» »

Prepoved kajenja doma

Prepoved kajenja doma

1 2
3
4

noraguta ::

Od enega cigareta, ki ga pa sosed prižge v spodnjem nadstropju, pa nihče ne bo konca vzel. Res - to je navadna, brezvezna histerija. Ja: histeriki ste.
Ponavadi ni 1 kadilec ampak jih je več. Konca že ne bom vzel, mi pa ornk smrdi. In ne, ne da se zmenit z večino kadilcev. Imam izkušnje. Še za kakšno bolj enostavno stvar se ne da zmenit.

men pa smrdi po pohanju, pa srbski glazbi, kadar sem v lj. pa po avtomobilih. u bistvu me pa boli kurac kaj smrdi tebi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PaX_MaN ::

 Tole si ujagite, pa bo.

Tole si ujagite, pa bo.

energetik ::

men pa smrdi po pohanju, pa srbski glazbi, kadar sem v lj. pa po avtomobilih. u bistvu me pa boli kurac kaj smrdi tebi.

Ne jem ocvrte hrane, ne poslušam srbske glasbe in po LJ se vozim s kolesom ali hodim peš. Praktično sem idealen... ;)
Zadnji stavek pa lepo pove o tem, kako se da kaj zmenit s sosedi, kaj šele s kadilci, in kakšen odnos imajo do ostalih.

oldguy ::

TESKAn, se strinjam. Zaradi mene se lahko zakajate kolikor hočete v stanovanju, ČE dim ne bo prišel do mene. Če pa pride, me pa to zelo moti, ker mi smrdi bolj kot gnoj ali čebula. Poleg tega vonj pražene čebule ni strupen, cigaretni dim pa je. Moja punca celo težko diha, če je kakršenkoli dim. Oziroma pomislite, da nad vami živi astmatik. Hoče prezračiti pa dobi dim v sobo, enkratno res. Ampak očitno eni mislijo le in samo nase. Sicer pa ne vem, zakaj hočete kaditi na balkonu? A ni udobnejše na kavču pred TV?
Kar se tiče primerjave z avti - prav tako mi smrdi, ko spodaj laufa dizel, ampak z njim so morda naredili kaj koristnega, medtem ko s čikom čisto nič. Bi bil pa bolj vesel, če bi se pod okno pripeljal električen avto, nafilan z energijo iz nuklearke.
Torej podpiram samo idejo, da se s cigaretnim dimom ne smradi sosedom (kar večinoma vključuje kajenje na balkonih). Kaj počnejo kadilci v svojih stanovanjih me ne zanima (dokler ne puhajo pod nos svojim mladoletnim otrokom).


Bom izpostavil samo enega. Mater ste glupi. Ne gre se za vaš smrad. Ne gre se za astmatično punco. Ne gre se za boge otrokce. Gre se za pravico do zasebnosti. Če dovolimo eni skupini kar takole, pavšalno, prepovedat nekaj zato ker je to trenutno in, smo poden kot družba. Ker si pustimo jemat še tisto malo zasebnosti ki je imamo. Ti sosed čika na balkonu, dim se pa vali k tebi? Na sodnijo pa toži zaradi motenja posesti. Da boš pa kar, takole, pavšalno teral stare mame na stražo, kje kdo vleče kak čik, ej, to je pa svetovna bedarija. Ljudje, ki so za to, nimajo pojma kaj si kopljejo...

Daedalus ::

Jaz pa še vedno čakam, kdaj bo kdo sprožil zahtevo po prepovedi prometa v Lj, ki mi dokazano skrajšuje življenje. Mah, bom kr sam začel zbirat somišljenike, pa bo.

Drugače ma pa oldguy kr prav. Idiotsko je tole, do amena. Kajenje v lastnem stanovanju ni nek problem, ki bi ga morali regulirati. Je daleč preveč obrobne narave.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

noraguta ::

men pa smrdi po pohanju, pa srbski glazbi, kadar sem v lj. pa po avtomobilih. u bistvu me pa boli kurac kaj smrdi tebi.

