» »

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<<

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<<

««
10 / 10
»
»»

svetetko ::

hej!
nabavu sm si e8500 in zdj se mal igram. real temp mi na idle (vse stock) kaže 40 ter 43 stopinj, manj ni nikoli, niti ko zaženem računalnik. ko mam vse na auto, mi cpuz kaže 1,064 volta, temperature so med intenzivnim igranjem gta 4 in crysis dosegle 65 stopinj. ko pa sem samo voltažo nastavil na 1,05V (cpuz se mi zdi da je kazal 1,032v) temperature niso presegle 60 (mislm da je blo okol 58 al neki tazga). brau sm, da je na na stock naštimana previsoka voltaža, torej bi lahko samo to znižal in bi se mi procesor manj grel. a se vam zdi 1,05v uredu, a bi se dal še kej znižat, pa da bi blo stabilno? pol sm probu mal navit, dau sm voltažo na 1,2 in fsb na 400=3,8ghz. po 10 minutah z orthosom sta bili temperaturi jeder 75 in 74 stopinj(pomoje ful preveč, stock cooler). sej u prihodnosti mam namen nabavt kakšen boljši hladilnik pa pol bl intenzivno navijat, zdj bom meu pomoje na stock, sam z znižano voltažo. kateri hladilnik bi mi priporočili? slišal sem, da je mugen 2 precej uredu, kaj pa katana 2, ninja 2, ki sta malo cenejša? najboljši hladilnik do 30 evrov? do 50 evrov? še to, katero termalno pasto?
hvala za odgovore, LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svetetko ()

NoXy ::

Kupi http://www.mimovrste.com/artikel/220001... boš lahko navil na 4Ghz.

svetetko ::

če je ta za 20 evrov že tako učinkovit, a ma pol sploh smisel dajat 50 evrov za hladilnik? kok dejansko prdobiš?

Dr_M ::

Sej ce je drazji, se ne pomeni, da je boljsi. Nevem no, ampak nekje 20-30€ za zracni hladilnik je nekak optimalna cena.
Za vec, pa raje voda.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

svetetko ::

nekako se nagibam k schythu, ninja 2. kaj menite? bo zmožen hladiti procesor pr 4+ ghz?

glaš ::

Če boš navil na 4 Ghz kupi Akaso. Za ta denar (20€) definitivno najboljši cooler. Po testih sodeč se lahko primerja tudi z dosti dražjimi modeli. Meni hladi E8200 navit na 3,72GHz pri 1,36V v idle okoli 38-40c in v load (orthos) 60-62c. Z kakšno boljšo pasto in malo boj prezračenim ohišjem, bi bile te temperature še par stopinj nižje. Sem kupil po priporočilu fantov tukaj na slo-techu in zaenkrat sem zelo zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glaš ()

svetetko ::

koliko je pa kaj glasna tale akasa? raje bi videl, da je hladilnik čim tišji. Zdaj gledam thermaltake rubyorb in gunmet orb. naj bi bila skoraj neslišna, kaj pa zmogljivost? ima mogoče kdo?

glaš ::

Pri nizkih obratih ga niti ni slišat medtem, ko je pri visokih obratih malce bolj glasen ampak še daleč od kritičnega. Je seveda tudi odvisno od tega kaj si ti razlagaš pod tišnno, če si precej občutljiv pol ne vem če je to ravno hladilnik za tebe.

Tomaz Eruj ::

tale bi znalo bit da je tišji ker ima ventilator na gumicah. sam sem zelo zadovoljen. mi hladi E8400 3.4Ghz 1.2720V od 20°C (zdele ko sm okno odpru) do 44°C (70% speed [tle se ga že začenja slišati], full load gaming, odprta kišta). usmeri še kaj takega da ti po matični piha, imam dva in pošteno prevetrita celo ohišje.

edit:°C

Zgodovina sprememb…

Veron ::

Ah tole akaso mam jst, pa so temperature samo rahlo nižje kot box, edino kar je, da je na minimum tišji od boxa, mi je blo kar škoda 20e za akaso (heh mogoče sem preveč pričakoval) :)

idle 45-50

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Tomaz Eruj ::

visoke temperature imate nekateri. domnevam da zaprta kišta v omari oz. pri radiatorju.

