» »

Stargate Universe in druge Sci-fi serije

Stargate Universe in druge Sci-fi serije

««
55 / 69
»»

Dr_M ::

A so koncno dojeli, da ne rabimo se ene bullshit galactice?

Morientes ::

Lion29 je izjavil:

primeval je uno ko pridejo skozi neko luknjo med dinozavre? ce je to to, pol sem pogledal par delov, pol se mi ni dalo vec...

:D


A je za kj ta serija?
Pa Babylon 5 ti priporočam da jo pogledaš do konca. Edina SciFi serija z že napisanim scenarijem v celoti, mislim da je edina. Pa še naša slovenka furlan špila. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morientes ()

lopov ::

Morientes je izjavil:

Lion29 je izjavil:

primeval je uno ko pridejo skozi neko luknjo med dinozavre? ce je to to, pol sem pogledal par delov, pol se mi ni dalo vec...

:D


A je za kj ta serija?
Pa Babylon 5 ti priporočam da jo pogledaš do konca. Edina SciFi serija z že napisanim scenarijem v celoti, mislim da je edina. Pa še naša slovenka furlan špila. :P


Kakorkoli obračam in primerjam, pri meni še vedno ostaja Babylon 5 na vrhu, sledi BSG (2003), potem pa kakšen Farscape. Ne vem zakaj, a ST in izpeljanke me niso nikoli fascinirale in jih pravzaprav ni na (mojem) spisku :)

Sem pa po dolgem času našel Blake's 7 a glej ga zlomka, ne glede na nostalgične spomine in redno spremljanje v otroštvu mi je negledljivo. Pa vsi tko hvalijo igro in dialoge :/

DragonHeart ::

jaz babilona nisem mogel gledati zaradi izjemno bedne in smešne grafike. Efekti so bili na ravni takratnih računalniških iger, medtem ko je star trek izgledal izjemno lepo in realno. Pravzaprav babilon z lahkoto primerjam s takratno animirano serijo Beastwars.Efekti so pravzaprav skoraj identični:D

Nekako se je bilo veliko lažje vživeti v Star trek saj so bili planeti in vesoljska plovila zelo lepo narejena za tisti čas medtem ko sem pri babilonu umiral od smeha zaradi izjemno slabih efektov...kot da bi igral neko igrico.
Primerjava kvalitete grafičnih efektov:

beastwars:


babylon5:


star trek deep space 9:


So pa babilon snemali za deep space 9.
Zato se tudi nisem mogel vživeti v zgodbo babilona, ki je po eni strani relativno podobna Star trek: deep space 9. Pač pri star trek so se dejansko potrudili in nekaj naredili, pri babylonu pa so varčevali...
Glede tistega, da je bil enterprise vedno boljši od ostalih ladij....dejansko ni bil boljši Enterprise ampak ljudje ki so upravljali z Enterprisom:)

samo moje mnenje. Nočem začeti vojne med star trek in ostalimi...

Zgodovina sprememb…

DragonHeart ::

je pa dejstvo da nekateri pa gledajo japonske anime in obožujejo tisto reč, čeprav mi niti malo ni jasno kaj jim je tam dejansko všeč. Vsakemu svoje, zato je dobro da obstaja toliko raznolikih serij, da je vsakemu vsaj nekaj všeč:)

Moraš biti pač tak tip človeka, da gledaš sci-fi serije..nekateri pač rajši gledajo Stargate, drugi Star trek....glavno da ti je vsaj nekaj všeč in tisto gledaš in ne sediš ob petkih zvečer pred tv in gledaš Na zdravje ker neveš kaj bo boljšega gledal..

