nagradimo na drugo pomembno delovno mesto + denarno + imuniteta.

T-h-o-r ::

V cerkev so tudi v komunizmu hodili



moj stric je bil celo ministrant in mu je bilo dovoljeno med poukom oditi in opravljati cerkveni posel :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

luli ::

revvs je izjavil:

Goli otok je bil za naciste in bedake, tudi za nedolžne. Dandanes ni nič drugače, te zaprejo po krivem, če komur ne ustrezaš ti nekaj najdejo. Seveda se je včasih to lahko zgodilo tudi bogatim, dandanes pa samo manj premožnim, kapitalistom se zdaj več to ne dogaja. Saj pa vsaka nova vlada zamenja na vseh pomembnih stolčkih nekdanje in namesti svoje.

Jaz gledam demokracijo s strani kaj jaz pridobim, ne pa kako bodo ravnali s političnimi nasprotniki in če bom lahko gradil cerkev. V cerkev so tudi v komunizmu hodili, toliko da niso imeli toliko financ kot zdaj, so bili bolj cerkvene miši. Politične domobrance naciste so pa preganjali, ne navadne cerkvene ljudi. Vendar Bog ne potrebuje denarja ali ? Zdaj ga ima zadosti, vsekakor.

V Yu si s povprečno plačo delal 1 leto, si delo dobil kjerkoli še z osnovno šolo in si po 1 letu lahko kupil avto in stanovanje. Hrane je bilo manj v trgovinah, vendar je bila kvalitetna, ne kot zdaj ko še pokvarjeno in tretje-kvalitetno prodajajo brez sramu in te noben ne upošteva ko se pritožiš pri trgovini, v službi, pri komunali, v zdravstvu. Zbiranje podpisov se ignorira...itd, ali se pa preloži posel in zakon, čeprav izglasuješ ne. Po mojem bi bilo dobro če bi kogar poslali še na goli otok: kot npr. političare ki se izgovarjajo tako da enostavno povedo da niso tako mislili ko naredijo sranje. Te bi Tito takoj pospravil, ne pa da jih dandanes še nagradimo na drugo pomembno delovno mesto + denarno + imuniteta.


Kdaj si rojen? Kdo te je obarval s takšnimi zgodbami? Stanovanj se sploh ni takrat na veliko kupovalo. Tupiš malo.

revvs ::

Delavci in šefi so imeli podobne plače. Če pa to ni bilo tako pa mi povej kako lahko tisti nekdanji delavci iz velikih podjetjih ki zdaj izgubljajo delovna mesta imajo svoja stanovanja pri 500 evrih plače ?

Gregor P ::

T-h-o-r je izjavil:

V cerkev so tudi v komunizmu hodili

moj stric je bil celo ministrant in mu je bilo dovoljeno med poukom oditi in opravljati cerkveni posel :)
... od primera do primera drugače; morda pa je tvoj stric delal za Udbo in je kasneje lepo poročal, kdo vse je bil tam ipd.8-O (no saj to se počne v bistvu še dandanes -> Študenti preučujejo verske obrede)

napovedovalka TV poročil (Ajda Kalan) pa je bila zaradi križca okrog vratu več let brez zaposlitve na televiziji (J. Možina)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

T-h-o-r ::

ne, moj stric v 5. razredu OŠ vsekakor ni bil pri udbi :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

luli ::

revvs je izjavil:

Delavci in šefi so imeli podobne plače. Če pa to ni bilo tako pa mi povej kako lahko tisti nekdanji delavci iz velikih podjetjih ki zdaj izgubljajo delovna mesta imajo svoja stanovanja pri 500 evrih plače ?


Najprej se odloči, ali so prej imeli stanovanja ali ne. Glede plač pa da, tisti, ki niso delali so velikorat res imeli enako plačo kot tisti ki so.

