» »

Mi, morilce vdov obešamo! ...

Mi, morilce vdov obešamo! ...

Thomas ::

Je bil suh odgovor angleškega oficirja indijskemu maharadži, ko se je ta pritoževal nad tem, da jim Angleži ne puste več pokopati ali zažgati še vdov na pogrebih po hindujski šegi.

Je bila dekolonizacija pred 50 leti res tako dobra ideja, kot se mnogim še zdi?

Kaj mislite, če pogledate v Afriko?

:)

DavidJ ::

ce bi imele maticne dezele taksen odnos do kolonij, kot ga je imela nemcija, potem je zagotovo slaba ideja.

ko je bil fotr pred 25imi leti v Togotu, ni mogu verjet svojim ocem; 2 leti prej je dobil ze 2. noz med rebra v JARu...
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Lucas ::

Ali je prav, da se je Indija po letu 1947 dekolonizirala, je predvsem politično vprašanje. Ne vem, v kolikšni meri se še vedno izvajajo razni hinduistični obredi, vendar jih z samo prisotnostjo Angležev ne bi mogli kar enostavno odpraviti.
Vendar pa to ni bistvo, bistvo je, ali je prav, da se tovrstni obredi sploh izvajajo, ali ne?

Tokrat je stvar zelo relativna(hehe), namreč, iz stališča modernega človeka, je stvar popolnoma nedopustna, zločin brez primere.
Kaj pa za ljudi, ki niso toliko moderni, ki živijo že generacije in generacije v prepričanju, da je tako edino prav?

Kako sploh lahko pride, do razvoja za nas tako nemogočih navad?

Jaz bi rekel, da zaradi dolgoletne izolacije določene skupine ljudi, pred ostalim svetom. Izolacije v povsem fizičnem, kot tudi psihičnem smislu. Ideje se ne širirjo, na začetku, ker se ne morejo, pozneje, ker se ne smejo. Pojavijo se najrazličnejše ideje o božanstvih, o žrtvovanju...skratka razvije se lahko, ali pa tudi ne, določena oblika verovanja, ki je za preostali svet nepredstavljiva.

Seveda se strinjam, da ideje o sežiganju, kanibalizmu, itd...nimajo dandanes kaj iskati pod soncem, sprašujem pa se, ali je za to treba gledati v Afriko, Indijo, Južno Ameriko...?

Pred kratkim se je pri nas dogajal festival Break 21, festival bizarne umetnosti. Pod njegovo okrilje spada nekrofilija, ulivanje človeških trupel v čokolado, prebijanje spolnih organov z žeblji,...
Za omenjeni festival je bilo namenjenih 8 milijonov SIT, od tega je naše ministrstvo za kulturo namenilo 1,5 milijona SIT, 4 milijone SIT je prispevala Galerija Kapelica, verjetno iz zneska, ki jim ga je ministrstvo namenilo za njihove lastne projekte.

Z redkimi izjemami, ni bilo nobenih odzivov poslancev, ki bi vprašali pristojne, kam odteka državni denar...

Je Indija daleč, je Afrika daleč...!?
I was here...

Binji ::

Hmm zanimivo vprasanje lukatom. Kot nalasc za Thomasa:
Kdo pravi, da indijska vlada ne bi ze samo pod vplivom svetovne javnosti ter pritiska nekaterih domacih intelektualcev prepovedala tovrstnega pocetja?
Oziroma, da bi Anglezi lahko to odpravili, oz. sploh hoteli to odpraviti (prepovedovanje starodavnih navad by okupator ima ponavadi zelo neugodne posledice za doticnega okupatorja).
Ko pa smo ze pri tem..."razsvetljeni svet" 15. stoletja je imel seziganje "carovnic" za povsem legalno in bogu povsecno stvar.

