» »

Ali je tehnološki razvoj napredek ali nazadovanje

Ali je tehnološki razvoj napredek ali nazadovanje

1 2 3
4
5

gruntfürmich ::

alien, kaj bi ti rad povedal?

osnovna teza je bila, da zaradi civilizacije ni divjine. to v sloveniji velja kot pribito. zato se toliko razburjamo za takšne neumne primere kot je kočevje...
ker v evropi ni takšne divjine, kjer ti ne bi kdo gnjavil da se poberi stran.
o tem če bi kdo preživel in na kakšen način še ne debatiramo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

Ja debatiramo, v okviru teme "Ali je tehnološki razvoj napredek ali nazadovanje". Aja, to je ta tema... kakšno naključje.
V okviru teme mi je vseeno ali je zaradi človeka še "neokrnjena" divjina ali ne, če hočeš v divjino je dosti za umreti v roku par mesecev že kočevski gozd. Ali ne?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SomethingEls ::

Ni rečeno, da te ne bi nihče lovil in težil. Vsaj na znanje bio te vzeli. Potem pa bi kaj kmalu bil v medijih. Preživel bi pa tam tisti, ki bi si sam znal razviti ustrezno tehnologijo za preživetje


No, ljudje smo že naredili tehnologijo za preživetje pa smo tudi začeli v divjini. Ti greš pa lahko vajo ponovit, če želiš.

In prav navaje iz filma avatar vidim, da bi bili tega sposobni. Ljudje pa ne. Štekate. Pa se ni treba zj vn vlečt kao da je tisto fikcija. Od samega začetka gre za princip.


Tisto JE fikcija. Brez dvoma ne bi bilo vse tako popolno kot si je Cameron zamislil. Bolezni, spori itd.

oldguy ::

Bivak iz vej je tehnologija


No ja, ali pa tudi ne. Tudi šimpanzi si znajo narediti udobno gnezdo. Seveda pa si moraš bivak narediti brez noža ali sekire - lahko pa si narediš kamnito sekiro, če znaš.


Hej, kdo pravi, da je tehnologija zgolj domena ljudi? Živalskih primerov je kolikor hočeš...

In prav navaje iz filma avatar vidim, da bi bili tega sposobni. Ljudje pa ne. Štekate. Pa se ni treba zj vn vlečt kao da je tisto fikcija. Od samega začetka gre za princip.


Ne, ne štekamo.

Zakaj ne?

Ker je to, kar navajaš, poden argument. Na podlagi fantasy filma ti sodiš, kako bi se pravi človek znašel v "kao" neokrnjeni divjini. Takega utemeljevanja se ne da sprejet. No go...

atubbuta ::

Nič ni poden argument... Če je enkrat blo že govora o tem, da so Navaji divjaki in nerazviti, sem dal zdaj očiten primer, kdo je kako "razvit". Vse je odvisno od situacije. Ljudje v okolju, ki ga imamo funkcioniramo. Ob minimalni spremembi bi se pa vse skupaj sesulo.
:)

gzibret ::

Vrnimo se k prvotnemu topicu in pustimo filmsko fikcijo ter mentalno raven uporabnikov ob strani.

Evo, ena iztočnica:

kaj pa je tehnologija. A je bivak iz smrekovih vej tehnologija? Kaj pa kamnita sekira? Žgana glina? Meč iz železa? Parni stroj? Avtomobil? Letalo? Računalnik? GSM telefon? Internet? ISS? Rover na Marsu? USS Enterprise (hah, pa smo spet pri filmski fikciji; očitno je težko mimo nje ;))?

In kje je tista meja, kjer je cost/benefit še v prid človeštvu oz. kje se zalomi, če se sploh zalomi?

A obstaja kakšna tehnologija, za katero bi bilo bolje, da je ne bi odkrili?
Vse je za neki dobr!

gruntfürmich ::

gzibret je izjavil:

A obstaja kakšna tehnologija, za katero bi bilo bolje, da je ne bi odkrili?


za slovence definitivno avto...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Thomas ::

Treba se je vprašat, koliko več mrtvih bi bilo v zaostali Sloveniji brez avtov.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

-žiga- ::

gruntfürmich je izjavil:

gzibret je izjavil:

A obstaja kakšna tehnologija, za katero bi bilo bolje, da je ne bi odkrili?


za slovence definitivno avto...


