» »

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400

«
1
2

lele ::

Zdj mam na samo na 2300 ghz
pogledou sm d se ga da največ navit na 3700 ghz, sicer mam zelo dober pošten hladilnik samo na tok ga ne bom naviu
ene 3200-3500 ghz
samo ne vem z čim nej ga
mi lhko prosm svetujete?
  • polepsal: Primoz ()

j3rn3jk ::

Lepo bi bilo če bi še napisal kako matično ploščo maš in kakje rame.

Ja navijaš pa v biusu, tako da procesorju postopoma zvišuješ FSB. Na koliko ti bo šel FSB je odvisno od ramov. Ko prideš do neke meje, greš v bison in spremeniš delilnik ramov oz ga zmanjšaš.. Aja pa še HTT multipler moraš zmanjšat jaz ga imam na 3x. Nato dajle zvišuješ FSB, seveda ga moraš testirat npr. z OCCT. Spremljaš temperature.. Ko pa prideš do ene točke ko ti zmanjašnje delilnika ramov ne pomaga več, pol pa začneš zvišovat voltažo cpuja..
Moj primer link>:D

Rogelj ::

...in če tudi višja voltaža ne pomaga več, zvišuješ latence ramov in jim po možnosti dodaš še malo napetosti.

x45 ::

Ja če maš brisbana 65 nm gre kot za šalo iz prve na 2700 mhz, vsaj moj brez sperminjanja ostalega....( HTT, v core itd...)

Dobro navitje tale toledo x2 3800, kolk pa gre na zraku?

bluefish ::

@lele: pa tvoje cifre so v MHz in ne v GHz - samo mimogrede v znanje.

j3rn3jk ::

@x45
Nevem kolko bi šel na zraku.. ker ga že od začetka imam na vodi, po 3h full load se mi segreje tja do 52°C.
SIcer ga imam na voltaži v1.425 Tako da še je potencial.. samo mi je dovolj tak..

raynox ::

Haha, če ga spraviš na 3200Mhz prime stabilno iz zračnim coolerjem si že lahko zelo vesel.O 3500 oz. 3700Mhz pa je že potebno nekaj znanja, sreče iz steppingomin tudi hlajenje mora biti temu primerno pa še to imaš samo za kakšne benche super pi .....
Intel e6400 @ 3700Mhz 1.48V ; ASUS P5B Deluxe ; 2x1Gb ; 8800GTS @ 710/1110

MarkoMan ::

Tudi jaz se ogrevam za amd 64 x2 procesor, ker je se najbolj cost/prformanc upgrade (mam AM plato). Valda ga bom navil, sam sem se cist frisn na tem podrocju.

Imam amd 690V plato in ima v biosu okrne nastavitve. Ima visanje HT, voltaz, ram nastavitev (200/266/...), nevem pa ce ima HT mnizilnik (kar bi znalo biti problem pri HT - vecino priporocajo 1000mhz, a bi slo recmo 1400?). Torej bi slo s to plato? A se navija vecinoma z HT? Kolk kej zmore and 690V?

Kokr js razumem niti ni toliko odvisno od ramov (sej lahko das visji delilc) pa rami sploh niso naviti...ce imas 400mhz rame na 200mhz nastavitvah v biosu, Ht overclock

Zanima me ce so kake rezlike med procesorji recmo 3800+ in 4400+ (G1) razen v mnozilniku?

Ima kdo kako dobro povezavo za amd overclock procesorje? In amd 690V oc?

Ty
vsak zacetek in zacetnik je tezek

x45 ::

x45 ::

Pyr0Beast ::

Pa pazi malo na temperature da ob navijanju res ne bodo presegale kakšnih 55°C, jst sem svojga dons ponesreči priteral do 78 in 77°C :D ... padu vent dol >:D >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MarkoMan ::

moj gre do 1h full load OCCT 62, nekak sm si mejo postavu 65, pa ce izdihne,...jebi ga. Me pa zanima kaj bo polet k bom mel v sobi 10 stopinj visje temp :\ ...
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Pyr0Beast ::

62°C je ze kr mal visoko, moj ima max delovno temp 64°C (baje da naj bi po tej temp izdihnu) ... .. pa ni XD
Tole na box kulerju ?


Tudi jaz se ogrevam za amd 64 x2 procesor, ker je se najbolj cost/prformanc upgrade (mam AM plato). Valda ga bom navil, sam sem se cist frisn na tem podrocju.
na hrvaskem so X2ji đabe, black edišn za 130 al neki tadzga.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MarkoMan ::

Ja box cooler, sam ga imam na auto vrtlaje in pri 62 stopinjah prileze do 2400vrtljajev. Ce ga dam na max (3100) pol pride 57 stopinj - pri 1h programa OCCT. To je velja za 2700Mhz navitja. Recmo speedfan prikaze 40 stopinj core temperature (kar seveda ni pravilno :\ pri rev. proca BH-G1)

Hecn je pa, da tudi na stock frekvencah (2300) temperatura manjsa za 2-4 stopinje - se pravi se vedno relativno visoka.

