» »

Nasilje je vgrajeno

Nasilje je vgrajeno

jype ::

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/maga...

Nekateri tule trdijo, da je "gen za nasilje" mogoče izključiti. Da nismo vsi nasilni, da nekateri pa so.

Vse kaže, da se motijo. Vse kaže, da smo vsi zelo dobro opremljeni za nasilje in da nam nobena grozodejstva ne morejo delati težav, dokler nismo vzgojeni za nenasilje.

"Levičarsko multikulturalistično sranje" je očitna realnost. Rehabilitacija morilcev je očitno precej dostopnejša kot se nekaterim zdi, po drugi strani so pa morilci tudi njihove mame, čeprav tega nočejo verjeti.

Fascinating stuff, neuroscience.

Saladin ::

Mar ni to že bilo prej znano?
Da smo vsi sposobni nasilja kot del naše strukture namenjene preživetju?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

A. Smith ::

Rad bi te malo dopolnil/popravil.

1. Vsakega "dobrega" človeka je potencialno možno spraviti na kriva pota. Beri: Luciferjev efekt

2. Nekaterih ljudi z vedenjskimi motnjami (primer: Trobec) ne boš spravil na normalna pota z nobenim ukrepom.

3. Civilizacija, ki temelji na VZGOJI je edino, kar nam preprečuje, da bi se pobijali kot opice.

Čeprav tvoj link ne pove dosti novega, je kar zanimivo branje.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

A. Smith> 2. Nekaterih ljudi z vedenjskimi motnjami (primer: Trobec) ne boš spravil na normalna pota z nobenim ukrepom.

To ne drži. Lobotomija je univerzalno zdravilo zoper nasilje.

A. Smith> 3. Civilizacija, ki temelji na VZGOJI je edino, kar nam preprečuje, da bi se pobijali kot opice.

Tako je. Ko se ljudje rodimo, smo kot FPGA.

A. Smith ::

To ne drži. Lobotomija je univerzalno zdravilo zoper nasilje.


Za levičarja se ne spodobi, da predlaga končne rešitve ;)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

Sej ni končna rešitev - to je nov začetek!

Pa danes lobotomija ni več isto kot v času kukavičjih gnezd. Kot "last resort" se meni zdi kirurgija popolnoma sprejemljiva možnost.

A. Smith ::

Jaz bi sicer raje počakal dobo, ko bodo nastopile nanosonde. Takrat bo firmware upgrade edini potreben "kirurški ukrep".
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Kr_Edn ::

"jype :
.....
To ne drži. Lobotomija je univerzalno zdravilo zoper nasilje."

Pa zoper pamet tudi.

jype ::

Zoper vse, kar je lahko narobe (ali celo prav) s človekovo psiho, hkrati, da.

V zadnjem času se sicer raje predpiše droge, ki podobno nalogo opravljajo za omejeno časovno obdobje.

Kr_Edn ::

"jype :

Zoper vse, kar je lahko narobe (ali celo prav) s človekovo psiho, hkrati, da."

Ne bo čisto držalo. To je bilo čisto navadno "medicinsko" nasilje, kakor elektrošoki in zapiranje pacientov v banje z ledenomrzlo vodo. Pozitivni učinki nikakršni.

"A. Smith :

Jaz bi sicer raje počakal dobo, ko bodo nastopile nanosonde. Takrat bo firmware upgrade edini potreben "kirurški ukrep". "

Jaz bi ti želel, da boš to doživel, jaz pa upam, da bom takrat že udobno mrtev.

tilinho20 ::

po drugi strani so pa morilci tudi njihove mame, čeprav tega nočejo verjeti.

Tole je čisto res. Vzgoja te takega naredi. V bistvu vsi štartamo iz nule, samo pač eni so manj agresivni eni malo bolj (genetsko), čeprav seveda razlike niso velike (v štartu).

Double_J ::

Dve šivanki...

Okapi ::

Lobotomija je univerzalno zdravilo zoper nasilje.

Ti nisi normalen. Lobotomija je "one of the most barbaric mistakes ever perpetrated by mainstream medicine".

O.

tsh2 ::

tako je: če človek čuti, da ga družba (naprimer država) podpira v njegovem nasilju, potem sploh ne bo čutil krivde, ampak še ponos. zato naprimer partizani, ki so pobijali po vojni, zdaj čutijo ponos, da so bili del tistega pobijanja.

seveda je nasilje v genih, ampak geni vedno sodelujejo z okoljem pri ustvarjanju osebnosti. slab gen+slabo okolje sproducira nasilne osebe, slab gen+dobro okolje (ali obratno) sproducira nekaj povprečnega. dober gen+dobro okolje sproducira zelo miroljubne osebe.

ko človek začuti sovraštvo, bes, postane nasilje užitek. spomnim se enega videa enega psihota, ki se je pripravljal, da bo nekoga ubil. in je rekel, da ve, da je to narobe, ampak da se bo vseeno predal užitku.

ljudje so nasilni zato, ker tako čutijo moč nad nekom. največji motiv vseh serijskih morilcev je ta, da z ubijanjem čutijo moč in kontrolo nad žrtvijo. zato bo težko nek človek užival v ubijanju, če mu kontroliranje ljudi ne pomeni veliko. zato gredo politiki in vojne tako skupaj. politki imajo itak radi moč (drugače se ne bi potegovali za oblast). z začenjanjem vojn in ubijanjem pa začutijo še večjo moč.

glede lobotomije: kirurgom bi zaupal zdravljenje vsega mojega telesa razen možganov, še posebej ne, da bi mi tako zdravili duševne motnje. ker dobro vem, kako znanost malo razume možgane. kirugi sploh nimajo dosti pojma kaj delajo, ko režejo možgane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

Brane2 ::

http://video.google.com/videoplay?docid...