Ne jem ocvrte hrane, ne poslušam srbske glasbe in po LJ se vozim s kolesom ali hodim peš. Praktično sem idealen... ;)
Zadnji stavek pa lepo pove o tem, kako se da kaj zmenit s sosedi, kaj šele s kadilci, in kakšen odnos imajo do ostalih.

ne nisis idealen en navaden picajzel si. definicija ideala pač ni tako preprosta. seveda pa dopuščam da si degeneriran po EU normah. a krompir pridobivaš po eko normah?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

TESKAn ::

Če dovolimo eni skupini kar takole, pavšalno, prepovedat nekaj zato ker je to trenutno in, smo poden kot družba.

Se strinjam. In takega zakona nebi podprl. Ampak še zmeraj mi bodo šli na živce kadilci en štuk nižje, direkt pod oknom moje sobe. In to bom tudi povedal.

Kajenje v lastnem stanovanju ni nek problem, ki bi ga morali regulirati. Je daleč preveč obrobne narave.

Se strinjam, da ne rabimo takih zakonov. V bistvu bi rabili dve stvari. Malo bolj uvidevne kadilce kot prvo ter da bi kajenje končno postalo to, kar je - ogabna, smrdeča razvada (zraven malo "strastnejšega" kadilca, ki je ravnokar prišel s čikpavze, še stat ne moreš, če pa še kaj govori, je smrad skoraj neznosen), ne pa nekaj, zaradi česar boš "kul".
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pimoz ::

(zraven malo "strastnejšega" kadilca, ki je ravnokar prišel s čikpavze, še stat ne moreš, če pa še kaj govori, je smrad skoraj neznosen)


zraven nekoga, ki je ravnokar prišel z benciske črpalke ne morem stati. preveč smrdi po bencinu... (ne sam avta ne vozim in tudi izpita nimam ker ga ne potrebujem.)

to je tvoje mnenje. moje je drugačno. meni cigaretni dim in vonj po njemu ki ostane NE smrdi.

Mipe ::

(zraven malo "strastnejšega" kadilca, ki je ravnokar prišel s čikpavze, še stat ne moreš, če pa še kaj govori, je smrad skoraj neznosen)


zraven nekoga, ki je ravnokar prišel z benciske črpalke ne morem stati. preveč smrdi po bencinu... (ne sam avta ne vozim in tudi izpita nimam ker ga ne potrebujem.)

to je tvoje mnenje. moje je drugačno. meni cigaretni dim in vonj po njemu ki ostane NE smrdi.

Postavi ga zraven verižnega kadilca. Problem rešen! >:D

TESKAn ::

(zraven malo "strastnejšega" kadilca, ki je ravnokar prišel s čikpavze, še stat ne moreš, če pa še kaj govori, je smrad skoraj neznosen)


zraven nekoga, ki je ravnokar prišel z benciske črpalke ne morem stati. preveč smrdi po bencinu... (ne sam avta ne vozim in tudi izpita nimam ker ga ne potrebujem.)

to je tvoje mnenje. moje je drugačno. meni cigaretni dim in vonj po njemu ki ostane NE smrdi.


Vonj po bencinu se ti ne zažre v obleko, če ravno ne plavaš v njem. Nasprotno je dovolj sprehod skozi malo bolj zakajen prostor, da lahko obleko daš le še v pranje. In me res zanima, kako te ne moti zadah verižnega kadilca (hint "če kaj govori").
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pimoz ::

pol se pa ne pogovarji z njim...
ok drug primer...ljudje ki so se iz osebnih stališč odločili ne uporabljati dezodorant in mi zasmrajajo celoten avtobus...

če ti lahko meni prepoveš kaditi na balkonu, lahko jaz gospodu prepovem na avtobus...

PaX_MaN ::

pol se pa ne pogovarji z njim...
ok drug primer...ljudje ki so se iz osebnih stališč odločili ne uporabljati dezodorant in mi zasmrajajo celoten avtobus...

če ti lahko meni prepoveš kaditi na balkonu, lahko jaz gospodu prepovem na avtobus...