Sej ne pravim, da se strinjam s tem pocetjem, vendar pravim, da ni edina resitev za tovrstne probleme okupacija ozemlja in instant strelski vod za tistega, ki se s tem ne strinja ter postavitev ubogljivih domorodnih slug na oblast. Kot delajo Americani, tvoji vzorniki, Thomas.
Pomisli, kaj bi naredil, ce bi prisli sedaj neki tujci (seveda nemogoc scenarij, ampak upam, da se premores nekaj domisljije) in ti rekli, npr. da ce nekoga uzalis si avtomatsko upepeljen. Tvoj odziv? Mislim, da podoben maharadzevemu.
No seveda je tukaj se politika (kot sem ze dejal, prepoved starodavnih obicajev dela grde stvari s trenutno oblastjo)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thomas ::

Prepoved pokopavanja vdov, je zate isto kot upepelitev zaradi žalitve?

Povsem relativno?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

Prav mi je, zakaj sem se sploh vpletel v se en nesmiselen pogovor.

Si ze slisal za nekaj, kar se imenuje zamenjava stalisc?? Ali so ti vse celice za domisljijo ze pregorele?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thomas ::

Tebi preostane samo užaljena žaljivost?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

Mislim, da je bilo vprasanje kar upraviceno.

Tebi preostane samo se zajedljivost uzaljenega "vseveda"?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thomas ::

> Prepoved pokopavanja vdov, je zate isto kot upepelitev zaradi žalitve?

Yes/No/Duno ?

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucas ::

Na koncu je Galileo dejal:

In vendar se vrti!

:)

I was here...

Thomas ::

No, jest pač mislim, da Afrika leta 1960 pač še ni bila zrela za neodvisnot. Tudi danes še ni. Tako.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DavidJ ::

Zal!

Najprej se oskrbijo rane, ki najbolj bolijo, potem pa ostale!

:\
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Binji ::

Thomas: popolnoma relativno.

Se kaksen drug komentar na to:

//
Hmm zanimivo vprasanje lukatom. Kot nalasc za Thomasa:
Kdo pravi, da indijska vlada ne bi ze samo pod vplivom svetovne javnosti ter pritiska nekaterih domacih intelektualcev prepovedala tovrstnega pocetja?
Oziroma, da bi Anglezi lahko to odpravili, oz. sploh hoteli to odpraviti (prepovedovanje starodavnih navad by okupator ima ponavadi zelo neugodne posledice za doticnega okupatorja).
Ko pa smo ze pri tem..."razsvetljeni svet" 15. stoletja je imel seziganje "carovnic" za povsem legalno in bogu povsecno stvar.

Sej ne pravim, da se strinjam s tem pocetjem, vendar pravim, da ni edina resitev za tovrstne probleme okupacija ozemlja in instant strelski vod za tistega, ki se s tem ne strinja ter postavitev ubogljivih domorodnih slug na oblast. Kot delajo Americani, tvoji vzorniki, Thomas.
Pomisli, kaj bi naredil, ce bi prisli sedaj neki tujci (seveda nemogoc scenarij, ampak upam, da se premores nekaj domisljije) in ti rekli, npr. da ce nekoga uzalis si avtomatsko upepeljen. Tvoj odziv? Mislim, da podoben maharadzevemu.
No seveda je tukaj se politika (kot sem ze dejal, prepoved starodavnih obicajev dela grde stvari s trenutno oblastjo)
//

al si se popolnoma zapicil samo v tisti stavek, drugo, se pomembnejse, pa preprosto "spregledal"?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thomas ::

> Kdo pravi, da indijska vlada ne bi ze samo pod vplivom svetovne javnosti ter pritiska nekaterih domacih intelektualcev prepovedala tovrstnega pocetja?

LOL! O kakšni indijski vladi ti to? Šlo je za stotine plemen v nekakšnih ohlapnih kraljestvih, ki so se stalno bojevala med sabo. Plemena pa seveda tudi. Spoznanje, da so kaste zločin, je prišlo z Zahoda. Tako kot tudi intelektualci. Avtohtoni intelektualci so bili pa kvečjemu trapasti jogiji.

