» »

Prepoved kajenja doma

Prepoved kajenja doma

«
1
2 3 4

5pellfire ::

Predlog zakona, ki bi prepovedoval kajenje v blokih:
http://24ur.com/novice/slovenija/pregna...

Stanujem v bloku, nisem kadilec (dim mi celo smrdi in me moti),
pa vendar je tak predlog obsojen na propad ...ali pa tudi ne?

bluefish ::

Stanujem v bloku, nisem kadilec (dim mi celo smrdi in me moti),
pa vendar je tak predlog obsojen na propad ...ali pa tudi ne?
+1. Glup predlog, ki najbrž ne bo prišel prav daleč.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Najbolje da ukinejo cigarete sploh.

5pellfire ::

"Glup predlog, ki najbrž ne bo prišel prav daleč."

blueFish, s tem si vse povedal ...samo kaj ko je v tem stavku tudi "najbrž".
Glede na stik vlade RS in realnosti pa se ne bi čudil če bi tudi tak zakon
prišel skozi.

Zakaj ne dajo predlog zakona da se okoli otrok ne bi smelo kaditi; vsak dan se
hči igra pred blokom, zraven so narejene klopi, pa se starim babam, ki se tam
zbirajo niti slučajno ne posveti, da ne bi kadile zraven otrok (starih 4, 5 let).
Sem že parkrat rekel če lahko ugasnejo čike, ker so otroci zraven, pa so me gledale
kot da sem z drugega planeta padel ...pa to ni 1 čin na uro ...bolj čik na 15-20
minut.

Enako pametno se mi zdi, ko starši kadijo zraven otroka ...da ne morejo brez čika
vsaj eno uro ...doma sem taščo na balkon spucal, da ne čikari v stanovanju, pa še
tam jih čuje, ko je tamala na balkonu, ona pa zraven rauha ko lokomotiva.

MadMicka ::

Po POP TV je rečeno, da je društvo za nekadilce podalo predlog, da se tobačni dim šteje kot škodljiva emisija (kar pomoje že tako ali tako velja). To seveda ne pomeni prepoved kajenja v stanovanju.

5pellfire ::

Ta predlog naj bi prepovedoval kajenje v večstanovanjskih hišah (blokih)
...razen če ne dobiš soglasja vseh stanovalcev:))

Zasebne hiše (zaenkrat) odpadejo

bluefish ::

Sicer je pri nas v hišnih pravilih to ustrezno urejeno. V vseh notranjih površinah bloka (z izjemo stanovanj seveda) je kajenje prepovedano.
Me pa zanima, kako si predstavljajo nadzor. Bodo hodili od stavbe do stavbe in trkali na vrata in potem duhali dim skozi reže? Ali pa bo zraven kar policija z nalogom, da bodo sploh lahko stopili v stanovanje?

"...razen če ne dobiš soglasja vseh stanovalcev:))"

Heh, že za optiko so nekateri prav težko stegnili roko do papirja. Za tistih nekaj kadilcev v bloku bo najbrž še težje :) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

black ice ::

Ta zakon je popolnoma neumen. Sem kadilec, vendar zelo redko kadim v hiši. Popolnoma neumno se mi zdi, da bo vlada določala kaj lahko počneš v lastnem stanovanju in česa ne smeš. Kar se otrok tiče pa bi moral vsak starš vedeti kaj je dobro in kaj ne.
Lastne stanovanjske hiše (kao) odpadejo, kaj pa če si lastiš stanovanje v bloku?

Edit: slovnica

Zgodovina sprememb…

opeter ::

1984?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

5pellfire ::

Pod štengami bojo skriti z smoke detektorjem ...ali pa bo vlada RS na
skrivaj novačila upokojence (ti imajo največ cajta) da bojo špijunirali
kdo kadi v bloku

5pellfire ::

Ta zakon je popolnoma neumen.

Milo rečeno

Sem kadilec, vendar zelo redko kadim v hiši. Popolnoma neumno se mi zdi, da bo vlada določala kaj lahko počneš v lastnem stanovanju in česa ne smeš.

