» »

Prepoved kajenja doma

Prepoved kajenja doma

1 2 3
4
»

perci ::

Seveda taka zakonodaja že obstaja. Čezmerne emisije niso dovoljene. Recimo, da bi se odločil, da bom na svojem balkonu imel kompostnik in gnojišče. Ne gre in je iztožljivo. Že sedaj. Ravno tako ne smem na balkon pripeljat 30 prijateljev, od katerih bo vsak kadil po tri čike naenkrat. Že sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

poweroff ::

Sploh če je balkon 2x2 metra... 8-)
sudo poweroff

whatever ::

Društvo kadilcev VS. Društvo nekadilcev FIGHT!

http://www.googlefight.com/index.php?la...

:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

kitzbrado ::

Hvala perci.

Kako pa to deluje v praksi, ko ne gre za ekstremne primere ampak za kaj podobnega, kot sem opisal zgoraj?

perci ::

Kako pa to deluje v praksi, ko ne gre za ekstremne primere ampak za kaj podobnega, kot sem opisal zgoraj?
Jah, kako to deluje. Poglej mal po bloku, pa boš videl. Men sosed kadi cigare, da se mi kadi v flet (hvala bogu ne prepogosto), jst mam plinski žar in na balkonu pečem čevapčiče, tko da istemu sosedu lušte delam. Tko to je v bloku...mal potrpljenja je potrebnega - ni druge.

Negatorne tožbe zaradi ene cigare že ne bom vlagal, čeprav mi ravno ne diši.

T-h-o-r ::

temu bi rekel fašizem
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

perci ::

Čemu, a čevapčičem?

T-h-o-r ::

natanko to
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

celada ::

temu bi rekel fašizem


Izkazovanje malo potrpežljivosti do sostanovalca je sedaj že fašizem?

Mičkn pretiravaš tu no.

Buggy ::

bil sem tipicen blokovski Ljubljancan 6 let sam (in potencialno zeno) in 14 let v mladosti. Tega zivljenja res ne zavidam nikomur, saj ko se preselis v lastno hiso sele ves kaj je to imeti svoj milje. Ko so ukinili kajenje v gostilnah sem si v kleti naredil svojo depandanso (vkljucno z sankom) in te svobode in mira pred sostanovalci vec ne zamenjam za nic na svetu. Spim kot hrcek brez da bi me kdo motil in nerviral z golazom ali travo. Investicija takrat v hiso+parcelo je bila cca, 70% cene trosobnega stanovanja v LJ.

Sam sem nasel kanal za svoje zivce...ko se odlocate kje boste preziveli vecino svojega zivljenja pomislite tudi na taksne margialne situacije, ki se jim zal ne morete izogniti.

perci ::

Je pa vseeno tko, da imaš, tudi ce zivis v bajti, sosede - ki so lahko bolj ali manj problematični.

connel ::

Ne da so lahko, če se le da to tudi so :)) No motijo pa vsekakor ne toliko kot če bi bil v bloku,...

T-h-o-r ::

temu bi rekel fašizem


Izkazovanje malo potrpežljivosti do sostanovalca je sedaj že fašizem?

Mičkn pretiravaš tu no.



da ti država predpiše, kaj lahko in česa ne smeš delat v svojem stanovanju? kaj pa, ko bodo npr. prepovedali seks ali pa nevem, telovadbo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

celada ::

Ti si rekel da so čevapčiči fašizem ko jih sosed dela ti pa moraš potrpeti malo vonj ali pa lušte ;).

To zame ni fašizem temveč samo malo uvidevnosti do soseda. Malo moraš potrpeti v življenju v skupnosti kakor je blok, ne more biti vse po tvojem.

MadMicka ::

Thor, če bodo prepovedali seks in telovadbo v tvojem stanovanju, bo to protiustavno. Namreč tvoje pravice so lahko omejene samo s pravicami drugih. In če ti telovadiš ali pa seksaš v stanovanju (razen morebiti prehrupno :)), potem ne posegaš v nikogaršnje pravice in te zato ne sme nihče omejevati.

Ciklamen ::

T-h-o-r dejansko ni to TVOJE stanovanje (blok), ampak ga imaš v najemu :)

Drugače sam sem nekadilec, in mene toliko kadilci ne motijo koliko me moti samo ta cigaretni dim. Zaradi mene lahko kadilci kadijo koliko jim paše in kje jim paše, samo naj pri bogu naredijo nekaj s tem dimom :D
- End of the Post ->

janezJ ::

Pozdravljeni
Zanima me, kako je urejeno s prepovedjo kajenja v večstanovanjskih stavbah, v skupnih prostorih kot je stopnišče (brez oken) in klet? Malo sem prebiral zakon, pa nisem našel nič specifično določenega!

Lawler_ ::

Ciklamen je izjavil:

T-h-o-r dejansko ni to TVOJE stanovanje (blok), ampak ga imaš v najemu :)

Drugače sam sem nekadilec, in mene toliko kadilci ne motijo koliko me moti samo ta cigaretni dim. Zaradi mene lahko kadilci kadijo koliko jim paše in kje jim paše, samo naj pri bogu naredijo nekaj s tem dimom :D


Se strinjam, naj kadijo kjer jim paše, samo dim naj ne pride do mene.