Gladi ::

@Revvs:Sej nevem, a se hecaš ali si res tako mon..... pardon malo manj neinteligenčen. Nacistov( v Sloveniji) v tistem času je bilo bore malo, tisti ki so pa bili, so bili zaradi tega ker so bili zaposleni na območju Štajerske/Gorenske na tamkajšnih uradih(člani stranke in ne po mišlenju)

Goli otok je bil izključno namenjen za politične namena, razlogi za zaprtje so bili pa taki kot pri povojnih pobojih. Če te sosedov commi ni maralal, si najebu.

Tvoje sanje kako je bilo oh in sploh v Jugoslaviji so res za v zgodbice. Ekonomski sistem je bil že v začetka obsojen v propad in so ga držali samo tuji krediti. Da me omenjam par/nepar dnevov pri vožnji z avtomobili, pomankanje sladkorja in ostalih potrebščin. S masovnim preseljevalnim se je delala ogromna škoda Slovenskemo narodu, ker je bil namen commijev da uniči narod po svojo lastni indetiteti... o čemer je že žid Marks pisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

donfilipo ::

Takole je če malo bolje razmislim. Pa nočem zanikati Cenčkov, Pučnikov in dejanskih hudih žrtev.

Tri tipe poznam, ki so stalno jokali, da jim sledijo. Ne dosti mlajše, pa tudi ne starejše. Vsi so izdelali gimnazijo brez problema, ne glede na to, da je bil eden tako cerkven, da je nosil črne gate8-), praktično dejansko nikoli niso imeli problema s policijo, sodišči, nasprotno celo z nekaterimi bolj podjetnimi komunisti so uspešno mučkali in danes so vsi ugledni, ali premožni. Batine s(m)o v glavnem kasirali drugi:))

Tako da malo skepse pri celi zadevi ne škodi. Posledice in dejansko škodo bo treba dokazati!

In se strinjam. Cenčku, evidentirani žrtvi z golega otoka, iz moje vasi, naj to ne bi bilo težko. Tistim mojim trem patronom-znancem, pa ne verjamem praktično nič! Čeravno sem eno senco, kot sem že omenil, celo res opazil. Vprašanje je namreč, ko je znanec potem izginil, in me zapustil sredi Bleda, če ni šel s policiotom pit:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

revvs ::

Malo si preračunajte koliko plačate dandanes za hrano, npr. koliko je 50 evrov v sit in kaj lahko kupiš za to dandanes. Preračunaj si v sit pa če imaš vsaj malo inteligence boš ugotovil da si še v začetku Slovenije bistveno več lahko kupil za tolarje. Socialne usluge so pa v socializmu tako večje oz. komuna. Saj pa je zato Yu zaštekala po smrti Tita, ker so začeli krasti na veliko, pa še po tem v začetku Slovenije si lahko bistveno več nepremičnin kupil kot zdaj. Saj pa imamo dandanes plače kot v Romuniji in še manj lahko kupimo zanje. Včasih je 100000 SIT bil denar. To je dandanes v evrojih za moj računalnik, ali pa še ni niti zadosti. V računalniški industriji je tudi v začetku Slovenije velik profit bil, kako si lahko služil in živel na veliki nogi, dandanes je to že izguba. Saj pa se skoraj nič več ne splača.

T-h-o-r ::

luli je izjavil:

revvs je izjavil:

Delavci in šefi so imeli podobne plače. Če pa to ni bilo tako pa mi povej kako lahko tisti nekdanji delavci iz velikih podjetjih ki zdaj izgubljajo delovna mesta imajo svoja stanovanja pri 500 evrih plače ?


Najprej se odloči, ali so prej imeli stanovanja ali ne. Glede plač pa da, tisti, ki niso delali so velikorat res imeli enako plačo kot tisti ki so.



preprost delavec si je lahko zgradil hišo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Gladi ::

revvs je izjavil:

Malo si preračunajte koliko plačate dandanes za hrano, npr. koliko je 50 evrov v sit in kaj lahko kupiš za to dandanes. Preračunaj si v sit pa če imaš vsaj malo inteligence boš ugotovil da si še v začetku Slovenije bistveno več lahko kupil za tolarje. Socialne usluge so pa v socializmu tako večje oz. komuna. Saj pa je zato Yu zaštekala po smrti Tita, ker so začeli krasti na veliko, pa še po tem v začetku Slovenije si lahko bistveno več nepremičnin kupil kot zdaj. Saj pa imamo dandanes plače kot v Romuniji in še manj lahko kupimo zanje. Včasih je 100000 SIT bil denar. To je dandanes v evrojih za moj računalnik, ali pa še ni niti zadosti. V računalniški industriji je tudi v začetku Slovenije velik profit bil, kako si lahko služil in živel na veliki nogi, dandanes je to že izguba. Saj pa se skoraj nič več ne splača.

