» »

Stargate Universe in druge Sci-fi serije

Stargate Universe in druge Sci-fi serije

««
50 / 69
»»

Okapi ::

True Blood se je čisto zanimivo začel. Česar pa ne bi mogel reči za Weeds, ta se je pa očitno izpela.

O.

Lion29 ::

mah meni pa obratno

weeds je pasala dolga pavza...mi jevsec videt nancy v takem stanju... tamali shane je pa car :D

komaj cakam breaking bad!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Beli_Zajcek ::

Torchwood je prišel nazaj. In v drugem delu omenjajo Slovenijo (vsaj, če sem prav razumel) :)

Okapi ::

Človek je v dilemi, kaj bi gledal - Torchwood je namreč sočasno v angleški in ameriški različici. Angleška je par minut daljša, ampak naj bi imela, kot pravijo, manj golote kot ameriška.;)

O.

Izi ::

Sci-Fi suša se počasi umika. Spet komaj uspem spremljati vse "nujne" Sci-Fi serije :D

Kaj ne bo nihče komentiral nove serije Alphas?
Po pilotu je sicer težko soditi kaj o kvaliteti ampak serija precej obeta. Imamo kar nekaj precej nenavadnih in zanimivih moči.
Najprej sem sumil, da bodo kopirali bodisi X-men ali pa Heroes, pa se je izkazalo, da bolj ciljajo na policijske serije CSI, kar je verjetno pametna poteza, saj so prav vse CSI serije uspešnice. Kako pa se bo obnesla CSI s Sci-Fi vsebino pa bomo še videli.
Nov pristop je tudi, da ljudje, ki imajo "powers", niso neki heroji, kot je to običajno, ampak so ravno obratno bolj zreli za kakšno psihiatrično ustanovo, kot pa za med ljudi ;)

Falling Skies mi tudi postaja vedno bolj všeč. Akcija se umika drami, kar me močno veseli in če bodo tako nadaljevali bodo morda celo dosegli slavo serije The Walking Dead, ki ima dejansko zelo podobno zgodbo v seveda povsem drugačnem okolju.

True Blood 4. sezona je še boljša kot 3., kjer se je vse skupaj že malo začelo vleči. Sedaj pa se spet vračajo k stari kvaliteti.

Haven z 2. sezono spet zažiga. Začetek je bil odličen. Komaj čakam nadaljevanja.

Eureka je še naprej fenomenalna. Zasluženo je že vsa leta čisto pri vrhu najboljših serij.
Je pa to predvsem komedija. Da jo ne bo kdo jemal kot "resno" Sci-Fi serijo. Pa še nadaljevanka je, kjer ena zamujena epizoda pomeni izgubljeno nit.
Začetek 4. sezone je bil več kot odličen, nekajkrat sem umiral od smeha. Scena kjer Fargo oponaša Picarda, preden prvič v človeški zgodovini vključi FTL drive, z značilno Picardovo kretnjo in ukazom "Engage!", je bila nepozabna :D, sem skoraj padel iz kavča.

Warehouse 13, se je tudi začel odlično s 3. sezono. Dobili smo novega agenta Jinksa, ki ga igra Ashmore poznan iz Smallvilla. Sicer sta pa Eureka in Warehouse 13 spin-off seriji. Med večjimi zamenjavami je bil Fargo v Warehouse 13 in Clavdija v Eureki, ...
Obe komediji sta dobri, ampak za moj okus je Eureka boljša od Warehouse 13, kjer imajo včasih malo preveč prisiljen humor.

Teen Wolf lahko sedaj že bolj realno ocenimo in če le ne bodo preveč zavili v ljubezensko limonado, kar se najstniškim serijam precej rado zgodi, bo serija kar uspešna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

JC Denton ::

Pogledal sem prvi del serije Alphas in nevem kaj naj si pravzaprav mislim. Kritike so kar dobre, sam pa imam občutek, da sem podobne like z podobnimi močmi videl že v kar nekaj serijah in me zato vse skupaj ni niti malo navdušilo. Tehnično je izvedena dobro, igra glavnih protagonistov je bila solidna, scenarij oz. zgodba pa mogoče premalo navdihnjena. Pogledal bom še kakšen del, vendar če se bo nadaljevalo tako kot se je začel prvi del potem serije nebom redno spremljal.

IceBoX ::

Sam sem tudi pogledal Alphas, vendar me ni prav nič navdušil. Že po 20 minutah sem bolj težko gledal do konca. Pa kaj res ni nobene dobre Sci-Fi serije več?