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

hecno, lopov, da te star trek ne potegne :D, meni je všeč ravno to, da (razen time travel epizod) je vse dokaj zanimiva predikcija prihodnosti (vse od mobitelov do interneta, superračunalnikov še jebenih ipadov, long-range video-avdio komunikacije itd itd :P)


verjetno ti je preveč sci in premalo fi :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

fosil ::

B5 je v resnici naprednejši od DS9.
Pri DS9 so ladje in efekte delali še z modelčki, medtem ko je v B5 že bilo vse CGI, ki se je takrat ravno začel uveljavljat in danes je vse samo še CGI.
Zato so si lahko dali duška tudi pri oblikovanju ladij, ki so res divje :)
Poleg tega je B5 posnet že v DVD formatu 16:9, medtem ko je DS9 še v 4:3.
Sicer ne vem kako je bilo s proračunom, ampak skoraj zagotovo je imel DS9 višji proračun na epizodo.
Tako je!

T-h-o-r ::

in modeli v ds9 so prav fenomenalni, se bolje obnesejo, kot pa cgi


ampak v kasnejših sezonah je cgi vseprisoten, prav tako v voyagerju
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

St235 ::

Vsakemu svoje. Jaz osebno dam precej več na zgodbo kot na proračun in grafične efekte. B5 z svojim CGI seveda ni konkurenčen dandanašnji tehniki. Samo kvaliteta zgodbe, predvsem pa ideja, da se napiše scenarij za praktično vse sezone v naprej odtehtajo tudi to. Nobenega posiljevanja s plot twisti samo zato, da se lahko posname še eno sezono ali pa kup fillerjev, ki so sami sebi namen. Obojega je namreč več kot dovolj tako v ST kot v SG.

cebelar123 ::

Jaz bi vse na svetu dal da bi se spet vrnili na modelčke in podobno. Dosti boljše je izpadlo. In takratni filmi in serije še danes zgledajo hudo.

T-h-o-r ::

cgi (zdaj, ko res pretiravajo z njegovo uporabo) je res malce uničil filme

vse zgleda preveč sterilno (ne vem, kako bi bolje povedal :D )

St235 je izjavil:

Vsakemu svoje. Jaz osebno dam precej več na zgodbo kot na proračun in grafične efekte. B5 z svojim CGI seveda ni konkurenčen dandanašnji tehniki. Samo kvaliteta zgodbe, predvsem pa ideja, da se napiše scenarij za praktično vse sezone v naprej odtehtajo tudi to. Nobenega posiljevanja s plot twisti samo zato, da se lahko posname še eno sezono ali pa kup fillerjev, ki so sami sebi namen. Obojega je namreč več kot dovolj tako v ST kot v SG.

v star trekih, razen ds9, sploh ni neke točno določene zgodbe


še manj pa twistow, da so lahko nadaljevali s serijo


sg-1 je seveda drugače, ampak anubis, replikatorji in oriji so kar carski nasprotniki
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

fosil ::

CGI ti da več prostih rok.
V star trek je bilo zaradi modelčkov vedno škoda razstrelit kakšno ladjo, ker so bili modeli zelo dragi.
Ko so se streljal tudi nikoli niso bile poškodovane same ladje, ampak so vedno eksplodirali kakšni monitorji ali tipkovnice v notranjosti ladje :P
Res bi lahko malo poštimali napeljavo in vgradil kakšne varovalke, oziroma naredili manj eksplozivne monitorje in tipkovnice >:D
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

T-h-o-r ::

tako je tudi v battlestar galactici, kjer sem pravkar pogledal miniserijo :D

je pa malo hecno ja, da je praktično edina šansa da umreš on-screen v star-treku, da v celoti uničijo ladjo


ali pa ti računalniška konzola eksplodiral v fris in te ubije :D


ampak to je seveda povsme logično, saj ščiti posrkajo ogromne količine energije, in potem pride do prenapetostnih izbruhov :D :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

fosil ::

Pri B5 je škoda edino to, da jim ni uspelo speljati zgodbe tako, kot so si zamislili.
Predvideno je bilo namreč, da naj bi v 4 sezoni končali shadow war, v 5 pa naj bi se zgodil obračun z zemljo.
Vendar pa je pred snemanjem 4 sezone kazalo na to, da ne bodo dobili financ za snemanje 5 sezone, zato so vso zgodbo stlačili v 4 sezono.
No na koncu so 5 sezono vendarle posneli, ampak je zmanjkalo zgodbe.
Tako je!

