» »

navijanje Quad procesorja

navijanje Quad procesorja

icy ::

edini prklet moron in GNOJ tu si ti minimus, drugega argumenta tvoje v nazadovanju sive celice ne premorejo,a? Vsi smo do zdaj držali nek nivo in ton -pogovora. Vse kar se je želelo je bilo samo nekaj v tem smislu KLIK, to pa samo zato, da se pokaže vrednota price/performance (jz vem, da imata umax in david pojma, samo 100 drugih pa ne in zato še kakšna slika, komentar ...).

Drugače pa še vedno čakamo G0 stepping pri nas kateri upam, da ne bo dražji 20-30€ kot pri avstrijcih/nemcih. Če se slednje zgodi je boljši nakup Xeon X3220 (enak Q6600, vendar ima že v štartu G0 stepping), cena slednjega je bila pred tednom 240€, sedaj se dvignila 10€+ v avstriji.

MEDENA ::

ni res

SL9UP 2.40 GHz X3220 N/A 1066 MHz 65 nm B3 8 MB LGA775
SLACT 2.40 GHz X3220 N/A 1066 MHz 65 nm G0 8 MB LGA775

Adrijan0 ::

Ja samo xeoni naj bi se vseeno bolje navijali.. Delajo pa na nižjih voltažah se manj grejejo itd. Drugače za zdej sm povedu kako je situacija. q6600 se splača trenutno samo tistim ki ga res potrebujejo.. oz ga nabaviš če kupuješ u tistem cenovnem rangu.. Ker cena je niska performance pa ni slab.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

icy ::

MEDENA, sem zdaj videl ja. Samo pred 14 dnevi ni bilo B3 steppinga gor, zgleda da so sedaj dodali.

k4vz0024 ::

:\
Katera črka v CPU-Z prdstavlja stepping?

Kateri stepping je najbolši za navijanje? Je to B3, F, G:\ :\ ?

Hvala za odgovore,

Arzen ::

Dve vprašanji:

1. Koliko je še priporočljiva temperatura procesorja Q6600

2. Zakaj imam idl temperaturo z Thermaltake Big Typhon 43-49 na jedrih na obremenitvi pa med 60-65 ko pa ga navijem na 3Ghz pa 71-75 pod obremenitvijo potem pa rajši prekinem zadevo ali naj ne bi ta malo bolše hladil. sem ga mogoče premalo pritegnil? Merim z Core Temp 0.95...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arzen ()

Daliborg ::

@Arzren
Jaz imam podobne temperature, pa ze pocasi razmisljam o odstranitvi stock hladilnika :|

Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

pozitron ::

Intel pravi: 62C max (to je Tcase temperatura, ki ni merjena v samem jedru, to temperaturo ponavad kaže bios), core temp kaže tjunction, ki pa naj bi bil max pri 100C, cpu začne throtlat pri neki čez 90C. Okrog 70C (coretemp) se mi zdi še čist sprejemljivo za load.

pozitron ::

Js sm mel prvo tut typhoona pa sem mel še slabi temp. ko ti. Se mi zdi, da ni glih nevem kaj za 4 jedrne. Z zalmanom 9700, ki ga nekteri hvalijo drugi grajajo za 4 jedrne, mam idle od 38-42 load 57-61. Zvečer k se mal shladi. Procesor nenavit, voltaža 1.3000V bios.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

k4vz0024 ::

:8) Vidm, daste tle sami strokovnjaki. A ne bi bil eden vsaj tolk prijazen, da mi pove glede Qudra, kateri stepingi so najboljši in kako se to pogleda z Z-CPU?:8)

Tx:\

Primoz78 ::



V CPU-Z je vidna samo revizija...v povprecju se boljse navija revizija G0, ki pa je se ni na SLO trgu....stepping pa vidis na HS-ju procesorja ali na skatli procesorja...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

k4vz0024 ::

Hvala. Sm pogledal v Z-CPU. Mam B3. Ampak na škatli je kr nekaj oznak pa nobena ni B3:\ ? Je version ....-003 1.35 V max. Je to to?

lp

M-XXXX ::

B3=SL9UM
G0=SLACR

k4vz0024 ::

Hvala. Ma ste kr frajerji, da to veste.:8)

Hu., to le je pa k Enigma v II. Svetovni vojni:D


Torej je B3, tisti, ki se ga da dobit pri nas in se pri nas, da najbolje navijat?:\

lp

pozitron ::

Če koga zanima kratek test kentsfield pa penryn (yorkfield) oba na 2.33 ghz - klik

AapocalypseE ::

Kaj penryn ( Yorkfield ) so novi quadi, ko pravite kolko bojo bolj močni od Kentsfielda? Jaz ne vidim drastičnih razlik. :)

Adrijan0 ::

Počakaj malo ane. Razlike bo videti v prihodnosti ne skrbet.

