» »

navijanje Quad procesorja

navijanje Quad procesorja

>>><<< ::

Pa še pameten si lahko pol, kako se navijati ne splača...>:D

Tega nisem nikdar trdil, vendar vsaj en vodič si moraš prebrat preden se lotevaš kaj takega.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

TokioGangsta ::

Mene pa zanima če je tole normalen rezultat ker se zdi meni nekam premajhen?

http://shrani.si/f/15/s2/2ZiIlOJv/neimenovana1.png
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

macgajver ::

Bo kar vredu majstr pa ti maš Go dej ga na 400x8 naj zadiha procesorček. In še rame boš imel na 400mhz
tenstan krompir je pa zakon

Xtra ::

U jebemte.Vodo mas.Ej resno nevem kok časa ti bo tale proc žveuu.Ze 1 let je rizik:\

macgajver ::

Evo spet sem po dolgem času brskal po tomshardware in tam je test novega 45nano extreme procesorja test je narejen na visti. Da lahko primerjate vaše navite q6600 s tole novo pošastjo.
Je pa super test res se splača prebrat od začetka do konca in procesorjev so testirali ogromno.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

TokioGangsta ::

Xtra kaj pa bluziš?:\
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Jst ::

> Mene pa zanima če je tole normalen rezultat [...]

Jaz imam tudi na 333x9 in dobim podoben cpu score.


--

Trenutno imam še vedno samo 1GB rama (definiran 333, 4-4-4-12, 1.8V), ki sem ga kupil, ko sem prešaltal iz p4ht na core 2 duo e6300. To mi je premalo, sploh pa na zdajšnje cene rama.

Gledam po netu in se ne morem odločiti kaj bi kupil. Nisem strastni navijalec in mi je 9x333 čisto zadosti. (Ampak navijalec pa sem, ampak takšen... 100% stabilnost in ne frekvence v oblake.) Patriot so zelo privlačni, 82EU, 667MHz(PC2-5300), vendar so CL5. Corsair 124EU, 4-4-4-12, ti mi zgledajo zelo privlačni. In tako naprej...

Izbira je velika, in ker sem tak tip, da moram pred nakupom poznati vsa dejstva, me tako velika ponudba na nekaj spletnih trgovinah in tako velik cenovni razpon 2GB kita, rahlo bega.

Zato sem se odločil, da prvi korak napravim med prijatelji. :)

Kaj mi priporočate?

Kaj imate vi; kako ste zadovoljni; če bi kupovali sedaj, kaj bi vi kupili?

Mojo konfiguracijo najbrž poznate: p5k, q6600@3.0.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Xtra ::

Tokyo gangsta.Mislil sem post od M-XXXX.

LP:)

JIM22 ::

m-xxx: jest sem dubo 6263 pri cpu score, sam z 100mhz majn, ampak z mal močnejšo grafično in je najbrž grafa potegnlqa score gor.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

steev ::

Bom se kle prasu. Kaj mislite o tem: Asus P5K, q6600, 8800GT, crucial 2 GB na lc 550W? Bi to moralo delovati ali ne. Ker mi kr nekaj piska iz napajalnika.
:|

Xtra ::

A je možno da ti s plate, in da je le ta zanič?

LP

JIM22 ::

steev: a ti piska in deluje vse ok? Če je tak pol ni straha, men tud vse cvili, od grafe, plate in napajalnika. Dela pa vse ok.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

steev ::

Ja dela vse OK. Pomoje tut tko. Se bom ze navadu. Crknt nebi smel.
:|

Xtra ::

hehe.K mi je plata crknila, mi je ucash pisku dvd-rw pekač.

LP

JIM22 ::

steev: Q proc potegne dost elektrike, tak da na abit ip35 pro dobesedno pojejo mosfeti. Grafična 8800gtx, ko sem jo imel vmodano in ko sem pognal 3dmark, se je tud drla ko hudič. V napajalniku pa slišim, kot da bi se vent vrtel, ampak ni vent, derejo se neki elementi noter, ko je v vtičnici 250V in več. Dela pa vse kot mora.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Xtra ::

No, pa da ne zaidemo z teme.Kako se vam zdi bol za Quada Q6600 G0!
- 8x400=3.2GHz
alo
-9(auto)x333=GHz

