» »

Imate orožje

Imate orožje

««
13 / 17
»»

Halfdead987 ::

Tudi z lokom moraš trenirati,da bi ga natančno vrgel. Logika,lol.
Tudi pištola z dušilcem je neslišna. Pa samostrel nemore bit polavtomatski.
Naj omenim še,da je pištola 10x manjša in lažje prenosljiva.

mailer ::

Za samostrel niti ne vem pod katero kategorijo orožja spada. Vprašanje kako je opredeljen po novem zakonu. Naj nekdo, ki pozna zakonodajo na tem področju ali ga ima napiše. Vseeno pa raje samostrel kot lok. Vprašanje je le, kako sam zamenjaš tetive na samostrelu. Na koncu koncev se tudi obrabijo, jeklene pa menda niso.

fantasycamp ::

Halfdead987 je izjavil:

Tudi z lokom moraš trenirati,da bi ga natančno vrgel. Logika,lol.
Tudi pištola z dušilcem je neslišna. Pa samostrel nemore bit polavtomatski.
Naj omenim še,da je pištola 10x manjša in lažje prenosljiva.


znano dejstvo da dušilec ni to kar slišiš na filmih in je stvar še vedno zelo glasne ker zvok pride ven tudi ob straneh kjer se plin odvaja ko metek ven pade, LOL neslišna...

Prenosljivost ni pod vprašajem ker nekdo lahko z lokostrelom pride z avtom in strelja ven ali pa tudi hodi po naravi in je še bolj neopazen ker reče da je lovec pa mu ne bo noben nič rekel...

Glede natančnosti, pištola je na 50 m sigurno manj natančna in nevarna kot lokostrel saj ima majhno cev in tudi manjšo kinetično energijo metka.

Tako da imaš fail glede vseh trditev...

Zgodovina sprememb…

Halfdead987 ::

Tudi samostrel ni povsem neslišen,če nisi vedel.

Če te policija lovi,jih boš z lokostrelom šical? Ali pa če moraš hočeš nekoga med množico ubit,boš z samostrelom popolnoma neopazen.

Kje sem napisal da je bolj natančna,pa odvisno katera,ne airsoftk primerjat ;)

Nimam. In samostrel še vedno ni polavtomatski,ga je kar precej težko nategnit in je prevelik in težje prenosljiv.

mailer ::

Ko bo tarča slišala samostrel bo v bistvu že zadeta. Še vedno je hitrost puščice cca 100m/s, govorim za tiste boljše. Kinetična energija je neprimerljiva, če daš na puščice lovske konice pa sploh ni debate. Škoda je le, ker so zelooo drage in ponavadi za enkratno uporabo.

Halfdead987 ::

Metku se bo pa izmaknil ne? Kot v filmih.
Kaj šele samoobramba.Nekdo uperi vate pištolo in ti boš dokler te on gleda 20min nategoval samostrel.

fantasycamp ::

Halfdead987 je izjavil:

Tudi samostrel ni povsem neslišen,če nisi vedel.

Če te policija lovi,jih boš z lokostrelom šical? Ali pa če moraš hočeš nekoga med množico ubit,boš z samostrelom popolnoma neopazen.

Kje sem napisal da je bolj natančna,pa odvisno katera,ne airsoftk primerjat ;)

Nimam. In samostrel še vedno ni polavtomatski,ga je kar precej težko nategnit in je prevelik in težje prenosljiv.


jaz nisem tega kar si rekel nikdar oporekal , je pa zvok lokostrela zelo redek in tudi če slišiš klik ni isto kot strel, moja prvotna opazka je šla na to da je lokostrel zelo nevaren pa je legalen pištola pa prepovedana samo zato ker je strelno orožje.

Če te policija lovi, lol kaj si kriminalec?
Jaz govorim o samoobrambi če nekdo pride na tvojo posest, recimo si na podeželju, če imaš pištolo si kriminalec, plačaš za nedovoljeno posedovanje orožja, če imaš lokostrel in hodiš na tekmovanja pa ustreliš napadalca je vse uredu.

Halfdead987 ::

Ja pištolo ne boš imel za brezveze. Za samoobrambo ali umor. Samostrel ni koristen niti za eno niti za drugo. Za samoobrambo je prepočasen,za umor je koristen nekje v gozdu pa še to če si čisto natančen,ker več kot 1 poskus ne boš imel.

fantasycamp ::

Halfdead987 je izjavil:

Ja pištolo ne boš imel za brezveze. Za samoobrambo ali umor. Samostrel ni koristen niti za eno niti za drugo. Za samoobrambo je prepočasen,za umor je koristen nekje v gozdu pa še to če si čisto natančen,ker več kot 1 poskus ne boš imel.


ti ne govoriš smisla, v specialnih enotah uporabljajo lokostrele za ambush situacije.