OChack ::

zanimiv test, sicer nevem kej so na dailytechu dobl 116% gain v kodiranju posebejk za sse4 prirejenem divx 6.6 kodeku, ampak ostalo pa zaenkrat ostraja isto.
kar s emi pr novi generaciji zdi je manša poraba in pa vrjetno pospešk pri aplikacijah ki uporablajo sse4.

predvidevam da bo phenom brez sse4 podpore (oziroma okrnjene) le v teh aplikacijah mal šepov, sicer pa povozu novo generacijo intelov.
Za odgovor na to baje intel pripravla proce z 1600Mhz FSB (očitno se bo ddr3 1600 dobr ujemov z tem ;)=
Int€l inside, IDIOT Outside

kobilica ::

Preprican sem da bo pri novih 4 jedrnih tudi cenejsa varijanta,tko kot je zdele tukaj q6600...

Ko bom kupil novejsega 4 jedrnika ga bom tudi malo navil >:D

Ce ugibam bojo imena q8600 q8800 q8750 etc...

Aja,koliko bi priblizno navil scythe infiniti z dvema ventilatorja pa se en peltier vmes pa kaksno dobro termalno pasto?

Sicer bi pa mogel obstajati 4 jedrnik ki bi se obnasal kot 1 jedrnik,kjer bi za en podatek obdelovali 4 jedra...Kot pri diskih ki bi bili povezani v raid 0.

JIM22 ::

UMAX: kakšne voltaže si imel na procu? 3700? 3800?

Edit: in seveda kater čipset oz. plato?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

umax ::

cpu-z 1.41.0 pravilno prikazuje voltazo, se pravi;

3800Mhz -->1.55 v biosu, 1.52 v winsih, 1.512 na load-u (vdroop)
3600Mhz -->1.435 v biosu, 1.405 v wisnih, 1.392 na load-u (vdroop)

plata je pa asus P5K deluxe, se pravi P35 chipset..

preprican sem da bi spravil proc stabilno nekje na 3900-3950Mhz, sam zaenkrat res ne rabim in nocem dodajta vec voltaze, ker mi sluzi 3600Mhz za 24/7 odlicno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umax ()

JIM22 ::

Ok, tnx. Lahko sam še batch napišeš.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

umax ::

L726A951

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umax ()

sebi7 ::

Zanima me katere hladilce priporočate na tole ploščo: Gigabyte P35-DQ6 ker se bojim da zaradi heat pipov ne bi katera šla gor:DPredvsem me zanima Gemini 2 z dvema delta ventilatorjema :D

kobilica ::

Najboljsi bi bil pomoje ThermalRight 120 Extreme,je tanek,izmed najboljsih zracnih,pa se dva ventilatorja lahko das gor.

AapocalypseE ::

Treba tudi povedat da je kr drag ta eXtreme. Če daš kaka dva dobra ventilatorja gor te vseskupaj pride preko 80€.

Golnar ::

sam tole je pa res zanimiva zadeva, do 3000ghz stabilno tole res z lahkoto prideš, skor vse stock nastavitve, stock hladilnik, temperature pa najprej zrastejo na 72, po 5min pa padejo na 68-64 in tam tut ostanejo. impresivno, ni kaj

hyphh ::

@k4vz0024
Po mojem mnenju se bolje navija verzija Q6600 z G0 steppingom

G0 fixes a handful of bugs, but most of them were minor and or have software workarounds in play. The more noticeable aspect of G0 is its lower power consumption, which some have proposed as meaning G0 cores may be better overclockers.

