» »

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Fr33man ::

Nisem čist nov v navijanju, med drugim sem navil E8400 in to kar uspešno - vendar še vedno precej zelen. Medtem sem zadevco že prodal in si kupil malo "boljše" komponente prav za namen navijanja. Komponente so sledeče:

- ASUS Rampage Formula
- Intel C2Q6600 (G0 revizija)
- Teamgroup Extreme Dark 800Mhz, 2x2GB
- Hladilnik za CPU: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z... skupaj z priloženim ventom na privzetih obratih (brez U.L.N.A adapterja)

Tu pa doživljam same neuspehe. Navil sem ga ravno danes (komponente stare dober teden) na frekvenco cca. 3,3Ghz (8*420Mhz, FSB=1600), pri voltažah:

- VCPU: 1,37
- CPU PLL: 1,5
- NB: 1,42
- VRAM: 2,2
- SB: 1,070

Testiral sem z ORTHOSOM, vse mogoče kombinacije (stress...., stress..... ,...), povsod je bil stabilen sistem - testiral vsak test posebej 1 uro. Nakar sem našel še program OCCT, na istih nastavitvah testiral in evo po minuti in pol se računalnik samo ugasne (v bistvu resetira, samo v windowse ni nikakor prišel, potreben je bil ponoven reset). Nimam pojma zakaj taka razlika v dveh programih ki naj bi bila namenjena testiranju STABILNOSTI!!! Res pa je da orthos testira le dva jedra, kar se lepo vidi v task managerju. Ne vem koliko jih OCCT ker se je komp nemudoma ugasnu.

Temperature so mi tudi uganka, na stock kulerji ima folk cca. 35 stopinj idle in nekje max. 55 stopinj pri polni obremenitvi - podobna frekvenca, medtem ko imam jaz merjeno z RealTemp cca. 40-43 stopinj stock in kar 65 stopinj na polni obremenitvi, medtem ko je hladilnik parkrat zajetnejši, termalna pasta pa je praktično perfektno razporejena po procu (zadevo preveru, termalna pasta MX-2). Da ne omenjam temperatur NB, SB in rama (pri 4-4-4-12 in totalen maximum kot kaže za rame je 940 Mhz), ko dejansko ne moreš držat prsta na hladilniku zaradi vročine.

Uganka mi je tudi to, kako lahko večina soforumašev bp doseže 3,6Ghz pri 4-jedrnikih - povečini s stock hladilniki kot sem parkrat zasledil, jst pa lezem kot polž že pri 3,3Ghz z temperaturami, voltažami in stabilnostjo že na robu (ok res da imam množilnik x8).

Ima kdo kakšno idejo kaj in kako naj naredim da bo čim višja frekvenca (v mejah normale seveda, želim uporabljat komp še kake 3 leta vsaj, povečini 24/7), temperatura čim nižja, stabilnost pa praktično 100%, ker če mi gre kaj na k**** je to blue screen med kakim pomembnim opravilom.

Hladilnik praktično večji se že skoraj ne da oz. bi bilo neekonomično sedaj še hujši hladilnik kupvat, za rame sem že najdu neke hladilnike z heatpipe-i, na plati bi lahko zamenjat termalno plasto na hladilniku za NB in SB samo ne vem kako odstranit plastične push pine ki držijo skupaj matično in hladilnik. Kakršen koli nasvet bo zlata vreden. Hvala!!

M-XXXX ::

Drži se teh voltaž:
NB 1.4 do 1.5V (najprej probaj z višjo)
PLL 1.6V
VFSB 1.5V
VCORE daj 1.5V

Nastavi najmanšo frekvenco rama, ter uporabi 9x multiplayer. Nastavi 400x9 in poročaj!

AapocalypseE ::

Stress program ti predlagam prime95. Z orthosom si mel zato stabiln sistem, ker obremeni samo dve jedri, ko pa si zagnal occt pa ti vrže ven error, ker obremeni vsa štiri jedra.
Jaz sem mel na mojem Q6600 @3GHz (B3 verzija) Zalman cnps9700 hladilnik in sem mel takšne temperature ob loadu prime95 small ffts:
http://shrani.si/?1u/Dj/2GaXuw73/brezna...

Obvezno daj small ffts test.

