» »

Stargate Universe in druge Sci-fi serije

Stargate Universe in druge Sci-fi serije

««
51 / 69
»»

Jst ::

Po tvojih arogantnih postih skozi teh nekaj let. Če sam ne veš, kaj si pisal, nimam jaz časa brati tvoje poste in jih limati, da bi "dokazal" svoj prav. Samo lepo ti povem, da se lepo izražaj in ceni tudi druga mnenja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

huh, se pardoniram...nikakor ni bil moj namen biti aroganten ali celo vsiljevati svoje mnenje.... namrec vedno sem si stel v cast, da sem svoje teze argumentiral... in ne pomnem, da bi kdaj koga zalil... tudi takrat ko sva z nikcem precej zivo debatirala o kvaliteti V :D

edino kar me je res razkurlo, so seeda spoilerji, vse drugo je ok...

sicer mi je pa zanimivo, da me ti spremljas nekaj let, ko pa sem aktiven tle le zadnje leto...prej pa kr dooolgo nic ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nikec3 ::

SPOILERS za Tera Nova:

Tretja epizoda je popoln obup. Slabše od večine epizod V (V sem res sovražil). Zgodba je že slišana in dolgočasna. V enem stavku bi to epizodo opisal tako:
OH NO, MY WEDING RING!

Za na konec še retorično vprašanje. SGU je limonada?

Okapi ::

Tretja epizoda je popoln obup.
Prav res.

O.

misek ::

A morajo res ponavljati že videne zaplete? Katastrofa.

Lion29 ::

to je 4. epizoda, in ne 3.

sicer nekako gledljiva... a totalno razocaranje.... ta serija ima ogromen potencial in bi lahko bila super.... ampak je res zelo, zelo povprecna....
una mlada punca, ki se pentlja s serifovim sinom mi je tako anti, da je joj, se iz casov serije Kings..

mah, se ene 203 dele bom po mojem pogelda, da vidim, ce bo kaj iz tega... in po mojem ne bo, tak da jo bom skor ziher skenslal pol...


tolko lukenj ta epizoda, da je joj! Najbolj debilno je pa bilo serifovo kihanje GROZA!

lol@motorji, nozi... iPAD-i, straza, gverilske akcije, alzheimerjeva bolezen, nikelj eating dinos, etc, etc....

BEDA
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

ali3n ::

Edina reč, ki me še vleče h gledanju so tiste grafike na skalah pri slapovih; zgleda jih šparajo za konec :)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Jst ::

Verjetno imajo nekako zveze s tem, da sixers lahko komunicirajo z prihodnostjo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

inferno666 ::

Koncept malo preveč podoben Lostu. Imaš "The others", o katerih praktično ne vemo nič in neke čudne nepojasnene slike.

Zadnji del je bil poden od podna, za moje pojme na meji gledljivosti.

Nikec3 ::

inferno666 je izjavil:

Koncept malo preveč podoben Lostu. Imaš "The others", o katerih praktično ne vemo nič in neke čudne nepojasnene slike.

Zadnji del je bil poden od podna, za moje pojme na meji gledljivosti.

Pod mejo gledljivosti. 8-)

DarkSite ::

Terra Nova

Rekli so, da so prišli v drug timeline. Ok. Kaj pa če to ni res? Kaj pa če so v istem timelinu?

- Paradoksi(potuješ nazaj pa ubiješ sebe, itd.)
+ v tem primeru bi komunikacija v prihodnost bila relativno "easy" brez potrebne tehnologije. Samo najti je treba skupno točko s prihodnostjo. Recimo nek kamen, ki bo leta 2100 še vedno na svojem mestu ali pa kak drug objekt. Potem se na ta kamen preprosto napiše sporočilo. V prihodnosti ga najdejo in preberejo sporočilo. Mogoče je pa to point zgodbe, da 6ke imajo to info, da so v istem timelinu pa da želijo preprečiti, da se še naprej vlaga napore, sredstva v TN, namesto da bi iskali drugo rešitev za preživetje človeštva v prihodnosti in ne v preteklosti. Verjetno jim bo tudi uspelo oz jim mora uspeti. Zakaj? Ker Terra Nova ne sme pustiti nobenih dokazov o obstoju. Vse sledi bodo izbrisane predvidevam, da v velikem poku. Na Zemljo ne bo padel asteroid ampak se bo sprožila neka T-minus 60sec doom naprava sredi TN...