Vir

Se pravi manj buggov , nižja poraba energije in nižja temperatura.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hyphh ()

ovdje kokoš ::

tudi jaz sem ponosni lastnik q6600, za ljudi, ki jih jebe previsoka temperatura pri uporabi solidnih hladilnikov:

dodaj malo več termalne paste in preveri ali si hladilnik dovolj dobro pritrdil na mamaplato (treba bit mal agresiven)

sem imel podoben problem, najprej je bilo 47, sedaj imam 33 (big typhoon, nenavito, midi atx, 2 grafi, 2 diska)
jebi ga

ovdje kokoš ::

tudi jaz sem ponosni lastnik q6600, za ljudi, ki jih jebe previsoka temperatura pri uporabi solidnih hladilnikov:

dodaj malo več termalne paste in preveri ali si hladilnik dovolj dobro pritrdil na mamaplato (treba bit mal agresiven)

sem imel podoben problem, najprej je bilo 47, sedaj imam 33 (big typhoon, nenavito, midi atx, 2 grafi, 2 diska)
jebi ga

macgajver ::

Jest imam še eno vprašanje pri navijanju do sedaj procesorja nisem imel še dalj časa navitega sem samo bolj preizkušal do kam gre.
Zanima me glede tegale PCI Clock Synchronization baje mora bit nastavljeno na 33.33mhz ampak jest te opcije v mojem biosu ne najdem asus p5kc. A kdo ve kako je s tem če ni te opcije je mogoče že avtomatično lockana?
tenstan krompir je pa zakon

Razerzone ::

Kolk je normalna temperatura jeder za q6600 ???? Pa kolk je normalna voltaza??

Zgodovina sprememb…

Golnar ::

jz mam stock hladilnik, navito na 3ghz (24/7), temperature 48-52 idle, 66-72 full load

Razerzone ::

S katerim programom to gledas??? ker jst mam v everestu take temperature 48-52 idle na 2400 mhz...

Zgodovina sprememb…

Robert_S ::

Zakva men ne gre več kot 3100mhz ? A je plata kriva p5w dh?

Izi ::

Moram reči, da sem presenečen kako dobro se navijajo Q6600 procesorji.
Imam že več kot mesec dni star Q6600 revision B3.
Windows se naložijo do frekvence 3600 MHz, ampak je vse skupaj precej nestabilno.
Pri 3400 MHz se da brez problemov doseči popolno stabilnost, ampak na žalost so temperature previsoke za dolgotrajno uporabo in bi za take frekvence potreboval vodno hlajenje.

Najprej naj omenim, da je default voltaža za Q6600 1,25V, ker pa večina matičnih plošč ne podpira pravilno procesorja, mu skoraj vedno dodeli 1,35V, če pustiš voltažo na avtomatski nastavitvi. Če ne navijaš procesorja je skoraj nujno ročno znižati voltažo na 1,25V, kar bo imelo za rezultat temperaturo procesorja pod 30°C in majhno porabo.

Če pa pustiš voltažo na avtomatskih 1,35V gre navijanje brez problema vsaj do 3100 MHz.

Do koliko ga boš navil je pri Q6600 odvisno izključno samo od hlajenja. Se pravi kako dober hladilnik imaš in kako je zračno ohišje.

Mejna temperatura za posamezno jedro je 100°C, kjer se jedro lahko nepopravljivo skuri.
Stabilno delovanje je pri posameznem jedru nekje do 87°C, kjer se v vsakem primeru začno pojavljati napake.
Pri navijanju torej upoštevamo, da temperatura jeder tudi po nekaj urni obremenitvi doseže tam nekje do 80°C.

Upoštevati je treba, da je tako močan procesor redko obremenjen na polno in ker se množitelj spreminja od 6x pa do 9x, to pomeni, da procesor 95% časa deluje na znižani frekvenci in temperature jeder so torej večino časa pod 50°C.

Pomembno: Temperatura procesorja je vedno okoli 10°C nižja od temperatur posameznih jeder.
V BIOSu prikazuje temperaturo celotnega procesorja in ne posameznih jeder.
Naj omenim še, da ko greš v BIOS je procesor obremenjen okoli 80% in nikakor ni brezdelen (idle), kakor je prevladujoče zmotno mišljenje.