Ja dokler ti jemljejo samo 40% plače ti lahko vržejo na pukl še kak zakon ali omejitev ne?
Sem nekadilec, pa mi je tak predlog zakona uberglup.

Kar se otrok tiče pa bi moral vsak starš vedeti kaj je dobro in kaj ne.

Bi bil presenečen, koliko se jih tega ne zaveda

Lastne stanovanjske hiše (kao) odpadejo, kaj pa če si lastiš stanovanje v bloku?

Če nimaš soglasja od vseh stanovalcev ne moreš ...(verjetno mislijo s tem notarsko overjeno
soglasje ...ne na hitro napisamo na hrbtno stran Lady)

1984?

Ne, 2009 (na žalost) ;)

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Ne bom razpredal o tem, da se dim ne širi iz stanovanja v stanovanje in ali je takšno kajenje bolj ali manj nevarno za bližnje nekadilce. Že pri prepovedi kajenja v javnih lokalih se je pokazalo, da je intenca kajenje izgnati. Ta predlog to pokaže še jasneje. In tu nastopi ne toliko problem zdravja, kot odnos do svobode posameznika. Čisto pravi ideološki problem. Pa to priznali ali ne. Vkolikor bo zakon sprejet, bo mimogrede ribal v nedotakljivost stanovanja in če bo težko detektirano kajenje lahko vzrok za sodni nalog, potem smo povsem jasno pri fašizmu, ki pa za spremembo ne pomisli na protiuteži, kot je vrlina radnika ali belca, ampak vas kar takoj obsodi na poslušnost:) A tek taki je oni pravi, zadnji:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

MadMicka ::

Ne vem no, če lahko kajenje povezujemo z nedotakljivostjo stanovanja. Saj verjetno v stanovanju tudi ne smeš uživati trdih drog ali pa npr. ne smeš koga zaštihat. Nadalje, če ti iz stanovanja na moč smrdi, ima verjetno sosed kako pravico pri vsej stvari in zahtevati, da smrad preneha. Gre se bolj za to, kakšne emisije naj toleriramo. Npr. hlev in kup gnoja ter posledično smrad sredi Ljubljane ni ravno na mestu, na vasi je pa to nekaj običajnega. Gotovo, če v stanovanju na veliko kadiš, moraš pač malce popaziti, da se ves dim ne vali sosedu skozi okno. Pa zakon gor ali dol.

Icematxyz ::

Takšen kot je zakon sedaj mi je v osnovi všeč. Mislim da je optimalen in da prepovedovati sosedu v bloku da kadi na balkonu in klicati za to policijo bi pa že bilo perverzno.

donfilipo ::

MadMicka>>Ne vem no, če lahko kajenje povezujemo z nedotakljivostjo stanovanja. Saj verjetno v stanovanju tudi ne smeš uživati trdih drog ali pa npr. ne smeš koga zaštihat

True ampak to ne smeš nikjer...je ilegalno. Kajenje pa ni, od cigaret največ zasluži država:) No ja in grobarji:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Icematxyz ::

V primeru da ima nekdo doma kadilnico ali namerno spušča v tvoje prostore večje količine dima in je to pereč problem za soseda. Pa bom ugibal:

Kdor pa ima s tem takšne probleme da težava načenja že njegovo zdravje pa po moje lahko najame inštitut ki izvaja meritve. Zadevo izmeri in vloži tožbo.

Saj v končni fazi glede hrupa, kakovosti zraka... imamo predpise v naši državi. In če dokažeš da nekdo z svojim početjem prekorači mejne vrednosti lahko za to dobiš odškodnino in dosežeš sodno prepoved takšnega početja? Ne znam pa si predstavljati kako točno bi izgledalo vse skupaj.

Nekdo pokliče policijo da sosed kadi na balkonu in da se mu kadi v stanovanje in naj pridejo policisti in ga oglobijo? To je samo eden tistih zafrustriranih blokarskih in strnjeno naselbinskih kompleksov več. Kjer ljudje mislijo da je naloga države da se tudi preko nesmiselnih pravnih norm začne aktivno ukvarjati z njihovimi med sosedskimi problemi.

