» »

Imate orožje

Imate orožje

««
17 / 17
»
»»

gruntfürmich ::

brett je izjavil:

Soglasje soseda(ov), če boš pokal za hišo ali v bližini naselja: JRM zaradi vznemirjanja btw. V gozdu kjer je rajon lovske družine, če tvoje strelišče tam jih obvestiš. Nisem pa čisto prepričan ali je potrebno še kakšno soglasje glede na letni čas (parjenje, odstrel, itd.) zaradi živali. Na Naturi 2000 ne smeš nič početi. Zato je potrebno preveriti, če ni lokacija strelišča na njej.

glej, takšne birokrate kot si ti smo že med strelci neštetokrat obdelali. ki bi kar neka izmišljena soglasja imeli.
zakon je jasen in izredno skop.
vse druga je umotvor birokratskih slovenčkov. in ti si točno takšen. sploh ne moreš nehat mislit, kakšno neumno soglasje bi si še izmislil... glede na letni čas...
si malo bolan?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Če koga ponesreč počiš na lastnem strelisču je pa itak vseeno če so policisti vedeli da pokaš in če imaš eno mizo kjer piše varna cona.

deadbeef ::

bbbbbb2015 je izjavil:

BorutO je izjavil:

Drugo pa je v Italiji, kjer imajo nekje od leta 2019, če se ne motim, nov zakon, kjer v okviru osebnega oz. družinskega doma ali podjetja dovoljuje zakonito uporabo strelnega orožja v samoobrambi, če gre že samo za vlom ali krajo. Torej, v miru lahko daš v večni spanec lopova.
https://www.dnevnik.si/1042880945/svet/...

V sloveniji nimamo takega zakona. Čemu ti torej doma orožje, ko pa ga ne smeš uporabiti v samoobrambi, ali pa pri ropu?


Vse je stvar konteksta.

V Italiji so doslej imeli zelo zelo stroge zakone, še najbolj so dopustili šibrenice. Tam še sedaj ni dovoljeno orožje z "vojaškim" kalibrom, recimo 9x19. Oni imajo "podoben" kaliber 9x21.
Italija je imela kar težave po 2. sv. vojni, ki jo je Italija načeloma izgubila (ok prestopili so).

V Sloveniji, oz. prej v Jugoslaviji nikoli niso preveč komplicirali okrog orožja.

Lahko imaš orožje zaradi osebne varnosti, če to upravičiš. Športno orožje pa ni namenjeno nobeni obrambi, niti samoobrambi. Morda, če bi izbruhnila taka totalna vojna, kot v Ukrajini. Samo, je pa športno orožje ponavadi zelo fino narejeno, merki mikrometrski pa to. Vojaško orožje je tipično bolj robustno (in manj natančno). In največkrat avtomatsko.


9x19 je sedaj v Italiji dovoljen.

brett ::

gruntfürmich je izjavil:

brett je izjavil:

Soglasje soseda(ov), če boš pokal za hišo ali v bližini naselja: JRM zaradi vznemirjanja btw. V gozdu kjer je rajon lovske družine, če tvoje strelišče tam jih obvestiš. Nisem pa čisto prepričan ali je potrebno še kakšno soglasje glede na letni čas (parjenje, odstrel, itd.) zaradi živali. Na Naturi 2000 ne smeš nič početi. Zato je potrebno preveriti, če ni lokacija strelišča na njej.

glej, takšne birokrate kot si ti smo že med strelci neštetokrat obdelali. ki bi kar neka izmišljena soglasja imeli.
zakon je jasen in izredno skop.
vse druga je umotvor birokratskih slovenčkov. in ti si točno takšen. sploh ne moreš nehat mislit, kakšno neumno soglasje bi si še izmislil... glede na letni čas...
si malo bolan?


Ti že veš, hahaha :) Eni res ne morete brez žaljenja in dajanja pridevnikov, stanj posameznikom. Tu se kaže nivo čustvene inteligence. Kakorkoli...