St235 ::

ja, pa v prvi sezoni se ful vidi, da niso vedeli ali bo sploh še kakšna sezona. Osebno je bil največji užitek pogledat 2-4 sezono. 5 je pa zaradi zgoraj omenjenega ful medla.

lopov ::

T-h-o-r je izjavil:

hecno, lopov, da te star trek ne potegne :D, meni je všeč ravno to, da (razen time travel epizod) je vse dokaj zanimiva predikcija prihodnosti (vse od mobitelov do interneta, superračunalnikov še jebenih ipadov, long-range video-avdio komunikacije itd itd :P)

verjetno ti je preveč sci in premalo fi :D


Saj sem gledal, na HTV so pred časom ponoči predvajali vse živo na temo ST, pa ni pomagalo 8-)

Ko sem danes googlal z Blake's 7 sem bil presenečen, da je v istem letu nastala originalna Battlestar Gallactica (1978), ker (ja spomin je že malo meglen :P) je bila scena BSG neprimerno boljša kot pri B7 -- tam je bilo res vse v studiu in vidno sfejkano (že takrat!), kaj šele sedaj! IMO je težko primerjat serije, nastale pred 30. leti z novejšimi, čeprav ... Ko pomislim na scene v SG/SGA/SGU, ki se dogajajo na planetih (narava, naselja) ni zadeva nič boljša oz. razlika teh 30 let kar nekam izgine. In če upoštevam še nategovanje zgodbe ... Uh!

lopov ::

St235 je izjavil:

ja, pa v prvi sezoni se ful vidi, da niso vedeli ali bo sploh še kakšna sezona. Osebno je bil največji užitek pogledat 2-4 sezono. 5 je pa zaradi zgoraj omenjenega ful medla.


Od serij, za katere je zmanjkalo denarja najbolj žalujem za Farscape. Sicer so nekaj "polnili" s filmi a bi vseeno raje videl, da bi "pravilno" zaključili.

Pri B5 mi to ni toliko ostalo v spominu bi pa pritrdil oz. dodal mnenje, da je 5 sezona res malo dolgočasna :)

fosil ::

St235 je izjavil:

ja, pa v prvi sezoni se ful vidi, da niso vedeli ali bo sploh še kakšna sezona. Osebno je bil največji užitek pogledat 2-4 sezono. 5 je pa zaradi zgoraj omenjenega ful medla.

Ja prva sezona je videt medla, če gledaš B5 prvič, če pa jo greš gledat še enkrat potem, ko si pogledal cel B5, pa vidiš ogromno nastavkov in namigov za stvari, ki se zgodijo šele mnogo kasneje. Delčkov zgodbe, ki ti ob prvem ogledu niso pomenile nič.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

cebelar123 ::

Tudi v star treku so umirali:
TOS - famous Redshirts
TNG - Lieutenant Tasha Yar
DS9 - Lt. Commander Jadzia Dax in legendarni MORN ( aja on ni umrl,so samo mislili, mogo sem ga omenit :) )
Voyager - Tuvix , tudi Harry Kim je v bistvu umrl
Enterprise - Commander Charles "Trip" Tucker III

Filmi,tukaj bom samo omenil.
- Captain James T. Kirk :(

DragonHeart ::

fosil je izjavil:

B5 je v resnici naprednejši od DS9.
Pri DS9 so ladje in efekte delali še z modelčki, medtem ko je v B5 že bilo vse CGI, ki se je takrat ravno začel uveljavljat in danes je vse samo še CGI.
Zato so si lahko dali duška tudi pri oblikovanju ladij, ki so res divje :)
Poleg tega je B5 posnet že v DVD formatu 16:9, medtem ko je DS9 še v 4:3.
Sicer ne vem kako je bilo s proračunom, ampak skoraj zagotovo je imel DS9 višji proračun na epizodo.



ravno to sem razlagal. Svetlobni efekti so bili takrat neprimerno lepši od računalniške grafike, zato star trek enostavno izgleda precej lepše. Ladje so videti realne, medtem ko v B5 niso. Prav tako notranjost ladij... Ravno to me toliko moti pri B5, da ga enostavno ne morem gledati, saj je naravnost smešno narejen.