Dr_M ::

Za tak procesor je 45-50°C normalno v idle ob solidno prevetreni zaprti kisti, sploh ce je rahlo navit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomaz Eruj ::

45-50°C sem pri dobil half load nenavitem Q6600 z Arctic Cooling Freezer 7 Pro v zaprti (6 let stari) kišti in dodatenim 14" ventilatorjem. za C2D so pa to že nepotrebno velike temperature. je pa res da sem (pri E8400) imel glavo v ohišju 3 dni preden sm vse zvezal tako da je imela burja svojo pot skozi kišto. sliši se pa itak samo diske ko jih mučim
nevem al ne znate ventilatorjev postavlat al sm pa sam jst znam:P

Dr_M ::

Lej, ce se ti tako zanasas na tiste temperature, ki ti jih kazejo programi ok, ampak jest se ne.
Ti dam en svoj primer.
E3110 4100MHZ 1.45V, vodno hlajen z EK-Wave (edini blok v sistemu), radiator od yugota je na balkonu, temp vode cca 10-15°C (odvisno kako mrzlo je zuni) pa ima na load 54-57°C (orthos). Kasna temperatura je pa v idle, pa nevem, ker sta oba senzorja stuck na 30 oz 33°C.
Pod 40°C ne bos videl z zracnim hlajenje, pa tudi ce imas turbino gor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomaz Eruj ::

bios je operacijski sistem in zna pomoje še najboljše pokazati idile temperature. drugače pa takole ha hitro:


Dr_M ::

Nic ni zanesljivo, ker tej senzorji niso kalibrirani.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Steinkauz ::

Dr_M ti maš neki ogromne load temp za vodno hlajenje.
E3110 je v bistvu isti ko e8400. Jst mam v idle 38 stopinj, kar se zdi realna cifra. V load ima malo manj kot 60 in če potipaš hladilnik je tudi vroč, medtem ko v idle je hladen. Kolk pa naj bi blo zate navadna idle temp? 50 stopinj ? :))

svetetko ::

jst mam na stock frekvenci (idle) 40 in 43 stopinj. zdj sm pa voltažo znižu na 1,043V (cpuz kaže 1,016V) in mi po eni uri z orthosom temperatura ni šla čez 55 stopinj. a je to uredu?

Dr_M ::

Dr_M ti maš neki ogromne load temp za vodno hlajenje.


Za 1.45V niti ne. Moras se upostevat, da bo poleti cca 10-15°C visja.

Kolk pa naj bi blo zate navadna idle temp? 50 stopinj ?


Na stock frekvenci 45°C z originalnim hladilnikom. S ksnim boljsim ~40. Ce navijas in visas napetost pa grejo temperature kar hitro gor.

No recimo z E2140 na 3150MHz 1.325V sm imel na idle 5-10°C pozimi >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomay ::

Ne vem če je bilo že omenjeno v tej temi in ker google ne najde nič pametnega me zanima kaka je razlika me C0 in E0. Nikjer ni primerjave obeh različic pri procesorjih z isto frekvenco.

Kateri stepping je boljši za stock, kateri za navijanje?

Na netu omenjajo, da ima E0 višje timinge za cache. Ima kdo kake konkretne izkušnje?
Voodoo 4Ever

tilinho20 ::

E0 je novejsi in ima vec popravljenih bugov, kar pomeni visje navijanje.

svetetko ::

hej!
dobu sm nov hladilnik in se spravu k navijanju E8500. trenutno mam pri fsb 421, voltažo 1,25V. temp v igrah ne preseže 59-60 stopinj, z orthosom po nekako 20 minutah doseže max 63. ne gre se mi za tako stabilnost da bi prestal obremenitev z orthosom (ali podobnimi programi) 24 ur, dovolj mi je da je računalnik stabilen recimo za večurno igranje gta 4. do zdaj je bil. se vam zdijo temperature ter voltaža v redu? če ima kdo E8500 na približno 4 ghz, me zanima kakšne mate kaj voltaže in temperature. hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svetetko ()

nuclear ::

lahko kdo nalepi bios settings za E8400 C0 za 4GHz?

Zanima me na kolko lavfate NB in SB na 4GHz, ker imam slight probleme.