Avtobus ni ne moj ne tvoj, stanovanje pa je moje.

Pimoz ::

ja ampak stanovanje je tud moje.... :)

še en primer: ljudje mi zasmrajajo stanovanje z njihovo kuho (tko k so že prej omenl) kaj pa boš rekel na to?

PaX_MaN ::

še en primer: ljudje mi zasmrajajo stanovanje z njihovo kuho (tko k so že prej omenl) kaj pa boš rekel na to?

Za en kurc podizvajalec kuhne, nape, namely.

alexmarsic ::

Ma dej mi več smrdi uno ki folk kuha in pol smrdi vseh 11 nastropij v bloku po temu.. Cigaretni dim vohate tisti ki ste bivši kadilci oz. tisti ki se vam oprostite za izraz mota vam u glavi ker ne veste kej delat.
To je isto kot da mi prepovejo parkirat avto na parkiriscu pred blokom ker folk voha izpušne pline v stanovanje.

in tudi tisti ki je napisal za prfume in to čisto prau maš zkj tudi to ne dajo na predlog?
Pol čaki to pomeni da če rignem na balkonu bo reku sosed fak ko smrdi ki mu "prihaja" vonj gor ma dej dej.... Če uveljavijo ta zakon bom jaz začel enega za drugim vlačit pa naj me sosed toži uzamem položnico ki mi jo hiti policija in mu sosedu zatlačim v usta pa še malo benzina bo popil :)

Glih tako Folk če vas moti kajenje glej tam maš vrata poberi stvari in iztopi in najdi si drugi plejs za živet.
Aja pa te moti dim? Ko te vidim ti bom puhnu za nalašč v faco dim ker nismo usi kadilci krivi da nekateri ti to delajo vsakič.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

ja ampak stanovanje je tud moje.... :)

Pol pa zadihtej use špranje, pa se not ukadi, koker te je volja. Men ne boš smrdel.

w00tnes ::

Pol pa zadihtej vse spranje pa noter kuhej svoje zelje da ne bos drugim smrdel.

PaX_MaN ::

Ne kuham zelja.

Yaqwsx ::

mater kadilci se jocete, da zelje smrdi in podobne stvari, ki cigaretom nesegnejo po smradu do kolen. pol pa nerazumete nekadilcov, da majo poln kurac smrada po cikih.

kak pravijo napad je najbolsa obramba..
tak da hitro napadat slabo kuhno sosedov

kuhamo vsi, ker hrana je pac potrebna za podalsevanja zivljenja. cigareti pa zaenkrat se nepodalsujejo zivljenja ;)

kitzbrado ::

Zacel bom s tem, da se strinjam, da zakon v taki obliki ne bo nikoli sprejet.

Vsem tistim, ki se pa norcujete iz same omembe predloga tega zakona, bom pa postavil eno cisto prakticno vprasanje, Ampak pustimo vprasanje za na konec, saj potrebuje nekaj uvoda.

Direktno pod mojim stanovanjem v bloku zivi ena druzina, katere vec clanov kadi (vsaj dva mulca sta zacela na novo kaditi). Ker jim ocitno cigaretni dim v stanovanju smrdi (ironicno, a ne?), ocitno najraje kadijo tako, da se naslonijo na okensko polico, kamor so si polozili celo nekaksno blazinico, da jih je lahko ob tem pocetju udobno. Problem je seveda v tem, da ta dim potegne v moje stanovanje skoraj kot skozi dimnik. Ne pretiravam, saj lahko iz cisto druge strani sobe zavoham, da spodaj spet kadijo (racunalnik imam pa mimogrede cisto ob oknu). Priznam tudi, da problem niti ni toliko v strahu za lastno zdravje kot v nagnusnem smradu. Poleti je situacija bila precej neznosna, saj so kadili prakticno na vsakih 30 minut. "Saj se da vse zmenit," sem si rekel in sel pozvoniti na njihova vrata, kjer je odprla "mama", ki sem ji problem razlozil in predlagal, da mogoce ne bi kadili direktno pod mojim oknom ampak mogoce na drugi strani bloka, kjer imajo tudi balkon. Pogovor je bil precej normalen, tako da je zgledalo, kot da je prislo do dogovora in obljubila je tudi, da bo svojim otrokom (namesto da mulcem - v osnovni in srednji soli - prepove kajenje) prenesla sporocilo in tako zadevo uredila.