Če pa so v drugem timelinu, potem pa,... :D

Nikec3 ::

V prvi epizodi so povedali, kako so preverili da niso v istem timelinu.

DarkSite ::

Kaj točno pa so povedali? A da niso našli sonde? Ali pa sem kaj izpustil?

Nikec3 ::

DarkSite je izjavil:

Kaj točno pa so povedali? A da niso našli sonde? Ali pa sem kaj izpustil?


To je to.

DarkSite ::

To je bilo rečeno s perspektive une blonde, se mi zdi? Kaj pa ona ve? Njej so to povedali drugi ali pa je gledala CNN :d
Vlada pa mogoče prekriva resnico.
Recimo, da se je sonda uničila(85M let je imela na razpolago).

Po drugi strani, če nismo v timelinu:
(Mi smo civilizacija A(CA) iz timeline A(TA) obstaja pa tudi civilizacija B(CB) iz timeline B(TB)

Torej, naša civilizacija CA pride iz timelina TA v timeline TB. Naša prisotnost bo ugrozila CB v prihodnosti. 1) Če do tega ne pride, potem je bila CA uničena v TB. 2) Zmagamo in živimo naprej :d CB je uničena.

Po drugi strani pa je pravtako mogoče neka CC prišla v TA(naša preteklost) vendar je bila uničena. Potem smo se razvili mi CA.

Nikec3 ::

To je bilo rečeno s perspektive une blonde, se mi zdi? Kaj pa ona ve? Njej so to povedali drugi ali pa je gledala CNN :d
Vlada pa mogoče prekriva resnico.

Pisci niso dovolj pametni, da bi si kaj takega izmislili.

Lion29 ::

Nikec3 je izjavil:

To je bilo rečeno s perspektive une blonde, se mi zdi? Kaj pa ona ve? Njej so to povedali drugi ali pa je gledala CNN :d
Vlada pa mogoče prekriva resnico.

Pisci niso dovolj pametni, da bi si kaj takega izmislili.


hm, tu pa se zelo motis... pisci so nekateri full dobri in full radikalni... ampak je TV mreza tista ki diktira nivo inteligence... in za vecino stvari ne zelijo, da so zadeve prekomplicirane... in tako imajo pisci zvezane roke....

velikokrat


v tej seriji je pa vseskupi labavo.... pa se prevelika pricakovanja..
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nikec3 ::

Ja, saj jasno, ampak ta zadnja epizoda je pa vseeno tipičen primer podcenjevanja gledalcev. Obstaja pa vseeno za to solidna rešitev. Bojkotiraš vse serije na "networkih" in gledaš samo tiste na "cable". Serije na kabelskih kanalih so v veliki večini primerov kompleksnejše in boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

DarkSite ::

kaj pa naj blokiramo sej ni nič za gledat(sci-fi)? :)

rabili bi neko novo star trek serijo,.. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkSite ()

neboben ::

+1 Star trek :)
Terra nova je pa družinska drama tako kot Evreka. Policaj iz Terra nove je Učitelj v The Falling skies. Itak spet Spielberg. Njega pa totaln ne maram več spljoh. Recimo True Blood, Breaking bad to je blo neke j svežega na sceni. Najbolj se mi pa hoče nove star trek serije.

neboben ::

Star Trek Phoenix je kdo pogledu ?
stphoenix
prvo epizodo stvaritelji ponujajo v obliki free download. Downloadam...

Lion29 ::

true blood je blo neki csasa fun, zdaj je beda... mi je 100x boljsi recimo vampire diaries... ampak to ne spada v to temo :D

kaj je star trek phoenix, novi spinoff?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PARTyZAN ::

ST Phoenix je fan-made in ima samo eno epizodo.