Hitro prodaj in kupi kočijo.

gruntfürmich ::

Thomas je izjavil:

Treba se je vprašat, koliko več mrtvih bi bilo v zaostali Sloveniji brez avtov.


ne mislim na ta vidik. mislim na to, da vsak povprečni slovenec vrže večino denarja v avto in se potem z njim šopiri pred sosedom, v resnici pa še za burek nima...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

username ::

vsak povprečni slovenec vrže večino denarja v avto in se potem z njim šopiri pred sosedom, v resnici pa še za burek nima
In v čem natančno to tebe prizadeva? razen če si sam tak bahav Slovenec ali pa na drugi strani zavisten njegov sosed?
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

gruntfürmich ::

username je izjavil:

In v čem natančno to tebe prizadeva? razen če si sam tak bahav Slovenec ali pa na drugi strani zavisten njegov sosed?


težko živim med takimi debili...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

username je izjavil:

vsak povprečni slovenec vrže večino denarja v avto in se potem z njim šopiri pred sosedom, v resnici pa še za burek nima
In v čem natančno to tebe prizadeva? razen če si sam tak bahav Slovenec ali pa na drugi strani zavisten njegov sosed?

Da ne bo kdo mislil, to dejansko se dogaja. Sosed ima kompletno kolekcijo Golfov (od golf2 do predzadnjega) in sedaj ko imam nekaj več vrednega, kot cel njegov vozni park (pri nas imamo en avto na 7 ljudi, oni 4 avte za 4 ljudi) dejansko z mano ne govori več...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

atubbuta ::

Thomas je izjavil:

Treba se je vprašat, koliko več mrtvih bi bilo v zaostali Sloveniji brez avtov.


Manj smrti zaradi prometnih nesreč, manj smrti zaradi foušije, več smrti zaradi spotikanja pri hoji peš, ... Kdo bi vedel!
Ne more biti to edino merilo za neko kvaliteto življenja, čeprav je eno od pomembnejših meril.

gruntfürmich je izjavil:


ne mislim na ta vidik. mislim na to, da vsak povprečni slovenec vrže večino denarja v avto in se potem z njim šopiri pred sosedom, v resnici pa še za burek nima...

Ta pa je zmagovalna te teme. Pa še kako je res. :lol

Zheegec je izjavil:


Da ne bo kdo mislil, to dejansko se dogaja. Sosed ima kompletno kolekcijo Golfov (od golf2 do predzadnjega) in sedaj ko imam nekaj več vrednega, kot cel njegov vozni park (pri nas imamo en avto na 7 ljudi, oni 4 avte za 4 ljudi) dejansko z mano ne govori več...


To je razvoj človeškega uma v debikvantiteto. Po mojem prepričanju stranski produkt kapitalizma. Lahko pa da se motim, dvomim da se.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

SomethingEls ::

Manj smrti zaradi prometnih nesreč, manj smrti zaradi foušije, več smrti zaradi spotikanja pri hoji peš, ... Kdo bi vedel!
Ne more biti to edino merilo za neko kvaliteto življenja, čeprav je eno od pomembnejših meril.


Nisi dojel ali pa poskušaš biti ironičen... ne vem.

Brez avtomobilov in vseh drugih prevoznih sredstev bi naprimer prepozno prišli do požarov in podobnih hujših nesreč.


Zheegec je izjavil:


Da ne bo kdo mislil, to dejansko se dogaja. Sosed ima kompletno kolekcijo Golfov (od golf2 do predzadnjega) in sedaj ko imam nekaj več vrednega, kot cel njegov vozni park (pri nas imamo en avto na 7 ljudi, oni 4 avte za 4 ljudi) dejansko z mano ne govori več...


To je razvoj človeškega uma v debikvantiteto. Po mojem prepričanju stranski produkt kapitalizma. Lahko pa da se motim, dvomim da se.