To cut the long story short... Za par dni se je sicer umirilo, zdaj je pa vse spet po starem. Zdaj pa vprasanje: Kako resiti tako tezavo? A imamo kakrsen koli zakon, ki bi v tem primeru stitil mene? Mimogrede, to ne pomeni, da se ne bom poskusal spet pogovoriti, samo v resnici ne vidim razloga, zakaj bi pogovor v drugo bil kaj bolj uspesen.

Najbolj konstruktivne predloge seveda pricakujem od ljudi, ki so predlog tega zakona najbolj popljuvali, saj ocitno poznajo uspesne mehanizme za resevanje podobnih problemov.

Se nekaj nakljucnih misli, ki se mi ob tej problematiki porajajo... Zakaj rabimo zakone, ki urejajo podobno tematiko? Recimo navijanje (pre)glasne glasbe. Kje je tista ostra kvalitativna razlika, ki loci eno razvado (npr. glasno glasbo), ki moti sosede, od druge (npr. kajenje)?

w00tnes ::

@Yaqwsx: jaz kadim na balkonu, nad mano ni vec sob, pod mano je pa kuhna (dim se ponavadi ravno ne vlece navzdol) in ne motim nikogar (ni nobenih pritozb pa jamranja)... po drugi strani pa vsa tista kurceva morska hrana (od smrdljivih rib pa lignjev pa kaj ti vem cesa se) prismrdi direktno v mojo sobo, pa se ne sekiram (pa ko kdo prizge rostilj pod balkonom, se crn dim vali direkt men gor, pa se isto ne sekiram)

Zarad ekstremov, s katerimi se pac nic ne mores dogovorit (mi smo se zmenli, da se v kuhinji ne kadi in tam pac ne kadimo vec, hodimo ven ali pa na balkone) bos vsem ostalim prepovedal kajenje? Ja fajn ne, samo v tem primeru bodo tudi tvoje navade in razvade prisle na vrsto...
(preglasn pri sexu, kuhanje smrdljive hrane (ni potrebno, se lahka prehranjujemo s sadjem inu orescki!), avtomobili, parfumi, svic, kolonjske, kihanje v javnosti, kaslanje po 22.00, preglasne slusalke itd)

hamax ::

Jaz moram priznati, da razumem probleme nekadilcev. Sam sem relativno strasten kadilec in tudi kadim v stanovanju. Nikoli pa nisem niti pomislil, da bi kadil na hodniku, ker se zavedam, da nekatere to moti in ce bi se mi nekdo pritozil, da ga moj dim moti, bi med kajenjem enostavno zaprl okno.
V primeru da kadim na avtobusni postaji in zraven mene stopi nekdo brez cigareta, se brez vprasanja premaknem nekaj korakov stran in se trudim, da ne piham v njegovo smer.
Ce bi vecina kadilce spostovala zeljo nekadilcev, da dima ne zelijo imeti pod nosom, tudi takih neumnih predlogov za zakon ne bi imeli.
Ampak tako kot imamo ogromno neuvidevnih ljudi na vseh podrocjih(predvsem mi na pamet pade seziganje vej in odstalih odpatkov), tako je tudi zelo veliko neuvidevnih ljudi med kadilci.
Kako lep bi bil svet, ce zakonov sploh ne bi potrebovali ...

alexmarsic ::

ma ok ajde na balkonu in pod okno moji starši ne kadijo... Pol zkj še noter ne smemo kadit?... To je isto kot da ti prepovejo si ga metat na roko v svojem lastnem stanovanju

TESKAn ::

Cigaretni dim vohate tisti ki ste bivši kadilci oz. tisti ki se vam oprostite za izraz mota vam u glavi ker ne veste kej delat.