Fr33man ::

Na tvojih nastavitvah (M-XXXX) se usuje v 15 sekundah. Očitno čist v k**** primerek proca. Na tvojih nastavitvah samo na 9*350, pa zaenkrat dela. Sam to je itk drobiž v navitju za take komponente. Sam ok, če je to pač maximum se bo treba sprjaznit. Že itak je zdaj temperatura proca 75 stopinj. Sam voltaže še nisem nižal.

M-XXXX ::

Meni je na takih nastavitvah delal na 4ghz...
Kater batch procesorja pa imaš? Termalno pasto si dal ko si hladilnik nameščal?

Fr33man ::

Batch?? Hm na embalaži piše sledeče:

Code: BX80562q6600
MM#: 891337
FPO#: L807B026

VERSION: E10342-003

Kaj od tega je sedaj batch?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fr33man ()

AapocalypseE ::

FPO#: L807B026

TOP ::

Ja sam to ni GO revizija ampak BX.Poglej pod ime Code.

Fr33man ::

Hm..... Hja pod code je res BX. CPU-Z pa mi kaže da je revizija G0! :|

V glavnem kot rečeno, četudi so voltaže take da so zadost za 4 GHz, se pri meni zadeva sesuje že pri 3,6Ghz.

Zdaj sem preiskušal vrsto nastavitev in vsako izbiro testiral cca. 10 min v Prime95, ki kot sem zapazil res obremeni vsa 4 jedra.
Nastavitve so sledeče (ker je 3,3G očitno betonski zid stabilnosti) sem raje upeljal višji FSB - baje se pozna pri hitrosti sistema.

Torej:

F: 7*444 Mhz
VCPU: 1,337
PLL: 1,5 (najnižja opcija), kaj sploh predstavlja PLL?
NB: 1,33
VRAM: 2,1 (5-5-5-15), če nastavim 4-4-4-12 takoj blue screen, čeprav so certificirani za 4-4-4-12, frekvenca je 888Mhz
SB: 1,050 (najnižja opcija)

Opazil sem da so se mi proti koncu (nastavljanja in navijanja) na zaslonu v pozdravnem meniju (tam ko izbereš uporabniški račun in vpišeš geslo - ko resetiraš) začele pojavljat ene črte iz pixlov (kot kratka črta črnih pixlov, ene 4 take črte dolžine 10 pixlov so se pojavile), ampak to samo v tem meniju ko se logiram izginejo, bi to lahko bilo povezano z navijanjem?

Nadalje se je (logično) povečala mi temperatura diska iz 35 na 40 stopinj. Po parih resetih zaradi nastavitev v biosu (v razmaku cca. 15 min), se mi je pri zadnjem zagonu sprožila funkcija chkdsc (se pravi preverjanje diska), je to normalno? Sem ga uničil z parkratnim zaporednim resetiranjem?

Temperature so pri obremenjenih vseh jedrih 60-66 stopinj! Normalno za to voltažo in frekvenco? Ram je mlačen na dotik, NB in SB sta se normalizirala, možno je dalj časa držat prst na kulerju, groba ocena nekje 50-60 stopinj.

So temperature, voltaže, disk v redu? Bi se dalo še kaj zoptimizirat?

5er--> ::

"bi to lahko bilo povezano z navijanjem?"
So bile pred navitjem? Verjetno ne. Je torej krivo navitje? Ja.

"Nadalje se je (logično) povečala mi temperatura diska iz 35 na 40 stopinj."
To sploh ni logično. (Verjetno je toplejši, ker je bil dlje vklopljen.) Ti naj ne bi navijal diska, če smo že pri tem... saj imaš frekvence vodil fiksne, ne?

"se mi je pri zadnjem zagonu sprožila funkcija chkdsc (se pravi preverjanje diska), je to normalno?"
Verjetno si resetiral med nalaganjem windowsov in so ti zaznali, da nekaj ni kul ter ob naslednjem restartu poklicali chkdsc. (Saj imaš ntfs file sistem, ne?)

Pyr0Beast ::

Znajo bit rami.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Fr33man ::

Ko sem za 0,2V dvignu voltaže pri vseh nastavitvah, so te črne črte pri loginu izginile. Tako da imam zdaj vse za 0,2V dvignene nad minimalno vrednostjo!! Očitno bo to prava voltaža, ker sicer se poleg teh črt občasno še čudno zatakne sistem za kake pol sekunde, u glavnem ne deluje kot sem vajen.

