» »

Ali je tehnološki razvoj napredek ali nazadovanje

Ali je tehnološki razvoj napredek ali nazadovanje

1 2
3
4 5

atubbuta ::

.:joco:. je izjavil:

Ne provociram, ampak me resno zanima, atubbuta, zakaj ne greš živet v džunglo?


A to ti mene sprašuješ?

Zakaj pa bi šel, če mi je tu bolj všeč, kot v džungli. Tu imam službo prijatelje, ... moj lajf je tukaj. Bi morda šel živet npr. na Notranjsko ali pa v Logarsko dolino. Tam bi si hrano pridelal sam in bi tako imel boljšo hrano za jest. Se ne hecam, resnično je na tradicionalen način pridelana hrana boljšega, bolj polnega okusa. Pa po znanstvenih izmerah tudi bolj zdrava.

A ti si želiš, da bi jaz šel živet v džnglo?
:)

atubbuta ::

Da sploh odgovorim na vprašanje te teme!

Tehnološki razvoj JE napredek, KADAR sledi primarnim ciljem, kot je kvaliteta življenja.
Ko pa tehnološki razvoj sledi gospodarsko političnim ciljem, je pa lahko deviiran in povzroča škodo naravi, ljudem, zdravju, že dognanemu tehnološkemu razvoju, ...
:)

Thomas ::

Tuba ... tkole kokr so tebe, napumpajo večino mladincev. Mau starši, mau vrtec, mau šola ... mau je cool če si Zelen ko hudič, ker bejbe presumably padajo na to ...

Ampak tukaj na tem forumu, imaš prvovrstno priložnost, da se odreseš tega shita, kakor bi spucal pasji drek s čevljev.

Ujemi priliko!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

atubbuta ::

Poglej si kak film izpred 20 ali pa 30 let in videl boš, kako je bilo takrat preprosto lepše.
:)

Okapi ::

:)):)):))

Thomas ::

Jaz sem pred toliko leti in več hodil na Savo. Včasih je bila siva in je pena plavala na njej.

Zdaj tega ni več. Montirane so čistilne naprave.

20+ let nazaj, ko sem bil Lublanc, sem na balkonu imel črn prah iz Toplarne, ki je ravno v tem času pa izginil.

Še se lahko spomnim vonja po Wartburgih in nekaterih mopedih podobne arome.

Zdaj vsega tega ni več. Je lepše.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

innerspace ::

Ampak tukaj na tem forumu, imaš prvovrstno priložnost, da se odreseš tega shita, kakor bi spucal pasji drek s čevljev.

Tole me je iskreno nasmejalo:) Ne zato, ker se nebi strinjal, ampak ker me je asociralo na reklamni slogan verske organizacije;)
Ja tomaz, tule je res prilika spucat drek s cevljev, smrad z nogavic pa ostaja. Nekaterim celo pase, ker jih spomni na kak dober sir:D

Poglej si kak film izpred 20 ali pa 30 let in videl boš, kako je bilo takrat preprosto lepše.

Posnami kratek film s kamero iz 60ih, bos videl...svet bo takoj lepsi;)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

oldguy ::

Ali pa ti. Kako veš, si bil med njimi? Videl njihove hude tegobe? ... Pišete, kot da brez današne civilizacije bi vsi pocrkal. Ja kako pa lahko živali brez problema živijo brez kakršnega koli vpletanja? Nas zahodnjake pa pobira aids, rak, ... Res, da smo aids do neke mere kar dobro ukrotili. Glede raka se pa še vedno spopadamo, ga le poluspešno zdravimo in to s hudimi kompromisi.


Saj še veš ne, kaj govoriš. Kaj misliš, da je rak nekaj novega? Samo živimo dlje, zato je v zadnjem času eden večjih vzrokov smrtnosti. Glede tehnologije pa le to: svet brez samo npr. enega odkritja tegale človeka (pa čeprav njegova vloga pod črto morda ni zgolj pozitivna) bi bil svet, na katerem bi bilo par miljonov ljudi manj. Morda bi bil med njimi tudi ti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

atubbuta ::

Thomas to je ena plat in tu smo naredili napredek. Ampak po zaslugi takih, ki so DRUGAČNI od tebe. Druga plat pa je ena brezkončna evforija, shoping centri, traffic-jami, ...

