» »

www.udba.net

www.udba.net

««
11 / 13
»»

jjohny ::

Dečki ne se prerekat kateri so boljši levi, desni, rdeči, beli... Vsi ko pridejo na oblast so isti. Najbolj skrbijo za svojo rit, ostalo pa bo če bo...
Ljudstvo je izbralo rdeče torej so verjetno boljši ali pa prepričljivejši. Ali pa morda ta belim ne verjamejo, da ne bi tako nardili kot so med 2.sv. vojno, se pridružili okupatorju.

lp, jani

nodes ::

Narobej; prvo poskrbi za svojo rit, potem pride na oblast

Jackass ::

Js mislm, da je Janša kr lepo zabijov nazaj nekdanje udbovce!

Un iz SDV (nespomnm se njegovga imena, sam nej bi bil nek direktor, al nekje zlo visok po položaju) se sploh ni hotu pogovarjat o tem, kako so Janšo zaprl leta 88 (se mi zdi)!

Tuki se vid, kdo se je boril (politično, seveda) za samostojno Slovenijo, zato je bil pa tut zaprt!!

Drnovšek in LDS-ovska smetana pa ni bla nikol zaprta zaradi revolucionarnih idej in idej o somostojni Sloveniji!! Bi pa vsekakor vsak s takimi idejami prej ali slej prišel v udbovske dosjeje kot nasprotnik režima!! In lagoden za odstranitev!
jAcKaSS

drejc ::

jjohny: to kar se pr nas dogaja je res edinstven problem... ob osamosvojitvi so se "tardeci" zbal revansizma in pomlad je nekako popustila in ni izvedla lustracije, kar JE bila velika napaka. S takimi stvarmi, kdo je rdec in kdo ni so v vecini postkomunistichih drzavah odpravl s tem, da so to razcistil ob osvoboditvi iz totalitarnega rezima, ko so dal take arhive kot so jih pr nas pokradl v javnost in dali vsakumur, ki je bil vpisan, ali kot sodelavec tajne policije, ali kot nadzorovan objekt, moznost, da vpise svoje mnenje o tem, in mediji so lahko svobodno o tem porocal. Pr nas se to ni zgodilo in zato je se zdej, slabih 15let po "demokratizaciji" na oblasti podmladek takratne zks. Cuden efekt, ni kaj, sam to je cist samo zato, ker se prej v medijih ni pisalo o tem, in ker se nekateri "starejsi" slovenci se vedno bojijo "udbe" ali pa so bili njihovi sodelavci in se bojijo revansizma... lustracija se bo morala zgoditi...najkasneje, ko se zamenja oblast, da bomo lohka koncno napisali kaj se je zares dogajalo med 2.SV (partizani&beli), in po vojni (informbiro&mnozicni poboji).

p.s.: se vedno mi pa ni cisto jasno kako je lahko Kučan (bivši predsednik zveze komunistov(=totalitarcev) Slovenije) medijsko najbolj vplivna osebnost...to ni blo jasn tut clanicam evropske unije zato so nas 12 let zlo postran gledal.

DSmidgy ::

Tole razpravljanje se mi počasi zdi kot mlatenje prazne slame (al kako se že reče). Afera udba bo pač v določeni meri uplivala na rezultat volitev, ki bojo naslednje leto. Koliko bo pa uplivala se bo pa videlo - pomoje ne prav dosti. Če se ne strinjate z Drnovškom ga pač ne volit. Da bi šu pa v zapor, ker je z udbo sodeloval - naj se mu dokaže kaznivo dejanje. To da je za udbo vohunu pomoje ni kaznivo dejanje. Ima pa politične posledice.

drejc ::

Dsmidgy...se strinjam s tabo, da se ne bo velik spremenil na naslednjih volitvah...sam mislim, da bo lds se prepricljiveje zmagala:(

Luka Percic ::

DSmidgy: to da je nekdo,sodeloval z udbo, ovajal ljudi in pooblaščal ljudi za njihovo odstranitev, to ni greh, kaznovanje ne pride v poštev (bla, bla,..itd) to pa da so domobranci sodelovali z okupatorjem, ja zato pa jih je treba vse pobit te izdajalce!!

Opaziš dvojna merila?

Kaj ni nihče pomislu, da so sodelavci udbe izdajalci slovenije in jnjenih prebivalcev? Pod nadzorom so imeli pol slovenije!!
Lustracija bi bila zelo mila kazen zanje!

Jackass ::

drejc, Veliki Luka... TOČNO!

Čist prov maš drejc, na naslednjih volitvah bo LDS spet prepričljivo zmagala, ker bo spet nekakšno mnenje razširjeno v javnosti, da so to pomladne stranke ali Koalicija slovenija ali opozicija izkoristila v propagandne namene!

Če pa bi bil to greh "belih" bi bilo pa edino prav, da se jih javno linča...

Ja DVOJNA MERILA!! Narod ima tako ali tako že sprane možgane!

Mediji pa... so objektivni kar se tiče liberalcev in močno subjektivni glede klerikalcev. Zakaj, sem pa tako ali tako že pojasnil!
jAcKaSS

Double_J ::

Vidva sta pa precej pogumna glede na to, da sta prepričana da še vedno živimo v semi-diktatorskem režimu.

Vaju ni nič strah tkole govort? Bi vaju moglo bit, če bi resno mislila, kar pravita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Jackass ::

Nihče ni govoril o diktaturi! Morda psihični, drugače pa ne!