Sam ga uporabljam na frekvenci 3240 MHz (360 x 9) pri voltaži 1,37V. Procesor je zračno hlajen. Testiran 24 ur pod polno obremenitvijo brez najmanjše napake.
Normalno torej deluje na 360 x 6 = 2160 MHz, kjer so temperature jeder od 48, 50, 52 in 54°C, kar pomeni, da je temperatura procesorja okoli 42°C (kar visoko za idle, ampak to je zaradi konstantne voltaže 1,37V)
Po dveh urah 100% obremenitve vseh štirih jeder pa prilezejo temperature jeder do 78, 80, 81 in 82°C, temperatura procesorja pa stoji na 72°C.
Naj še omenim, da najvišjo temperaturo vse skupaj doseže šele po približno dveh urah, ko se popolnoma vse komponente vključno z ohišjem računalnika razgrejejo do največje temperature. Kasneje po kakšnih 3 do 4 urah pa temperature celo malenkost padejo za okoli 2°C.

Do pred par let nazaj smo za procesorje vedno dajali povprečno mesečno plačo. Sedaj ko stanejo komaj četrtino povprečne mesečne plače pa jih ni treba preveč šparati >:D
Tisti 2 leti, kolikor se jih povprečno uporablja, bo zdržal tudi če ga boš 24/7 gnal preko 80°C.
Poleg tega so Q6600 zelo robustni procesorji in prenesejo marsikaj hudega :D

M-XXXX ::


Slika pove več kot 1000 strani foruma>:D
Tole imam nasatvitve za 24/7 pri bios voltaži 1.57V, za 3DMarke pa ga ponavadi dam 4150 pri 1.637V (bios), hlajenje pa je voda!

Phoebus ::

Kakšne rame pa imate to da lahko tako dvigate frekvenco vodila? Kake ultra-navijače?

Izi ::

Glede voltaže bi še dodal par stvari.
Precej programov kaže povsem napačno voltažo. Recimo CoreTemp, ki dobro meri temperature posamezni jeder, kaže popolnoma napačno in vsaj pri meni vedo enako voltažo.
Najnovejši CPU-Z se je pri meni izkazal, kot programček, ki kaže še najbolj natančno voltažo.

Pravilna je seveda tudi tista, ki jo kaže BIOS, ampak tukaj je treba biti zelo pazljiv. Prav v vsakem BIOSu na katerikoli matični je voltaža, ki jo izbereš v menijo precej napačna.
Tako moraš ti izbrati neko voltažo in resetirati računalnik in ko prideš ponovno v BIOS boš šele videl kakšno voltažo ti je matična dejansko dodelila.
To vidiš tam, kjer ti kaže trenutne frekvence, temperature, obrate ventilatorjev in seveda tudi vse dejanske voltaže.

M-XXXX ::

Izi to je name letelo?
Voltaže, ki jih sam uporabljam so take kot sem napisal, saj ima matična dobre senzorje (nekažejo kar neke xy vrednosti), in tudi dejanska voltaža se zelo malo razlikuje od bios vrednosti, ko enkrat vse v biosu vklljučiš!

Izi ::

M-XXXX, na nikogar ni letelo. :D
Drugače pa čestitam, odlično navitje 8-)
Samo za pomoč ostalim sem omenil, ker glede pravih voltaž je včasih kar precej zmešnjave. Poleg tega pa je treba biti z voltažami precej previden, saj je to pomoje edina nastavitev v BIOSu z katero lahko v trenutku skuriš procesor, ker nekateri BIOSi omogočajo nenormalne visoke nastavitve voltaž.

Phoebus, glede RAMA pa ni nujno, da ti teče v razmerju 1:1 z procesorjem.
Ko navijaš procesor vedno močno znižaš razmerje med procesorjem in RAMom.
Ko končaš z navijanjem procesorja pa nastaviš RAM na najboljše razmerje glede na procesor, kakšne velike izbire tako ali tako nimaš. Intel je na tem področji močno zaostal za AMD-jem., ki ima že precej let memory kontroler kar v samem čipu in je zadeva precej bolj napredna od Intela.
Izbereš med tistimi nekaj frekvencami, ki ti jih BIOs da na razpolago vse ostalo pa narediš z višanjem ali nižanjem latenc RAMA.

Jaz imam 4 GB RAMA, ki se zaradi količine ne navijajo ravno odlično.
Kljub vsemu pa mi je bilo za RAM ubogih 360 MHz močno premalo. Izbral se razmerje FSB:DRAM 4:5, kar dodeli RAMU frekvenco 450MHz in tako le ta (DDR2) deluje na 900 MHz, seveda sem moral latence znižati na 6, 5, 5, 15 (originalno je 800MHz 5, 5, 5, 15)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

macgajver ::

Izi dobr maš vse idino za rame škoda ker nisi vzel kakšnega ballistic tracerja ki pri 5.5.5.15 original voltaži dela lepo na 1000mhz. jest sem ga dobil za dobrih 30bivših prešernov 2gb kit seveda.
drugač pri 450mhz laufa na 4.4.4.12.
tenstan krompir je pa zakon

Klampfer ::

Kolikor vem je za sistem najbolj optimalno razmerje FSB:RAM 1:1, saj drugače RAM čaka na CPU oz. obratno.