Zanima me če bo procu zdaj OK na voltaži nekje 1,337 (realno gledano nekje 1,34V), da mi ne bo guznu čez pol leta zarad OC (ok sej vem da lahko pomre =) zarad česar koli, ampak da ne bo voltaža povod za to!?).

Disk (nisem mislil da sem ga navijal zdraven), temp se mu je dvignila zaradi neposredne bližine hladilnika in ramov), sej bom v kratkem prilepu sliko računala, vam bo takoj jasno. Skrbelo me je ker je tako na šihtu en disk zmerej čekiral dat. sistem preden je tragično preminul. Imam NTFS ja.

Rame sem kupil te ker so kao ful dobri za navijanje. Druga opcija so bli Crucial Red tracer, samo sem jih potem opustil zaradi oh in sploh dobrega OC potenciala kompletka Extreme dark. Zdi pa se mi čudno ja zakaj na priporočeni voltaži 2,2 in samo 88 Mhz višji frekvenci kot privzeto ne delujejo 4-4-4-12 oz. je takoj blue screen. Očitno res slab primerek. Ali so še kake bolj fine nastavitve? Trenutno jih ženem 5-5-5-15.

M-XXXX ::

Zanima me če bo procu zdaj OK na voltaži nekje 1,337 (realno gledano nekje 1,34V), da mi ne bo guznu čez pol leta zarad OC (ok sej vem da lahko pomre =) zarad česar koli, ampak da ne bo voltaža povod za to!?).

Za ta procesor ni nebene težave 1.5V, tudi 1.6 na dobrem hlajenju prebavi!

Rame sem kupil te ker so kao ful dobri za navijanje. Druga opcija so bli Crucial Red tracer, samo sem jih potem opustil zaradi oh in sploh dobrega OC potenciala kompletka Extreme dark. Zdi pa se mi čudno ja zakaj na priporočeni voltaži 2,2 in samo 88 Mhz višji frekvenci kot privzeto ne delujejo 4-4-4-12 oz. je takoj blue screen. Očitno res slab primerek. Ali so še kake bolj fine nastavitve? Trenutno jih ženem 5-5-5-15.

Teh 88mhz nebi smel bit nobeden problem, še posebno če si zvišal latence...

Pyr0Beast ::

Skrbelo me je ker je tako na šihtu en disk zmerej čekiral dat. sistem preden je tragično preminul.
Da, ko se pojavljajo slabi sektorji se jih majhen del lahko 'popravi' ko jih je pa preveč pa boš začel videvati napake v sistemu. Za zdaj nič bat če imaš nov disk, vseeno pa lahko kakšne SMART podatke preveriš.
Ta preglet je najvrjetneje del rutinskega pregleda zaradi nepravile zaustavitve ali podobnih težav.

Za ta procesor ni nebene težave 1.5V, tudi 1.6 na dobrem hlajenju prebavi!
Imho je 1.5V kar ubitačna kombinacija že. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Fr33man ::

Ja imam WD Velociraptor star nekje 4 mesce. Se to smatra že kot star disk? Upam da je zarad nepravilne zaustavitve (čeprav takrat konkretno sem ga pravilno zaustavil, samo parkrat prej mi je v trenutku crknu ker sem poganjal prime95 na nepravih voltažah - sej sem prej zapisal). Se lahko to pojavi tudi naknadno zaradi parih predhodnih nepravilnih ustavitvah?? V tem primeru mislim da disk fizično ni okvarjen? Preverjal sem z HD Tune na hitro in je blo vse OK.

Pyr0Beast ::

Stari diski so od enega leta dalje :)

Disk se ti je ugasnil zaradi 'zaščite' :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Fr33man ::

Evo me nazaj. Drug teden končno dobim ohišje, ta vikend pa nameravam še mal spedenat samo hlajenje. Za začetek imam par vprašanj:

- sedaj ko imam navitega na 7x450, mi množilnik skače samo z 6x na 7x, se pravi je razlike samo za 450Mhz, temu primerno najverjetneje razlika v voltaži, ki je najbrš konstantno večja kot pri default nastavitvah (6x266 vs. 9x266 MHz), ali to bistveno slabše vpliva na proc ki laufa 24/7, kot privzete nastavitve, voltaže, frekvence????????