Glede Eureke pa se strinjam z @Izi. Vsekakor je bolj komedija kot Sci-Fi, vendar me bolj pritegne Eureka kot Alphas.
Huh...

Dr_M ::

True blood niti ni scifi serija, tako da... Pa res je najbolj glupa serija z vampirsko vsebino, se slabse kot twilight, nekako kot da bi gledal eno slabo mehisko serijo s pedersko vsebino.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lion29 ::

Izi, alphas smo z nikecosm ze komentirali nekaj postov nazaj...

vse omenjene serije so pa meh... sploh haven in eureka... zato komaj cakam jutri, da si ogledam po vec kot letnem premoru spet breaking bad, ki seveda s sci fi nima nic skupnega... ampak sci fi ali ne... je zakon :D...vse drugo je povprecno (v poletnem terminu)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nikec3 ::

Ugotovil sem, da mi je pri FS dobra vsaka druga epizoda. In današnja je tista druga. Na epizodi mi je bilo všeč vse, zanimivo je bilo ko je Ben povedal da Skitterje pravzaprav skrbi za otroke, kar jih naredi še bolj skrivnostne. Jimmy me je pa po napadu ko je rekel da ne more nehati govoriti spomnil na Rodneya McKaya. 8-)

JC Denton ::

Pogledal sem drugi del Alphas, moram reči, da mi je bil veliko boljši kot prvi. Glavni anti-junak in njegove sposobnosti so bile praktično identićne kot v eni epizodi serije Fringe iz zadnje sezone. Tako, da name to ni naredilo nekega velikega vtisa, me je pa navdušilo oz. mi je všeč, da serija ne bo imela vsako sezono samo enega anti-junaka, pač pa se bo zgodba iz te epizode nadaljevala (skozi sezono?) in s tem so dodali nekaj globine in kompleksnosti seriji.

Me pa zanima, kdaj se bodo posvetili glavnim junakom, ker trenutno mi ekipa deluje zelo umetno, da ne rečem plehko z rahlo klišejskimi liki. Ko to odpravijo in začnejo tempirati zgodbo in dodajo nekaj kompleksnosti, bi znala biti serija zelo zanimiva.

Zaenkrat imam upanje, da bo serija nekaj več kot samo CSI sci-fi miks.

Nikec3 ::

Pogledal sedmi del FS in drugi del Alphas. Epizoda FS je bila dobra, skrivnostno odlično prenašajo iz ene epizode v drugo. Kar se tiče Alphas pa sem pozitivno presenečen. Ta epizoda je bila vrhunsko spisana. Še čas za moralno vrednotenje Alf so si vzeli, kar se je super skladalo z spomini Rosena, za vrhunec pa se še gledalec sprašuje če je morilec žrtev ali ne, pa še konec je za razmišljat. Imam pa enak problem kot komentator nad mano. Zelo veliko je likov "character developmenta" pa nikakršnega. Bilo ga je več kot dovolj za Rubena, za ostale like pa praktično nič. Drugače povedano serija potrebuje malo manj akcije in več drame, da bomo lahko bolje spoznali like.

IceBoX ::

http://www.gateworld.net/news/2011/07/a... Kaj bi bilo v filmu od SG Atlantis
Huh...

Nikec3 ::

Nisem vedel, da je bil glavni igralec v Alphas nominiran za oskarja:
http://www.imdb.com/name/nm0000657/

Nikec3 ::

FS je vsako epizodo boljši, današnja je bila preprosto odlična!

SPOILERS:


Zagovorniki teorije ki govori, da so Skitterji sužnji neku drugi vesoljski rasi imajo na koncu vendarle prav. 8-) V epizodi je bilo odlično vse, veliko skrivnosti je bilo razrešenih, spoznali smo nekaj novih. Zanimivo je da se Ben spreminja fizično, Rick pa kot kaže psihično. Weaver je pa odigral tako da bolje skoraj ni možno.

Lion29 ::

ok, moram rect, da je tudi meni vedno bolj vsec FS... ampak se vedno mi gre zelo v nos ta "iznajdljivost" doktorice....

SPOILERS

v tej epizodi me je spet zelo zmotilo to, da je ona kar naenkrat pogruntala, da bi mogla chekirat skittterse za harness..... in pol valda notri najdejo to... moj prvi impulz je bil, da skittersi to proizvajajo.... njen seveda, da so tudi oni bili harnesirani... bah...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nikec3 ::

Lion29 je izjavil:

ok, moram rect, da je tudi meni vedno bolj vsec FS... ampak se vedno mi gre zelo v nos ta "iznajdljivost" doktorice....

