» »

navijanje Quad procesorja

navijanje Quad procesorja

««
8 / 8
»
»»

krucymucy ::

emperatura niha od 77-80 stopinj ventilator na box hladilcu ima pa le 1100 obratov, se jih da s kakim programom dvigniti?

v BIOS-u imas gotovo funkcijo. Odvisno pa je od proizvajalca kako se imenuje.

Klampfer ::

Jaz imam za 420MHz FSB in 7x množilnik nastavljeno voltažo v BIOSu 1.315. Temperature jeder pa so pri full load cca. 60 stopinj (vodno hlajenje Zalman Reserator 1plus).
Bogomir

wisky ::

Ali se procesor Q6600 G0 stepping ki ima priložen zraven hladilnik isto navija kot Q6600 G0 steppng ki nima priloženega hladilnika?

IVo ::

JA. Navitje proca ni odvisno od priloženega hladilnika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

krucymucy ::

celo jedra na istem procu se ne navijajo enako dobro, kaj sele proci.

zupca16 ::

Pozdravljeni
mene zanima če kupim plato P5K3 Deluxe WIFI katera podpira "Dual-Channel DDR3 1066", ali bodo brez problema delali tudi rami DDR2 1066. Pa še nekaj najprej sem imel namen kupiti P5K-E WIFI samo sem zasledil da imajo nekateri probleme z navijanjem Q6600.

Lp zupca16

IVo ::

Jst sm danes nabavil P5K-E WIFI in nanjo dal q600 G0... Trenutno ga furam na 3800MHz. Tak da ni problemov s to plato in temi proci. Ne vem kje si to slišal...

Cveto ::

Zupca16, seveda da ne bodo delali DDR2 rami, če ima plata samo DDR3 slote.

maXo ::

Pozdravljeni!

Sistem uporabljam 24/7 in me zanima kakšne so zgornje meje (voltaža, frekvenca) za navijanje, da bo sistem kar se da stabilen?
Za odgovor prosim nekoga ki se res spozna...

konfiguracija:

-Q6600 SLACR - G0
-ASUS P5KC
-x1950pro pci-e
-HLAJENJE ZRAČNO : Zalman CNPS9700NT
-NAPAJALNIK LC 550W

Hvala že v naprej , LP Sašo!

steev ::

Jah to je odvisno od računalnika do računalnika. S takim napajalcem ne bos veliko dosegel (bo preobremenjn - piskanje iz napajalca). Kako imaš zrihtano hlajenje?
3,0 GHz bi lahko poganjal brez problema 24/7. Za grafo ne vem, je ne poznam.
:|

maXo ::

glede hlajenja ni treba skrbeti ker je res urejeno (zadaj 80mm, napajalnik 140mm, 120mm odzgoraj, 120mm spredaj kateri tudi dovaja svež zrak, ostali pa odvajajo).

cpu hladilnik pa je takšen, kateri je tudi zelo vredu:


trenutna temperatura procesorja pri normalni obremenitvi je 28°C , pri večji pa tam do 33°C .


LP, Sašo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maXo ()

macgajver ::

tempereture imaš kar malo nizke za quad procesor da ni podhlajen hehe dej raje preveri s core temp LINK. Ta ti bo prav pokazal.

-Q6600 SLACR - G0
-ASUS P5KC
-x1950pro pci-e

Glede na konfiguracijo naj ti povem da je treba gledat do kam je proc smiselno navit zdej pri tanajhudejših grafah so igre ponavadi cpu omejene (Na to vpliva sama hitrost jedra ne večjedrnost.) tako da s navitim procom dobiš še extra fpsje.

Primer Amd athlon x4200+ grafa 8800gtx igra F.E.A.R 90fps.
primer intel q6600@3.0ghz 8800gtx igra F.E.A.R 150fps.

Fpsje sem si izmislil ampak v tem smislu nekje zadeva deluje.

Čisto tanove igre (crysis) so pa že grafe prešvoh in cpu nima nekega posebnega pomena tu.)

Glede na tvojo grafično bo povsej vrejtnosti prej zmanjkalo grafične moči preden boš prišel do max nastavitev v novejših igrah in bo zadeva gpu omejena.

Probaj takole na stock voltaži ga daj 333x9 ker je GO bi po vsej vrjetnosti moral biti stabilen in za tvoj sistem bo več kot dovolj procesorske moči.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

maXo ::

glede temperatur so to gledane v asusovem programu, v biosu pa stopinjo dve višji, tudi sam sem presenečen :D .

kaj pa če za en nivo zvišam voltažo, zaradi stabilnosti?

LP!


edit: program ki si mi ga priporočal, mi ne deluje, nek error javi (kriva bo verjetno vista 64bit).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maXo ()

macgajver ::

A furaš visto64 ja mal sosmotani te 64os ker ni ravno hude podpore. No Sej če bi bli pri microsoftu pri pameti bi visto naredili samo 64bit in malo poforsirali tole ker se 32vleče že v nedogled.

Probaj s temle LINK
Zaženi smal FFT in zraven spremljaj temperature če bo zadevšna stabilna kakšne 6ur te nima kaj skrbet lahko voltažo še nižaž s tem boš dosegel še nižne temperature. ali pa na obsoječi voltaži poiščeš najvišjo frekvenco proca tudi priporočljivo.
Če najde napako na kakšnem jedru boš pač malo mogel zvišat voltažo.
tenstan krompir je pa zakon

maXo ::

super, tnx


edit: nekaj še me zanima, zakaj mi v CPU-Z ne kaže konstantne frekvence in voltaže?
frekvenca se spreminja med 1600mhz in 2400mhz posledično pa tudi voltaža?
to se meni zdi da deluje kot tisti hyper trading al nekaj takega, je to normalno za ta procesor, ali je bolše da to v biosih poiščem in izklopim??

prosim za odgovor, LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maXo ()

pozitron ::

Normalno je to. Speedstep funkcija. Procesor se manj greje ko ni obremenjen, pa še nekaj na elektriki prišparaš. Če bi pa rad bil brez pa izklopi v biosu speedstep in C1E.

maXo ::

in kaj je boljše, ko ga naviješ?

pozitron ::

Pri navijanju, ponavadi, ko ko prideš do željenega navitja ter je vse stabilno. Poskusiš opcijo vklopit, ter če je vse stabilno pustiš, če pa kaj ne štima maš pa pač izklopljeno. Mnenja pa se razlikujejo nekateri pravijo, da pri navijanju izklopi, spet drugi, kot sem ti napisal jaz. Odloči se sam.

maXo ::

kaj praviš ti :P ?

pozitron ::

Najboljš, da poskusiš sam, ko boš navijal. Če bo z speedstepom vse stabilno, nevem zakaj ne bi pustil vklopljeno, če lahko prišparaš na štromu ter na temp. procesorja v idle.

maXo ::

ok tnx david!

Horsechoker ::

Kar lepo se navija ta procesor ja>:D
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

Horsechoker ::

Katera je najvišja "priporočljiva" voltaža za tale procesor.
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

Jst ::

Odvisno od procesorja in hladinika.

Če uporabljaš zračno hlajenje, uporabi core temp in glej, da je temperatura obremenjenih (vseh) jeder do 7X.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova grafična in intel q6600

Oddelek: Strojna oprema
403308 (2517) severjug
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940702 (22244) Dr_M
»

Pomoč pri navijanju q6600

Oddelek: Navijanje
394878 (2713) alexa-lol
»

Core 2 quad q6600 do ==> 3.6 Ghz

Oddelek: Navijanje
111789 (1536) yanez666
»

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Oddelek: Navijanje
392478 (1610) Fr33man

Več podobnih tem