Mota se v glavi kadilcem, ki nočete priznat, da cigaretni dim moti tudi vas - zakaj bi sicer hodili kadit na balkon?

če ti lahko meni prepoveš kaditi na balkonu, lahko jaz gospodu prepovem na avtobus...

Dosti sem se vozil s trolami, pa mi je večkrat smrdel kadilec s svojim čikom na postaji, kot "švicar" na troli.

še en primer: ljudje mi zasmrajajo stanovanje z njihovo kuho (tko k so že prej omenl) kaj pa boš rekel na to?

Ljudje kuhajo zato, ker je treba jest. Kadilci pa kadite zato, ker ste od cigaret odvisni. In boš rekel, da noben kadilec nikoli ne kuha česa "močnejšega"?

To je isto kot da mi prepovejo parkirat avto na parkiriscu pred blokom ker folk voha izpušne pline v stanovanje.

Imamo precej veliko parkirišče pred blokom, pa mi še niso prismrdeli izpušni plini v sobo. No, razen če se kdo odloči, da je laufanje avta v leru pol ure prava stvar - kar me tudi moti.

in tudi tisti ki je napisal za prfume in to čisto prau maš zkj tudi to ne dajo na predlog?

Daj redlog ti. Ali boš samo jamral?

Pol čaki to pomeni da če rignem na balkonu bo reku sosed fak ko smrdi ki mu "prihaja" vonj gor ma dej dej.... Če uveljavijo ta zakon bom jaz začel enega za drugim vlačit pa naj me sosed toži uzamem položnico ki mi jo hiti policija in mu sosedu zatlačim v usta pa še malo benzina bo popil

In potem pravite, naj se s sosedi pogovorimo, če mi smradijo pod oknom? Če so take reakcije že na tem forumu...

Glih tako Folk če vas moti kajenje glej tam maš vrata poberi stvari in iztopi in najdi si drugi plejs za živet.

Hvala enako. Če te moti, da mi gre na živce tvoje kajenje, glej tam maš mejni prehod, poberi stvari in najdi si drug plejs za živet.

Aja pa te moti dim? Ko te vidim ti bom puhnu za nalašč v faco dim ker nismo usi kadilci krivi da nekateri ti to delajo vsakič.

Ravnokar si rekel, da boš puhal dim v obraz, v naslednjem stavku pa, da ti tega ne delaš?

Kje je tista ostra kvalitativna razlika, ki loci eno razvado (npr. glasno glasbo), ki moti sosede, od druge (npr. kajenje)?

Je ni. Je samo v glavah ljudi, ki se jim kajenje zaenkrat še ne zdi problematično. Desetletja oglaševanja, kako je kajenje "kul", pač naredijo svoje.

Ja fajn ne, samo v tem primeru bodo tudi tvoje navade in razvade prisle na vrsto...

Zato tudi jaz nisem najbolj naklonjen takim zakonom. Ampak to še ne pomeni, da bom sedaj začel "ja revčki kadilci, nihče ne razume vaše odvisnosti".

V primeru da kadim na avtobusni postaji in zraven mene stopi nekdo brez cigareta, se brez vprasanja premaknem nekaj korakov stran in se trudim, da ne piham v njegovo smer.

Si zelo redka izjema - meni se to ni nikoli zgodilo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

Legend(SLO) ::

Ce bi vecina kadilce spostovala zeljo nekadilcev, da dima ne zelijo imeti pod nosom, tudi takih neumnih predlogov za zakon ne bi imeli.


+1
krneki

krneki0001 ::

Ce bi vecina kadilce spostovala zeljo nekadilcev, da dima ne zelijo imeti pod nosom, tudi takih neumnih predlogov za zakon ne bi imeli.


+1


In če nekateri to upoštevamo, bomo vseeno nastradali zaradi par drugih tepcev? To je pa potem že skupinsko kaznovanje. A je to dovoljeno?

kitzbrado ::

Ce bi vecina kadilce spostovala zeljo nekadilcev, da dima ne zelijo imeti pod nosom, tudi takih neumnih predlogov za zakon ne bi imeli.