Slišu sm(namreč procesor šele u petk dobim;( ), da če pustiš na avto množilnik, da, če greš ti naprimer na kosiu umes, množilnik pade in se posledično procesor manj greje.
Kaj je bol opcija.Za tista 2% preformansa, če sploh je kj bol prva opcija, se mi se zmeraj druga bolje slis, da saj mal počiva k te ni zravn:)

LP

macgajver ::

xtra tudi če imaš 8x400 množilnik pade nazaj na 6 in se ti zato manj greje vsaj pri moji plati je tako razlika je samo v tem 6x400 2400mhz in 6x333 2000mhz. v idle deluje pri manjši frekvenci to je vse čeprav z enim spodobnim hladinjakom pri 2400 idle nebi smel imet problema.
tenstan krompir je pa zakon

TokioGangsta ::

@macgajver a si men reku da mam G0 steping? ča ja pol še sam nism vedu, kok pa ti veš?
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Xtra ::

TokioGangsta: jasnovidec je>:D

Hmm.A ni to da dol pade množilnik v idle ena funkcija, ki je na stock nastavitvah ukloplena?

emilo ::

Imam sledeč problem, na matični plošči GA-P35-DS3/S3 in procesorju Q6600 mi v CPU-Z po navitju kaže 1800MHZ (če vklopim Prime 95 se zviša na 2400MHZ), v Core Temp, ter system pa mi kaže 2700MHZ!? V biosu sem množilnik dal na 8 ter povišal fsb, a očitno imam vklopljeno kakšno funkcijo v biosu, ki mi avtomatsko nastavlja frekvenco glede na obremenitev procesorja? No zdaj me zanima če sploh imam navit računalnik in kako lahko naredim, da bo frekvenca vedno ista?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: emilo ()

Xtra ::

to je funkcija, ki v idle razbremeni procesor, da se ne greje za bv.Je navit.Taka, k je frekvenca v full load, tok je navit.Upam, d sm prou powedu.:)

LP

emilo ::

Zakaj je pa potem v CPU-Z drugačna frekvenca kot v Core Tempu?

Xtra ::

..em sry, sam nism noben pro v tem.Pocaki, da kakšen bolj izkušen powe kj:\

DominusSLO ::

Zakaj je pa potem v CPU-Z drugačna frekvenca kot v Core Tempu?


Zato, ker očitno Core Temp ne zna pravilno prebrati multiplikatorja tvojega procesorja in vzame maksimalno vrednost, ki je za tvoj procesor 9. CpuZ pa zna razbrati izbrani multiplikator in zato pravilno izračuna frekvenco.

edit: make up
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Glej za funkcijo SpeedStep. Ta je namreč zadolžena za manjše frekvence pri manjši obremenitvi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Xtra ::

A je Core Temp pol sploh uporabn program??:\

LP

macgajver ::

TokioGangsta
Po tvoji sliki sodeč piše da imaš revision GO to pa pomeni boljši čip doseganje precej visokih frekvenc s manj volti kar pomeni manj gretja kar pomeni boljše navitje.

In ja core temp je uporaben program ker je eden redkih ki kaže pravo temperaturo.
Za ostalo poskrbi cpuz. Za test stabilnosti prime95. Za test zmoglivosti 3dmark06. Sponite me če sem kaj pozabil

In bodite veseli da obstaja funkcija ki vam zmanšuje, viša množilnik in špara mlinček ko 24/7 dol pulite torrente.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Xtra ::

kko pa dela ta prime95?

LP

Izi ::

Prime95 je matematični program za iskanje oz. izračunavanje "prime numbers", od tu izhaja tudi ime.
Po slovensko so to menda praštevila ali nekaj takega. Trenutno so našli že 43 takih števil.
Ker je to računanje hudo zahtevno, ga nekateri uporabljajo tudi za testiranje stabilnosti računalnika.
Nujno uporabi najnovejšo verzijo v25.5, ki podpira večnitnost, da bodo vsa 4 jedra obremenjena do konca.
Vsak sistem ima svojo verzijo in potem sta za vsak sistem še 32 in 64 bitna verzija. Izbrati moraš pravo.
Tukaj je uradni link: Prime95 v25.5

Po moje je vseeno bolje uporabiti namenski program za testiranje stabilnosti kot na primer OCCT.

Opozorilo:
Pri dolgotrajnem testiranju stabilnosti, zna račun za elektriko kar opazno narasti >:D
Takrat današnje hude mašine o katerih tu debatiramo porabljajo tudi po pol kilowatta in več na uro.
Drugače pri vsakdanjem delu in tudi pri igranju današnjih iger, niso računalniki obremenjeni niti do polovice, če imaš Q6600.