Pa v katerikoli tvoj stavek se zapičim, je bolj bogi. Ostali tudi niso tako pametni, da bi kaj dosti vlekli ven tiste, ki jih raztrgam.

Sežiganje čarovnic v 15. stoletju je bil ravno tak barbarizem. Čisto nič boljši. Razsvetljenstvo je naredilo takim rečem konec. Racionalizem to počne še naprej.

Kako? Razkrinkava bluze. Pove primitivcem, kako naj ne bodo več taki primitivci.

Sej tole temo sem odprl samo zato, da razsvetlimo nekoliko zablodo o "hudobnih kolonizatorjih in plemenitih domačinih".

Brez čustev - samo logiko in fakte prosim.

:)


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

Seveda, kolonizatorji niso bili drugega kot sami razsvetljenci, ki so hoteli uboge primitivne domacine za rokico povsem nesebicno popeljati v novo dobo.
Yeah, right Thomas.
Tistih par miljonov crncev, ki so jih kot suznje prepeljali iz Afrike v npr. Ameriko bi verjetno tudi tako menili, kajne?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thomas ::

Suženjstvo je sramotno. Jasna stvar. Treba je povedati le še to, da družba iz katere so lovili sužnje, je bila tudi sama sužnjelastniška.

Ko naštevamo grehe Zahoda - KI SO BILI IN SO ŠE - je pravično povedati še to, kar so počeli drugi.

Ljudje kot ljudje pač. Omejeni le s svojimi zakoni.

Indijanci v Ameriki so se pobijali in žrli med sabo - BIG WAY.

Črnci v Afriki tudi.

Dokler ne prevladajo Zahodnjaški zakoni - je to "normalno stanje".

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Thomas: zanimivo, da dokler so se indijanci žrli med sabo, jih je bilo milijone, ko pa je prevladal zahodnjaški zakon, so pa skoraj izumrli.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Double_J ::

Jah, civilizirali so se...:D

Thomas ::

TESKAn

Danes živi v obeh Amerikah več Indijancev kot pred Kolumbom.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Thomas, tole si pa povedal... Cestitke.

Dejmo se tole igrico:

Primerjaj stevilo Kitajcev pred Kolumbom ter danes. Zdeli sedajsnje stevilo s prejsnjim. Dobil bos faktor.

Vzemi stevilo Indijancev prej. Zmnozi s faktorjem, ki si ga dobil pri Kitajcih.

Napiši število danes živečih indijancev ter število, ki si ga izračunal...


just my 0.02$
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Ne Indijancev in ne Kitajcev in ne Indijcev ne bi moglo biti toliko brez tehnologije Zahoda.

Umirali bi od lakote na predkolumbovskem nivoju.

Tako kot so že.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Šur.

Ampak a lahko vseeno izpolniš mojo željo? :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

What is the point?

Naj bi se število Indijancev povečalo za isti faktor kot Kitajcev?

Da bi bilo pravično?

Težko, da je nosilna kapaciteta Kitajske in Amerike sploh ista.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Ni ista - ni pa tolk različna.

Pa sej najbrž veš, kaj ti hočem povedat. Sej si pameten ;).
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Tudi če sem res pameten in vem kaj hočeš povedati - ne bi bilo bolje, da so tvoja stališča direktno napisana?

Da recimo zagovarjaš multiregionalni svet, v katerem so na različnih izhodiščih zasnovane in avtonomne civilizacije?

Da je edino univerzalno pravilo "Prime directive"? Nevmešavanje? (Zakaj RAVNO to?).

No zdej ugibam. Zato povej sam.

Moje stališče je pa jasno. Vse civilizacije razen Zahodne so slepi rokavi. Zato zagovarjam pozahodnjenje vsega sveta.

Pa tudi obogatitev s stvarmi, ki v teh civilizacijah pa le niso slabe.

:)



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Seveda zagovarjam multiregionalni svet.

Zagovarjam tudi to, da se človeku ne sme kratiti lastne svobode. In pobijanje ter množično preseljevanje Indijancev v habitate _JE_ bilo kratenje in kršenje pravic.

