» »

navijanje Quad procesorja

navijanje Quad procesorja

««
«
1 / 8
»»

sthep ::

Živjo, zanima me koliko je potrebno vložiti v sistem (plata, hladilniki) za navitje procesorja oz. koliko se ga da naviti z stock coolerjem, da stvar deluje normalno.
Ker sm v navijanju začetnik me zanima tudi, če se zna zaradi 4-ih jeder kaj zakomplicirati.

Primoz78 ::

To je odvisno od navijalskih sposobnosti procesorja in seveda od ostlaih komponent...ni neke meje, da bos reku navij na toliko in bo OK...mores sam sprobat na kolk gre in na kaki voltazi....itd...itd...itd...se pravi izkusnje si moras pridobit!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

kixs ::

Fino bi bilo, da se da vsakemu jedru posebej dolocit voltaza in OC frekvenca. ;)

Tako pa lahko navijes samo toliko kolikor gre najslabse jedro.

lp

Tomson ::

Kolikor sem bral se Intel Q6600 navija odlično ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

OChack ::

ne navija se tok dobr, teoretično 50% manj kot 2 jedrni, praktično pa kokr maš srečo vendar zaard porabe nek omejen.
drugač ke okol 3-3.3 mislm d abi šlo
Int€l inside, IDIOT Outside

Tomson ::

Q6600 se ob nekem normalnem navijanju dvigne lepo na 3.40 GHz. Se pravi okrog 45% pospešitev. Men se to zdi kar lepo navitje ...

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

sthep ::

Tomson kero plato pa maš?

Tomson ::

To ni od mojega navitja. Kot sem zgoraj napisal sem bral po netu kako se ta procesor navija. Dotična slika je iz xtreview.com kjer so testirali Q6600 proc.

LINK


Plata je pa ASUS P5B Deluxe inu Mushkin XP2-6400PRO DDR2-800 4-4-4-12 rami ter Zalman CNPS9500.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Izi ::

Tile rezultate navijanj več jedrnih procesorjev je treba jemati z rezervo.
Ti lahko dvo ali štiri jedrne procesorje naviješ enako kot eno jedrne in ko poganjaš programe samo na enem jedru bo vse v redu delovalo. Ko pa vprežeš še druga jedra pa se začno medsebojno greti in procesor hitro "zmrzne".
Navijalci, ki se z svojimi rezultati navitja hvalijo naokoli po internetu vedno testirajo stabilnost samo enega jedra pa še tega bolj slabo, samo toliko, da deluje OS in že pošiljajo slike naokoli.
Ko pa ti obremeniš enkrat vse štiri jedra do konca za nekaj ur pa je treba navitje znižati za polovico, da vse skupaj ostane stabilno. Ti rezultati pa potem niso veš tako impresivni.

Program za testiranje stabilnosti večjedrnih procesorjev je OCCT, ki trenutno lahko do konca obremeni 16 jeder naenkrat :D
To je tudi največ kar je trenutno možno sestaviti (Štirje štirijedrniki na eni plošči)

EvilDare ::

Jaz sem se pa ravnokar spravil navijat Q6600 pa me zanima koliko je max "zdrava" temp. Trenutno imam v biosu 1.45V, 3200MHz, temperature med delovanjem orthosa (obremenjena so vsa jedra): 68, 66, 59, 58. Ali sem že dosegel max mojega hlajenja. Sem mislil da vodno hlajenje bolje ohladi. Test je pa Small FFT-s - stress CPU. Temperature odčitavam z Rightmark-om. V PC probe je temperatura 48. Samo kolikor sem se seznail je ta napačna.

Še idle temperature (mogoče še malo manj ker je sedaj še vse segreto): 48, 45, 40, 40.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

BoBr ::

EvilDare
A to imaš stock box hladilnik?
Also known as "Intel-aš".