SPOILERS

v tej epizodi me je spet zelo zmotilo to, da je ona kar naenkrat pogruntala, da bi mogla chekirat skittterse za harness..... in pol valda notri najdejo to... moj prvi impulz je bil, da skittersi to proizvajajo.... njen seveda, da so tudi oni bili harnesirani... bah...

Kaj je pa tukaj čudnega? Videla je, da se Benu utrjuje koža in preprosto sklepala. :D

JC Denton ::

Zadnja epizoda je bila najboljša do zdaj. Pope je pa definitivno najboljši karakter v seriji.

Nikec3 ::

FS SPOILERS!


Zaključek je bil kar soliden, čeprav ravno nekega masivnega napada nismo videli. Zelo všeč mi je bil zadnji pogovor med Tomom in Anne. Kar me je motilo čez celo sezono FS je, da je pri večini dialogov zraven glasba, kar uniči celoten dialog. Pri zgoraj omenjenem je na srečo ni bilo.

Lion29 ::

mah, meni se je zdela totalno glupa epizoda...totalno.... edino kar mi je vsec, je cliffhanger ...skoda izgubljat besed, razocaran
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nikec3 ::

Lion29 je izjavil:

mah, meni se je zdela totalno glupa epizoda...totalno.... edino kar mi je vsec, je cliffhanger ...skoda izgubljat besed, razocaran


Prva, druga, ali obe? :)

Loocas ::

na IMDBju obstaja tudi deseti del FS...

Lion29 ::

omfg....2 epizodi sta? kako sem spregledal :O

lol, me zanima, ce sem bil pogledal 10o ali 9prej :D...

SPOILERS

tisto ko gre tom z alienom, je 9ta ali 10a? :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Lion29 ::

The Event news (some sort)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

HAHAHA, pogledal 10i del, preden sem sploh pogledal 9tega :D :D :D

brez da bi sploh vedel, da mi kaj fali :D

edino malo cudno se mi je zdelo

SPOILERS

kako kar naenkrat ben lovi skitters radio frekvence :D

in malo nejasno blo od 3 in 5 bataljonu al kaj je ze, da bi se mogli kao dobit :D

lol
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nikec3 ::

Ne sekiraj se, jaz sem naredil enako, pa sem komaj po 15 minutah opazil. Vedel sem da bosta dva dela, ampak sem mislil da bosta oba skupaj. No, očitno nista bila. 8-)

JC Denton ::

Zadnji del sploh ni bil slab. Vrjetno najboljši v celi sezoni, čeprav nič posebnega za finale. Je bil pa zato predzadnji 9. del popolnoma brezveze in k sami zgodbi praktično ni doprinesel nič. Tista kriza oz. odvisnost Weaverja je tudi bila narejena zelo neposrečeno in površno. Upam na boljšo drugo sezono....

Lion29 ::

SPOILERS teen wolf

dobr cliff hanger
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

patuljak ::

Jaz sem slisal da pride nova sezona stargate u. kaj je to res al me samo napihujejo frendi???:(

IceBoX ::

Nove sezone ne bo.
Huh...

Nikec3 ::

patuljak je izjavil:

Jaz sem slisal da pride nova sezona stargate u. kaj je to res al me samo napihujejo frendi???:(


Samo napihujejo frendi :|

sulaco ::

Prišla je TeraNova (režiser Spielberg). Stvar je mešanica med stagate-om in jurasic parkom...sicer je na začetku prevladovala drama, ampak bo (očitno) tudi precej akcije in kaj pomenijjo zlovešči ZF "znaki".

Kar prebavljivo...počakajmo na naslednji del (ampak glede na preostalo ZF sušo je tole čist OK)
LP

Lion29 ::

Iz teme TV serije o TerraNovi.... debato lahko nadaljujemo pa tu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

Tale FS mene ne prrepriča:8)

Sem se pa zato spomnil neke druge starejše ZF serije The Secret of the Sahara
 Sahara

Sahara

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

St235 ::

Terra nova mi bolj deluje kot križanec med razočaranimi gospodinjami in Lost world.

Jst ::

Pri TN so dino-ji narejeni enako kot v Avatarju. Si predstavljate to? Da je cena za tako high profile film z extreme efekti tako padla, da jo lahko uporabljajo za TV serijo... Ti da misliti, kako gredo (Computing) Farme naprej. Neverjetno. Leta 1991 (20 let nazaj) bi se ena slika iz enega frejma renderirala mesec dni (figure of speech).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Nikec3 ::

Pri TN so dino-ji narejeni enako kot v Avatarju.
Mogoče jih dela isto podjetje. Se pa ne morejo niti primerjat s tistimi v Avatarju.