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Icematxyz>>Nekdo pokliče policijo da sosed kadi na balkonu in da se mu kadi v stanovanje in naj pridejo policisti in ga oglobijo?

Ma jok na balkonu bodo poslej kadili s pištolami:) Tisti reveži ki se v bedi skrivamo v stanovanjih smo tarče:)
Ni dovolj denar, ki ga daš več državi kot proizvajalcu.
Moraš se še tresti, kdaj te bo zloben sosed prijavil, ker si mu premaknil voziček in nadrl pamža:) To je cilj:)

In resno...če že, bi bilo potem edino pošteno še ilegalizirati kajenje. No more sale and distribution. Kaj pa to pomeni, pa ne bom razpredal.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

krneki ::

No meni je dostikrat zoprno, ko imam ponoči odprt okn, da se luftira potem ti pa sosed kadi na balkonu in ti vleče not. Preden uspem reagirati imam že zakajeno stanovanje. Pač v bloku nisi sam in se moraš prilagajati. Tvoje pravice se končajo tam kjer se začnejo pravice drugega. Gre za motnjo tako kot npr. pretiran hrup.

BigWhale ::

Jaz se pa s tem zakonom strinjam. Meni recimo cigaretni dim smrdi in me moti.

Prav tako, bi zacel nadzorovati vnos hrane v blok. Recimo, ce bi nekdo prinesel polno zelja in fizola bi moral dobiti odobrenje vseh stanovalcev. Ali pa vsaj tistih v istem nadstropju. Kuhanje zelja precej srmdi in ponavadi zasmrdis cel hodnik in stopnisce s tem. Poleg tega pa po zelju (in fizolu) precej prdis. Voznja v dvigalu je lahko PRECEJ neprijetna.

Hkrati bi omejil pretirano uporabo parfumov. Saj je lepo, ce zenska v dvigalu zadisi, samo kaj hitro se zgodi, da se zaradi prevec parfuma zacnes kar dusiti v dvigalu in te sili na kasljanje. Tako, da bi uvedel, da se lahko zenske naparfumirajo pred blokom ali pa v avtomobilu.

Potem so tukaj se tisti, ki imajo zelo mocan vonj po svicu ...

TESKAn ::

No meni je dostikrat zoprno, ko imam ponoči odprt okn, da se luftira potem ti pa sosed kadi na balkonu in ti vleče not. Preden uspem reagirati imam že zakajeno stanovanje. Pač v bloku nisi sam in se moraš prilagajati. Tvoje pravice se končajo tam kjer se začnejo pravice drugega. Gre za motnjo tako kot npr. pretiran hrup.

+1. Je veselje, ko zvečer zračiš in ti sosed direkt pod tabo "aromatizira" sobo.

Po drugi strani je pa na mestu vprašanje - kje se bo to končalo? Ker verjetno je ni stvari, ki bi jo nekdo počel in bi nekoga motila.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

connel ::

Točno tako, ni je stvari, ki nekomu ne bi šla na živce in s takimi predlogi gremo potem lahko v nedogled. Svojo energijo bi lahko to društvo porabilo za vse kaj drugega kot tole (seveda nima nobene veze zraven denar, kajti zelo verjetno je, da bodo dobili za ta projekt evropska sredstva in to ne ravno malo za eno združenje).

USS Liberty ::

Kakšno pa je sploh stališče trenutne vladajoče strukture do tega predloga?
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Buggy ::

+1. Je veselje, ko zvečer zračiš in ti sosed direkt pod tabo "aromatizira" sobo.