Zato pa smo mali Teksas, vsak bi malo po svoje, kakor se mu dvigne in si tolmači. Malo po kavbojsko. Lepo sem napisal, da kjer nisem čisto prepričan, da se je smiselno pozanimati: gozd, lovci,... Sem pa definitivno prepričanja, da je bolje kak "papir" več kot premalo ali se vsaj konkretno pozanimati. Ti in tebi podobni v mišljenju) pa delaj po svoje. Nihče ti ne brani. Jaz sem le želel v najboljši veri pomagati spraševalcu s čim bolj konkretnimi fakti. Če za kaj nisem 100%, sem dodal, da nisem ziher in se je smiselno poglobiti. Zmotil sem pa sem res pri bolj natančni definiciji za Naturo 2000.

bbbbbb2015 ::

deadbeef je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

BorutO je izjavil:

Drugo pa je v Italiji, kjer imajo nekje od leta 2019, če se ne motim, nov zakon, kjer v okviru osebnega oz. družinskega doma ali podjetja dovoljuje zakonito uporabo strelnega orožja v samoobrambi, če gre že samo za vlom ali krajo. Torej, v miru lahko daš v večni spanec lopova.
https://www.dnevnik.si/1042880945/svet/...

V sloveniji nimamo takega zakona. Čemu ti torej doma orožje, ko pa ga ne smeš uporabiti v samoobrambi, ali pa pri ropu?


Vse je stvar konteksta.

V Italiji so doslej imeli zelo zelo stroge zakone, še najbolj so dopustili šibrenice. Tam še sedaj ni dovoljeno orožje z "vojaškim" kalibrom, recimo 9x19. Oni imajo "podoben" kaliber 9x21.
Italija je imela kar težave po 2. sv. vojni, ki jo je Italija načeloma izgubila (ok prestopili so).

V Sloveniji, oz. prej v Jugoslaviji nikoli niso preveč komplicirali okrog orožja.

Lahko imaš orožje zaradi osebne varnosti, če to upravičiš. Športno orožje pa ni namenjeno nobeni obrambi, niti samoobrambi. Morda, če bi izbruhnila taka totalna vojna, kot v Ukrajini. Samo, je pa športno orožje ponavadi zelo fino narejeno, merki mikrometrski pa to. Vojaško orožje je tipično bolj robustno (in manj natančno). In največkrat avtomatsko.


9x19 je sedaj v Italiji dovoljen.


Res je, se pardoniram. Konec leta 2021 so to sprejeli:
https://www.reddit.com/r/gunpolitics/co...

To je sigurno Italijanom olajšalo ogromno stvari. Je pa od 2. sv. vojne minilo kar nekaj časa. Jugoslavija in kasneje Slovenija se s čim takim sploh ni obremenjevala.

bbbbbb2015 ::

brett je izjavil:

Sem pa definitivno prepričanja, da je bolje kak "papir" več kot premalo ali se vsaj konkretno pozanimati. Ti in tebi podobni v mišljenju) pa delaj po svoje. Nihče ti ne brani. Jaz sem le želel v najboljši veri pomagati spraševalcu s čim bolj konkretnimi fakti. Če za kaj nisem 100%, sem dodal, da nisem ziher in se je smiselno poglobiti. Zmotil sem pa sem res pri bolj natančni definiciji za Naturo 2000.


Glej, brez zamere....

Slovenija je država papirjev. Na ogromno papirjev se čaka pol leta in več. Zato bolje papir več kot manj... Ni prava strategija. Preprosto ni.

Machete ::

Kako je z zdr. pregledi, ki veljajo 1. leto?
Je potreben vsakič pred nakupom pregled + psiholog (če kupuješ več kot leto narazen)? To mi ni čisto jasno. Ali ta del odpade, če že imaš 1x dovoljenje za posest?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

Odpade.

gruntfürmich ::

brett je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

brett je izjavil:

Soglasje soseda(ov), če boš pokal za hišo ali v bližini naselja: JRM zaradi vznemirjanja btw. V gozdu kjer je rajon lovske družine, če tvoje strelišče tam jih obvestiš. Nisem pa čisto prepričan ali je potrebno še kakšno soglasje glede na letni čas (parjenje, odstrel, itd.) zaradi živali. Na Naturi 2000 ne smeš nič početi. Zato je potrebno preveriti, če ni lokacija strelišča na njej.

glej, takšne birokrate kot si ti smo že med strelci neštetokrat obdelali. ki bi kar neka izmišljena soglasja imeli.
zakon je jasen in izredno skop.
vse druga je umotvor birokratskih slovenčkov. in ti si točno takšen. sploh ne moreš nehat mislit, kakšno neumno soglasje bi si še izmislil... glede na letni čas...
si malo bolan?