Js nevem, k sem bral sem dobil obcutek, da je x2 "hladen" proc in hlajenju sploh nisem posvecal pozornosti. To da sem vrjetno slabo nanesel pasto nebi smel toooliko zvisat temperaturo. Ocitno bo treba kupit nov cooler, ce hocem iztisniti max iz proca....
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

Pyr0Beast ::

Dokler ne višaš voltaže se proc ne bo veliko bolj grel. Moj X2 lavta na 1.1V in 800MHz pri 37°C, hladilnik je mlačen, tako da bo to kr prow..
In X2-ji so hladni, napram intelu zelo. (C2D, na hladilniku se skoraj opečeš, kaze pa 30°C)
Edino, kar te lahko zeza ni nanos termalne paste, ampak temperaturna prevodnost hladilnika, kupi kaksnega s heat-pipi in temp bo dosti nižja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MarkoMan ::

Kupil heat pipe hladilnik :) Schnyte Ninja....Tepmerature padle za 10 stopinj, tko da sem zdej v "varnih mejah" , zdej so 36/45 stopinj idle/load, cca. 13/22 stopinj nad sobno temp. Zdej ga bom pa mal privil.

Pri meni je bilo zoprno, ker mi maticna plosca omogoca samo + voltazo. zdej mi v cpu-z kaze 1.336 - to je defolt za mojo plato :\
vsak zacetek in zacetnik je tezek

MarkoMan ::

Navijal prvic, dvigoval sem samo fsb in 0,1 voltazo za ram. SuperPI je naredil pri 3105Mhz, ram 1038Mhz :).
Pri 3220Mhz pride do windows, sam jih ne nalozi. Hecn k sem hotel zmanjsat Mhz pri ramih, da bi se preprical da niso rami butnil v zid, se pc tut bootal ni.
Zdej ga imam na 2990Mhz, 996Mhz rami, pa bom videl ce bo zadeva stabilna.
Ful vesel :D :) :P


Maticna: Foxconn 50eu
Proc X2 4400+: 67eu
ram 2×1Gb 64eu
Hladilnik za proc: 45eu
Lc napajalc 550w: 40eu
Navijanje: Neprecenljivo :D
vsak zacetek in zacetnik je tezek

x45 ::

Lepo navitje, kero matično maš točno??

MarkoMan ::

Foxconn A690VM2MA-RS2H
vsak zacetek in zacetnik je tezek

j3rn3jk ::

Si kar nekaj izdisnil iz njega ...

Čestitke >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: j3rn3jk ()

x45 ::

cool, dobra plata pa čipset res, pa še phenoma lahk daš gor.....

dejansan ::

markoman; kaj pa imaš to zaene rame?
dejansan

kmxkmx ::

Da še jaz malo izrabim to temo.

Imam : Amd x2 4400+ (brisbane jedro) cpu , M2N-SLI Deluxe plato in Kingston 533mhz rame.
Moj problem pa je sledeč:
Ko dvignem fsb nad 240mhz se mi računalnik ne dvigne karkoli počnem. HTT multi dam na 3x oz. 4x, rame dam na 400mhz, tudi množilnik cpuja sem znižal na 8 pa nič ne pomaga, tudi voltažo sem višal in nič.
Rame sem poizkusil na 667mhz in delajo bp. Fora pa je v tem da sem lahko prej isti procesor na tej isti plati gnal na 3ghz+ in tudi fsb je šel do 330mhz, edino rame sem imel druge.
Mislite da bi lahko bil problem v ramih?

x45 ::

ja zgleda da rami, daj 800 DDR2 not ene dobre.

kmxkmx ::

Saj jaz sem pomislil na to. Ampak ko navijam mi sistem zablokira prej kot pa rami dosežejo svojo nazivno frekvenco - to mi je ful čudno.

x45 ::

ja delilniki so prevlki poznam to - zarad tega štekne , 533 ni ram za to....., sam probaj prej...

kmxkmx ::

Ok thanks! :)

MarkoMan ::

Ewo js imam SuperTalent T800UX2GC4 2GB . Trenutno jih mam na 996Mhz C5 2.0V, procesor sem mogel dvignit za 0.025V in zadeva deluje stabilno pri 2990Mhz. Hecn da k sem imel stock voltazo za cpu je occt in prime crashu po 5 min., ram pa pri 1.9V crashnu po 6 sec.