A ko zunaj kurijo veje ali ostale odpadke, ali pa da ne recem ko se iz dimnika sirijo vonjave po premogua ali cem drugem...mogoce pod blokom ropota in dimi stari TAM-cek to je pa vse OK...ce vam pa zadisi po cigaretu ki traja par minut med tem ko ostale neprijetnosti lahko trajajo precej dalj casa pa jokate. Ma ste ene princeske na zrnu graha...sovice jokice skratka. Kmalu vas bo motila tudi podoba v ogladalu...

bosmla ::

V stanovanju pod mano kadi ena stara baba - pa imej poleti odprto okno - za kozlat!!! Poglejte si na "hisni red" izobesen nekje pri vhodu - pri nas (in se na veliko drugih) pise, da so psi prepovedani. Toliko o tem, da lahko v lastnem stanovanju delas kaj hoces!

krneki0001 ::

Menje pa v mestu moti izpuh dizlov. Sem za spremembo zakona, da se dizli ne smejo več voziti po mestu. Tudi kombiji in tovornjaki se ne bi smeli vozit in dostavljat hrane v mesta, ker preveč smrdijo.

Pa dihat bi tudi prepovedal. Namreč z dihanjem onesnažujete!

hidetr ::

Da ne bi slučajno kje, kaj takega uvedli, ker bom nabombal vse tiste, ki te predloge podajajo in sprejemajo, poden od podna, če ste kao frajerčki, ker ne kadite, pač ne rabite, pustite in spoštujte pa tiste, ki to počnejo.

Kaj je naslednje? si ga še zdrkat ne bom več mogel v lastnem stanovanju al kaj.

Daedalus ::

Saj v končni fazi glede hrupa, kakovosti zraka... imamo predpise v naši državi. In če dokažeš da nekdo z svojim početjem prekorači mejne vrednosti lahko za to dobiš odškodnino in dosežeš sodno prepoved takšnega početja? Ne znam pa si predstavljati kako točno bi izgledalo vse skupaj.


Jah, pol bom pa jaz probal dobit sodno prepoved za vožnjo _vseh_ motoriziranih prevoznih sredstev po Lj. Ker imamo zrak konstantno preveč onesnažen in to se more nehat, majkemi. Drugače pa, dajte malo poračunat. Namreč, kolko vam škodi cigaretni dim od soseda (al pa kolko je moteč), če maš pa recimo stanovanje direkt poleg križišča.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

XsenO ::

Problem je da ko si ga kdo drka to ne moti nikogar (no razen, če zraven ta oseba oddaja kakšne čudne glasove;) ) Med tem pa kajenje moti v kar lepem radiusu.
Zdej pa preden me napadeš kot nekega "frajerčka" mislim, da stem vseeno malo pretiravajo.
1 + 1 = 1

noraguta ::

se nekako strinjam z predlogom zakona, šel bi celo dlje glede na raziskave http://annonc.oxfordjournals.org/cgi/co... , bi predlagal, da se ukine tudi kuha! Sam jem le sendviče in ne mislim podpirat zdravstve blagajne za tiste idiote , kateri se nažirajo z kuhano hrano.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

aiko ::

Le še en idiotski predlog zakona naše idiotske vlade pač.

imagodei ::

MadMicka> "Saj verjetno v stanovanju tudi ne smeš uživati trdih drog"

Opa, opa... Uživanje drog, legalnih ali ilegalnih ni prepovedano. Posedovanje je, uživanje pa ne. Seveda se tukaj pojavlja paradoks - kako lahko uživaš droge, če jih ne poseduješ, ampak zakon je glede tega jasen.
- Hoc est qui sumus -

gzibret ::

Mah, to je zaenkrat le predlog skupine fanatikov, ki bi na vsak način želeli, da bi bili vsi kot oni. Ni omembe vredno.

Bila pa bi velika katastrofa, če bi se kak politik res napalil na takšen predlog.
Vse je za neki dobr!

LuGi ::

Trošarine na čike gor, nafto pa dol!!

BigWhale ::

Le še en idiotski predlog zakona naše idiotske vlade pač.


Tole zgoraj je pa en idiotski komentar idiotskega slotecharja, ki ne zna brat... :)

imagodei ::

Kaj takega ne more biti predmet zakonodaje. Kvečjemu hišnega reda. Stanovalci se morajo sami domenit kako in kaj. Sobivanje v isti stavbi pač pomeni neko prilagajanje. Meni gre tudi na živce, če sosed v soboto ali nedeljo, ko sušim perilo na terasi, cmari čevapčiče na vrtu. Perilo mi smrdi in čeprav imam rad čevapčiče, mi nekako ne paše, da mi posteljnina smrdi po žaru.

