» »

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400

1
2
»

Pyr0Beast ::

Tam pri 3V je priporočena rahla sapa čez njih, 3.3V je ze kr dobro mal bol hladit, pr 3.5V+ pa nucajo vent zase. Zdaj, če imaš hladilnike na ramih ki res hladijo ali pa so samo nadležen pleh, ki ovira pretok zraka je razlika. Jaz osebno sem hladilnike spravil dol, ker ti ne garantirajo 100% kontakta na vseh čipih in se zna pojaviti lokalno pregrevanje, kar sploh ni dobro.

_
Te številke so latence (aka zakasnitve). Nižje vrednosti so boljše. Za višjo frekvenco boš načeloma moral žrtvovati nekaj nižje latence in jih dvigniti, tako da s tem včasih ne pridobiš veliko (pasovna širina ostane ista). Za kakšnih 5Mhz se ne splača ravno žrtvovati CAS2 za CAS3.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Goldee ::

Imava isto revizijo cpu-ja. Jaz sem visal po 10mhz, vse ostalo sem pustil pri miru. Aja pa ram in pcu sem V povecal.
Cpu mi je prisel v windows pri 270*11.5 pri 1.35V in ram 2.0V. Karkoli telovadim pri 3105mhz, zadeva ni stabilna. Stabilen je pri 260*11.5 1.375v in ram 2.0v (kaze mi 2.05v) - za 498mhz - 996.

Za programsko navijanje nevem programov, ker amd chipst vec ali manj ni podprt. Vem pa da je asus in nforce chip dobr podprt.

A ram ti je uspelo V dvignit?



Obujam kar staro temo.
Zaradi GTA 4 bi rad malce navil procesor. Da vidim, če je res razlika. Imam pa istega kot MarkoMan. No, samo z dvigovanjem FSB-ja (kot je tukaj omenjeno) pridem do 215MHz FSB. Kar je več, se ne zboota.
Plošča je Asus M2N-e nForce 570 Ultra (BIOS 0802), rami pa klasični GEIL 2x1GB 800MHz.
Trenutno je stabilno pri 210FSB (CPU = 1,136V). Vem, da se sliši patetično, :) zato pa apeliram na vas, da mi malce pomagate. Naj zvišam voltažo? Znižam HTT na 4x? Znižam frekvenco (delilnik ramom) - kje je ta nastavitev za frekvence rama?
Anything?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

Valvoline ::

če hočeš fsb čez 250 potem htt daj na 3x.
delilnik ramov nastavit tako da k je proc navit da so rami še vedno v normali,procu dvignit voltažo za 0.1v in izklopi CNQ če hočeš res fajn navit. Z vklopljenim cnq ne gre nikamor.

x45 ::

htt ni nujno tako zniževat, n force 4 ultra dela tud na Htt 1150
( FSB rate 2300 ), včasih je to ovira za dobe oc , sicer pa probaj.

če maš "fsb" npr 250 * 4 htt si še v default območju...

Goldee ::

Ok.
Kar se tiče CNQ (cool 'n' quiet) to sem itak takoj izklopil.
Tisto z rami mi je jasno (če so deklarirani za 800MHz, naj bodo na 800MHz ne. Itak niso neki kakovostni in dvomim, da gredo kaj višje), vendar me zanima kje to dejansko spremenim? Mogoče tam, kjer izbiram frekvenco rama - DDR533, DDR667, DDR800? Naj nastavim na DDR800 fiksno? Sedaj mislim, da je na AUTO.
Kaj pa je s tem delilnikom? Trenutno imam FSB:DRAM - CPU/6. Trenutno je na 402,5MHz. Se da to kje nastavljat?
Da bi pa za FSB 215MHz moral dvigovati voltažo procesorja? A ni to malce "prezgodaj"?
Kar se pa tiče HTT - mi lahko nekdo malce obrazloži kaj točno je to? (bom nastavil na 4x).

Hladilnik na procesorju je pa Big Typhoon, tako da se CPU nebi smel pretirano segrevati.

And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Valvoline ::

daj htt na 3x in rame na 533.
K boš navil rami bojo iz 533 šli gor.
Če naviješ iz 200fsb na 280fsb je navitje 40% potem bojo še rami za tolk naviti.
Torej 533mhz + enih 210mhz = cca 750mhz in bo v redu.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Pa če je ta fajna kuler gor lahka daš še ene +0.2v procesorju kamot. Le testiraj potem z ortosom in coretemp da bo vse štimalo

A maš brisbane jedo al pa starejše toledo.
Brisbane gre na 3ghz toledo noče čez 2.7ghz

Zgodovina sprememb…

Goldee ::

Zaenkrat bi raje probal do kje gre ta procesor brez višanja voltaže.
Procesor pa je Brisbane 65nm 65W.