Ko je bil Tito je samo on kradel, potem so pa vsi v vrhu

Ko pa ravno pogosto Cerkev omenjaš, ugani katero skupno lastnost majo župniki z Titom.*pridn fantek, pridn*

Sicer pa preberi povezavo, ki jo je objavil Gregor P v svojei zadnji objavi, za začetek. Da se bomo naprej lahko pogovarjali kakšen sistem je bil in ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

Gregor P ::

donfilipo je izjavil:

Takole je če malo bolje razmislim. Pa nočem zanikati Cenčkov, Pučnikov in dejanskih hudih žrtev.
Tri tipe poznam, ki so stalno jokali, da jim sledijo.

Udba je bila malo širši pojem kot pa zgolj neko filmsko sledenje, da se razumemo; gre za režimsko orodje ustrahovanja.

Ko smo že pri primerih, poznam recimo enega, ko je nekdo kot otrok v OŠ omenil nekaj o Titu, mislim da niti ni bilo nič slabega, tovarišica ga je nahrulila, doma pa so starše obiskali Udbovci, da so malo povprašali starše odkod otroku takšne izjave:(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

revvs ::

Neke vrste udba bo vedno, v vsaki državi, čedalje več jih je: slovenska, ameriška, evropska, internetna (na več organizacij razdeljeno), street view.
Dandanes ti lahko nek kurac pride in preišče stanovanje, še dovoljenje bo dobil takoj, če si napačna stranka, ki ne vlada.

T-h-o-r ::

gregor P to se je pa seveda dogajalo in nihče tega ne poizkuša skrivati

ampak v 2. polovici 60 ih je slovenski sdv vodil manj kot 10 % procesov proti državljanom, vse ostalo normalno sodišča


za razliko od preostale jugoslavije, slovenska sdv je bila zaradi tega tudi pod hudim plazom kritik iz beograda
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Gregor P ::

Kar ti v bistvu praviš je, da ko jim je dokončno uspelo vzpostaviti strahovlado pri nas, se je malo kateri državljan upal še karkoli reči, ali osporavati trdnemu režimu.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

T-h-o-r ::

Gregor P je izjavil:

Kar ti v bistvu praviš je, da ko jim je dokončno uspelo vzpostaviti strahovlado pri nas, se je malo kateri državljan upal še karkoli reči, ali osporavati trdnemu režimu.:8)



ne, kar hočem reči je, da se oblastem SRS ni ljubilo ubadati s takimi bedarijami, kot so verbalni delikti itd.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Double_J ::

Jebiga, kaj pa niste desničarji v tisto svojo pesniško ustavo vštulili člena o lustraciji. Aja, seveda, ker bi potem morali sami sebe odpustiti.


So členi, ki onemogočajo kandidiranje ljudem, ki so kršili pravice na določene sodne funkcije, kar je zasluga Pučnika. LDS pa jih enostavno ne upošteva...

Drugače Fišer in Masleša nebi prišla dlje od navadnega sodnika ali tožilca...
Dve šivanki...

luli ::

T-h-o-r je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Kar ti v bistvu praviš je, da ko jim je dokončno uspelo vzpostaviti strahovlado pri nas, se je malo kateri državljan upal še karkoli reči, ali osporavati trdnemu režimu.:8)



ne, kar hočem reči je, da se oblastem SRS ni ljubilo ubadati s takimi bedarijami, kot so verbalni delikti itd.


To ti praviš. Jaz pa ti po lastnih izkušnjah povem, da temu ni bilo tako. Trije prijatelji UDBE so poklicali fotra v OŠ in ga začeli napadati, da doma širimo protidržavno propagando. (Policaj + Ravnateljica + Učitelj). Sicer se je policaj kasneje opravičil.