Ne se zafrkavat, ljudje. S sosedi boste živeli še dolgo in te zadeve je treba uredit na skupnih sestankih, z veliko potrpežjivosti. Bejšte preč od omejevanja svoboščin z zakonom. Kje se to konča? Javni prostori so nekaj čisto drugega, kot zasebnost vašega doma.

Naslednji korak je potem še ta, da vam bodo policisti lahko preiskali stanovanje, če bo sosed prijavil, da vas je videl na balkonu kaditi.

Mal resnosti, prosim.
- Hoc est qui sumus -

Keyser Soze ::

IMO gre tu samo za poizkus tega, da se da vsem, ki jih dim moti (npr. spodnji sosed kadi in se ti kadi v stanovanje), možnost, da zoper to tudi ukrepajo v skladu z zakonodajo. Pač folk bo moral poskrbet, da ne bo prihajalo do "pasivnega kajenja" oz. da njihovi izpuhi ne bodo nikogar motili.

Kakšna bolj drastična opcija mi ne pade na pamet.

P.S.: Če je to "1984" pa ne vem. Konec koncev gre za pobudo s strani civilne skupine.
OM, F, G!

Keyser Soze ::

Naslednji korak je potem še ta, da vam bodo policisti lahko preiskali stanovanje, če bo sosed prijavil, da vas je videl na balkonu kaditi.

Zaradi prekrška? Hišna preiskava? Kvečjemu kazen inšpektorja. S čimer se pa strinjam. Pač, nekatere stvari se ne da uredit na "hišnih sestankih". In se mi ne zdi, da bo zadeva drastično posegala v tvoje pravice oz. zasebnost. Dim, ki se širi iz stanovanja pa na žalost ni več tvoja "zasebna stvar".
OM, F, G!

noraguta ::

IMO gre tu samo za poizkus tega, da se da vsem, ki jih dim moti (npr. spodnji sosed kadi in se ti kadi v stanovanje), možnost, da zoper to tudi ukrepajo v skladu z zakonodajo. Pač folk bo moral poskrbet, da ne bo prihajalo do "pasivnega kajenja" oz. da njihovi izpuhi ne bodo nikogar motili.

Kakšna bolj drastična opcija mi ne pade na pamet.

P.S.: Če je to "1984" pa ne vem. Konec koncev gre za pobudo s strani civilne skupine.

zgoraj omenjena študija dokazuje , da te kuhanje bolj ogroža kot pasivno kajenje! torej če se že kuha naj se kuha v hermetično zaprtih prostorih z zračno zaporo! vse zračenje prostora pa naj se opravlja zgolj prek ustreznih filtrov! In ja jaz ima za sabo študije, tale skupinica pa govori nekaj na pamet. hvala bogu , da sem vedno manj v raju pod alpami
, ter večji del na senčni strani.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

t-zonaz ::

Kot je že ;-) rekel najbolje je, da se ukine prodaja tobačnih izdelkov. Sam sem sicer kadilec. Če ukinejo tobak, alkohol, mastno hrano in vse ostalo škodljivo se bo res zgodil Orwllelov 1984.
t-zonaz

Keyser Soze ::

ter večji del na senčni strani.

Uf, sem bil ta vikend tam gori. Sem mislil, da so se kaj popravili v pol leta kar sem bil nazadnje gor.
Ma ja. Balkan od Balkana. Slovenija je prava milina napram njim.

Kuhana hrana je pa itak škodljiva. To vseskozi govorim. Ni ga čez pečen krompir z dobro zapečenim zrezkom ali ražnjiči.
OM, F, G!

jype ::

USS Nimitz> Kakšno pa je sploh stališče trenutne vladajoče strukture do tega predloga?

Nima ga, po moje. Ker gre za kompleksen problem - trave, ki nikogar ne bi motila, ne smeš kadit doma, cigarete pa lahko. Če prepovejo cigarete, je to seveda navaden fašizem, a tudi prepoved uživanja marihuane ni nič drugega kot fašizem, ki je pri nas pač družbeno sprejemljiv zaradi desetletij smešne propagande.