Sicer pa ne bi dvakrat rekel, da je ni in se s tega ne bi preveč delal norca, če samo vzamemo za primer Mirana Petka, lahko rečemo, da če preveč veš in si "napačne" barve, dfinitivno si OGROŽEN!
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

MadMicka ::

Jackass, Veliki Luka, dvojna merila?? Sta resna?

Se vam ne zdi, da je določena razlika med tistimi, ki so ovajali udbi in tistimi, ki so se borili na strani fašistov in nacistov. Različne primere je potrebno različno obravnavati, ne pa enako!

Drugače pa, nimam nič proti, da bi se takšni podatki o sodelovanju z udbo objavili. Verjetno bi moral takšno materijo urediti celo zakon. In to ne danes, temveč že v začetku 90 let.

Tito ::

Jackass, sem gledal trenja in če praviš da je janša povedal kaj pametnega se hudo motiš. Ves čas je spreminjal temo a se vedno znova vrnil na zaprašen zaboj z mikrofilmi in fliši... Skratka če bi iskali poraženca tega dvoboja je to zagotovo Janša. Seveda vas je večina premladih da bi vedeli, kaj je bil včasih Janša. Imeli so ga za ekstremista znotraj komunistične partije. Bil je član komunistične partije in to zaveden! Ko je izvohal da se državi obeta razpad je na veliko začel srat po komunistih kakor da nikoli ni bil član partije in naredil iz sebe mučenika! Se sprašujete zakaj janša vse ve kje so bili in so dosjeji, seveda ve, saj je bil povsot zraven! In po osamosvojitvi je demosova vlada lepo pohobsala večino teh dosjejev in svoje uničila ostale pa shranila. Tako se je pojavil jelinčičev dosje pred leti in podobno...

Dušan Lajovic je izdajalska prasica in prav je da ga bodo razrešili njegove častne funkcije... Je zagotovo ni vreden! SAm se ne strinjam z objavo teh dokumentev v taki obliki, naj objavijo vse udbovce ostale naj pustijo pri meru! Počakajmo in upajmo da ima še kakšen dosje Beograd v svojem arhivu!

Sploh ne razumem kako vam je lahko všeč katerikoli politik desne strani, ker so vsi patetični lažnivci. Znajo samo blatiti slovenijo njeno suverenost in njeno zgodovino! Imajo zelo slabe govorniške sposobnosti, poslužujejo se demagogije, vendar jim ne uspeva kaj dosti! Sploh niso desnica ampak samo neka frakcija ki negera vse konstruktivne zakone v državi, sami pa predlagajo bedarije, kot so neposredni prenosi sej... Ljubi bog pa kaj nam je še tega treba, kaj ni dovol da jih vidimo 3× na mesec, še takrat velika večina tega ne gleda! Nihče me nemore prepričat v smotrnost tega projekta, saj tako ali tako vedno v dnevniku povzamejo sejo in pokažejo najzanimivejše izseke... Kaj to ni dovol?

V trenjih sta kraljevala Golobič in un zgodovinar... Janša je bil poražen na celi bojni črti!

Tito ::

Lukec:
Kaj ni nihče pomislu, da so sodelavci udbe izdajalci slovenije in jnjenih prebivalcev? Pod nadzorom so imeli pol slovenije!!
Lustracija bi bila zelo mila kazen zanje!

Hja to ni res! To je bila povsem legalna in ligitimna organizacija, ki je imele namen ohranjanja države pred zunanjimi in notranjimi sovražniki! Morda se je posluževala nekaterih krutih načinov ohranjanja totalitarnega sistema vendar je bila še vedno zelo blaga... Sprašujem se če ste kdaj videli Jamesa Bonda? Kaj mislite da CIA, FBI, MIB :\ in podobne organizacije ne prisluškujejo? Marija kje pa živite? Tudi vsi arhivi so po let 75 postali javni, tako da si mel možnost vpogleda v svoj arhiv, če le nisi bil na spisku državnih sovražnikov! (Tujci...)

Ljudje včasih se sprašujem kje vam pamet! Tajne službe morajo biti povsot, so vitalni del države! Brez njih je država ranljiva od zunaj in od znotraj in pojavi se kriminal in korupcija, ali celo kaj hujšega!

Zadeve kar se t iče sodelovcev in zaslišanih pa nebi govoril, dokler ne pride vn verodostojna kopija teh podatkov! V 10 letih so lahko veliko zmodificirali in tudi številke, se mi zdijo smešne. In ko je prišlo do tega da je Peterle sodelovec udbe so v desnici začeli mjavkati da to pa ne vrjamejo, vrjamejo pa da je Pahor ki je bil ob razpadu jugoslavije star nekaj čez 20 let... Skratka premlad da bi sodeloval z udbo, po mojem mnenju! Podatki so ponarejeni, v to ne dvomim!

drejc ::

Tito Hja to ni res! To(udba) je bila povsem legalna in ligitimna organizacija, ki je imele namen ohranjanja države pred zunanjimi in notranjimi sovražniki! Morda se je posluževala nekaterih krutih načinov ohranjanja totalitarnega sistema vendar je bila še vedno zelo blaga...

LOL:D :D :D

Bod mal resn no.