Pri meni spreminjanje karkoli drugega kot fsb PC ne boota. Sem se igral z visjim delilcem za rame in manjsim multiplajerjem za HTT in CPU in se zadeva sploh ne boota - protreben reset biosa.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

cypena ::

lep pozdrav
prvič pišem tukaj, čeprav sem že večkrat pregledoval ta forum, se marsikaj dobrega zve :)

imam pa problem pri navijanju AMD X2 4400+, v biosu VCORE voltage ne morem nastaviti preko 1.35v, to je največ kar lahko izberem in zgleda, da je to nazivna napetost mojega procesorja, se pravi, da mu ne morev zvišat napetosti!?!frekvenca mi gre največ do 207, da je stabilno, če grem čez ,recimo 209MHz,mi kmalu v Winsih pokaže moder ekran in se restartne
plata je ASUS M2N-E SLI, bios imam najnovejši (verzija1102), napajalec je 550W, asus EN8800GT grafična in štirje sata diski.
na procesorju je priloženi hldilnik z ventilatorjem, temperatura je nekje 42 idle.

A ve kdo, kako dvignit voltažo procesorja?

MarkoMan ::

Probi v biosu pritisniti ctrl+f1 in naj bi pokazal naprednejse menuje. Ceprov je meni slo pri stock voltazi 1,35 do 2990. Po tem sklepam da so pri tebi problem rami. Probi zvisat delilc za rame.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

cypena ::

rami so 2x1giga Patriot pc2-6400 cl5 (PSD21G8002H), oblečeni v modro eloksiran aluminij
procesor je pa Brisbane 65nm (family F, model B, stepping 1, ext.family F, ext.model 6B, revision BH-G1)
sem zmanjšal memory clock frequency z 800MHz na 566 ali 400 pa ne gre čez fsb čez 240MHz ( se pravi da je core speed 2760MHz), pri 240MHz pride v windowse, occt pa po minuti in pol crkne,v igrah še nisem probal, temperatura jedra je okoli 40-42°C, v idle pa okoli 33°C, HT je na 3x, ostale nastavitve rama so na Auto (tcl,trcd,trp,tras,trc,twr,...)
še zmer pa pa žre, k ne gre cpu voltage čez 1.325V , ctrl+f1 ne pokaže nič več menijev, ne dela..., mogoč bi šlo z višjo voltažo še mal višje, da bi se mal bolj ujemal z 8800gt.

x45 ::

zmanjšaj si množilnik na 10 pa probaj navit....
3600 x2 brisbani se baje najbolje navijejo....

MarkoMan ::

Ocitno je problem v plati. Probi programsko navit..
vsak zacetek in zacetnik je tezek

x45 ::

ja daj Clock generator al pa Asusov oc tool

cypena ::

sem probal 10x,10.5x,11x pa ne gre najbolje. najvišjo približno stabilno frekvenco (malo čez 2700MHz) dobim z 11.5 mnogokratnikom, se pravi, ene 11.5x237MHz. 240MHz x 11.5 mi pride v winse, tudi vztraja, če pa zaženem špil ali 3dmark se pa kmalu resetira ali pa se usuje samo 3dmark al špil, kar pač probam in ostane v winsih, bolj jo višam, prej se usuje, tam okoli 250Mhz se restartne že ob začetku nalaganja windowsev, pri 255mhz ali malo čez, se pa tudi zbutat noče. rame imam lahko na najmanj(400mhz) pa ne gre nič višje, ravno tako tudi, če dam HT na 1x,2x,3x.., čez tiste mhzje ne gre.
mogoče je v ostalih nastavitvah rama kakšna fora, sam tam nimam pojma kaj je za zmanjšat in kako?
markoman,
kakšno kombinacijo mhz in mnogokratnika si mel pri 2990mhz? a to z asusovo m2n-e sli plato(nforce500)?
bom probal še programsko iz winsow navit, samo da do kompa pridem.
a to naj bi samo frekvenco navijal, al naj bi se tudi pri voltaži proca dalo it čez tistih privzeto najvišjih 1,325v?

hvala za ves trud:)
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

AapocalypseE ::

In X2-ji so hladni, napram intelu zelo

Heh kak sem se mogo nasmejat temu >:D vaši AMDjčki so hladni pravite? Zakaj pa pol vsi menjate hladilnik? >:D
Jaz mam mojega komot z original hladilnikom na 3GHz.

j3rn3jk ::

Se strinjam da so hladni :P

Moj 55% overclockan procesor se po 5urah Full Load segreje do 48°C.. idle je pa 28°C

Pyr0Beast ::

Heh kak sem se mogo nasmejat temu >:D vaši AMDjčki so hladni pravite? Zakaj pa pol vsi menjate hladilnik? >:D

Vsi ? No, sicer zaenkrat AMD ne prilaga turbinskih polnilnikom procesorjem napram Intlu. Pa tudi ni bil preveč zraven ko je Intl wn BTX standard metal. Aja, zakaj imamo že P4 konektorje ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AapocalypseE ::

j3rn3jk, namontiraj original hladilnik in navij, potem se hvali kako so hladni, ne pa da se ven mečeš s H2O. ;) Če bi se šli s H2O gre moj 3.5GHz+.