Gregor P ::

T-h-o-r je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Kar ti v bistvu praviš je, da ko jim je dokončno uspelo vzpostaviti strahovlado pri nas, se je malo kateri državljan upal še karkoli reči, ali osporavati trdnemu režimu.:8)

ne, kar hočem reči je, da se oblastem SRS ni ljubilo ubadati s takimi bedarijami, kot so verbalni delikti itd.

A vendar so še celo v osemdesetih ukvarjali tudi s tem.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

T-h-o-r ::

To ti praviš. Jaz pa ti po lastnih izkušnjah povem, da temu ni bilo tako. Trije prijatelji UDBE so poklicali fotra v OŠ in ga začeli napadati, da doma širimo protidržavno propagando. (Policaj + Ravnateljica + Učitelj). Sicer se je policaj kasneje opravičil.




A vendar so še celo v osemdesetih ukvarjali tudi s tem.


saj sem povedal, da je bil tudi moj foter vabljen na razgovor, ker se je šalil nekaj o titu, češ da je v resnici že mrtev, pa nas samo za nos vlečejo (okrog poletja '79) >:D

sam to je bilo bolj za okras, da bi kdo dejansko bil zaprt ali obtožen, pa se ni več dogajalo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Gregor P ::

Seveda se je, le v takšnem številu ne kot prej; takrat je imela Juga po smrti maršala že povsem druge bolj resne težave sama s seboj.:|

Sploh mi ni jasno, kako lahko kar nekaj tako po domače vržeš na forum kot resnico?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

T-h-o-r ::

ja izvoli, najdi mi kakšno obsodbo po letu 74 slovenskega državljana, ki ga je obsodila slovenska sdv in ga poslala v zapor/delovno taborišče :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Samuel ::

revvs je izjavil:

V Yu si s povprečno plačo delal 1 leto, si delo dobil kjerkoli še z osnovno šolo in si po 1 letu lahko kupil avto in stanovanje.


:)) KOMEDIJANT

revvs je izjavil:

Malo si preračunajte koliko plačate dandanes za hrano, npr. koliko je 50 evrov v sit in kaj lahko kupiš za to dandanes. Preračunaj si v sit pa če imaš vsaj malo inteligence boš ugotovil da si še v začetku Slovenije bistveno več lahko kupil za tolarje. Socialne usluge so pa v socializmu tako večje oz. komuna. Saj pa je zato Yu zaštekala po smrti Tita, ker so začeli krasti na veliko, pa še po tem v začetku Slovenije si lahko bistveno več nepremičnin kupil kot zdaj. Saj pa imamo dandanes plače kot v Romuniji in še manj lahko kupimo zanje. Včasih je 100000 SIT bil denar. To je dandanes v evrojih za moj računalnik, ali pa še ni niti zadosti. V računalniški industriji je tudi v začetku Slovenije velik profit bil, kako si lahko služil in živel na veliki nogi, dandanes je to že izguba. Saj pa se skoraj nič več ne splača.


Miksaš inflacijo z realno rastjo oziroma padcem. Tudi 100 USD je bil včasih dnar, pa zdaj ni več.

List of minimum wages by country @ Wikipedia

V Romuniji je minimum wage 162EUR. In ne boš verjel... Mercedas tam stane isto kot pri nas.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

luli ::

T-h-o-r je izjavil:

ja izvoli, najdi mi kakšno obsodbo po letu 74 slovenskega državljana, ki ga je obsodila slovenska sdv in ga poslala v zapor/delovno taborišče :)


Sicer ne vem, kaj ima leto 74 veze. To je ravno tako kot da bi rekel :
- Pa mi najdi enega po letu 2000, ki ga je del ubiti Miloševič.

Brez veze.
Drugače pa SDV se še je dolgo ukvarjala s sumljivimi dejavnostmi
- 18. september 1979 (Velikovec)
- Če pogledaš arhive boš videl, da so vneseni tudi takšni, ki so rojeni 81 leta ali kasneje.
- ...