Če vidiš da nekdo prihaja ali celo dva in prvega dol daš je verjetnost da drugi sploh vedel ne bo, pišolo bo pa takoj slišal, res s tabo diskutirat o tem je kot z otrokom.

mailer ::

Metku se bo pa izmaknil ne? Kot v filmih.
Ne tam imaš možnosti še manj oz sploh nič.
če imaš lokostrel in hodiš na tekmovanja pa ustreliš napadalca je vse uredu.
Ni v redu, še vedno si kaznovan kot če bi ga ustrelil z nelegalnim orožjem. Mogoče bi ti pri frači malo pogledali skozi prste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

bluefish ::

Na plan s procenti ubitih s strelnim orožjem in samostreli ter podobnim, potem pa lahko diskutiramo dalje.

Halfdead987 ::

Mhm,v specialnih enotah 15. stoletja.

Ah kje,sploh ne bo videl da je njegov prijatelj padel. Dokler boš ti nategoval samostrel bo on 2km stran.

mailer ::

Dejansko nekatere specialne enote na svetu uporabljajo tudi samostrele. Za tiho odstranitev groženj, za ambush variante uporabljajo tudi druge pasti. Je pa res, da mora biti tudi uporabnik tih kot miš.

Halfdead987 ::

bluefish ::

fantasycamp je izjavil:

Jaz govorim o samoobrambi če nekdo pride na tvojo posest, recimo si na podeželju, če imaš pištolo si kriminalec, plačaš za nedovoljeno posedovanje orožja, če imaš lokostrel in hodiš na tekmovanja pa ustreliš napadalca je vse uredu.
Ne, ni vredu, ker se gre za prekoračitev silobrana.

mailer ::

Smo že malo off topic... Če bi že lahko izbiral orožje, ki bi ga imel za na strelišče, ga tako ali tako nebi mogel imeti. Ker je moja izbira "for militars and law enforcment only". Pa še cena je, kolikor sem jo nekje izbrskal 2000$ na kos.

krneki0001 ::

mailer je izjavil:

Dejansko nekatere specialne enote na svetu uporabljajo tudi samostrele. Za tiho odstranitev groženj, za ambush variante uporabljajo tudi druge pasti. Je pa res, da mora biti tudi uporabnik tih kot miš.


tudi pri nas so jih morisovci dobili 40 komadov, pa so skor vse polomili, sedanja posebna enota jih pa celo zna uporabljat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

gruntfürmich ::

mailer je izjavil:

Smo že malo off topic... Če bi že lahko izbiral orožje, ki bi ga imel za na strelišče, ga tako ali tako nebi mogel imeti. Ker je moja izbira "for militars and law enforcment only". Pa še cena je, kolikor sem jo nekje izbrskal 2000$ na kos.

no, da vidimo tvoj izbor in da ga kar ne bi smel imeti...
pa jst osebno takega cenenega kosa sploh ne bi hotel imeli v omari:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mailer ::

:DNe bi blo zanimivo, če bi ga lahko imel vsak je pa tole eden od podatkov:
accuracy at 100m 35 mm
penetration at 200 m CRISAT target (1.6mm titan plate+20 layers of Kevlar).
Jbg, sem pač skromen :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

gruntfürmich ::

eh. vidim da se nič ne spoznaš na orožje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mailer ::

To je pa res ja. Kaj bi ti predlagal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Avenger ::

mailer je izjavil:

Tudi če imaš orožje pri nas niti ni primernih strelišč, da bi ga lahko uporabljal. Z airsoft replikami se nam pa ne da igrat. Bolje, da kupiš kakšnega Barneta pa greš lahko v bližnji gozd in upaš, da ne zadaneš kakšnega borovničarja.