Processor: AMD Athlon 64 X2
Model: 4400+
Stepping: G1
L2 Cache: 512 KB
Clock: 2300 MHz
Socket: socket-AM2 (940)
Voltage: 1.25-1.35 V
Power: 65 W
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Goldee ::

Aja kar se tiče CoreTemp, mal čudne readinge ima. 5'C ne more biti realna vrednost :-)



/edit: popravljena slika
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

Valvoline ::

Če je brisbane in kokr tokr fajna plata 3ghz stisneš brez težav.
5c res je kaj narobe.
Sprobaj prog realtemp

Zgodovina sprememb…

clix ::

Goldee, mam isti proc(moj je g2 stepping ki se menda malo bolje navija), isto plato in podoben hladilnik(BigTyp).
Mam pa tudi ene 667mhz patriot rame, ki so zanič. 2 čisto enaki palčki imata popolnoma druge čipe namontirane(celo timingi se rahlo razlikujejo). Če hočem cpu naviti več kot 3ghz, moram slabšo palčko rama vzeti ven.
Drugače pa jaz temperaturo odčitavam z everestom, saj tudi meni coretemp prikazuje nerealne temperature. Ampak tudi everest prikazuje temperaturo jeder napačno, temperatura procesorja pa je prava. Drugače pa tudi cpu-z prikazuje napačno voltažo procesorja.
Potem pa pojdi v BIOS in pci-e zakleni na 100mhz, HT daj na 4x, voltažo cpu-ja daj na 1,3, rame daj na 667(delovali bodo na 820Mhz) in FSB na 250. Moralo bi delovati. Tole je skoraj 2,9Ghz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

Goldee ::

Ok, hvala.
Bom poskusil, ko pridem iz službe (čez kako uro) in poročal. Zanima me še s katerim programom stestiram stabilnost sistema? Nočem, da se mi sesuva v igrah ali v winsih.
Also, kake imaš kaj temperature pri 2,9GHz? Si nastavil q-fan na optimal, ali imaš še vedno nastavljeno na quiet?

Zakaj se delilnik FSB:DRAM spreminja?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

clix ::

Stabilnost jaz testiram s programom prime95.
Temperatura je na 2875Mhz IDLE 26-27°C, LOAD pa je 44-45°C. Vse na najmanjših obratih ventilatorja(1300rpm). Ker je to stock voltaža, so tudi temperature primerni nizke, ko pa začneš povečevati voltažo, pa tudi temperatura hitreje naraščajo.

jest10 ::

daj htt na 3x in rame na 533.
K boš navil rami bojo iz 533 šli gor.
Če naviješ iz 200fsb na 280fsb je navitje 40% potem bojo še rami za tolk naviti.
Torej 533mhz + enih 210mhz = cca 750mhz in bo v redu.

Ti pa le malo pretiravaš s temi nizkimi frekvencami rama. Stanje sploh ni tako kritično... Še tako no-name 800MHz rami, gredo skoraj 100% na 900+MHz, če jim daš 2V ali kakšno malenkost več.

Če je brisbane in kokr tokr fajna plata 3ghz stisneš brez težav.

Posplošuješ... Moj 4400+ brisbane ne gre v nobenem primeru čez 2820MHz in to na M2N-SLI deluxe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

clix ::

jest10, Samo na M2N-E gre voltaža ramov samo do 1.95V:(
Koliko pa gre na M2N-SLI deluxe?

Goldee ::

Ali naj pred navijanjem posodbim BIOS? Trenutno uporabljam rev 0802. Katero verzijo uporabljaš ti?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

jest10 ::

Tudi z 1,95V greš lahko daleč. Najbolje bo tako, da najprej navijaš brez spreminjanja delilnika za rame, tako da vidiš, do kje ti rami prilezejo pri 1,95V. Nato pa lahko začneš kombinirati z množilniki tako, da boš imel ob navitju karseda visoke frekvence tudi na ramu.
Jaz imam najcenejše Patriote na 2V in 924MHz. Drugače mi gredo pri tej napetosti do okoli 980MHz

clix ::

Jaz imam rev 1504. Pomoje update ni nujen, saj ponavadi prinese samo podporo novim procesorjem.

Valvoline ::

@jest ht množilnik 4x fsb280 = htt1120
Mogoče prav zarad tega ti ne gre proc na 3ghz ??
Če bi ga na 3x nastavu mogoče bi šu na 3ghz ??

jest10 ::

@jest ht množilnik 4x fsb280 = htt1120
Mogoče prav zarad tega ti ne gre proc na 3ghz ??
Če bi ga na 3x nastavu mogoče bi šu na 3ghz ??

Od kje pa mi ti vlačiš 280MHz FSB??

