» »

Staro VS Novo

Staro VS Novo

Galaxy ::

OMG. Danes sem šel računat kolko je dejansko vreden moj računalnik v podpisu brez ext. diska; okoli 550€. Pa to lahko crkneš, da ti tehnična vrednost po samo par mesecih takole pade.

Torej izziv. Ali je možno dobiti za 700€ boljši računalnik od tega mojega trenutnega? Vsak nasvet dobrodošel. In seveda, prodajam računalnik ;)

TOP ::

Pa dobro kaj bluziš,kaj boš vse prodajal ko maš dobro razen proca.Kupi bolši proc in je vse drugo je OK.

Tim Burton ::

Hja dandanes se ljudje ne zavedajo več vrednosti ampak samo še cene. Moj bratranc je delal celo poletje da si je kupil mrežno kartico, danes se pa dobesedno povaljujejo po trgovinah. :8)

dzinks63 ::

Še proc ni neka žalost, saj je navit na 4GHz. Z 4 jedri še malo počakaj, da bo res nuja, potem pa kupi kakšen Q9550, ko mu bo cena konkretno padla.

Galaxy ::

Ma nevem no, vse skup meni zgleda kot piece of crap. Mogoče sem res čudn, amak vrjemi mi, če ti vsaka igra crasha postaneš obupan in se odločiš za prodajo..

Adrijan0 ::

Galaxy, ti si smešen. Ni čudno da ti crasha če maš proc na 4ghz in se ti pregreva. Lahko se ti tud kaj drugega. Samo, če tko misliš potem boš use prodajal.

Galaxy ::

Pa saj nisem nor. Igre mi crashajo že pri 3000MHz, pred kratkim sem dobil iz garancije nove rame in grafo. Torej sploh več nevem, kaj naj reklamiram??

Valvoline ::

Na novo naložiš xp ??
Predlagam tinyxp z osnovnimi opcijami.
Pa sprobaj eno nviidiino grafo nekje sposodit če bo kej buljš.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Pa se loti preverjanja mal sistematično.
Najprej si sposodiš enga napajalnika in pogledaš če je pr njem težava,pol pa sposodiš rame,grafo,hdd itn. Če boš sprobal vse začasno zamenjat in bo težava še naprej ostala lahka da je kaj z plato narobe. če si se preveč špilal z navijanjem itn lahka da si kšn kodenzator speku .)

Adrijan0 ::

Galaxy, probi z everestom mal obremenit cpu ipd. Ugotovi kje je težava. Vem, da so take stvari nadležne, ampak še zmeri zaradi tega ni potrebno kupovati celega sistema novega in metati stran denar.

Galaxy ::

Jebemti. Navil sem procesor do 4800mhz šit. Kaj pa recimo da res nimam na razpolago nobenih komponent, what now? Rame si nameravam nove kupit Cosair XMS2 DHX 800mhz cl4.. Procesor bo najvrjetneje zamenjan z e8500, pa wd6400aaks naj bi prišel ;). Drgač pa so kakšni programi s kerimi bi testiro, razen memtest, orthos?

Edit: u3 se bom lotil sistematičnega preverjanja. Najbolj kriv se mi zd ram, ker je to neki poceni žnj. Sploh ni stabilen pri 500mhz..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

Adrijan0 ::

Galaxy, poglej u everestu.

tools -> system stability test

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Galaxy ::

Will do that, tnx :)

huek111 ::

Galaxy, ko bi moj foter pri mojih petnajstih bral ta post, bi mi vzel komp pa bi si ga moral sam kupit!Na vse zadnje, pa si za svoj denar kupi boljšega, če moreš!

jimyboy ::

Moje izkušnje: Asus plata in OCZ ram sta smrtna sovražnika. Imel dve različni plati, prav tako rame in sami problemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

Galaxy ::

huek111, računalnik je kupljen z mojim prihranjenim in delno zasluženim denarjem.

jimyboy, meni se je enako zdelo. Bom kar začel z Everest, potem memtest, ipd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

Valvoline ::

V 60% primerov okvar je kriv napajalnik,v 20% plata,ostalih 20% grafa ali ram :)
Tko na splošno :)
Kompatibilnost ramov z mamaplato je pa čist druga stvar. Te pa ju rajš dowclokaj iz 1066 na 800 ter nastavi latence na 5-5-5-15 in sprobaj če bo boljš.