Ni primernih strelišč? Si že bil v Gameljnah? Kaj je to Barne?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

krneki0001 ::

barnet je firma, ki dela samostrele. Nič posebnega, samo navita cena zarad imena.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mailer ::

Ne pri nas ni primernih strelišč(množina). Namesto, da je vse v okolici lj bi jih lahko imeli tudi na ostalih koncih naše kure.

mailer ::

krneki0001 je izjavil:

barnet je firma, ki dela samostrele. Nič posebnega, samo navita cena zarad imena.
Saj imaš izbiro različnih proizvajalcev. Sem dal pač samo primer. So pa vsa "zveneča" imena povsod preplačana, ne glede na branžo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

gruntfürmich ::

mailer je izjavil:

To je pa res ja. Kaj bi ti predlagal?

da nehaš s takimi podatki uletavat kot jih pišeš in se dejansko začneš zanimat za orožje; ker je to zanimivo področje, v veselje in zabavo mnogih (čeprav mnogi pravijo da je samo za ubijanje; ampak ti ponavadi še niso držali puške v rokah), in morda ti bo postalo ušeč.
ampak bodi pozoren na drugo plat (pa ne to od debilnih nasprotnikov); namreč zna zelo koštati;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mailer ::

Mogoče naredim izpit nekoč, v vojski sem pa že bil.

St235 ::

Samostrel in druga orožja na tetivo niso prepovedana zaradi preprostega razloga. Ker je verjetnost njihove zlorabe dosti manjša od strelnega orožja. Enako je bolj zahtevna njihova uporaba, težje jih je prekrit in podobno.

Pod črto je riziko, da nekdo zlorabil takšno orožje zanemraljiva v primerjavi z njegovo uporabo. Iz enakega razloga še vedno lahko vsak kupi kuhinjski nož in sekiro. Enako se obravnava tudi zračno orožje, starinsko orožje, reprodukcije brez enovitega naboja itd.

Predvsem pa sama legalnost orožja nima popolnoma nič z dejnskim silobranom. Razlika v prekoračitev silobrana z nelegalno pištolo ali legalnim samostrelom je praktično nična. Namreč,če nekoga ubiješ je kršitev Zakona o orožju ta manjši problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Martin Krpan ::

mailer je izjavil:

Ne pri nas ni primernih strelišč(množina). Namesto, da je vse v okolici lj bi jih lahko imeli tudi na ostalih koncih naše kure.


Poglej na Google Earth , imaš na levi strani za obkljukati strelišča , boš presenečen koliko jih je v Sloveniji.

deadbeef ::

Nevem zakaj je v sloveniji prepovedan Taser in ga civilisti ne morjo sploh kupit... medtem ko za orožje z dovoljenjem lahko.

mailer ::

Sem že videl število strelišč ampak je meni najbližje 50km. V eni zelo stari Obrambi, ko so še imeli neke letne almanahe orožja sem zasledil šibrovko "vesoljske" oblike, ki je bila takrat kao future weapon namenjena policijskim enotam. Bila je dvocevna in vanjo si lahko dal 14 ali 16 nabojev. Lahko si izbiral polnjenje najprej iz ene cevi in nato iz druge ali pa cik-cak. Se komu sanja kje bi to našel?

St235 ::

deadbeef je izjavil:

Nevem zakaj je v sloveniji prepovedan Taser in ga civilisti ne morjo sploh kupit... medtem ko za orožje z dovoljenjem lahko.


zato ker ne obstaja prostočasna dejavnost (lov, strelstvo itd.), ki bi upravičevala uporabo taserja.

xxxul ::

mailer je izjavil:

Sem že videl število strelišč ampak je meni najbližje 50km. V eni zelo stari Obrambi, ko so še imeli neke letne almanahe orožja sem zasledil šibrovko "vesoljske" oblike, ki je bila takrat kao future weapon namenjena policijskim enotam. Bila je dvocevna in vanjo si lahko dal 14 ali 16 nabojev. Lahko si izbiral polnjenje najprej iz ene cevi in nato iz druge ali pa cik-cak. Se komu sanja kje bi to našel?

Tist k si ti vidu mislim da naus najdu, je pa tole zelo podobno, in ja, lohk kups za v slo; ampak saiga is the way to go
http://www.lk-shop.com/index.php?page=s...

mailer ::

Po obliki se mi ne zdi, da ni prava pa tud SRM 1216 ni.

deadbeef ::

St235 je izjavil:

deadbeef je izjavil:

Nevem zakaj je v sloveniji prepovedan Taser in ga civilisti ne morjo sploh kupit... medtem ko za orožje z dovoljenjem lahko.


zato ker ne obstaja prostočasna dejavnost (lov, strelstvo itd.), ki bi upravičevala uporabo taserja.