Tarzan ::

drejc=brejc
>:D

DSmidgy ::

Luka: pooblaščal ljudi za njihovo odstranitev
Jest sem omenil tiste, ki so špijonirali za udbo. Za te, ki so načrtovali poboje, se strinjam da odgovarjajo za svoja početja.
Luka: nadzorom so imeli pol slovenije
Kot je bilo rečeno - v tele pol slovenije niso zajeti samo nadzorovani od udbe, ampak je pomome če prov vem še evidenca kazenjsih postopkov in še nekaj. To pomeni da je en dal na internet seznam policijskih kartotek. Me zanima, kako bi odreagirali v kakšni drugi državi, če bi se to zgodilo. Zato ker je nekaj udbovcev noter - to ti da pravico da daješ osebne podatke (z zakonom zaščitene) od pol slovenije na internet. Še kar mislim, da bi bi tisti moral vzeti čas (pa četudi eno leto) in odstraniti vsaj tiste kateri nimajo dosjejev (nadzorovane, kazenjske kartoteke).

JackAss: Mediji pa... so objektivni kar se tiče liberalcev in močno subjektivni glede klerikalcev. Zakaj, sem pa tako ali tako že pojasnil!
Procent kristjanov pač pada v Sloveniji (in pomoje tudi v večini zahodnih držav). In zakaj pada? Verjetno zato ker se še kar poirajo na nekaj 1000 let staro "resnico". Dokler ne bodo šli v korak s časom, ne bodo dobili nič več glasov. Zakaj pa misliš, da jih SDS ne dobi - ker vlečejo z klerikalci (belogardisti). In pravijo da so Socialna stranka. Socialno ne paše s krščansko.
Glede Mirana Petka - ni samo on ogrožen. Ogroženi smo vsi. Množični morilec lahko dobi 30 let - in je verjetno po 20 letih zunaj. Ni čudno da je takšna situacija pri nas. Če bi zaostrili kazenjsko politiko (največja kazen bi bila dosmrtna ječa brez možnosti pogojnega izpusta) potem bi se malo izboljšalo. Zej bojo storilca za ta primer dobil in bo dobil 2 leti pogojno - a se ga sploh splača iskat?

drejc: Glede zadnjega komentarja. Vsak režim si poizkuša najti najboljšo možno zaščito da seobdrži na oblasti. Tudi demokracija.

Luka Percic ::

[Nepotreben izpad -OwcA]

>To je bila povsem legalna in ligitimna organizacija

MWAHAHA! Ne, to je pravzaprav žalostno, da nekateri še zmeraj podpirate delovanje udbe..

Tito: pa ne da ti podiramo predstavo ¨Slovenija- zgodba o uspehu¨. Ne bomo več blatili slovenije ko jo dosegla celo to da je taprva med taslabšimi! Sej nebomo več da boš lahko umiru spal:\

Drugače pa dvomim da se pritožujejo tisi ki so tam samo omenjeni. Jaz bi se še pohvalil ¨lej prasce tudi mene so nadzirali¨. Pritožujejo se tiski ki so napisani kot sodelavci udbe.

Poleg tega bi še opozoril da je moj nick Luka Veliki. Prosil bi, da me tako tudi navajate. Najprej ste se spravli na moja leta, potem pa še na nick. Spodbivajte moje ¨argumente¨ (¨¨so zato da me nebo napadel IceMan z citatom iz SSKJ)! Saj vem da je težko, ko pa vas tako uči politika (najprej so rekli da je hitler desničar- sedaj pa samo nekdo reče, ta je pa desničar pa je že opravil pol diskriminatornega dela kajti vsi ga kar samoumevno povežejo s Hitlerjem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Tarzan ::

[za debato irelevantni dvotipi sodijo v zasebna sporočila -OwcA]

Ste gledali trenja včeraj?
Jaz sem jih in sem videl, da so vsi razen vesoljca (=Šturm) kontrirali Janši. Tisti udbovec, je pa lepo povedal, kdo ga je nasledil, ampak ga je takrat Janša že prekinil. Take izjave, kot si jih je včeraj Janša dovolil mu bodo v prihodnosti vse prej kot koristile.

Kot je rekel Tito, srčno upam, da obstajajo v Beogradu (ali kje drugje v tujini) te dosjeji in dublikati teh dokumentov, ki so jih objavili. Sem prepričan, da so te seznami zmanipulirani. Če, (ko) bo to dokazano bo še veselo.

SDS ali NSi NE BOSTA zmagali na volitvah še vrsto let (razen, če jima ponovno rata sesut vlado), in točno to s to afero UDBA počnejo. Drnovšek ni več premier, nadomestil ga je Rop, ki nima takšne avtoritete in zaslutili so priložnost. Na srečo (njihovo žalost) se ne odvija vse po njihovem načrtu.

Drugače pa naj mi kdo razloži, kako se je Barbika znašel na seznamu udbinih sodelavcev? Bil je "skoraj" otrok>:D .

Kar se tiče tistih obtožb, da mlatim prazno slamo,... look who's talking:D .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Luka Percic ::

to tvoje besedilo me ne moti govoril sem o tvojih otročarijah v stilu drejc=brejc. To se mi pak ni zdel dober ¨argument¨, zato sem se obesu nate..