Oglejte si.


1. Stara stvar.

2. Kaj je tako posebnega na tem tipu ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Okapi> Ti nisi normalen. Lobotomija je "one of the most barbaric mistakes ever perpetrated by mainstream medicine".

Hm. Morda sarkazem ni dovolj očiten. Skoraj edina razlika med smrtno kaznijo in lobotomijo je v "klinični smrti", ki v enem primeru nastopi, v drugem pa ne.

Kr_Edn ::

"tsh2 :: danes, 05:13:39
....... zato naprimer partizani, ki so pobijali po vojni, zdaj čutijo ponos, da so bili del tistega pobijanja."

Daj se malo izobrazi, ljubo bitje. Povojne poboje je organizirala in izvedla KPS s pomočjo oenot KNOJ, ki jih je tudi sama organizirala. Večina partizanov s kakršnikoli poboji ni imelo povezave.

tsh2 ::

Povojne poboje je organizirala in izvedla KPS s pomočjo oenot KNOJ


saj ni razlike. tito je bil partizan, ni bil? kaj zdej mutiš. :D

sem vedel da bo en rdečkar spet ves razburjen, ker sem omenil partizane in poboje. :) pri pobojih je moralo sodelovati veliko ljudi. in ti ljudje so nujno morali biti partizani. a so med vojno sedeli doma za pečjo, potem so jih pa posebej za poboje poklicali? :D logika še dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

T-h-o-r ::

 stupidos

stupidos

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Kr_Edn ::

To ""jype :
Okapi> Ti nisi normalen. Lobotomija je "one of the most barbaric mistakes ever perpetrated by mainstream medicine".

Hm. Morda sarkazem ni dovolj očiten. Skoraj edina razlika med smrtno kaznijo in lobotomijo je v "klinični smrti", ki v enem primeru nastopi, v drugem pa ne."

Se pardoniram. Tvoji prispevki so včasih tako neposredno (skoraj "komisarsko") določeni, da spregledam virtualni knof za sarkazem. ( Zanimiva beseda, ane!!! Le kaj pomeni???)

Tule me pa hoče en mesariti.

"tsh2 :
Povojne poboje je organizirala in izvedla KPS s pomočjo oenot KNOJ

saj ni razlike. tito je bil partizan, ni bil? kaj zdej mutiš."

Ustavi se malo. Da si ne boš kaj naredil, ko si tako zagnan. Nisem rdeč. Moja polt je kar nekako rožnata, kakor pri večini Evropejcev.
Kontroliraj prste in prostor med ušesi. ( To sem že nekje napisal.) Ali pa se nauči.
In Tito je bil "slušatelj Akademije Džerdžinskega."
In razlika je.

"T-h-o-r "

Saj ni. Brez panike. Samo nekaj ovinkov bo naredila.

alexa-lol ::

kar se tiče agresije je tko..
so tri teorije...
ena je biološka in sicer pravi, da je agresija ljudem prirojena in da če je ne bojo mogli sprostiti na družbeno sprejemljive načine (boks oz. kaj podobnega) bojo delal pizderije naukol. Tukaj se splača omeniti nagon smrti tanatos pri Freudovi psihoanalizi. S poskusi v mestih v ZDA so ugotovili da to niti slučajno ni res. Kljub temu, da so prebivalci imeli dostop do klubov kjer bi lahko agresijo sprostili na družbeno sprejemljiv način se število kriminalnih dejanj in nasilja ni bistveno zmanjšalo. Dostopnost sicer je nek dejavnik a sam ne more delati čudežev.
druga teorija je vedenjska in sicer pravi, da smo ljudje agresivni zaradi učenja, predvsem modelnega, in pogojevanja. Torej če bomo nekaj naredili kar nam bo prineslo korist in ne bomo kaznovani bomo to seveda naprej delali.
tretja teorija je pa socialna in sicer govori, da smo nasilni zaradi ljudi, ki nas obkrožajo, zaradi zgledov v družini.

Torej resnica je nekje umes med vsemi teorijami.

THX 1138 ::

Daj se malo izobrazi, ljubo bitje. Povojne poboje je organizirala in izvedla KPS s pomočjo oenot KNOJ, ki jih je tudi sama organizirala. Večina partizanov s kakršnikoli poboji ni imelo povezave.


Hm,večina partizanov res ne, samo je bilo veliko takih, ki je to tudi počela. Recimo dr. Marjan Linasi je raziskoval povojne poboje na Koroškem(http://209.85.129.132/search?q=cache:3f... in njegova knjiga(se ne spomnim točnega naslova) je razburila mnogo ljudi. En takšen primer je, ko je sorodnik(partizan) prišel po dva bratranca(brata) in jih odpeljal na "zaslišanje". Tam so jih partizani grozovito mučili(jim rezali ušesa..itd) in ju na koncu ustrelili. Ko so končali z tem dejanjem,so odšli, vmes igrali na harmoniko in prepevali partizanske pesmi.

Skozi Koroško je po vojni bežalo proti Avstriji veliko ustašev, njihovih družin..te so pričakali v soteskah, kot je Huda Luknja(med Velenjem in Mislinjo) in jih večino vse pobili. Babica mi je veliko povedala o tem, kako so morali potem pomagati pokopavati te žrtve. Nekateri niso mogli od gnusa jesti po cel teden..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prevalje - odkrito novo grobišče povojnih pobojev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11420815 (18788) Ziga Dolhar
»

Mitja Ribičič, Ozna, povojni poboji (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
454101431 (94176) jype

Brez priznanja ne bo sprave (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
586472 (5417) imagodei

Sodelovanje z okupatorjem je državljanska dolžnost (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
63531198 (24716) Primoz

Več podobnih tem