Zgodovina sprememb…

Ted ::

Brisbane procesorji so dejansko zelo hladni, BE verzije pa še precej bolj kot Intelovi Core 2 duo.
Mah...

cypena ::

ja daj Clock generator al pa Asusov oc tool


sem iskal nekaj, s čimer bi lahk voltažo šponal pa sem našel samo "cpu msr", kjer mi jo je uspelo dvignit na 1,375v (iz 1,325v), višje ne gre.s tem sem dosegel, da je pc nekako stabilen na 240-242mhz.
a je še kak podoben v redu tool za te zadeve?
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

MarkoMan ::

Imava isto revizijo cpu-ja. Jaz sem visal po 10mhz, vse ostalo sem pustil pri miru. Aja pa ram in pcu sem V povecal.
Cpu mi je prisel v windows pri 270*11.5 pri 1.35V in ram 2.0V. Karkoli telovadim pri 3105mhz, zadeva ni stabilna. Stabilen je pri 260*11.5 1.375v in ram 2.0v (kaze mi 2.05v) - za 498mhz - 996.

Za programsko navijanje nevem programov, ker amd chipst vec ali manj ni podprt. Vem pa da je asus in nforce chip dobr podprt.

A ram ti je uspelo V dvignit?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

cypena ::

pri ramu imam v biosu na voljo ene štiri voltaže 1.80, 1.85, 1.90, 1.95 pa mogoče še 2.00V.
nastavil sem največ do 1.90V, več nisem upal, pa ni se mi zdel, da bi kaj dosti pomagalo, rama tud še nisem probaval do kolk gre... trenutno je DRAM frequency 305MHz
a 2.00V ni panike? moj ram ima sam alu oblekco, brez kakih hladilnih reber
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

MarkoMan ::

Pomojem da ni panike 2.0v, sam 100% nisem, ker imam zelo malo izkusenj. Js bi ti predlagu da vse nastavis na auto in dvigujes samo fsb + volt za cpu in ram, pa bos vidu kak gre. Pa recmo occt je dobr program kjer lahko dolocis kje manjka stroma - posebi testiras cpu in posebi ram.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

j3rn3jk ::

Ker je glih govor o ramih. imam jaz eno vprašajne glede njih.

Imam Corsair XMS TwinX-1024 3200C2 2-3-3-6 (2gb kit)
Zanima me kako daleč lahko grem voltažo ? Nekaj sem googlal pa eni imajo na 2.9v ali pa celo na 3.0v, in to se mi zdi veliko8-O

Trenutno uporabljam delilnik 266 in mi rami delujejo na slabih 210mhz. Nekje do 215 so pa stabilni pri stoch nastavitvah.
Rad bi pa iztisnil iz njih največ>:D

Pyr0Beast ::

Lahko ti povem, da z 2G kitom ne prideš nevemkako daleč.
2.8-2,85 je še nekje varna voltaža, če maš TCCD. Za BH-5 rame se je varna voltaža začela pri 3,3V :D
Lahko zvišaš latence in pridobiš na račun frekvenc, mogoče veliko, mogoče prav nič. Bh-5 v 2G kitu nisem videl, tako, da boš moral malce paziti z voltažo. :D
Probaj na 2,5-3-3-7(11)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

>>><<< ::

Koliko je varna voltaža za CH-5? 2.9 V je preveč?
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Pyr0Beast ::

CH-5ke maš tole ?
Jah no, jst osebno sm jih do 3.6V teral >:D Tam nekje 245 na Cas 2.5 so šle če prav pomim.

Drgač 2x256 - 237MHz 2.3.3.6 @ 2.75V
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

>>><<< ::

Zdaj jih imam na 3-3-2-5, 250 MHz. Moram se še malo z voltažo in tajmingi poigrati... Pri kateri voltaži pa potrebujem aktivno hlajenje ramov?

edit: typo
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

cypena ::

meni trenutno rami delajo na 459mhz 1.9V (5.0-5-5-16-21-2T) kaj pomenijo te številke, oziroma ali je višja vrednost boljša ali nižja?
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412658 (6520) AndreAS
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120011 (8894) ZaLoMaT
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33321156 (12306) DJ MartiNi
»

Navijanje AM2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16411277 (7820) asus
»

pomagajte mi naviti athlon 64 3500+ am2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066500 (5074) asus

Več podobnih tem