» »

www.udba.net

www.udba.net

««
12 / 13
»»

drejc ::

Socializem naj bi biu prehodni stadij, cilj pa je biu komunizem.

Jackass ::

In nam ni uspelo doseči tega prečudovitega cilja??>:D
jAcKaSS

drejc ::

Tale "cilj" mogoče štima za veverice&mravlje, za ljudi pak ne...in prow je tako 0:)

Maria ::

Prepoved v SLO na www.udba.net ne velja več (mislim da od jutri?!)

Maria

Phil ::

Ja od jutri prepoved ne velja več.
LP

sebastjan v ::

Ja, imeli smo socializem, toda kakršna koli primerjava z ruskimi inpd modeli glede razvoja in pravic so neumestne, ruski je samega sebe pokopal, medtem, ko smo se mi osamosvojili smo bili še kar na visokem nivoju, v primerjavi z Rusijo, Češko, Poljsko, V Nemčijo, Litvo, Latvo, Estonijo...
Res je da je bilo takrat v naši partiji veliko nesposobnih, vendar je kjub temu sistem kar dobro folgal - se mi zdi, da kar bolje kot tale naš danes-imeli smo brezplačno zdravstvo, penz.skladi so bili večji, dela je bilo povsod dovolj, veliko firm je delalo izgube, tudi zaradi prevelikega števila ljudi na delovnih mestih ...
Danes državi vtakneš v rit gore denarja, pa le ta nima česa pokazat, veča se zunanji dolg- v dobrih desetih letih je zrasel iz 2 miljard USD na skoraj 10 miljard dolarjev-potem se lahko zamisliš kdo je bil bolj sposoben(ali bivša partija ali tile naši politiki, ki če bodo nadaljevali tak trend , nas bojo prej ali slej pokopali). Slika ljubljanske regije je še kar dobra, vendar za štajerski in dolenjski konec tega ne more nihče trditi. Res je, da je šel razvoj malo naprej, vendar le ta zbledi ob ogromni brezposelnosti, pravice na delovnih mestih so-če ti ni kaj všeč, tamle so vrata inpd, razni privatniki se dobesedno izživljajo nad zaposlenimi-ne veš ali bo plača, delaš po več ur na dan, kot je dovoljeno, v boliniško si skoraj nihče ne upa več, in to večinoma za borih sto jurjev ali še manj....
Potem ni čudno, če je bil komu prejšnji sistem bolj pri srcu, kot je tale...
Jaz sicer mislim, da je ta bila osamosvojitev prava izbira, vendar če bi zamenjali še našo nesposobno politično bando bi bilo super, ampak ne samo one bande, ki je v parlamentu, ampak tudi v občinah, podjetjih inpd....

:|

overman ::

Prosim pomagajte mi! Dede, ki mi financira internet (adsl) hoce videt to stran. Prosim a mi lahko kdo opise ali da link (ki deluje) od udbe. Net
demokracija pa taka! Zdaj se vidi kateri politiki so krvavi pod kozo-ce si cist potem nimas nic proti objavi podatkov-logika! Nasi politiki pa si le prizadevajo za odstranitev podatkov! ;((

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

Zavo ::

Prepoved dostopa do www.udba.net je preklicana, samo kaj, ko strani več ni!:D

Thomas ::

Zavo,

Ne, a res a kaj?

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jackass ::

Men se itak ni nikol odprla stran, pa sm probavu z vsemi možnimi proxy-ji, pa nč!

Pa sej sm s KaZaA-ja vse dol potegnu!
jAcKaSS

Zavo ::

"s KaZaA-ja vse dol potegnu"


Kako to misliš VSE???

Marjan ::

Tisto kar je bilo gor.

To so pa vsi politiki, in črke A, B in 00 itd.

Kaj so strežnik ugasnil al kaj?

OldSkul ::

Na kazaa so sami brezvezni fajli pa še mnogo premalo jih je.