B5 naj kar bo posnet v formatu 16:9 ampak je vseeno posnet slabše :D
O proračunu B5 pa niti ne govori, saj je znano da niso vedeli niti če bodo zmožni posneti 5 sezono. varčevali so kjerkoli so lahko. Ko je bil scenarij enkrat napisal za 6 epizod naprej, se ga ni dalo več spremeniti ker bi bilo to enostavno predrago. zato so tudi vnaprej pisali scenarije, da so čimbolj varčevali s scenaristi. Poglej na wiki, ti bo več jasno.

ladje v b5 pa so smešne zato ker se vidi da so računalniško narejene. enostavno ni variante da bi se vživel v tisto. prva serija star treka ima bolj realne ladje.

T-h-o-r je izjavil:


je pa malo hecno ja, da je praktično edina šansa da umreš on-screen v star-treku, da v celoti uničijo ladjo



Tebi pa se vidi da nisi Star treka gledal:)

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

gledal sem vse serije razen tos

in v bitkah umirajo samo, da je celotna ladja uničena


ali pa konzola eksplodira nekomu v obraz in umre :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

DragonHeart ::

cebelar123 je izjavil:

Tudi v star treku so umirali:
TOS - famous Redshirts
TNG - Lieutenant Tasha Yar
DS9 - Lt. Commander Jadzia Dax in legendarni MORN ( aja on ni umrl,so samo mislili, mogo sem ga omenit :) )
Voyager - Tuvix , tudi Harry Kim je v bistvu umrl
Enterprise - Commander Charles "Trip" Tucker III

Filmi,tukaj bom samo omenil.
- Captain James T. Kirk :(


še enkrat preberi ta seznam. Seveda je poabil omeniti commander Dato, ki se žrtvuje (čeprav kao preživi ker je malo pred tem naredil dvojnika).
Prav tako ogromno ljudi umre med bitkami. velikokrat gre sovražnikov ogenj skozi enterprize in nekatere dele popolnoma uniči...skupaj z ljudmi v njih. Samo da tisti ljudje pač niso ON SCREEN. Če bi rad gledal umiranje ljudi pač glej Game of thrones in ne SCI-fi

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

DragonHeart je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Tudi v star treku so umirali:
TOS - famous Redshirts
TNG - Lieutenant Tasha Yar
DS9 - Lt. Commander Jadzia Dax in legendarni MORN ( aja on ni umrl,so samo mislili, mogo sem ga omenit :) )
Voyager - Tuvix , tudi Harry Kim je v bistvu umrl
Enterprise - Commander Charles "Trip" Tucker III

Filmi,tukaj bom samo omenil.
- Captain James T. Kirk :(


še enkrat preberi ta seznam. Seveda je poabil omeniti commander Dato, ki se žrtvuje (čeprav kao preživi ker je malo pred tem naredil dvojnika).


pr bsg-ju je več smrti
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

DragonHeart ::

shitti storie....rabi umiranje ljudi, da zgodbo naredi dramatično. star trek tega pač ne rabi :D


saj veš v smislu....ko postane dolgčas enostavno ubij nek lik in daj notri nov lik, da malo poživi vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

DragonHeart je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Tudi v star treku so umirali:
TOS - famous Redshirts
TNG - Lieutenant Tasha Yar
DS9 - Lt. Commander Jadzia Dax in legendarni MORN ( aja on ni umrl,so samo mislili, mogo sem ga omenit :) )
Voyager - Tuvix , tudi Harry Kim je v bistvu umrl
Enterprise - Commander Charles "Trip" Tucker III