>>><<< ::

Če bi malo bolje prebral.... Ima vodno hlajenje.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

EvilDare ::

Kje pa. Vodno hlajeno z Eddyjevem blokom priklopljen na radiator za 2 120 ventilatorja. Sem odvil na 3000 in voltažo znižal na 1.4V in so sedaj temp: 61, 59, 52, 52. Sem mislil da bom še kekšne 100 Mhz iztisnil samo zgleda da bo to max overclock. Samo se niti ne sekiram. Z 2400 MHz in 8800 GTX sem dobil skoraj 11500 točk v3DMark 06. Bom še pred hladilnik namestil 2 120 venta mogoče bom kakšno stopinjo pridobil.

P.S to so load temperature po 5 min orthosa in se kar držijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

BoBr ::

Ups sory. Ja nekam visoke so temperature za vodno sampak v mejah normale.
Also known as "Intel-aš".

EvilDare ::

Zanima me, če so "WARNING: Affinity Mask: Process: 0x3 Sys: 0xF" napake v orthosu zelo škodljive ali je še kar stabilno. Test se sicer ne ustavi ampak deluje naprej. Trenutno tesiram 3200 MHz, 1.425.

P.S. po 30 min ni bilo nobenega reboota, tako da pc je bolj stabilen kot AMD 64, ki je bil navit na 2400, prime pa niti 10 min ni delal ampak nisem nikoli imel nobenih težav. Sem pognal še 3dMark06 2x, obakrat je bil rezultat 12692, najvišja temperatura pri igrah ni šla čez 52, pri kratkih cpu testih pa so šle do 58. Verjetno bom pustil na teh nastavitvah in bom videl če imam kakšne probleme. Rami delujejo na 1:1, 2.1V, in timmingih 4,4,4,12. 1MB superpi: 16.672

P.P.S. trenutno so idle temperature: 41, 37, 35, 35

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

>>><<< ::

Tisti error je za rame, premalo voltaže si jim dal.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

macgajver ::

EvilDare kero plato imaš ti?
Namreč jest sem hotel počakat ddr3 samo sem se zdej vseeno odloču da nabavim Q6600 --277eur.
Drugač pa kero plato priporočate in rame?
Namen ga imam navit do 3ghz.

Za rame sem gledal tele OCZ DDR2 5-5-5-12 so dobri?
Matično pa res nimam pojma kero bi dal notr.
tenstan krompir je pa zakon

EvilDare ::

Asus P5W DH Deluxe. Trenutno procesor dela na 3000Mhz pri 1.3375V in je vsaj 1h orthos stabilen. Najvišje temperature ne grejo nad 65, 63, 56, 55. Sem preikusil še igre in benchmarke, nobenega problema. Ko sem igral Colin Mcrae Dirt se temperatura nad 48, pri najbolj vročem procesorju, ni dvignila. Poraba je bila pa okoli 8% največ na katerem koli jedru, razen ob nalaganju dirk, med tem pa je bila poraba nekje na 50% pri prvem jedru. Bom še jutri spremenil zaporedje vodnega. Sedaj imam hladilnik, pumpa, blok; jutri bom dal pa pumpa, hladilnik, blok. Pa mogoče bom še eksperimerntiral s 4x120 venti na hladilniku.

macgajver ::

LINK Kaj pa tale plata je dobra? Ima mogoče še kdo iskušnje s navijanjem teh procesorjev razen EvilDare?
tenstan krompir je pa zakon

>>><<< ::

Raje kaj od Asusa, npr. P5B Deluxe ali P5W DH Deluxe. Ta Gigabaytova tudi ni slaba.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

Golnar ::

mene pa zanima ce bi bla Gigabyte P35-DS3R dovolj dobra za mal navit tako zadevo, ter koliko bi slo s stock hladilnikom (kdor je pac ze probov), ter ce bi slo z nekim zracnim za do 50€ na 3ghz? ker ce nebo dovolj z stock hladilnikom, raj vzamem cenejšo plato in nikol nč ne navijam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Golnar ()

AapocalypseE ::

Čez dan ko je malo bolj vroče imam v idle 48°C 100% load pa okoli 71°C to je s stock coolerjem in na 2.4GHz, če pa navijem na 3GHz se temperature ne spremenijo kaj dosti ker se začne ventilator bolj hitro vrtet in nanese pol na iste temperature, ampak mi je definitivno preveč to in bom menjo cooler. Zdaj ko je bolj hladno in si luftam sobo mi je celo temperatura na najbolj vročem jedru padla na 42°C :) Bi pa bla pomoje ta plata dovolj za neko solidno navitje. Sicer ne morem rečt nič 100%.