+1


In če nekateri to upoštevamo, bomo vseeno nastradali zaradi par drugih tepcev? To je pa potem že skupinsko kaznovanje. A je to dovoljeno?

Kako natancno pa bi ti pravzaprav nastradal v primeru, da to vedno upostevas?

Saj zakon ti celo v predlagani obliki ne prepoveduje kajenja a priori. Daje pa zakonsko podlago sosedom, da se pritozijo policiji, ce jih kadilec moti - skoraj enako kot v primeru glasne glasbe.

jype ::

djalex> To je isto kot da ti prepovejo si ga metat na roko v svojem lastnem stanovanju

To je že itak prepovedano!

TESKAn> Si zelo redka izjema - meni se to ni nikoli zgodilo.

Isti problem je tudi v prometni kulturi. Jaz se vedno umaknem hitrejšemu, a očitno sem v takem ravnanju zelo osamljen.

Zakon, ki dim kajenja izenačuje z drugim onesnaževanjem (s hrupom, svetlobo ali drugimi za ljudi motečimi elementi) me nič ne moti. V bistvu se mi zdi reč super priložnost za izdelavo in prodajo različnih naprav za nevtralizacijo cigaretnega dima!

Mipe ::

Ko je mama še živela pri nas, je imela navado kaditi v moji sobi. Vse moje obleke so smrdele, včasih sem imel težave v šoli zaradi tega.

Zdaj, ko živi v svojem stanovanju, pa mi obleke ne smrdijo več!

Toliko o tem.

hamax ::

> včasih sem imel težave v šoli zaradi tega.

Wat?

Mipe ::

So mi očitali, da kadim! ;)

alexmarsic ::

jaz tudi če se zakon uveljavi jaz bom kr naprej kadil doma nobenega ne motim...
in v 90% sosedov kadi in kaj zdj mi bo unih 10% reklo da spokam ? RIGHT ho said so?
V svojem stanovanju lahko delam kar hočem!!! Thats Final!
Res da ne kadim dosti tako enkrat na mesec ampak tudi moji stari kadijo in sem 1000% da če se zakon uveljavi bojo usi kadili doma zanalašč za pritožbo nad zakonom

jype ::

djalex> V svojem stanovanju lahko delam kar hočem!!! Thats Final!

Js tut, js tut!

Pa kaj pol če smrdi po strohnelem mesu!

alexmarsic ::

bosmla ::

Me pa zanima kaj mislijo zasvojenci s tobakom o zasvojencih s trdo drogo.
Glede tega kako uboge se pocutijo imam vtis, da zbirajo denar, da si lahko kaksna sestnajletnica kupi naslednjo dozo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

energetik ::

djalex, umiri se malo. Očitno ti strupene tobačne palčke že preveč škodijo...

w00tnes ::

@TESKAn: jaz v sobi ne smem kadit, lastniki stanovanja tega ne dovolijo :|
(ko sem pa cez vikende doma, pa kadim v sobi, zakaj bi hodil na balkon ce lahko kadim za racunalnikom...)

alexmarsic ::

ufff pol ubistvu sem pomislu prepovejo tobak čaki čaki bom jaz kej bolj močnega XD

T_F_7 ::

kako se počutite kadilci ob takih predlogih?
mi nekadilci se počutimo 10x slabše ko nas zastrupljate s čiki. sedaj si lahko zamišljate kako nam je. pa brez zamere

alexmarsic ::

ok stop čiki in živi nej marihuana XD

TESKAn ::

@TESKAn: jaz v sobi ne smem kadit, lastniki stanovanja tega ne dovolijo :|
(ko sem pa cez vikende doma, pa kadim v sobi, zakaj bi hodil na balkon ce lahko kadim za racunalnikom...)

