» »

Preživeti v naravi

Preživeti v naravi

1 2 3
4
»

RejZoR ::

Če gre za preživetje ne izbiraš kaj dosti. Pa ribe niso slaba izbira. Beljakovine in maščobe, boljše opcije skor ne moreš imet imo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Martin Krpan ::

Fantje , kogar tematika malo bolj zanima si mora obvezno ogledati Hoods Woods.
Posneto z amatersko VHS kamero , so pa zato nasveti vrhunski.

jype ::

Okapi> Po mojem nisi bil v pravi - ker v pravi te poleti požrejo komarji.

Sej ni treba nonstop v močvari ždet, halo.

jurekla ::

Halfdead987 je izjavil:

Dvomim da je zdravo jest samo ribe.


Saj ne jejo samo rib verjetno tudi kaj drugega.

jurekla ::

jype je izjavil:

Okapi> Po mojem nisi bil v pravi - ker v pravi te poleti požrejo komarji.

Sej ni treba nonstop v močvari ždet, halo.


Verjetno so komarji samo v močvirjih, ki pa jih je tam zelo veliko.

mailer ::

Iščem Swedish Firesteel 2.0 army verzijo, kot je na sliki. Je kdo že kupoval in kako se obnese?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

DrG3 ::

Kako kaj pustolovščine v naravi?
Se je kdo že lotil in preživel teden v divjini ali se še vsi pripravljate? Čakam na poročilo, kako je šlo?

krneki0001 ::

mailer je izjavil:

Iščem Swedish Firesteel 2.0 army verzijo, kot je na sliki. Je kdo že kupoval in kako se obnese?


Ja, imam. Z dobrim netivom mogoče 2x podrgneš, pa že gori. S slabim se pa nekaj časa matraš.

DrG3 je izjavil:

Kako kaj pustolovščine v naravi?
Se je kdo že lotil in preživel teden v divjini ali se še vsi pripravljate? Čakam na poročilo, kako je šlo?


Eni gremo vsako leto. Samo poročil ne pišemo. Letos je bilo še posebej zanimivo, ker je bil zraven še otrok star 3 leta.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

hammock ::

Da se jaz dodam svoje glede nahrbtnika; Torej, omislil sem si ta Mil-tec Assault pack 50L, o katerem je bilo ze precej govora.
Nisem ga se resno preizkusil, sem pa ga nalozil z 12 kg navlake in 4 ure hodil po hribih. Moja opazanja so sledeca:

-Konstrukcija nahrbtnika zgleda solidna, z dvojnimi ali vecnitnimi sivi na najbolj obremenjenih delih
-Prakticno razdeljeni zepi, posrecenih velikosti, tudi nekaj notranjih zepkov
-Nahrbtnik ni sel niti mimo petdesetih litrov, tako na oko bi prej rekel da ima 25 l, max 30 l
-Naramnice so ok, nic posebnega, osebno nebi imel nic proti se enemu traku za spenjanje v visini prsnega kosa
-Ledvene opore ni, tako da posledicno lep del teze pade na ramena; meni osebno ni nek problem do 10 kg, z vec pa bi znalo biti neudobno po celem dnevu nose. Vseeno pa povezovalni trak na trebuhu kar ok pritisne nahrbtnik na hrbet.
-Hrbtni del je ok, lepo podlozen, a gibljiv. Tu je moznost ojacitve s kaksnim kosom plastike/kartonom, ker ima zepek za camelback.
-Dosti pritrdilnih mest za spalno vreco, oblacila (s karabini) itd.
-Po stirih urah nosenja 12 kg rahlo utrujena ramena; del tega pade na konstrukcijo, del pa verjetno na mene, ker sem porabil nekako 2 uri, da sem si naramnice nastavil na ok dolzino

V glavnem, ok nahrbtnik z dolocenimi omejitvami, po moje vreden tega denarja. Optimalno obremenitev bi ocenil na < 10 kg.

Edit: Zdaj vidim da sem temo falil, v eni drugi je bilo govora o nahrbtnikih... no ja, bom vseeno pustil post, ker ima vezo z prezivetjem v naravi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hammock ()
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preperji norost ali je kaj na tem (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Loža
1309204686 (7815) WizzardOfOZ
»

medvedi in srnjad (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
66569656 (43459) HappyPills
»

Bivanje v naravi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10713267 (9896) Aquafriend
»

preskok v civilizacijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15120187 (17568) jype
»

Ali je tehnološki razvoj napredek ali nazadovanje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
21234535 (30732) SomethingEls

Več podobnih tem