Sam imam Q6600 na 420 x 7 (2,94GHz, 1,3V v BIOS-u), rame pa na 840 MHz kar znese razmerje 1:1. S takim razmerjem sem dobil 15% boljši score v Sandri za memory kot pri enaki frekvenci na ramih vendar z različnim razmerjem.

A ma še kdo probleme z hlajenjem heatpipe (NB in SB) na Asus P35K Deluxe? Men se hladilno rebro greje na cca. 60 stopinj, kar se mi zdi malce preveč...

P.S.: Tudi voda ni dovolj učinkovita za hlajenje Q6600 :D
Bogomir

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klampfer ()

macgajver ::

Kolikor vem je za sistem najbolj optimalno razmerje FSB:RAM 1:1, saj drugače RAM čaka na CPU oz. obratno.

Jest sem mislil da je to vseeno pač več mhz nižje zakasnitve bolje. nikoli nisem pomislil na razmerje morm preverit če je to res kar si napisal čeprav roko na srce s navitim ramom se pozna razlika samo v kakšnem 3dmarku.
tenstan krompir je pa zakon

Izi ::

Skoraj nisem mogel verjeti, kako različne termalne paste vplivajo na temperature.
Pred mesecem, ko sem sestavljal računalnik, mi je zmanjkalo Arctic Silverja in sem uporabil kar navadno pasto, ki je bila priložena hladilniku.
Kakšna napaka :O

Zaradi precej visokih temperatur (72°C na 3240 MHz) na Q6600 sem danes kupil Arctic Ceramique in temperature so sedaj za kar 13°C nižje.
Po treh urah pod full gasom na 3240 MHz je temperatura samo 59°C (jedra 67 do 69°C)

Zaradi slabe paste tisti ogromni hladilnik, ki mi zasede pol ohišja sploh ni prišel do izraza.
Sedaj se moram na novo lotiti navijanja :D

Gleda RAMA pa sem vedno testiral z benchmarki in realno v programih, kakšne nastavitve so najboljše. Vsak ima o navijanju RAMA svojo teorijo.
FSB:DRAM ratio pri meni ne vpliva tako rekoč nič pa naj je 1:1 ali pa karkoli drugega. Niti pri AMDju niti pri Intelu.
Timingi sicer kar precej vplivajo na hitrost ampak še vedno so zanemarljivi v primerjavi z frekvenco.
Moji testi kažejo, da je daleč najpomembnejša frekvenca RAMA vse ostalo se lahko bolj ali manj zanemari.
Naprimer 900MHz 6,6,6,18 pomeni na mojem računalniku opazno hitrejše izvajanje nekaterih programskih funkcij kot pa 800MHz 5,5,5,15
100MHz višjo frekvenco brez razmišljanja žrtvujem za 1 cikel zakasnitve :D
1:1 bo pa vedno težje uporabljati, ker hitrost RAMA vse bolj presega hitrost FSBja.

Klampfer ::

No ja, logično razmišljajmo. Kaj nam pomaga ram laufat na npr. 450MHz (DDR2 - 900MHz), če potem ti podatki iz ram-a do cpu-ja itak ne grejo hitreje od 400MHz, če imamo FSB na 400MHz? To pomeni, da bi posledično RAM čakal na počasen FSB.

Sicer pa wiki pravi:
Memory
Setting a FSB speed is related directly to the speed grade of memory that a system must use. The memory bus connects the northbridge and RAM, just as the front side bus connects the CPU and northbridge. Often, these two buses must operate at the same frequency. Increasing the front-side bus to 170 MHz means also running the memory at 170 MHz in most cases.

In newer systems, it is possible to see memory ratios of "4:5" and the like. The memory will run 5/4 times as fast as the FSB in this situation, meaning a 133 MHz bus can run with the memory at 166 MHz. This is often referred to as an 'asynchronous' system. It is important to realize that, due to differences in CPU and system architecture, overall system performance can vary in unexpected ways with different FSB-to-memory ratios.