okej sam Taser je "non-lethal" weapon :)

xxxul ::

mailer je izjavil:

Po obliki se mi ne zdi, da ni prava pa tud SRM 1216 ni.

sej nism napisu da je to ta ki si ti mislu, je pa zelo podoben ustroj in delovanje; pa še čudež je da jo boš v evropi lahko kupil (slej ko prej, takoj k bodo v USA pokril trg).

drgac pa saiga (pač kažem zadeve ki jih realno pr nas lahko dobiš, sanje so drugo):

St235 ::

deadbeef je izjavil:

St235 je izjavil:

deadbeef je izjavil:

Nevem zakaj je v sloveniji prepovedan Taser in ga civilisti ne morjo sploh kupit... medtem ko za orožje z dovoljenjem lahko.


zato ker ne obstaja prostočasna dejavnost (lov, strelstvo itd.), ki bi upravičevala uporabo taserja.


okej sam Taser je "non-lethal" weapon :)

in?

mailer ::

Saj ne mislim kupit :)), saiga je za trske delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

xxxul ::

saiga + .12 00 magnum buckshot = ultimatven home def... IPSC "open class" gun, sam reload je jajc... al pa za kurjavo rihtat ;)

deadbeef ::

jaz bi si kupil Bushmaster ACR :)

denabiker ::

mam pištolo in dva saržerja, moja je čisto navdušena:D

no drugače sem imel kot pubec par pištol, kolegi so tudi imeli kar nekaj zanimivega od AK47, škorpijona, ročne bombe...kolikor smo imeli municije smo tudi streljal v hosti, zdaj pa nimam nič, aja imam samo dve zarjaveti zračni puški. Niti nimam več veselja do tega

mailer ::

Pazi, da si ne priskrbi municije ;)Škorpion je pa bol za gledat kot za strelat.

krneki0001 ::

škorpijon je čist odlična zadeva, če veš zakaj ga boš uporabljal in zakaj se v osnovi sploh uporablja tako orožje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Okapi ::

Za se delati frajerja je odlično orožje, za kaj drugega pa niti ne. Tisti, s katerim sem streljal, - v Prilepu, imeli so jih poveljniki tankov - je bil "dosta sklon zastojima", blago rečeno.>:D Je pa res, da je bil že precej zmahan.

O.

krneki0001 ::

škorpijon ima spodaj vijak s katerim nastaviš hitrost streljanja. Teoretično je možno z njim izstrelit 1800 metkov na minuto. S tem vijakom se je dalo toliko upočasnit streljanje, da ni imel več zatikanja. V kolikor je bil pa star in razštelan, brez da bi ga kak puškar orenk pregledal in nastavil, pa verjamem, da je vsak tretji ali pa četrti strel končal z zastojem. Za orožje je namreč potrebno zelo skrbeti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mailer ::

Mene je še najbolj motila natančnost. Tako raztresenih zadetkov nisem imel nikjer, je pa res da ima zelo kratko cev.

St235 ::

avtomatsko orožje praktično brez cevi. Kaj manjšega kot garažnih vrat ni za ciljat. Je pa res da garažna vrata konkretno najebejo.

Berserker ::

Kaj pa moderni P90 ?
Sicer me zanima če obstaja kakšno streljišče pri nas, kjer bi lahko probal streljat z modernim orožjem, recimo kakšni FN2000S, AK 74, papovka . Nikoli nisem v vojski, v roki sem držal in streljal zgolj M48. Doma sem pred leti še našel star lesen lok, kupil sem še par puščic (mislim da v aresu za okoli 5 EUR), pač kot najstnik je bilo fajn streljat.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Škorpijon ne more bit natančen, je prekratka cev. To je orožje za ozke ulice.

P90 je plastik fantastik, tako kot FN2000. Oboje je en velik jajc. Od vsega mi je še najbolj všeč G36, pa že to ima kr dost plastike.

Strelišča so, samo so za zaprte skupine. Da pa se streljat z ogromno različnih orožij.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mailer ::

Po moje lahko v tako skupino prideš in preizkusiš samo, če imaš narejen izpit za rokovanje z orožjem ali pa če si v vojski ali policiji. Vsaj v vojski je bilo zelo malo streljanja, v policiji je tega dosti več. Municija pa tudi ni poceni.
««
13 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posest orožja (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Problemi človeštva
2678479774 (1538) fikus_
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544313 (32063) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41990883 (82707) Grey

Več podobnih tem