Če pa stališče ignorira ta dejstva, potem pa itak lahko samo še čakam, kdaj mi bodo zaplenili psa, računalnike in brivnik, ker so preveč hrupni.

gzibret ::

Ja, bom pa malo podžgal....

Jaz pa bom zahteval, da se ukinejo vsi avtomobili, tovornjaki, motorji in avtobusi, ki za pogon rabijo bencin ali dizel. Sam se namreč izključno vozim s kolesom ali vlakom in me zelo moti smrad in hrup, ki ga povzročajo, izpušni plini in prah, ki zaradi tega nastaja, pa dokazano kvarno vpliva na moje zdravje.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

ahac ::

Ja, ampak od avtomobilov imamo ljudje veliko koristi. Od čikov pa čisto nič.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

strictom ::

Zakaj preprosto ne prepovejo čikov? Ves folk prisilt da se odvadijo?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

poweroff ::

Potem so tukaj se tisti, ki imajo zelo mocan vonj po svicu ...

To se da enostavno rešiti. Če zašvica ženska v dvigalu, ne sme biti preveč oblečena, oz. se mora sleči. Če ob tem vroče postane tudi moškemu, se mora sleči tudi ta.

Pa seveda varnostnika zraven ali pa vsaj kamero, da se bo videlo ali se zakoni spoštujejo ali ne!
:D
(irony off)
sudo poweroff

Zeberdee ::

Merjenje bi bilo zanimivo. Ko jaz naberem 10 kolegov na balkonu in vsak prikuri 2 cigareta "in a row" zgornja soseda kliče na policijo - do trenutka, ko policija pride do mojega bloka (ki je sicer od postaje oddaljen le 1km) so vsi cigareti že pokajeni...

donfilipo ::

strictom>>Zakaj preprosto ne prepovejo čikov? Ves folk prisilt da se odvadijo?

To ne gre brez strogo skrbniške države...fašizma. Ubijanje samega sebe mora dobiti protiutež v ideologiji in dovoljenih sistemskih nasilnih perverzijah. Za liberalno družbo je smiselneje legalizirati vse strupe...pa ko voli nek izvoli. Prejkoslej se izkaže, da potrošnja pod pozitivnimi usmeritvami pade. Neupravičeno bogatenje neinovativnih dilerjev pa kar kmalu:)

...Če prepovedo čike se bo pojavil ogromen mafijski trg in policaji bodo letali kot zmešani....nekateri kar s čiki v ustih:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

whatever ::

Rešitev je zelo preprosta. Če me kdo prijavi, da kadim v stanovanju, pač policajem ne dovolim vstopa brez sodnega naloga. Če dobijo sodni nalog, vpričo njih enega pržgem in vprašam, kolikšna je kazen. Naslednji dan pokličem na policijo in prijavim vseh 32 sosedov. Zdelo se mi je namreč, da nekdo v sosednjem stanovanju kadi, vendar ne vem, kdo, zato prijavim vseh 32.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

poweroff ::

V primeru življenjske ogroženosti lahko policija v stanovanje vstopi brez odredbe.

Kot pa vemo, kajenje ogroža zdravje in povzroča smrt. :D
sudo poweroff

noraguta ::

Ja, ampak od avtomobilov imamo ljudje veliko koristi. Od čikov pa čisto nič.
tvoje koristi se nehajo , ko začneš kršiti pravice drugega! ja ti bi lepo prepeljaval z avtomobilom svojo leno rit , med tem ko se bomo mi zadušili.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žar v bloku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312804 (9971) OK.d

Nov kadilski zakon !!!! (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
191871140 (40295) BigWhale
»

Zakon o kajenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1219749 (7347) CWIZO
»

Prostori za nekadilce v gostinskih lokalih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1167179 (6021) #000000
»

Kakšen odnos imate do cigaret ? / Kdo od vas kadi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
826010 (4867) Dr_M

Več podobnih tem