Lion29 ::

mah da malo povemo o tej seriji...

veseli me, da gre vedno vec budgeta za produkcijo TV serij... ampak budget, efekti, etc ne smejo biti izgovor za zanemarjanje ostalih pogledov... clovek bi sklepal da visoki budget zagotavlja visoko produkcijo in visoko kvalitetno serijo... ampak zal temu ni tako...


Najprej pozitivne stvari:
+ dobri vizualni efekti, veliko kvalitetnega CGIja... ni top noctch vrhunsko, ampak je zelo, zelo dodelano
+ SCI-FI: premise ... v prihodnosti ko zjebemo Zemljo odkrijemo neko luknjo v time/space continuumu in jo izkoristimo in gremo (z novo tehnologijo) ogromno nazaj v cas
+ premise dopusca ogromno maneverskega prostora... tako za spletke, kot novo tehnolgoijo, vec casovnih zank in preprosto dodajanje novih igralcev tekom serije
+ zelo sexy mamica in tudi hcerkica (pa ceprav ima le "kao" 16 let

Pa se nekaj negativnih:
- zelo povprecna igra. Ni slaba, kot nikec pravi, je pa definitivno povprecna. S takim budgetom si bi lahko privoscili boljse igralce
- povprecna al celo podpovrecna glasba... ucit naj se grejo h GOT
- LUKNJE v zgodbi.. katatrofalne luknje... ceprav je premise v osnovi pozitiven, ima take luknje, da je joj...najprej tehnologija...v prvem delu so prikazali malo njihove obleke, stanovanja, mass transit, glupi nepravicni zakoni za max 2 otroka, OROZJE, prevoz, v drugem delu pa nekaj medicinskih fint....PORAZNO... prihajali naj bi iz leta 2220+ torej vsaj 110 let od danasnjega casa.... pomislite malo, koliko je VSE napredovalo v zadnjih 40ih letih (medicina, genetika, racunalnistvo, transit, socilogija, varnost, orozja, etc, etc)... z danansjo tehnologijo predvsem nanotehnologijo, kaj bo sele v naslednjih 30ih letih..ne pa 110ih letih!!!!

tipi pa se vozijo v zguljenih vlakih, zivijo v razpadajocih stanovanjih, vozijo se v preprostih oklepnih avtkih, njihovo orozje navadne mitre, ki ne prebodejo niti dinozavrove koze... skratka povedano preprosto..KATASTROFA

100x bolje bi bilo, da bi zgodbo psotavili bodisi v danasnji cas, ali max 30 let naprej.

- pa da s tako tehnologijo niso zmozni ustaviti par dinozavrckov je beda...

in v 15ih letih ali kolko so tam, so zgradili neko bogo jungle oporisce z leseno ograjo... ma dejte no...



Sama zgodba ima ogromno potenciala ampak je produkcija miloreceno podpovprecna
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

misek ::

Kar se tiče napredka v teh 100+ letih so morda želeli pokazati, da razvoj pač ne bo šel s takšno hitrostjo naprej, kot si trenutno predstavljamo.
To me spominja na eno slabo komedijo, kjer vojska nekaj eksperimentira s kriogeniko. In potem na ubogega tipa pozabijo, ta pa se prebudi daleč v prihodnosti, kjer so ljudje navadni idioti, znanje se je popolnoma izgubilo in ta ubogi osebek je najbolj pameten človek.

St235 ::

Idiocracy, dober film.

Drugače pa ja, 110 let gro al dol, men se zdi zadeva precej konsistentna akr se tega tiče. Zemlja je preobremenjena, izčrpana in temu ustrezno je razvoj zapadel. Gre pač za okolje tipa Bladerunner in ne Star Trek.

Lion29 ::

sej... meni totalno debilno... pa da ne govorimo o tem, da unicijo zemljo, ko pa se v zadnjih desetletjih zelo mocno in opazno trudimo biti GREEN in uveljavljamo vsemogoce zakone... sicer nasa poraba narasca... a smo vedno bolj zeleni... vedno bolj se iscejo alternativini viri in vedno vec je regulacij za sparanje...pac industrijska revolucija pred 100 leti je naredila ogormno skodo, ki se jo pocasi sanira...nasa konsumpcija se vedno precej raste... a enforciramo vedno bolj regulativo... v naslednjih 30ih letih bi nas napredek moral biti tako velik, da nebi smelo biti problemov s crpanjem Zemljinih naravnih virov...

mah, meni osebno kolosalna bedarija
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Jst ::

Lion: Vsi kritiki se strinjajo, da je igra tako slaba, da je za zjokat. Jaz se sploh ne spomnim imen igralcev in mi bi bilo čisto vseeno, če bi umrli.