Xtra ::

Thx Izi:))

LP:)

M-XXXX ::

Pri testiranju morate nastaviti Small FFT (obremenitev, ki jo v praksi ne boste nikoli dosegli) in če vam procesor to zdrži, vam čestitam saj ste stabilno navili:D

Xtra ::

Kje to nastaviš?V bios, al kje?

LP

M-XXXX ::

Pri testu PRIME95

Xtra ::

Sm pa res smotan:D .
Btw M-XXXX in Izi, thx za info.Tega programa drgač nikol nism nucu:)) .

LP

macgajver ::

Evo da se še jaz pridružim klubu 14+ 3dmark06 Škoda ker mi ves čas sistem ne zmore takole laufat se začne pregrevat ko hudič sam score je pa lep za pogledat čeprav cpu bi bil lahko boljši ampak j... ga ne gre čez 3000mhz.



Drugač pa 333x9 ali 430x7 tudi za ram je skoraj vseeno kako je nastavljen razlike so res zanemarljive največ šteje do koliko mhz priviješ procesor.
tenstan krompir je pa zakon

Xtra ::

This is my style, totaly:D :D

LP

steev ::

No no. Mal se potrudite. Kaksen ventilator vec, pa bo.
:|

Xtra ::

...mogoče 2:D

zupca16 ::

Pozdravljeni,
za vas bi imel eno vprašanje. Sam imam namen kupiti Q6600 ter plato P5K-E/WIFI-AP. Zanima me če je plata dovolj dobra za navijat procesor in pa kere rame priporočate. Sam sem imel namen Crucial PC8500 1066 2GB kit (1GBx2) 5-5-5-15. Zanima me še če more pri ramu pisati Dual channel, da sta rama dual chaner. Ali bo za grafo 8800GT, ter še dva diska napajalnik LC 550W LC6550GP dovolj močan.

Že v naprej hvala za odgovor.

Lp

macgajver ::

Plata je odlična Rami so tud odlični.
Dual chanel ne podpira sam ram ampak ti dela če rame daš v matično ploščo v način dual chanel ponavadi sta 1+2reža ali 2+3reža če daš drugače dual chanel ne dela razn če imaš vse slote polne potem tudi dela.
Malo sem zakompliciral.

Načeloma je napajalnik dovolj močan ampak ni ravno priporočljiv za tak sistem ker mora delovat bolj na polno in se bolj pregreva.
Raje vzameš kaj takega LINK ker kakšen extra vat moči vedno pride prav sploh pri navijanju tudi linije so ponavadi bolj stabilne. Malo poglej kaj je finta teh dražjih napajal in teh cenejših dražji ti nudi na 12v liniji in tudi drugih več amperov kar ni slabo. Če gledaš da močnejše grafične rabijo na eno linijo tudi do 16A

Dražji napajalnik
+3.3V, +5V, +12V1, +12V2, +12V3, -12V, +5Vsb
0.5A/25A, 0.3A/30A, 0.5A/28A, 0.5A/28A, 0.3A/30A, 0A/0.6A, 0.02A/3A

cenejši
3,3V: 35A
5V: 40A
12V1: 16A
12V2: 18A
tenstan krompir je pa zakon

zupca16 ::

macgajver hvala za tak odgovor. A zanima me še slednje. Tudi na tem forumu so nekateri govorili da se grafika 8800GT zelo pregreva pa če ima kdo iskušnje z njo bi bil vesel odgovora. Pa še nekaj. V prejšnem postu sem napisal da načrtujem kupiti Asus P5K E/WIFI ki podpira 1066 FSB, ko sem pa gledal navite Q6600 sem videl da FSB-ji presegajo 1333. Ali se bo to dalo na tej plati??