DSmidgy ::

Tarzan: To ni bila obtožba ampak ugotovitev. To, kako si bo vsak predstavljal, kako bo ta afera uplivala na politično razmerje v državi ne bo imela upliva na realnost. Če bi Luka želel dati vse v zapor se to ne bo zgodilo (pa čeprav bi cel dan molil oče naš :) Pa lustracije in vatikanskega sporazuma tudi verjetno ne bo. To kar opozicija ima, pač ima. Graditi je treba na tem. Če hoče več volilcev, naj raje razmislijo kako jih bodo s poštenim delom privabili na svojo stran. Tale podtikanja pomojem ne bodo prav veliko pomagala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

MadMicka ::

Luka Veliki, jaz sm po pomoti, nehote zamenjal besedi v tvojem nicku. Sedaj bi popravil, vendar, ne vem zakaj, opcije "popravi" nimam (to opcijo imam le, ko oddam post)

madmitch ::

Da razčistimo eno stvar o JJ!!!!!!!!!!

Jaz se ga spomnim še iz časov delavnih brigad, kje konkretno, ni važno. Sam sem sodeloval kot komandir brigade z obale (slovenske). JJ je bil ravno tako na podobni funkciji. Ni ga bilo večjega ritoliznika in podrepnika kot je bil on.
Nekajkrat smo bili s strani "bratskih" brigadirjev naprošeni naj ga samo umirimo, da ga ne bodo oni.
Bolj zavednega podmladka KPJ in ZSMSjevca nisi našel daleč naokoli. Neprestano je tožaril za vsako najmanjšo pi****ijo in tako naprej.

Lepo vas prosim, iz polne riti je lahko srati. Ne nas, ki smo njega in njemu podobne videli v vse kaj drugačni luči, prepričevato kakšen je. Pokvarjen, častihlepen, in hinavski. To je pač človek, ki bo za svoje lastne interese naredil vse.


Na žalost sem imel to srečo in sem pred časom spoznal bivšega sodelavca gospoda "Argentinca", ki je še vedno v službi v isti ustanovi. Njegov mnenje o Bajuku: Človek, ki vidi vse napake drugih in jih zelo rad pove vsem okoli sebe, vendar istočasno ne opazi svojih napak. Poleg tega vako kritiko na svoj račun vzame kot osebno žaljitev in se zelo rad za le-to maščuje. Drugače pa zelo priden "aparatčik" brez lastnih idej in zamisli, zna pa zelo dobro kritizirati. Sorry, to je pač mnenje človeka, ki je z njim delal kar dolgo časa.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

kopernik ::

Luka Veliki:
... to da je nekdo,sodeloval z udbo, ovajal ljudi in pooblaščal ljudi za njihovo odstranitev,
to ni greh, kaznovanje ne pride v poštev (bla, bla,..itd) to pa da so domobranci sodelovali
z okupatorjem, ja zato pa jih je treba vse pobit te izdajalce!!


poglej, v času komunizma smo vsaj sami sebi srali po glavi. IMHO je tisti, ki je sodeloval
z nemci,italijani precej hujši kot en, ki je sodeloval z udbo.
Pomisli, kakšna bi bila slovenija, če bi zadnjih 50 let bila del nacistične Nemčije
(če bi nacizem zmagal), ne pa del komunistične jugoslavije.

lp

urban ::

LOL. Kakšne pokate! MAdmitch hudimana vse poznaš od Janše pa do prjatla k pozna "Argentinca" in vsi so ritolizniki, osli itd. Mah ja Čudno, da ne poznaš Drnovška, pa Ropa & co. Pa še od njih kakšno mastno poveš?... Sej res ne splača prepirAT. Valda, da je LDS v času osamosvajanja vse naredila, oni so zaslužni za samostojnost Slovenije :D GIVE ME A BRAKE! Saj bi se lahko že razpisal, pa to nikamore ne pele, zato lahko napisem še to, da podpiram Jackassa, Luka Velikega, Drejca in ostale somišljenike... Verjamem, da se bodo se naprej borili s svojimi prepričanji! Nič, pičim jaz na dopust in vas zapuščam za teden dni. Borci le tako naprej! Lp
Urban

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tomi ()

Maria ::

Glede na to, da nekateri na vse pretege off-topic pišejo, eno vprašanje za Madmitch-a:

Kaj ti še vedno delaš v ''udbi''?!?

Če ne drugega, se vsaj sklada z naslovom.

Maria

p.s. Če bo odgovor DA, se bo očitno potrebno pričeti samocenzurirati, saj takšen je že bil namig?

DSmidgy ::

Valda,da je LDS v času osamosvajanja vse naredila, oni so zaslužni za samostojnost Slovenije GIVE ME A BRAKE!!!

Trenutno sploh ni pomembno, kdo je zaslužen za samostojno slovenijo. Sedaj gremo v Evropo in ni čas se naslajati na bivšjih uspehih ampak se je potrebno soočiti z novimi izzivi. To koalicijske stranke delajo. Vse kar pa tabeli delajo je pa da se o polpretekli zgodovini razpravlja. Naj se razpravlja - samo ne v parlamentu -> naj TV show nardijo. V parlamentu naj se pomembnejše reči rešuje. Ko bo EU za nami (ko se bo zakone sprejelo) potem bo mogoče čas še to malo obdelati. Čas je zmeraj pripomogel k temu, da na zgodovino gledamo bolj objektino.
Dokler bo opozicija delovala destruktivno za državo in ne konstruktivno nimajo možnosti. Recimo to da se ne udeležujejo sej DZ. Kaj pa če bi jest šefu na šihtu reku da se ne strinjam z njegovim načinom dela in ostal doma:) Če so plačani morajo hoditi v službo - drugače naj se jim tiste dni odšteje od plače (za tiste z neopravičenimi izostanki). Predstavljajte si bitko med Intelom in AMDjem na ta način, da bi AMD Intelu tovarne požigov in napadov njihove tovornjake, ki vozijo procesorje iz tovarne. A ni boljše sedaj, ko tekmjesta med sabo s kakovostjo in nižjimi cenami (da bi bilo tako v naši politiki).