Zakaj je to problem? Se bo sosed še bolj potrudil in kupil še boljši avto... konkurenca je čisto koristna.

gruntfürmich ::

SomethingEls je izjavil:

Zakaj je to problem? Se bo sosed še bolj potrudil in kupil še boljši avto... konkurenca je čisto koristna.


kot sem že rekel, vrni se na rtv ali siol ali 24h forume...
tukaj se trudimo!? ohranjat nek nivo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Thomas ::

Ponavadi se govori o "nori brezsmiselni dirki" ali o "rat race", vsekakor z negativno konotacijo.

Ampak zato smo prišli do sem. No, ne samo zato, a brez tega ne bi.

"Višji nivo" v maniri prezirljivega pluvanja po napredku?

Hvala lepa.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SomethingEls ::

gruntfürmich je izjavil:

SomethingEls je izjavil:

Zakaj je to problem? Se bo sosed še bolj potrudil in kupil še boljši avto... konkurenca je čisto koristna.


kot sem že rekel, vrni se na rtv ali siol ali 24h forume...
tukaj se trudimo!? ohranjat nek nivo.


A zdaj hočeš, da se grem s tvojimi somišljeniki na 24ur prerekat?

Res mi ni jasno kakšen nivo naj bi ti vzdrževal in katero pravilo sem kršil JAZ z stavkom, ki si ga citiral. Raja pomisli kakšen nivo držiš ti s temi neumestnimi pripombami.

atubbuta ::

Ne da se mi več debatirat. Grem na Gorenjsko. Z avtom. Žal bom pokuru dost nafte. :(
:)

oldguy ::

To je razvoj človeškega uma v debikvantiteto. Po mojem prepričanju stranski produkt kapitalizma. Lahko pa da se motim, dvomim da se.


Seveda se. Taki smo - tisoče let nazaj bi se pa kregali zaradi mamutovega okla pred sosedovo jamo. Jokat, kako je kapitalizem kriv za fovšijo, je lame...

destroyer2k ::

Če je kdo prepričan, da tehnologija je slaba stvar, samo naj pogleda severno korejo. Tam do nedavnega niso imeli mobilnih telefonov internet še zdaj nimajo. Verjetno je še dosti stvari, ampak o tej državi se izredno malo ve.

sidd ::

Ni problem v tehnologiji, problem je v sistemu :)
no idea for signature
signed
I

Defero ::

nisem prebral vse(se opravičujem)... ampak ni vprašanje tehnologije, ni stvar želje... koliko si želimo spremenit "nekaj". Kak vemo da smo spremenili (nočem komplicirat vprašanja) ?
Ampak meni se zdi, da če smo odkriti, ljudje uživajo nesrečo drugih, še posebaj če se jih ne pozna ali sovraži.
Največje upanje je enega zmedenega tirana ki obuja rajh, za človeštvo.

atubbuta ::

Ja, problem je v sistemu in ne v tehnologiji. Tehnologija je vedno dobrodošla. Tisto tehnologijo, ki dela škodo se pač ne uporablja. Tisto, ki ustvarja korist pa ja. Tako poenostavljeno. Ampak v zgrešenem sistemu so postavljeni sekundarni cilji (preko njih naj bi prišli do primarnih) postavljeni pred primarne cilje. Lahko se v tem primeru zgodi celo, da nas začnejo sekundarni cilji voditi stran od primarnih ciljev. In če pri tem uporabimo tehnologijo, nas popeljejo stran od primarnih ciljev toliko hitreje.
:)

Thomas ::

Ja? Kaj pa so "primarni" cilji in kaj so "sekundarni"?

Je igranje z lego kockami "primaren" cilj ali je "sekundaren". Kaj je z nabiranjem agavinega olja?

Kdo to določa? Urad za standardizacijo in meroslovje?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

atubbuta ::

Zdrava pamet.

Definitivno je sekundarni cilj zaslužek denarja, kopičenje zlata. To počnemo za primarne cilje dom, hrana, pa lahko bi rekli tudi mobilnost, zabava, ...

Sekundarni cilj je tudi odpulena frizura, saj primarni cilj je očarati bejbo.