Zgodovina sprememb…

Golnar ::

sepravi na recimo 2.8ghz in z ventom na 100% in z 100% zaposlenostjo nebi doseglo 70°c? ce je temu tako, pol bom kr lepo to plato vzel in navil, ampk pocakmo se kaksno mnenje

AapocalypseE ::

ti pravim da mam na 2.4GHz in na 3GHz iste temperature, tak da izpod 70°C ne pridem v nobenem primeru. Mogoče bi če bi mel na 2.4GHz in ventilator na 100% ampak ta original hladilnik je nek čudn in ne gre al pa ne znam naštelat tega. V biosu sem dal za ventilator 100% in naj drži na 40°C ampak nekako ne uspe to s stock coolerjem.

Golnar ::

hmm, no ja, zame bi bla cist sprejemljiva temp nekak 65, vendar če je tut čist na stock čez to, te pa vredi ne :) ocitno bomo mal navijal :)

TechBeats ::

Ja jst si tud nameravam kupt dele u kratkm q6600, kar sm teste gledu se za navijanje najbolj obnese P35 chipset, tko da pol 965 ipd. ne splača oz ni dovolj sposobno za navijanje quadov, hja na ene 3.4ghz se ga da spravt, sam ja se kr greje, eni so ugotovil da je bolj hladn, če se odstrani una zaklopka k drži procesor na vodilu, baje tm skor 10C razlike, sam potem je treba bit pozoren na stik med procesorjem in hladilnikom, speedracer probi to varjanto če bo kej bolj, sam pazi da bo, če boš sprobu dovolj stika med proc in podnožjem in procom, ker se lahko zgodi da ni dovolj stika in ne dela.
AciD TriP

Jux ::

IMO je vseeno ali uporabljaš P35 ali 965P za navijanje Q6600 oz. če že kupuješ novo in hočeš najboljšo plato za navijat, potem P35 (ker dosega višje fsbje) - ni pa nobene potrebe menjat stare plate.

Jst grem tudi danes po Q6600, me prav zanima kaj bom dosegel z Infinityem. Kolega ima podoben setup kot jaz (gigabyte DS3 + Q6600 + Infinity) pa mu proc dela stabilno pri 2800 (in še nekaj drobiža zraven).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Boomer ::

LP,
tudi sam sem posegel po q6600. Že v prvem poskusu sem dosegel frekvenco 3,00GHz. zdj me pa sam zanima kater program uporabiti za 100% obremenitev vseh jeder. Pa najbol natančen program, ki očitava temperature. Hvala:D

Adrijan0 ::

Tud brat je dobro znat.. U tej temi to piše.. Samo je teško prebrati?

Izi je lepo napisu.. res ena in ista uprašanja postavljate.. večina je pa takih, k si usak froc zna odgovorit:

Program za testiranje stabilnosti večjedrnih procesorjev je OCCT, ki trenutno lahko do konca obremeni 16 jeder naenkrat :D
To je tudi največ kar je trenutno možno sestaviti (Štirje štirijedrniki na eni plošči)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Boomer ::

Ah se opravičujem sem prebral samo zadni del, tebe pa tud ni pobralo k si delil svoje znanje...:D

Adrijan0 ::

Sej ne da koga pobere, samo škoda je da se piše če se ne bere8-)

AapocalypseE ::

Boomer keri cooler maš na procu in kolko maš stopinje idle/100% load?