Valvoline ::

Kolk pa rabiš za 3ghz??
Aja ima 11.5 množilnik :) Sorry,potem je še 270 hudič :)

Goldee ::

Evo, zdejle dela na 11,5 x 225 = 2587 MHz. Prejle sem pognal GTA 4 pa je po 5 minutah zamrznila. Sem pa upošteval nasvet in spremenil HT na 4, DDR na 667 in PCI frekvenco na 100MHz. Ostalih nastavitev nisem tikal. Voltaže nisem spreminjal.
Zakaj pa mi je vrglo iz GTA?
Dočim windowsi se ne sesuvajo.

/edit: typo
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

Valvoline ::

poglej kakšne latence imajo rami.
Če si nastavil na 667 so verjetno 4-4-4-12 in boš mogu spremenit na 5-5-5-16

A si zihr da imaš izklopljen CNQ v biosu??

Pa sprobaj z programom orthos in boš vidu če je še windows stabiln.

Pa dvigni voltažo za vsaj +0.1v. Nič kaj takega in ne se bat.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

V winsih nimaš obremenjenega procesorja

Goldee ::

CNQ je izklopljen.
RAMI pa so 369MHz, 5-5-5-16-21 2T.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Valvoline ::

Jebat ga potem res se ga ne da navijat.
Digni mal voltažo,nimaš kaj druzga.
Pol pa testiraj z orthosom in coretemp.

Valvoline ::

Mogoče res da je najboljše najprej nadgradit bios ??
Asusovke je najlažje flashat.
Kar v windowsih z programom asus live update.
Če boš updatal bios ga najprej nastavi vse na default. Oz load setup dafeults in tako ga shrani.

Goldee ::

Zdej sm dvignu voltažo na 1,3V in teče pri FSB 235MHz - 2,65GHz. Mogoče pa ima še kaj potenciala.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

bimmer-mb ::

Meni se AMD x2 4400+ Brisbane na stock hladilniku normalo deluje (povišanje temp ca. +5C) in to na plati M2N-e SLI. Na vodnem hlajenju se boota na 3,2ghz vendar pri winsih zašteka problem so po mojem predvidevanju rami (Patriot DDR2 RAM,800MHZ 2.0V) moja plata podpira tja do 1.95V ali pa je bil mogoče napajalnik prešvoh 350W :))) Normalno pa deluje na 2,8ghz
Sedaj je naročen nov napajalnik 550W, R4870 in lcd 22"
Bomo vidli kaj se bo dalo iz tega iztisnit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bimmer-mb ()

Goldee ::

Js sicer nism nič navijal te dni, mi je pa obtičal pri 2,7GHz. Nisem ravno pristaš dvigovanje voltaže, bom pa še poskusil malce zvišati in mu dovesti kak mV več. Do kje je varna meja, da zvišam voltažo, glede na to, da imam že prej omenjeni hladilnik (Big Typhoon)?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

clix ::

1.45 pomoje brez problema, samo useeno pol raje poglej na temperature. Drugače pa a si ziher da rabiš tako voltažo? Js ga mam na 1.22(tam nekje) 2875Mhz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

Goldee ::

Zdejle mam na 11,5 x 238 = 2,74GHz, vendar sem moral zvišati voltažo na 1,325V. Ni glih fajn tole ne, raje bi mel manjšo voltažo.
Ampak ali niso Athloni X2 (G1) izdelani za napetost med 1,25 - 1,35V? Se pravi je to sprejemljiva napetost?

(AMD geeks):
Processor: AMD Athlon 64 X2
Model: 4400+
(Cpu) Stepping: G1
L2 Cache: 512 KB
Clock: 2300 MHz
Socket: socket-AM2
Voltage: 1.25-1.35 V
Power: 65 W
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Valvoline ::

Če je dobr hladilnik kar na 1.4v nastavi,bi moglo zadostovat za 3ghz.Kaj pa rame ?
Poglej če so ti rami preveč naviti mogoče.

Zgodovina sprememb…

Goldee ::

Rame sem nastavu na 667MHz, trenutno laufajo pa na 391MHz (5 5 5 16 21). Kaj pa je tisti delilinik CPU/7? To vedno velja, ali se spreminja? Ker če je tako, potem bodo pri frekvenci procesorja 2800MHZ rami imel CPU/7 - torej 400MHz?
Če želim imeti CPU 3000MHz morajo torej imeti rami 428,5 MHz? Toliko pa ne vem, če zdržijo... :-/
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Valvoline ::

Rame sem nastavu na 667MHz, trenutno laufajo pa na 391MHz (5 5 5 16 21). Kaj pa je tisti delilinik CPU/7? To vedno velja, ali se spreminja? Ker če je tako, potem bodo pri frekvenci procesorja 2800MHZ rami imel CPU/7 - torej 400MHz?
Če želim imeti CPU 3000MHz morajo torej imeti rami 428,5 MHz? Toliko pa ne vem, če zdržijo... :-/

Če so 800mhz bojo zdržal brez skrbi.
Kar na 1.4v nastavi,požen orthos small fft-stress cpu in kontroliraj temperature z coretemp. Če je temp manj k 60c no problemo.