Jumbo plakat je sekundarni cilj, primarni cilj naj bi bil dobro poslovanje oz. efektivnost.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

Defero ::

primarni cilji... dvomim da vemo kaj so, samo zato ker vidimo antilopo bežat levu
sekundarni pa... čemu je smisel se spraševat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Defero ()

atubbuta ::

npr. da so sekundarni cilji tisti, ki pomagajo na poti do uresničitve primarnih ciljev v določenem okolju. Lahko se pa zgodi, da pri pretirani uporabi primarnih ciljev ali npr. pri spremembi okolja nas začnejo sekundarni cilji oddaljevati od primarnih ciljev. Najbolj nezaželjeno je to takrat, ko nas oddaljujejo na bežni pogled neopazno.
:)

Thomas ::

Nobeden ne bi leta 1878 dejal, da je za kogarkoli primarni cilj električna luč.

Če bi takrat pristali na tole marxistično terminologijo "realnih" in "umetnih" potreb, bi ostali brez elektrike.

A moram dat še 100 primerov, a je dovolj tale?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

BigWhale ::

Thomas je izjavil:

Ja? Kaj pa so "primarni" cilji in kaj so "sekundarni"?
Je igranje z lego kockami "primaren" cilj ali je "sekundaren". Kaj je z nabiranjem agavinega olja?
Kdo to določa? Urad za standardizacijo in meroslovje?


To doloca nakljucni obiskovalec foruma, po svojih standardih. To je vendar ja jasno. V glavnem radi se mormo imet, po drevesih plezat in divje peteline preganjat. Ce pa kdo umre zaradi gangrene, do katere je prislo zaradi tega, ker je jeseni bosonog preganjal divje peteline in stopil na kostanj je pa samo naravna selekcija.

To pa mora biti!

atubbuta ::

Thomas je izjavil:

Nobeden ne bi leta 1878 dejal, da je za kogarkoli primarni cilj električna luč.



Tudi zdaj trdim, da je to sekundarni cilj. Morda boš to spoznal, ko bo tehnologija toliko napredovala da bomo lahko videli v temi. Primarni cilj je dobra vidljivost.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

Thomas ::

Sej ti je BW dal diagnozo. Nimam pripomb.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

atubbuta ::

Zdej se pa malo ustavite in raje malo razmišljajte. Pa še enkrat preberite, kaj pišem. A komu sploh potegne lajtunga, al govorim v Mandarinščini?

Električna luč se je izkazala za uporaben izum, tamagochi pa ne. Antibiotiki so zelo uporabni kratkoročno. Da pa z njimi krepimo mikroorganizme pa nihče ne pomisli. 99% folka uporabi antibiotike, ker jih je strah kak procent pa šele takrat, ko se sami ne morejo več braniti.

Zdaj pa še enkrat o primarnih ciljih. To so tisti ki neposredno predstavljajo boljšo kvaliteto življenja. Npr. zelo lepo je prikazano v Vojni zvezd, kako lahko sekundarni cilji zavedejo zelo daleč. Tehnologija se hitro razvija. KRITIČNOST do nje pa hitro ugaša. Zakaj? Zaradi LOGIKE KAPITALIZMA.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

Thomas ::

Dobr da si lahko šu gledat Avatarja in Vojno zvezd. Da sta te tako navdihnila, kakor sta te.

Vsaj nekaj imamo od vse te tehnologije, tebe se je razsvetlilo skoznjo!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

.:joco:. ::

atubbuta je izjavil:

Tehnologija se hitro razvija. KRITIČNOST do nje pa hitro ugaša.

Ko bo kritičnost do tehnologije ugasnila, se bo njen razvoj nehal.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: .:joco:. ()

SomethingEls ::

Fanatični verniki ste pač gluhi in slepi.


Iz katere izjave si nas ti povezal s fanatičnimi verniki?

Zgodovina sprememb…

Slo-One ::

Kaj pa menite o tem?




No evo tukaj imate malo več podatkov zbranih na kupu...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

guest #44 ::

Za napredek rabiš širjenje proizvodnih zmogljivosti, to pomeni več surovin. Kje se bo to končalo? Jz ne vidim da bi kej v kratkem rudarili asteroide in živeli na marsu.

Edini način, da bi lahko vsi lepo živeli je tak da imamo robote za sužnje in da je ljudi na svetu 5x manj.

Vso to mišljenje deluje na principu neskončnih surovin in delovne sile. V življenju ponavadi velja da je posmetit zelo enostavno počistit pa zelo težko.
Kaj če dosežemo neko mejo zmogljivosti? V zgodovini je bilo veliko napovedi o koncu sveta, zgodili se ni še nič, to pa zato ker človek še zdaleč ni bil sposoben toliko vplivati na okolje.
Tisti, ki podpirajo nekontroliran napredek, a vidijo sploh kake meje?