Na 4GHz imam NB nastavljen na 1.34V, ampak mislim da je premalo, zato dejanske realne voltaže na procesoru mislim da nimam(1.38V, z višanjem NB bi lahko bilo manjše, saj sem opazil veliko odstopanja med 3.8 in 4ghz).. Koliko sem bral po drugih topicih je imel GrimReaper NB na 1.5V za 4GHz. Kake so izkušnje s tem?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

GrimReaper ::

NB mam jest 1.12V. Drgač mi je ene 2 tedna nazaj začel BS-e metat, tko da sem dal na stock, bom pa probal spet na 4GHz spravt.
Najbrž se je CPU mal degradal, zdej sem mel leto in pol na okol 1.35V, kar je že dost na meji.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

nuclear ::

zdj sm bral ta topic, pa si mel na 1.41 NB nazadnje, nekaj pa sem bral tudi v drugih topicih 1.5V in 1.61V za NB :)

btw.. kaj je pri meni problem..
imel sem proc na 4GHz(500x8), rame na 2.1V(corsair dominator 1066) 1:1 s procom, cpuv: 1.38V(cpu-z), nbv: 1.34V, sbv: auto...

zgodil se je cold bios reset, vse na default.. problem je torej da nekje dobi premalo voltaže.. pomoje je NB.. Ker mislim da ima procesor dovolj, na 1.36 je na 3900 linx opravil svoje.. v drugem poskusu potem(ko sem iz stock na 3900 dal), se je še pri 3900 zgodil cold reset biosa. what gives?

no kolikor sem bral po forumi bi blo ene 1.4V potrebno za 4ghz clock..
http://www.tomshardware.co.uk/forum/pag...
http://forums.extremeoverclocking.com/t...
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Steinkauz ::

Glede na to da maš isto plato. Pr men bl k si dvigno voltažo NB slabš je blo :))

Je pa res, da nimam 8x500(ker to je blo zlo nestabilno) ampak mam raj 9x470

Zgodovina sprememb…

nuclear ::

bi lahko bil prijazen in nalepil bios nastavitve(za 4ghz ali pa za trenutno frekvenco sj je isto skor)? zlo bi mi pomagal, ker mama identičen komper.
kir stepping pa maš?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

GrimReaper ::

Pri P5Q ne pretiravaj z voltažami, praktično so vse najnižje dobre za 445MHz FSB.
Hitrost rama, voltažo rama in CPU-ja boš moral pa sam ugotovit. Pazi tam kjer izbiraš hitrost rama, četrti po vrsti ne dela (2.6xFSB), pa to je na splošno problem pri vseh Intel čipsetih.

Ai Overclock Tuner: Manual
CPU Ratio Setting: 9
FSB Strap to North Bridge: 333
FSB Frequency: 445
PCIE Frequency: 101
DRAM Frequency: DDR2-1069MHz
DRAM Timing Control: Manual

CAS# Latency: 5
DRAM RAS# to CAS# Delay: 5
DRAM RAS# Precharge: 5
DRAM RAS# Activate to Precharge Time: 15
RAS# to RAS# Delay : Auto
Row Refresh Cycle Time: 50

DRAM Static Read Control: Enabled
Ai Clock Twister: Moderate
Ai Transaction Booster: Manual
Common Performance Level: 8

CPU Voltage: 1.37500
CPU GTL Voltage Reference(0/2): Auto
CPU GTL Voltage Reference(1/3): Auto
CPU PLL Voltage: 1.52
FSB Termination Voltage: 1.22
DRAM Voltage: 1.80
NB Voltage: 1.12
NB GTL Voltage Reference: Auto
SB Voltage: 1.10
PCIE SATA Voltage: 1.50

Load-Line Calibration: Enabled
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

GrimReaper ::

Aja, tiste visoke voltaže sem mel na P5K PRO, kr mal previsoke ker se mi je tko kot zdej procesor degrade-ala, to pomeni da je rabila dost večje voltaže ko sem jo prodal. Res je treba zlo pazit z voltažami. Jest bi se tega držal, dobil nekje na Xtreme Systems:
Regarding the maximum VCore you can feed the 45nm cpu's for 24/7 usage :
Dualcore : 1.325V max

Za 1.375V lahko sam potrdim da je preveč, kolko sem izgubil bom pa še ugotovil, zaenkrat sem na 3.6GHz 1.35V, ko sem kupil CPU je pri tej frekvenci delal na 1.225V.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Steinkauz ::

nuclear ti jutr prlimam, zdej glih šibam ;)

nuclear ::

GrimReaper kaj misliš s tem: "Pazi tam kjer izbiraš hitrost rama, četrti po vrsti ne dela (2.6xFSB), pa to je na splošno problem pri vseh Intel čipsetih." ?