Stari, o tem človeku nas je kemarca u gimnaziji učila in je skoz poudarjala to. Ampak na lastne oči pa vidim, kako brez nitratov vse lepo raste. Predvsem je v igri boljši zaslužek kmetov. Tisto o lakoti je pa velika manipulacija. Manipulacija mase je ena najbolj razvitih tehnologij današnjega časa.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

innerspace ::

...bi bil svet, na katerem bi bilo par miljonov ljudi manj.

Kar niti nebi bilo tako napacno. Torej lahko sklepamo, da je tehnoloski razvoj vzrok za prenaseljenost(ce lahko tako oznacimo stevilcnost prebivalstva)?
Pa ne mi zdej rect, da v evropi nimamo takega prirastka kot v afriki, prosim;)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

BigWhale ::

Thomas je izjavil:

JŠe se lahko spomnim vonja po Wartburgih in nekaterih mopedih podobne arome.


Pa ti Wartburgi, Fickoti in Stoenke so na leto ubili se enkrat toliko ljudi kot jih sedaj ubijeje petkrat toliko avtomobilov kot takrat.

.:joco:. ::

innerspace je izjavil:

Pa ne mi zdej rect, da v evropi nimamo takega prirastka kot v afriki, prosim;)

Ne, rekli ti bomo, da si lahko ta prvi, ki se ubiješ.

Sicer večino stvari je bilo že poargumentiranih, jst samo pristavim še lonec pri "domači" hrani.
To, da je boljšega okusa je bilo že neštetokrat pokazano da ni res. naprimer.
Kar pa se tiče zdravja, je pa tako. Hranil imajo povsem enako.
Zagotovo se seveda da narediti bolj varne pesticide, herbicide in podobno. Ampak ljudje še vedno mislijo, da se danes uporablja DDT-ju podobne zadeve. Današnji pesticidi se v veliki meri razgradijo po tem ko opravijo svoje delo.
Potem pa je tukaj še tisti "home made" sindrom, ki ga je po Sloveniji polno. Ko ti nekdo ponudi "domače vino" naprimer. Pridelava takega vina pa ponavadi zgleda tako: "Ata so dali eno žlico žvepla, jst dam pa še eno, za vsak slučaj." Podobno tudi pri ostalih "domačih proizvodih". Med tem ko taveliki imajo notranje in zunanje inšpekcijske kontrole, in si veliko težje privoščijo napake.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Okapi ::

Podobno tudi pri ostalih "domačih proizvodih".
Eko-pridelana koruza ima na primer dokazano več izjemno strupenih mikotoksinov (v povprečju) kot ustrezno škropljena ali gensko spremenjena. Podobno verjetno velja tudi za razna škrlupasta jabolka in hruške, čeprav za te ne vem na pamet, kako strupene so vse tiste glivice, ki takšno sadje napadajo.

O.

oldguy ::

Stari, o tem človeku nas je kemarca u gimnaziji učila in je skoz poudarjala to. Ampak na lastne oči pa vidim, kako brez nitratov vse lepo raste. Predvsem je v igri boljši zaslužek kmetov. Tisto o lakoti je pa velika manipulacija. Manipulacija mase je ena najbolj razvitih tehnologij današnjega časa.


No, potem bi moral morda poslušat svojo učiteljico. Evo, kdo pravi, da so slovenske šole slabe... :) Dobro, nitrati s sabo prinesejo tudi slabosti, a kaj praviš na npr. Normana Borlauga? Oz, kar ti praviš, niti ni pomembno: bolj pomembno je, kaj pravijo Indijci in Pakistanci. O lakoti sicer lahko govoriš kot o mitu, a je to ne naredi nič manj resnične. Kdor se je kdaj potepal po indiji, že ve... Če pa meniš, da bi z indijanskim načinom prehranjevanja lahko preživeli vseh 8 miljard al koliko že, si pa, milo rečeno, za luno...