Thomas ::

Napredek, kot ga pojmujem, se lahko ustavi takrat, ko imamo vsak atom pod kontrolo. Prej se ne sme in tudi ni nobene potrebe po "divjini", kjer bi imeli "svobodne atome".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

podbevna ::

Thomas je izjavil:

Napredek, kot ga pojmujem, se lahko ustavi takrat, ko imamo vsak atom pod kontrolo. Prej se ne sme in tudi ni nobene potrebe po "divjini", kjer bi imeli "svobodne atome".


Vsak atom na Zemlji, v osončju, v galaksiji ali kar v vesolju?

Samo, da vemo koliko imamo še dela :).

Mogoče je najbolj nazorna lestvica po Kardaševu. Ta sicer uvršča civilizacije glede na obvladovanje virov energije, ne atomov (kar je manj ambiciozno, ker govori o bolj simpl enegetskih virih ne enegiji vezani v maso). Ko bomo civilizacija tipa 1 bomo obvladovali energijo na Zemlji, kar je glede na moč prejeto od Sonca 1.74×10*17 W. Ko bomo tip 2 bomo obvladovali vir energije ene zvezde - Sonca, kar je 10*26 W. Ko bomo tip 3 bomo obvaldovali moč ene galaksije - cca 10*36 W. Potem pride tip 4, ki obladuje znano vesolje cca 10*45. Obstaja še hipotetični tip 5 - obvladovanje energije več vesolij in tip 6 svobodna manipulacija vesolij (bog).

Zdaj smo nekje 0,7 (tako vsaj misli Sagan). Imamo še nekaj dela...

Zanimivi so mi tudi pogledi na smrtnost. Nekje pri 0,95 nekateri umeščajo breaking point in lokacijo Fermijevega filtra. Pri 1 si nesmrten zaradi lokalnih vplivov v osončju (torej dogodki na Zemlji in smeti okolici). Pri 2 si nesmrten zaradi vplivov Sonca. Pri 3 si nesmrten znotraj tega vesolja (preživiš GRBje in podobno) , nekje pri 5 pa je dejanska nesmrtnost civilizacije, ki ni vezana na obstoj ali "kvaliteto" vesolja.

Vse to je sicer SciFi, a je zanimiva miselna igra. Če sem razumel Thomasa on bolj razmišlja o lokalnem popolnem obvladovanju atom in manj o širitvi. Kar je čisto kul, a ni tako varna (ali trajna) rešitev.

Okapi ::

Na srečo niso vsi ljudje kot Thomas in mnogi cenijo tudi nenadzorovane atome. Zato imamo narodne parke in ponekod tudi razmeroma obširna področja, kjer se ne sme početi prav ničesar. Divjina ima svojo vrednost, ker je marsikomu jasno, da je ukročena narava dolgočasna. Prepričan sem, da bo tudi v prihodnje tako in bomo recimo nekatere galaksije pustili neukročene.

O.

innerspace ::

T.>Napredek, kot ga pojmujem, se lahko ustavi takrat, ko imamo vsak atom pod kontrolo. Prej se ne sme in tudi ni nobene potrebe po "divjini", kjer bi imeli "svobodne atome".

Mislim da razumem tvoj pogled, a se ne morem strinjat. Namrec po tvoji logiki je vsak napredek usmerjen v kontrolo, kar je malo(zelo) za lase privleceno. Za kontrolirat vsak atom, potrebujes vec energije kot ti je nudijo atomi. Tako torej ne bo slo. Tak napredek je omejen. (IMO!)

O.>Divjina ima svojo vrednost, ker je marsikomu jasno, da je ukročena narava dolgočasna. Prepričan sem, da bo tudi v prihodnje tako in bomo recimo nekatere galaksije pustili neukročene.