Ti že veš, hahaha :) Eni res ne morete brez žaljenja in dajanja pridevnikov, stanj posameznikom. Tu se kaže nivo čustvene inteligence. Kakorkoli...

Zato pa smo mali Teksas, vsak bi malo po svoje, kakor se mu dvigne in si tolmači. Malo po kavbojsko. Lepo sem napisal, da kjer nisem čisto prepričan, da se je smiselno pozanimati: gozd, lovci,... Sem pa definitivno prepričanja, da je bolje kak "papir" več kot premalo ali se vsaj konkretno pozanimati. Ti in tebi podobni v mišljenju) pa delaj po svoje. Nihče ti ne brani. Jaz sem le želel v najboljši veri pomagati spraševalcu s čim bolj konkretnimi fakti. Če za kaj nisem 100%, sem dodal, da nisem ziher in se je smiselno poglobiti. Zmotil sem pa sem res pri bolj natančni definiciji za Naturo 2000.

v tvoji dobri birokratski veri bi ti zakompliciral stvari do onemoglosti, in če bi ljudje poslušali takšne kot si ti nobeden nikoli ne bi streljal ne na vojaškem strelišču ne na lastnem, ker bi si čisto vsak katere naštevaš po svoje zmišljeval stvari in jih onemogočal, medtem ko je zakon glede lastnega strelišča kristalno jasen.

zamisli se nad sabo kakšna prepričanja imaš, ker je to globok problem večine slovencev in zaradi tega smo kjer smo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Okapi je izjavil:

Odpade.


Zakon, torej 1. in nikoli več? :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

nikoli več.
ne vem pa kako je s podaljšanjem orožne listine, recimo pri meni OL potečeta čez 6 let.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

bbbbbb2015 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


''zgraditi'' 'lastnega' strelišče ne moreš, ker nobeden ne bo dal papirjev za gradnjo ker tam ni po navadi praktično nič zazidljivega. kdor želi karkoli postavljati na domačem 'strelišču' si je že v štartu dal strel v koleno. po navadi je strelska društva ravno gradbeni inšpektor jahal, ker imamo slovenčki fetiš na gradnjo. če objektov ne bi bilo, bi veliko strelišč še obratovalo.
kje si videl obvezno obveščanje policije?


Toliko okrog gradbenega dovoljenja in gradbenih inšpektorjev. Keyword je 'trajna spojenost z zemljo'.

Karkoli narediš, ograja, nasip, dokler to nima temeljev, ni trajne spojenosti in gradbeni inšpektor nima kaj praskat.

Pa to ne velja samo za strelišče, velja za vse.


znova malo na pamet.

ko se končajo pristojnosti gradbenih inšpektorjev, ti lahko zagnojijo takoj drugi:

Zakon o Gozdovih
24. člen
(1) Ograditev posameznih delov gozda se lahko dovoli, če je to:
- predvideno v gozdnogojitvenem načrtu zaradi zaščite mladja ali varstva gozdov pred divjadjo za čas. ki je potreben do uskladitve populacije divjadi z okoljem;
- potrebno zaradi zaščite vodnih zajetij, varstva naravnih vrednot in območij, zavarovanih na podlagi predpisov o ohranjanju narave, kulturnih spomenikov ali znanstveno-raziskovalnih proučevanj.
(2) Za postavitev ograje iz prejšnjega odstavka izda dovoljenje Zavod na predlog organa, organizacije ali posameznika v 14 dneh. Z dovoljenjem se lahko določijo tudi ukrepi za omejitev gibanja znotraj ograjenega gozda.
(3) Ogradi se lahko tudi gozd s posebnim namenom, če je to določeno z aktom o razglasitvi gozda za gozd s posebnim namenom.


če ti ne bo gozdni pa ti lahko kmetijski itd.

skratka čim manj posegov v okolje, pa stvar špila. samo ne se praveč iti gradbinca, kar je glavni fetiš slovenčkov, in zaradi katerega ne morejo več streljat na svoji parceli.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

In potem se pojavi še okoljski inšpektor in te oglobi in zapre strelišče zaradi onesnaževanja okolja s svincem.>:D

fikus_ ::

Nekateri bi postavljali stebre in ograjo, ampak za privat strelišče je dovolj, da nedvoumno pokažeš, kje je omejeno območje gibanja in zakaj, da ti nekdo ne uleti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Machete ::

Se strinjam, čim manj vlačit stvari pa je. Lesena klop + mizica max, nobenih ut. Dušilce gor in je to to. Tako bom naredil. 'Inšpektor' ne najde tega niti na zemljevidu, kaj šele, da bi koga globil lepo prosim.