Lp

macgajver ::

Ta plata uradno podpira fsb do 1333 tako da tja do 1600 se ni za bat to pa je že kar lep overclock 400x8 ali 400x9 3200-3600mhz. Čeprav te plate tudi pri 2000 nebi smele imet problema.
Grafe imajo zelo širok razpon temperatur tudi do 120 stopinj če jo boš overclockal pač v rivatunerju malo pojačaš ventilator na grafi to je to. So pa baje kar tople grafične ampak zaenkrat so definitivno best buy.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

ialexxb ::

Jaz sem pred tednom zamenjal P5K za P5KC, pa me zanima, ker nisem prišel do 350x9 ali P5KC tudi nima 6 napajalnih faz ali pa se moj procesor ne navija dobro?? Ker mi je v tej temi nekdo oenil, da P5K ima samo 4 napajalne faze blabla...za navijanje quada pa jih potrebujem 6.

macgajver ::

LINK

Tudi sam imam to plato in jo laufam fsb 400 24/7. Ima pa baje plata neke probleme s rami.
tenstan krompir je pa zakon

krucymucy ::

malce sem testiral razlicne hitrosti in nastavitve ramov. testiral sem z everestom. vsak test veckrat in vzel najboljsi rezultat

clock memory read memory write memory copy memory latency

FSB361, DDR1083 15-5-5-5, 2T 8508 6418 7035 57,2
FSB361, DDR905 15-4-4-4, 2T 8102 6414 6982 59,4
FSB370, DDR930 12-5-5-5, 2T 7907 6544 6864 62,1
FSB400, DDR800 15-4-4-4, 2T 7806 7176 7033 61,9
FSB433, DDR867 15-4-4-4, 2T 8442 7730 7691 57,1

prvi trije testi mnozilnik 9, zadnja dva mnozilnik 8

zelo zanimivo je da v prvem primeru hitrost branja visoka, pisanja in kopiranja pa ne, tako da je v primeru 1:1 FSB:RAM razlika vec kot ocitna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

krucymucy ::

pa se tole. voltaze nikakor ne morem spreminjat.
v biosu imam na auto, vklopljen CPU voltage damper (naj bi bil, ker pri meni pise "load line calibration")
na 433x8 ni bil vec stabilen in sem imel namen dvigniti voltazo. sistem se ni zbudil, po resetu dam nazaj na 400x8 in voltazo na 1.275V. v winsih in kasneje v biosu pa napise 1.16V, sedaj imam na 1.35V nastavljeno in imam 1.23V dejanskih.

kaj sem spregledal? plata je asus P5K-E

Klampfer ::

exodus: Točno to že dalj časa trdim - čez 1:1 ga ni.

Lepo povečajte FSB vsaj na 400, zmanjšajte množilnik CPU na 6, rame pa pustite vsaj na 400 (če niso kvalitetni).

Mimogrede: Imam plato Asus P5K Deluxe WiFi. Do sobote sem uporabljal BIOS 3.x in je vse lepo laufalo na FSB >400. Ko sem namestil BIOS 6.03 pa plata naenkrat tega več nikako ni hotela prenesti, tako da sem šel nazaj na 3.x. Ima še kdo težave z novim BIOSom?
Bogomir

Boobiz ::

Jaz sem svoj procesor včeraj navil na 3.0GHz, nakar mi je do danes popoldne lepo delal, ko pa sem ga ugasnil me danes popoldne ni več pustil v windowse dokler ga nisem odvil nazaj na stock.
V Biosu imam narihtano da se sproži alarm če temperatura doseže 80 stopinj, okej vse uredu in prav le ko procesor navit na 3.0 obremenim 100% temperatura niha od 77-80 stopinj ventilator na box hladilcu ima pa le 1100 obratov, se jih da s kakim programom dvigniti?



Tule so podrobnejše specifikacije navitega proca, je voltaža vredu?

AapocalypseE ::

Voltažo maš visoko. 1.34V ti kaže cpu-z to je z vdroopom, tak da na plati še maš več nastavljeno. Jaz mam na plati za 3GHz 1.325V vdroop na 1.27V, to pol kaže cpu-z. Pol boš mel tudi stopinje nižje, če zmanjšaš voltažo.

Zgodovina sprememb…

Boobiz ::

V biosu je nastavljeno avtomatsko reguliranje voltaže, kje in kako lahko voltažo zmanjšam da bo vse skupaj še stabilno? Okrog teh stvari sem bolj štručko, tako da.. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova grafična in intel q6600

Oddelek: Strojna oprema
403306 (2515) severjug
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940682 (22224) Dr_M
»

Pomoč pri navijanju q6600

Oddelek: Navijanje
394876 (2711) alexa-lol
»

Core 2 quad q6600 do ==> 3.6 Ghz

Oddelek: Navijanje
111788 (1535) yanez666
»

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Oddelek: Navijanje
392476 (1608) Fr33man

Več podobnih tem