- Ali so vse te nastavitve ki sem jih opravil do sedaj, se pravi nastavil voltaže CPU, NB, SB, PLL, DRAM, množilnik, timinge, ram:fsb 1:1. Ali je to dovolj, za neko zaneslivo in optimalno delovanje?

- Želim tudi zamenjat term. pasto na hladilniku matične, zdaj našel sem že manjši vodič, vse je lepo in prav, samo tam nič ne piše kako natančneje se odstrani te "push-pin" zatiče, ki poleg vijakov držijo hladilnik NB in SB na mestu (vem da se vijake odvije, da se hladilnik segreje da se zmehča pasta, samo ti pini še vedno hodijo nasprot). Zadeva je malo podobna tem pinom stock kulerja od Intla. Prilagam sliko kjer sem označil kaj mislim:
(vem da je to za slote, ampak ne najdem nobene slike kjer se ti zatiči lepo vidijo, so pa dost podobni).
Odstranil bi jih rad tako da se kasneje da bp namestit hladilnik nazaj.

- Imam še vprašanje če kdo ve kje se da v BIOS-u ASUS plošč nastavit da se ventilator od CPU-ja vrti glede na višino temperature in/ali voltaže!?

Hvala vnaprej!

Pyr0Beast ::

Z menjavo termalne paste ne boš veliko dosegel, mogoče nekaj stopin nižja temperatura in to je to.

Stvarce se pa stisne na spodnji strani skupaj, to delaj z kleščami in ne z čim drugim. Druga varianta pa je, da na zgornji strani izvlečeš en zatič, kateri drži vse to skupaj, ponavadi so tako intelovi hladilniki tako pritrjeni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Fr33man ::

Je možno da mi navit Q6600 ob 100% obremenitvi vseh jeder gloda kar 93W moči? To je tolk kot ponavad koristi cel povprečen laptop :|!

Pyr0Beast ::

Laptop papa 17W FYI :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Fr33man ::

OK, mislm napajalnik od leptopa je ponavad 80-90W če sm prov vidu (sej sam ga nimam)!

Pyr0Beast ::

Ja ampak to vključuje dokaj intenzivno delo na prenosniku +polnjenje baterije. :)
Tudi napajalnik za komp je lahko 300W pa ni nujno da toliko papa iz omrežja :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

x45 ::

Prodaj q ja pa kupi 9950 BE, zvišaš sam multi do ene 3000 gre brez v cora.

Valvoline ::

Prodaj q ja pa kupi 9950 BE, zvišaš sam multi do ene 3000 gre brez v cora.

:D8-)
To ti je prehod iz mercedesa na huyndaija.....
Vsi AMD-je kar stran mečejo on pa bi Q6600 zamenjal za phenoma.... hehehehehehe :D

Valvoline ::

@FR33MAN najboljše če najprej sprobaš kolk ti gre naviti na stock Vcore. Ostalo Crupll,NB,SB pusti pr miru na default.
Recimo moj e2160 iz 1.8g gre na 2.9g z default voltažo 1.25. In sem z tem kar zadovoljn čeprav lahka navijem na 3.5ghz ampak v tem primeru Vcore morm povišat iz 1.25 na 1.55 pa se proc segreva k hudič in mi stock hlajenje ne zadošča. Pr men kar se navitja tiče pomaga samo povečevanje Vcore. Tiste pll,NB,Sb nimajo nobenega efekta. Vse na default. Plata je p5k.

TOP ::

Pa dobro ali si sploh resen navil ga je na 3,2 kjer mu dela super,proba priti še višje,ti pa mu ponujaš 9950 BE ki je sploh uprašanje,če bo videl 3000,kaj šele višje.Pa daj X45 nehaj se vtikat v vsako temo in prepričevat folk,da je AMD najbolši.Dobro precosorji so še nekaj sam plate so pa vse za en K....,še posebaj Gigabyte.