Tito ::

Zakaj mislite da ovstaja samo komunizem. Komunizem se je slabo izkazal in pokazalo se je da ga je preveč enostavno zlorabljati! Oblikovati se mora nek nov sistem, ki bo pometel s politično drhaljo... Saj to nikamor e pelje. Na "oblasti" bi morala biti elita ki je sestavljena iz največjih modrecev, kateri nimajo lastnih interesov... Najbolje bo, da namesto ljudi vladajo stroji, ki bodo objektivni in pravični ter ne bodo imeli lastnih interesov!

hehe, si bo treba kaj novega spomnit, ker za komunizem nismo bili dorasli, ker je imel nekaj slabosti se je sesul v prah in tako se še na kitajskem kapitalizirajo... Treba se je izmisliti nekaj podobnega kot je komunizem, toda mora delovati in tudi vsi ljudje morajo biti za. Ljudem je potrebno dati iluzijo da volijo predstavnike in jim metati kosti da jih glodajo, da ne vidijo cele slike, ki je zelo grda! Kdaj se bodo nehale te laži, dezinformacije in zavajanja?


DEMOKRACIJA JE NASLABŠI SISTEM!

globoko grlo ::

kwa zdej, a so pejđ čist skenslal al kaj

aja tito, sej demokracija je dajanje kosti folku da ne vidjo cele slike

OldSkul ::

Meni stran dela brez kakšnih proxy-jev, tako da sklepam da so internetni ponudniki že odstranili blokado????:\

Tr0n ::

Seveda so. Ze vceraj. Nic ne spremljate dogajanj? ;)

OldSkul ::

Ja,ja spremljamo dogajanja toda nisem verjel da bodo ukrepali tako zgodaj zjutraj ali sploh dones!:D :D

Jackass ::

Men se odpre sam začetna stran, to je pa tut vse!

Pol pa kliknem "Go to Categories" pa napiše, da strežnik ne obstaja!
Ful hudo!??

S KaZaA-ja sm dal dol 460MB file-ov!

Kolk je zdej to od vsega pa ne vem, ker se mi podstrani udba.net-a še niso odprle!
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Mercier ::

BTW, če kdo ni preveč obremenjen, da bi bral Mladino, je v zadnji številki Ali H. Žerdin nekaj dvomil v šifrant na www.udba.net.

Thomas ::

Jest imam ogromno izkušenj z državnimi datotekami. Res ne moreš verjeti, kaj vse se najde notri.

Primer:

V Idriji so preimenovali neko ulico v dve novi ulici. V uradnem odloku je pisalo, da "tiste hiše, ki so pod gozdom postanejo "ta" ulica, ostale pa "ona" ulica!

Kdo bo zdej določil, katere hiše so pod gozdom, kako blizu sme rasti smreka, da spada po "to" in ne pod "ono" ulico.

Tega je GIGA.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Nekaj konkretnih:

60000 - naj bi pri Bavčarju pomenilo policaj
13606 - ne viri pri RKC, ampak nadzorovani (Bizjak, Peterle)
189 - rutinsko preverjanje, preden si dobil dober šikt (Arhar, Brezigar, Brejc, Bohinc)
13588 - domnevno deviantni študenti :D (Pahor, Bandelj)

Uporabnik ::

men dela ampak še vedno samo prek proxyja (isp telemach)

jjohny ::

uporabnik,
a lahko dostopaš tudi do .pdf fajlov?
Meni odpre samo prvo stran, tam ko so kode.

lp, jani

Uporabnik ::

odpre normalno

overman ::

A mi lahko prosim kdo obrazlozi kako je to s temi proxiji. Jaz po normalni poti ne morem na to stran. Pa tudi v soli ne gre (v avstriji)?!? ;(
Früher oder später wird jeder Geometer :p

Barakuda1 ::

men tle nekaj ne štima ;((

pridem sam do prve strani, pa še to mam občutek, da ni ista (orginal).
Ko sm bil prvič gor (v času prepovedi) je bil tekst na rumenkasti oziroma oker podlagi, zdaj pa je ozadje povsem belo8-O
Ima kdo kakšen odgovor v čem je štos in kako ter preko katerega naslova je vstop v resnici sploh možen