Gregor P ::

Ko ste že ravno pri Phoenixu, sedaj imamo že heroje v živo

'Superhero' Phoenix Jones: 'I'll keep Seattle safe'

Hero



... bi lahko naredili kakšen prenos borbe na ulicah:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Gregor P ::

Tale serija bi znala biti še zanimiva8-)

TRON: Uprising

... ampak verjetno animacije ne spadajo v to temo; ja tudi jaz sem najprej upal, da gre za "prave" serije:D

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lion29 ::

TerraNova je tak podn... pismo no...skoraj bolj podn kot naslovna serija te teme...

I am checking put... at list for now...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nikec3 ::

TerraNova je tak podn... pismo no...skoraj bolj podn kot naslovna serija te teme...

Spet iščeš konflikt?>:D

Lion29 ::

sploh ne.... ocitno se ti pocutis napadenega, ce recem kaj slabega cez SGU.... jaz sem ga nehal gledat po 5ih epizodah... in ne morem se odlocit katera serija je slabsa.... od obeh sem ogromno pricakoval... in sem full razocaran
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DarkSite ::

Lion29 je izjavil:

TerraNova je tak podn... pismo no...skoraj bolj podn kot naslovna serija te teme...


SGU je masterpiece proti TN.

Nikec3 ::

SGU je masterpiece proti TN.


To! 2:1 za SGU.

Lion29 ::

DarkSite je izjavil:

Lion29 je izjavil:

TerraNova je tak podn... pismo no...skoraj bolj podn kot naslovna serija te teme...


SGU je masterpiece proti TN.


mogoce... ce bi vztrajal... zame sta obe podn ;)

-1:-1
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Dr_M ::

Pol ze nisi ljubitelj scifija, ce ti sgu podn, po drugi strani so ti pa razne vampirske serije usec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PARTyZAN ::

Jaz sem Scifi fan, pa mi je SGU šit. TN tudi.

Lion29 ::

Dr_M je izjavil:

Pol ze nisi ljubitelj scifija, ce ti sgu podn, po drugi strani so ti pa razne vampirske serije usec.


jaz sem ljubitelj vseh mogocih zanrov....nimam nekih preferenc. bolj kot zanr, so mi pomembni drugi dejavniki

recimo sg1 sem naravnost obozeval...pa se cel kup scifi serij sem imel rad
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

T-h-o-r ::

Dr_M je izjavil:

Pol ze nisi ljubitelj scifija, ce ti sgu podn, po drugi strani so ti pa razne vampirske serije usec.

sgu je podn

pa če še tako ljubiš sci fi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

IceBoX ::

Vse dele stargate sem videl (tako SG-1, tako Atlantis, tudi vse filme), pa mi je sgu še vseeno podn.
Huh...

Nikec3 ::

Jaz sem tudi gledal vse stargate serije, pa mi je sg-1 zelo dobra, prva sezona atlantisa mi je perfektna, medtem ko mi ob zadnjih dveh enostavno gre na bruhanje. SGU mi je pa odličen. Aja, SGU je boljši od zadnjih dveh sezon SGA, pa če se na glavo postavite.

Lion29 ::

se bi skoraj strinjal... razen McKaya in obcasno tiste njegove dohtarce in turi ronan je kdaj mel svoj moment... je blo drugo brez veze...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

V glavnem, tale Terra Nova je res krneki. Kdaj se bodo opogumili in naredili nov Startrek?;)

O.

Gregor P ::

Samo da dodam, da se strinjam, da je "SGU podn":D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Dr_M ::

Nebi rekel, da je SGU podn, serija celo boljsa od marsikatere Startrek serije >:D
Ni ravno v ponos SG, ampak ni slaba serija. So bili res nekateri posamezni deli slabi, ampak nekateri pa naravnost odlicni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PARTyZAN ::

Stvar okusa. Zame je SGU soap opera v space settingu.