Brez divjine mi ziveti ni:)
Divjina ima to vrednost, da smo se nekako znasli sredi nje(na 'zemlji' ob nekem nedefiniranem casu), s forsiranimi napori pa si jo prizadevamo uredit, da bo manj nepredvidljiva. Tako bolj cenimo ustvarjeni red od same stvaritve(ki ima 'svoj' red).
Se en namig k omejenosti cloveskega uma.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Okapi ::

si jo prizadevamo uredit, da bo manj nepredvidljiva.
Ja, ampak ne vso, to je bistvo tega, kar hočem povedati. Človek ceni tudi nepredvidljivost, ker je drugače dolgčas. Jebiga, takšni pač smo.

O.

Thomas ::

podbevna ...

Jaz ponavadi govorim, o "Zemlji in okolici". Z "okolica", mislim "vsaka okolica". Zelo suhoparno izražanje, a po mojem edino pravilno.

Kar se tiče Kardasheve energetske skale, mislim da je resnična kvečjemu v grobem. Dovolj razvita civilizacija bi mogoče ne imela visokih Wattov energetske porabe, pa čeprav bi si podredila že vso snov. Komot lahko, da se ji splača iti na nizko in dolgotrajno porabo.

Okapi - "pustiti divjino pri miru" - ni realistična opcija. Poglej samo "Marsovce", ki so dopustili divjino na Zemlji, zdej jih bomo pa vsak čas pomašinal.

Divjina je luxuz, ki si ga ne more privoščiti niti civilizacija tipa 5. No go, iz razlogov teorije iger.

innerspace - ni potrebno nevemkoliko energije za kontrolo atoma. V diamantu so recimo vsi dokaj pod kontrolo, pa ne stane energetsko skoraj nič.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

innerspace ::

Človek ceni tudi nepredvidljivost, ker je drugače dolgčas.

Se strinjam s tabo, a kolikor sem srecal ljudi, lahko povem, da je mnogo takih, ki nepredvidljivost sovrazijo. Ker se drugace ne znajdejo...zame so malo failani.
Davek moderne druzbe? Verjetno.
We need a zoo in every big town...if there ain't one, go visit the mall:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Thomas ::

Da bi z divjino gasil dolgčas, je stara monkey and ape navada, ja. A je prenevarno. Dolgčas je slepič, ki mora ven, da se ne vnema. Namesto dolgčasa vzameš vzhičenost, če že.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Se strinjam s tabo, a kolikor sem srecal ljudi, lahko povem, da je mnogo takih, ki nepredvidljivost sovrazijo.
V resnici je takih, ki sovražijo vsakršno nepredvidljivost, malo. Še Thomasu je random na določenih področjih menda všeč:-)

Nepredvidljiva narava res marsikoga plaši, ampak imajo pa radi nepredvidljivost iger na srečo, športnih dogodkov, nepričakovanih obratov v filmih ...

A je prenevarno
Jebiga, adrenalin je droga in brez nevarnosti je dolgčas. Eni plezajo po krušljivi steni, drugi malo bolj pritisnejo na gas na poti v službo, tretji ne delajo backupa, četrti igrajo športno napoved ...

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

innerspace ::

Dolgcas NE OBSTAJA:) Je zgolj rezultat naivne urejenosti...in kot tak se ena iluzija;)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Thomas ::

Dolgčas je evolucijski način, kako spraviti monkeya od enega dela k drugemu. Da se ne zgara na smrt s tretjem orehov, ampak mu je čez nekaj časa dolgčas in gre po drugih opravkih. Kar je biološka evolucija dala, tehnologija lahko odvzame, če ni pleasant.

Vsi smo do neke mere adrenalinski narkomani in izzivamo nesrečo. Da nas zasuje plaz, da pademo z drevesa, se ustrelimo v glavo pri ruski ruleti ... karkoli. Tudi to nam je dala evolucija in s tehnologijo se te hibe lahko iznebimo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Samo mora ti pa pustiti občutek kot, da zares tvegaš. Tako da
potem je treba totalno spremeniti človeka in tudi zaznave ne smejo biti realne.
Dve šivanki...
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

avtomatizacija in prihodnost človeštva (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9510314 (3779) TheBlueOne
»

Preživeti v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15842683 (24071) hammock
»

kemija-oddaljevanje od narave, predstave človeka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18725037 (21747) Vajenc
»

preskok v civilizacijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15121392 (18773) jype
»

The search for life: The Drake Equation (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
34641464 (37299) Thomas

Več podobnih tem