Zahod nej pa ne pozahodnjuje. Zahod naj bo zahodno, naj budno spremlja opazuje. Saj - če bo šlo tako naprej, se bodo itak med sabo pobili.

Zahod nej se pa vmeša takrat, ko je ogrožena svoboda ter pravica Zahoda samega.

Obogatil so se pa itak že.

Neka nadaljnja kolonizacija (pozahodevanje or stng) naj bo pa off-limits. IMO
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

TESKAn ::

Thomas, če zate to, da imaš 10 generacij nazaj prednika, ki je bil malo indijanec, pomeni, da si tudi ti indijanec, potem imaš že prav. Če pa ne - potem pa bluziš. Big time.
In Thomas, malo bolje mi, prosim, definiraj 'Zahodno civilizacijo'. Da bomo trdno vedeli, za kaj se gre pri tem in se izognili nesporazumom.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

> Seveda zagovarjam multiregionalni svet.

Z drugimi civilizacijskimi osnovami?

> Zagovarjam tudi to, da se človeku ne sme kratiti lastne svobode.

To je v nasprotju s prvo točko.

> In pobijanje ter množično preseljevanje Indijancev v habitate _JE_ bilo kratenje in kršenje pravic.

Spopad civilizacij. Pri katerem SO bili kršene pravice mnogih. Tudi Indijancev.

Toda indijanska civilizacija je na tem temeljijla. Na stalnih etničnih vojnah in na plemenskem "pravu". Če bi jih pustili pri miru - bi še danes rezali skalpe in "višek" bi jih vsako leto tako ali drugače pomrl. Torej 8 od desetih otrok na par.

> Zahod nej pa ne pozahodnjuje.

Čigavo pravilo je to? Iz katere kulture izhaja?

> Zahod naj bo zahodno, naj budno spremlja opazuje.

In pusti da se pač "cvrejo v lastnem soku"?

> Saj - če bo šlo tako naprej, se bodo itak med sabo pobili.

Je to etično? Bolj kot jim vzeti pravico do njihovega norenja?

> Zahod nej se pa vmeša takrat, ko je ogrožena svoboda ter pravica Zahoda samega.

Torej naj se briga le zase? Ni to nekoliko brezčutno?

> Obogatil so se pa itak že.

In še bolj se bodo. Bi bilo narobe, če bi se še drugi?

> Neka nadaljnja kolonizacija (pozahodevanje or stng) naj bo pa off-limits. IMO

Spet - zakaj svetost ravno tega pravila? Zakaj je ravno to pravilo univerzalno za vse civilizacije? A naj velja samo za Zahod?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DoloresJane ::

Sicer pa - kdaj JE tisti čas, ko lahko rečemo, da je država zrela za samostojnost in osvoboditev izpod "jarma" kolonizatorjev? 1960. ne Azija in ne Afrika to nista bili. Danes sta?
Bistvo je v tem, da se država osamosvoji takrat, ko to želijo njeni ljudje, ker zaupajo vase, da bodo lahko živeli v državi, ki stoji sama. Brez pomoči drugih. V kolikšni meri se ta predvidevanja uresničijo pokaže čas. Nikoli ni moč govoriti o tem, kako pripravljena je država na samostojnost. Njeno samostojno vključevanje v svetovno gospodarstvo in politiko je odvisno od tega, v katero smer se vrtita prej omenjeni. Sta pa obe podvrženi precejšnjim nihanjem.

Ja, v splošnem je bila dobra ideja. Zakaj ne bi mogli biti samostojni - četudi so revni. Njihova izbira.

Kar se kulturne raznolikosti tiče, ostro nasprotujem pozahodnjevanju. Vzhod je vzhodno, tam bo ostal in naj ostane tak, kot je. Za zahod velja isto. :\

Thomas ::

Jest se pa ne morem strinjati, da na "Vzhodu" ljudje še naprej živijo v bedi.

V imenu "multikulturalizma". Ne morem, nočem in se ne bom.