In complex image, audio, video, gaming, and scientific applications where the data set is large, FSB speed becomes a major performance issue. A slow FSB will cause the CPU to spend significant amounts of time waiting for data to arrive from system memory.
Bogomir

bond007 ::

Meni se super pi 1Mizboljša za sekudo, če laufam ram na ddr830 (415) s 4:5, kot pa če laufam 1:1 ddr 666 (333). Vem da na AMD k7 si moral sinhrono laufat, ker je bilo hitreje, očitno pri c2d temu ni več tako...

Klampfer ::

Hja, raje laufaj 1:1 in sicer tako da boš mel rame na 830, FSB pa na 415MHz. Šele tako boš videl ali je razmerje 1:1 slabše kot 4:5! Primer kot si ga ti navedel ni primerljiv saj rame laufaš v drugem primeru samo na 666!

Torej lepo FSB povišaj, množilnik procesorja pa ustrezno znižaj. Garantiram boljši rezultat!
Bogomir

Izi ::

Recimo, da navijanje RAMA nekako spada v temo o navijanju štirijedrnikov :D

Nedvomno drži dejstvo, da je najbolje uporabiti razmerje 1:1. Tukaj ni kaj debatirati.
Ampak, najpomembneješe vprašanje pa je: Koliko vpliva na hitrost sistema če uporabljaš asinhrono razmerje?
Tukaj pa jasnega odgovora ni.
Jaz pravim, da je popolnoma odvisno od sistema. Na AMDju je to precej drugače kot na Intelu, saj ima AMD kontroler v samem procesorju, Intel pa v Severnem mostu.
Na splošno velja, da se pri AMDju pozna večja razlika če uporabljaš asinhrono razmerje.
Pri Intelovih starih čipih P4 ni bilo popolnoma nobene razlike zaradi izredno dolgih cevovodov, ki pa so pri C2D spet bolj podobni AMD-jevim.
Zdi se mi, da je vse skupaj odvisno od čipovja matične plošče oziroma konkretno od severnega mosta, kako se loteva razporejanja frekvenc.

FSB na trenutnih ploščah je 266 MHz in ravno sedaj prehaja na 333 MHz.
Iz FSB 266 MHz na Intelu dobimo zaradi quad-pumpinga, kar pomeni, da se podatki pošiljajo 4-krat na vsak cikel, FSB 1066 MHz na katerem deluje tudi Q6600.
In pri RAMU se tudi ne uporabi 266 MHZ FSB ampak se zaradi DDR2 podatki pošiljajo 2-krat na vsak cikel kar da default frekvenco 533 MHz za DDR2 RAM.

Če torej nastaviš FSB Severnega mosta na 266 MHz, procesor dobi FSB 1066 MHz, RAM pa FSB 533 MHz.
Torej že nekaj let razmerje 1:1 nikakor ne pomeni več sinhrono delovanje.
Razmerja FSB:DRAM nikakor ne moreš nastavljati sam, kakor se ti zljubi, ampak ti BIOS ponudi samo tista razmerja, ki so mogoča glede na trenutne frekvence, tako po moje ne bi smelo priti do kakšnega opaznega počasnejšega delovanja, ker bios da na razpolago samo razmerja frekvenc, ki jih lahko obdeluje brez kakšnih zakasnitev tako za CPU kakor RAM.

Tudi če dandanes nič ne navijaš, ti BIOS ponavadi ne bo izbral razmerja 1:1, ampak odvisno od hitrosti RAMA. Dandanes je običajno razmerje 4:5, kjer današnji povprečni RAM deluje na višjih frekvencah kot današnji povprečni procesor.

Izi ::

Sintetični testi kažejo, da je doseže RAM pri 800MHz v razmerju 1:1 približno iste rezultate kot RAM pri 900MHz v asinhronem razmerju.
Dejansko je razlika taka, da se splača kar premisliti kakšno razmerje uporabiti :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova grafična in intel q6600

Oddelek: Strojna oprema
403306 (2515) severjug
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940682 (22224) Dr_M
»

Pomoč pri navijanju q6600

Oddelek: Navijanje
394876 (2711) alexa-lol
»

Core 2 quad q6600 do ==> 3.6 Ghz

Oddelek: Navijanje
111788 (1535) yanez666
»

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Oddelek: Navijanje
392476 (1608) Fr33man

Več podobnih tem