+ ni šans da to dela z 1.12V NB. =/
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

GrimReaper ::

Pač ne bo ti bootalo ali pa bo ven metalo blue screene, če izbereš nestabilen množilnik za ram, 2.66x (v BIOS-u ni tako označen, je pa četrti po vrsti, če imaš FSB 333, je to 887MHz, če greš delit hitrost rama z FSB-jem dobiš ta množilnik) je sploh problematičen in ne boota niti na default 333 FSB-ju. Pač uporabljaj prve tri, ki so 2x, 2.4x in 2.5xFSB.
Možno da je Deluxe mal boljša od PRO kar se voltaž tiče, samo čipset je isti tko da lahko probaš.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

nuclear ::

Sem flashal bios na 2102 za p5q pro, in premaknil jumper za clear cmos.. mislim, da je to zdaj ok, ker mi je pref "Overclock failed" metalo ven..

na 1.12NB nikakor ni šans, js rabim 1.30V za 3.6 da sploh štarta,.. rame pa fsb mam pa ko 1:1
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

PNG ::

E8500@4.0 GHz (421FSB) se javlja. Tečem na stock voltažah in pri max loadu po 8 urah švicam pri zgolj 53ih stopinjah. Ležim na Asus P5Q PRO.

nuclear ::

zlo vlik si povedal.. lah poveš bios settings, stepping je verjetno E0, tk da mi nč ne pomag..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

PNG ::

Saj nisem tebi odpisoval, pač napisal sem rezultate na mojem procesorju...E0 stepping je, logično.

Aja, zdaj šele vidim, misliš da je tebi namenjeno ker imava isti plati :)

Flashan je BIOS na najnovejši verzijo, katera to je pa se več ne spomnim. Žal ti ne znam pomagati, ker imam nastavitve v BIOSu vse na default razen boot priority in podobne stvari, ki ti ne bodo pomagale. Z voltažami se nisem nič igral, le vpisal sem nov FSB in sprobaval - nad 4.0 GHz s procesorjem tako nič več ne dosežem, tako da je brezveze kaj preko tega iti. Pri 4.0GHz pa se mi zdi, da je 53 stopinj zelo nizko (cnps 9700 cooler je nameščen), CPU je pa zelo stabilen.

nuclear ::

če imaš voltažo na auto to ne pomeni, da je stock voltaža.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

RC14 ::

Jaz svojega trenutno furam na 4200 MHz pri 1.29V v idle, pri full load je voltaža 1.28V. Max temperatura je pri full load ~58-60 stopinj, odvisno kako vroče je zunaj.
Na 4400Mhz rabi 1.38V da je stabilen, ampak jaz ga raje kr na 4200 furam za 24h/dan.

Mi je pa zanimivo to, da temperatura v idle nikoli ne pade pod 40 stopinj,pa sem poizkusil z odpiranjem oken in dodatnim hlajenjem, tko da je verjetno nek bug tukaj. Hladilnik je uredu nameščen, tko da to ni krivo. Je imel oz ima kdo podobno izkušnjo?

 4200Mhz

4200Mhz



Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

nuclear ::

ma kdo kako idejo zakaj mi na 3800mhz gre intel burn test (20xruns, 2threada in 2500 ram) brez problema čez, v cod4 pa mi vrže bsod ali restart po pol ure igranja.. kaj storiti?

še settings
cpuv: 1,344V, nb: 1,30V, RAM: 2.1V 5-5-5-18 ..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Dr_M ::

Mi je pa zanimivo to, da temperatura v idle nikoli ne pade pod 40 stopinj


Tvoj procesor ima "stuck" senzorje. Nic nenavadnega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
10 / 10
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel C2D e7300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
21516664 (12014) barossa45
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624756 (20738) PrimozR
»

Navijanje E8400 E0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
706173 (3999) tinlad3n
»

E8400 se ustavi pri 3,6GHz ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
505060 (3517) TOP
»

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Oddelek: Navijanje
392468 (1600) Fr33man

Več podobnih tem