Jst ::

Sedaj je minilo že toliko časa, da se lahko malo bolj objektivno zazremo v čas, ko smo gledali to nadaljevanko. Če so ocene od podn, podpovprečna, povprečna, nadpovprečna in super, in bi SGU dali oceno podn, kaj bi lahko potem rekli za kakšne druge serije...

Meni je bila povprečna. Lahko bi bila boljša, če ne bi imeli kamnov, ampak bi namesto tega enkrat po nesreči v kakšni komori, zamenjali telesa ženska-moški iz ladje z zemljanko/zemljanom. Tako bi bolje prikazali, kako bi se podrli kakšni stereotipi o moških in ženskah. Potem LA za cliffhanger tudi no-go. Ma dogajanje na Zemlji bi raje komplet zamenjali z raziskovanjem planetov za hrano in vodo, vmes bi se pa kaj zanimivega dogajalo, saj serija izhaja iz potovanja skozi zvezdna vrata. Najpomembnejše se mi pa zdi to, da bi morala serija štartati šele čez kakšnih pet let, ker je bilo očitno, da so se opirali na "inercijo" fanov iz SG1 in Atlantisa. Takšnim gledalcem dati tako različno serijo... polom, ki se ga vidi od daleč.

Škoda da so zapravili dobro ime "Stargate"...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DarkSite ::

Glede resnosti, realnosti stargata bi jih rankiral takole:

1) SGU (najbolj realna; vse kar se v lifu dogaja se dogaja v tej seriji(ne mislim na leteče ladje);)
2) Sg-1 (povprečna glede realnosti; mešanica med SGU in SGA, zato največ gledanosti.)
3) SGA (najmanj realna; vse je nekaj plastic fantastic; vsi problemi se rešijo takoj sami od sebe;)

Nikec3 ::

DarkSite je izjavil:

Glede resnosti, realnosti stargata bi jih rankiral takole:

1) SGU (najbolj realna; vse kar se v lifu dogaja se dogaja v tej seriji(ne mislim na leteče ladje);)
2) Sg-1 (povprečna glede realnosti; mešanica med SGU in SGA, zato največ gledanosti.)
3) SGA (najmanj realna; vse je nekaj plastic fantastic; vsi problemi se rešijo takoj sami od sebe;)


Se strinjam, samo besedo realna bi zamenjal z besedo resna.
Popravek: Vidim da si zgoraj uporabil besedo resna.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Jst ::

Pogledal sem Fringe in moram reči, da mi je bil kar zanimiv del.

Figure na šahovnici so z začetkom sezone postavili na novo in si s tem odprli več možnosti, kam peljati serijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Gregor P ::

Jaz se za Fringa še šparam, moram pogledati še zadnji del prejšnje sezone, potem pa začeti z novo; čakam da se malo nabere :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

JC Denton ::

Jst je izjavil:

Pogledal sem Fringe in moram reči, da mi je bil kar zanimiv del.

Figure na šahovnici so z začetkom sezone postavili na novo in si s tem odprli več možnosti, kam peljati serijo.


Jap, piscenm se je odprla možnost, da naredijo karakterje, ki smo jih poznali na novo, brez nekih poceni trikov. Vse skupaj je malo spremenilo oz. vplivalo na dinamiko serije. Walter (mi)je manj zabaven.

Killermode ::

V SGU bi spremenil samo to, da bi imeli manj stikov z zemljo... V Fringe hodijo pa iz skrajnosti v skrajnost...

Jst ::

Terra nova stil suck, ampak tistih 47sekund, ki namenijo zgodbi med Taylorjem in sinom, ter tistimi enačbami ali kaj so, me pa zanima. Škoda, da niso bolje premislili vsega.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
««
51 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvezdna vrata - Stargate SG1 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Sedem umetnosti
126789851 (14460) Barakuda1
»

Battlestar Galactica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
43146303 (11639) vostok_1
»

SG - Goa'uld, Tok'ra, Jaffa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5510730 (8161) Jst
»

Battlestar Galactica: Blood and Chrome (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5511793 (9948) yoco
»

Caprica (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8112088 (9268) Brane2

Več podobnih tem