DSmidgy ::

Pa glede off-topica. Naslov je www.udba.net in politika ima tukaj še kakšno vlogo. Ves namen te afere je da se pride na oblast. Samo na žalost na nepravi način.

Jackass ::

jankoFer:

lol, če bi zmagal nacizem, Slovanov kot ljudstva ne bi bilo več SPLOH!! In največja bedarija je govort, kaj bi blo, če bi zmagal nacizem, ker bi verjetno zatem, ko bi očistili evropo neArijcev, počistili Avstrijce, ki so za Nemce izrodki Germanov itd.

A zakaj razpravljajo TA BELI o zgodovini? Zato ker jim ni jasno kako je možno, da narod rine z glavami naprej v drek!

Kdo je destruktiven za državo??

Kdo se neizmirno zadolžuje v tujini? Koliko imamo dolga v tujini? Kakšna je inflacija? Zakaj imamo najvišjo inflacijo glede na "razvite" kamor rinemo? Na ta vprašanja smo že odgovorili v drugih političnih temah! (Desni vs. Levi, Pučnik...)

A je zato vse tut kriva opozicija?? Sam prosm ne!
Za trenutno stanje v državi je kriva samo in izključno koalicija!!

Gospodarstvo je v Sloveniji močno v p***i! A je zato kriva opozicija? Nemogoče!

Aja no js pa osebno poznam Drnovška, pa Kučana, pa Ropa, pa Gabra!
Vi ste vsi še premladi, da bi vedl kaj govorite!
Js sm se boril prva leta v Partizanih in sm vidu kako to gre. Dokler niso prevzeli popolnega nadzora nad partizani komunisti, je še blo, pol pa...
Ja Kučan to pa je Pi*za! Ovajal je Slovence, ki so hoteli ubežat komunizmu...
Js lohk rečm da sm JEZUS KRISTUS in to z drugimi besedami pomen, da vse vem! Lohk sm Alah, Buda, kr hočm! Lohk rečm, da sm str 105 let in da sm se boril v dveh vojnah...
A razumete moj point??
jAcKaSS

madmitch ::

Maria:
Kaj ti še vedno delaš v ''udbi''?!?


Bil nadzorovan, kakor takrat vsi pomorci. To smo vedeli že takrat in me omenjanje mojega imena ni presenetilo.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Maria ::

Hm?!

Malo poznam te zgodbe delovnih brigad in približno vem, kdo je lahko bil komandir. Če tej informaciji še dodam ''močno'' opisovanje lastnosti določenih oseb, ki s naslovom teme nimajo nobene veze (ne osebe, pač pa samo opisovanje), me je vse skupaj spominjalo na izvajanje obveščevalnih tehnik in metod.

Od tod vprašanje.

Maria

Luka Percic ::

DSmidgy:
>Recimo to da se ne udeležujejo sej DZ
A si ti gledal kakšno sejo?
No, če si, potem si vidu kako stvari potekajo- predusem SDS in NSi podajo predloge, jih na vse pretege zagovarjajo. Potem pa se oglasi potrč, predlog(e) označi za lov na čarovnice, zraven še omeni da opozicija deluje destruktivno in to so za njega argumenti. Sledi pa zavrnitev vseh predlogov s strani vlade. V čem ima to smisel? Zato so se odločili za selektivno obiskovanje sej DZ.

MadMicka: s tistim opozorilom sem misli predusem Tito-vo naslavljanje z Lukec...

Tito ::

[Zbadanje sogovornikov ni na mestu -OwcA]
Za opravičenost boš moral še kaj postoriti! Predvsem pa razmisli če si res zrel za politiko, saj večino mladostnikov politika ne zanima. Tudi če se zanima ima preveč vezano mnenje na starše! Skratka kar slišiš pri starših se ti zdi najbolj logično. To pa seveda ni dovolj. Pogledati si bo treba kakšno omizje in spremljati vsa poročila, predvsem pa je treba uporabljati svojo glavo! Prebrati kakšno literaturo. In ne samo od tvoje strani (najbrž desničarske) ampak tudi nasprotne strani... Pa to ti ne govorim, da bi te spreobrnil, hehe. Ampak da razširiš obzorja in da ugotoviš da ni vse tako črno-belo, kot si misliš. Da je vsa politika pokvarjena... Predvsem pa nikoli ne jemlji svojega političnega nasprotnika kot osebnega nasprotnika!

Mislim da je bil predlog SMS da znižajo mejo volilne pravice na 16 let skrajno nespametna, saj opažam, da še marsikateri 18 letnik ni sposoben politične presoje in zato tudi podatki, da se ta populacija izredno redko udeleži volitev!

Ne vem zakaj je na tak svečan dan tako turobno vreme :\ ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

DickH ::

Morda ste ze videli na 24ur.com zanimivo informacijo v klepetalnici, ko so se pogovarjali z inspektorjem za varstvo osebnih podatkov Jozetom Bogatajem in zgodovinarjem dr. Bozotom Repetom:

[jm] Gospod Bogataj, ali je sedaj hranjenje in razširjanje posameznih datotek tega arhiva kaznivo dejanje?