M-XXXX ::

Za ta procesor ni nebene težave 1.5V, tudi 1.6 na dobrem hlajenju prebavi!
Imho je 1.5V kar ubitačna kombinacija že. :)

1.6 je nekako max ki jo priporočam, 1.55 pa je BP za 24/7:D

Fr33man ::

Hja kok pa je default??? Ker plata mi povsod nastavi "auto" - in baje so te auto nastavitve precej visoke, in ne vidim nobenih konkretnih vrednosti v biosu.

X45, ja super pa še Rampage Formula naj prodam, tega scenarija ne bo!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fr33man ()

Valvoline ::

Vse pust na default.(oz auto :D)
Nastavljaj samo FSB in DRAM ratio. Morš zapazit da ne bojo rami tut preveč naviti. Za 800-tke tam nekje 900-950mhz max.
V procesorskem advanced menuju vklopi opcije c1e in Intel speedstep. Te so za samodejno regulacijo množilnika in zmanjšanju porabe k ni obremenitve.
Tale Q6600 kamot gre na 3-3.2ghz stabilno vse na default. Sprobaj pa boš vidu kak bo šlo

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Pa testiraj sistem z programom intel thermal analysis tool. Ta zdaleč najbolj obremeni proc. Pr men orthos 60c,intel thermal skoraj 70c.
Drugač pa če pr orthosu ne javlja napako potem je zadeva ok. Tale OCCT lahka ima kakšn bug in zato resetira.
Če si prej imel e8400 si bil na boljšem k Q6600
e8400 gre tut na 5gzh vsak garantirano čez 4ghz.
Čeprav je dvojederni mioslim da je precej hitrejši k Q6600.

Zgodovina sprememb…

x45 ::

Hja kok pa je default??? Ker plata mi povsod nastavi "auto" - in baje so te auto nastavitve precej visoke, in ne vidim nobenih konkretnih vrednosti v biosu.

X45, ja super pa še Rampage Formula naj prodam, tega scenarija ne bo!!!


ja kaj pa kupuješ najdražje...
Z X4 9950 boš mel boljše score, lepše delovanje na cenješi plošči ( 790 gx ) in manjšem navitju. zdaj lahko zmečeš še 200 eur za to in ono pa ne bo nič boljše...

Sicer pa sem mel q6600 par dni doma, obupno gretje... tko da verjamem da eni tud crknejo hitro.

Test maš pa tule:

http://www.guru3d.com/article/amd-pheno...

Fr33man ::

Hja 60 stopinj pri polni par-urni obremenitvi vseh jeder se mi niti ne zdi tako veliko. Sicer pa je gor itak zajeten hladilnik, tko da nekih problemov s tem nimam.
Tudi voltaža se mi ne zdi ne vem kolk ubijalska glede na to da Intel priporoča do max. 1,35V jst pa mam najvišjo nekje 1,32V. Ploščo zdaj za "male" denarje it prodajat in z njo še proc in za ta denar kupit slabšo robo se mi ne zdi ravno na nivoju nekoga z uredu IQ-jem.

TOP ::

Fr33man,ti si očitno dobu slab primerek procesorja,ker jaz mam plato Asus P5KC in isti proc pa midela na 3500,več ne gre ker me plata jebe,zato ti ne prodajaj plate,ker plata je dobra.X45 če daš gor dober hladilnik ali pa če maš prevetreno ohišje se obupno ne greje,da bi pa crkovali,nisem še za nobenega slišal pa jih tukaj kar nekaj ima.Celo M-XXXX ga je mel na 4000 pa mu ni crknu,zato ne trosi neumnosti.

Fr33man ::

Evo po enem tednu sem očitno najdu optimum. :D

Frekvenco imam 3200 Mhz (8x400Mhz), tako da so rami ravno na 800Mhz pri latencah 4-4-4-12 in 2,2V!!

Voltaže so sledeče:

CPU: 1,32500V
PLL: 1,5V
NB: 1,45V
SB: 1,05V

C1E al kaj je že tisto imam enablano, tako da mi skače 6x na 8x! Testiral sem z OCCT in je stabilno, prav tako test rama je stabilen in Prime95 je prav tako stabilen. Orthos bi tudi najbrš bil stabilen vkolikor obremeni le 2 jedri. Temperature se ne dvignejo nad 60 stopinj pri vseh obremenjenih jedrih. Bodo voltaže v redu?