Boomer ::

Bom drugič prej še enkrat prebral.
Imam stock cooler. V full loadu mi pride 1. jedro do 75C ostala pa 70-65. V idlu pa od 39-47, senzor na procesorju pa pravi hladnih 25C. Očitno bo za kaj več treba nabavit nov cooler:(

AapocalypseE ::

Aha meni pride max do 71°C pa če je na 2.4GHz al pa na 3GHz. Danes sem si htel it po nov cooler Zalman cnps9700 led pa ga niso meli na zalogi :\ v četrtek komaj dobijo.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Zvečer sem se šal malo igrat z navijanjem in sem prišo na 356x9 voltaža na 1.405, z orthosom sem mel konstantno temperaturo 65-66. Čudi me edino to, da nastavim voltažo na 1.405 in grem gledat po resetu v bios pod monitoring in mi piše, da mam procesor voltage 1.35V nevem kak je lahko taka razlika, če mam voltažo na default 1.325 mi piše da mam 1.27, kaj morem zdaj gledat da bo štimalo in do kolko lahko grem max?

macgajver ::

Jest sem ga zdej tud navil na 3ghz se mi pa pojavlja en problemček na 3ghz gre zadevšna s stock voltažo in je stabilen težava je v tem ko zaženem PRIME95 in mi začnejo odpovedovat jedra prime laufa nekaj minut nakar eno od jeder ne dela več ali celo dva ok sem mislil da imata premalo voltaže in sem dal v biosu na 1.4volta cpuz kaže potem pri obremenitvi približno nekje 1.24volta pa še vedno ko ga polno obremenim jedra odpovedujejo je možno da imam smolo in sem dobil u kurcu 4jedrnika ki ne zdrži fsb 333.
tenstan krompir je pa zakon

macgajver ::

StreetRacer sem bral da v biosu prov velik čez 1.5ni varno jit. cpuz ti bo itak potem v windowsih prov pokazal kolk maš v idle in pod obremenitvijo.

Še malo sem se poigral s nastavitvami fsb333 množilnik 7 zadevšna stabilna v prime95 ko povečam množilnik na 8 mi po nekaj časa s prime95 na enem od jeder najde error in neha na njem izvajat proces isto se ponovi pri množilniku 9 samo še velik hitrej ubistvu skoraj momentalno s višanjem voltaže v biosu pa dosežem samo to da je računalnik pri 333x9 v prime dalj časa stabilen več kot čez 1.45volta v biosu pa nočem naštimat tud gret se začne potem ko svinja. Ima kdo kakšno idejo?
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

ma cpu-z meni nikol ne kaže prave voltaže. brezvezen je glede tega. Zdaj gledam samo voltažo v biosu oz. monitoring, tam je 100% prava. Če boš nastavo na recimo 1.36V tudi ne bo na 1.36 ampak je padec, morš pogledat točno kolk je pod monitoring.

Azrael ::

@macgajver:

Tvoj CPU ne zmore teh hecov. Pri enojedrniku je v takem primeru zadeva po nekaj minutah zmrznila, pri tebi pa vsaj eno jedro še dela in se sistem (še) ne sesuje. Temperature in voltaže imajo v takem primeru neznaten učinek - procesor teh frekvenc ne zmore. Žal.

@StreetRacer:

BIOS in programi za merjenje temperatur in voltaž odčitavajo podatke z istih senzorjev. Torej, rezultat meritev morajo biti enaki ne glede na SW. Razlika med BIOS in potem v Win nastane zaradi tega, ker je obremenitev CPU in ostalih komponent različna v BIOS in v Win.
Nekoč je bil Slo-tech.

AapocalypseE ::

Azrael kak ne zmore take frekvence? Če dam jaz mojega na 3GHz in zaženem dva orthosa in je vse stabilno delajo vsa jedra. Glede voltaž v win pa je malo čudno. Zdaj ko nič kaj ne delam na računalniku je vklopljen speedstep in mam v cpu-z voltažo 1.12V v CoreTemp pa 1.1625V in ko obremenim procesor je v CoreTemp 1.325 tako kot je nastavljeno v biosu, pri cpu-z pa je 1.264. Torej sklepam da CoreTemp kaže voltažo, ki je sicer nastavljena ampak ni prava ker plata vdroopa, cpu-z pa kaže nekje realno voltažo, saj mi plata v biosu pod monitoring kaže 1.27V

Azrael ::

StreetRacer

Tvoj CPU mogoče res zmore 3GHz, čeprav rahlo dvomim, da bi šlo 24/7 ob 100% obremenitvi, CPU od macgajver pa ne. Zbudi se, ampak kmalu zmrzne. Posploševanje pri OC je velika zabloda, do kam bo šlo je odvisno od primerka do primerka.