Kar niti nebi bilo tako napacno. Torej lahko sklepamo, da je tehnoloski razvoj vzrok za prenaseljenost(ce lahko tako oznacimo stevilcnost prebivalstva)?
Pa ne mi zdej rect, da v evropi nimamo takega prirastka kot v afriki, prosim;)


Hja, lahko je srat s polno ritjo, pravijo. Sicer pa imamo za tvoj problem še eno pridobitev zlobne moderne civilizacije: kontracepcijo. Še ostankov starih dobrih religij se losamo, pa nam bo prav fajn pomagala.

Ne provociram, ampak me resno zanima, atubbuta, zakaj ne greš živet v džunglo?


To sem tudi jaz že vprašal pa mi noče in noče odgovoriti.


Seveda je odgovoril. Rad ima civilizacijo, to je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

SomethingEls ::

Zakaj pa bi šel, če mi je tu bolj všeč, kot v džungli. Tu imam službo prijatelje, ... moj lajf je tukaj.


Evo pa si dojel! V civilizaciji je lepše kot v divjini. Ampak prej, ko je bil naslov teme še Avatar si trdil, da je bilo v času Indijancev življenje kakovostnejše.

gzibret ::

To je malo kontradiktorno. Načela in želje se spreminjajo. Če danes gledamo nazaj, kako so živeli indijanci, smatramo, da danes živimo bolje. Če pa bi kakemu indijancu izpred 300 let pokazal današnji svet in ga vprašal, če bi živel danes, pa bi bilo vprašanje, kaj bi odgovoril.

Podobno je recimo s samuraji. Danes se nam zdi ultračudno, če je gospodar šel po gobe, da so se tudi oni fentali. Njemu takrat pa se je to zdelo samoumevno, kot je danes samoumevno, da greš v štarcuno po mleko in kruh. In če je naredil harakiri, si je nekaj sek. pred smrtjo zamislil - ja, to je to, dosegel sem svoj smisel življenja. Danes dosežeš smisel življenja kdaj? Če maš jahto in 2 vikenda? Če umreš pri 100 letih, dementen in v plenicah?

Tale kvaliteta življenja je relativen pojem.
Vse je za neki dobr!

atubbuta ::

BigWhale je izjavil:

Thomas je izjavil:

JŠe se lahko spomnim vonja po Wartburgih in nekaterih mopedih podobne arome.


Pa ti Wartburgi, Fickoti in Stoenke so na leto ubili se enkrat toliko ljudi kot jih sedaj ubijeje petkrat toliko avtomobilov kot takrat.


Ja, ampak tukaj bi Wartburga ven izvzel! Bil je najbolj varen avto tistega časa z rally karoserijo.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

A. Smith ::

SomethingEls je izjavil:

Zakaj pa bi šel, če mi je tu bolj všeč, kot v džungli. Tu imam službo prijatelje, ... moj lajf je tukaj.


Evo pa si dojel! V civilizaciji je lepše kot v divjini. Ampak prej, ko je bil naslov teme še Avatar si trdil, da je bilo v času Indijancev življenje kakovostnejše.


Urby, ti sploh ne razumeš. On ne bi šel sam tja, še nas bi s sabo zvlekel.

Gibanje nazaj v srenji vek FTW.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

innerspace ::

joco:
Ne, rekli ti bomo, da si lahko ta prvi, ki se ubiješ


Ne gre se za ubijanje zivih ljudi, ampak za pomanjkanje resitev za nekatere tudi smrtne bolezni. Pomanjkanje zaradi cesa? Ugani, ko si tako brihten(?)..
Aja, pa ne uporabljat mnozine, kjer govoris sam...makes me think you have an issue.

Itak je debata o tem 'kaj je boljse' precej brezumestna. Ocitno je tehnoloski razvoj posledica nezadovoljstva z 'naravnim okoljem', kar pa jaz trdim je, da je tudi posledica enostranskega razmisljanja in nezadovoljstva s sabo kot posameznikom ter kot druzbe.
Velik segment 'techa' je pure consumption, ki mu konec poti predstavlja smetisce...eko, to je problem, ne zdravila. TechJunka je prevec.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

atubbuta ::

.:joco:. je izjavil:

Med tem ko taveliki imajo notranje in zunanje inšpekcijske kontrole, in si veliko težje privoščijo napake.