Valvoline ::

Vcpu pusti tako na 1.325 mislim da je default tut nekje 1.3v.
Ostalo daj na auto pa sprobaj spet če bo stabilno delovalo.
Če ga daš na 1.5v zihr 3.5-3.6ghz stabilnih vendar rabi aftermarket hlajenje.

Fr33man ::

Danes sem namesto nekega no-name napajalnika vzel Enermax Infinity 650W. Vse lepo in prav samo te voltaže 3,3V, 5V in 12V mi drži precej visoko.

Npr.: (gledano z programom OCCT, kjer je imel prejšnji napajalnik vrednosti dosti bližje nazivnim)


3,3V ==> 3,26V
5V ==> 5,12V
12V ==> 12,21V

Celo odčitana voltaža procesorja z programom je višja! Če mi je pri prejšnjem napajalniku OCCT kazal trenutno voltažo jedra 1,24-1,26 mi sedaj kaže kar 1,30V. Je kaj narobe z napajalcem? Kaj naj naredim ker predvidevam da tolikšna odstopanja niso OK!

Lukeatluke ::

Važen je Vdroop= razlika med nastavljeno napetostjo v BIOSu in voltažo v cpu-z ju v 100% obremitvi.Da ga skoraj izničiš vklopi Load line calibration v BIOSu.Odvisno je seveda od _x-faznega napajanja če bo plošča držala napetost.

Prvo kot drugo, je čisto normalno da rami ne grejo več kot 940 na 4-4-4-12, sam imam iste(2x2Gb T extreem) in mi isto naredijo, a kot pravim je to normalno, saj grejo na 5-5-5-12 1182Mhz.
Torej lekcija: spremeni latence.

Hladilnik je zelo dober ampak si ga nekako dal narobe gor, ali preveč paste ali pa ga pushpini ne držijo dobro in ima premalo pritiska.Druga možnost je slaba prevetrenost ohišja.

Za B3 stepping 3.2GHz je že skoraj soliden oc, saj so se ti že prej zelo greli in še posevno veliko napetost rabili za majhne ocje.

Fr33man ::

To z rami sem že pogruntal. Pri reviziji je vse skup čudn, CPU-Z in prodajalc trdita da je G0, bash na etiketi da je B3. No vseen, moj cilj je dosežen, ker komp laufa 24/7 in želim čim nižjo voltažo, ker nekih visokih frekvenc itak 98% časa ne rabim!

Edin tole "Load line calibration" kje natančneje bi to jst našu na ASUS platah, ker tega nisem nikjer zasledil. Napajalc mislm da je dost kul. Tudi glede teh 12V sem zasledil na nekem testu da je za ta primerek to običajno!

Hladnjak je kul montiran, in paste je ravno prav, mal sem spucal med rebri medtem ko sem mal generalke delal, in glej ga zlomka temperature so padle še za 5 stopinj, tko da je zdaj nekje okol 55 stopinj full load.

Prevetrenost pa je drug pojem. Evo slika ohišja (ves čas je brez stranic :D):

BaRtMaN ::

Potem je pa rahlo nesmiselno met pržgana venta na zadnji strani. Pa še Noctui sta, če se ne motm... Dej men!

Fr33man ::

Ja Noctui sta obratno obnjeni, tko da pihata mal še na hladilnik od CPU. Prodajam/šenkam nič! =)

Malo sem si prebral glede tega Vdropa in ugotovil da je (koker se da že z besede razbrat) to padec voltaže zaradi različnih dejavnikov. Vkolikor imaš vklopljeno loadline calibration (sem najdu v BIOSU in vklopil), mi sedaj v OCCT-ju kaže voltažo 1.32, medtem ko imam v BIOSU nastavljeno na 1,32500V. Se pravi občutna sprememba v meritvi napram 1,26V!! Ne vem pa ali je to edina prednost te funkcije??? Se pravi da veš natančneje kje se giblje voltaža in zato lažje nastaviš v Biosu željeno vrednost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fr33man ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412490 (6352) AndreAS
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940448 (21990) Dr_M
»

E8400 se ustavi pri 3,6GHz ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
505045 (3502) TOP
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24119863 (8746) ZaLoMaT
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323416 (18106) Jst

Več podobnih tem