In zato moram jaz prenašat tvoj dim? Zanimiva logika. A potem če npr. meni punca ne bo dovolila, da se pijan primajem in pobruham predpražnik, lahko najprej zavijem do tebe, da spraznim želodec?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

w00tnes ::

Kdo prenasa moj dim? Kot sem napisal, pritozb ni (jamranja tudi ne), balkon je "sam za sebe" tk da dim v nobeno izmed ostalih sob ne zavija (nad mano nikogar, pod mano direkt kuhinja, levo dol 5m ena soba, desno dol 5m ena soba) :)

Ce pa kdo zivi na strehi (ne da bi vedel...) in ga moti moj dim, naj pa rece pa se bom prestavil drugam... res tezko it dol na dvorisce...

Kot pravim, zarad enih ekstremov s katerimi se nic ne da zmenit, bi vse ostale radi kaznovali...

Aljaz1980 ::

sicer se strinjam tako z nekadilci, kot kadilci ali če posplošim z tistimi, ki zakon podpirajo in tisti ki ki mu nasprotujejo

ker kot nekadilec vem kako je cigaretni dim nadležen, recimo kadilca jaz zavoham če ne kadi pa je 1 meter stran

argumenti ala da kuhat več zelja ne smejo so mi smešni v zagovor zakaj bi se naj kadilo

vse kar bi rabili bi bilo več strpnih in olikanih kadilcev in nekadilcev

če pa prav razumem pa zakon sicer ti ne prepove, da pa podlago da se sosedje lahko če jim smradiš pritožijo?
to pomeni, da če nimaš paranoidnih sosedov, ki bodo samo gledal kje kdo kadi, se nimaš nič bat če nikomur ne smradiš?
naj me popravi če se motim

po drugi strani pa tega problema nimam, ker živim na vasi

sem pa proti zakonu, saj nima nobeden pravice ti nekaj prepovedat delat v stanovanju, čeprav je to zelo delikatna stvar saj ko ti smradi z dimom v tvoje stanovanje in škoduje tvojemu zdravju posega v tvoje stanovanje in zasebno življenje

Buggy ::

zanimiv paradoks: Kako bodo lahko pa svojo pravico uveljaljali lastniki pritlicnih stanovanj, ko bo nekdo pred blokom (na plocniku) kadil in se bo vseeno kadilo "na gor" :)
A so zaradi tega ti v pritlcju manj enakopravni kot tisti v 4-tem nadstropju, ki bi lahko potencialno klical organe, ker nekdo v 3-tjem kadi ali pac tem v pritlicju ze po defaultu ne sme nic smrdeti in motiti - recimo vziganje avtov na dvoriscu in vonj pasjega in macjega scanja ali po moznosti metanja organskih odpadkov ostalih stanovalcev cez okno. Morda se lahko se doda dopolnilo da je potrebno kaditi 10 metrov stran od vsakega vecstanovanjskega objekta...drugace kazen :)

#000000 ::

No zgleda zakon ne bo veljal za enostanovanjske hiše.

MadMicka ::

Buggy, če za psom ne pospravljaš mesece in mesece, te lahko "pohopsajo" iz dveh razlogov, prvič zaradi mučenja živali in drugič zaradi povzročanja čezmernih emisij sosedom. Zdej, če ti ni kaka od teh dveh zadev razumljiva, lahko vprašaš. Pri vsaki stvari morajo biti meje. Svodboda ne pomeni, da ni mej. Vsaka "svoboda" je omejena s "svobodo" drugih. Znanost in umetnost pa je najti pravo mejo (oz. mero).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Buggy ::

glej MadMicka, pse in macke sem navrgel zgolj kot primer motnje (vstavis lahko tudi golobe ali srake), ki opravljajo svojo potrebo pred pritlicnimi stanovanji v bloku (kot vem iz lastnih izkusenj je tam najvecji tranzit potepuskih zivali, ker gospoda mece raznorazne ostanke cez okna) in take zivali potem tudi naredijo kako potrebo ki poleti zanimivo disi. Nisem pa imel v mislih zivali, ki jih imajo lastniki zaprte na balkonih (ja tudi to se dogaja) in so lahko za sostanovalce motnja.