Uuu, korupcija je pa samo pravljica, a ne?
:)

.:joco:. ::

atubbuta je izjavil:

Uuu, korupcija je pa samo pravljica, a ne?

Korupcije seveda ne gre zanikat.
Imajo pa teli eko-organski-domači proizvodi eno veliko prednost, da se jim kar slepo verjame, da so boljši, manj škodljivi ipd.
Oz. javnost (posredno pa tudi razni inšpekcijski uradi) je praviloma veliko bolj neusmiljena do "tavelikih". Če pa je "domače", pol je pa ziher uredu.

innerspace je izjavil:

joco:
Ugani, ko si tako brihten(?)..

Se opravičujem, če sem narobe štekal tvoj point. Žal ga še vedno ne.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

atubbuta ::

Zato pa jez bio produktom ne zaupam glih najbl. Pa tudi razlike bistvene ne opazim. Drugo je to, kar je z vrta.
:)

Tear_DR0P ::

gzibret ti tud primerjas samuraja, visoko na druzbeni lestvici, nekje tam kot so danasnji superzvezdniki in delavca, ki si po 40 letih sluzbe lahko kupi 10 metrsko jahto - daj raje primerjaj kmete iz fevdalnih casov z danasnjim delavcem - pa povej koliko jim je slabse

drugace pa si ne znam predstavljati zivljenja, ko bi moral ves dan garati za hrano, v primerjavi s tem da lahko ves dan zabijem na slo-techu in se flejmam z vami - ceprav je to slednje bolj debilno, mi je bolj vsec ;)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

innerspace ::

ceprav je to slednje bolj debilno, mi je bolj vsec ;)

Hehe, ti dam prav:) Meni sicer ni toliko vsec, prav zato ker je debilno...
Si pa komot predstavljam zivljenje kmeta ali rudarja, samo se mi v veliko pogledih taka eksistenca zdi se bolj debilna kot bit cel dan za compom. Kisto lahko ugasnes in gres ven. Better.

joco:
Se opravičujem, če sem narobe štekal tvoj point. Žal ga še vedno ne.


Nic hudega, sej ni to nek hud point, gre zgolj za ocitne stvari...ki pa so ali pac niso ocitne, kakor komu. Lahko verjames, da komot prezivis brez tega:)
Ne dvomim, da vsaj zastopis point tech-junka.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

gruntfürmich ::

ne se preveč prepirat, vi neandertalci. ker ne veste, da je s tem kakor komu paše; nekdo raje živi pod zvezdami v divjini, nekdo se raje uploada v protokol.

vsakemu svoje.

lahko samo govorite o sebi ali pa o večini, nikakor pa o tem kot o univerzalnem dejstu, ki velja za vse.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

innerspace ::

Grunt raje zivi z idejo, da so eni neandertalci, kot da uvidi smesnost igre besed...ni mu za zamerit, saj je le 'moderni' clovek.
Vsakemu svoje;)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

innerspace ::

Da ne bom prevec offtopic:
http://www.ted.com/talks/kevin_kelly_te...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Pegaz ::

@gruntfürmich

Vedno lahko greš ven iz te grde civilizacije v hosto gledat zvezde za par let. Tega ti nihče ne more preprečit.

SomethingEls ::

gruntfürmich je izjavil:

ne se preveč prepirat, vi neandertalci. ker ne veste, da je s tem kakor komu paše; nekdo raje živi pod zvezdami v divjini, nekdo se raje uploada v protokol.

vsakemu svoje.

lahko samo govorite o sebi ali pa o večini, nikakor pa o tem kot o univerzalnem dejstu, ki velja za vse.