[joze_Bogataj] Samo hranjene datotek še ni kaznivo dejanje, lahko pa je kaznivo, če se ti podatki uporabijo za nezakonite namene npr: vzpostavitev zasebnih datotek, izsiljevanje, očitanje kaznivega dejanja z namenom zaničevanja.


Torej hranjenje (in ne 'hranjene', g. Bogataj!) ni kaznivo, se pravi, da imate doma lahko kompleten arhiv brez bojazni! Ravno tako nisem preprican o tem, da je odlocitev moderatorjev o tem, da se ne sme posredovati linkov do PDF datotek upravicena. V ostalih forumih povecini pustijo linke, ceprav nimam ravno veliko izkusenj s slo-forumi, ker sem vecino casa na tujih, kjer ni niti govora o taki cenzuri. Morda kdo kaj vec ve o tem ali je kaznivo objaviti link kako do strani ali datotek ali ne. Primer: revija Mladina je imela na strani ob zacetku afere kar natancne napotke, kako nastaviti proxy in podobno... ceprav ne vem, kaj je v natisnjeni izdaji, ker te revije ze lep cas na berem vec.

Klepetalnica - O Udbinih dosjejih na internetu

Morda se bo spet izkazalo, da so se moderatorji motili, hehe. Potem bodo zaceli spet brisati in teziti vsem vprek. :D

Jackass ::

[Tvoje mnenje o sogovornikih je povsem irelevantno -OwcA]

Mislm, da je Luka Veliki pokazal kar nekaj znanja o politiki in verjetno ve več že zdej kot pa pol odraslih.

Js tega nerazumm pr vs ljudje! A če je nekdo polnoleten je vredn spoštovanja, če pa je mladoletn se ga p lohk jebe v glavo?!

Ta nenapisana pravila mi grejo močno na živce! Js osebno spoštujm enga 90 letnga starčka glih tolk kot enga 16 letnika. Sej ne spoštujš pri človeku njegove starosti, ampak njega kot človeka, kot osebnost! Tle bi lohk odprl temo BONTON!

[Psihoanaliza naj ostane v domeni pristojnih -OwcA]

A če bi pa napisu, da je str 40 let, bi blo pa kul? Dej te no, mal se zresnte!

jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

kopernik ::

sicer je to offtopic (saj se po tem ne bom več oglasil)

Jackass:
lol, če bi zmagal nacizem, Slovanov kot ljudstva ne bi bilo več SPLOH!! In največja bedarija je govort, kaj bi blo, če bi zmagal nacizem, ker bi verjetno zatem, ko bi očistili evropo neArijcev, počistili Avstrijce, ki so za Nemce izrodki Germanov itd.


natančno to sem mislil, ko sem komentiral nekomu, ki ga boli pri srcu, da so
domobranci huje obravnavani kot komunisti/udbovci...!

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

OwcA ::

@Tito, Jackass: preberita svoje odgovore za sabo in razmislita, ako je res vse vredno objave (namig: ni ;)).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Luka Percic ::

Tito: ne mislim ti tukaj razlagati kaj točno, vendar ti lahko zagotovim da večina teh ¨spoznanj¨ ne pobiram pri starših. BTW- Kar se tiče zadnjega referenduma se nismo strinjali..

Kar se tiče ¨levičarskih¨ virov jih imam dovolj (učbeniki, mladina, dnevnik, studio citi, razna omizja,...(tebe:D)). Prej bi rekel da mi manjka še kaj ¨desničarskih¨.

kopernik ::

Luka Veliki:
Kar se tiče ¨levičarskih¨ virov jih imam dovolj (učbeniki, mladina, dnevnik, studio citi, razna omizja,...(tebe)). Prej bi rekel da mi manjka še kaj ¨desničarskih¨.


joj,joj, prejoj :)
dosti imam teh litanij o medijih. V Sloveniji velja tržna ekonomija in
uspejo tisti časopisi in revije, ki imajo dovolj bralcev. Kaj bi ti storil?
prepovedal ljudem, da berejo delo, dnevnik,... in jim ukazal, naj berejo
kaj drugega?

sedaj bom pa RES nehal

lp

Jackass ::

jankoFer:
(saj se po tem ne bom več oglasil)

A si nm slučajno lagal? Kako si mogu! ...>:D

Owca: sej vem, da so nekatere stvari mal offtopic, sam to bi lahko že ti napizdil Tito-ta, ker ponižuje nekatere člane Slo-techa!
Žal si bil prepozn, pa sm ga js psihoanaliziru!

To je tvoja naloga, ne moja! Sam ker ste moderatorji obsedeni z brisanjem postov, potem se mormo pa še sami kultivirat in socializirat nekatere posameznike!