Galaxy ::

Sem že probal, nič uspeha. Toti kurčevi rami so bli že 2x na servisu, pa še vedno ne delajo kot bi mogli!

Napajalnik praviš.. to si pa bom moral nekje sposodit ja. Hvala za info :)

st0jko ::

kaj ko bi ti probal odvit vse kar mas navito na stock frekvence...

malo tudi poglej temo o crashanju iger na tej tvoji graficni... je precej obsirna na tem forumu.
keks?

Valvoline ::

kaj je odpovedal
To si še preber :)
Vse je mogoče.

Zgodovina sprememb…

Galaxy ::

Na stock frekvenci dela. Vse nad 3000 crkne.. Nekaj mescov nazaj je vse delalo normalno. Kje ba bi lahko prevero za napihnjene kondije?

Valvoline ::

Za začetek si updataj bios matične,seveda če veš kako.
Asus ima programček live update ki ti kar v win okolju nadgradi bios na zadnjega iz uradne strani.

Galaxy ::

BIOS updejtan.

st0jko ::

ja a imaš slučajno prenizko voltažo na procu nastavljeno, al pa pregrevanje... kakšne imaš kaj temperature na max load? preveri z coretemp.

očitno ti stvar zaradi overcloacka jebe, če na stock dela normalno. tukaj raziskuj naprej.

edit:

preveri tudi temp NB in pa voltaže tam. pri visokem OC-ju tudi tam lahko nastanejo problemi.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

Valvoline ::

Še vedno sumim napajalnik.
DL si program OCCT zažen ga kšno uro in poglej nihanje napetosti procesorja,ti Vcpu ripple.

Galaxy ::

Pregreva se 100% NE. Max temp @ 4000 je 58. Grafa tja do 90. Valvoline, bom probal, takoj ko pridem domu, mam vkloplenega memtest, zaj bi mogo že 3 pass it skoz.

Temp Nb, to morm preverit ja.

Galaxy ::

***

Torej malo sem začel testirat z OCCT.

Na 4000Mhz sem dal "power supply" test, in je crkno PC po 1 minuti.

Na 3500MHz deluje že 10 minut brez problemov. Edino kaj mi je čudno so voltaže: 12V: skače od 11,32-11,38 in od 11,38-11,43. Se pravi to bi lahko bil veliki krivec, če se ne motim? 0,7-0,5V premalo za 12V linijo?

Moderator
lahko premakneš temo v navijanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

Valvoline ::

Dej si nastavi voltažo 1.4 na procesorju,fsb in delilnik naštimaj tako da boš mel rame glih na privzetih 1066mhz ne manj ne več in tako da boš mel frekvenco okrog 4ghz.
Pa mal povečaj NB voltažo,nisem zihr kolk je predpisano za p45,poglej si na netu.

Galaxy ::

Spet sem v šoli. Doma sem pustil 5ur power supply tes. Mam nastavljene rame na točno 1066, procesor 4000@1.4v. Pod temi pogoju sdm dau large ftts v orthosu- crkne po 5 minuah, ne crkne, STOP se napiše. Bral sem v everestu glede ramov pa piše da je stock 333, in da je EPP na 533. Torej je možnost krivde ramov.. Se motim?

st0jko ::

torej... si ugotovil kaj je problem?
keks?

Galaxy ::

Ne v resnici. Sedaj normalno deluje na 3500. Vendar mi je sumljiv napajalnik. Bom ga poskusil menjati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611922 (10634) wate
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940718 (22260) Dr_M
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936839 (5165) Goldee
»

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Oddelek: Navijanje
392478 (1610) Fr33man
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323665 (18355) Jst

Več podobnih tem