Problem je, da mi ki zagovarjamo civilizacijo v njej živimo, medtem ko oni ki zagovarjajo divjino ne živijo v divjini.

gruntfürmich ::

SomethingEls je izjavil:

Problem je, da mi ki zagovarjamo civilizacijo v njej živimo, medtem ko oni ki zagovarjajo divjino ne živijo v divjini.


ta problem je posledica naprednega človeka; da je divjino spremenil v civilizacijo. pravzaprav ni več izbire; primoran si živeti v civilizaciji...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

petrus ::

Tehnologija, človek in preživetje so že od samega začetka neločljivo prepleteni, če želiš eno ne prideš tudi mimo ostalih dveh. Človeka brez teh treh stvari ni in nikoli ni bilo.
stati inu obstati

SomethingEls ::

gruntfürmich je izjavil:

SomethingEls je izjavil:

Problem je, da mi ki zagovarjamo civilizacijo v njej živimo, medtem ko oni ki zagovarjajo divjino ne živijo v divjini.


ta problem je posledica naprednega človeka; da je divjino spremenil v civilizacijo. pravzaprav ni več izbire; primoran si živeti v civilizaciji...


Še je divjina, ne tvezi neumnosti in priznaj, da imaš raje življenje v civilizaciji, ki pa jo preziraš ker je to moderno.
Hm, čudno... v neki drugi temi pa praviš, da imajo ljudje oprane možgane.

P.S.: Lepo bi bilo, če bi pisal z velikimi začetnicami.

atubbuta ::

SomethingEls je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

SomethingEls je izjavil:

Problem je, da mi ki zagovarjamo civilizacijo v njej živimo, medtem ko oni ki zagovarjajo divjino ne živijo v divjini.


ta problem je posledica naprednega človeka; da je divjino spremenil v civilizacijo. pravzaprav ni več izbire; primoran si živeti v civilizaciji...


Še je divjina, ne tvezi neumnosti in priznaj, da imaš raje življenje v civilizaciji, ki pa jo preziraš ker je to moderno.
Hm, čudno... v neki drugi temi pa praviš, da imajo ljudje oprane možgane.


Kar poskusite kje v divjini šotor postavt in kaj kmalu bo policija tu in razne enote. Po eni strani je to tudi prav, ker večina ne zna živeti z naravo in smeti se množijo.

petrus je izjavil:

Tehnologija, človek in preživetje so že od samega začetka neločljivo prepleteni, če želiš eno ne prideš tudi mimo ostalih dveh. Človeka brez teh treh stvari ni in nikoli ni bilo.


Kakšen procent je ljudi, ki si zna sam ustvariti tehnologijo za preživetje (sredi divjine)?
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

gruntfürmich ::

SomethingEls je izjavil:

Še je divjina, ne tvezi neumnosti in priznaj, da imaš raje življenje v civilizaciji, ki pa jo preziraš ker je to moderno.
Hm, čudno... v neki drugi temi pa praviš, da imajo ljudje oprane možgane.

P.S.: Lepo bi bilo, če bi pisal z velikimi začetnicami.


ti je že atutuba povedal da je ni.
in pa ne preziram civilizacije. prav dobro shajam z njo. komentiral sem samo relacije med njo in divjino, o njej pa se še nisem (prej) opredelil. malce si preberi moje poste tu (ni jih veliko) in ne klamfaj bedarije ter ne si ZMIŠLJEVAT stvari.

ps: ne teži mi naj pišem v veliko začetnico. za take bedarije se vrni na ostale forume: siol, rtv, 24h...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

Kar poskusite kje v divjini šotor postavt in kaj kmalu bo policija tu in razne enote. Po eni strani je to tudi prav, ker večina ne zna živeti z naravo in smeti se množijo.

Odvisno, kaj vzameš kot divjino. Če nek sosedov travnik, potem da. Če pa sredino kočevskega pragozda - pa ne.
Pa "živeti z naravo" pa smeti nimajo nobene povezave. Kdor meče (škodljive) smeti na tla, je pač len. Kdor pa želi "živeti z naravo" pa ga čaka kočevski pragozd. Oh, prelepa narava... Samo mislim, da bo tam težko igrati Starcraft2 na Battle.net, ali se motim? Potem pa to ni zame.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

atubbuta ::

Mislim, da bi bilo pametno v tej temi natančno ločiti dva pojma.