Mislim celo, da je "nevmešavanje" toleriranje zločina.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DavidJ ::

Jst bi se kr podpisal pod postom Nadezhde... le pod tisti del, ki govori o dekolonizaciji. Ljudje se, so se in se vedno bodo odlocevali tako, kot bodo oni mislili, da je najboljse, cetudi ni.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Thomas ::

Dokler ni pismenost nad 90% - se nimajo kaj osamosvajat. Lahko so le pod protektoratom UN.

Tudi države ki so že samostojne, pa tega praga ne dosegajo - naj gredo lepo pod protektorat UN.

To je moje mnenje.

Aja - zakaj mi je zdaj nenadoma všeč UN? Seveda če se pa izloči 2/3 do 3/4 držav iz članstva - ker niti kot suverene ne obstajajo več - potem bi bila UN lahko okay. NATO pravzaprav.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DoloresJane ::

Thomas-
"Jest se pa ne morem strinjati, da na "Vzhodu" ljudje še naprej živijo v bedi.

V imenu "multikulturalizma". Ne morem, nočem in se ne bom."

Se ti ne zdi, da se tebi njihovo stanje zdi bedno. Kaj pa njim samim? O tem, kaj je zločin in kaj ne, bi lahko odprli nov thread. Zato ne bom komentirala tega.

"Dokler ni pismenost nad 90% - se nimajo kaj osamosvajat. Lahko so le pod protektoratom UN."

TI jim boš povedal, kdaj naj se osamosvojijo? :D Ti veš, kaj je najbolje zanje?

Thomas ::

Ja - jest jim povem ja. Če me bodo poslušali ali ne - je druga reč - povedal jim pa seveda bom.

Tudi bi Alžircem svetoval pred 40 leti in več, naj raje ostanejo kar pod Francozi, se pokristjanijo (pro forma - praktično pa ateizirajo) ne pa da se borijo za neodvisnost.

Bi svetoval Mugabeju v Zimbamweju pred enim letom, naj ne razlasti belih farmarjev. Da če bo, bo 2002 lakota mogoče.

Seveda imam polno dobrih (desničarskih in tudi antidesničarskih) nasvetov, ki jih ne bo nihče poslušal.

Povem pa vseeno.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

Problem pa je, ker so dobri (dokazano) samo s tvojega stalisca
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thomas ::

Jah ne vem če res. Vsaj eden od zgornjih - naj se Mugabe ne gre komunizacije zemlje - bi bil dober za lačne v Zimbabweju danes. Tako jih bo pa pomrlo tisoče ali pa še več. Torej vsi, ki jih Zahod ne bo nafutral. To tisti taisti Zahod, ki se je "vmešaval v notranje zadeve suverenega Zimbaweta leta 2001".

In kaj se je vmešaval? Svetoval je opustitev zemljiške reforme. Se pravi pregona belih farmarjev z njihovih kmetij.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

tao_s ::

samo eno vprašanje: kdo smo mi, kdo ste vi - da sodite običaje in razvitost drugih kultur s stališča naše kulture???

pa btw. kitajci pač ne bi živeli na predkolumbijskem nivoju --> sej je evropska civilizacija veliko temeljne tehnologije pridobila prav v Aziji

Thomas ::

tao

> kdo smo mi, kdo ste vi - da sodite običaje in razvitost drugih kultur s stališča naše kulture???

Zakaj pa tega ne bi delali ino počeli?

Iz katere kulture, ali od kod, pa izhaja to "obvezno načelo o nesojenju drugih kultur"?

Kdo ste vi, da nam ga vsiljujete?

How very zen, isn't it!

8-)



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DavidJ ::

thomas, 2 besedi zate - kulturni relativizem :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Thomas ::

Sej vem ja. Kulturni relativizem se grejo.

Če eni (Azteki) odirajo ljudi pri živem telesu - je to pač njihova kutura.

Če Sudanci režejo deklicam klitorise - je to pač njihova kultura.