Glede programov, ali resnično! berejo iste senzorje ali kateri od njih malo do pretežno ugibajo?
Nekoč je bil Slo-tech.

AapocalypseE ::

Azrael pol pa mi povej kdo 24/7 laufa proc na 100%?

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Recimo jaz. Razen ob izpadih štroma in občasnih restartih zaradi kakšne inštalacije/urejanja sistema, imam procesor stalno 100% obremenjen. Če ne z uporabniškimi programi pa z F@H:D
Res pa da nimam 4-jedernika, ampak "samo" X2 na 2310MHz in znižani voltaži. Vendar bi tudi ob lastništvu 4-jedernika le tega stalno teral na polno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Adrijan0 ::

Kaj sploh navijate če ne izkoristite niti tistega kar mate? >:D

AapocalypseE ::

kdo pa pravi da pustimo navito? >:D

Adrijan0 ::

Sam neki me zanima od vseh vas se kdo profesionalno ukvarja z obdelavo videa slik al kar koli.. oz rabi ta q6600 za delo? Mislim za služenje denarja dobesedno..

AapocalypseE ::

Zakaj pa bi rabo to samo za delo? Jaz mam samo za navadno domačo uporabo in mi je dosti bolj zanimivo met Quada kot Duota. Za mene je to isto kot da primerjam Quada, ki je M5 BMW in Duotom, ki je spimpan Golf s turbotom, ki bo mel končno okoli 270km/h, BMW pa samo 250km/h ker je blokada, ko pa blokado odstraniš pa se kar zadeva spremeni. ;)

Golnar ::

Kaj sploh navijate če ne izkoristite niti tistega kar mate? >:D

preprosto zato ker lahko? al nesmemo zato k bos ti tko reku?

Adrijan0 ::

golnar bom raje tiho.. Ne vš u čemu je fora.. K mate tak hardwer samo za se kazat ne pa ga rabit >:D Zdej pa še reči da ni tko.. Mislim sej me ne briga.. asmo je že tolko teh tem in tolko enakih butasih uprašanj.. da je prau kriza.. Sploh se nič več ne govori o bol strokovnih rečeh na slotechu.. Še na mojo temo še zdaj nism dobiu odgovora.. Ja sej če vam zastavim to uprašanje mi boste rekli naj navijem pc..

Golnar ::

dobr vem kaj hoces povedat...btw, ko so prsli 2 leti nazaj dvojedrniki ven so bli tut vsi idioti ko so to kupovali ane? seveda. ce ti recimo vsako leto kupiš nov hardver oz nov racunalnik nevem, morda si premožen, ampk vsi pa nismo in kupujemo racunalnike za 3leta+, ja oprosti nemorm met vsako leto neki kar v tistem trenutku izkoristim in je pac kao best buy za nekatere, jz si vsekakor sebe ne predstavljam leta 2011 imeti dvojedrnika v svoji kišti, to bo takrat kkr je trenutn neki p3 recimo, in ja seveda takrat niti priblizno nebo mogoce izkotistit tega proca ane? seveda ne, to bo sam tko mal za kazat okol, pa na majco si bom dal natisnt q6600 owner, in na tablci od avta bom mel napisano q6600... tko da, ja idiot sm, največji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Golnar ()
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova grafična in intel q6600

Oddelek: Strojna oprema
403305 (2514) severjug
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940678 (22220) Dr_M
»

Pomoč pri navijanju q6600

Oddelek: Navijanje
394876 (2711) alexa-lol
»

Core 2 quad q6600 do ==> 3.6 Ghz

Oddelek: Navijanje
111788 (1535) yanez666
»

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Oddelek: Navijanje
392476 (1608) Fr33man

Več podobnih tem