1.) Pojem tehnologije kot tehnologije, splošno; ne glede na to, kdo jo razvija, uporablja, kakšna je, ... torej "tehnologija splošno"

2.) Tehnologija, ki jo je človeštvo razvilo in se danes prakticira. torej "današnja tehnologija"

Ko gledam nazaj po temi, menim da do veliko nesporazumov prišlo, ker smo ta dva pojma metali v isti koš.
:)

sprasujem ::

Prvič: Ma sploh ni vprašanje tehnološkega razvoja ampak človeka, družbe, elite.
Drugič:Energija je povsod, sam ni v nam primerni obliki ali pa ne dupustimo.

Primer.
Iz prve roke vam lahko rečem, da mi je profesor na faksu enkrat omenil možnost shranjevanja električne energije na megalomanskih vztrajnikih.

Zakaj bi bilo to smiselno?
Namreč električno omrežje pač mora biti tako regulirano da se proizvodnja el. energije vedno prilagaja porabi. Viška električne energije ne sme biti (čeprav že dva tedna dežuje kot iz škafa); nekega velikega shranjevalnika el. energije pa omrežje v bistvu nima.
Potem je rekel , da so američani prišli na idejo megalomanskega vztrajnika.
In veste, kaj so ugotovili?
Da bi lahko tako ogromen vztrajnik (ne vem kakšne dimenzije so mel v mislih), lahko sprejel enorme količine energije, tako enormne, da bi lahko celo vplival na rotacijo, vrtilni hitrost Zemlje.

Nauk te zgodbe: Vse se da, sam Glavni ne pustijo.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

sprasujem je izjavil:

Nauk te zgodbe: Vse se da, sam Glavni ne pustijo.


Ja, zato ker nas morajo kontrolirat, a ne?

gruntfürmich ::

sprasujem je izjavil:

Potem je rekel , da so američani prišli na idejo megalomanskega vztrajnika.

najneumnejša ideja doslej, imho. ampak verjetno gre za sarkazem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SomethingEls ::

Kar poskusite kje v divjini šotor postavt in kaj kmalu bo policija tu in razne enote. Po eni strani je to tudi prav, ker večina ne zna živeti z naravo in smeti se množijo.


Kot je že Alien povedal: v kočevskem gozdu te\vas ne bi našli. Sploh pa zakaj bi sploh upoštevali pravila zlobne Civilizacije?

in pa ne preziram civilizacije. prav dobro shajam z njo. komentiral sem samo relacije med njo in divjino, o njej pa se še nisem (prej) opredelil. malce si preberi moje poste tu (ni jih veliko) in ne klamfaj bedarije ter ne si ZMIŠLJEVAT stvari.


no... opredeli se potem že enkrat.

TESKAn ::

Kar poskusite kje v divjini šotor postavt

Šotor je tehnologija. Če hočeš živet v sožitju z naravo, naredi bivak iz vej, mahu in listja. Ali pa si dobi kako votlino.

Da bi lahko tako ogromen vztrajnik (ne vem kakšne dimenzije so mel v mislih), lahko sprejel enorme količine energije, tako enormne, da bi lahko celo vplival na rotacijo, vrtilni hitrost Zemlje.

Narediš dva kontra rotirajoča, pa ne vplivata na nič.

najneumnejša ideja doslej, imho. ampak verjetno gre za sarkazem...

Niti ne. Ogromen vztrajnik, narejen iz ogljikovih vlaken, uležajen z magnetnimi ležaji bi bil super shranjevalnik energije. Filat lahko začneš takoj, ven pa tudi dobiš energijo v trenutku. Koneckoncev, ne deluje KERS pri F1 na podoben način?
Edini problem je, da bi mogla par tonska hitro rotirajoča zadeva biti narejena praktično popolno. Par ton, ki se ti razleti pri 100.000 RPM, ne zgleda ravno lepo...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

oldguy ::

bivak iz vej, mahu in listja


...se že šteje za tehnologijo.