Filmi,tukaj bom samo omenil.
- Captain James T. Kirk :(


še enkrat preberi ta seznam. Seveda je poabil omeniti commander Dato, ki se žrtvuje (čeprav kao preživi ker je malo pred tem naredil dvojnika).
Prav tako ogromno ljudi umre med bitkami. velikokrat gre sovražnikov ogenj skozi enterprize in nekatere dele popolnoma uniči...skupaj z ljudmi v njih. Samo da tisti ljudje pač niso ON SCREEN. Če bi rad gledal umiranje ljudi pač glej Game of thrones in ne SCI-fi


fucking wow, od 5 serij in 10 filmov poiščete res tiste izjeme


bravo, res, vsaka vam čast


najdete izjeme, ki potrjujejo pravilo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

DragonHeart ::

T-h-o-r->najdete izjeme, ki potrjujejo pravilo
dafuq sploh to pomeni? Našli smo izjeme, dokazali smo ti da ljudje tam umirajo.

star trek ne rabi umiranje ljudi, da zgodbo naredi dramatično.


saj veš v smislu....ko postane dolgčas enostavno ubij nek lik in daj notri nov lik, da malo poživi vse skupaj...kot to potrebuje marsikatera druga serija.

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

meni se je pa una ladja organska pri b5 zdela naravnost fantasticna

stari ST so prorazni ... je pa res, da je b5 precej oral ledino z CGIjem in takrat je zgledalo (vsaj meni) svetovno.. ko sem gledal prvic sem imel ene 17 let....

ampak kot je nekdo omenil... ce folk gleda animeje, kjer je grafika v kurcu, potem def. ni point v sami grafiki... je pa res lazje in bolj doziveto gledat dovrseno grafiko
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

T-h-o-r ::

DragonHeart je izjavil:

T-h-o-r->najdete izjeme, ki potrjujejo pravilo
dafuq sploh to pomeni? Našli smo izjeme, dokazali smo ti da ljudje tam umirajo.
.

ja, našli ste tistih 10 ljudi, ki jih spoznavamo dlje časa, ki dejansko umrejo


jaz pa govori o vsaki povprečni epizodi, kjer se bojujejo s tujimi ladjami, da nekomu konzola eksplodira v obraz in v veliko primehi je to tudi smrtna obsodba
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

DragonHeart ::

ne, ni point. Samo če je grafika ista kot pri Beastwars mi je vse skupaj enostavno smešno. Samo čakam nekega transformerja ki se bo spremenil v gorilo :D

saj ne rečem..babylon 5 je kul. ma v primerjavi s star trek mi je beden.

Tudi star trek ima napake. Najbol trapasto je to, da ene 20x doživijo tisti problem, da holodeck precvzame nadzor nad celo ladjo...ali pa da nekdo vdre v strojnico...lol:D

eh. jaz pa mislim da je stvar taka...vi ste bolj navajeni na Babylon, jaz pa na Star trek, zato je vam bolj tisto všeč, meni pa pač star trek. Glede na to koliko serij so posneli očitno nisem edini ki mu je Star trek všeč :D

In vsak ima svoje razloge zakaj mu je neka serija všeč....kar je kul.
uživajte ob gledanju najljubše serije. ajd

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

tudi meni babylon ni potegnil
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Lion29 ::

ja b5 je precej staticen... pac vesoljska postaja in dosti politike :d
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

fosil ::

Sej ni bilo rečeno da v star treku ne umirajo, ampak da nikoli ne uničijo nobene ladje, ker jim je škoda modelčkov.
V star treku umirajo zaradi banalnih zadev, recimo eksplodirajočega monitorja, ali pa jih ubije kakšna čudna pošast :D
Tako je!

lonz ::

Moj idealn SF je premišljenost in pametno načrtovanje od Babilon 5 in stil&kamera od Battlestar Galactica. Kot je že nekdo pred mano omenil, Babilon 5 je bil od prvega dela načtovan dolgosežno in je imel vsaj okostje celostne zgodbe dobro postavljeno. Galactica pa je šele na začetku zadnje sezone začela razmišljat v katero smer bo vse skupaj šlo. Posledično je konec podobno na psu kot Mass effect 3. Pa da tisto o religiji sploh ne omenjam...
...arrrrrr, shiver me timbers...