Gregor P ::

T-h-o-r je izjavil:

ja izvoli, najdi mi kakšno obsodbo po letu 74 slovenskega državljana, ki ga je obsodila slovenska sdv in ga poslala v zapor/delovno taborišče :)

Kot prvo ni ga obsodila SDV, to je storilo sodišče, tako da si vprašanje tako zastavil, da ti sploh odgovoriti ne morem:8)

Ampak dobro naj ti bo, en primer obsodbe po letu '74: analiza Vrhovnega sodišča SR v letu 1980 omenja enega obsojenega po prvem odstavku člena 133.
(Vir: Analiza Vrhovnega sodišča SR Slovenije o politični kriminaliteti, obravnavani pred rednimi sodišči v SR Sloveniji)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

PaX_MaN ::

Double_J je izjavil:

Jebiga, kaj pa niste desničarji v tisto svojo pesniško ustavo vštulili člena o lustraciji. Aja, seveda, ker bi potem morali sami sebe odpustiti.

So členi, ki onemogočajo kandidiranje ljudem, ki so kršili pravice na določene sodne funkcije, kar je zasluga Pučnika. LDS pa jih enostavno ne upošteva...
Drugače Fišer in Masleša nebi prišla dlje od navadnega sodnika ali tožilca...

Če gre za 132. člen(drugega takega ni videti):
To si ti IMO mal na hopacupa razlagaš.
Prvič, ne gre za "sodne funkcije", temveč direkt "krši ustavo in huje krši zakon".
Drugič, ta člen sploh ne velja za tožilce.
Tretjič, člen izrecno dopušča da državni zbor - in s tem kot stranka v državnem zboru tudi LDS - sodnika ne razreši.
Četrtič, ta člen ustave sploh ne govori o imenovanju sodnikov.
Hvala Pučnik!
Aja, pa Pučniku se lahko zahvalite, da vsi, ki kličete Zalarja k odgovornosti glede tiste sodbe v zvezi s psi direktno kršite ustavo:
Nikogar, ki sodeluje pri sojenju, ni mogoče klicati na odgovornost za mnenje, ki ga je dal pri odločanju v sodišču.
>:D

Double_J ::

Ne vem če je to ta člen. Naj bi bil člen, ki ljudem ki so kršili človekove pravice, onemogoča kandidiranje na določene sodne funkcije.

Fišer pa je bil najprej ustavni sodnik, tu je glavna težava...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jype ::

> no saj to se počne v bistvu še dandanes -> Študenti preučujejo verske obrede

In potem si drzneš mene obtožit podajanja absurdnih argumentov?

Gregor P ::

Torej v vsej debati si se uspel spotakniti le ob moj ta sicer ironičen komentar (ki v bistvu ponazarja, da so navade železna srajca)?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

jype ::

Gregor P> Torej v vsej debati si se uspel spotakniti le ob moj ta sicer ironičen komentar (ki v bistvu ponazarja, da so navade železna srajca)?

Ne, nimam časa vsem oporekat, ker imam drugo delo, ampak tale je bila res privlečena za lase (česar od tebe v splošnem ne bi pričakoval).

Luli in Double_J pač nikoli ne bosta razumela, da sta z brskanjem po tujih podatkih moralno izenačena z agenti, ti bi pa lahko poskusil razumet, zakaj je tako pomembno, da se "mi" držimo standardov, čeprav se jih "oni" niso.

Gregor P ::

A tvoja s krivimi Titovimi otroci je bila pa nekaj povsem "počesanega", ali kako?8-O

Sam se dejansko trudim argumentirati moje komentarje, ostali pa kar mečete neke po domače običajno osnovane na vašem zmotnem prepričanju; in da, s takšnimi je zares težko debatirati.

In mi se še danes ne držimo standardov, če bi se, se o teh zadevah sploh ne bi pogovarjali; vsaj ne v takšni meri.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

jype ::

Gregor P> A tvoja s krivimi Titovimi otroci je bila pa nekaj povsem "počesanega", ali kako?