Ima kdo kakega kovinarja, ki dela namenske tarče? Plinking variante?
Saj jih lahko zrišem in dam delat, samo malo me čas baše.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

gruntfürmich ::

iz hardox-a sem jaz preko bolhe iskal ponudnika. ta ima tudi že narejene tarče.

če pa imaš MK za na 100m, pa bo po mojem navadno železo 4mm debelo dovolj. jaz nisem opazil nobenih poškodb po 50 strelih.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bbbbbb2015 ::

gruntfürmich je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


''zgraditi'' 'lastnega' strelišče ne moreš, ker nobeden ne bo dal papirjev za gradnjo ker tam ni po navadi praktično nič zazidljivega. kdor želi karkoli postavljati na domačem 'strelišču' si je že v štartu dal strel v koleno. po navadi je strelska društva ravno gradbeni inšpektor jahal, ker imamo slovenčki fetiš na gradnjo. če objektov ne bi bilo, bi veliko strelišč še obratovalo.
kje si videl obvezno obveščanje policije?


Toliko okrog gradbenega dovoljenja in gradbenih inšpektorjev. Keyword je 'trajna spojenost z zemljo'.

Karkoli narediš, ograja, nasip, dokler to nima temeljev, ni trajne spojenosti in gradbeni inšpektor nima kaj praskat.

Pa to ne velja samo za strelišče, velja za vse.


znova malo na pamet.

ko se končajo pristojnosti gradbenih inšpektorjev, ti lahko zagnojijo takoj drugi:


Mah, ne rabiš glih mene najedati. Kot rečeno, jaz sem član kluba, malo plačam in se ne zajebavam s streliščem. Tam, kjer sem sedaj jaz, so 'začeli' z:

a) manjši grudobran (=1,5m)
b) betoniran rov (še iz časov JNA)
c) en napušč, na enih zelo solidnih betonskih temeljih

To je bil ostanek, kar je JNA uporabljala. V vseh teh letih, najedanja inšpektorskega raznoraznega, je prišlo do:

a) grudobran višine 3,5m, z zabitimi piloti in tkanino vmes, da ni posedanja
b) rov je enak, edino smeti je v njem več
c) ograja okrog strelišča, ornk, debele deske, 3,5m višine
d) napušč je lesena hiša, dvojni zapahi (kovinski), dve ključavnici, čez vrata še en kovinski zapah
e) preklade lesene nad prvo polovico strelišča, tako da krogla konča v debeli deski in ne leti v luft
f) zastave rdeče na vseh štirih koncih, ter še posebej napis "STRELIŠČE - PREHOD PREPOVEDAN"

Strelišče so spremenili v trdnjavo. In ti bi vlekel malo trakca plastičnega čez?

Če in ko (slučajno) napadejo Rusi, bom vsaj jaz tam naredil "last stand". Ni šanse, da nas premagajo.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

Mater vraga, ja te trgovinske so bolj kot hamburger v meku. Na sliki orjaški v roki mini briketek, kvaliteta pa tudi..
One z bolhe so super, samo mi je pa malo prehudo dat jurja do dva za to, pa ker se mi jih ne bo dalo vlačit naokoli, da jih še ukradejo. Bo kar švas aparat domač zapel verjetno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

jst sem mu dal delat pred parimi leti eno platko cca 12cm×12cm iz cca 1cm debelega hardoxa (ampak čisto drugačna oblika po mojih merah) pa mi je računal ~30€.
če boš streljal z VK puško potem boš rabil hardox (pa še to če boš imel ultra hitre in težke kalibre bo šlo skozi na 100m). če pa pištolo in MK potem pa bo po mojem navaden 5mm pleh dovolj za nekaj časa.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
17 / 17
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posest orožja (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Problemi človeštva
2678484627 (6391) fikus_
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544661 (32411) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41992000 (83824) Grey

Več podobnih tem