CGI: Res je malo pod Avatarjem, ampak dino-ji so narejeni na enak način. Potrjeno, ker sem bral o tem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Nikec3 ::

Vsi kritiki se strinjajo, da je igra tako slaba, da je za zjokat.


Je pa boljša kot je bila pri "V"

Lion29 ::

Nikec3 je izjavil:

Vsi kritiki se strinjajo, da je igra tako slaba, da je za zjokat.


Je pa boljša kot je bila pri "V"


definitivno NI!

@Jst: razen novick tu pa tam, ne berem o serijah drugje...ne po straneh in ne po forumih... ker si rad sam ustvarim svoje mnenje in ne maram spoilerjev.

Tako da kaj pravijo drugi "kritiki" me bas boli, vazno je MOJE mnenje ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

St235 ::

Lion29 je izjavil:

sej... meni totalno debilno... pa da ne govorimo o tem, da unicijo zemljo, ko pa se v zadnjih desetletjih zelo mocno in opazno trudimo biti GREEN in uveljavljamo vsemogoce zakone... sicer nasa poraba narasca... a smo vedno bolj zeleni... vedno bolj se iscejo alternativini viri in vedno vec je regulacij za sparanje...pac industrijska revolucija pred 100 leti je naredila ogormno skodo, ki se jo pocasi sanira...nasa konsumpcija se vedno precej raste... a enforciramo vedno bolj regulativo... v naslednjih 30ih letih bi nas napredek moral biti tako velik, da nebi smelo biti problemov s crpanjem Zemljinih naravnih virov...

mah, meni osebno kolosalna bedarija


PAč eden od možnih scenarijev. Ni nojno da bomo čez 100 let živeli v Federeciji. Meni bi se bolj neumno zdelo če bi bilo vse oh in sploh high tech, zraven pa potem postapokaliptično okolje. Bolj kot ali se predstava prihodnosti sklada z mojimi utopičnimi predstavami je pomembno ali so avtorji ti tem konsistentni pri svoji predstavi. ČE smo v 110 letih zafurali planet in nas je to udarilo pri razvoju, QL. sam da ne bo čez tri dele čist druga razlaga.

Gregor P ::

To bo zanimivo videti, vsaj tisti, ki še imate 50 let pred vami, če je kakšen izmed vseh teh ZF scenarijev zadel našo prihodnost. Zato je včasih prav super gledati kakšne stare ZF filme (oz. prebirati stare ZF knjige) iz 50-ih; nekateri so kakšno zadevo celo zadeli, medtem ko so drugi popolnoma zgrešili vse skupaj:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Jst ::

>ker si rad sam ustvarim svoje mnenje in ne maram spoilerjev.

Ja, pri tem pa druge implicitno označuješ za nevedneže/bedake/..., če se ne strinjajo s teboj. Zato sem napisal, da so se v enem podcastu, ki sem ga poslušal na sprehodu s psom, vsi strinjali in omenili tudi kritike, da se je zadeva začela porazno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

mah ne vem, ce je kdo kaj zdael... je prakticno nemogoce napovedat karkoli, ker razvoj gre naprej na vseh pdorocjih in neko tehnoosko odkritje lahko drasticno vpliva na nadaljni razvoj....

ce bomo recimo odkrili preprost nacin za tiaskanje atomov, bo to nora revolucija, ce bomo odkrili kak reaktor za fuzio prav tako... ampak to so samo taksne kot jih lahko previdimo.... lahko bo genetika tolk napredovala, da bomo prakticno nesmrtni in lahko ziveli pod vodo, dihali karkoli, etc....

sploh si ne mores predstavljat kaj vse lahko sploh odkrijemo

@Jst: wtf? jaz oznacujem kje koga za nevedneze al bedake??? ta fak?!?!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Jst ::

Poznaš besedo implicitno?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

Jst je izjavil:

Poznaš besedo implicitno?


ne implicitno in ne direktno imam nikogar za nevedneza ali bedaka..

mislim, kakko si sploh prisel do tega?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
««
50 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvezdna vrata - Stargate SG1 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Sedem umetnosti
126790247 (14856) Barakuda1
»

Battlestar Galactica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
43146620 (11956) vostok_1
»

SG - Goa'uld, Tok'ra, Jaffa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5510872 (8303) Jst
»

Battlestar Galactica: Blood and Chrome (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5511916 (10071) yoco
»

Caprica (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8112191 (9371) Brane2

Več podobnih tem