Če Pakistanci pobijajo svoje rojake ki so zapustili Islam - je to pač njihova kutura.

Če pa kdo na Zahodu reče, (npr. Berlusconi) da so tiste kulture nekoliko zaostale - je pa pa to škandal.

Za bruhat tale kulturni relativizem! Ne samo da je nelogičen in meni ne pusti pljuvati če Hinduizem. Hinduizmu pa gleda skozi prste. Tudi če ga zanese k nam in moram poslušati o svoji (Zahodni) duhovni zaostalosti v primeri s Maharabišijem in njegovim afnguncom.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Pravte, da nekatere države, celo kontinenti še niso zreli za samostojnost. Ene so druge niso. Važn, da so bile države takrat, ko so jih belci zasedl, zrele za okupacijo :D .

Hotu sm samo eno misel povedat iz Star Treck - Voyagerja povedat..... pri raziskovanju vesolja so imeli več direktiv, po katerih so se morali ravnati - ena izmed njih je bila tudi nevmešavanje v druga življenja oz. druge civilizacije - .

Vendar pri nas živimo na enem planetu in pravilo nevmešavanja v času globalizacije ni realno. Sedaj, ko bela rasa ima, kar potrebuje za svoj razvoj, mora pač za svoje dobro razviti tudi preostali del sveta, sicer ne bomo mogli uživati v svojem miru. Seveda se sveta ne razvija s puškam in bombam amak predvsem z šolanjem.

Pred kratkim sem nekje videl pregovor: Če gledaš en teden v prihodnost, obereš drevo, če gledaš eno leto v prihodnost, zasadiš seme, če pa gledaš dlje v pridodnost, se izobraziš.

Glede tistih obupnih običajev, o katerih govori Thomas, je pa tko, da smo tud belci bili v srednjem veku taki, vendar mi smo to prerasli, kar pomeni, da so nekateri na tisti stopnji, kjer smo bili mi pred 500 leti. Grozljivo.

Thomas ::

Mici,

Ja bi kar rekel, da naši predniki (Slovenci) 500 let nazaj so bili še slabši od enega povprečnega Pakistanca danes.

So recimo v neki vasi na Dolenjskem takrat enkrat skurili kar vse vaške ženske kot čarovnice.

Seveda so jih videli letat na metlah naokoli, delati točo in spolno občevati s samim parkeljnom.

Sej kaj pa sem jest trdil že skozi! Geni so relativno nepomembni - memi so odločilna stvar. Kri je voda, beseda je bencin, po domače.

Zato bomo z globaliziralizacijo pridobili ogromno predvsem zato, ker se bodo zatrle lokalne nespametne šege.

Prime directive iz ST je pa zločinsko pravilo. Tako kot nevmešavanje v notranje zadeve suverenih držav.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Tole pred 500leti je bil bolan kristjanski mem...

Samo, če pa pogledamo naprimer Kelte se mi zdijo pa precej simpatični. Popolnoma enakopraven položaj žensk, nobenega kanibalizma itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Tomi ::

Sicer pa, če pogledate, kako se še danes obnašajo nekateri, ki so preveč padli v roke RKC, so mogoče kaj veliko boljši kot so bili pred 500 leti. Samo obstaja ena velika in pomembna razlika, da na srečo je danes družba drugačna in ne tolerira določenih vrst odklonskosti (druge pa na žalost spregleda).
Da pa se vrnem na prvotno temo, sem pa mnenja, da bi bilo bolje, da bi ostali prisotni v vsaj pol Vzhoda, če ne v vseh kolonijah.
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prerok Chenney (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1117079 (4943) donfilipo
»

AMERIČANI mrzlično iščejo IRAŠKO orožje, torej pomagajmo jim! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60026037 (18456) MadMicka
»

Ameriški terorizem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26816266 (13274) undefined
»

dobrodejnost kolonizatorjev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1786420 (4903) Daedalus
»

"Liberalizem" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1287291 (6196) Thomas

Več podobnih tem