T-h-o-r ::

gledam zdaj bsg


pa me zanima nekaj

ok, razumem, da so se cyloni uprli in šli v vojno, potem pa neznano kam


ampak zakaj vraga se razpizdjeni vrnejo in uničijo skoraj vse ljudi, cilj pa jim je uničiti prav vse? why?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

lonz ::

Pa moje je v Caprica vse dobro razloženo.
...arrrrrr, shiver me timbers...

T-h-o-r ::

a pol je potrebno gledat eno drugo serijo, da veš, od kod sploh prvotni konflikt v seriji, ki jo pravkar gledaš

:P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Dr_M ::

Ja, teli "flashbacki" so mal glupi. Zelo narobe vrstni red.

lonz ::

Pa Blood&chrome bi naj začetke konflikta obravnaval. Posnet pa je žal samo pilot show. Žal. Sodeč po trailerjih bi to naj bilo tako, kot si SF fan predstavlja: akcija brez politike in/ali fillerjev. Povdarek na CGI. Žal pa na tv ne bo nadaljevank...
...arrrrrr, shiver me timbers...

T-h-o-r ::

berem malo o caprici

in se mi postavlja vprašanje, zakaj pa je vojska sploh rabila ogromno množico vojaških robotov?? saj se niso med sabo borili, kakšnih vesoljcev pa tudi ni


so why the hell do you need a robot army?

dobro, nekaj teroristov no, ampak za njih ne rabiš takšne vojske
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

lonz ::

Why do we need armies?
...arrrrrr, shiver me timbers...

T-h-o-r ::

ja mi se med sabo tepemo


12 kolonij pa se ni teplo med sabo, niso bili v konfliku

in če so že šli delat nekakšno origin serijo, bi bilo imo precej bolj zanimivo, da bi jo naredili o originalnih ljudeh s kobola in nato o odhodu ljudi proti 12 kolonijam in odhodu cylonov na zemljo

stupid producers
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

jest10 ::

T-h-o-r je izjavil:

gledam zdaj bsg


pa me zanima nekaj

ok, razumem, da so se cyloni uprli in šli v vojno, potem pa neznano kam


ampak zakaj vraga se razpizdjeni vrnejo in uničijo skoraj vse ljudi, cilj pa jim je uničiti prav vse? why?


Vse boš izvedel tekom serije. Nekaj pa še v dodatnem delu "The Plan"-samo ga poglej šele proti koncu četrte sezone

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Gregor P ::

Naj zopet citiram samega sebe v tej temi, da se ne bom ponavljal:

Gregor P je izjavil:

B5 resnično ni nič posebnega in še slabo je narejeno vse skupaj; ampak smo pač gledali ker je bilo pomanjkanje ZF serij in smo bili pripravljeni gledati prav vse:D


P.S.: ostale komentarje pa lahko prav tako sami najdete tu v tej temi, ker smo že, ne boste verjeli, imeli prav to debato o b58-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Izi ::

Battlestar Galactica je tako ogromna franšiza, da so zgodovino že mnogokrat spreminjali in vsak film ali serija zadeve predstavi malo po svoje. Caprica pravzaprav nima nobene veze z originalnimi serijami in filmi in so vse nekaj na silo poskušali predrugačiti.
Sem že v eni drugi temi napisal koliko Battlestar Galactic smo že videli, pa še nekaj jih verjetno bomo:
- Battlestar Galactica (serija 1978-1979)
- Mission Galactica: The Cylon Attack (film 1979)
- Galactica 1980 (film 1980)
- Conquest of the Earth (film 1981)
- Battlestar Galactica: The Second Coming (film 1999)
- Battlestar Galactica (mini serija 2003)
- Battlestar Galactica (serija 2004–2009)
- Battlestar Galactica: The Resistance (mini serija 2006)
- Battlestar Galactica: Razor Flashbacks (mini serija 2007)
- Battlestar Galactica: Razor (film 2007)
- Battlestar Galactica: The Face of the Enemy (mini serija 2008)
- The Plan (film 2009)
- Caprica (serija 2009–2010)