Lawler_ ::

T-h-o-r je izjavil:

temu bi rekel fašizem


Izkazovanje malo potrpežljivosti do sostanovalca je sedaj že fašizem?

Mičkn pretiravaš tu no.



da ti država predpiše, kaj lahko in česa ne smeš delat v svojem stanovanju? kaj pa, ko bodo npr. prepovedali seks ali pa nevem, telovadbo


Nevem zakaj bi to prepovedal, saj ne vpliva na zdravje tako kot kot cigaretni dim.

PacificBlue ::

Zanima me, kako je urejeno s prepovedjo kajenja v večstanovanjskih stavbah, v skupnih prostorih kot je stopnišče (brez oken) in klet? Malo sem prebiral zakon, pa nisem našel nič specifično določenega!


A ne to določa hišni red?

St235 ::

janezJ je izjavil:

Pozdravljeni
Zanima me, kako je urejeno s prepovedjo kajenja v večstanovanjskih stavbah, v skupnih prostorih kot je stopnišče (brez oken) in klet? Malo sem prebiral zakon, pa nisem našel nič specifično določenega!



To je ponavadi določeno v hišnem redu. Pri nas je notri določba, da je v skupnih prostorih prepovedano kadit.

drejc ::

Načeloma če se ugotovi da je kajenje požarna nevarnost v bloku, kar pomeni da je ob kajenju neposredno ogrožena lastnina tretjega, mislim da bi to nekoč lahko celo pilo vodo.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

imagodei ::

Ah, daj ga srat... Pol je kuhanje tudi treba prepovedat?
- Hoc est qui sumus -

T-h-o-r ::

pa sveče
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

St235 ::

Kako vezo ima kuhanje na ustreznem mestu z kajenjem na stopnišču? Seveda se lahko to smatra za ogrožanje požarne varnosti, kot bi se smatralo ogrožanje požarne varnosti, če bi imel v dnevni sobi roštilj.
Sam kajenje je ziher v hišnem redu prepovedano.

imagodei ::

> "Kako vezo ima kuhanje na ustreznem mestu z kajenjem na stopnišču? Seveda se lahko to smatra za ogrožanje požarne varnosti, kot bi se smatralo ogrožanje požarne varnosti, če bi imel v dnevni sobi roštilj."

A se hecaš?

Potem je pa nujno treba prepovedat tudi električno napeljavo, sploh v stanovanjskih objektih, saj tam okvare na el.napeljavi in okvare električnih naprav povzročijo slabih 10% požarov letno. Cigaretni ogorki netijo požare predvsem v naravi in so tam eden glavnih povzročiteljev le-teh. V urbanem okolju cigaretni ogorki niti niso preveč pogost povzročitelj. Sploh pa ne na stopnišču večstanovanjskih zgradb, kjer je jako malo gorljivega materiala - betonske, marmornate ali granitne stopnice se ne vžgejo zaradi tlenja ogorka.
- Hoc est qui sumus -

energetik ::

Pri nas je na oglasni deski naliman požarni red - kajenje je v skupnih prostorih (stopnišče, podstrešje...) prepovedano.
Seveda se jasno kadilci za to ne menijo in nekateri imajo na oknih na hodniku celo pepelnike. Oziroma vsaj prižgejo že pred vrati stanovanja, ker je odvisnost očitno tako huda, da ne zdržijo niti 20 sekund, ki jih loči do vhoda v stavbo. Toliko o uvidevnosti kadilcev in njihovem držanju hišnega reda. Kaj šele da bi se hoteli kaj dogovarjati. Te gledajo kot zadnjega idiota.
Zato pa - par let še zdržim v stanovanju, potem pa individualna bajta.

Zgodovina sprememb…

para! ::

energetik je izjavil:

Toliko o uvidevnosti kadilcev in njihovem držanju hišnega reda. Kaj šele da bi se hoteli kaj dogovarjati. Te gledajo kot zadnjega idiota.
Zato pa - par let še zdržim v stanovanju, potem pa individualna bajta.


Mora bit pa težko življenje s tolikšno mero frustracij, da ne zdržiš v bloku, ker si par retardov pržiga čike še preden stopijo ven...v bajti te bo pa motil, ker bo sosed zraven kuru na drva :>
Death before dishonor!

energetik ::

Čiki so samo eden od mnogih razlogov, zakaj mi življenje v stanovanju niti pod razno ni všeč.
Pa ne bi zdj o tem. Pokazal sem samo na mišljenje veliko kadilcev (nedržanje hišnega reda, ki je napisan v dobro večine stanovalcev).

bluefish ::

Pri nekaterih kadilcih je prav zanimivo, da kadijo povsod, kjer se jim sprdne, le lastno stanovanje jim je sveto.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žar v bloku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312800 (9967) OK.d

Nov kadilski zakon !!!! (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
191871138 (40293) BigWhale
»

Zakon o kajenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1219749 (7347) CWIZO
»

Prostori za nekadilce v gostinskih lokalih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1167179 (6021) #000000
»

Kakšen odnos imate do cigaret ? / Kdo od vas kadi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
826010 (4867) Dr_M

Več podobnih tem