Namenjena predvsem tistim, ki me ves čas obsojajo simpatiziranja s komunizmom.

Gregor P> In mi se še danes ne držimo standardov, če bi se, se o teh zadevah sploh ne bi pogovarjali; vsaj ne v takšni meri.

Vi morda ne - jaz pa se jih.

Gregor P ::

Toda to so tvoji osebni "subjektivno popačeni" standardi, ki nimajo prav nobene zveze s civilizacijskimi standardi neke sodobne pravne in demokratične države, kot takšni torej povsem irelevantni za nas ostale in ni prav nobene potrebe po njihovem vsiljevanju:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PaX_MaN ::

Double_J je izjavil:

Ne vem če je to ta člen. Naj bi bil člen, ki ljudem ki so kršili človekove pravice, onemogoča kandidiranje na določene sodne funkcije.

Tega sploh ni v Ustavi. To je v ZSS,8. člen, tretji odstavek:
Ne glede na določbo prvega odstavka tega člena sodniki, ki so sodili ali odločali v preiskovalnih in sodnih postopkih, v katerih so bile s sodbo kršene temeljne človekove pravice in svoboščine, po izteku svojega mandata ne izpolnjujejo pogojev za izvolitev v sodniško funkcijo.

In ta člen mislim da velja tudi za imenovanje tožilcev.
Drugi člen pa se glasi:
Ni osebnostno primeren za opravljanje sodniške funkcije tisti, za katerega je na podlagi dosedanjega dela, ravnanja ali obnašanja utemeljeno sklepati, da sodniške funkcije ne bo opravljal strokovno, pošteno ali vestno ali da kot sodnik ne bo varoval sodniškega ugleda, nepristranskosti in neodvisnosti sojenja ali je bil obsojen za kaznivo dejanje, zaradi katerega je podan razlog za razrešitev sodnika (drugi odstavek 78. člena).

Za Maslešo kolebam (dva proti(Zlobec, njegova žena), dva za(pri notarju overjeni izjavi)) - AFAIK mu kršenja človekovih pravic s kakšno sodbo niso oporekali; Fišer bi pa na podlagi tretjega odstavka zares sploh ne bi smel biti imenovan in se v celoti strinjam z SDSovim mnenjem.

jype ::

Gregor P> Toda to so tvoji osebni "subjektivno popačeni" standardi, ki nimajo prav nobene zveze s civilizacijskimi standardi neke sodobne pravne in demokratične države

Očitno še za v Jugoslavijo nisi zrel, kaj šele za sodobno pravno in demokratično državo, če si misliš, da so moji standardi "subjektivno popačeni".

Lahko me pa poskusiš prepričat, zakaj bi se moral jaz pri svojem delu vesti oportunistično in podatke, za katere si zagotovo želiš, da ostanejo skriti, prodam najboljšemu ponudniku, če se mi le zdi, da me zaradi tega nihče ne bo kaznoval.

Nekateri res ne razumete niti najbolj banalnih osnov, pa si drznete tule flancat o nekakšnih totalitarnih režimih, ki niso spoštovali zakonov in zasebnosti, v isti sapi pa lastnoročno brskate po osebnih podatkih tisočev ljudi in svoje početje poskušate celo upravičit, kar vas seveda jasno postavi med najgloblji podn slaboumnežev, dvoličnežev in filistrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

msjr ::

Vsem rdečim in belim, jezus, a ste sploh pogledali, kaj je op vprašal in poskusili odgovoriti na to?

Predlog urednikom

Malajlo ::

Misliš, da je imel možnost, da odstopi od pregona?
Me pa zanima, kaj je v obtožnici pisalo ;) Gradnja na črno?
Kako se je pa končalo? Na Golem otoku ali je zadeva zvodenela?

jype ::

msjr> Vsem rdečim in belim, jezus, a ste sploh pogledali, kaj je op vprašal in poskusili odgovoriti na to?

Sem mu povedal, ja. Potem so se pritepli fantje kolaborantje in začeli špilat idiote, kot je tukaj običaj.