Goldee ::

Ma nekak noče tisti FSB it preko 240MHz (če imam delilnik 11,5). Tako sem sedaj nastavil delilnik na 11 in FSB na 250MHz, ter zadeva očitno deluje BP. Zakaj pa mi z delilnikom 11,5 ne gre višje?
Poskusil sem 11,5 x 241 = 2771MHz in 1,3825V - se sesuva v winsih
na 11 x 250MHz = 2750MHz in 1,35V pa deluje - go figure.

??
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Goldee ::

Situacija je takale.
Rame sem moral nastaviti na DDR533 :-/



Očitno rami res štrajkajo.
Kaj še lahko potweekam? Z Voltažo res nebi rad pretiraval.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Valvoline ::

Če so 2 ali več ram palčke notr zna zlo zajebavat AMD-jevih konfiguracijah.
Če ti laufajo na 667 ali manj rami nastavi latence na 4-4-4-12 da bo hitreje.
Pa daj voltage na 1.4 ali 1.45 že enkrat :)
Tam piše 1.216v,s tem res nimaš kaj čarat.

clix ::

Valvoline, CPU-Z mogoče laže glede voltaže cpu-ja, vsaj pri meni laže.:|

Probaj dati ramom voltažo 1.95V.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

Goldee ::

Če so 2 ali več ram palčke notr zna zlo zajebavat AMD-jevih konfiguracijah.
Če ti laufajo na 667 ali manj rami nastavi latence na 4-4-4-12 da bo hitreje.
Pa daj voltage na 1.4 ali 1.45 že enkrat :)
Tam piše 1.216v,s tem res nimaš kaj čarat.


Ja mam dve palčki rama (geil kit).
Drugače pa sem v BIOS-u nastavil na 1,375V tako da CPU-z programu nebi ravno zaupal pri tistih meritvah.
Bom še spremenil latence ramom, pa da vidim kaj bo.
Sem pa sedajle poganjal GTA 4 za preizkus in je razlika opazna. Nekje +25%.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Valvoline ::

Ramom daj voltažo 1.95 ba bi mogl štimat.

To bolj čipset jebe AMD-je in zato ne gre.
Brezveze voltažo povečevat.

Goldee ::

Trenutno sem pri 2,86GHz, vendar sem moral povečati voltažo na 1,4V, ter rame zbiti na DDR533. Se mi pa poraja vprašanje, če se sploh splača tako naviti procesor, če mi potem rami zaostajajo in delujejo namesto na 800MHz pri 600MHz?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Valvoline ::

Trenutno sem pri 2,86GHz, vendar sem moral povečati voltažo na 1,4V, ter rame zbiti na DDR533. Se mi pa poraja vprašanje, če se sploh splača tako naviti procesor, če mi potem rami zaostajajo in delujejo namesto na 800MHz pri 600MHz?

Če delajo na 600mhz nastavi na 4-4-4-12 latence pa bo. In seveda je boljše če je proc več navit.
Rami so tut pomembni ampak ne v tolkšno mero.
Dober sm ti jaz enkrat povedal. rami 533,htt 3x,voltaža 1.45 in dviguj FSB.

Goldee ::

Zakaj pa HTT 3x? Mi lahko nekdo na kratko razloži kaj je HTT in na kaj vpliva (da ne grem brat celega članka na wiki :P)
Deluje tudi na 4X pri tej frekvenci.
Z voltažo pa res nebi rad pretiraval, 1,45V se mi zdi že malce preveč. Sicer sem pa gledal na AMDjevi strani in piše, da je max temperatura mojega procesorja 75'C, tako da tukaj ni skrbi.
No, trenutno rami delujejo na 640MHz, bom pa poskusil nastiviti tudi tiste latence, pa da vidim, če je kaj boljše.
Drugače pa hvala za nasvete, nekaj sem pa le iztisnil iz tega procesorja - 2300MHz na 2860MHz, upam, da bo šlo še kaj višje. Bom poskusil še dati HTT na 3x, pa malce zmanjšati množilnik in povišati FSB. Magična meja mi je 3000MHz, ampak ne verjamem :8)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412620 (6482) AndreAS
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24119980 (8863) ZaLoMaT
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33321105 (12255) DJ MartiNi
»

Navijanje AM2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16411254 (7797) asus
»

pomagajte mi naviti athlon 64 3500+ am2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066485 (5059) asus

Več podobnih tem