Sicer je blo pa že kar nekaj pobud, da bi odprli svoj oddelek v forumu z naslovom POLITIKA! In, da nam ne bi težil, če bi v temo Irak, Pučnik, Udba... napisu kej političnga!

joj ne sam tega ne!>:D


jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Barakuda1 ::

Ni slaba ideja, da se odpre posebna rubrika

POLITIK - ant in POLITIKA -nstvo

Tam pa bi moderatorom sploh prepovedal vstop....naj se oni iz leve in desne vse do sredine obkladajo s čem se hočjo in kolk se hočjo

boljš da se tle ko pa kje drgje:D :P :P

barakuda

Luka Percic ::

Kaj ne že naslov teme pove, o čem bo tukaj govora? Osebno pa nevem zakaj se nebi v tej temi mogli gibat okoli vseh področij politike.

drejc ::

Mal sm razmislu, zakaj bi lahko folk ala Tarzan&Tito tako poskusala idealizirat prejsni totalitarni sistem. Zgleda da spadata med tist procent folka, ka jim drzava ni zaplenila lastnine ali kakorkoli močno prizadela življenje vaše družine. Sej pol mi pa vse postane bolj jasno.

Se zmerom mi tut ni jasn, koko eni vpijejo da je biu JJ v komunisticni mladini (=dejstvo, ker ce si se hotel solati za politologa, si moral bit v KP), pa da je biu gorec zagovornik le-te, kar preprosto NI RES... mal se spomnte zakaj je biu zaprt.

Nobenih dejstev od teh ljudi...sam trdijo da poznajo "argentinca", pa se koga, pol pa kr delajo ene zakljucke na cist izmisljenih polresnicah.

Resno, dejstva-primeri so vazni, zato me zanima, koko lohka trdite da je recimo Janša pogorel v Trenjih. Povej mi ENO neresnico, ki jo je izjavu v trenjih.

Ta stvar postaja ze iber smesna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

Tito ::

[Em, kaj smo že rekli, o obkladanju sogovornikov z različnimi oznakami? Da ni lepo morda? Točno tako. Zakaj pa potem to še vedno počneš? Ugh?!? -OwcA]

JJ je bil zaprt ker je zganjal nemire, točno zakaj ne vem vem pa da je bil kot mladi komunist izredno ortodoksen komunist, ki je imel stalinistične težnje, zato so ga znotraj KP izključili posledica je bila njegova spreobrnitev... No pa mi razloži zakaj je ustanovil stranko z imenom SDS (socjal-demokratska stranka), kar bi po svojem programu spadala v zmerno levico in ne na desnico ali sredino? Ni kaj... Še leta bodo minila preden bodo med desničarje priromali spodobni politiki, kakršni so v svetu... So zelo pod nivojem. Pa ne rečem da so v levici in sredini tako bolš. Povsod se najdejo kreteni... Samo dejstvo je da vse leve stranke upoštevajo politični bonton, za kar desnica še nikoli ni slišala!

Kar pa se tiče moje pro-komunistične usmerjenosti (to lahko razberete že iz mojega nicka...): Vsak ima svoje mnenje in morda so te časi že minili, vendar sam sem zvest marksovi ideji in sem ponosen marksist! Sicer sem se morda rodil v napačnem stoletju, vendar bo še prišel čas... Tudi izkoriščanja bo enkrat konec. Ameriška hegemonija se bo pogreznila sama vase in svet bo zajela velika gospodarska in socialna kriza, in večina držav se bo moralo predrugačiti, a ker bo vs kapital v tuji lasti bo treba nacionalizirati, za dobro ljudstva! Zelo mi gre na živce evropejski egoizem in pohlep...

Kar pa se tiče spoštovanja pa to: Vedno je treba spoštovati vse soljudi, toda obstaja razlika med 15 letnim mulcem in 70 letno gospo. Gospo moraš spoštovati zato ker je že veliko pretrpela in preživela in ker je bol izkušena... Tako so osnovne norme človeštva, katere pa se pozablja. Lukec ni žaljivo, je pomanševalnica, ker se je sam pouzdigoval kakor da je LUKA VELIKI sem si rekel, človek je star komaj 15 let pa že misli kaj je... Tudi njegova sporočila so bila preveč samozavestna in na momente nesramna... Sploh mi ne gre za to da bi mlajše zaničeval, sploh ne!

Živela revolucija!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Thomas ::

Tito ... LOL.

Karkoli si že kdo misli o Janši - tista tvoja pravljica o tem, kako so ga izključili, ker je bil stalinist, je totalno bosa.

Izključili so ga, ker je prišla direktiva iz vrha JLA, da naj ga. Ker je kritiziral JLA in obrambni sistem že okrog leta 1980.

To mende vsi vejo. Al kako?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Luka Percic ::

Heh ponosen marksist..
Pa ko toliko govoriš da se bo kapitalizem sam pogreznil vase- poglej komunizem- ni nam bilo treba dosti čakati!(medtem pa kapitalizem pa se kar drži)
Komunizem se je izkazal za enega najslabših sistemov- ide(ologi)ja je eno, izvedba je drugo. Da negovorim kdo pride v komunizmu na oblast- tisti ki dobro obrača gobec, sposobni itak vidijo da je kamunizem za en k... in zaradi tega jih izženejo (ali pa se potuhnejo). Tako je bilo tudi tu- na oblasti ključavničar- strokovnjak v tujini..

Tarzan ::

No ja, najslabši komunizem gotovo ni, je res, da ga je izredno težko realiziriati, ideja pa je dobra. Jaz nisem za komunizem in verjamem, da tudi Tito ni:D .
Pri komunizmu pride na oblast tisti, ki dobro vrti gobec? V redu, je res, ali ni res, da taisti pridejo na oblast tudi v demokraciji? Pomaga seveda tudi $$kapital$$ in to v obeh primerih.