V glavnem, v originalni seriji je bilo vse najlepše in brez dvomov predstavljeno. Cylonov niso naredili ljudje :O

PRAVA zgodba gre takole:

Nekoč v daljni galaksiji, daleč daleč stran, je obstajala ena rasa bojevniških robotov imenovana Cyloni. Pred že davno pozabljenimi časi so jih izdelala neka pametna bitja, ki so bila podobna kuščarjem. Ti so že davno tega izumrli in legenda pravi, da so jih menda iztrebili ravni njihovi Cyloni, ki so se zaradi neznanega razloga uprli svojim gospodarjem.
Kakorkoli že, to je bilo daleč daleč nazaj in so se ohranile samo legende. Dejstvo pa je, da so Cyloni sedaj pač rasa bojnih robotov, ki že od nekdaj terorizirajo vesolje. Izdelujejo sami sebe in edini cilj jim je bojevanje. Borijo se z vsem kar srečajo na svoji poti po vesolju.
To je torej originalna zgodba o Cylonih kot gospodarjih vesolja ne pa neke neumnosti iz Caprice :P

Naprej pa gre takole:
Nekje v vesolju je živelo 12 človeških kolonij. Cyloni, ki so mnogo mnogo starejši kot ljudje so pač nekoč naleteli na te ljudi in vnela se je vojn do iztrebljenja. Ta vojna je trajala dolgih 1000 let preden so Cyloni dokončno uspeli poraziti ljudi in jim zadati končni udarec ravno na domačem planetu ljudi, pomagal pa jim je človeški izdajalec grof Baltar.
Ljudem je na koncu ostala samo še ena zadnja bojna zvezdna križarka imenovana Galactica. Z njeno pomočjo so se zadnji preživeli ljudje na 220 manjših ladjah uspeli rešiti iz uničenega planeta in pobegniti Cylonom.
Legenda pravi, da nekje daleč v vesolju živi 13. kolonija ljudi (to smo mi na Zemlji) in zadnji preživeli se pod okriljem Galactice odpravijo na dolgo potovanje čez vesolje, da bi morda nekoč našli 13. kolonijo.
Cyloni jih seveda iščejo in jim bodo sledili in jih iskali v neskončnost do iztrebljenja. Roboti se nikoli ne utrudijo in ko imajo nek cilj ga ne spreminjajo dokler ni izvršen, pa četudi traja v neskončnost. Cyloni bodo torej sledili Galactici do konca vesolja...

To je to. Simpatična in enostavna zgodbica, ki pa so jo v zadnjih 10. letih na vse načine začeli mrcvariti in spreminjati. Vedno samo na slabše.
Nekoč za prihodnost pa je napovedan pravi kino film, točno po tej originalni zgodbi. Ali ga bomo kdaj dočakali pa je veliko vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

T-h-o-r ::

meni je premisa 2003-2009 serije precej bolj všeč, ampak resnično je vse preveč ciklično


bi bilo bolje, da bi se nova serija "začela" lepo na kobolu, potem bi sledila caprica-like serija, nato pa ta serija


ne pa, da hočejo vse početi v obratnem vrstnem redu :D

sicer ne vem, kaj ti razlagaš z novo serijo "cyloni so precej starejši kot ljudje"

kar ne drži


ljudje so ustvarili cylone, zaradi nekega dogodka so se oboji odselili z matičnega planeta, cyloni so nato šli na zemljo, ljudje na 12 kolonij

ljudje so si nato ustvarili nove cylone, vnela se je vojna in sledi uničenje kolonij