Pritlicna stanovanja so zaradi svoje lege ze sedaj podvrzena raznoraznim vplivom, bolj kot tista v 4-tem nadstropju, pa se nisem slisal za zdruzenje_prebivalcev_pritlicnih_stanovanj, da bi se zaradi svoje situacije kaj bunili in tlacili kaksne predloge za boljso kvaliteto svoje zdravja ali kakovosti zivljenja.
Poudariti sem hotelj zgolj, da so prebivalci v pritlicnih stanovanjih vecstanovanskih zgradb ali blokov po novem predlogu zakona izkljuceni, saj ce kadis na plocniku pod blokom se bo vseeno kadilo v pritlicno stanovanje lastnik pa ne bo mogel potemtakem ukrepati.

Torej tisti, ki pravite kako jim nekaj smrdi od spodnjega stanovanja, pomislite - lahko bi bilo se hujse :)

nejcek74 ::

Ma večina vas nima problemov z dimom oziroma ne-dimom, večina vas ima probleme s toleranco (nekadilci) oziroma spoštovanjem pravic drugih (kadilci). Taki in podobni predlogi pa so rezultat precej netolerantnih ljudi, ki branijo svoje pravice.
Če bi vsak državljan dosledno uveljavljal vse svoje pravice (ter se dolžnostim v okviru pravnega reda izogibal) bi država (oziroma skupnost) zastala (razpadla).
Pa odnosi kadilci/nekladilci niso edini, podobno je v prometu, pri gradnji objektov (in ostali sosedski odnosi), vrste v trgovini in podobno.

Jaz se vedno vprašam, kako bi bilo če bi bila situacija obratna :)

imagodei ::

Točno tako, nejcek74.

Zato pa pravim(o), da naj se neha razmišljat o zakonih za take zadeve. Vsaka malenkost, ki te moti, ne more biti predmet zakonodaje. Smog, ki se vali iz auspuhov, je kancerogen in strupen; zdaj bo vsak, ki se ne vozi z avtom, zahteval zakon, da se avtomobile prepove? Ali pa vsaj, da se ukine parkiranje pod bloki, ker pozimi zjutraj lastniki avtomobilov zasmrajajo okoliš in ob pol šestih z ropotom budijo poštene upokojence?

Toleranca, pogovor, toleranca, pogovor [repeat ad infinitum]. Ljudje smo socialna bitja že od nekdaj živimo v skupnostih. Včasih se je treba malo prilagajat, ne pa takoj omejevat svoboščine. In kot pravi MadMicka, svoboda ni absolutna. Ne branim nevzgojenih, neolikanih kadilcev, ki v družbi neuvidevno puhajo dim v glavo in držijo cigaret sosedu pod nosom. Če gre nekomu v bloku smrad res na živce in če pogovor, ustne in pisne prošnje niso zalegle, potem naj se pa vmešajo odvetniki in sodišče.

Ne pa prekrškov pa (boh ne daj) kaznivih dejanj delat iz tega.
- Hoc est qui sumus -

kitzbrado ::

>Če gre nekomu v bloku smrad res na živce in če pogovor, ustne in pisne prošnje niso zalegle, potem naj se pa vmešajo odvetniki in sodišče.

A trenutno obstaja kakrsna koli pravna podlaga za to, da bi se v takem primeru vmesalo sodisce?

>Zato pa pravim(o), da naj se neha razmišljat o zakonih za take zadeve.

A to pomeni, da bi ti ukinil tudi zakone, ki omejujejo drugo onesnazevanje (hrup, svetloba...)? Ce ne, kje je razlika?
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žar v bloku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312854 (10021) OK.d

Nov kadilski zakon !!!! (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
191871211 (40366) BigWhale
»

Zakon o kajenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1219770 (7368) CWIZO
»

Prostori za nekadilce v gostinskih lokalih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1167199 (6041) #000000
»

Kakšen odnos imate do cigaret ? / Kdo od vas kadi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
826023 (4880) Dr_M

Več podobnih tem