Kr_Edn ::

" jype :: danes, 20:58:27
........Namenjena predvsem tistim, ki me ves čas obsojajo simpatiziranja s komunizmom......"

Boš moral najprej dokazati obstoj komunizma. Ker tisto "s(r)tanje" je imelo samo nalepko,
vsebina je bila pa bolj mineštra.
( Malo fašizma ( vse je naše), malo nacizma ( komur je bil dovoljen s strani botrov - ekhm, partijskih sekretarjev), VELIKO egoizma, narcisoidnsti .......... pa še sam kaj dodaj...)

" msjr :: danes, 21:24:52

Vsem rdečim in belim, jezus, a ste sploh pogledali, kaj je op vprašal in poskusili odgovoriti na to?

Predlog urednikom: ....."

Ne, nismo. Ker nekaterim ni mar, kaj se je v resnici dogajalo.
Tvoj predlog je pa dober.
Spet bomo NAŠI in NE-NAŠI.

" jype :: danes, 21:29:03

msjr> Vsem rdečim in belim, jezus, a ste sploh pogledali, kaj je op vprašal in poskusili odgovoriti na to?

Sem mu povedal, ja. Potem so se pritepli fantje kolaborantje in začeli špilat idiote, kot je tukaj običaj."

Kateri?
Tisti izpred 65 + let ali sedanji?

Aja, jest sem NAŠ. De ne bo pomote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kr_Edn ()

Gregor P ::

Oprosti, ampak ti si ta načelen človek, ki pravi

jype je izjavil:

Jah, sprijaznit se bo treba s tem, da smo vsi sodelovali s prejšnjo državo (totalitarno ali ne), dokler smo v njej živeli v skladu z njeno zakonodajo.

jype je izjavil:

Ker takrat ni bilo zakona, ki bi ti to zagotavljal. Danes zakon je in predvideva tudi parlamentarni nadzor nad službami, ki takšne podatke zbirajo, da se zlorabe lahko odkrije in sankcionira.

jype je izjavil:

Delal je po zakonodaji prejšnjega režima. Kako daleč nazaj v zgodovino bi radi šli?

jype je izjavil:

Sam sem seveda kriv sodelovanja v zločinski organizaciji prejšnjega režima, ker sem v prvem razredu osnovne šole z največjim veseljem sprejel članstvo v zvezi titovih pionirjev


... skratka prejšnjega totalitarnega režima v katerem so se grobo kršile temeljne človekove pravice ne obsojaš, še huje ga opravičuješ s tedaj veljavno zakonodajo, prav tako vse aktivne politične funkcionarje, ki so načrtno kršili osnovne človekove pravice. V tem režimu so nastali ti sporni arhivi in seznami, ki so po tvojem lahko nastali, ker je bila takrat pač takšna zakonodaja. Na račun teh seznamov je bil vzpostavljen hud pritisk režima nad nemočne državljane, ampak tako je to pač bilo takrat:'(

Sedaj pa z današnjo zakonodajo dejansko braniš te sezname in sodelavce tedanjega totalitarnega režima, ki so najmanj do objave teh seznamov v rokah še vedno imeli vzvode ustrahovanja8-O Ker ostali ljudje smo bili zgolj žrtve in tudi s pomočjo "države" nikoli ne bi sploh videli teh seznamov, kaj šele bili o njih obveščeni, da bi si jih lahko šli ogledati.:8)

Greš še korak huje in praviš, če se bomo lotili tedanjih režimskih zločincev, se lahko potem lotimo tudi otrok režima, kajti vsi smo bili krivi;(( To so tvoji tako opevani standardi:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Kr_Edn ::

" Gregor P
... skratka prejšnjega totalitarnega režima v katerem so se grobo kršile temeljne človekove pravice ne obsojaš, še huje ga opravičuješ s tedaj veljavno zakonodajo, prav tako vse aktivne politične funkcionarje, ki so načrtno kršili osnovne človekove pravice. V tem režimu so nastali ti sporni arhivi in seznami, ki so po tvojem lahko nastali, ker je bila takrat pač takšna zakonodaja. Na račun teh seznamov je bil vzpostavljen hud pritisk režima nad nemočne državljane, ampak tako je to pač bilo takrat:'("

Človek, bodi malo prijazen. Veš, da si ne bo pustil odvzeti bonitet, ki so jih uživali že njegovi starši. Za nobeno ceno. Če se svet podre. ( Bom kontaktiral Snake Plisskena.)

jype ::

Gregor P> ne obsojaš

Laž.