KAr se tiče pogrezanja, pa mislim, da se ne bo kapitalizem tako na hitro poslovil>:D , res pa bo zašla Amerika v hudo krizo, če se bo trend Evra (evropske valute) nadaljeval. Če OPEC prešalta na evro in če se za to odločijo še večje svetovne banke, če začnejo narodne rezerve pretapljati v evropsko valuto, potem zna Amerika pasti v hudo krizo. To dam Titu popolnoma prav.

Drejc, ne glej samo resnice-neresnice, poglej, kako se je nekaterim vprašanjem (oziroma odgovorom) izmikal, kako je prekinjal sogovornike (manjek bontona?) in uporabljal podobne "politične" prijeme. Nič ne idealiziram prejšnjega sistema (= komunizem).
Sploh ni fore v tem, mene strašno veseli, da smo dosegli cilj in živimo končno v svoji, demokratični državi. Edino, kar mi gre na jetra je dejstvo, da se NOB in partizani po novem zaničujejo, da se govori, kako bi bilo v Sloveniji brez njih in brez narodno-osvobodilne borbe lepše in boljše življenje. Moti me, ko nekateri pravite, da se partizani sploh niso borili proti okupatorjem, ampak so jih izzivali z namenom, da se ti maščujejo nad civilnim prebivalstvom (Luka Veliki)?!!?. Čudno se mi zdi, ko Bernik izjavi, da so Domobranci v drugi svetovni vojni zmagali in podobne cvetke.

BTW: HAve a nice dan boja proti okupatorju.
Komaj čakam prvi maj, praznik dela. Se dobimo na Rožniku? To bo fešta!>:D

Vrnimo se zdaj na temo UDBA, če se ni že do konca izpela.

drejc ::

Tarzan: Drejc, ne glej samo resnice-neresnice, poglej, kako se je nekaterim vprašanjem (oziroma odgovorom) izmikal, kako je prekinjal sogovornike (manjek bontona?) in uporabljal podobne "politične" prijeme.

O katerih vprašanjih (njemu) direktno ti govoriš? Aja, o prekinjanju ti tut govoriš... ni bilo stavka, ki ga je JJ izrekel (razen tista o glasovanju ldsa proti obrambi slovenije 1990,ki je še celo Golobiču zaprl gobec), da ne bi biu prekinjen s strani bivšega direktorja SDVja. Posnetek oddaje je mensezdi clo na internetu, in si ga oglej, pa mi povej.

Tarzan, ne mislit da sem jest goreče-desničarsko usmerjen (kar verjetno po definiciji desničarstva sem:), al pa da mam kej proti tebi, samo zanimajo me dejstva, ne pa lapanje v 3 krasne.

Tito: tvoj post ... je sam sebi namen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

DSmidgy ::

Sej pomoje nismo zašli. Namen ude je bil ravno ta da se skritizira/odstrani sedanjo oblast, ker naj bi bila kriva ali pa je sodelovala pri pobojih, nadzorovanju..

Pa še ena v zvezi z Dnevom OF. Sadaj, ko je to Dan boja proti okupatorju bi morali dodati: Dan boja proti okupatorju in kolaborantom, tko kot tabeli hočejo V spomin žrtev vojne in revolucije dat na grobove.

Jackass ::

Thomas, lepo da si se oglasu!:D

Sam še neki bi dodal o komunizmu!
Po mnenju zgodovinarjev pravega komunizma sploh ni bilo. V Sovjetski zvezi naj bi imeli komunizem, vendar tudi ne v najstrožji obliki, To kar smo pa imeli mi v Jugoslaviji je bil pa SOCIALIZEM!

Nekej mi ni bilo pa nikoli jasno, glede socializma:
V socializmu naj bi bili vsi enaki, ampak nekateri izbranci so imeli pa vseeno več! -- Luknja v režimu?!

Pa še neki Tito:
Če bi bil pri nas še vedno socializem, bi verjetno dialog pri nas na slo-techu danes zgelal takole:

A: Ej stari a veš, da sm dubu novo mašino!
B: A res al kaj? Kakšno pa?
A: Zdej so mel čist ene t nove, čaki kako se že reče...
B: 486?
A: ne, ne... neki druzga... Petium, ne... Pentium!
B: Pentiuma maš??!!
A: Ja ej in to 166 Mhz!
B: Ooooooo to pa morm vidt! Kolk cajta si pa čaku nanj?
A: Ej ful mal, pred pol leta je šol fotr tja v Ljubljano v računalniško štacuno, pa je stal dva dni v vrsti, pa je vprašu kaj kej majo, pa so rekl, ja da tist k bo, bo! In sm to mašino dubu!
B: Sam pol leta si čaku na mašino, al kaj? Pol nej pa kdo reče, da Jugoslavija ni deležna napredka!
A: Pa veš to mam en Internet al neki tazga! Neki 14kbps piše gor!

In v tem smislu! No ja, tut obstoj slo-techa bi bil vprašljiv!
jAcKaSS

Luka Percic ::

Jackass: sej v socializmu so bili vsi enaki. Razem tisti ki so odločali kdo je enak..
««
11 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Abotno nasedanje Leljaku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18628528 (23764) Mavrik
»

Kdo naj bi bili strici iz ozadja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5510605 (8486) Mipe

UDBA (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20327038 (24935) kuglvinkl
»

Novodobna UDBA (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8122967 (21230) Double_J
»

www.udba.net (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7419555 (19555) NoUse4AName

Več podobnih tem