človeški cyloni na zemlji pa prav tako ustvarijo svoje cylone, kjer se tudi vname vojna in uničenje zemlje


na koncu crashajo na naši zemlji, kjer se del človeških cylonov in ljudje začne mešati z domorodic novega planeta in nastali smo mi, ki tudi že pridno razvijamo AI
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

ziga1990 ::

škoda ker so se odločili pri zgodbi bsg(2003), da cyloni po hitrem postopku uničijo 118 bojnih ladij pustijo pa samo galactico in pegasusa.

pa ta stranska vrata naj bi se zelo hitro našla in odstranila iz sistemov.vem da je to scenarij tak napisan ampak je skregano z logiko, da jih niso našli sploh, ker na pegasus-u so jih našli hitro in jih odstranili in mislim, da bi tako napako v sistemih hitro našli.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Lonsarg ::

Saj ni problem najdit napako, ko imaš enkrat poročilo o napadu. Ta prvi napad pa so prvič uporabili in na vseh ladjah skoraj hkrati. Torej ni najbolj verjeten scenarij, je pa zadosti verjeten da ne vidim problemov, da se odločijo, da se bo tako zgodilo. Mogoče ma kak precizneš probleme, ampak če pomisliš da gre za sci-FI potem te take stvari res ne smejo zmotit, se dogajajo hujše stvari kdaj, ki so pa sploh fizično nemogoče pa take fore, tisto je pa drugo tisto pa upravičeno zmoti.

ziga1990 ::

sej ne pravim, da je scenarij zanič sam zdi se mi malo verjetno da nebi našli napake, ker ko ti prodaš program tok pomemben za bojne ladje ga vrjetno pregledajo in bi lohka našli problem ampak scenarij je tko napisan, da ga ne najdejo pred napadom.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Nikec3 ::

Kaj ni tako, da je bil Pegasus izklopljen iz sistema (zaradi posodobitve/popravila), in ga zato niso okužili?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

St235 ::

B5 naj kar bo posnet v formatu 16:9 ampak je vseeno posnet slabše :D
O proračunu B5 pa niti ne govori, saj je znano da niso vedeli niti če bodo zmožni posneti 5 sezono. varčevali so kjerkoli so lahko. Ko je bil scenarij enkrat napisal za 6 epizod naprej, se ga ni dalo več spremeniti ker bi bilo to enostavno predrago. zato so tudi vnaprej pisali scenarije, da so čimbolj varčevali s scenaristi. Poglej na wiki, ti bo več jasno.


tukaj si v meglo brcnil. Ravno to ,da so imeli scenarije pripravljene za več (pa ne samo 6 epizod, ampak 5 sezon) v naprej je tisto kar dela B5 odlično zf zadevo. Tako kot je omenil fosil, se neka na videz nepomembna zadeva, ki se zgodi v prvi sezoni pokaže kot ključna za razvoj dogodkov v šesti in podobno. In pri tem ne gre za nikakršne posiljene povezave, ampak je jasno videt, da so pri pisanju prve episoze vedeli kako bi radi zadevo razrešili 60 delov kasneje. B5 moraš gledat kot celoto, če ne pač ne moreš dojet dogajanja. Epizodno gledanje, ki si ga lahko privoščiš pri SG in ST tukaj pač odpade.


sicer ne vem, kaj ti razlagaš z novo serijo "cyloni so precej starejši kot ljudje"

kar ne drži


pozabljaš da govori o originalni BSG iz sedemdesetih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
««
55 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvezdna vrata - Stargate SG1 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Sedem umetnosti
126789851 (14460) Barakuda1
»

Battlestar Galactica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
43146303 (11639) vostok_1
»

SG - Goa'uld, Tok'ra, Jaffa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5510730 (8161) Jst
»

Battlestar Galactica: Blood and Chrome (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5511792 (9947) yoco
»

Caprica (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8112088 (9268) Brane2

Več podobnih tem