Gregor P> ga opravičuješ

Laž.

Gregor P> V tem režimu so nastali ti sporni arhivi in seznami, ki so po tvojem lahko nastali, ker je bila takrat pač takšna zakonodaja.

Ja, to je dejstvo. Glede tega bi si lahko odrezal uho, pa se ne bi spremenilo na popolnoma noben način.

Gregor P> Sedaj pa z današnjo zakonodajo dejansko braniš te sezname in sodelavce tedanjega totalitarnega režima, ki so najmanj do objave teh seznamov v rokah še vedno imeli vzvode ustrahovanja

Ti seznami so _seznami osebnih podatkov_. Če ti ne razumeš, zakaj je narobe, da so dostopni vsakomur, ti bom očitno zelo težko pomagal.

Gregor P> Ker ostali ljudje smo bili zgolj žrtve

Jaz seveda nisem bil žrtev - bil sem del sistema, dokler se ta ni podrl. Ne vem, če sem v evidenci in ne vem, če je kdo mojih sorodnikov žrtev ali sodelavec režima, zavedam pa se, da moje brskanje po tujih podatkih iz mene naredi oportunistično gnido.

Gregor P> Greš še korak huje in praviš, če se bomo lotili tedanjih režimskih zločincev, se lahko potem lotimo tudi otrok režima, kajti vsi smo bili krivi;(( To so tvoji tako opevani standardi:|

Če zapisanega ne razumeš, ti morda lahko razložim podrobneje: trdim, da lahko tak seznam osebnih podatkov (za pravilnost katerih nihče ne jamči) očrni nedolžne, opere krive in povzroči ogromno škodo (in točno to se je v ogromno primerih očitno tudi že zgodilo). Nadalje pravim, da bi bili kakršnikoli ukrepi zoper prave krivce na podlagi originala takšnega seznama mogoči izključno v primeru, da tak seznam ne bi bil javno dostopen. Zdaj, ko je že, je vsakršen sodni postopek močno otežen, ker zdaj "že itak vsi vedo, kdo je kriv". Na koncu se postavim po robu vašim dvojnim standardom in trdim, da ne glede na to kako zločinski ali totalitaren je prejšnji režim bil - si jaz ne smem privoščit prevzemanja enakega standarda.

Fantje kolaborantje z opravičevanjem lastnih zločinov zoper človeštvo ali posameznike seveda nimate nobenih težav, tako da razumem, čemu vam ne gre v račun, da obstajajo tudi drugačni ljudje - pošteni, načelni in pokončni.

luli ::

Si se ujel ne jurček!

Tako si on in LDS predstavljajo pravno državo!

Kr_Edn ::

" jype :: danes, 22:07:53
......
Fantje kolaborantje z opravičevanjem lastnih zločinov zoper človeštvo ali posameznike seveda nimate nobenih težav, tako da razumem, čemu vam ne gre v račun, da obstajajo tudi drugačni ljudje - pošteni, načelni in pokončni."

A ti si eden od teh ali vse skupaj?

" Kr_Edn :: danes, 21:31:59

Kateri?
Tisti izpred 65 + let ali sedanji?"

A mene pa kr ignoriraš kaj? Ti ti.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

www.udba.net (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
62957338 (16960) AC_DC

Abotno nasedanje Leljaku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18628537 (23773) Mavrik
»

Ex AT&T-jevec, trije ex NSA analitiki bodo pričali o vladnih načrtih za nadzor vse in (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5120326 (18031) Pyr0Beast
»

Apple tudi brez Franca zaostruje zakonodajo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12129075 (24738) Limit-sky
»

Novodobna UDBA (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8122969 (21232) Double_J

Več podobnih tem