Zheegec ::

oldguy je izjavil:

bivak iz vej, mahu in listja


...se že šteje za tehnologijo.

Jap, si predstavljate, da bi se šli totalno anti-technology? Že par podivjanih psov bi bila ogromna nevarnost za človeštvo brez kakršnega koli orodja in orožja.

Ampak by all means, če bi se to kdo rad šel - kočevski gozd ga čaka, če želi biti res avtonomen lahko proda vse svoje imetje, kupi en kos gozda, ga ogradi in mu tudi policija ne bo težila :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sprasujem ::

gruntfürmich :: danes, 08:39:02

sprasujem je danes ob 04:35:42 izjavil:

Potem je rekel , da so američani prišli na idejo megalomanskega vztrajnika.

najneumnejša ideja doslej, imho. ampak verjetno gre za sarkazem...


Če ne drugega, sem na faksu pa le bil toliko časa, da ugotovim, kdo je strokovnjak in kdo
ni. In strokovnjaki ne govorijo neumnosti, vsaj na elektrofaksu ne.
Tega si ne smejo in ne morejo privoščit. Če si kdajmel opravka z
elektriko, potem bi moral vedeti o čem govorim.

Teskan tud jst sem na to pomislu.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

lol, kaki neumneži... v sloveniji si zamišljate divjino... ne bi rekel če bi z aljasko al pa sibirijo ven prileteli, ne pa kočevje! kaka neumnost...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

gruntfürmich je izjavil:

lol, kaki neumneži... v sloveniji si zamišljate divjino... ne bi rekel če bi z aljasko al pa sibirijo ven prileteli, ne pa kočevje! kaka neumnost...

Hja glej, že v kočevskem gozdu ne bi preživel par mesecev če bi se šel no-tech, tako da kaj dlje kot kočevski gozd ne bi bilo treba. Pa Kočevje sem rekel v smislu, da te tam ne bo morila policija in na splošno civilizacija, ki te na sosedovem travniku seveda moti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

atubbuta ::

TESKAn je izjavil:

Kar poskusite kje v divjini šotor postavt

Šotor je tehnologija. Če hočeš živet v sožitju z naravo, naredi bivak iz vej, mahu in listja. Ali pa si dobi kako votlino.


Bivak iz vej je tehnologija (hočeš ali nočeš). Občutek imam, da nekaterim pojem ni povsem jasen.
:)

atubbuta ::

Zheegec je izjavil:


Hja glej, že v kočevskem gozdu ne bi preživel par mesecev če bi se šel no-tech, tako da kaj dlje kot kočevski gozd ne bi bilo treba. Pa Kočevje sem rekel v smislu, da te tam ne bo morila policija in na splošno civilizacija, ki te na sosedovem travniku seveda moti.


Ni rečeno, da te ne bi nihče lovil in težil. Vsaj na znanje bio te vzeli. Potem pa bi kaj kmalu bil v medijih. Preživel bi pa tam tisti, ki bi si sam znal razviti ustrezno tehnologijo za preživetje. In prav navaje iz filma avatar vidim, da bi bili tega sposobni. Ljudje pa ne. Štekate. Pa se ni treba zj vn vlečt kao da je tisto fikcija. Od samega začetka gre za princip.
:)

Okapi ::

Bivak iz vej je tehnologija
No ja, ali pa tudi ne. Tudi šimpanzi si znajo narediti udobno gnezdo. Seveda pa si moraš bivak narediti brez noža ali sekire - lahko pa si narediš kamnito sekiro, če znaš.

O.

Zheegec ::

atubbuta - kaj bi ti sploh rad povedal?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

avtomatizacija in prihodnost človeštva (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
959969 (3434) TheBlueOne
»

Preživeti v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15841704 (23092) hammock
»

kemija-oddaljevanje od narave, predstave človeka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18724079 (20789) Vajenc
»

preskok v civilizacijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15120270 (17651) jype
»

The search for life: The Drake Equation (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
34639736 (35571) Thomas

Več podobnih tem