San ::

Pravjo da so ukinil prepoved za ISPje sam še vedno ne morem dostopat do strani. Imam Telemach. Ima še kdo podobne izkušnje na Telemachu ?

slassi ::

Hej! A, mi lahko kdo svetuje kaksen dober proxy page, ker nekatere proxy strani ne delajo za slovence! Ce zelis dostopata do vsem znane strani!
pls! Res bi bil hvalezen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slassi ()

San ::

marS ::

:d mislim>:D
glede na zgornji post: kje pa so moderatorji da skenslajo povezavo? >:D če že kenslate potem dajte vsem ne pa samo nekaterim! Fuj!

Zgodovina sprememb…

Luka Percic ::

Se opravičujem, malo me je zaneslo:\

San ::

Ne štekam kaj ni v redu?

slassi ::

Hmm! Tudi jaz ne razumem kaj je narobe!
Link do strani ni in ne more biti sporen! Torej kaj
mislite, da je narobe z posredovanjem linka????
Eni mamo,druge pa baše, a ne?

Klemenn ::

sory k obujam, ampak neki bi pogledal..kak pridet na udbo? oz kaj je zdaj s tem?

www.udba.net mi ne vrne nič :\

Poldi112 ::

p2p

Daedalus ::

Očitno se slavna afera Udba še ni zaključila - link.

Me zanima, kaj bo iz tega ratalo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Jaz upam, da bo sodba ostra in predvsem vzgojna.

Z veseljem lahko rečem, da v javno dostopen arhiv osebnih podatkov nisem nikoli pogledal, ker tudi ne bi rad, da drugi s tako lahkotnostjo prebirajo moje.

Žal se je veliki večini ljudi, s katerimi sem govoril, zdelo povsem normalno in celo pravilno, da so podatki javno dostopni.

madmitch ::

Mater majo cajta. Jaz sem tut na spisku, pa kaj. Naj mi eden stopi pred fris in začne moralizirat, pa da vidimo.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

luli ::

madmitch : To kaj si delal oz kje si bil se je vedelo že prej.
Sicer pa vse se vrača vse se plača!

madmitch ::

Luli, se strinjam in to povsem. In ravno zato imam povsem čisto vest. Vsekakor bolj od marsikaterega, ki sedaj tuli in vrešči, gromi kot Kaplan Čedrmac, zraven ima pa knedl v grlu, kaj vse bodo o njem še zvrtali. Če se po vetru preveč obračaš, te veter lahko tudi prekucne, če ne že odnese.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Slo-One ::

Dober dan ljudje, a bi se še kje dalo dobiti arhive od UDBE?

black ice ::

Zdi se mi da sem enkrat zasledil na partisu.

Slo-One ::

Tam ni več :( .

jype ::

Nesramno je brskati po kartotekah drugih.

Slo-One ::

To ni odgovor. ;)

Karaya 52 ::

Del seznama je objavljen v knjigi Med svobodo in rdečo zvezdo. Torej del Lajovicevega mikrofilma. Bo treba počakat na odprtje arhivov, čeprav so najbrž uničeni.

Gregor P ::

Živimo pač v državi, kjer očitno človeka prej zaprejo, kot pa da bi dopustili, da bi bili ti arhivi varno shranjeni v državnem arhivu in dostopni strokovni javnosti in oškodovancem.

Zato ne boš tako lahko našel človeka, ki bi se ti jih upal kar tako dati:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

misek ::

Na blinku je, samo ni sejalcev.

Slo-One ::

Ker me resnično, resnično zanima. Če ma kdo kake infose ZS :) .
««
12 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Abotno nasedanje Leljaku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18628628 (23864) Mavrik
»

Kdo naj bi bili strici iz ozadja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5510638 (8519) Mipe

UDBA (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20327098 (24995) kuglvinkl
»

Novodobna UDBA (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8122998 (21261) Double_J
»

www.udba.net (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7419572 (19572) NoUse4AName

Več podobnih tem